چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ / Wednesday, 21 February, 2018

رژیم سبزیجات باعث کاهش وزن می شود


رژیم سبزیجات باعث کاهش وزن می شود
مطالعات و بررسی هایی که طی ۵ سال گذشته انجام شده نشان می دهد افرادی که از رژیم غذایی بدون گوشت استفاده می کنند، طی زمان به وزن شان کمتر اضافه می شود.
لندن – دانشمندان اعلام کردند اگر می خواهید وزنتان را کم کنید از رژیم های غذایی بدون گوشت استفاده کنید . محققینی که رژیم غذایی ۲۲۰۰۰ نفر که شامل گیاهخواران و گوشت خواران بود را در طی ۵ سال مورد بررسی قرار دادند و دریافتند همه افراد ، مقداری به وزنشان اضافه می شود ولی افراد گوشت خواری که رژیم شان را تغییر داده بودند و به غذاهای غیر گوشتی یعنی گیاهان روی آورده بودند ، وزن کمتری اضافه کرده بودند .
پروفسور تیم کی گفت : برخلاف مشاهدات اخیر که افراد با رژیم غذایی دارای کربوهیدرات کم و پروتیین زیاد ، وزنشان کم می شود ما دریافتیم که افرادی که رژیم شان حاوی پروتیین کم و میزان کربوهیدرات زیاد باشد ، وزنشان کمتر افزایش می یابد .
تحقیق برای مقایسه افزایش وزن بین افراد گوشت خوار ، ماهی خوار و گیاهخواران انجام شد و در مجله بین المللی چاقی، چاپ شد :
بررسی ها نشان می داد افراد بطور میانگین در طی ۵ سال ۴.۴ Ib به وزنشان اضافه می شود البته با ذکر این مطلب که افراد شرکت کننده اضافه وزن نداشتند.
پروفسور کی عضو موسسه تحقیقات سرطانی در انگلیس و عضو هیات علمی دانشگاه آکسفورد که سرپرستی تحقیقات و مطالعات را برعهده داشت گفت : افزایش وزن در بین گیاهخواران کمتر از گوشت خواران و گروههای دیگر بود .
او افزود : کمترین دریافت وزن در کسانی بود که رژیم شان را تغییر داده و گوشت و محصولات و فرآورده های حیوانی را کمتر مصرف کرده بودند .
کی و همکارانش اعلام کردند ورزش عامل مهم دیگری است که وزن را کنترل می کند .
افرادی که در طی ۵ سال فعالیتهای فیزیکی زیادی دارند نسبت به افرادی که کمتر ورزش می کنند ، کمتر به وزنشان اضافه خواهد شد.
افرادی که در طی ۵ سال فعالیتهای فیزیکی زیادی دارند نسبت به افرادی که کمتر ورزش می کنند ، کمتر به وزنشان اضافه خواهد شد. یافته ها و تحقیقات از EPIC که مربوط به تحقیقات ارتباط بین تغذیه و سرطان می باشد ، رژیم غذایی ۵۰۰۰۰۰ نفر را در ۱۰ کشور مختلف مورد بررسی و مقایسه قرار داد و ارتباط بین سرطان و تغذیه را روشن کرد .
مطالعات همچنین مشخص کرد که افراد دیابتی ۳ برابر بیشتر از افراد معمولی به سرطان راست روده دچار می شوند که این نوع سرطان سالانه ۴۹۰۰۰۰ فرد مبتلا را در کل جهان می کشد.
همچنین مشخص شد رژیم غذایی و تنباکو و الکل ، عوامل عمده بروز تقریبا سه سرطان مهم در کشورهای پیشرفته هستند .

منبع : مطالب ارسال شده

مطالب مرتبط

رژیمهای گیاهخواری


در بین سبكهای غذایی، یكی از معروف‏ترین رژیمهای غذایی، رژیمهایی هستند كه در آنها گوشت و مواد حیوانی وجود ندارد. این رژیمها به رژیمهای گیاهخواری معروفند. افرادی كه خود را گیاهخوار می‏نامندبه چهار گروه تقسیم می‏شوند: گروهی از گیاهخوارن اصلا مواد حیوانی مصرف نمی‏كنند كه این گروه را Veganمی‏نامند. گروهی دیگر در كنار سبزیجات لبنیات نیز مصرف می‏كنند كه به این گروه Lactovegeterianمی‏گویند. گروه سوم گروهی هستند كه در كنار سبزیجات و لبنیات تخم مرغ نیز مصرف می‏كنند( .Lacto- )orovegetarianگروه چهارمی نیز وجود دارند كه در كنار سبزیجات، لبنیات و تخم مرغ غذاهای دریایی نیز مصرف می‏كنند ولی از خوردن گوشت قرمز و مرغ دوری می‏ورزند.
علل گیاهخواری شامل گرایش به سلامت و مخالفت با كشتن حیوانات است.

وبگردی
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    از آدامس فروشی برای امرار معاش تا میلیاردر شدن + عکس | ساتین
    "مهران بالان" از اهالی اشکفت سیاه لوداب (از توابع شهرستان مارگون) گفت: کارم را از آدامس فروشی شروع کردم و به خاطر فقر خانواده ام به شهر یاسوج آمدم و شبها در