جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ / Friday, 22 February, 2019

روبرتو مانچینی مردی با زندگی اشرافی


روبرتو مانچینی مردی با زندگی اشرافی
● شناسنامه
به نام اصلی روبرتو پرادالو مانچینی در ۲۷ نوامبر ۱۹۶۴ در جسی واقع در آنکولای ایتالیا متولد شده است. او در حال حاضر مربی اینتر میلان است بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۱ مربی لاتزیو، ۲۰۰۱ تا نیمه همان سال مربی لسترسیتی، ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۲ مربی فیورنتینا، ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ مربی لاتزیو و سپس از ۲۰۰۴ تاکنون مربی اینترمیلان بوده است.
سال ها پیش به عنوان مهاجم برای تیم های باشگاهی بولونیا، سامپدوریا و لاتزیو توپ زده است.
● خانواده
چندان اهل صحبت از زندگی خصوصی اش نیست. به هر حال او یک زندگی اشرافی در ایتالیا دارد و این را می توان از پورشه مدل توربوی ۹۱۱ گران قیمت اش دانست ضمن این که همیشه از لباس های دوخت جورجیو آرمانی به تن می کند.
● فوتبال
او را باید از باهوش ترین بازیکنان دوره خودش دانست که اولین بازی اش را در لیگ سری اول ایتالیا در تیم بولونیا در ۱۲ سپتامبر ۱۹۸۱ انجام داد و به دنبال همان سال توسط سامپدوریا خریداری شد و تا اواخر ۱۹۹۷ در آنجا بازی کرد. سپس به لاتزیو رفت و تا سال ۲۰۰۰ همان جا ماند و سرانجام عازم لسترسیتی شد. او در سامپدوریا تیم مهاجمین افسانه ای را در کنار جیانلو کاویالی تشکیل داد و همراه این تیم ۴ بار کاپ ایتالیا را وارد لیست افتخارات خود نمود که سال های ۱۹۸۵، ۱۹۸۸، ۱۹۸۹، ۱۹۹۴ بودند اما جام قهرمانی اروپای سال ۹۲ را با باخت مقابل بارسلونا از دست داد.
به همراه تیم لاتزیو هم چند جام معتبر را برنده می شود اما علیرغم موفقیت های بسیارش در تیم های باشگاهی هیچ گاه برای حضور در تیم ملی ایتالیا مناسب تشخیص داده نشد و حتی در ۳۶ بازی ملی تنها توانست ۴ گل برای افتخار کشورش به ثمر برساند و تنها در ۲ جام بسیار معتبر یعنی اروپای ۱۹۸۸ و جام جهانی ۱۹۹۰ توانست خودی نشان دهد.
سرانجام پس از بازنشستگی در عرصه بازی به مربیگری روی آورد و از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۲ مربی فیورنتینا بود و ۲ سال پس از آن مربی لا تزیو شد و سرانجام در سال ۲۰۰۴ عازم اینتر شد و تاکنون در طول دوران مربیگری اش توانسته افتخارات خوبی نیز کسب کند مانند قهرمانی های پیاپی در لیگ کالچو با اینترمیلا ن
● ۹ نکته که باید درباره او بدانید
۱) عاشق ماکارونی است.
۲) شون کانری بازیگر مورد علا قه اوست.
۳) از عطر اترنیتی استفاده می کند.
۴) موتورسواری، بسکتبال و کاراته ورزش هایی هستند که دوست دارد.
۵) رنگ آبی را می پسندد.
۶) فیلم های مورد علا قه اش سری کامل جیمز باند است.
۷) عاشق خواندن کتاب هایی است که جان کریشام نوشته است.
۸) نوشیدنی مورد علا قه اش کوکاکولا است.
۹) تنها موسیقی ای که گوش می دهد، موسیقی کلا سیک ایتالیایی است.

منبع : روزنامه مردم‌سالاری

مطالب مرتبط

رونالدو: میخواهم آقای گل بشوم

رونالدو: میخواهم آقای گل بشوم
و به نظر می رسد که آرزوهای هواداران مادرید امسال هم به باد رفت و رئالیها لالیگا را از دست دادند. به همین سادگی!
اما با تمامی این احتمالات رونالدو ستاره برزیلی رئال هیچ باکی از صحبت درباره قهرمانی ندارد و معتقد است: "زمانی برای استراحت وجود ندارد باید تمام تلاشمان را به کار ببندیم". مهاجم گلزن و حرفه ای رئال در آخرین گفتگویش با خبرنگار باشگاه رئال حرفهای جالب و خواندنی زده که بد نیست با هم بخشهایی از آن را بخوانیم:
در بازی قبلی یکی از هواداران به درون زمین پرید تا بازیکنان را به علت عدم استفاده از فرصتها سرزنش کند!
اینها چیزهایی است که در اسپانیا همیشه مرا متعجب می کند و با گذشتن چند سال هنوز نتوانستم هضم کنم. نمیفهمم چرا هواداران باید کارهایی این چنینی انجام دهند. حرفه ای بودن در وهله اول به این معنیست که با شرایط خوب و بد کنار بیاییم. خوشبختانه من تا امروز در چنین شرایطی قرار نگرفتم و فکر می کنم یک جور خرابکاری و و حشیگری است نه چیز دیگر! چنین افرادی معنای فوتبال را از برد و باخت نمی فهمند!!
ـ آیا فکر میکنی بتوانی به رکورد اتو ئو (Eto`o) برسی و برای کسب عنوان آقای گلی اسپانیا اروپا را شکست دهی؟
من تمام تلاشم را می کنم و می خواهم این اتفاق بیفتد. این فصل شرایط کمی عجیب و غریب شده، در ۸ بازی هیچ گلی به ثمر نرساندم و دوره بسیار بدی بود! اما یکباره توانستم با ۴ گل شرایط را عوض کنم. هنوز ۲ بازی باقی مانده. امیدوارم بتوانم به خواسته ام برسم.
ـ آیا هرگز از هم تیمی هایت خواسته ای تا توپهای بیشتری را برایت بفرستند تا شانس بیشتری داشته باشی؟
من به آنها هیج چیزی نمی گویم. ما یک تیم هستیم و باید هر یک تا جایی که می توانیم به دیگری کمک کنیم. اما وفق دادن با بسیاری از شرایط هنوز سخت و غیر ممکن است. هرچند در بهتربن حالتها هنوز توپها و فرصتهای فوق العاده ای نصیبم میشود.
ـ این فصل را برای رئال مادرید چطور تعبیر میکنی؟
سخت و دشوار! نیم فصل اول کمی گیج بودیم. ۳ مربی عوض کردیم و این اصلا ساده نیست. بازیکنان باید شرایط مساعدی برای بازی داشته باشند و این تغییرات می تواند مخرب باشد. هنگامی که لوکزامبورگو به رئال آمد، تک تک ما سعی کردیم تا خودمان را با خواسته های او در زمین تطبیق دهیم.
ـ به نظرت اگر او تمام فصل مربی رئال بود قهرمان بلا منازع می شدید؟
دانستن این مساله غیرممکن است. شما باید چیزهایی را در طول فصل از مربی یاد بگیرید اما کسب ۳ جام در طول یک فصل واقعا" سخت است.
ـ رئال مادرید در زمین خودش بهتر باز ی میکند؟
بازیهای ما در مادرید همیشه خاص و ویژه بوده و من خیلی خوشحالم که توانستم در بازیهای خانگی گلهای زیادی بزنم.
ـ Ronaldo برابر لورکوزن
در این جا دو تا از بهترین مهاجمان و فورواردهای دنیا بازی میکنند ... رونالدو و فرناندو تورس (Fernando Torres) .آیا میان شما دوئل نمی شود؟
هیچ دوئلی میان دو بازیکن نیست. دو باشگاه بزرگ با دو تاریخچه و قدمت طولانی و پر افتخار! خب همیشه هم میخواهند قهرمان بشوند.
ـ بله اما تو همیشه در داربیها خوب بازی کرده ای!
من همیشه در داربیهای سخت گل زده ام، اما هر بازی و هر مسابقه داستان دیگریست.
ـ این فصل، حرفها و حدیثهای زیادی در مورد داوری و اشتباهات آن وجود داشت آیا فکر می کنید که این داوریها به ضرر شما بوده اند؟
من فکر میکنم داورها در اسپانیا بسیار قاطع هستند. البته تا اینجا ۴ یا ۵ بار مخالف گلهایی که زده ام سوت زده اند که گلهای سالمی بودند. در بازی برابر سویا مدافع آنها روی من خطا کرد و باید پنالتی گرفته می شد. من نگاهی به داورهای کمکی و داور وسط کردم و منتظر بودم ببینم چه تصمیمی می گیرند. خیلی جالب بود خطا به سود سویا!!! اما به هرحال ما نمی توانیم هیچ ادعایی کنیم اگر نتوانیم لالیگا را تصاحب کنیم این خطا و تقصیر ماست نه داورها!
ـ تو یکی از بازیکنانی هستی که فصل آینده هم در رئال می مانی؟
هیچکس چیزی به من نگفته! و فعلا در اینجا راضی و آسوده هستم.
ـ بحث مهم امروز ما در مورد رقابت نزدیک تو با اتوئو ست! ضمن اینکه نگاهها همه بعد از آن رفتار در بازی قبلی به سمت اوست!
فکر میکنم بحث کردن در این باره کمی احمقانه باشد، نیازی به گفتن اینها نیست.او عادت به سرو صدا و هیاهو ندارد و دلش نمی خواهد جنجال به پا کند. در مورد رفتاری هم که به تازگی نشان داده. خب بعد از آن عذر خواهی کرد و همه چیز تمام شد!
ـ بعضیها می گویند تو به تیمت وفادار نیستی!!!
واقعا" نمی دانم. و هرگز هم اینکار را نکرده ام که بدانم. همیشه به همه تیمهایی که در آنها بازی کردم احترام گذاشتم. این وظیفه همه ماست!

وبگردی
آیا واقعآ این یک جنگ است یا استفاده چند نفر از ناتوانی ما / اگر جنگ است چرا مردم طرف مقابل آنرا حس نمیکنند / چرا همه از این جنگ بهره میبرند جز مردم ایران !
آیا واقعآ این یک جنگ است یا استفاده چند نفر از ناتوانی ما / اگر جنگ است چرا مردم طرف مقابل آنرا حس نمیکنند / چرا همه از این جنگ بهره میبرند جز مردم ایران ! - به عبارت بهتر وقتی از واژه جنگ اقتصادی برای طرح مشکلات استفاده می‌کنیم، با توجه به بار معنایی این واژه، دیگر کارکرد توجیه‌پذیری کار‌ها و کوتاهی مأموریت‌های محوله را نمی‌کند، بلکه دقیقاً مسئولیت‌پذیری در حیطه عملیاتی و مسئولیت‌های محوله را گوشزد می‌کند و بدیهی است که در فضای جنگی باید با کم‌کاری‌ها و خیانت‌ها به سبک دادگاه‌های صحرایی سریع و مقتدر عمل و مسئولیت‌پذیری را به همه عاملان خصوصی و دولتی گوشزد…
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی - مدیر مسئول کیهان در حالی مدعی است که سیستم «مکینتاش» بیش از ۴۰ سال است که در کیهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سیستم اساسا از سال ۱۹۸۴ یعنی ۵ سال پس از انقلاب تولید و نمی‌توانسته است زودتر از این تاریخ در کیهان مورد استفاده قرار گیرد.
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ...
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ... - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما - ساز و کاری که بانک مرکزی تحت عنوان نیما برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات اندیشیده اند و با خوارشماری صادر کنندگان با تجربه و خوشنام و بی اعتنائی به نظرات معقول و دلسوزانۀ آنان به راهی خطرآفرین پا گذاشته، بی تردید محکوم به ناکامی است و پیامدهای ناگوار آن، که در درجۀ اول از دست دادن بازارهای صادراتی دیرینه است، به راحتی قابل جبران نخواهد بود.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.