شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ / Saturday, 23 February, 2019

درباره بامداد فلاحتی خواننده ای جوان


درباره بامداد فلاحتی خواننده ای جوان
در راستای برخی از اهداف این وبلاگ ، در معرفی و بها دادن بیشتر به هنرمندان نسل امروز ، این بار به معرفی یک خواننده جوان دیگر و بسیار توانا در عرصه موسیقی اصیل ایرانی می پردازم و او کسی نیست جز سید مرتضی (بامداد) فلاحتی خواننده گروه استاد ذوالفنون .
● بیوگرافی بامداد فلاحتی :
بامداد فلاحتی متولد هشتم تیرماه ۱۳۶۱ شهر یزد و فارغ التحصیل رشته سرامیک صنعتی است .وی اکنون نیز دانشجوی موسیقی جهاددانشگاهی دانشگاه تهران است . وی آواز را از کودکی نزد پدر خود «سیدحسین فلاحتی» آغاز کرد . همچنین ساز تنبک را نزد «مهدی مثنوی» و سپس ساز سه‌تار را با «اصغر حسینی» فرا گرفت . در ادامه یادگیری آواز صداسازی را نزد استاد «پرویز مشکاتیان» ، ردیف آوازی را نزد استاد «احمد ابراهیمی» و «محسن کرامتی» و مکتب اصفهان را نزد زنده یاد «حسین عمومی» فرا گرفت. فلاختی حدود پنج سال است که با گروه " جلال ذوالفنون " همکاری می کند و کنسرتهای متعددی را در داخل و خارج از کشور داشته است .
" باز باران " اولین کار « بامداد فلاحتی » در قالب آلبوم است . وی در فستیوال موسیقی هند شرکت داشته است . آلبومهای بی من مرو و هفت شهر عشق و دلامون گرفته یا علی به بازار آمده است . همچنین آلبوم سیم آخر نیز قرار بود در مهرماه روانه بازار شود .
آلبوم " باز باران" متشکل از ۵ قطعه با نامهای « بازباران» در مایه شوشتری بر اساس اشعاری از « گلچین گیلانی » (میر فخرایی ) ، « شب فراق » بر روی شعری از (رهی معیری) ، « جان جهان » در چهارگاه و بیداد از اشعار (مولانا) ، « نشان بی نشانی » در مایه شوشتری و اصفهان (مولانا) و قطعه بی کلام « در ثنای نبی اکرم (ص) » در دستگاه اصفهان است که نوازندگانی چون « فردین کریم خاوری : سه تار ، سه تار باس ، هم خوان» ، « مهرداد کریم خاوری : دف ، ضرب زورخانه » ، « فردین لاهور پور : نی ، هم خوان » ، « آزاد میرزاپور : تارباس » ، « بامداد فلاحتی » را به عنوان خواننده همراهی کرده اند . این آلبوم به همت مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر شده است .
"فردین کریم خاوری" آهنگساز «باز باران»در بروشور این اثر آورده است:این مجموعه پس از تولید اثر«دردی کشان» دومین کاری است که در آن سعی‌مان بر این بوده تا ضمن حفظ هویت موسیقی ایرانی، آن را با نگرشی جدید و برای طیف وسیعی از مخاطبان ارایه کنیم، چراکه اگر خواهان حفاظت از ریشه‌ها و رشد موسیقی ایرانی هستیم، می‌باید فضایی ایجاد نماییم تا در آن با تکیه بر اصول علمی موسیقی، بتوان موسیقی ایرانی را برای شنوندگان آن در جهان عرضه کرد.
تصنیف باز باران ، یک ایده نو می باشد. شعر مخصوص کودکان است ولی آواز بر روی آن مربوط به موسیقی اصیل می باشد که در نوع خود جالب است. ملودی بر روی این آهنگ هم معنای کودکانه شعر را تداعی میکند و هم دستگاه همایون را بیان میدارد . فلاحتی این تصنیف را به خوبی و با صدایی دلنشین خوانده است و گروه خوانی آن هم زیبا است. حتما این تصنیف را گوش دهید .
در مهرماه گذشته نیز گروه استاد ذوالفنون در نیاوران به اجرای کنسرتی پرداخت که برخی خبرگزاریها گزارشی از آن را آوردند و البته در وبلاگها کمتر اشاره ای به آن شد .خواننده این گروه نیز همچنان فلاحتی بود که قطعا اجرایی خوب را به یادگار گذاشته است .
در زیر تصنیف باز باران از این آلبوم را برای دانلود گذاشته ام که خیلی زیباست و امیدوارم از شنیدن آن لذت ببرید.

منبع : هنر و موسیقی

مطالب مرتبط

بیوگرافی ANASTACIA

بیوگرافی ANASTACIA
▪ نام کامل:ANASTACIA LYN NEWKIRK
▪ اسامی مستعار:STAGE-STACY.
▪ تاریخ تولد: ۱۷ سپتامبر ۱۹۷۳.
▪ محل تولد: شیکاگوی امریکا.
▪ قد: ۱۶۲ سانتی متر.
▪ وزن: ۵۳ کیلو گرم.
▪ شغل: خواننده.
▪ سبک: دنس، پاپ، راک.
▪ علت شهرت: ترانه OUTTA LOVE در سال ۲۰۰۰.
▪ نام پدر:ROBERT NEWKIRK----شغل:خواننده نام مادر:DIANE HURLEY
ـ شغل:بازیگر تئاتر.
هنگامی که آناستازیا ۱۴ سالش بود پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند.
▪ نام برادر:BRIAN---وی دچار بیماری روانی اوتیسم میباشد.
▪ نام خواهر:SHAWNA
- شغل:وی استایلیست آناستازیا میباشد.
جوایز دریافتی:MUSIC WORLD AWARD در سال ۲۰۰۱ MTV AWARD در سالهای ۲۰۰۱ و۲۰۰۲- ۲ بار نیز ECHO. آلبومهای وی: Not That Kind :(۲۰۰۰) Freak Of Nature :(۲۰۰۱) Anastacia: (۲۰۰۴)
● بیوگرافی:
آنـاستـازیـا در یک خـانـواده هـنر پـرور پـرورش یافت. پس از جـدایـی پـدر و مـادرش از یکدیگر آناستازیا در کنار مادرش ماند. در سن ۱۳ سالگـی بـه بـیـماری مزمن روده ای بنام CROHN`S DISEASE مبتلا گشت از این رو وی تحت عمل جـراحی قـرار گـرفـت. بـرغم بـیماری و عمل جراحی انجام شـده وی علاقه شـدیـدی بـه رقصـیدن داشت. بنابراین در کـلوب هـای MTV و در چـنـد مـوزیــک ویدیو به اجرای رقص پـرداخت. او نخـستـین آلـبـوم خـود را در سـال ۲۰۰ به نام NOT THAT KIND منتشر سـاخـت که با موفقیت عظیمی از سوی جهانیان مواجه گشت. از نخـسـتین فـروش آلبوم هــای وی از سال ۲۰۰۰ تا به کنون آثار فروش رفته وی به ۱۰ میلیون کپی بالغ میگردد. آنـاستـازیـا در نــوجــوانــی بــه بــاســتــان شــنـاسی و روانشناسی نیز علاقه مند بود اما سرانجام خواننده شد. آناستازیا آشپز بسیار ماهری میباشد

سینا پسران افشاریان

وبگردی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی - مدیر مسئول کیهان در حالی مدعی است که سیستم «مکینتاش» بیش از ۴۰ سال است که در کیهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سیستم اساسا از سال ۱۹۸۴ یعنی ۵ سال پس از انقلاب تولید و نمی‌توانسته است زودتر از این تاریخ در کیهان مورد استفاده قرار گیرد.
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ...
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ... - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.