جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ / Friday, 23 March, 2018

خدمات‌ ناصری‌


ناصری‌ كه‌ تا سال‌ گذشته‌ از وضعیت‌ جسمانی‌ نسبتا مناسبی‌ برخوردار بود و همزمان‌ مدیر عاملی‌ خانه‌ موسیقی‌ و نیز هدایت‌ اركستر سمفونیك‌ تهران‌ را بر عهده‌ داشت‌ ، از اواخر زمستان‌ به‌ بیماری‌ ریوی‌ دچار شد و حالش‌ بتدریج‌ روبه‌ وخامت‌ گذاشت‌، به‌ نحوی‌ كه‌ در روزهای‌ پایانی‌ عمرش‌ ممنوع‌ الملاقات‌ شده‌ بود تا اینكه‌ در گذشت‌ .
ناصری‌ در جریانات‌ موسیقی‌ پس‌ از انقلاب‌ تاثیر گذار بود و كمتر شورا و یا مجموعه‌ سیاستگذار موسیقی‌ بود كه‌ از حضور وی‌ بی‌ بهره‌ مانده‌ باشد .فریدون‌ ناصری‌ ۷۵ سال‌ قبل‌ (۱۳۰۹ ) در تهران‌ متولد شد. از كلاس‌ پنجم‌ ابتدایی‌ به‌ هنرستان‌ موسیقی‌ رفت‌ و آموزش‌ موسیقی‌ را از آنجا شروع‌ كرد و در اواخر دوران‌ تحصیل‌ فراگیری‌ جدی‌تر موسیقی‌ را نزد دواستاد شناخته‌ شده‌ موسیقی‌ ، باغچه‌ بان‌ و ناصحی‌ دنبال‌ كرد.
وی‌ ۴ سال‌ دوره‌ عالی‌ كنترپوان‌، فوگ‌ و اصول‌ آهنگسازی‌ را نزد ؤمین‌ باغچه‌ بان‌ فرا گرفت‌ و برای‌ ادامه‌ تحصیل‌ به‌ اروپا رفت‌.او در كنسرواتوار سلطنتی‌ بروكسل‌ در كلاس‌ رهبری‌ و آهنگسازی‌ یكی‌ از مدرسان‌ صاحب‌ نام‌ به‌ نام‌ اندره‌ سوری‌ آهنگسازی‌، تصنیف‌ موسیقی‌ فیلم‌ و رهبری‌ اركستر را آموخت‌.ناصری‌ پس‌ از بازگشت‌ از اروپا در دهه‌ ۴۰ و ۵۰ (خورشیدی‌) با رادیو و تلویزیون‌ ایران‌ همكاری‌ زیادی‌ داشت‌ و همزمان‌ با شادروان‌ مرتضی‌ حنانه‌ نیز همكاری‌های‌ جدی‌ و تاثیر گذاری‌ را آغاز كرد.
وی‌ در زمینه‌ موسیقی‌ فیلم‌ آثار متعددی‌ ساخته‌ كه‌ موسیقی‌ فیلم‌ های‌ «ستارخان‌» ساخته‌ علی‌ حاتمی‌، «حسین‌ سیاه‌» از پرویز اصلانلو، «فصل‌ خون‌» از حبیب‌ كاوش‌، «محكومین‌» و «تاریخ‌ سازان‌» از هادی‌ صابر، «كفش‌های‌ میرزا نوروز» از محمد متوسلانی‌، «آن‌ سوی‌ مه‌» از منوچهر عسگری‌ نسب‌ و «ناخدا خورشید» از ناصر تقوایی‌ و تعدادی‌ ازسریال‌ های‌ تلویزیونی‌ از آن‌ جمله‌ اند. ناصری‌ در تالیف‌ كتاب‌ نیز دستی‌ چیره‌ داشت‌ كه‌ كتابهای‌ ترمینولوژی‌ موسیقی‌ و موسیقی‌ روسی‌ از جمله‌ آنهاست‌. این‌ هنرمند همچنین‌ از معدود چهره‌های‌ موسیقی‌ بود كه‌ توانست‌ به‌ عنوان‌ چهره‌ ماندگار این‌ رشته‌ معرفی‌ شود. آخرین‌ حضور ناصری‌ در صحنه‌ موسیقی‌ زمانی‌ بود كه‌ علی‌ رهبری‌ ، چهره‌ نامی‌ رهبری‌ اركستر سمفونیك‌ كه‌ پس‌ از سی‌ سال‌ به‌ ایران‌ بازگشته‌ بود، در هنگام‌ اجرا و رهبری‌ اركستر سمفونیك‌ در تالار وحدت‌ (خرداد ۱۳۸۴) از وی‌ دعوت‌ كرد تا به‌ صحنه‌ بیاید و در صحنه‌ از وی‌ و خدماتش‌ به‌ موسیقی‌ اركسترال‌ سپاسگزاری‌ كرد .
خدمات‌ ناصری‌ به‌ موسیقی‌ ایران‌
آنچه‌، اما فریدون‌ ناصری‌ را به‌ چهره‌ یی‌ تاثیر گذار درتاریخ‌ موسیقی‌ ایران‌ تبدیل‌ كرد، نه‌ كارهای‌ تخصصی‌ وی‌ در ساخت‌ موسیقی‌ فیلم‌، و یا آهنگسازی‌، كه‌ رهبری‌ اركستر سمفونیك‌ تهران‌ و نیز مدیر عاملی‌ خانه‌ موسیقی‌ بود. ناصری‌ در زمانی‌ اداره‌ اركستر سمفونیك‌ تهران‌ را به‌ دست‌ گرفت‌، كه‌ هرگونه‌ فعالیتهای‌ موسیقایی‌ در كشور با مقاومتهای‌ فراوانی‌ روبرو بود و اهل‌ موسیقی‌ از امنیت‌ لازم‌ برای‌ اجرای‌ موسیقی‌ در صحنه‌ های‌ رسمی‌ برخوردار نبودندأ اكثر آنها پراكنده‌ شده‌ بودند و جمع‌ و جور كردن‌ آنها و قبولاندنشان‌ برای‌ حضور در اركستر سمفونیك‌ خود انرژی‌ فراوانی‌ می‌ برد. بحث‌ حرمت‌ موسیقی‌، كه‌ هنوز هم‌ برخی‌ از فقها از برنامه‌ های‌ موسیقی‌ انتقاد دارند، در آن‌ زمانها با شدت‌ و حدت‌ افزونتری‌ در جریان‌ بود و مقاومت‌ و صراحت‌ و تلاشهای‌ امثال‌ ناصری‌ توانست‌ فضاهای‌ تازه‌ تری‌ را به‌ روی‌ اهل‌ موسیقی‌ باز كند.
ناصری‌ صراحت‌ لهجه‌ شگفت‌ انگیزی‌ داشت‌ و بسیاری‌ از مطالب‌ و خواسته‌ ها و نیز انتقاداتی‌ را كه‌ دیگر اهالی‌ موسیقی‌ از به‌ زبان‌ آوردنش‌ در نزد مسوولان‌ كشوری‌ عاجز بودند، با صراحت‌ تمام‌ مطرح‌ می‌ كرد. اركستر سمفونیك‌ تهران‌، اگرچه‌ در سالهای‌ اخیر با برخی‌ انتقادات‌ روبرو بود، اما حضور ناصری‌ به‌ حدی‌ بر دیگران‌ سیطره‌ داشت‌ كه‌ بحث‌ تغییر مدیریت‌ اركستر سمفونیك‌ تهران‌ و گزینش‌ رهبری‌ دائمی‌ برای‌ آن‌ به‌ یكی‌ از مشكلات‌ اهل‌ موسیقی‌ تبدیل‌ شد. در واقع‌ برخی‌ از اهالی‌ موسیقی‌ و نیز اعضای‌ اركستر سمفونیك‌ تهران‌ به‌ دلیل‌ رعایت‌ پیشكسوتی‌ شادروان‌ ناصری‌، از طرح‌ جایگزینی‌ فردی‌ به‌ عنوان‌ رهبر دایمی‌ این‌ اركستر خودداری‌ و مشكل‌ رهبری‌ اركستر را از طریق‌ دعوت‌ رهبران‌ ایرانی‌ ساكن‌ در كشورهای‌ اروپایی‌ حل‌ می‌ كردند، چرا كه‌ ناصری‌ از حدود ۶ سال‌ قبل‌ و به‌ دلیل‌ وضعیت‌ جسمی‌ و كهولت‌ سن‌ ایستادن‌ روی‌ سكوی‌ رهبری‌ اركستر سمفونیك‌ را ترك‌ كرد. همین‌ امر یافتن‌ جایگزینی‌ برای‌ وی‌ را به‌ یكی‌ از سرفصلهای‌ دشوار مدیریت‌ موسیقی‌ تبدیل‌ كرد.ناصری‌ در سالهای‌ پایانی‌ مدیریتش‌ بر اركستر سمفونیك‌ تهران‌، از نبود امكانات‌ و بی‌ توجهی‌ مسوولان‌ مركز موسیقی‌ به‌ وضعیت‌ معیشتی‌ اعضای‌ اركستر سمفونیك‌ و كر سخت‌ گله‌ مند بود و بارها در مطبوعات‌ و رسانه‌ ها وجود چنین‌ وضعیتی‌ را ناگوار و مایه‌ آبروریزی‌ اركستر سمفونیك‌ بیان‌ كرده‌ بود .حضور ناصری‌ به‌ عنوان‌ سومین‌ مدیر عامل‌ خانه‌ موسیقی‌ نیز توانست‌ نقشی‌ دیگر از وی‌ در اذهان‌ اهل‌ موسیقی‌ یه‌ یادگار گذارد. ناصری‌ زمانی‌ این‌ سمت‌ را به‌ دست‌ گرفت‌ كه‌ مدیریت‌ این‌ خانه‌ دچار تفرقه‌ و تشتت‌ عجیبی‌ شده‌ بود و بیم‌ آن‌ می‌ رفت‌ كه‌ تمامی‌ دستاوردهای‌ این‌ نهاد صنفی‌ هنری‌ به‌ جهت‌ برخی‌ اختلافات‌ از كف‌ برود. حضور ناصری‌ در خانه‌ موسیقی‌ آرامش‌ را به‌ این‌ نهاد بازگرداند و وی‌ در مدتی‌ كه‌ مدیر عاملی‌ این‌ نهاد را بر عهده‌ داشت‌، توانست‌ ضمن‌ ساماندهی‌ هیات‌ مدیره‌ و همگامی‌ با آنها به‌ راه‌ اندازی‌ كانونهای‌ ۸ گانه‌ و برگزاری‌ موفق‌ انتخابات‌ برای‌ این‌ كانونها همت‌ گمارد و نیز بیمه‌ و برخی‌ امور صنفی‌ اهل‌ موسیقی‌ را با جدیت‌ افزونتری‌ دنبال‌ كند.وقتی‌ ناصری‌ در خرداد سال‌ ۱۳۸۳ مدیریت‌ عاملی‌ خانه‌ موسیقی‌ را به‌ كامبیز روشن‌ روان‌ وا می‌گذاشت‌، در واقع‌ این‌ نهاد دوران‌ تاسیس‌ خود را به‌ رغم‌ تمامی‌ افت‌ و خیزها پشت‌ سر گذاشته‌ بود و می‌ رفت‌ كه‌ گامهای‌ تازه‌تری‌ را در جهت‌ حفظ‌ و اعتلای‌ موسیقی‌ ایرانی‌ ونیز حمایت‌ از اهالی‌ موسیقی‌ بردارد.

ابوالحسن‌ نجواكارشناس‌ موسیقی‌


منبع : روزنامه اعتماد

مطالب مرتبط

این فصل را بسیار خواندم...

این فصل را بسیار خواندم...
▪ این فصل را با من بخوان
▪ طرح و کارگردانی: حسین پارسایی
▪ موسیقی: مجید انتظامی
▪ بازیگران : مریلا زارعی / مهتاب نصیرپور / حبیب رضایی
حسین پارسایی از زمان آغاز مدیریت خود در مرکز هنرهای نمایشی، بیشتر مشغول انجام کارهای مدیریتی بوده و از این رو زمان زیادی برای کار تئاتر و کارگردانی نمایش نداشته است. اجرای سوئیت سمفونی «این فصل را با من بخوان» با همکاری مجید انتظامی تنها نمایشی است که پارسایی طی این سالها کارگردانی کرده است. اجرای این سوئیت سمفونی سال گذشته و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، با استقبال خوبی مواجه شد و به نظر می رسد همین موفقیت، انگیزه ای شده تا پارسایی و انتظامی بار دیگر و با انجام برخی تغییرات، این سوئیت سمفونی را برای اجرا در هفته دفاع مقدس آماده کنند. سوئیت سمفونی «این فصل را با من بخوان» این روزها در تالار وحدت در حال اجراست و با وجود اینکه برای دومین بار اجرا می شود انتظار می رود به واسطه حضور ارکستر سمفونیک مجید انتظامی، دوباره با استقبال مخاطبان همراه شود.
موسیقی و نمایش دو زبان هنری اند که به واسطه پرداخت و آرایش نشانه ها، مفاهیم را تولید می کنند و آنها را در ارتباط با دریافت کننده قرار می دهند. این دو حوزه، از منظر نشانه شناسی، باوجود تفاوتهایی که دارند، به هم نزدیک هستند و به اشتراک گذاشتن و همنشینی نشانه ها در میان آنها، می تواند به وحدت و کلیتی هدفمند و یکپارچه در عرصه اجرا منجر شود.اجرای ترکیبی موسیقی و نمایش در سوئیت سمفونی «این فصل را با من بخوان» با همکاری «مجید انتظامی» در مقام رهبر ارکستر سمفونیک و حسین پارسایی در مقام کارگردان بخش نمایشی، تجربه ای نسبتا تازه در زمینه اجرای نمایش موسیقایی است که این روزها و به مناسبت هفته دفاع مقدس در تالار وحدت به روی صحنه رفته است.
«این فصل را با من بخوان» را می توان نمایش موزیکالی مفهومی دانست که بر پایه اشتراکات نشانه شناختی مفهوم و اهداف موضوعی، روایتی یکپارچه و پیوسته ارائه می دهد. در این اجرا، تم «مقاومت و ایثار» در بستر موضوع جنگ تحمیلی مطرح شده و به نمایش گذاشته می شود.
مجید انتظامی و حسین پارسایی برای رسیدن به نتیجه ای تأثیرگذار و جذاب در ارتباط با موضوع و همچنین به بهانه درگیر کردن هر چه بیشتر مخاطب با هدف مورد نظرشان، داستانهایی آشنا را محور اجرا قرار داده اند که در پنج قطعه، پنج فیلم شاخص حوزه دفاع مقدس را با پرداختی نمایشی و موسیقایی، بستر روایت خود قرارمی دهند.
مهمترین ویژگی ای که در روایت این پنج قطعه رعایت شده، پیوستگی و امتداد زمانی بر پایه محوریت موضوعی است. در واقع، درکلیت اجرا، تم و موضوعی واحد انتخاب شده و در بستر چند روایت پیوسته، استمرار و گسترش پیدا می کند.
نخستین قطعه نمایشی/ موسیقایی این اجرا که با بخشهایی از موسیقی فیلم «روز واقعه» همراه است، با این جمله آغاز می شود:«کیست یاری دهنده ای که مرا یاری کند؟» و به قیام امام حسین(ع) و شهادت ایشان و یارانش در صحرای کربلا اشاره می کند که در پایان این بخش، اسارت اهل حرم حضرت اباعبدا...(ع)، به ورود زن راوی با یک کودک (ملهم از فیلم «سرزمین خورشید»)، در قطعه دوم، پیوند می خورد.
در واقع قطعه نخست، پشتوانه ارزشی، اعتباری و محتوایی است که اهمیت و ارزش رویدادهای فصلهای بعدی را تضمین می کند و به آنها اعتبار می بخشد. در فصلهای بعدی، اجرای نمایش بر اساس پیوستگی زمانی و محوریت موضوع؛ شروع جنگ تحمیلی تا آزادسازی خرمشهر(براساس فیلم «سرزمین خورشید»)، مجروحان بعد از جنگ(براساس فیلم «از کرخه تا راین»)، اسرا و آزادگان(براساس فیلم «بوی پیراهن یوسف») و بازماندگان جنگ تحمیلی( براساس فیلم «آژانس شیشه ای») را با همراهی موسیقی و حرکات مورد توجه قرار می دهد و به کشف جذابیتهای زیباشناسانه آن دست می زند.
هماهنگی و همراهی موسیقی با نمایش و در کنار هم قرار گرفتن نشانه های موسیقایی و نمایشی در کلیت اجرا، مهمترین ویژگی ای است که در سوئیت سمفونی «این فصل را...» به صورت پرشور و خوش ساخت نمود یافته است.
هر چند دو حوزه متفاوت اجرا(موسیقی و نمایش) در بخشهایی از کار ممکن است موقتاً از هم پیشی بگیرند و قابلیتها و ظرفیتهایشان را در مقایسه با حوزه دیگر به گونه ای شاخص تر به نمایش بگذارند، اما در هر صورت، مجموعه این سوئیت سمفونی به گونه ای است که نمی توان یکی از دو حوزه را مستقل از دیگری و بدون در نظر گرفتن ارزشهای آن بررسی کرد. در واقع اجرا حاصل هماهنگی، همراهی و همنشینی موسیقی و نمایش است. نمایش، موسیقی را معنا می کند و موسیقی به تعریف نمایش می پردازد.
در ضمن، صرف نظر از همه ویژگیها باید به این نکته توجه کرد که نمایش در زمینه همراهی با موسیقی و نشان دادن ارزش و اهمیت آن نسبت به موسیقی، کار به مراتب دشوارتری را در پیش دارد. حسین پارسایی، در مقام کارگردان نمایش، از طرفی با سبقه های ذهنی و پیشینه تصویری ذهن تماشاگر در مورد فیلمها مواجه است و باید نمایش خود را با همه این تصاویر جایگزین کند و از طرف دیگر در ارتباط با موسیقی که خواه ناخواه همچون عنصری مهم و مؤثر، از این تصاویر و داستانها آشنایی زدایی می کند نیز، باید کار ویژه نمایشی اش را داشته باشد.
شگرد مناسبی که پارسایی برای رسیدن به این نتیجه انتخاب کرده ، همراهی با داستانهای آشنا در ابتدای هر فصل است که در وهله نخست، موضع گیری تماشاگر به پیشینه های ذهنی را از بین می برد و همه این تصاویر ذهنی را در انطباق با نمایش به اشتراک می گذارد. بعد از این، اجرا، از قالبهای آشنا خارج شده و کلیتی متفاوت و نمایشی را به تماشا می گذارد. در واقع هر یک از دو حوزه موسیقی و نمایش، با اینکه تم و هدف مشترکی دارند، اما با کار ویژه و وظایفی متفاوت در کنار هم قرار گرفته اند. در ابتدای سوئیت سمفونی، موسیقی نقش حالت دهنده دارد و به صورت مقدماتی به فضا سازی نسبی اجرا براساس موضوع کمک می کند و در ادامه، فرم، حرکت و نمایش با موسیقی همراه می شود و با آشنایی زدایی از موضوع، تصویری ذهنی از حرکت و رفتار مورد نظر را به وجود می آورد.
هر چند تصاویر مربوط به موضوعات بلافاصله پس از آغاز موسیقی و آشنایی زدایی از آن در ذهن تماشاگر شکل می گیرد، اما حضور عناصر نمایشی در این محدوده، علاوه بر تقویت پیشینه های تصویری موجود، به جانشینی نشانه هایی جدید با آنها نیز منجر می شود. در هر فصل و پس از فضاسازی مقدماتی و سپس آشنایی زدایی و تقویت پیشینه های ذهنی تماشاگر، موسیقی و نمایش به گونه ای هماهنگ و هم جهت و در راستای هم قرار می گیرند. این دو شیوه همزمان با تکمیل فضاسازی، موضوع و حرکت رفتاری را تقویت می کنند و وسعت می بخشند.
سوئیت سمفونی «این فصل را با من بخوان» در زمینه برقراری ارتباط با مخاطب، اجرای موفقی است و هر چه بیشتر از زمان اجرا می گذرد، اشتیاق تماشاگر برای دخالت در رویدادهای صحنه افزایش و شرکت و درگیری مخاطب در هر قطعه سوئیت سمفونی نسبت به قطعه قبلی افزایش می یابد، تا آن جا که تلاش انتظامی و پارسایی برای این درگیرسازی و ارتباط موثر درقطعه پایانی، یعنی سوئیت سمفونی «ایثار»، به نتیجه می رسد.
نمایش، در ابتدای قطعه پایانی(ایثار) با اصرار بازیگرش(مهتاب نصیرپور)، تماشاگر را به پاسخگویی و واکنش در برابر سؤالها وادار می کند. در ادامه، ارتباط تماشاگر به صورت حسی و درونی و نیز با مشارکت بیرونی و همراهی اش با نمایش تکمیل می شود و گروه نمایش حسین پارسایی و گروه موسیقی مجید انتظامی، برای رسیدن به این همراهی مستقیم و مشترک، بارها و بارها وارد محدوده حضور تماشاگران می شوند. استفاده از بالکن، ردیف نخست صندلی ها و مقابل سن تئاتر، ورود و خروج بازیگر از درهای مختلف و... حضور گروه اجرایی در میان تماشاگران را به دفعات تکرار می کند و اشتراک حسی میان آنان را در سراسر اجرا به گونه ای هدفمند و تأثیرگذار وسعت می بخشد.

وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
چه کنیم تا همیشه پیروز میدان مشاجره باشیم
بدون در نظر گرفتن خصوصیات فردیتان چه یک مرد قدرتمند با عقاید جسورانه باشید، چه یک فرد میانه رو و صلح طلب و یا یک انسان غیر فعال با هیکل ژله ای حدس بزنید چه اتفاقی برای شما رخ می …