دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ / Monday, 25 June, 2018

سبقت


سبقت
اکثر کلوپهای رانندگی در hot lapping ها و زمان گیری ها اجازه سبقت گیری در پیچ ها را نمی دهند، در واقع Autocrossing اصلا شامل سبقت نمی شود!! اما به هر حال در پیست مسابقه شما در شرایطی قرار می گیرید که احتیاج به سبقت گرفتن و بلوکه کردن خودروی پشتی دارید.
به طور کلی در ۳ حالت شما می توانید سبقت بگیرید( و یا اگر بخواهیم بیان بهتری داشته باشیم، در سه حالت باید برای سبقت گیری اقدام کنید.)
شما نسبت به خودروی مقابلتا قدرت بیشتری دارید یا سرعت خروج از پیچ شما از او بالاتر بوده است و در مسیر مستقیم رو را رد می کنید.
در زمان ترمزگیری و البته با تصاحب ریس لاین منایب از او می گذرید.
از اشتباه رقیب خود استفاده می کنید.
قانون اول) ایمنی. هرقدر هم که زمان سبقت گیری کوتاه باشد و شما از اینکه می توانید سبقت بگیرید مطمئن باشید، باز هم باید مطمئن باشید که رقیب شما از اتک کردن شما آگاه است.
قانون دوم) Blocking ممنوع. انحراف، چه ۶ اینچ و چه ۶ متر، اگر مانع از حرکت خودروی پشتی شود Blocking محسوب می شود. این نکته را اضافه کنیم که حرکت به چپ و راست بلوک کردن است و شما اجازه دارید یک بار و در یک جهت برای سد کردن مسیر خودروی پشتی حرکت کنید.
قانون سوم) اگر درست پشت سر شما خودروی رقیب در حال حرکت است، حتما در پیچ مسیری را برای او باز بگذارید. این مسیر حتما نباید یک ریس لاین خوب باشد، اما گرفتن تمام مسیر، تغییر ناگهای ریس لاین، تنه زدن، مجبور کردن خودروی پشتی به خروج از مسیر، ترمز و منحرف کردن رقیب Poor Racing محسوب می شود. اگر ناظر مسابقه این حرکت عمدی شما را ببیند و بخواهد طبق قانون عمل کند، مطمئنا اخطار خواهید گرفت. فراموش نکنید ریسینگ یک roller derby نیست و رقیب شما هم یکی از مهره های بازی نیست!
برای سبقت گیری در ترمزها و یا انتهای مسیرهای مستقیم دقت و "برنامه" دقیق تری لازم دارید. دقت داشته باشید فقط در زمانی که شما می توانید داخل پیچ باشید ( یعنی فرضا در یک پیچ چپ گرد، در سمت چپ حریف هستید) باید برای دیر ترمز کردن آماده شوید تا در پیچ شما بین حریف و ایپکس قرار بگیرید در واقع بهترین ریس لاین ممکنه در آن شرایط را در اختیار خواهید داشت. در غیر اینصورت انرژی خودتان را هدر داده اید، رقیب شما در جای مناسبی قرار دارد.
ممکن است شما برای ورود به پیچ و جا گذاشتن رقیبتان با سرعت بالایی وارد پیچ شوید. در اینجا چون افت سرعت شما زیاد است رقیب شما به راحتی دوباره از شما خواهد گذشت. ( در قسمتهای بعدی درباره Attack Lineو Defence line صصحبت خواهیم کرد.)
در طول تمرینات خودتان و در زمانی که پیست خلوت است علاوه بر تمرین برای کسب بهترین تایم، باید passing lineها را هم تمرین کنید. پیست مسابقه نه مسیر رالی است و نه خودروی شما یک سوپر کارت است و نه شما آیرتون سنا هستید که بخواهید با دریفت و ... راه حریف را بلوکه کنید، رانندگی اصول و قواعد خاص خودش را دارد و یادگیری آنها نیازمند ۳ چیز است: تمرین... تمرین... تمرین

http://sd-asman.blogfa.com/۸۶۰۹.aspx

مطالب مرتبط

خواب و رانندگی

خواب و رانندگی
یکی از عوامل اصلی تصادفات فجیع و جانخراش وخانمان برانداز که در جاده ها قربانی بی شمار هم از این آب و خاک و هم از فراسوی مرزها در سراسر جهان می گیرد خواب آلودگی راننده است .
رانندگی در شب بخصوص وقتی که راننده خسته است و تمام روز را نیز به جبر اقتصادی زمانه کارکرده ، به وجود آورنده حوادث بسیار غم انگیز در جاده ها است . به کرات در سرویس حوادث روزنامه ها می خوانیم که اتوبوسی که به طور معمول در جاده طی طریق کرده بدون علت خاصی ناگهان از جاده منحرف و به عمق دره ای سرنگون شده است و حاصل آن قطعه قطعه شدن اجساد کثیری از مسافران بی گناه است که از بین انبوهی لاشه آهن آلات بجا مانده از اتوبوس یا سنگلاخ های دره بیرون کشیده می شوند .
در یک گزارش از روزنامه آمریکای امروز U.S.A today از یکصد هزار تصادف گزارش شده که به ۷۶ هزار مجروح و یک هزار و پانصد نفر کشته انجامیده است ، مهم ترین عامل ، خواب آلودگی رانندگان شناخته شده است . در این گزارش از پژوهشگران کارولینای شمالی نقل شده افرادی که از نیمه شب تا ساعت ۶ صبح رانندگی می کنند و افرادی که بیش از یک شغل دارند یا بیش از ۶۰ ساعت در هفته کار می کنند یا افرادی که کمتر از ۶ ساعت در شبانه روز می خوابند در معرض خواب آلودگی و تصادف می باشند .
اگر این تصادفات در خیابان ها صورت گیرد ، صدمات مالی به همراه خواهد داشت و اگر در بیابان ها اتفاق افتد منجر به صدمات جانی اعم از نقص عضو یا مرگ خواهد شد . چنین شرایطی در اوضاع بحرانی و نابسامان اقتصادی کشور ما ، که افراد به حکم ارتزاق و از برای امرار معاش ناچارند که در شبانه روز حتی سه شیفت نیزکار کنند ، به مرز خطرناکی رسیده است .
آمار تصادفات جاده ها در ۲۳ استان کشور از ۲۹ اسفند سال ۱۳۸۲ تا سیزدهم فروردین ماه سال ۱۳۸۳ یعنی ایام نوروز خبر از ناامنی جاده ها می دهد . طبق این آمار ، در هر ده دقیقه یک نفر در اثر تصادفات جاده ای کشور جان خود را از دست می دهد .
با استناد برکتاب تصادفات جاده ای ایران رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی در کشور طبق آمارهای رسمی در سال ۱۳۶۳ مسبب ۲۷۷۲ مورد یعنی ۹۵ درصد و در سال ۱۳۶۴ مسبب ۲۴۱۶ مورد یعنی ۹۴ درصد تصادفات بوده است و در بررسی مقایسه ای خستگی و خواب آلودگی بیشترین سهم را در مقام مقایسه یا علت های مؤثر دیگر از جمله مصرف مواد مخدر ، مصرف مشروبات الکی و یا ترکیبی از عوامل مزبور به خود اختصاص داده است .
در ارتباط با خواب آلودگی و رانندگی مبحث وقفه تنفسی هنگام خواب مطرح می شود . افراد درگیر این مشکل معمولاً چاق هستند . غبغب آویزان ، گردن کوتاه و ستبر و شکم چاق دارند . در خواب خروپف های شدیدی می کنند و تنفس آنها می ایستند . این افراد نه تنها در شب بلکه در روز در معرض خطر تصادفات جاده ای می باشند . علت اینکه استعداد به چرت زدن و خواب آلودگی دارند و کسر خواب آنها بدین خاطر است که در هنگام خواب دچار وقفه تنفس و از دست دادن هوشیاری می شوند ، این گونه افراد هیچ وقت سیرخواب نمی شوند و تمام روز خواب آلودند .
همچنین مصرف بعضی از داروها ، گیجی و خواب آلودگی می دهد . به طور شایع ، قرص های ضدحساسیت یا آنتی هیستامین که برای حساسیت بینی و یا حساسیت های پوستی مصرف می شود و نیز مصرف مشروبات الکلی آمار تصادفات را بالا می برد . داروهای آرامش بخش و خواب آور و مصرف غذاهای تخمیری مانند دوغ نیز زمینه را برای چرت زدن و خواب آلودگی مهیا می کند .
طبق مطالعه ای که در رانندگان صورت پذیرفته ، ۹ تا ۱۰ درصد تمام سوانح اتومبیل در رابطه با خواب آلودگی بوده است . افرادی که دچار خرناس هنگام خواب بودند ، احتمال خطر تصادفات رانندگی در آنها ۳۰ درصد بیشتر از افرادی بود که خروپف شبانه ندارند .
جای آن دارد که با آمار تصادفات بالای جاده ای در کشور ما رانندگان مبتلا به خروپف های شبانه و وقفه تنفسی هنگام خواب با معاینات دوره ای رانندگان وسایل نقلیه عمومی و اتوبوس های مسافربری شناسایی شوند تا در نتیجه از بروز تصادفات و کشته و زخمی شدن صدها انسان بی گناه پیشگیری شود.

وبگردی
ارز تک نرخی سیف / شوخی صدهزار میلیارد تومانی از جیب ملت
ارز تک نرخی سیف / شوخی صدهزار میلیارد تومانی از جیب ملت - سیاست‌های ارزی اخیر دولت بر اصولی استوار شد که از همان ابتدا تبعات اجرای آن قابل پیش‌بینی بود؛ به طوری که هیچ‌یک از اهداف اولیه سیاست‌های ارزی فروردین ماه تحقق ...
تجمع برخی از کسبه بازار علاء الدین و چارسو
تجمع برخی از کسبه بازار علاء الدین و چارسو - تجمع برخی از کسبه بازار علاء الدین و چارسو در اعتراض به وضعیت ارز
قیمتهای روانی  / این آقایان عاقل / و بیجاره مردم
قیمتهای روانی / این آقایان عاقل / و بیجاره مردم - افاضات امروز معاون اول رییس جمهور، البته قبلتر نیز از زبان دیگر مقامات اقتصادی دولت از جمله نهاوندیان و نوبخت شنیده شده بود. یک اظهارنظر کلی و تاکید بر «عدم نگرانی مردم درباره وضعیت معیشتی» ! عجیب است این جملات شگفت انگیز از زبان جهانگیری که خود از منتقدان وضعیت مشابه در دوران احمدی نژاد بود. او حالا همان جملات را با همان ادبیات تکرار می کند! اما آقای جهانگیری! حقیقتاً این دلار و آن سکه و و قیمت های…
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم - لادن طباطبایی، بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون ایران که برای درمان بیماری فرزندش مدتی است در خارج از ایران به سر می برد امروز مهمان شبکه «من و تو» بود و بدون حجاب مقابل دوربین این شبکه حاضر شد.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!