دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ / Monday, 18 June, 2018

تزئین کلید برق و پریز


تزئین کلید برق و پریز
● وسایل مورد نیاز
▪ چوب بستنی یا نوار چوبی (به تعداد لازم)
▪ رنگ
▪ قلم مو
▪ چسب حرارتی
▪ گل مصنوعی
▪ لاک بی رنگ
● طرز تهیه
ابتدا چوب را به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرده و کناری قرار دهید تا خشک شوند. می توانید قسمت بالای چوب بستنی ها را به شکل مثلثی درآورید تا کار زیباتر شود. سپس آنها را مطابق شکل روی دیوار و یا قاب کلید بچسبانید. بعد با استفاده از قلم مو کمی رنگ طلایی روی آنها بپاشید. مراقب باشید که رنگ روی دیوار نپاشد. سپس چند گل مصنوعی روی آن چسبانده و با قلم مو چند شاخه کوچک برای آنها بکشید. پس از اتمام کار و خشک شدن کامل آن، روی آن را برای حفاظت بیشتر با لاک ناخن بی رنگ بپوشانید.

آرزو محمودی

منبع : روزنامه ایران

مطالب مرتبط

قاب آینه‌ای کهنه نما

قاب آینه‌ای کهنه نما
این روزها با وجود تجهیزات پیشرفته گوناگون در حرفه نجاری، ساخت لوازم چوبی با زحمت كمتری نسبت به گذشته انجام گرفته و نتایج بهتر و متنوع تری نیز حاصل می شود. شما نیز می توانید فرم شیء چوبی مورد نظرتان را با ارائه طرحی ذهنی و یا تصویری از آن و با توجه به ابعاد دلخواه، سفارش دهید. یكی از رایج ترین لوازم چوبی انواع قاب ها هستند كه برای آثار هنری و آینه ها مورد استفاده قرار می گیرند. قاب آینه ای را كه قصد داریم به آموزش كهنه كاری آن بپردازیم از جمله قاب های تاجدار است كه نمونه های آن در فروشگاه های مربوطه یافت می شود با این تفاوت كه عرض پایینی آن فرمی كنسول مانند داشته و درست در وسط این ضلع، زائده ای با طول ۱۰ سانتی متر و عرض ۵ سانتی متر قرار دارد كه در نهایت شمعدانی دیواركوب به آن متصل می شود. پس از تحویل قاب آینه مورد نظر و پیش از آغاز مرحله رنگ آمیزی ابتدا به نصب عناصر تزئینی آن بپردازید. برای این منظور شما می توانید از انواع یراق آلات تزئینی چوبی و یا فلزی استفاده كنید. هر یك از آنها را با توجه به جنس شان با چسب چوب یا میخ و یا حتی گاهی هر دو، به محل مورد نظر بر روی قاب متصل كنید. پس از آنكه عناصر تزئینی بر روی سطح قاب نصب شده و نمای ساده آن را رسمی تر و متفاوت كردند، نوبت به رنگ آمیزی قاب آینه می رسد. در صورتی كه مرحله آینه كردن قاب را انجام داده اید و یا اساساً قصد دارید قاب آینه قدیمی و نازیبایتان را با روش زیر كهنه كاری كنید، برای رنگی نشدن سطح آینه بایست آن را ماسكه كنید. این كار را با چسب نواری كاغذی انجام دهید.به این ترتیب كه محیط آینه را تا محدوده لبه قاب با چسب كاغذی كادربندی كنید. حال با خیالی آسوده رنگ آمیزی را آغاز كنید. مناسب ترین رنگ برای این منظور اخرایی و یا آجری است كه می بایست از میان رنگ های مات ساختمانی و یا رنگ های اكریلیك انتخاب شود. پس از آنكه با استفاده از قلم مو كلیه سطوح قاب و همچنین یراق آلات را با رنگ پوشاندید، مدتی صبر كنید تا لایه رنگی كاملاً خشك شود. مرحله بعدی ورق كردن یراق آلات تزئینی روی قاب است. برای ورق كردن ابتدا می بایست سطح روی این عناصر تزئینی را به چسب ورق طلا آغشته كنید. این كار را با قلم موی باریك و با دقت انجام دهید تا دیگر قسمت های قاب به چسب آغشته نشود. مدت زمان یك ربع الی ۳۰ دقیقه صبر كنید تا چسب حالت نیمه خشك پیدا كرده و به اصطلاح نوچ شود. حال ورق را به آرامی بر روی سطح یراق قرار داده و با فشار آرام انگشتان دست و یا قلم مویی خشك، به چسب بچسبانید. مدت ۵ دقیقه صبر كنید تا ورق طلا به طور كامل به چسب بچسبد. سپس با استفاده از حركات سریع و ملایم قلم موی خشك بر روی سطح كار ورق شده، اضافات ورق را برداشته و در واقع سطح كار را تمیز كنید.
• مرحله كهنه كاری
از آنجا كه این قاب آینه سبك نماكهنه و قدیمی به عنوان تكنیك رنگ آمیزی انتخاب شده است، می بایست تك تك عناصر را با توجه به تكنیك مناسب آنها كهنه كاری كنید.
برای كهنه كاری سطوح ورق طلا شده از رنگ قهوه ای تیره و یا شاپن استفاده كنید. رنگ قهوه ای و یا شاپن را با كمی حلال مخصوص آنها مانند آب در رنگ های اكریلیك و تینر در رنگ های روغنی و شاپن رقیق كرده و با قلم مو روی سطوح ورق شده را پوشش دهید سپس بلافاصله با ضربات پارچه ای نخی و خشك اضافات رنگ را جذب پارچه كنید. حال مرحله كهنه كاری قاب را با پوشش سطح آجری و یا اخرایی قاب با لایه ای از رنگ سفید مایل به شیری از نوع اكریلیك آغاز كنید. پس از خشك شدن رنگ، با استفاده از سمباده ای نه چندان زبر، سطح رنگ را خش دار كرده و حتی در نقاطی همچون لبه های قاب و سطوح برآمده آن، رنگ برداری كنید. به این ترتیب در قسمت هایی كه رنگ سفید ساییده می شود، رنگ اخرایی و یا آجری زیرین نمایان می شود. این كار را بر روی سطوح ورق شده نیز می توانید انجام دهید. به این ترتیب قاب آینه ای با نمایی كهنه و زیبا خواهید داشت. البته نصب شمعدان و برداشتن چسب های كاغذی را از روی آینه فراموش نكنید.

الهام اسمعیلی

وبگردی
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان !
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان ! - لازم است ذکر شود جنبش عدالتخواه دانشجویی در صورت ادامه تعلل دستگاه‌های مربوطه در تخلیه ملک بیت‌المال، حق اقدامات انقلابی را برای اجبار فرد نامبرده به تخلیه ویلای لواسان، برای خود محفوظ می‌داند.
فیلم | مشکل مقبولیت و مشروعیت در کشور
فیلم | مشکل مقبولیت و مشروعیت در کشور - دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهوری معتقد است که ما یک بار برای همیشه باید مشکل مشروعیت و مقبولیت را در کشور حل کنیم. این درست نیست که بخشی از نظام هم مشروع باشد هم مقبول اما بخش دیگری که از دل همین نظام در آمده است فقط مقبول باشد.
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر - امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : در ماه رمضان به ۴۱ دختر تجاوز شده که از این میان فقط ۳ دختر شکایت کرده اند.
فیلم مهران مدیری در برنامه خندوانه
فیلم مهران مدیری در برنامه خندوانه - برنامه کامل خندوانه با حضور مهران مدیری مهمان ویژه برنامه عید فطر برنامه خندوانه بود و این قسمت از مجموعه خندوانه را خاص کرد.
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید!
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید! - بر این اساس، ورزشگاه‌های دستگردی، تختی، معتمدی، آزادی، شیرودی، بوستان‌های گفت‌وگو، طالقانی، ولایت، پردیسان، هنرمندان، پارک شهر و ضلع شمالی ساختمان مجلس شورای اسلامی به عنوان محل‌های مناسب تجمع در تهران تعیین شده‌اند و از این پس معترضان می‌توانند در این محل‌ها تجمع کنند.
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!