سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ / Tuesday, 23 January, 2018

تزئین کلید برق و پریز


تزئین کلید برق و پریز
● وسایل مورد نیاز
▪ چوب بستنی یا نوار چوبی (به تعداد لازم)
▪ رنگ
▪ قلم مو
▪ چسب حرارتی
▪ گل مصنوعی
▪ لاک بی رنگ
● طرز تهیه
ابتدا چوب را به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کرده و کناری قرار دهید تا خشک شوند. می توانید قسمت بالای چوب بستنی ها را به شکل مثلثی درآورید تا کار زیباتر شود. سپس آنها را مطابق شکل روی دیوار و یا قاب کلید بچسبانید. بعد با استفاده از قلم مو کمی رنگ طلایی روی آنها بپاشید. مراقب باشید که رنگ روی دیوار نپاشد. سپس چند گل مصنوعی روی آن چسبانده و با قلم مو چند شاخه کوچک برای آنها بکشید. پس از اتمام کار و خشک شدن کامل آن، روی آن را برای حفاظت بیشتر با لاک ناخن بی رنگ بپوشانید.

آرزو محمودی

منبع : روزنامه ایران

مطالب مرتبط

کوسن با چاپ دستی


کوسن با چاپ دستی
كوسن ها علاوه بر زیبایی به زندگی ما راحتی و آسایش می بخشند. با قرار دادن چند كوسن بر روی مبل های اتاق پذیرایی می توان میان رنگ های به كار رفته در اجزا و وسایل مختلف اتاق ارتباط و هماهنگی ایجاد كرد و با این كار هم بر زیبایی و هم بر راحتی مبلمان افزود.كوسن ها را می توانیم برای آراستن اتاق خواب، نشیمن و اتاق پذیرایی و یا حتی صندلی های باغی كه در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند، به كار بگیریم.
آنچه تهیه كوسن ها را به راحتی میسر می كند، كم بودن هزینه تهیه آنها است. شما می توانید از قطعات اضافی پارچه كه در منزل دارید، استفاده كنید یا با صرف كمی وقت و هزینه متعادل كوسن های بسیار زیبایی تهیه كنید. روش های بسیار متنوعی برای تهیه كوسن ها وجود دارد كه یكی از آنها چاپ دستی روشی بسیار ساده است كه اگر با دقت و صحیح انجام شود، نتیجه ای بسیار زیبا خواهد داشت.
طرح را از طرح های پارچه مبلمان اتاق و رنگ های مصرفی را با توجه به رنگ مبلمان و سایر اجزای دكوراسیون اتاق تان انتخاب كنید و همچنین هنگام انتخاب طرح دقت كنید كه فواصل كافی میان اجزای طرح وجود داشته باشد تا اجرای آن راحت تر و در نتیجه تمیزتر باشد.
●وسایل مورد نیاز
كاغذ كاربن،مقوا،مداد،كاغذ الگوی شفاف،كاتر،نیم متر پارچه نخی ساده،حوله كاغذی آشپزخانه،قیچی،رنگ پارچه،دو عدد قلم موی مخصوص چاپ دستی،نیم متر پارچه راه راه،یك قطعه ابر استوانه ای شكل به طول ۴۵ سانتی متر و محیط قاعده ۶۱ سانتی متر،دو عدد دكمه بزرگ به قطر پنج سانتی متر
۱ طرح را با كاغذ الگو كپی كنید و سپس به وسیله كاغذ كاربن ابتدا فقط گل ها را بر روی یك قطعه مقوا و سپس فقط برگ ها را بر روی مقوای دیگری پیاده كنید. فراموش نكنید كه چهار گوشه هر گل را بر روی لبه مقوا علامت گذاری كنید تا در انطباق طرح گل و برگ بر روی پارچه دچار مشكل نشوید.
۲ قسمت هایی از طرح را كه باید رنگ شوند با دقت به وسیله یك كاتر تیز بریده و جدا كنید.
۳ دو نوار از پارچه ساده نخی به ابعاد ۶۰۱۰ سانتی متر ببرید. نوارهای پارچه ای را اتو كنید و آنها را بر روی نواری از حوله كاغذی آشپزخانه قرار دهید تا هنگام رنگ كردن پارچه رنگ اضافی را جذب كند. ابتدا مقوای حامل طرح گل را روی پارچه قرار دهید. علائم مربوط به چهار گوشه طرح را كه بر روی لبه های مقوا علامت گذاری كرده بودید روی پارچه نیز مشخص كنید. كمی رنگ را در ظرفی ریخته با قلم به دقت قسمت های نمایان پارچه را رنگ كنید. قلم را عمودی در دست بگیرید و با ضربات آهسته سر قلم رنگ را به پارچه انتقال دهید. رنگ اضافی را با یك قطعه دستمال كاغذی بردارید.
۴ وقتی رنگ گل ها خشك شد مقوای حامل طرح برگ ها را روی پارچه قرار دهید. با توجه به علامت های نشان دهنده چهار گوشه طرح آن را با طرح گل منطبق كنید و به همان ترتیب برگ ها را نیز رنگ كنید.
۵ با استفاده از همان قلم و رنگ دو دایره به قطر ۱۰ سانتی متر بر روی پارچه نخی ساده بكشید.
۶ دو قطعه ۶۰۱۰ سانتی متری و یك قطعه ۶۰۲۵ سانتی متری به علاوه ۵۱ سانتی متر از هر طرف به عنوان جای دوخت از پارچه راه راه ببرید. به هر یك از اضلاع ۶۰ سانتی متری قطعه بزرگتر یكی از نوارهای چاپ شده را بدوزید. سپس قطعه دیگر پارچه راه راه را به لبه های دیگر نوارهای چاپ شده بدوزید. درزها را خوب اتو كنید و در آخر دو ضلع بلندتر پارچه را به هم بدوزید تا یك لوله پارچه ای تشكیل شود.
۷ ابر را داخل پارچه لوله ای قرار دهید و با یك رشته نخ محكم از فاصله ده سانتی متری لبه پارچه، یك دور كوك های درشت بزنید. نخ را بكشید تا دهانه لوله پارچه ای بسته شود. اضافه پارچه را به داخل دهانه كوسن فرو ببرید. برای طرف دیگر كوسن نیز همین مراحل را اجرا كنید.
۸ دایره های رنگ شده را ببرید و با آنها دكمه ها را روكش كنید. دكمه های روكش شده را در دوطرف كوسن دوخته، محكم كنید.
با استفاده از همین پارچه ها می توانید كوسن های چهارگوش نیز بدوزید.
سپیده سلیمی

وبگردی
افشای راز یک ازدواج عجیب!
افشای راز یک ازدواج عجیب! - دو سال بعد، اخبار رابطه عاشقانه همسرش با یک نوجوان، مانند یک سیلی بر صورت اوزیر بود. بویژه آنکه، دخترشان لورنس، همکلاسی ماکرون بود.
تصاویر: ضرب و شتم چند روحانی توسط جوانی در قم
تصاویر: ضرب و شتم چند روحانی توسط جوانی در قم - یک جوان در حوالی چهارراه بیمارستان قم به چند روحانی حمله کرد و دو تن از آنها را زخمی کرد به گفته شاهدان ضارب یک خودرو را نیز به آتش کشید و متواری شد.
فیلم دیدنی از لحظه دستگیری باند سارقان مسلح/ شلیک پلیس به سمت سارقان
فیلم دیدنی از لحظه دستگیری باند سارقان مسلح/ شلیک پلیس به سمت سارقان - باند چهار نفره سارقان مسلح که قصد داشتند امروز از یک طلافروشی در یافت‌آباد سرقت کنند، ساعت 10 صبح امروز در یک عملیات غافلگیرانه توسط ماموران پلیس دستگیر شدند.
فیلم/ افشای پشت پرده کاسبی با خون ایرانیان
فیلم/ افشای پشت پرده کاسبی با خون ایرانیان - رئیس سازمان انتقال خون و مسئول سابق امور کارکنان شرکت پالایش و پژوهش خون با حضور مقابل دوربین فارس از برخی تخلفات در زمینه پلاسمای خون پرده برداشتند.
سلطان حاشیه از عکس مادرزنش رونمایی کرد!
سلطان حاشیه از عکس مادرزنش رونمایی کرد! - محسن افشانی بازیگر سینما و تلویزیون از جدیدترین عکس حاشیه ای خود با مادر زنش رونمایی کرد.
عباس عبدی به سردارسلیمانی : جانفشانی‌ها تبدیل به سرمایه ملی نشده‌اند
عباس عبدی به سردارسلیمانی : جانفشانی‌ها تبدیل به سرمایه ملی نشده‌اند - یکی از موارد پیش‌آمده در این اعتراضات آتش‌زدن پرچم کشور بود که واکنش و تاسف بسیاری را برانگیخت؛ به طوری که مقام رهبری نیز به آن اشاره کردند. در آخرین واکنش‌ها...
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس - 38 شرکت که جزء بزرگترین کارتل های اقتصادی کشور هستند، متعلق به آستان قدس است. بنابراین آستان قدس کنونی، آستان قدسی نیست که حضرت امام در نامه خود از آن سخن گفته‌اند.
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها - به‌جز وزارت ارشاد، هیچ‌یک از این 40 ارگان و نهاد در قبال میلیاردها تومان بودجه‌هایی که دریافت می‌دارند پاسخگو نبوده نیستند.
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار - ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی»
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی» - علی ربیعی وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی در گفت‌وگوی تلفنی با خانواده یکی از خدمه نفتکش «سانچی» اظهار همدردی کرد.
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی - توقف عملیات خنک سازی و مهار آتش در شب گذشته، موجب رسیدن آتش به مخازن سمت چپ کشتی و انفجارهای شدید صبح امروز شد که در نهایت پس از چند ساعت به غرق شدن کامل نفتکش ایرانی انجامید.
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت - رسانه های مطرح یونانی با انتشار تصاویری از رابطه عاطفی ملی پوش ایرانی باشگاه المپیاکوس با یک میلیاردر یونانی - آمریکایی پرده برداشتند و مدعی شدند این دو تصمیم خود را برای ازدواج قطعی کرده اند.
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟ - بخشی از تکثر مسئولیت های بعضی چهره‌های سیاسی به بی‌اعتمادی نظام به افراد کارآمد برمی‌گردد و علت دیگر این موضوع، اعتماد غیرمعقول به این افراد است. با این حال این افراد هرچقدر هم که توانمند باشند، از نظر روان شناسی و انسان شناسی در بخشی از مسئولیت های خود ناموفقند.
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود!
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود! - فیلم - حسین عطایی ۱۰ سال دارد و در حوزه طراحی مفهومی خودرو فعالیت می کند. او ۶ اختراع ثبت شده دارد، مدرسه نمی رود و از دو شرکت تسلا و ولوو دعوت به همکاری شده است. او مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه است. گفتگوی رضا رشیدپور با نابغه ١٠ساله طراحی خودرو را اینجا ببینید.
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت !
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت ! - تست برخورد جلوی خودرو با سرعت 50 کیلومتر در ساعت برای سمند TU5 ، توسط یکی از سازمانهای معتبر ارزیابی خودرو در انگلستان صورت گرفت.
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه - این فیلم حواشی زیادی را در فضای مجازی به همراه داشته است.
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
    پربازدیدها