یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Sunday, 22 April, 2018

احمد خلیلی فرد


احمد خلیلی فرد
▪ سال تولد :۱۳۳۹
▪ میزان تحصیلات :لیسانس نقاشی از دانشکده هنر های زیبا دانشگاه تهران ،فوق لیسانس نقاشی از دانشکده
▪ هنردانشگاه تربیت مدرس
▪ عضو هیات علمی دانشگاه.
▪ عضو پیوسته انجمن هنرمندان نقاش ایران .
▪ عضو نقاشان گروه ۳۰
▪ برگزار کننده ۴۱ نمایشگاه داخلی وخارجی .
▪ برگزار کننده ۵ نمایشگاه انفرا دیدر تهران.
▪ برنده مدال برنز ودیپلم افتخار از تری فال پاریس.

منبع : گالری نقاشی الهه

مطالب مرتبط

نیکُلُسن NICHOLSON

بن نیکلسن (نقاش و نویسندهٔ انگلیسی، ۱۸۹۴ ـ ۱۹۸۲). یکی از پیشگامان هنر انتزاعی در انگلستان به‌شمار می‌آید. با این‌حال، در برخی آثارش عناصر پیکرنما قابل تشخیص‌اند. او فرزند ویلیام نیکلسن بود. مدت کوتاهی در لندن آموزش دید (۱۹۱۱). چند سالی را در اروپا و آمریکا گذرانید (۱۹۱۱ ـ ۱۹۱۸). نخست، در شیوه‌ای واقع‌گرایانه، به نقاشی طبیعت بی‌جان می‌پرداخت. در دههٔ ۱۹۲۰، با اثرپذیری از کوبیسم، کارش را دنبال کرد. هِپورت را به همسری گرفت (۱۹۳۰). به اتفاق نَش، هنری مور، هپورت و دیگران، گروه واحد یک را تشکیل داد (۱۹۳۳). در پاریس، موندریان را دید (۱۹۳۴). چندی بعد، نشریهٔ دایره را به راه انداخت (۱۹۳۷). پس از ساختن یک سلسله نقش برجستهٔ انتزاعی با صور هندسی رنگی (مثلاً: نقش کم برجسته رنگی ـ ۱۹۳۹)، در دههٔ ۱۹۴۰ به نقاشی طبیعت بی‌جان یا منظره ـ به‌صورت بسیار خلاصه شده ـ روی آورد.
نیکلسن از طریق تجزیه و تحلیل عینی اشیاء به هنری دست یافت که روابط صوری و رنگی ناب بر آن حاکم بودند. او در یادداشت‌هائی دربارهٔ هنر انتزاعی (۱۹۴۱)، به مقایسهٔ این روابط با هارمونی موسیقی پرداخت؛ ولی آن‌ها را وسیله‌ای برای دستیابی به فرم معادل واقعیت به‌شمار آورد. برای او اهمیتی نداشت که این معادل‌ها انتزاعی باشند یا غیرانتزاعی. از جمله آثارش: طبیعت بی‌جان (۱۹۳۲)؛ نقاشی انتزاعی (۱۹۳۷)؛ طبیعت بی‌جان (۱۹۵۵) است. از این هنرمند اثر Surius March در این نمایشگاه به تماشا گذاشته شده است.

وبگردی
دادستانی که به قانون تمکین نکرد
دادستانی که به قانون تمکین نکرد - نکته دیگری که برای شخص من در ماجرای مرتضوی بسیار مهم‌تر از شرایط او در زندان است، عدم تمکین ایشان به قانون است. مرتضوی به عنوان یک دادستان و شخصیت‌های برجسته و بانفوذ قوه قضائیه حاضر نشد به قانون تمکین کند. حالا دیگر اهمیتی ندارد که مرتضوی در بند 241 باشد یا 309 یا چقدر به مرخصی بیاید، مهم این است که اتفاقات اخیر نشان داد که او هیچ پایبندی به قانون نداشته و ندارد
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟ - بعد از انقلاب، به واسطه تنیده شدن حکومت و دین بسیاری از پست‌ها و سمت‌های سیاسی با هاله‌ای رو به رو شد که اجازه نمی‌داد صاحب آن منصب مورد نقد قرار بگیرد....
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر - سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از 30 فروردین با حضور فیلم سازانی از ایران و نمایندگانی ازسینمای 78 کشور جهان تا 7 اردیبهشت در پردیس سینمایی «چارسو» برگزار می شود.
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک!
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک! - کتک خوردن دختری که جز التماس دوستانش هیچ فریادرسی ندارد از یک پلیس زن عضو گشت ارشاد که ماموران مرد هم آنها را همراهی می کردند، آنقدر دردناک است که کمتر وجدان بیداری به آن واکنش نشان نداده است.
عصر ما - پرونده حضور زنان در ورزشگاه ها
عصر ما - پرونده حضور زنان در ورزشگاه ها - بررسی حضور زنان در ورزشگاه ها با حضور نرگس آبیار، لاله افتخاری، حمید رسایی، حجت الاسلام محسن غرویان و فائزه هاشمی.
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت - سعید مرتضوی که در روزهای گذشته خبری از او نبود و حتی سخنگوی دستگاه قضایی گفته بود حکم جلبش صادر شده اما گیرش نیاورده‌اند، به گفته همسرش در تهران است.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟ - در قسمت های اخیر سریال پایتخت بازیگر جدیدی به جمع خانواده معمولی پیوسته است؛ نیلوفر رجایی فر نقش الیزابت را در سریال پایتخت ۵ ایفا می کند ؛ این بازیگر با جلب اعتماد سیروس مقدم این فرصت ط بازی در سریال پر طرفدار پایتخت را به دست آورد .
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!