سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ / Tuesday, 19 June, 2018

رژیم سبزیجات باعث کاهش وزن می شود


رژیم سبزیجات باعث کاهش وزن می شود
مطالعات و بررسی هایی که طی ۵ سال گذشته انجام شده نشان می دهد افرادی که از رژیم غذایی بدون گوشت استفاده می کنند، طی زمان به وزن شان کمتر اضافه می شود.
لندن – دانشمندان اعلام کردند اگر می خواهید وزنتان را کم کنید از رژیم های غذایی بدون گوشت استفاده کنید . محققینی که رژیم غذایی ۲۲۰۰۰ نفر که شامل گیاهخواران و گوشت خواران بود را در طی ۵ سال مورد بررسی قرار دادند و دریافتند همه افراد ، مقداری به وزنشان اضافه می شود ولی افراد گوشت خواری که رژیم شان را تغییر داده بودند و به غذاهای غیر گوشتی یعنی گیاهان روی آورده بودند ، وزن کمتری اضافه کرده بودند .
پروفسور تیم کی گفت : برخلاف مشاهدات اخیر که افراد با رژیم غذایی دارای کربوهیدرات کم و پروتیین زیاد ، وزنشان کم می شود ما دریافتیم که افرادی که رژیم شان حاوی پروتیین کم و میزان کربوهیدرات زیاد باشد ، وزنشان کمتر افزایش می یابد .
تحقیق برای مقایسه افزایش وزن بین افراد گوشت خوار ، ماهی خوار و گیاهخواران انجام شد و در مجله بین المللی چاقی، چاپ شد :
بررسی ها نشان می داد افراد بطور میانگین در طی ۵ سال ۴.۴ Ib به وزنشان اضافه می شود البته با ذکر این مطلب که افراد شرکت کننده اضافه وزن نداشتند.
پروفسور کی عضو موسسه تحقیقات سرطانی در انگلیس و عضو هیات علمی دانشگاه آکسفورد که سرپرستی تحقیقات و مطالعات را برعهده داشت گفت : افزایش وزن در بین گیاهخواران کمتر از گوشت خواران و گروههای دیگر بود .
او افزود : کمترین دریافت وزن در کسانی بود که رژیم شان را تغییر داده و گوشت و محصولات و فرآورده های حیوانی را کمتر مصرف کرده بودند .
کی و همکارانش اعلام کردند ورزش عامل مهم دیگری است که وزن را کنترل می کند .
افرادی که در طی ۵ سال فعالیتهای فیزیکی زیادی دارند نسبت به افرادی که کمتر ورزش می کنند ، کمتر به وزنشان اضافه خواهد شد.
افرادی که در طی ۵ سال فعالیتهای فیزیکی زیادی دارند نسبت به افرادی که کمتر ورزش می کنند ، کمتر به وزنشان اضافه خواهد شد. یافته ها و تحقیقات از EPIC که مربوط به تحقیقات ارتباط بین تغذیه و سرطان می باشد ، رژیم غذایی ۵۰۰۰۰۰ نفر را در ۱۰ کشور مختلف مورد بررسی و مقایسه قرار داد و ارتباط بین سرطان و تغذیه را روشن کرد .
مطالعات همچنین مشخص کرد که افراد دیابتی ۳ برابر بیشتر از افراد معمولی به سرطان راست روده دچار می شوند که این نوع سرطان سالانه ۴۹۰۰۰۰ فرد مبتلا را در کل جهان می کشد.
همچنین مشخص شد رژیم غذایی و تنباکو و الکل ، عوامل عمده بروز تقریبا سه سرطان مهم در کشورهای پیشرفته هستند .

منبع : مطالب ارسال شده

مطالب مرتبط

رژیم‌های معجزه‌آسا؛ ادعا تا واقعیت

رژیم‌های معجزه‌آسا؛ ادعا تا واقعیت
شما می‌توانید در یک مدت کوتاه سریعا وزن کم کنید ولی به چه قیمتی؟ شما هر روز تبلیغات فراوانی را می‌بینید که ادعا می‌کنند کاهش وزن چند روزه بدون بازگشت! فراوانند بیماران چاقی که همه راه‌های معجزه‌آسا را رفته‌اند و روز به روزناامیدتر شده‌اند، چرا که پس از یک کاهش وزن اولیه در مدت کوتاهی به وزنی به مراتب بالاتر از وزن اولیه رسیده‌اند!
برای کاهش چربی موجود در بدن هر ۵۰۰ گرم چربی معادل ۳۵۰۰ کالری خواهد بود، لذا شما با فعالیت بدنی و نیز اصلاح نسبی تغذیه خواهید توانست هر هفته ۱۰۰۰ ۵۰۰ گرم از چربی خود را بسوزانید حتی بدون رژیم‌های سخت غذایی.
مطالعات گذشته تاکید بر آن دارند که بهترین راه برای کاهش وزن پایدار و بدون عارضه کاهش وزن آهسته خواهد بود که با تغییر شیوه زندگی چه از نظر تغذیه و چه افزایش فعالیت بدنی توام باشد. آنچه که در رژیم‌های تبلیغاتی به بازگشت سریع وزن کمک می‌نماید آن است که شما الزاما با رعایت این رژیم‌ها خود را آماده تغییر شیوه زندگی برای همیشه نکرده‌اید و به عبارتی از ابتدای رژیم روزشماری می‌کنید که چه زمانی رژیم تمام شده و شما به زندگی معمول خود برمی‌گردید، همین لحظه یعنی پایان رژیم و شروع بازگشت سریع وزن. از طرف دیگر واقعیت آن است که ادامه این رژیم‌ها به دلیل مغایرت کلی با زندگی خانوادگی برای همیشه میسر نیست.
جالب است که بدانید مطالعات نشان داده است که ۹۰ درصد افراد چاقی که رژیم می‌گیرند، در مدت ۳ سال به وزن اولیه خود برمی‌گردند؛ ولی هرچه این رژیم‌ها غیرمنطقی‌تر و سریع‌تر وزن شما را بکاهند، سریع‌تر برخواهند گشت. رژیم‌های معجزه‌آسای چندروزه علاوه بربازگشت سریع وزن با عوارضی از قبیل ریزش مو و افتادگی پوست، بی‌حالی مفرط، کم‌خونی و اختلالاتی از قبیل افسردگی همراه خواهند بود.
از طرف دیگر هرچه کاهش وزن شما در یک رژیم سریع‌تر باشد، به جای بافت چربی بیشتر از بافت عضلانی شما کاسته خواهد شد و پس از قطع رژیم آنچه جایگزین بافت عضلانی می‌گردد، چیزی جز چربی نخواهد بود. آن موقع است که شما به مشکلی بر خواهید خورد که خیلی از رژیم گیرندگان حرفه‌ای به آن اشاره می‌کنند. آنان می‌گویند که اوایل وقتی رژیم می‌گرفتند خیلی سریع وزن کم می‌کردند، ولی اخیرا با رژیم‌های خیلی سخت‌تر وزنشان کم نشده و به عبارتی مقاوم شده است! این موضوع در اثر افزایش بافت چربی انباشته به جای بافت عضلانی کاملا طبیعی به نظر می‌آید.
▪ نکته عملی: رژیم هایی که ادعای حل مشکل چاقی شما را در فرصت محدود چندروزه دارند، حتی اگر در کوتاه‌مدت موفق شوند، در اکثر موارد برگشت‌پذیر بوده و همراه با عوارض متعدد جسمانی و روانی خواهند بود. لذا برای کاهش وزن پایدار دوره‌های تغییر شیوه زندگی ضروری است. در طی این دوره‌ها ترکیب رژیم غذایی و فعالیت بدنی است که نتیجه‌بخش خواهد بود.

دکتر حمیدرضا فرشچی
متخصص تغذیه و فوق تخصص دیابت و چاقی

وبگردی
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان !
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان ! - لازم است ذکر شود جنبش عدالتخواه دانشجویی در صورت ادامه تعلل دستگاه‌های مربوطه در تخلیه ملک بیت‌المال، حق اقدامات انقلابی را برای اجبار فرد نامبرده به تخلیه ویلای لواسان، برای خود محفوظ می‌داند.
فیلم | مشکل مقبولیت و مشروعیت در کشور
فیلم | مشکل مقبولیت و مشروعیت در کشور - دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهوری معتقد است که ما یک بار برای همیشه باید مشکل مشروعیت و مقبولیت را در کشور حل کنیم. این درست نیست که بخشی از نظام هم مشروع باشد هم مقبول اما بخش دیگری که از دل همین نظام در آمده است فقط مقبول باشد.
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر - امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : در ماه رمضان به ۴۱ دختر تجاوز شده که از این میان فقط ۳ دختر شکایت کرده اند.
فیلم مهران مدیری در برنامه خندوانه
فیلم مهران مدیری در برنامه خندوانه - برنامه کامل خندوانه با حضور مهران مدیری مهمان ویژه برنامه عید فطر برنامه خندوانه بود و این قسمت از مجموعه خندوانه را خاص کرد.
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید!
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید! - بر این اساس، ورزشگاه‌های دستگردی، تختی، معتمدی، آزادی، شیرودی، بوستان‌های گفت‌وگو، طالقانی، ولایت، پردیسان، هنرمندان، پارک شهر و ضلع شمالی ساختمان مجلس شورای اسلامی به عنوان محل‌های مناسب تجمع در تهران تعیین شده‌اند و از این پس معترضان می‌توانند در این محل‌ها تجمع کنند.
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!