جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ / Friday, 22 February, 2019

وعده های متناوب


وعده های متناوب
بدن هر چهار تا پنج ساعت یک بار انرژیی را که از وعده قبلی خود گرفته از دست می دهد و نیاز به دریافت انرژی پیدا می کند. برای رساندن این انرژی به بدن سعی کنید، هر چهار تا پنج ساعت یک بار یک میان وعده کوچک داشته باشید، با انجام این کار موهایی سالم و پرپشت خواهید داشت. حتی اگر احساس گرسنگی نمی کنید، یک عدد میوه یا چند پسته، بادام و.‎.‎. را حتماً بخورید.
پوریا کبیری

منبع : روزنامه ایران

مطالب مرتبط

فست فود و سالاد همیشه انتخاب مناسبی نیست

فست فود و سالاد همیشه انتخاب مناسبی نیست
وقتی شما عجله دارید، به نظر می رسد كه غذاهای «فست فود» بهترین راه حل رفع گرسنگی باشد. اما خیلی از افراد هنگام خوردن این نوع غذاها، دائماً به فكر افزایش وزن، كالری بالا و حتی افزایش دور كمرشان هستند.
بهتر است بدانیم چنانچه به فكر چاقی و افزایش وزن هستید، فست فود بدترین چیز برای شما است. یكی از معروفترین فست فودها متعلق به مك دونالد و «تاكوبل» است. ما در اینجا كالری چند منوی آن را برای شما بازگو می كنیم. اول از سالاد شروع می كنیم. وقتی از سالاد حرف می زنیم، فوراً به یاد سبزیجات می افتیم و فكر می كنیم كه كالری كمی دارد اما بد نیست بدانید سالاد «فیستاتاكو» - سالاد میوه - حدود ۸۷۰ كالری و ۴۷ گرم نیز چربی دارد.
بیشترین چیزی كه باعث افزایش وزن وتولید چربی می شود، غذاهای سرخ شده است، در واقع اگر غذاهای سرخ كردنی را از رژیم روزانه خود حذف كنید ۳۷۰ كالری و ۲۰ گرم چربی از دست می دهید.
خیلی از ما تصور می كنیم انتخاب مرغ و جوجه نیز می تواند بهترین انتخاب باشد.
مك دونالد، یكی از منوهایش شامل گوشت مرغ سفید، همراه با سس خردل و نوشابه رژیمی است. منوی دیگری شامل همبرگر ، سیب زمینی سرخ شده و یك بستنی قیفی دارد. اكثر افراد بر این باورند كه گوشت قرمز و همبرگر چربی و كالری بیشتری دارد، اما جالب است بدانید، منوی گوشت سفید، ۷۰۰ كالری و ۳۵ گرم چربی دارد. در حالی كه منوی همبرگر ۶۴۰ كالری و ۲۳ گرم چربی دارد.
در اینجا ما به شما چند منوی مناسب مك دونالد و «تاكوبل» را معرفی می كنیم.
۱) سالاد «كوب كالیفرنیا»: ۲۹۵ كالری و ۱۴ گرم چربی
۲) مك موفین تخم مرغ:۲۹۰ كالری و ۱۱ گرم چربی
۳) مرغ تند و ادویه دار «تاكوبل»: ۱۸۰ كالری و ۷ گرم چربی
و ۴ منویی كه شما باید از خوردن آنها به دلیل چربی و كالری زیاد جلوگیری كنید.
۱) سالاد فصل تاكو همراه با سالسا و كرم و چیپس: ۶۸۰ كالری و ۳۱ گرم چربی
۲) چیز برگر دوبل مك دونالد: ۷۳۰ كالری و ۴۰ گرم چربی
۳) سالاد «تاكوفیستای» تاكوبل: ۸۷۰ كالری و ۴۷ گرم چربی
۴) صبحانه دولوكس مك دونالد: ۱‎/۲۲۰ كالری و ۶۰ گرم چربی و در انتها بهتر است بدانیم سدیم زیاد برای بدن مناسب نیست و غذاهای فست فود دارای مقدار زیادی سدیم هستند.

وبگردی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی - مدیر مسئول کیهان در حالی مدعی است که سیستم «مکینتاش» بیش از ۴۰ سال است که در کیهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سیستم اساسا از سال ۱۹۸۴ یعنی ۵ سال پس از انقلاب تولید و نمی‌توانسته است زودتر از این تاریخ در کیهان مورد استفاده قرار گیرد.
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ...
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ... - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما - ساز و کاری که بانک مرکزی تحت عنوان نیما برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات اندیشیده اند و با خوارشماری صادر کنندگان با تجربه و خوشنام و بی اعتنائی به نظرات معقول و دلسوزانۀ آنان به راهی خطرآفرین پا گذاشته، بی تردید محکوم به ناکامی است و پیامدهای ناگوار آن، که در درجۀ اول از دست دادن بازارهای صادراتی دیرینه است، به راحتی قابل جبران نخواهد بود.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.