جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Friday, 27 April, 2018

پروکسی و فیلتر چیست ؟


پروکسی و فیلتر چیست ؟
کلمه پروکسی Proxy که امروزه زیاد شنیده می شود و همه جا مترادف با فیلتر و محدودیت بیان می شود . اما فیلتر چیست ونحوه کار آن به چه صورت است ؟ Proxy Server معمولا به عنوان بخشی از دیوار آتش سرویس دهندگان اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد و نحوه کار آن به این صورت است : وقتی که کاربر در یک شبکه محلی می خواهد به یک سرویس دهنده اینترنت دست رسی داشته باشد یک در خواست از کامپیوتر به سرویس دهنده Proxy می فرستد . سپس سرویس دهنده Proxy اطلاعات را از سرویس دهنده اینترنت به کامپیوتر درون شبکه داخلی می فرستد .
و به صورت دقیق تر Proxy بسته های اطلاعات یعنی اطلاعات در حال عبور از شبکه را مورد کنترل و برسی قرار می دهد ۰(اطلاعات در حال عبور شامل IP فرستنده و دریافت کننده همچنین Protocol مورد استفاده برای ارسال بسته های اطلاعاتی و اطلاعاتی از این قبیل می باشد )و می تواند انتقال بسته های مشخص را از اینترنت به شبکه داخلی و برعکس را مسدود کند. این مطالب یک تعریف بسیار ساده از پروکسی است

منبع : بیا تو جوان

مطالب مرتبط

استفاده از اینترنت در آینده

استفاده از اینترنت در آینده
فناوری Grid مجموعه ای از نرم افزار ها، سخت افزار ها و جریان های اطلا ع رسانی است که به کاربر کمک می کند از بانک های اطلا عاتی پراکنده استفاده کامل و همزمان داشته باشد. از سال ۱۹۹۶ اینترنت II ارتباطات بسیار سریعی را برای دانشکده ها فراهم کرد که هدف آن توسعه کاربردهای پیشرفت فناوری های وابسته به شبکه، ایجاد اینترنت آینده و ایجاد ارتباطی قوی و پر سرعت بین مراکز آموزشی، صنعتی و دولتی بود. در حال حاضر ایجاد قابلیت عظیم شبکه ای جهت پژوهش و توسعه، امکان آزمودن محصولا ت فیبری و روتر ها و ایجاد سرویس های جدید شبکه و نرم افزارهای مربوط به اینترنت استاندارد مهم ترین اهدافی هستند که اینترنت II به واسطه آن راه اندازی شده است. تفاوت اصلی بین اینترنت استاندارد و اینترنت II در تعداد کاربران آنها است. شبکه امروزی اینترنت II دارای سه میلیون کاربر است و در مقابل اینترنت استاندارد از صدها میلیون کاربر پشتیبانی می کند. حداقل سرعت ارتباط اینترنت II معادل ۱۵۵ مگا بیت بر ثانیه است. اینترنت استاندارد در مقابل فناوری Grid از لحاظ یافتن اطلا عات و جست وجو منبعی سطحی محسوب می شود، در حالی که Grid توانایی جست وجو تا آخرین رده رشته ها را به شکل کاملا عمیق دارد. از طریق Grid می توان تعداد زیادی از بانک های اطلا عاتی را در یک لحظه به شکل عمیق جست وجو کرد و نتیجه را به جای اطلا عات به صورت دانش و مدیریت علمی تهیه کرد و بهترین مسیرها را نشان داد. استفاده از اینترنت استاندارد تنها از قدرت پردازش کامپیوتر شخص برخوردار است. برخی کاربردهای تجربی قابل انجام با استفاده از فناوری اینترنت II شامل موارد زیر می شوند: پزشکی: تصویربرداری سه بعدی از مغز و معاینه تخصصی پزشکی از راه دور. فناوری های سرگرمی: ارائه تصاویر ویدیویی پیشرفته دیجیتال به صورت ارتباط دوطرفه. آموزش از راه دور: ایجاد امکانات آموزشی زیاد بین دو موسسه به لحاظ جغرافیایی دور از هم و کنش متقابل بین دانشجویان و اساتید. اخترشناسی: کنترل تلسکوپ از راه دور و مشاهده اطلا عات دریافت شده از طریق تلسکوپ. به طور کلی ارتباط دوطرفه از راه دور یکی از ویژگی های کلیدی اینترنت II است و این ابزار را به یک رسانه آموزشی بسیار قدرتمند تبدیل می کند و برای سازمان ها و موسسات تحقیقاتی، سازمان های انرژی اتمی، بخش های مرتبط با فیزیک، شیمی و زیست شناسی بسیار کارآیی دارد.
● اعتیاد اینترنتی
از آنجایی که ورود به هزاره سوم میزان دسترسی مردم به اینترنت را چند برابر افزایش داد و بر این اساس پیش بینی می کنند که تعداد کاربران اینترنتی در سال ۲۰۲۰ تا چندین برابر نسبت به آمارهای کنونی افزایش می یابد، کارشناسان از هم اکنون نگران مشکلی به نام اعتیاد اینترنتی هستند.
این اختلا ل که هم اکنون خود را در حجم کوچک تری نمایان کرده است، تا آن زمان می تواند نتایج زیانباری را به دنبال داشته باشد. نشانه های اعتیاد به اینترنت ممکن است همیشه در اولین مصاحبه درمانی خود را بروز ندهند. از این رو مهم است که درمان کنندگان به طور مستمر برای تشخیص اعتیاد به اینترنت افراد را معاینه کنند. اعتیاد به اینترنت ممکن است نوعی عکس العمل و یا واکنش باشد که محرک آن را یک وضعیت ناخوشایند در زندگی فرد تشکیل دهد. خواستگاه های اعتیاد به اینترنت را می توان در چهار محرک یافت که باید مورد تشخیص قرار گیرند. این چهار محرک شامل کاربردها، احساسات، شناخت ها و حوادث زندگی می شوند. به طور کلی اینترنت اصطلا حی است که کاربردهای زیادی را به صورت آنلا ین دربر می گیرد که از جمله آنها می توان به شبکه گسترده جهانی، تالا رهای گفت وگو، بازی های دو سویه (interactive)، گروه های خبری و موتور های جست وجوگر اشاره کرد. معمولا معتادان اینترنتی به یکی از موارد یاد شده اعتیاد پیدا می کنند و همان مورد، محرکی می شود تا افراد از اینترنت به صورت افراطی استفاده کنند.

medianews.ir

وبگردی
تلگرام جایگزین داخلی ندارد / در پیام رسان داخلی در حال تکمیل پرونده احتمالی خود هستید !
تلگرام جایگزین داخلی ندارد / در پیام رسان داخلی در حال تکمیل پرونده احتمالی خود هستید ! - به فرض محال که اطلاعات مردم مورد سوءاستفاده کشورهای دیگر قرار بگیرد، برای‌شان پیامد امنیتی مستقیمی ندارد. بسیاری از کاربران ایرانی در تلگرام به دریافتن و فرستادن اخبار و طیفی از جوک‌ها (از سیاسی گرفته تا خانوادگی) می‌پردازند. این مسائل هم برای کشورهای دیگر اهمیتی ندارد (البته اگر از تحلیل محتوا و کاربردهای بعدی‌شان بگذریم) و نمی‌تواند پیامد مستقیمی برای کاربر ایرانی داشته باشد. اما همین اطلاعات چنانچه…
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم !
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم ! - روغن های نباتی را خوب بشناسید. سخنان یک تولید کننده سابق روغن نباتی.
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند - رییس سازمان ملی استاندارد ایران مجددا با خودروسازان در ارتباط با رعایت استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی از ابتدای دی‌ماه سال جاری اتمام حجت کرد.
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ...
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ... - مرتضوی هیچ گاه قاضی و حقوق دان نبود و نباید کار قضایی انجام می‌داد. اما این ضعف ماست که چنین فردی در جایگاه بالایی قرار می‌گیرد. شگفتی من از قاضی مرتضوی و رفتار او نیست که چرا خودش را برای اجرای حکم خود به زندان معرفی نکرد. من رفتار او با زهرا کاظمی را دیده بودم.
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟ - بعد از انقلاب، به واسطه تنیده شدن حکومت و دین بسیاری از پست‌ها و سمت‌های سیاسی با هاله‌ای رو به رو شد که اجازه نمی‌داد صاحب آن منصب مورد نقد قرار بگیرد....
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!