شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ / Saturday, 24 February, 2018

وقتی به راه خود می‌رویم که راه رفتن دیگری را در ابتدا بیاموزیم


وقتی به راه خود می‌رویم که راه رفتن دیگری را در ابتدا بیاموزیم
به گمان من ضرب المثل معروف "کلاغ خواست راه رفتن کبک را بیاموزد، راه رفتن خود را هم فراموش کرد" در حوزه‌ی اندیشه و هنر یکسره نارواست است. در این قلمروها، تنها راه ِ "راه ِ خود رفتن"، در آغاز، به "راه ِ دیگری" رفتن است.
تنها وقتی به راه خود می‌رویم که راه رفتن دیگری را در ابتدا بیاموزیم. آن‌وقت است که می‌توانیم به گونه خود راه برویم و آن وقت است که "راه ِ دیگری ِ" دیگری می‌شویم.
نشنیده و نخوانده‌ام که شاعری یا نقاشی یا معماری یا فیلسوفی، از پیش خود چیزی شده باشد، یا بی‌تاثیر به جایی رسیده باشد.
و این نکته را شیخ اجل، سعدی، چه زیبا به کلام آورده که: هیچ کس از پیش خود چیزی نشد*هیچ آهن خنجر تیزی نشد

منبع : خبرگزاری ایسنا

مطالب مرتبط

بلند پرواز نباشد


بلند پرواز نباشد
بسیاری افراد در رشته هایی كه هیچ نقطه اشتراكی بابا روحیاتشان ندارند ، مشغول به كار می شوند ، اما پس از چندی آن كار را رها می كنند و به دنبال كار دیگری می كردند . به همین دلیل احساس یاس و نارضایتی می كنند .
كارشناسان هشدار می دهند كه همواره موانع و مشكلاتی نیز در سر راه شما وجود دارد ، پس ناامید نشوید و اولین پاسخ رد را به منطله شكست تلقی نكنید . وقتی مشغول كار شدید نیز با تلاش و جدیت كار كنید تا به نتیجه مطلوب برسید .
هیچ كس در نخستین ماه از كار خود به تمام اهدافش نرسیده است . پس بلند پروازی سودی ندارد . باید از پایین شروع كنید تا بتدریج با افزایش مهارت و تجربه به مدارج بهتری برسید .
در نظر داشته باشید كه محیط كار با منزل متفاوت است . اگر در منزل اعضای خانواده با شما كنار می آیند انتظار نداشته باشید كه در محل كار نیز همان طور باشد . این شما هستید كه باید خود را با شرایط محیط كار و رفتار دیگران وفق دهید . اگر غیر از این باشد ، قادر به كار كردن موثر نخواهید بود و احساس سرخوردگی خواهید كرد .
اگر خواهان ترقی هستید فقط كاری را كه از شما خواسته بشده انجام ندهید ، بلكه با استفاده از امكانات موجود به بهتر كردن كار بیندیشید . در این راه از خلاقیت و قوه ابتكار خود نیز استفاده كنید .
همواره به كاری كه قبول كرده اید متعهد باشید و از قوانین نیز تخطی نكنید . براساس یك تحقیق ملی در امریكا بیشتر افراد به دلیل پایین آمدن تعهد كاری پزشكان در این كشور و اشتباهاتی كه انجام می دهند نگران بوده و خواهان راه حل قانونی برای جلوگیری از فعالیت افراد بی توجه هستند .

وبگردی
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری - دگرديسي‌هاي فراواني در ايران صورت گرفته‌است؛ اصولگرايان اصلاح‌طلب شده‌اند، تحول‌طلبان محافظه‌كار شده‌اند، مسئولان پاسخ ناكارآمدي‌هاي خود را از مردم مي‌خواهند و در تازه‌ترين نوع اين استحاله‌ها فردي كه بسياري مدعي هستند او برآمده از مهندسي انتخابات است با ارسال نامه به رهبرمعظم انقلاب درخواست برگزاري انتخاباتي آزاد، زودهنگام و به دور از مهندسي كرده‌است! محموداحمدي‌نژاد همان پديده خانمان براندازي كه براي…
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز - فیلم - زهرا خوش نواز در گفتوگو با یورونیوز از مراحلی که برای آماده سازی ظاهرش طی کرد تا با چهره‌ای متفاوت وارد استادیوم شود گفت. او می‌گوید: «زمانی که از تونل گذر کردم و وارد ورزشگاه شدم و چشمانم به چمن ورزشگاه افتاد گریه‌ام گرفت.»
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    خوراك‌ گوشت‌ چرخ‌ كرده‌ و نخود فرنگی‌
    ● مواد لازم‌ ▪ روغن‌ زیتون‌ یك‌ قاشق‌ چایخوری‌ ▪ سیر له‌ شده‌ ۲ حبه‌ ▪ پیاز متوسط خردشده‌ ۱ عدد متوسط ▪ گوشت‌ چرخ‌ كرده‌ ۵۰۰ گرم‌ ▪ گوجه‌ فرنگی‌ رنده‌ شده‌ ۴۰۰ گرم‌ ▪ رب‌ گوجه‌ …