چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Wednesday, 25 April, 2018

تزئین کلید برق و پریز


تزئین کلید برق و پریز
● وسایل مورد نیاز
▪ چوب بستنی یا نوار چوبی (به تعداد لازم)
▪ رنگ
▪ قلم مو
▪ چسب حرارتی
▪ گل مصنوعی
▪ لاک بی رنگ
● طرز تهیه
ابتدا چوب را به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرده و کناری قرار دهید تا خشک شوند. می توانید قسمت بالای چوب بستنی ها را به شکل مثلثی درآورید تا کار زیباتر شود. سپس آنها را مطابق شکل روی دیوار و یا قاب کلید بچسبانید. بعد با استفاده از قلم مو کمی رنگ طلایی روی آنها بپاشید. مراقب باشید که رنگ روی دیوار نپاشد. سپس چند گل مصنوعی روی آن چسبانده و با قلم مو چند شاخه کوچک برای آنها بکشید. پس از اتمام کار و خشک شدن کامل آن، روی آن را برای حفاظت بیشتر با لاک ناخن بی رنگ بپوشانید.

آرزو محمودی

منبع : روزنامه ایران

مطالب مرتبط

ظرفی شایسته برای میوه های تابستانی

ظرفی شایسته برای میوه های تابستانی
این ظرف رنگین و شاد را که با میوه های رنگارنگ و شاداب تابستانی بسیار متناسب است، فقط با یک دسته روزنامه باطله و کمی چسپ چوب بسازید. با تکنیک پاپیه ماشه می توانید به آسانی و فقط ظرف چند ساعت این ظرف را بسازید و با سلیقه خودتان رنگ آمیزی کنید. یک بادکنک در اینجا به عنوان قالب برای ظرف به کار رفته و از یک استوانه مقوایی برای ساختن پایه ظرف استفاده شده است. وسایل مورد نیاز شما برای ساخت و تزئین ظرف عبارتند از:
یک عدد بادکنک، مقداری روزنامه باطله، چسب چوب، مقوا، چسب نواری کاغذی، رنگ آکریلیک سفید، زرد، نارنجی، آبی آسمانی و تیره، بنفش، سرخابی و سبز یا مجموعه رنگ های مورد نظر خودتان، اسپری وارنیش آکریلیک، قیچی، مداد، کاغذ سنباده نرم، قلم موی متوسط و کوچک نقاشی.
بادکنک را باد کنید تا قطر آن به اندازه ای که مایلید قطر کاسه باشد برسد. روزنامه ها را با دست به صورت نوارهای باریک با عرض ۵/۲ سانتی متر و طول حدود ۵ سانتی متر ببرید، مقداری چسب چوب را در ظرفی با کمی آب رقیق کنید و نوارهای روزنامه را در آن خیس کنید. با استفاده از این نوارها سطح روی بادکنک را بپوشانید به طوری که پنج لایه روزنامه بادکنک را تا ارتفاع کمی بالاتر از جایی که مایلید دهانه ظرف باشد بپوشانید.
ظرف را در جای گرمی بگذارید تا خشک شود سپس با قیچی سر بادکنک را ببرید تا باد آن خالی شود و بادکنک را از داخل کاسه خارج کنید. دهانه کاسه را با توجه به ارتفاع مورد نظرتان علامت گذاری کنید و با کشیدن خطی با مداد مشخص نمایید سپس با قیچی ببرید. از مقوا نواری به عرض حدود ۱۲ سانتی متر ببرید. از یک طرف نوار خطی با ۵ سانتی متر فاصله از لبه نوار رسم کنید. سپس نوار مقوایی را به صورت یک استوانه درآورید و با چسب نواری کاغذی بچسبانید. از لبه نوار مقوایی که حالا یک استوانه است تا خط رسم شده در فاصله ۵ سانتی متری از آن را در فواصل ۲ سانتی متر قیچی بزنید. این استوانه را با استفاده از نوارهای ۵*۲ سانتی حاصل به زیر کاسه پاپیه ماشه بچسبانید. برای چسباندن نوارها به کاسه از چسب نواری کاغذی استفاده کنید.با ۳ تا ۴ لایه روزنامه استوانه مقوایی و محل اتصال آن به کاسه را بپوشانید و بگذارید کاملاً خشک شود. چند برگ روزنامه را به صورت لوله ای درآورید و بپیچانید. از این لوله ها برای برجسته کردن لبه کاسه، محل اتصال آن به پایه و زیر پایه ظرف استفاده کنید. این لوله ها را با استفاده از چسب نواری کاغذی در جای خود بچسبانید سپس با ۲ لایه پاپیه ماشه روی آنها را بپوشانید تا با ظرف یک تکه شوند. بگذارید کاملاً خشک شود.
ظرف را به نرمی با کاغذ سنباده صاف کنید. آن را با ۲ لایه رنگ سفید رنگ کنید. پس از خشک شدن کامل رنگ سفید می توانید طرح هایی مطابق تصویر یا بنا به سلیقه خودتان با مداد روی ظرف رسم کنید و با استفاده از رنگ های آکریلیک رنگ کنید. در آخر پس از خشک شدن کامل رنگ ها با یک یا دو لایه وارنیش تمام سطح داخلی و بیرونی ظرف را بپوشانید. ابتدا لایه اول وارنیش را بزنید و پس از خشک شدن کامل آن لایه دوم را روی ظرف اسپری کنید. صبر کنید تا وارنیش خشک شود. از این ظرف در روزهای سبز تابستان استفاده کنید و لذت ببرید.

وبگردی
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم !
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم ! - روغن های نباتی را خوب بشناسید. سخنان یک تولید کننده سابق روغن نباتی.
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند - رییس سازمان ملی استاندارد ایران مجددا با خودروسازان در ارتباط با رعایت استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی از ابتدای دی‌ماه سال جاری اتمام حجت کرد.
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ...
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ... - مرتضوی هیچ گاه قاضی و حقوق دان نبود و نباید کار قضایی انجام می‌داد. اما این ضعف ماست که چنین فردی در جایگاه بالایی قرار می‌گیرد. شگفتی من از قاضی مرتضوی و رفتار او نیست که چرا خودش را برای اجرای حکم خود به زندان معرفی نکرد. من رفتار او با زهرا کاظمی را دیده بودم.
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟ - بعد از انقلاب، به واسطه تنیده شدن حکومت و دین بسیاری از پست‌ها و سمت‌های سیاسی با هاله‌ای رو به رو شد که اجازه نمی‌داد صاحب آن منصب مورد نقد قرار بگیرد....
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر - سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از 30 فروردین با حضور فیلم سازانی از ایران و نمایندگانی ازسینمای 78 کشور جهان تا 7 اردیبهشت در پردیس سینمایی «چارسو» برگزار می شود.
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک!
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک! - کتک خوردن دختری که جز التماس دوستانش هیچ فریادرسی ندارد از یک پلیس زن عضو گشت ارشاد که ماموران مرد هم آنها را همراهی می کردند، آنقدر دردناک است که کمتر وجدان بیداری به آن واکنش نشان نداده است.
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت - سعید مرتضوی که در روزهای گذشته خبری از او نبود و حتی سخنگوی دستگاه قضایی گفته بود حکم جلبش صادر شده اما گیرش نیاورده‌اند، به گفته همسرش در تهران است.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟ - در قسمت های اخیر سریال پایتخت بازیگر جدیدی به جمع خانواده معمولی پیوسته است؛ نیلوفر رجایی فر نقش الیزابت را در سریال پایتخت ۵ ایفا می کند ؛ این بازیگر با جلب اعتماد سیروس مقدم این فرصت ط بازی در سریال پر طرفدار پایتخت را به دست آورد .
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!