دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / Monday, 19 February, 2018

بازی های پرورشی


بازی های پرورشی
بازیکنان به دو گروه تقسیم می شوند. یک گروه دور دایره بزرگی می ایستند و گروه دوم در داخل دایره قرار می گیرند.
گروهی که دور دایره هستند با دو توپی که دراختیار دارند، سعی می کنند آنها را به طرف داخل دایره بغلتانند و به پا یا بدن آنها بزنند. هر بازیکنی که توپ به او بخورد از بازی خارج می شود و موقعی که توپ به همه بازیکنان داخل دایره اصابت کرد دور بازی تمام می شود و دو گروه جای خود را با یکدیگر عوض می کنند. این بازی ممکن است با تعیین زمان معین، برای مثال ۱۰ دقیقه وقت و فرصت برای هر گروه اجرا شود که در آن صورت هر گروهی که در عرض ۱۰ دقیقه ضربات کمتری با توپ به افراد وارد کند، برنده محسوب می شود.
اهداف پرورشی بازی و کسب مهارت در غلتاندن توپ و نشانه گیری با آن آمادگی جسمانی و انعطاف پذیری، افزایش سرعت عمل و چابکی، ایجاد شادی و نشاط.

منبع : روزنامه ایران

مطالب مرتبط

برترین ورزشکار زن سال


برترین ورزشکار زن سال
ژیمناست زن امریکایی که در المپیک ۲۰۰۸ پکن به پنج مدال طلای رقابت ها دست پیدا کرد از سوی فدراسیون ورزش های زنان به عنوان ورزشکار برتر سال ۲۰۰۸ انتخاب شد.
ناستیا لیوکین، ژیمناست جوان امریکایی با کسب پنج مدال طلا در مسابقات المپیک پکن ۲۰۰۸ توانست نام خود را در سن ۱۸ سالگی در کنار ورزشکاران مطرح جهان در رشته ژیمناستیک قرار دهد.
ناستیا در ۳۰ اکتبر سال ۱۹۸۹ در مسکو به دنیا آمد. پدر و مادر ناستیا هر دو ورزشکار هستند.
پدر او قهرمان مسابقات ژیمناستیک سئول در سال ۱۹۱۸ بود و مادرش توانست در مسابقات باشگاهی سال ،۱۹۸۷ مقام قهرمانی را از آن خود کند.
والدین ناستیا با این که دخترشان پیرو حرفه آنها باشد و رشته ژیمناستیک را بطور حرفه ای دنبال کند، مخالف بودند. از آنجایی که پدر و مادر ناستیا توانایی مالی برای استخدام پرستار برای او نداشتند او به همراه پدر و مادرش به کلاس های ورزش می رفت و ورزشکاران را تماشا می کرد.
این کودک چهارساله با استعداد پس از گذشت شش ماه به خوبی قادر به تقلید اکثر حرکات ورزشی که ژیمناست ها انجام می دادند، بود.
پدر و مادر ناستیا پس از مشاهده استعداد باور نکردنی دختر کوچکشان، اجازه دادند که ناستیا بطور حرفه ای در این رشته فعالیت کند.
دیری نگذشت که ناستیا با کسب چند مدال و مقام قهرمانی در مسابقات مختلف، توانست برتری خود را در مقایسه با والدینش ثابت کند.
تعداد مدال هایی که او توانست در سن ۱۵ سالگی کسب کند، از مجموع مدال هایی که پدر و مادرش کسب کرده بودند، بیشتر بود.
مادر ناستیا همیشه نگران سلامتی دخترش در هنگام اجرای حرکات ورزشی است.
در سال ،۲۰۰۶ در یکی از مسابقات، ناستیا دچار آسیب جدی در ناحیه زانو شد و به مدت هشت ماه از ادامه فعالیت باز ماند.
پس از این که تحت عمل جراحی زانو قرار گرفت، مادرش بشدت با ادامه فعالیت او در رشته ژیمناستیک مخالفت کرد، اما ناستیا تسلیم نشد و دو ماه پس از عمل جراحی به تمرین ها ادامه داد.
شرکت در مسابقات المپیک ۲۰۰۸ پکن و کسب پنج مدال طلا در این دوره از رقابت ها برای ژیمناست جوان رؤیایی باورنکردنی است.
ناستیا در گفت وگو با خبرنگاران گفت: باور نمی کنم نام من در کنار ورزشکاران مطرح جهان قرار بگیرد. آنها در عرصه ورزش فوق العاده هستند و این برای من افتخاری بزرگ است.
ورزشکار زن سال ۲۰۰۸ درخصوص شرکت در رقابت های المپیک ۲۰۱۲ لندن گفت: این مسابقات چهار سال دیگر برگزار می شود و نمی توان پیش بینی کرد که چه اتفاقی خواهد افتاد.
ناستیا به سه زبان انگلیسی، روسی و اسپانیایی مسلط است و قصد دارد زبان فرانسه را نیز بیاموزد.

[مریم بهریان]

۳ گام تا رسیدن به موفقیت
▪ همه ی انسان ها خواهان موفقیت اند بعضی افراد هر صبح که بیدار می شوند، در تلاش برای رسیدن به آن هستند، و در این راه حتی حاضرند به ضرر و زیان سایر افراد نیز کار کنند برای سایرین، …
وبگردی
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود!
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود! - رویدادی که در بطن آن، هواپیمای ATR شرکت آسمان قرار داشت که با کد EP-ATS رجیستر شده و مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان بر آن نام «خرمشهر» را گذارده بودند. نامی که هدف از انتخاب آن هرچه بوده، حتما یادآوری سقوط خرمشهر در ابتدای جنگ تحمیلی نبوده است. رویدادی که ساعاتی پیش بار دیگر رخ داد؛ این بار با سقوط هواپیمایی که خرمشهر نام داشت.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟ - اقتصاد سیاسی - محمودسریع القلم با بیان اینکه تقابل ما با جهان هزینه دارد،گفت:»هیچ انسانی پیدا نمی شود که بگوید با ظلم موافقم هستم،اما حکمرانی در کشور باید سود و زیان کند که با چه هزینه ای می خواهد این موضوع را پیش ببرد.»
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!!
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!! - امیرقادری منتقد سینما: حاتمی کیا یک فیلم بد و کاریکاتوری ساخته است
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر - آیین اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و سید عباس صالحی وزیر ارشاد برپا شد.