جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Friday, 27 April, 2018

لکه بینی


لکه بینی
یا لكه بینی خونریزی خفیفی(Light Bleeding) می باشد كه معمولا شببه آن چیزی است كه ممكن است در شروع یا انتهای پریود دیده شود.رنگ آن از صورتی تا قرمز و قهوه ای متفاوت است
● لكه بینی صورتی یا قهوه ای معمولا علامت خوبی است
▪ لكه بینی در اوایل حاملگی بسیار شایع است و مهمترین علت آن افزایش در تغذیه خون سرویكس( دهانه رحم) است
▪ همچنین رگهای دهانه رحم ظریفتر از حالت طبیعی می شوند.
▪ بنابراین ممكن است بعد از یك معاینه داخلی و یا بعد از نزدیكی لكه بینی وجود داشته باشد.
▪ ۲۵ درصد خانمها در اوایل حاملگی شكلهایی از خونریزی و لكه بینی را تجربه می كنند
● توجه:
▪ لكه بینی و خونریزی در سه ماهه دوم و سوم معمولا نا میمون هستند ولی در سه ما هه اول بسیار شایع و معمولا نرمال است
● از علل دیگر لكه بینی:
▪ كاشت تخم در دیواره رحم:
حدود ۱۱ الی ۱۲ روز بعد از لقاح (نزدیك به زمانی كه باید پریود شوید) لكه بینی ظاهر می شود كه ۱ تا۲ روز طول می كشد. بسیاری از مواقع فرد تصور می كند كه شروع پریود است.
یكی دیگر از عل خونریزی نه لكه بینی خفیف سقط می باشد. با این وجود نیمی از خانمهایی كه خونریزی دارند حاملگی آنها منجر به سقط نمی شود
سقط در هر زمانی ار نبمه اول حاملگی می تواند اتفاق بیفتد ولی معمولا در ۱۲ هفته اول است كه بیشتر این سقط ها را نمی توان جلوگیری كرد زیرا علت سقط مشكلات ژنتیكی و غیر نرمال بودن جنین است
سقط در ۱۵ تا ۲۰ درصد حاملگی ها اتفاق می افتد
از علتهای دیگر لكه بینی و خونریزی كه معمولا با درد همراه است حاملگی خارج رحم است (حاملگی در لوله فالوپ)كه بسیار نادر است عفونت های باكتریال و قارچی واژن نیز باعث ملتهب شدن دهانه رحم شده كه مستعد برایخونریزی ولكه بینی می شود
كندگی جفت و جفت سرراهی و زایمان زود رس از علل خونریزی در سه ماهه سوم است
● نکته:
▪ لكه بینی در سه ماهه سوم نشان دهنده این است كه دهانه رحم شروع به نرم شدن كرده است برای شروع زایمان.
● در زمانی كه لكه بینی دارید سعی كنید:
۱.از بلند كردن اشیا سنگین پرهیز كنید
۲. را متوقف كنید
۳.اگر ورزش خاصی انجام می دهید متوقف كنید
۴. استراحت كنید (هر چند تحقیقات نشان داده كه استراحت بیشتر از نظر روحی موثر است تا جلوگیری ازسقط)

منبع : پایگاه اطلاع رسانی پزشکی ایران سلامت

مطالب مرتبط

خطر حمله قلبی در زنان

خطر حمله قلبی در زنان
بنا به گزارش انجمن قلب آمریکا، زنان هنوز به درستی خطر فراوان ابتلا به بیماریهای قلبی را درک نکرده اند و با گزارشهای نادرستی که در آن خطر ابتلا به بیماری قلبی در اثر اضافه وزن و کم تحرکی را ناچیز جلوه داده‌اند، گمراه شده‌اند. آماری که هفته گذشته منتشر شد، نشان میدهد که در سال ۲۰۰۳، ۴۸۳,۸۰۰ زن آمریکایی در اثر بیماری قلبی درگذشته‌اند، شش میلیون زن دچار انسداد شرائین هستند و حدود ۳.۱ میلیون دچار سکته قلبی شده‌اند. بنا به گزارش این انجمن "بیماریهای قلبی به تنهایی به اندازه تمام موارد پنج عامل اصلی مرگ، موجب تلفات زنان شده است. پنج عامل دیگر عبارتند از: سرطان، بیماریهای مزمن و انسدادی ریه، آلزایمر، بیماری قند و تصادفات."
اما تنها ۵۵ درصد از زنانی که در نظر خواهی شرکت کردند میدانستند که بیناری قلبی قاتل شماره یک زنان آمریکایی بالای ۲۵ سال است. البته ناگفته نماند که تعداد افراد آگاه به این مساله در سال ۹۷، تنها ۳۰ درصد بوده است.
دکتر فرانک هو (Frank H)، استاد تغذیه و متخصص بیماریهای اپیدمیک دانشگاه هاروارد میگوید: " گذشته از هر چیز، زنان اهمیت ورزش و کاهش وزن را نادیده میگیرند." دکتر هو در طی بیست سال تحقیق بر روی ۸۸,۳۹۳ زن در سنین ۳۴ تا ۵۹ ، متوجه شد زنانی که دچار چاقی مفرط هستند و آنهایی که ورزش نمیکنند، ۳.۴ برابر بیشتر از دیگران در خطر ابتلا به بیماریهای قلبی هستند. کسانی که بسیار چاق بوده اما به ورزش می‌پرداختند، ۲.۴۸ برابر بیشتر و کسانی که وزن طبیعی داشته و ورزش نمی‌کردند ۱.۲ برابر بیشتر از زنان لاغر اندام اهل ورزش در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی قرار دارند.
▪ متناسب و چاق
دکتر هو میگوید :"فعالیت بدنی به مقدار زیاد شانس ابتلا به انسداد شرائین ناشی از چاقی را از بین نمیبرد همانطور که چاق یا لاغر بودن تاثیری بر انسداد شرائین ناشی از کم تحرکی ندارد."
" زنان بسیار چاق، کم تحرک و سیگاری، ۹.۴ مرتبه بیشتر از زنان باریک و پر تحرک در معرض انسداد شرائین هستند." او افزود که این یافته‌ها، برخلاف این تصور معمول است که میگوید، اگر چاق باشید ولی ورزش کنید، خطری متوجه شما نخواهد بود. " فعالیت بدنی و وزن دو موضوع مستقل هستند و توجه نکردن به هر کدام میتواند عامل جدی لبتلا به بیماری قلبی باشد."
دکتر لوری موسکا (Lori Mosca) از بیمارستان پرسبیترین (Presbyterian) نیویورک گفته است که پزشکان و بیماران به یک اندازه با گزارشهایی از تحقیقات شخصی و بی پایه اخبار گمراه میشوند. "من تصور میکنم که آنچه زنان را سردرگم میکند، پیامهای درهم برهمی است که درباره رژیم، شیوه صحیح زندگی و دارو درمانی دریافت میکنند." آنچه اتفاق میافتد این است که یک هفته، نتایج یک تحقیق منتشر میشود و در هفته بعد از آن، گزارشی از تحقیقاتی با نتیجه کاملا معکوس قبلی انتشار می یابد. این موضوع مردم و پزشکان را به یک اندازه سردر گم میکند. در علم و پزشکی کمتر پیش می آید که گزارشی صد در صد قطعی باشد یا مسیر علم پزشکی را تغییر دهد.
انعکاس این گزارش آماری را در اروپا نیز می‌بینیم، تحقیقاتی که در اروپا انجام شده نشان میدهد که زنان اروپایی به اندازه مردان از امکانات پزشکی برای بیماریهای قلبی برخوردار نیستند.
بنا بر این گزارش، ۳۷۰۰ زن که به خاطر درد قفسه سینه به ۱۹۷ مرکز درمانی در سراسر اروپا مراجعه کرده بودند، به اندازه کافی معاینه نشده و مشکل آنها دست کم گرفته شده است. بسیار کم پیش می‌آید که از آنها نوار قلب صحیح گرفته شود، داروی مناسبی برایشان تجویز شود یا اصولا مشکلشان را به بیماری قلبی نسبت دهند.

cnn.com

وبگردی
تلگرام جایگزین داخلی ندارد / در پیام رسان داخلی در حال تکمیل پرونده احتمالی خود هستید !
تلگرام جایگزین داخلی ندارد / در پیام رسان داخلی در حال تکمیل پرونده احتمالی خود هستید ! - به فرض محال که اطلاعات مردم مورد سوءاستفاده کشورهای دیگر قرار بگیرد، برای‌شان پیامد امنیتی مستقیمی ندارد. بسیاری از کاربران ایرانی در تلگرام به دریافتن و فرستادن اخبار و طیفی از جوک‌ها (از سیاسی گرفته تا خانوادگی) می‌پردازند. این مسائل هم برای کشورهای دیگر اهمیتی ندارد (البته اگر از تحلیل محتوا و کاربردهای بعدی‌شان بگذریم) و نمی‌تواند پیامد مستقیمی برای کاربر ایرانی داشته باشد. اما همین اطلاعات چنانچه…
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم !
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم ! - روغن های نباتی را خوب بشناسید. سخنان یک تولید کننده سابق روغن نباتی.
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند - رییس سازمان ملی استاندارد ایران مجددا با خودروسازان در ارتباط با رعایت استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی از ابتدای دی‌ماه سال جاری اتمام حجت کرد.
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ...
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ... - مرتضوی هیچ گاه قاضی و حقوق دان نبود و نباید کار قضایی انجام می‌داد. اما این ضعف ماست که چنین فردی در جایگاه بالایی قرار می‌گیرد. شگفتی من از قاضی مرتضوی و رفتار او نیست که چرا خودش را برای اجرای حکم خود به زندان معرفی نکرد. من رفتار او با زهرا کاظمی را دیده بودم.
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟ - بعد از انقلاب، به واسطه تنیده شدن حکومت و دین بسیاری از پست‌ها و سمت‌های سیاسی با هاله‌ای رو به رو شد که اجازه نمی‌داد صاحب آن منصب مورد نقد قرار بگیرد....
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!