سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ / Tuesday, 22 May, 2018

خواص خوراکی ها و مواد غذایی


خواص خوراکی ها و مواد غذایی
● میوه در یخچال بصورت شسته بهتر است یا نشسته؟
از انجاییکه یخچال محل تمیزی است و اگر آلوده باشد همه مواد غذایی را درگیر می کند باید میوه ها را به صورت شسته در آن نگه داری کنید. نگهداری انواع سبزی و میوه نشسته در یخچال ، میزان ابتلا به بیماری های عفونی را افزایش می دهد. سبزی ، کاهو، هندوانه ، خربزه و طالبی در محیطهای آلوده و با آب پس مانده فاضلاب رشد می کند ، می تواند به میکروب های خطرناکی همچون تب روده آلوده باشد. تب روده یک بیماری عفونی مسری است که ازطریق مصرف آب و غذای آلوده به انسان منتقل می شودو با تب طولانی مدت ، لرز ، بی اشتهایی ، ضعف عمومی و لاغری در فرد مبتلا همراه است.براین اساس ، نگهداری میوه و سبزی نشسته در یخچال سبب انتقال میکروب از این مواد به دیگر مواد غذایی می شود و اعضای خانواده را به بیماری های عفونی مختلف از جمله بیماری های دستگاه گوارش مبتلا می کند. آمارها نشان می دهد اغلب افرادی که بر اثر مصرف این گونه مواد غذایی آلوده به بیماری های عفونی مبتلا شده اند، با درمان های معمولی معالجه نشده اند و باید در بیمارستان بستری شوند. دلیل عمده شیوع اسهال و استفراغ درفصل تابستان نیز مصرف انواع سبزی و میوه آلوده است. بسیاری از بیماری های دستگاه گوارش همچون اسهال و استفراغ و بیماری شبه وبا و تب روده در نتیجه رعایت نکردن نکات بهداشتی در تغذیه و مصرف غذاهای آلوده در فرد بروز می کند. برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های عفونی باید از مصرف میوه و سبزی آلوده و نگهداری آن در کنار دیگر مواد غذایی در یخچال خودداری کنند.

منبع : تو ماه دات کام

مطالب مرتبط

من می‌خواهم هر لقمه‌ای را نخورم.

من می‌خواهم هر لقمه‌ای را نخورم.
● برای آنهایی که می‌خواهند، سالم زندگی کنند.
انواع لقمه‌ها و لقمه انواع چیزها را داریم. کباب لقمه داریم. سوهان لقمه داریم. کش لقمه داریم. پشمک لقمه‌ای داریم. لقمه نانی داریم. لقمه کوچک داریم. لقمه بزرگ داریم. لقمه تمیز داریم و خیلی لقمه‌های دیگر که همه‌شان خوردنی است بجز یک لقمه. لقمه حرام. البته لقمه حرام هم خوردنی است ولی از گلو پایین نمی‌رود. البته از گلوی بعضی‌ها هم پایین می‌رود. خلاصه اینکه وقتی لقمه‌ای را می‌گیرید تا بخورید، حتما به نوعش دقت کنید. لقمه باید، باید، باید تکرار می‌کنم باید حلال باشد. این یک شوخی نیست. اگر نان‌آور خانه‌ای هم هستید، باید نان حلال برای خانواده‌تان در بیاورید. غذایی که تهیه می‌کنید، دزدی نباشد. پولش مال مردم نباشد. خمس پولش را داده باشید. خدای ناکرده پولش را از قمار به دست نیاورده باشید. ربا نداده باشید. از بیت‌المال نخریده باشید. یک کلام، ختم کلام، نه برای خودتان لقمه حرام بگیرید، نه برای خانواده‌تان و حتی نگذارید برایتان لقمه حرام بگیرند.
کمی به غذایت دقت کن: نگاه کن به غذایت و ببین که حتما سالم باشد. تمیز باشد. مفید فایده باشد. خوشمزه باشد. چرا غذایی را می‌خوری که ارزش غذایی ندارد؟ یا اصلا ببین چیزی که می‌خوری به بدنت چه فایده ای می‌رساند. شاید خیلی شنیده باشید که پفک نخور. هله هوله نخور. از غذاهایی که فقط شکم پر کن باشند بپرهیز. البته فراموش نکن که ببینی که غذایت حلال باشد.
ببین، چه غذایی به بدنت می‌دهی: یک ضرب‌المثل آمریکایی می‌گوید که:«هر چه بخوری، همانی.» اگر غذایت، سالم نباشد، جسمت را نابود می‌کند و اگر حلال نباشد، روحت را. پس مواظب باش که غذای ناسالم و حرام نخوری.
شاید آخرین بار باشد که غذا می‌خوری: اگر مراقب خوردنت نباشی، شاید لقمه‌ای بخوری که مسموم باشد. یا حالت را به هم بریزد. یا زمین‌گیرت کند. شاید دیگر وعده بعدی‌ای در پی نباشد. و شاید وعده دیدار بماند برای قیامت.
الف) اگر مراقب باشی:
▪ حرام نخوری، محبوب می‌شوی: لقمه‌ای را برداشته‌ای تا بگذاری داخل دهانت. می‌فهمی که لقمه ناپاکی است. حرام است. کنارش می‌گذاری. گویا بیشتر از هزار رکعت نماز خوانده‌ای.
▪ حرام نخوری، از اولیا می‌شوی: این را بدان که هیچ یک از اولیای خدا، آنهایی که خدا بدان‌ها افتخار می‌کند و دوستشان دارد، حرام نخورده‌اند. البته نماز و روزه و بقیه احکام فراموش نشود. فقط حلال‌خوری نیست.
ب) اگر مراقب نباشی:
▪ چهل شب نمازت قبول نیست: گفتم که.
▪ عبادتت دوامی ندارد: مثل اینکه خانه‌ات را روی آب بسازی. نه پایه‌ای و نه اساسی و نه حتی چهارچوبی دارد. با یک موج یا بادی از بین می‌رود و اصلا به درد زندگی نمی‌خورد. نمی‌خواهی که نماز و روزه‌ات به درد نخورد و همه‌اش هیچ شود؟
▪ فرشتگان نفرینت می‌کنند: نمی‌خواهید بگویید که فرشتگان باید برای کسی که عبادتش قبول نیست، کف بزنند و هورا بکشند؟
▪ با بهشت خداحافظی کن: نمازت که قبول نیست، عبادتت هم که به درد نمی‌خورد، فرشتگان هم که نفرینت می‌کنند، پس خداحافظ بهشت.

وبگردی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!
ویدئو / مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران
ویدئو / مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران - مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران با حضور اصحاب هنر و ورزش یکشنبه ۳۰ اردیبهشت در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم که با حضور بازیکنان و کادر فنی تیم ملی به همراه اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال انجام شد، از سرود رسمی تیم ملی ایران رونمایی گردید.
ویدئو / دیدار ملی‌پوشان فوتبال ایران با روحانی
ویدئو / دیدار ملی‌پوشان فوتبال ایران با روحانی - رئیس جمهور در دیدار با ملی‌پوشام فوتبال ایران از بازیکنان و کادر فنی تقدیر کرد. در این مراسم پیراهن شماره ۱۲ تیم ملی فوتبال کشورمان به حسن روحانی اهدا شد.
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور! - حمله ور شدن ماموران سد معبر شهرداری به ماموران راهنمایی رانندگی
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه - شرور سطح یک که در آخرین اقدام خود یکی از دوستانش را در منطقه ولنجک به قتل رسانده بود؛ در ۵۰۰ متری مرز ترکیه دستگیر شد.
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز!
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز! - ریزش ناگهانی کوه که توسط مسافران به ثبت رسیده است...!
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد - قبل از شروع بازی تیم‌های پرسپولیس و الجزیره یکی از بازیگران سینما کشورمان قصد داشت به همراه همسرش وارد ورزشگاه آزادی شوند که این دو نفر توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از صحبت های خسرو معتضد، مورخ را می شنوید که نتیجه تحقیقاتش را درباره مومیایی پیدا شده در حرم حضرت عبدالعظیم بیان می کند.
پهلوانان این روزهای ما
پهلوانان این روزهای ما - تصویری زننده و به شدت ناراحت کننده بر جا مانده از مسابقه انتخابی تیم ملی کشتی ایران که به کتک کاری و جنجال کشید. خانواده عبدولی باز هم پای ثابت این درگیری بود که چهره ورزش پهلوانی ایران را تیره کرد
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان - در این ویدئو تشویق اصغر فرهادی و پنه لوپه کروز، خاویر باردم و دیگر عوامل فیلم «همه میﺩﺍنند» در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان را مشاهده می‌کنید.
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم - عوامل فیلم «به وقت شام» روز گذشته با حضور عجیب و رعب آور در پردیس سینمایی کوروش مردم را وحشت زده کردند. در این حرکت تبلیغاتی بازیگران نقش داعش، با گریم و پوشش داعشی ها، سوار بر اسب راهی پردیس سینمایی کوروش شدند و با حضور در مرکز خرید و فودکورت مجموعه، رفتارهای عجیبی نشان دادند که باعث وحشت و اعتراض مردم شد.
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم - این گزارش حاوی تصاویری از بزرگترین مرکز فروش و مصرف مواد مخدر در جنوب شرق تهران است که مخفیانه ضبط شده‌است.
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم - متاسفانه طی یک ماه گذشته دستکم سه نوبت و هر نوبت دستکم 30 اسب باربر متعلق به کولبران در جنگل میرآباد شهرستان اشنویه با شلیک گلوله از پای درآمده‌اند.
سید احمد خمینی معمم شد
سید احمد خمینی معمم شد - سید احمد خمینی فرزند آیت‌الله سید حسن خمینی در حضور جمعی از علما و پدر و پدربزرگ خود در حسینیه جماران معمم شد.
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی!
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی! - امروز عکسی از 5 تماشاگر بازی روز گذشته در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد 5 دختر جوان با گریم‌های عجیب و حرفه‌ای خودشان را به عنوان پسر جا زده و وارد ورزشگاه شده‌اند.
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت - از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!