سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ / Tuesday, 20 February, 2018

بازی های پرورشی


بازی های پرورشی
بازیکنان به دو گروه تقسیم می شوند. یک گروه دور دایره بزرگی می ایستند و گروه دوم در داخل دایره قرار می گیرند.
گروهی که دور دایره هستند با دو توپی که دراختیار دارند، سعی می کنند آنها را به طرف داخل دایره بغلتانند و به پا یا بدن آنها بزنند. هر بازیکنی که توپ به او بخورد از بازی خارج می شود و موقعی که توپ به همه بازیکنان داخل دایره اصابت کرد دور بازی تمام می شود و دو گروه جای خود را با یکدیگر عوض می کنند. این بازی ممکن است با تعیین زمان معین، برای مثال ۱۰ دقیقه وقت و فرصت برای هر گروه اجرا شود که در آن صورت هر گروهی که در عرض ۱۰ دقیقه ضربات کمتری با توپ به افراد وارد کند، برنده محسوب می شود.
اهداف پرورشی بازی و کسب مهارت در غلتاندن توپ و نشانه گیری با آن آمادگی جسمانی و انعطاف پذیری، افزایش سرعت عمل و چابکی، ایجاد شادی و نشاط.

منبع : روزنامه ایران

مطالب مرتبط

درباره ورزش مشت زنی


درباره ورزش مشت زنی
ورزش مشت زنی در یونان قدیم با دستکش های چرمی فلزدار معمول بوده و مسابقه ها بدون استراحت و وقت انجام می گرفته است.
▪ دستکش: به شکل لائی دار و نرم می باشد.
▪ هدف از مشت زنی: خارج کردن و شکست دادن حریف از میدان به وسیله فن مشت زنی که منتهی به ناک اوت می شود.
▪ ناک اوت: ممکن است فنی یا تصمیمی باشد. در صورتی که بوکسور در اثر ضربه حریف، تعادل خود را از دست بدهد ولی قبل از ده ثانیه که با شمارش داور صورت می گیرد مجدداً روی پا بایستد، در این صورت ناک اوت نشده است. ولی اگر در مدت این زمان نتواند تعادل خود را مجدداً حفظ کند، ناک اوت شده است.
▪ مشت زنی آماتوری: در مشت زنی آماتوری، ناک اوت کردن حریف هدف اصلی نیست بلکه ملاک پیروزی اجرای فنون و کسب امتیاز است.
▪ مشت زنی حرفه ای: در مشت زنی حرفه ای هدف ناک اوت نمودن حریف است،‌بنابراین همواره مسابقات تا مرحله ناک اوت ادامه می یابد. ناک اوت زمانی توسط داورعلام می شود که بوکسوری که بر اثر ضربه حریف به زمین افتاده بعد از ۱۰ ثانیه، توان ادامه مسابقه را نداشته باشد. مسابقات مشت زنی حرفه ای نیز می تواند با امتیاز پایان یابد.
مسابقات مشت زنی در بازیهای المپیک در ۱۱ وزن برگزار می گردد که عبارتند از:
- ۴۸ کیلوگرم- ۵۱ کیلوگرم- ۵۴ کیلوگرم- ۵۷ کیلوگرم- ۶۰ کیلوگرم- ۶۴ کیلوگرم- ۶۹ کیلوگرم- ۷۵ کیلوگرم- ۸۱ کیلوگرم- ۹۱ کیلوگرم- ۹۱+ کیلوگرم
▪ تعداد داوران: ۶ داور بر یک مسابقه مشت زنی نظارت دارند که شامل یک داور وسط رینگ و ۵ داور در اطراف رینگ می شوند.
● وسایل مشت زنان آماتور و حرفه ای
۱) لثه لاستیکی که درون دهان قرار می گیرد و حافظ دندانهای مشت زنان است.
۲) دو دستکش که برای آماتورها به وزن ۲۲۷ گرم است و برای حرفه ای ها ۱۷۰ گرم.
۳) باند برای بانداژ انگشتان دو دست، طول این باندها برای مشت زنان آماتور آزاد و برای حرفه ای ها هر دست حدود ۵/۵ متر است.
۴) لباس بوکسورهای آماتور شامل پوتین ساق بلند که قوزک پا را بپوشاند، جوراب ساق کوتاه، شلوار کوتاه و پیراهن رکابی. البته مشت زنان حرفه ای بدون پیراهن و کلاه وارد رینگ می شوند.
۵) کلاه که حفاظ سر و ابروها را بر عهده دارد و برای مشت زنان آماتور اجباری است.
۶) کاب یا محافظ بیضه که برای آماتورها الزامی است.
▪ تعداد راندها و استراحت
تعداد راندهای مبارزه برای جوانان و بزرگسالان ۴ راند ۲ دقیقه ای است که مشت زنان بین هر دو راند، یک دقیقه استراحت می کنند.

وبگردی
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
تهدید نیروی انتظامی توسط دراویش ساعتی قبل از درگیری در پاسداران
تهدید نیروی انتظامی توسط دراویش ساعتی قبل از درگیری در پاسداران - تهدید نیروی انتظامی توسط وحوش #دراویش، ساعتی قبل از جنایت تروریستی با اتوبوس:«فقط نیم ساعت وقت دارید تا باید بدون قید و شرط برادرمون رو آزاد کنید...»
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه - برخی از خانواده‌های مسافران هواپیمای تهران - یاسوج که صبح یکشنبه (۲۹ بهمن) در ارتفاعات سقوط کرد، در حوالی مناطق احتمالی وقوع حادثه حضور یافته‌اند تا از نزدیک در جریان عملیات جست‌وجوی لاشه هواپیما قرار بگیرند. نیروهای حاضر در محل نیز برای آنها توضیح می‌دهند که چرا کار این عملیات با دشواری‌هایی مواجه است.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    با سالاد میگو جلوی پیری پوست را بگیرید
    زمستان فصل غذاهای دریایی است. فصل ماهی و میگو و غذاهایی سرشار از سلامت. حالا وقتش است؛ هرچه در تابستان ماهی و میگو نخوردید حالا باید جبران کنید.