یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ / Sunday, 25 February, 2018

جامدادی پارچه ای


جامدادی پارچه ای
● وسایل مورد نیاز
▪ پارچه به اندازه
▪ لایی چسب به اندازه
▪ قیچی
▪ چسب حرارتی
▪ چسب پارچه
▪ وسایل تزئینی مانند دکمه، روبان و ‎.‎.‎. (به دلخواه)
● طرز تهیه
لایی چسب را روی پارچه چسبانده و سپس پارچه را از درازا به دو قسمت مساوی ببرید. گوشه های پائینی قطعات را به شکل اریب برش بزنید. حال دو تکه پارچه را روی هم انداخته و از کناره های داخلی به هم بچسبانید. توجه داشته باشید که قسمت بالای آن را چسب نزنید. علاوه بر این قبل از چسباندن باید کناره پارچه بالایی را از بالا کمی به داخل تا کنید. حال لبه پائینی را مانند در جامدادی روی لبه بالایی بیاورید و پس از تعیین محل چسب، دو تکه چسب پارچه را به پارچه ها بچسبانید. سپس برای تزئین جامدادی از وسایل تزئینی به دلخواه استفاده کنید.

[نگار نجار]

منبع : روزنامه ایران

مطالب مرتبط

کوسن سه رنگ


کوسن سه رنگ
وسایل موردنیاز:
سه قطعه پارچه در سه رنگ مختلف ـ قیطان ـ چسب نواری ـ قیچی معمولی و زیگزاگ بر ـ نخ خیاطی و نخ گلدوزی در رنگهای متنوع ـ چند تكه پارچه برای روكش كردن دكمه ها ـ سه عدد دكمه پرسی ـ دستگاه پرس دكمه و چرخ خیاطی ـ یك كوسن ابری به ابعاد ۲۶*۴۰ سانتیمتر.
۱ـ یك قطعه پارچه به ابعاد ۴۲*۲۸ سانتیمتر برای پشت كوسن و یك قطعه دیگر به ابعاد ۴۲*۲۶ سانتیمتر از پارچه ای به رنگ دیگر برای جلوی كوسن ببرید. با استفاده از الگوی طرح دالبر دو قطعه به ابعاد و شكل الگو از پارچه سوم ببرید. سه قطعه ۱۱ سانتیمتری از قیطان بریده و هر یك را به صورت حلقه ای درآورید. بر روی یكی از پارچه های لبه دالبر هر یك از حلقه های قیطانی را به صورتی در میان دو دالبر قراردهید كه سرباز قیطانها با لبه پارچه مماس باشد. آنها را با نوار چسب در جای خود ثابت كنید.
۲ـ پارچه لبه دالبر دیگر را طوری برروی پارچه اول قراردهید كه روی پارچه ها به طرف هم باشد و لبه ی دالبر پارچه و دو ضلع كوتاه مجاور آن را با در نظر گرفتن یك سانتیمتر جای دوخت بدوزید.
۳ـ روی پارچه را به طرف بیرون برگردانید و چسب های نواری را از قیطان ها جدا و پارچه را خوب اتو كنید.
۴ـ با نخ گلدوزی به رنگ متفاوت با رنگ پارچه از فاصله نیم سانتیمتری لبه پارچه به موازات اضلاع دوخته شده پارچه یك ردیف بخیه ساده بزنید.
۵ـ ابتدا لبه یكی از اضلاع بلند پارچه ی روی كوسن را یك سانتیمتر تو گذاشته و با چرخ خیاطی بدوزید، سپس پارچه لبه دالبر را برروی پارچه پشت كوسن قراردهید و پارچه ی روی كوسن را نیز به صورتی كه روی آن بر روی پارچه پشت و پارچه لبه دالبر قرارگیرد و لبه دوخته شده آن نیز به طرف بالا و پارچه لبه دالبر باشد، برروی آنها بگذارید. به این ترتیب لبه ی دوخته شده پارچه روی كوسن حدود سه سانتیمتر پایین تر از لبه پارچه های دیگر قرارمی گیرد و داخل دوخت نمی رود. اكنون هر چهار ضلع كوسن را با در نظر گرفتن حدود یك سانتیمتر جای دوخت با چرخ خیاطی بدوزید.
لبه های پارچه ها را با قیچی زیگزاگ بر، بریده و مرتب كنید، سپس روكش كوسن را به روبرگردانید.
۶ـ سه دایره از پارچه های رنگی به قطر ۶ میلیمتر بیشتر از قطر دكمه ها ببرید و آنها را با نخ های گلدوزی رنگارنگ بیارایید.
۷ـ دكمه ها را با استفاده از دستگاه پرس روكش كنید.
۸ـ دكمه ها را در جای خود در برابر هر یك از حلقه های قیطان بدوزید كوسن ابری را داخل روكش كنید و دكمه ها را ببندید.

وبگردی
افشای ماجرای ضرب و شتم و مرگ زهرا کاظمی
افشای ماجرای ضرب و شتم و مرگ زهرا کاظمی - اقامه عدل، باید همچنان در دستور کار قرار گیرد و نمی توان به بهانه گذشت زمان، از خون یک انسان، حیثیت یک حکومت و منافع یک ملت گذشت.
لحظات ترسناک فرود بدون چرخ فوکر١٠٠ هواپیمایی آسمان
لحظات ترسناک فرود بدون چرخ فوکر١٠٠ هواپیمایی آسمان - در این ویدئو لحظات نفس گیر و ترسناک فرود بدون چرخ فوكر ١٠٠ هواپیمایی آسمان در اردیبهشت١٣٩٣ در زاهدان را مشاهده می کنید. در این سانحه هواپیما به سلامت فرود آمد اما از چرخه خارج شد.
هر جایی فضول باشی‌ها و حمله‌ورها کمترند حجاب بهتر است
هر جایی فضول باشی‌ها و حمله‌ورها کمترند حجاب بهتر است - سید مهدی طباطبایی: هر جایی که فضول باشی ها، حمله ورها و حمله کننده ها کمتر هستند، حجاب خانم ها هم بهتر است.
"دختر خیابان انقلاب" و 4 نکته درباره پاسخ پلیس
"دختر خیابان انقلاب" و 4 نکته درباره پاسخ پلیس - این ماده نه درباره بدحجابی یا تشویق به بدحجابی که مشخصاً درباره دایر کردن مرکز فحشا است و رکن مادی جرم ماده مذکور، دایر کردن مرکز فساد و فحشاست.
امروزجلوی ماایستاد،درآینده جلوی آقای خامنه ای می ایستد
امروزجلوی ماایستاد،درآینده جلوی آقای خامنه ای می ایستد - خاطره فرزند آیت الله فاضل لنکرانی: " پدر خطاب به آیت الله جنتی در خصوص احمدی نژاد گفت: من نیستم، شما هستید، امروز جلوی ما ایستاد، در آینده جلوی آقای خامنه ای می ایستد و تمام زحمات آقای خمینی را بر باد خواهد داد"
حیدری هم جرات انتقاد پیدا کرد !
حیدری هم جرات انتقاد پیدا کرد ! - صراحت مرتضی حیدری، مجری برنامه پایش درباره پشت پرده طولانی بودن مراحل صدور مجوزهای کسب و کار
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری - دگرديسي‌هاي فراواني در ايران صورت گرفته‌است؛ اصولگرايان اصلاح‌طلب شده‌اند، تحول‌طلبان محافظه‌كار شده‌اند، مسئولان پاسخ ناكارآمدي‌هاي خود را از مردم مي‌خواهند و در تازه‌ترين نوع اين استحاله‌ها فردي كه بسياري مدعي هستند او برآمده از مهندسي انتخابات است با ارسال نامه به رهبرمعظم انقلاب درخواست برگزاري انتخاباتي آزاد، زودهنگام و به دور از مهندسي كرده‌است! محموداحمدي‌نژاد همان پديده خانمان براندازي كه براي…
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز - فیلم - زهرا خوش نواز در گفتوگو با یورونیوز از مراحلی که برای آماده سازی ظاهرش طی کرد تا با چهره‌ای متفاوت وارد استادیوم شود گفت. او می‌گوید: «زمانی که از تونل گذر کردم و وارد ورزشگاه شدم و چشمانم به چمن ورزشگاه افتاد گریه‌ام گرفت.»
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    تمرین یادگیری
    یادگیری باعث می‌شود که هیچ‌گاه بیکار نمانید و همواره از نظر روحی احساس طراوت و شادابی کنید آموختن در هر برهه‌ای از زمان، در هر سنی و در هر شرایطی باعث می‌شود تا فرد به لحاظ روحی …