چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ / Wednesday, 21 November, 2018

در بازار رقابت‌ بین‌المللی‌ خاویار ایرانی‌ عقب‌ می‌نشیند


در بازار رقابت‌ بین‌المللی‌ خاویار ایرانی‌ عقب‌ می‌نشیند
سال‌ ۱۹۱۶ یك‌ زن‌ گردشگر روس‌ به‌ فرانسه‌ رفته‌ بود، به‌ شهر «بوردو». او در حالی‌ كه‌ یك‌ كلبه‌ ماهیگیری‌ را بازدید می‌كرد، با منظره‌یی‌ عجیب‌ روبرو شد. فریاد این‌ زن‌ بر سر ماهیگیر تحول‌ بزرگی‌ در روند توسعه‌ خاویار داشت‌. مرد ماهیگیر شكم‌ سگ‌ماهی‌های‌ درون‌ تورماهیگیری‌اش‌ را می‌درید و تخم‌های‌ سیاه‌ رنگ‌ درونش‌ را برای‌ پرندگانی‌ چون‌ اردك‌ها و غازها بیرون‌ می‌ریخت‌.
با دیدن‌ این‌ صحنه‌ صدای‌ گردشگر روس‌ بلند شد: «شما دیوانه‌اید، این‌ ماده‌یی‌ كه‌ دور می‌ریزید، گرانبهاترین‌ غذای‌ دنیا است‌ خاویار». در زمان‌ كوتاهی‌ جنوب‌ غربی‌ فرانسه‌ یكی‌ از مهم‌ترین‌ مراكز تولید خاویار شد. ماهی‌های‌ خاویار با نژاد اصیل‌ در این‌ محل‌ پرورش‌ داده‌ شدند.
پیش‌ از این‌ رویداد، مردم‌ بوردو خاویار را بی‌مصرف‌ می‌پنداشتند ولی‌ فریاد گردشگر روس‌ باعث‌ شد، متخصصان‌ طعم‌ و مزه‌ غذا و كارشناسان‌ صنایع‌ و مواد غذایی‌ از سراسر كشور به‌ این‌ شهر بیایند. در دهه‌ ۵۰ میلادی‌، این‌ شهر سالانه‌ ۵ تن‌ خاویار تولید می‌كرد. ولی‌ صید بی‌رویه‌ و آلودگی‌ محیط‌ زیست‌ نژاد سگ‌ماهی‌ (ماهی‌ خاویاری‌) رو به‌ انقراض‌ گذاشت‌. در ابتدای‌ دهه‌ ۷۰ به‌ دستور دولت‌ فرانسه‌ قانون‌ ممنوعیت‌ شكار آن‌ به‌ اجرا در آمد.
در حال‌ حاضر شهر دیگری‌ از فرانسه‌ از معروف‌ترین‌ پایگاه‌های‌ تولید خاویار پرورشی‌ از نژاد ماهی‌های‌ خاویاری‌ منطقه‌ سیبری‌ روسیه‌ شده‌ است‌. این‌ بار نیز دو خارجی‌ آغازگر تولید خاویار در این‌ ناحیه‌ شدند.«كلودیا بوچر» از كشور آلمان‌ و «آلن‌ جونز» از انگلیس‌ شركت‌ استروژن‌ را تاسیس‌ كردند. استروژن‌ بزرگترین‌ مركز تولید خاویار در اروپا است‌. این‌ مركز در سال‌ ۲۰۰۳ توانست‌ ۵ تن‌ خاویار تولید كند و در سال‌ ۲۰۰۴ ظرفیت‌ خود را تا ۸ تن‌ اضافه‌ كرد. این‌ شركت‌ فرانسوی‌ با خاویار تولیدی‌ در دو بسته‌بندی‌ تحت‌ عنوان‌ «سرآشپز فرانسوی‌» و «خوراك‌ لذیذ» یكی‌ از مهمترین‌ رقبای‌ خاویار تولیدی‌ آب‌های‌ آزاد دریای‌ خزر به‌ شمار می‌رود.
بدون‌ هیچ‌ حمایتی‌
صاحب‌ شركت‌ استروژن‌ در یك‌ نمایشگاه‌ مواد غذایی‌ اروپا به‌ نام‌ «آلن‌ جونز» به‌ عنوان‌ نوآورترین‌ شركت‌ اروپایی‌ مورد ارزیابی‌ قرار گرفت‌. در ارزیابی‌ خاویار تولیدی‌ ایران‌ در مقابل‌ آن‌ به‌ لحاظ‌ آلودگی‌های‌ زیست‌ محیطی‌ و خطر انقراض‌، دارای‌ خطر ریسك‌ در معامله‌ و خرید و فروش‌ اعلام‌ شد. صاحبان‌ این‌ شركت‌ در روزهای‌ نخست‌ برای‌ راه‌ اندازی‌ آن‌ دچار مشكلات‌ بی‌شماری‌ بودند. چنانچه‌ بانك‌های‌ فرانسه‌ در آغاز، آنها را دیوانه‌ خطاب‌ می‌كردند. حتی‌ «آلن‌ جونز» برای‌ تهیه‌ سرمایه‌ اولیه‌ خود مجبور به‌ فروش‌ خانه‌اش‌ شد.
كلودیا بوچر در این‌ باره‌ می‌گوید: «جونز به‌ عنوان‌ زیست‌ شناس‌ برای‌ گرفتن‌ وام‌ اقدام‌ كرد كه‌ او را دیوانه‌ خواندند. به‌ همین‌ دلیل‌ منزلش‌ را فروخت‌ و با پول‌ آن‌ ظرف‌ها و لگن‌های‌ مخصوص‌ پرورش‌ ماهی‌ خرید و انواع‌ مختلف‌ ماهی‌ خاویاری‌ و نوعی‌ ماهی‌ قنات‌ را وارد این‌ ناحیه‌ كرده‌ است‌.
این‌ شركت‌ در آغاز فعالیتش‌ ۲۸ كارمند داشته‌ و سرمایه‌یی‌ حدود ۳ میلیون‌ یورو. در حال‌ حاضر شركت‌ استروژن‌ سیصد هزار یورو سود نصیب‌ صاحبان‌ خود می‌كند.»
برداشت‌ مطمئن‌
در ابتدای‌ راه‌ مشكلات‌ بیشماری‌ وجود داشت‌. چنانچه‌ نخستین‌ ماهی‌های‌ خاویاری‌ پس‌ از ۸ سال‌ به‌ سود نشستند. مشكل‌ دیگر شناخت‌ جنسیت‌ ماهی‌ها است‌. تنها نوع‌ ماده‌ ماهی‌ خاویار بازده‌ مالی‌ دارد. ولی‌ شناسایی‌ جنسیت‌ این‌ ماهی‌ها تا دو سال‌ اول‌ رشد امكان‌پذیر نیست‌. در حال‌ حاضر این‌ شركت‌ برای‌ بررسی‌ و معاینه‌ تخم‌ها از اشعه‌های‌ مافوق‌ صوت‌ استفاده‌ می‌كند. استفاده‌ از این‌ اشعه‌ برای‌ تشخیا زمان‌ بلوغ‌ تخم‌ماهی‌ها است‌.
هر ساله‌ از اوایل‌ سپتامبر تا پایان‌ فوریه‌ زمان‌ برداشت‌ ماهی‌ خاویاری‌ از استخرهای‌ پرورشی‌ است‌. در این‌ زمان‌ كاركنان‌، ماهی‌های‌ داخل‌ استخرها را یك‌ به‌ یك‌ با تور می‌گیرند، سپس‌ با اشعه‌ مافوق‌ صوت‌ مورد معاینه‌ قرار می‌دهند تا به‌ بلوغ‌ كافی‌ تخم‌ها اطمینان‌ یابند.
هنگامی‌ كه‌ اندازه‌ تخم‌ها به‌ حداقل‌ ۵۲میلیمتر برسد، ماهی‌ مورد نظر را چندین‌ هفته‌ درون‌ لگن‌ ویژه‌یی‌ قرار می‌دهند. سپس‌ صیدش‌ می‌كنند و شكمش‌ را برای‌ بیرون‌ آوردن‌ خاویار می‌شكافند. هر ماهی‌ خاویاری‌ بطور متوسط‌ یك‌ كیلوگرم‌ خاویار خاكستری‌ تیره‌ تولید می‌كند. این‌ خاویارها پس‌ از شست‌ و شو ، خشك‌ و نمك‌ اندود می‌شود.
بوچر مدیر شركت‌ است‌. او می‌گوید: «ما در هر نوبت‌ خاویار دو الی‌ سه‌ ماهی‌ را برای‌ كارشناسان‌ می‌فرستیم‌ تا رنگ‌ و مزه‌ آن‌ را مشخا كنند.»
خاویارهای‌ تولیدی‌ در قوطی‌های‌ كوچك‌ با نام‌های‌ متفاوت‌ بسته‌بندی‌ و برای‌ شركت‌های‌ غذایی‌ ارسال‌ می‌شود. هر كلیو خاوریار پرورشی‌ ۱۲۰۰ یورو ارزش‌ دارد، این‌ رقم‌ در مقایسه‌ با خاویار دریاهای‌ آزاد، بویژه‌ خاویار ایرانی‌ (دریای‌ خزر) ۳۰ تا ۵۰ درصد ارزان‌تر است‌.
تجارتی‌ مرگبار
«آرمن‌ پتروسیان‌» یكی‌ از بزرگترین‌ تجار خاویار در دنیا است‌. او خاویار شركت‌ استروژن‌ را به‌ نام‌ پتروسیان‌ به‌ فروش‌ می‌رساند.
پتروسیان‌ درباره‌ خاویار ایرانی‌ می‌گوید: «كسانی‌ كه‌ خاویار ایرانی‌ مصرف‌ می‌كنند، هرگز خاویار پرورشی‌ فرانسه‌ را جایگزین‌ نخواهند كرد.»
این‌ تاجر دلیل‌ موفقیت‌ خود را دادن‌ حق‌ انتخاب‌ بالا به‌ مشتریانش‌ می‌داند.
بازار جهانی‌ طلای‌ سیاه‌ همواره‌ با جنجال‌ بسیار روبرو است‌. آلودگی‌ محیط‌ زیست‌ در آب‌های‌ دریای‌ خرز، صید بی‌رویه‌، نسل‌ ماهی‌ خاویاری‌ را با خطر انقراض‌ مواجه‌ كرده‌ است‌. درست‌ مانند اتفاقی‌ كه‌ باعث‌ انقراض‌ ماهی‌های‌ خاویاری‌ جنوب‌ غربی‌ فرانسه‌ در دهه‌ ۷۰ شد نسل‌ماهی‌های‌ منطقه‌ «اكی‌ تانین‌» نیز به‌ دلیل‌ بهره‌برداری‌ بیش‌ از اندازه‌ منقرض‌ شدند. از سویی‌ دیگر وجود مافیای‌ واسطه‌گران‌ روسی‌، تجارت‌ مطلوب‌ این‌ محصول‌ را زیر سوال‌ برده‌ است‌.
بالا بودن‌ قیمت‌ خاویار ایرانی‌، بهره‌برداری‌ زیاد و عرضه‌ كم‌ خاویار اصیل‌ آب‌های‌ آزاد دست‌ به‌ دست‌ هم‌ داده‌اند تا خاویار مقرون‌ به‌ صرفه‌ فرانسوی‌ روز به‌ روز رونق‌ بهتری‌ پیدا كند.
در حال‌ حاضر تولید خاویار پرورشی‌ در كشورهای‌ امریكا ، اروگوئه‌، ایتالیا و آلمان‌ انجام‌ می‌شود، ولی‌ مهم‌ترین‌ رقیب‌ تولید خاویار برای‌ شركت‌ استروژن‌، شركت‌ «پیر بورگ‌» است‌. این‌ شركت‌ خاویار تولیدی‌اش‌ در ۶ ماه‌ را كه‌ حدود یك‌ و نیم‌ تن‌ می‌شود، در رستوران‌ پاریسی‌ خود كه‌ «پرونیه‌» نام‌ دارد، استفاده‌ می‌كند.
بهره‌برداری‌ از دیگر قسمت‌های‌ بدن‌ ماهی‌ خاویار یكی‌ از سیاست‌های‌ شركت‌ استروژن‌ است‌. گوشت‌ این‌ ماهی‌ از بهترین‌ و مقوی‌ترین‌ منابع‌ غذایی‌ به‌ شمار می‌رود. با پوست‌ آن‌ لباس‌ شنا می‌سازند و غضروفش‌ یكی‌ از مواد اولیه‌ ساختن‌ چسب‌ صحافی‌ و داروهای‌ پزشكی‌ است‌. این‌ در حالی‌ است‌ كه‌ با توجه‌ به‌ وضعیت‌ فعلی‌ دریای‌ خزر، كارشناسان‌ پیش‌بینی‌ می‌كنند در آینده‌یی‌ نه‌ چندان‌ دور خاطره‌ طعم‌ خاویار ایرانی‌ برای‌ همیشه‌ به‌ فراموشی‌ سپرده‌ شود.

كاوه‌ كوهك‌


مطالب مرتبط

پرورش ماهی استرلیاد

پرورش ماهی استرلیاد
تنها گونهٔ خاویاری اروپای مرکزی که سراسر زندگی خود را در آبهای شیرین ( رودخانه ) طی می کند استرلیاد می باشد . این ماهی متعلق به گروه ماهی های غضروفی – استخوانی است که در طبیعت در رودخانه های با آب های زلال و تمیز به سر می برد و در این آبها در وهلهٔ نخست از بی مهرگان و مواد آلی که در گل و رسوبات رودخانه وجود دارند تغذیه می نماید . این ماهی شدیداً به آب آلوده حساس است .
ماهی استرلیاد دارای گوشتی با کیفیت عالی است و علاوه بر آن به عنوان یک ماه آکواریومی دارای ارزش می باشد . تخمریزی این ماهیان اوایل ماه مه ( اواخر اردیبهشت ) صورت می گیرد . درجه حرارت آب باید ۱۰ تا ۱۲ درجهٔ سانتیگراد باشد . ماهیانی که به حد بلوغ جنسی رسیده اند در محل تخمریزی که بسترهای شنی رودخانه های دارای جریان سریع آب می باشد جمع می شوند .
● تکثیر مصنوعی
متأسفانه وقتی که در فصل بهار هوا گرم می شود ، دورهٔ تخمریزی این ماهی بسیار کوتاه ( حدود یک هفته ) می گردد . فصل تخمریزی را پرورش دهنده می توان با انتقال ماهیان ماده به محیطی آرام و سرد طولانی تر کند .
براساس اطلاعات موجود ، غدد هیپوفیز خشک از گونه های دیگر ماهیان خاویاری ( گونه های مهاجر بزرگ نظیر فیل ماهی ، سوریوگا ، تاس ماهی روسی و . . . ) برای تحریک هورمونی ماهیان استرلیاد مولد بالغ مناسب ترین می باشند . با استفاده از این هورمون ها نتایج درخشانی حاصل شده است ولی عمده ترین کشورهای پرورش دهنده ماهی خاویار ( شوروی سابق و ایران ) تولید خاویار را انحصاراً در اختیار دارند . و بنابراین صدور غدهٔ هیپوفیز خاویار در مناطق د یگر اصلاً عملی نیست .
در صورتیکه غده هیپوفیز ماهی خاویار در دسترس باشد مقدار معمول آن برای تخم گذاری ۴ - ۵/۲ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن می باشد . باید تزریق بر دو جنس نر و ماده صورت گیرد . بهترین نتیجه وقتی بدست می آید که در ماهیان ماده یک تزریق مقدماتی ( ۱۰ درصد ) ۲۴ ساعت قبل از تزریق اصلی انجام شود.
می توان مالش دادن سطح شکم را برای خروج تخمک ها ۲ تا ۳ روز پس از تزریق بر حسب درجه حرارت انجام داد ، یعنی هنگامی که تعداد کمی تخمک سیاه رنگ در کف تانگی که ماهی در آن نگهداری می شود چسبیده باشد . سپس ماهی ها را بایستی از آب خارج کرد ، پشت سر ماهی و قاعدهٔ بالهٔ لگنی آن را در یک دست گرفت ، بطوریکه تخم های سیاه رنگ کاملاً رسیده از منفذ تناسلی ماهی بصورت رشتهٔ مروارید مانندی خارج شود .
هرگاه فقط تعداد محدودی تخم ظاهر گردد بدین معنی است که تخمگذاری هنوز کامل نشده است و یا فقط تا حدودی صورت گرفته است . نظر به اینکه تخمدان ماهی استرلیاد مانند تخمدان کپور ماهیان دارای لایهٔ پوشی به نام « لافیا » نمی باشد . بدین جهت تخمک های رسیدهٔ آن آزادانه در حفرهٔ شکم می ریزند . به همین دلیل تخمک ها را نمی توان با مالش دادن سطح شکم خارج نمود . تخم ها را باید با ایجاد شکافی بوسیلهٔ جراحی خارج نمود .
اسپرم ماهی استرلیاد کمی کدر و بصورت مایع براق با جلوهٔ رنگارنگ می باشد که براحتی بر اثر دستکاری نمودن نرها به هدر می رود ، زیرا ماهیان نر که تحت فشار عصبی و جنب و جوش هستند عضلات شکم خود را منقبض نموده و به ناحیهٔ شکم فشار می آورند و در این صورت اسپرم خارج می شود . در صورتیکه حجم اسپرم ها کافی نباشد می توان یکی از نرها را کشته و بیضه ها را خارج کرد و از یک پارچه نازک رد نمود .
در هنگام باروری توجه خاصی را باید به رقیق بودن اسپرم مبذول داشت . نظر به اینکه تخم این نوع ماهیان میکروپیل های زیادی دارند ، وقتیکه اسپرم رقیق نشده برای باروری بکار رود حالت چند اسپرمی پیش می آید ، بعضی اسپرم های متعددی می توانند وارد تخمک شوند .
نتیجهٔ این پدیده رشد غیر عادی و مرگ جنین است . در صورتیکه اسپرم ماهی استرلیاد تقریباً ۵۰ بار رقیق شود از این حالت پیشگیری خواهد شد . براساس اطلاعات موجود می توان از غدهٔ هیپوفیز کپور ماهیان برای تکثیر ماهیان استرلیاد نیز استفاده کرده ولی باید مقدار آن را به چندین برابر رساند تا به مقدار ۸ تا ۱۵ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن برسد . به دلیل آنکه تهیهٔ غدهٔ هیپوفیز ماهی خاویار با مشکلات چندی توأم است و همچنین نیاز به مقدار زیادی از غدهٔ هیپوفیز ماهی کپور معمولی است ، می توان از هورمون های آزاد کنندهٔ گناد و تروپین ( هورمون مشابه GARH ) به طور موفقیت آمیزی استفاده کرد . در مورد ماهی استرلیاد هورمون GARH به تنهایی کافی است و نیازی به آنتاگونیست دوپامین برای تحریک هورمونی ماهی استرلیاد بالغ نمی باشد .
معمولاً مقدار مؤثر هورمون زیاد بوده و مقدار ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن باید به داخل محوطهٔ شکمی تزریق شود تا تخمک گذاری را تحریک کند . در آبی با دمای ۱۵ – ۱۳ درجهٔ سانتیگراد و غلظت اکسیژن ۱۰۰ درصد ، ۸۰ تا ۱۰۰ درصد ماهیان مولد باید به درمان پاسخ دهند . معمولاً نسبن درصد ماهیانی که تا حدودی تخمگ گذاری می کنند کم است .
برای زدودن حالت چسبندگی تخم ها از محلول نشاسته ( ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم نشاستهٔ خانگی رقیق شده در یک لیتر آب با دمای ۱۵ – ۱۲ درجهٔ سانتیگراد استفاده می شود ، زیرا این محلول به تدریج سخت می گردد ، چسبندگی به تدریج در مدت یک ساعت و نیم محو می شود . وقتی که میزان باروری زیادی است تخمک ها چسبندگی کمتری دارند و احتمال چسبندگی آنها به یکدیگر کم است .
در این دمای کم تخم های ماهی استرلیاد به کندی رشد می کنند و برای رشدشان ۷ – ۵ روز زمان لازم است. در طول این مدت تخم ها را باید روزانه تحت تأثیر مالاشیت سبز قرار داد تا از هر گونه آلودگی قارچی و باکتریایی جلوگیری شود .
● پرورش نوزادان
طی مرحلهٔ تفریخ نوزادان بزرگ و فعال خود را از پوستهٔ تخم آزاد ساخته و در ظرف تفریخ با جریان آب شنا
می کنند و می توان به آسانی آنها را در یک تور متصل به دریچهٔ خروجی جمع آوری نمود . در مرحلهٔ ای که نوزادان تغذیه نمی کنند انکوباتورهای برگ برای رپورش نوزادان مناسبند . در تانک های پرورش باید جریان قوی آب همزمان با هوادهی برقرار شود .
این دو عامل برای رشد نوزادان در مراحل اولیه ضرورت دارند ، زیرا نوزادان در این مرحله احتیاج دارند که در جریان آب جمع شوند .
حد شروع مرحلهٔ تغذیه در این نوزادان همزمان با ناپدید شدن مدفوع آنهاست که به شکل رشته های مارپیچی ( به اصطلاح مدفوع سیاه رنگ روده ) در قسمت عقب روده می باشد . در ابتدا ماهیان از کرم های کوچک ( کرم های قطعه قطعه شده ) پلانکتون های جانوری تصفیه شده از آب و یا ناپلیوس های آرتمیایی تازه تفریخ یافته تغذیه می نمایند .
به تدریج که رشد آنها زیادتر می شود می توان آنها را با مواد غذایی حاوی پروتئین زیاد مانند غذای ماهیان قزل آلا تغذیه نمود . در این مرحله سرعت رشد ماهی بخاطر مرغوب بودن کیفیت غذا زیاد شده و در مدت ۶ هفته به طول ۵ تا ۷ سانتی متر می رسد . از این زمان به بعد می توان نوزاد ماهیان استرلیاد را در سامانه های متراکم و با استفاده از غذاهای ساخته شده تغذیه نمود .
● پرورش در قفس
فناوری پرورش استرلیاد در قفس های شناور در دریاچه ها و آبگیرها ، در دهه ۸۰ در روسیه پایه گذاری شد . مشخص گردید که استرلیاد را می توان در تابستان در قفس های میله ای ثابت یا شناور پرورش داده و در زمستان در قفس هایی در زیر یخ نگهداری نمود . که در این حالت از هر متر مربع ۱۵- ۱۰ کیلوگرم محصول قابل عرضه به بازار بدست می آید .
برای زمستان گذرانی موفق ، میانگین وزن ماهیان زیر یک سال باید حداقل ۲۵ – ۲۰ گرم و ماهیان سال دوم حداقل ۳۰۰ – ۲۵۰ گرم باشد .
استرلیادهای جوان در قفس های تابستانه با تراکم ۳ – ۵/۱ کیلوگرم در متر مربع ذخیره شده و ۳ – ۱ بار در روز با غذای پلت مرطوب ، که از ماهیان هرز مخلوط با درسنیا ( Derissena ) خرده شده تشکیل می شد مورد تغذیه قرار می گرفتند . افزایش نسبی سالانه وزن حدود ۲۰ – ۱۰ درصد بود . در زمستان مولدین در قفس هایی با تراکم ۱۵ – ۱۰ کیلوگرم در متر مربع نگهداری می شدند .
حداقل ۳ -۲ سال طول می کشد که استرلیادهای جوان در قفس ها به رسیدگی جنسی برسند . درصد بقای فصلی ۱۰۰ – ۹۰ درصد است .
مدت زمان لازم جهت طی مراحل لاروی تا رسیدگی جنسی در نرها ۵ – ۴ سال و در ماده ها ۸ – ۷ سال طول می کشد . وزن ماهیان ماده رسیده ۹۰۰ گرم و نرهای رسیده ۷۰۰ گرم می باشد .
بهتر است بچه ماهیان استرلیاد تا وزن ۵۰ گرمی را در تانکهای پلاستیکی ۴ متر مربع نگهداری نمود . چنانچه دمای آب به ۱۷ – ۱۵ درجه سانتیگراد برسد ماهیان بالای ۵۰ گرم را باید به استخرهای ۱۰۰۰ – ۵۰۰ متر مربعی منتقل کرده و به میزان ۳ – ۲ درصد وزن بدن غذادهی شوند .
در دمای ۵/۸ – ۸ درجه سانتیگراد این بچه ماهیان را باید به استخرهای زمستان گذرانی منتقل کرد و در دمای ۳ – ۲ درجه سانتیگراد غذادهی کمتر است متوقف شود . آب این استخرها باید دارای mgr ۹ – ۶ اکسیژن ۹/۸ = ۷/۷ = PH باشد .
● بیماریهای ویروسی ماهیان خاویاری
عوامل ویروسی شناخته شده در ماهایان خاویاری را می توان در ۴ خانواده رادنو ویریده ، هر پسویریده ،
ایریدو ویریده و پاپووا ویریده ) طبقه بندی کرد . دو تا از این خانواده ها ، هرپسویریده ویریده تعدادی از ویروس های سایر ماهیان به انضمام شدیدترین ( جدی ترین ) ویروس های یافت شده در ماهیان خاویاری را شامل می شوند .
برای بیماریهای ویروسی در ماهی خاویاری درمانی وجود ندارد . بنابراین جلوگیری از تماس بین ماهی حساس و ماهی آلوده ضروری می باشد .
▪ بیماری ویروسی شبه پاپووای تاسماهی سفید ( Wsov )
یک عامل شبه پاپووا ویروس از یک تاسماهی سفید وحشی زیر یک سال در رودخانه کولومبیا تشخیص داده شده است . این ویروس هیچگونه نشانی خارجی یا داخلی بیماری مشهودی را در ماهی بوجود نیاورده بود . با این وجود ، ضایعات ذره بینی در آبشش ، کبد ، طحال و کلیه وجود داشت . بزرگ شدن یاخته های آلوده و حاشیه ای شدن کروماتین در هسته ، مهم ترین مشخصه های ملاحظه شده است .
در بررسی میکروسکوپ الکترونی وجود ذرات ویروس شش بر ، بدون پوشش ، به قطر ۵۵ نانومتر در هسته یاخته های بزرگ شده مشخص گشته است . با توجه به اینکه این آلودگی فقط در یک تاسماهی وحشی دیده شده است . اهمیت کلی این ویروس برای جمعیت های تاسماهی نامشخص باقی می ماند .
▪ بیماری ادنوویروس تاسماهی سفید ( Wsav )
ادنوویروس تاسماهی سفید ( Wsav ) در رابطه با تلفات تاسماهی سفید تحت مراقبت در کالیفرنیا در سال ۱۹۸۴ و متعاقباً در تاسماهی سفید در ایتالیا شناسایی گردید . ماهیان آلوده به جز لاغری مفرط پیش رونده ، نشانی خارجی دیگری بروز ندادند . مشاهده شدن هسته های خیلی بزرگ شده و عمیقاً رنگ آمیزی شده پوشش مخاطی روده کوچک و چین مارپیچی در مقاطع بافتی رنگ آمیزی شده به روش هماتوکسیسین وائوزین ( H & E ) از مشخصات آلودگی ( Wsav ) می باشد . در موارد نادر یافته های آلوده به ویروس در کبد تشخیص داده می شوند . ویروس این بیماری ( Wsav ) از سال ۱۹۸۴ فقط به طور دوره ای در میان تاسماهی سفید پرورشی در کالیفرنیا دیده شده و به طور معمولی یک عامل بیماری زای جدی تاسماهی سفید در نظر گرفته نمی شود .

وبگردی
تهدید امنیتی جدید به نام پرایدساز
تهدید امنیتی جدید به نام پرایدساز - هشدار می‌دهم اگر تا دو هفته آینده با افزایش قیمت خودرو موافقت نشود تولید خودرو در جاده مخصوص کرج را متوقف می‌کنیم و سیل بیکاران روانه جامعه خواهند شد!
(+18) اولین تصاویر از لحظه تکه تکه کردن جسد جمال خاشقجی
(+18) اولین تصاویر از لحظه تکه تکه کردن جسد جمال خاشقجی - با اینکه عوامل اطلاعاتی عربستان، پیش از آغاز عملیات بازداشت و قتل خاشقجی، دوربین‌های امنیتی را از کار انداختند، اما روز گذشته تصاویر زیر در شبکه‌های اجتماعی و همچنین برخی سایت‌های عربی مخالف رژیم سعودی منتشر شده است. هنوز مشخص نیست که این تصاویر، واقعاً مربوط به این جنایت است، یا اینکه آن را شبیه‌سازی و صحنه‌سازی کرده‌اند. و همینطور هیچ مرجع رسمی این تصاویر را تایید نکرده است.
فیلم/تغییر محسوس و عجیب ورزشگاه آزادی نسبت به بازی فینال آسیا!
فیلم/تغییر محسوس و عجیب ورزشگاه آزادی نسبت به بازی فینال آسیا! - پس از دیدار پرسپولیس و کاشیما، در اولین بازی برگزار شده در ورزشگاه آزادی تغییرات محسوس و عجیبی نسبت به دیدار فینال آسیا دیده می‌شود.
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد - چرا خودرو سازان با وجود مشکلات عرضه بازهم پیش فروش می کنند؟
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
اشراف متواضع!
اشراف متواضع! - افرادی هستند که در دروس زندگی میکنند اما ماشین زیر پایشان پراید است. افرادی که چند ده میلیون از جوجه‌مایه‌دارهای پدرریشو میگیرند که خوب تربیتشان کنند برای مدیر شدن در جمهوری اسلامی و بعد چند هفته در سال هم آنها را می‌برند اردوی جهادی تا از نزدیک ببینند فردا که به لطف جیب پدر در کنکور ترکاندند و مدرک معتبر گرفتند و مدیر شدند قرار است به چه بدبختهای مستضعفی که بخاطر پول نداشتن در آموزش و پرورش رایگان…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز»
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز» - ماجرای تجاوز به آن ماری سلامه، بازیگر زن عرب سریال تلویزیونی صدا و سیمای ایران.
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا - «نورالدین پیرموذن» نماینده سابق اردبیل در مجلس شورای اسلامی که سالهاست در آمریکا زندگی می‌کند چند عکس از خود و همسر جدیدش را در اینستاگرام منتشر کرده است.