سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ / Tuesday, 20 February, 2018

ژل خوشبوکننده


ژل خوشبوکننده
● مواد لازم
▪ یک چهارم فنجان برگ گل کاملیا
▪ یک چهارم فنجان گل سرخ
▪ یک چهارم فنجان برگ نعنا
▪ یک قاشق غذاخوری روغن بادام
▪ یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا
▪ یک فنجان آب
▪ یک قاشق گلیسیرین
▪ ۱۰ قطره عصاره لیمو
● طرز تهیه
آب را در ظرف شیشه ای ریخته و آن را بجوشانید. سپس برگ ها را به آن اضافه کرده و به مدت ۲۰ دقیقه روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید.
در ظرفی دیگر گلیسیرین را به همراه روغن بادام و ژل آلوئه ورا هم بزنید و به مدت پنج دقیقه روی حرارت ملایم شعله اجاق گاز قرار دهید.
مواد درون ظروف را پس از سرد شدن به همراه عصاره لیمو در مخلوط کن ریخته و تا به دست آمدن ترکیبی یکنواخت صبر کنید.

شادی ستاری

منبع : روزنامه ایران

مطالب مرتبط

راهی به سوی زیبایی


راهی به سوی زیبایی
پوست شما از درون شما حرف می زند. هر طور كه زندگی كنید، غذا بخورید و رفتار كنید، در صورت شما مشخص خواهد شد. برای داشتن پوست سالم و زیبا كه در حقیقت آینه بدن است، استفاده از كرم های ضدچروك و ضدپیری و ماسك های جوان كننده هیچ گونه فایده ای نخواهد داشت. اینگونه فرآورده های بهداشتی تنها برای مدت كوتاهی تاثیر دارند و پس از گذران چند هفته اثربخشی خود را از دست می دهند.در اینكه چرا پوستمان دچار چروكیدگی و پیری زودرس می شود، دلایل متعددی وجود دارد كه استفاده از كرم های مختلف جوابگوی آن نیست.استرس و فشارهای روانی، خستگی و كار زیاد، استعمال سیگار، مصرف الكل، گرفتن رژیم های سخت و چندروزه، تغذیه نامناسب و استفاده مكرر و خودسرانه از كرم ها و فرآورده های بهداشتی مهمترین عوامل در بروز چین و چروك پوست به شمار می روند. علاوه بر اینها عدم كشیدگی طبیعی ماهیچه های صورت نیز در چین و چروك زودرس پوست نقش مهمی ایفا می كند. بافت های ماهیچه ای صورت در كسانی كه ورزش نمی كنند، سریع تر از بقیه كیفیت خود را از دست می دهد و منقبض می شود.كشیدن طبیعی عضلات صورت كه اصطلاحاً Lifting نامیده می شود و بحث امروز ما در همین رابطه است، یكی از مهمترین عوامل در جلوگیری از شل شدن ماهیچه های صورت و پیری زودرس به شمار می رود.بسیاری گمان می كنند Lifting تنها انجام یكسری حركات بی معنی است. در صورتی كه همین حركات و انقباض های بی اهمیت است كه از تشكیل خطوط دائمی و زودرس بر پیشانی، زیر چشم، اطراف گونه و لب ها كه ظرف مدت كوتاه، زیبایی را از شما گرفته و پوستتان را چروك می سازد، جلوگیری می كند.نرمش های صورت باعث می شود جریان خون افزایش یافته و به دنبال اكسیژن مواد مغذی بیشتری به بافت عضلانی صورت برسد. در اینجا به برخی از مراحل Lifting كه موجب از بین رفتن چین و چروك نواحی پیشانی، چشم، زیر گلو و نیز افتادگی پلك می شود، اشاره می كنیم.قبل از انجام عمل Lifting حتماً صورت خود را با لوسیون پاك كنید و با یك كرم مرطوب كننده مناسب و مرغوب كاملاً بپوشانید، به طوری كه پوستتان كاملاً نرم شود.برای از بین بردن چروك های زیر چشم، چشمانتان را ببندید. دو انگشت میانی دست را گوشه بیرونی چشمتان قرار دهید و با حركتی نرم و آهسته انگشتان خود را به سمت گوش تا به سمت بالا بكشید.
برای رفع چین پیشانی و خطوط میان دوابرو انگشت سبابه دست راست و چپ را در قسمت میانی ابرو قرار داده و به سمت محل رویش موها بكشید. این عمل را هرچه بیشتر در طول روز انجام دهید، نتیجه بهتری خواهید دید.برای تقویت عضلات گونه پوستتان را با كرم چرب كرده و سپس انگشت سبابه و كبادی را بر روی قسمت استخوانی گونه قرار دهید و به صورت دورانی حركت دهید. سپس كف دست را محكم روی صورت قرار داده و به سمت بالا بكشید تا چروك های اطراف بینی نیز از بین برود. راه دیگر برای رفع چین و چروك و شل شدگی گونه ها باز و بستن دهان به صورت O است. دهان خود را تا آنجا كه امكان دارد، باز كرده و به شكل O درآورید. بعد از مدتی استراحت كرده و مجدداً این نرمش را انجام دهید.اگر می خواهید خطوط كناره دهان را برطرف نمایید، دهان را به شكل O باز كرده و لب ها را به سمت داخل بكشید. پس از چند ثانیه دهان را به صورت E باز كرده و مجدداً به شكل O درآورید. این نرمش را پشت سر هم انجام دهید تا جایی كه فك تان خسته شود. مدتی استراحت كنید و دوباره تمرین را از سر بگیرید. هر چه بیشتر عضلات كنار دهان را سفت كنید، چروكیدگی های آن ناحیه سریع تر از بین می رود. برای رفع چروك ناحیه زیر گلو این قسمت را با كرم مرطوب كننده پوشانیده و كف دست خود را بر روی استخوان چانه قرار داده و به صورت دایره ای به سمت گوشتان حركت دهید.Lifting علاوه بر اینكه موجب سفت شدن ماهیچه های صورت می شود، در رفع استرس و فشارهای روانی نیز موثر است. برای دستیابی به آرامش ناحیه گیجگاهی را با كرم پوشانده و انگشت سبابه را روی آن قرار دهید و به صورت ملایم و دورانی حركت دهید.برای اینكه نتیجه مطلوبی از نرمش های روزانه بگیرید، نرمش ها را پشت سر هم و بدون وقفه انجام ندهید. به صورتتان استراحت دهید. هر چه نرمش ها آهسته و منظم صورت گیرد، صورتتان بهتر سفت و تقویت می شود.بعد از انجام نرمش ها كمپرس یخ را نیز فراموش نكنید. یخ سرعت گردش خون در پوست را افزایش می دهد و با استحكام عضلات صورت باعث هر چه بیشتر جوان و باطراوت شدن پوست شما می شود.

وبگردی
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
تهدید نیروی انتظامی توسط دراویش ساعتی قبل از درگیری در پاسداران
تهدید نیروی انتظامی توسط دراویش ساعتی قبل از درگیری در پاسداران - تهدید نیروی انتظامی توسط وحوش #دراویش، ساعتی قبل از جنایت تروریستی با اتوبوس:«فقط نیم ساعت وقت دارید تا باید بدون قید و شرط برادرمون رو آزاد کنید...»
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه - برخی از خانواده‌های مسافران هواپیمای تهران - یاسوج که صبح یکشنبه (۲۹ بهمن) در ارتفاعات سقوط کرد، در حوالی مناطق احتمالی وقوع حادثه حضور یافته‌اند تا از نزدیک در جریان عملیات جست‌وجوی لاشه هواپیما قرار بگیرند. نیروهای حاضر در محل نیز برای آنها توضیح می‌دهند که چرا کار این عملیات با دشواری‌هایی مواجه است.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    پیتزا کوچک خانگی
    ● مواد لازم ▪ نصف فنجان قارچ خرد شده ▪ دو قاشق مرباخوری روغن زیتون ▪ یک عدد پیاز خرد شده ▪ دو حبه سیر له شده ▪ دو قاشق مرباخوری پودر گوجه فرنگی ▪ یک عدد تخم مرغ ▪ نصف فنجان خامه ▪ …