یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ / Sunday, 18 February, 2018

سبقت


سبقت
اکثر کلوپهای رانندگی در hot lapping ها و زمان گیری ها اجازه سبقت گیری در پیچ ها را نمی دهند، در واقع Autocrossing اصلا شامل سبقت نمی شود!! اما به هر حال در پیست مسابقه شما در شرایطی قرار می گیرید که احتیاج به سبقت گرفتن و بلوکه کردن خودروی پشتی دارید.
به طور کلی در ۳ حالت شما می توانید سبقت بگیرید( و یا اگر بخواهیم بیان بهتری داشته باشیم، در سه حالت باید برای سبقت گیری اقدام کنید.)
شما نسبت به خودروی مقابلتا قدرت بیشتری دارید یا سرعت خروج از پیچ شما از او بالاتر بوده است و در مسیر مستقیم رو را رد می کنید.
در زمان ترمزگیری و البته با تصاحب ریس لاین منایب از او می گذرید.
از اشتباه رقیب خود استفاده می کنید.
قانون اول) ایمنی. هرقدر هم که زمان سبقت گیری کوتاه باشد و شما از اینکه می توانید سبقت بگیرید مطمئن باشید، باز هم باید مطمئن باشید که رقیب شما از اتک کردن شما آگاه است.
قانون دوم) Blocking ممنوع. انحراف، چه ۶ اینچ و چه ۶ متر، اگر مانع از حرکت خودروی پشتی شود Blocking محسوب می شود. این نکته را اضافه کنیم که حرکت به چپ و راست بلوک کردن است و شما اجازه دارید یک بار و در یک جهت برای سد کردن مسیر خودروی پشتی حرکت کنید.
قانون سوم) اگر درست پشت سر شما خودروی رقیب در حال حرکت است، حتما در پیچ مسیری را برای او باز بگذارید. این مسیر حتما نباید یک ریس لاین خوب باشد، اما گرفتن تمام مسیر، تغییر ناگهای ریس لاین، تنه زدن، مجبور کردن خودروی پشتی به خروج از مسیر، ترمز و منحرف کردن رقیب Poor Racing محسوب می شود. اگر ناظر مسابقه این حرکت عمدی شما را ببیند و بخواهد طبق قانون عمل کند، مطمئنا اخطار خواهید گرفت. فراموش نکنید ریسینگ یک roller derby نیست و رقیب شما هم یکی از مهره های بازی نیست!
برای سبقت گیری در ترمزها و یا انتهای مسیرهای مستقیم دقت و "برنامه" دقیق تری لازم دارید. دقت داشته باشید فقط در زمانی که شما می توانید داخل پیچ باشید ( یعنی فرضا در یک پیچ چپ گرد، در سمت چپ حریف هستید) باید برای دیر ترمز کردن آماده شوید تا در پیچ شما بین حریف و ایپکس قرار بگیرید در واقع بهترین ریس لاین ممکنه در آن شرایط را در اختیار خواهید داشت. در غیر اینصورت انرژی خودتان را هدر داده اید، رقیب شما در جای مناسبی قرار دارد.
ممکن است شما برای ورود به پیچ و جا گذاشتن رقیبتان با سرعت بالایی وارد پیچ شوید. در اینجا چون افت سرعت شما زیاد است رقیب شما به راحتی دوباره از شما خواهد گذشت. ( در قسمتهای بعدی درباره Attack Lineو Defence line صصحبت خواهیم کرد.)
در طول تمرینات خودتان و در زمانی که پیست خلوت است علاوه بر تمرین برای کسب بهترین تایم، باید passing lineها را هم تمرین کنید. پیست مسابقه نه مسیر رالی است و نه خودروی شما یک سوپر کارت است و نه شما آیرتون سنا هستید که بخواهید با دریفت و ... راه حریف را بلوکه کنید، رانندگی اصول و قواعد خاص خودش را دارد و یادگیری آنها نیازمند ۳ چیز است: تمرین... تمرین... تمرین

http://sd-asman.blogfa.com/۸۶۰۹.aspx

مطالب مرتبط

خشم جاده چیست ؟


خشم جاده چیست ؟
یکی از مشکلات رو به افزایش خیابانها و جاده های شهرهای بزرگ، تنش و خشم هنگام رانندگی است. در اینجا سعی می کنیم به نکاتی در باره چگونگی بروز این حس و روشهای مقابله با آن اشاره ای داشته باشیم.
فرض کنید که در یکی از ساعات شلوغ ترافیک پشت فرمان اتوموبیلتان نشسته اید و در این فکر هستید که چقدر طول خواهد کشید تا به خانه برسید، ناگهان راننده بی فکری صاف پشت سرتان می ایستد و شروع به بوق زدن میکند و ناگهان از پشت اتوموبیل شما مسیر خود را منحرف ساخته و میخواهد خود را به زور در فضای بین شما و اتوموبیل جلویی جا دهد.
عکس العمل شما چه خواهد بود؟ آیا احساس میکنید یقه پیراهنتان دارد برایتان تنگ میشود و صورتتان سرخ شده است؟ آیا حس میکنید که میخواهید از اتوموبیل پیاده شوید و حساب این راننده را کف دستش بگذارید؟ اگر این طور است، شما احتمالا دچار مشکلی هستید که به آن خشم جاده میگوییم. اگر شما در موقیت عکس قرار میگرفتید چه؟ چگونه این موقعیت ناگوار را کنترل میکردید؟ آیا شما هم درگیر میشدید و خشم خود را ابراز میکردید؟
عکس العمل شما چه خواهد بود؟ آیا احساس میکنید یقه پیراهنتان دارد برایتان تنگ میشود و صورتتان سرخ شده است؟ آیا حس میکنید که میخواهید از اتوموبیل پیاده شوید و حساب این راننده را کف دستش بگذارید؟ اگر این طور است، شما احتمالا دچار مشکلی هستید که به آن خشم جاده میگوییم. اگر شما در موقیت عکس قرار میگرفتید چه؟ چگونه این موقعیت ناگوار را کنترل میکردید؟ آیا شما هم درگیر میشدید و خشم خود را ابراز میکردید؟
خشم جاده چنان موضوع همه گیری شده است که در یک گزارش از رفتارهای رانندگان انگلیسی آنرا یک بیماری واگیر دار توصیف کرده اند. با توجه به اینکه بیش از نیمی از رانندگان این حالت را تجربه کرده یا دچار عواقب ناگوار آن شده اند، این سوال پیش می آید که دلیل بروز این خشم چیست؟ اگر با چنین فردی مواجه شدیم، چگونه از خود مراقبت کنیم و اگر کسی ما را تا مرز دیوانگی پیش برد، چه رفتاری داشته باشیم؟
اگر شما قربانی چنین وضعیتی بودید چه میشد؟ چه کاری از دستتان بر می آمد؟ اگر راننده ای نا امیدانه و با اصرار تلاش میکند تا از شما سبقت بگیرد، به او اجازه عبور بدهید. اگر نگذارید و او را همانجا محبوس کنید وضعیت بدتر میشود و ممکن است مشکلی پیش بیاید که بخاطرش مجبور به پرداخت بهایی سنگین شوید. یک اشاره کوچک دوستانه از طرف شما او را متوجه میکند که شما ناخواسته او را ناراحت کرده اید و احساس بهتری به او میدهد و شرایط تا حد زیادی آرام میشود.
سعی کنید لبخند به لب داشته باشید. هنگام رانندگی دربهای اتوموبیل خود را قفل کنید و پنجره ها را ببندید، این کار از حمله احتمالی کسی که موقع تغییر مسیر یا هر مورد مشابه دیگر، ناخواسته راهش را سد کرده اید کاهش میدهد. تا حد امکان از نگاه کردن به چشمان راننده ای که از شما خشمگین است بپرهیزید. با نگاه کردن به چشمان او این تصور را ایجاد میکنید که شما قصد مقابله ، تمسخر و یا جنگ دارید.
خوب، حالا چه کنیم که خود ما دچار خشم جاده نشویم؟ اولین نکته ای که باید به یاد داشته باشیم این است که تمام رانندگان دچار اشتباه می شوند، از جمله خود ما. زمانی را به خاطر بیاورید که خودتان اشتباه میکردید و سعی میکردید آنرا از جنبه با نمک قضیه ببینید.
آیا سرنشینان اتوموبیلتان معمولا به شما تذکر میدهند که خونسرد باشید یا آهسته برانید؟ به نصیحت آنها توجه کنید، چرا که آنها در شما نکات و مواردی را میبینند که خودتان از آن غافلید. از اینکه هنگام رفتن به جایی مدام نگران دیر رسیدن باشید، اینکه سعی کنید چراغ راهنمایی را حتا هنگامی که زرد است رد کنید و اینکه نگرانی و خشم خود را با بد و بیراه گفتن و اشارات توهین آمیز به دیگران ابراز کنید جدا بپرهیزید. اینها تنها موجب افزایش تنش در خود شما میشوند و تاثیری در سبز شدن چراغ یا گذشت زمان نخواهند داشت.
به خاطر داشته باشید که حفظ خونسردی هنگام رانندگی روشی سالم است و موجب طولانی شدن عمرتان خواهد شد. اگر به خشم جاده اجازه بروز بدهید گذشته از ایجاد مشکلات عمیق روانی، تاثیر آنرا پس از رسیدن به مقصد نیز همراه خواهید داشت و نمی توانید به عنوان یک کارمند، همسر، پدر ، مهمان و... صحیح و مناسب عمل کنید. فکر کنید که یک گذشت ساده در راه چه اندازه از مشکلات شما کم میکند، شما با روی باز به محل کار میرسید در خانه با حوصله و انعطاف بیشتری عمل میکنید و یا در مهمانی خوش خلق و شاد هستید. بگذریم از اینکه گاهی هم خودتان را از دست یک راننده دیوانه از خشم نجات داده ید.
و این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اگر دیگران دستخوش خشم جاده هستند و با داد و فریاد و بوق زدن های مکرر مشغول رانندگی هستند، شما نباید از آنها پیروی کنید، خونسرد باقی بمانید و تنش را از خود دور سازید. نکاتی که گفتیم حاصل آخرین دستاوردهای علمی نیستند اما عملی و مفیدند. پس اگر بار دیگر در ساعت اوج ترافیک در اتوموبیل خود نشسته بودید و فکر میکردید کی به خانه میرسید، با آرامش تکیه بدهید، به یک موسیقی ملایم گوش بدهید و به اتوموبیل خود به عنوان سرپناهی برای دور بودن از جار و جنجال اطرافتان نگاه کنید. به خاطر داشته باشید اگر کسی راه شما را سد کرد یا از شما سبقت گرفت،با او مبارزه نکنید،این نبردی است که اگر در آن تسلیم شوید، برنده هستید.

طرز تهيه اولين سوپ کودک ( سوپ پايه )
طرز تهيه اولين سوپ کودک طرز تهيه سوپ پایه کودک يک عدد هويج و يک عدد سيب زميني را به صورت قطعات کوچکي خرد کرده و درون قابلمه بريزيد. حدود 0/5 ليتر آب داخل آن اضافه کنيد .
وبگردی
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟ - اقتصاد سیاسی - محمودسریع القلم با بیان اینکه تقابل ما با جهان هزینه دارد،گفت:»هیچ انسانی پیدا نمی شود که بگوید با ظلم موافقم هستم،اما حکمرانی در کشور باید سود و زیان کند که با چه هزینه ای می خواهد این موضوع را پیش ببرد.»
سیف بعد از کاهش 30 درصدی ثروت مردم بجای استعفا وعده داد / عقب نشینی از کاهش دستوری نرخ سود
سیف بعد از کاهش 30 درصدی ثروت مردم بجای استعفا وعده داد / عقب نشینی از کاهش دستوری نرخ سود - تدابیر بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز؛ شامل انتشار اوراق گواهی سپرده ریالی، انتشار گواهی سپرده ریالی مبتنی بر ارز و طرح پیش فروش سکه بهارآزادی در نشست...
دولت ثبات و امید 4 سال پیش در مورد ارز چه گفت؟
دولت ثبات و امید 4 سال پیش در مورد ارز چه گفت؟ - یادآوری سخنی از رئیس جمهور،در برنامه تلویزیونی "دیدگاه"، پیش از انتخابات سال 1392 و نگاهی به نرخ ارز امروز ، 25 بهمن 1396
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!!
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!! - امیرقادری منتقد سینما: حاتمی کیا یک فیلم بد و کاریکاتوری ساخته است
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر - آیین اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و سید عباس صالحی وزیر ارشاد برپا شد.