شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ / Saturday, 23 September, 2017

شگرد جدید گوگل


شگرد جدید گوگل
کمتر کسی است که با امکان دسترسی به اینترنت حداقل یکبار از موتورهای جستجو برای یافتن اطلاعات در مورد موضوعی خاص، استفاده نکرده باشد. موتورهای جستجو برنامه هایی هستند که متون منتشر شده در اینترنت را برای یافتن لغاتی انتخابی ( لغات کلیدی) جستجو می کنند و لیستی از پیوندها (لینکها) را ارایه می دهند. این پیوند ها در نهایت خواننده را به صفحاتی هدایت می کنند که این لغات حداقل یکبار درمتن آنها بکار رفته اند. در میان انواع موتورهای جستجو، گوگل جایگاه خاصی برای خود پیدا کرده است.سایت گوگل در سال ۱۹۹۵ توسط دو دانشجوی کامپیوتر دانشگاه استنفورد آمریکا به راه افتاد. آنان نام این سایت را از نام عدد ۱۰ به توان ۱۰۰ که به گوگُل معروف است الهام گرفتند و با کمی تغییر در تلفظ واژه، آنرا گوگِل نامیدند چرا که نتیجه یک جستجو به مثابه عدد ۱۰ با ۱۰۰ صفر در مقابل آن، صدها صفحه در اینترنت خواهد بود.این نام آنقدر مورد استفاده قرار گرفته است که اکنون بسیاری از افراد در زبان انگلیسی آن را به صورت فعل "گوگل کردن" به کار می برند.شاید تا مدتها به سایت گوگل نیز مانند بسیاری از سایتهای ارایه کننده چنین برنامه هایی، تنها به چشم یک جستجوگر نگریسته می شد. اما از یکسال پیش، با اجرای طرح آگهی های متنی و ورود کمپانی گوگل به بازار سهام آمریکا، به منبعی درآمدزا برای بسیاری از افراد حقوقی و حقیقی، از سرمایه گذاران بزرگ تا ناشران کوچک، مبدل گشته است.
در اواسط دهه ۹۰ میلادی، همزمان با حضور گسترده کمپانی های اینترنتی، منسوب به دات کام، تبلیغات اینترنتی و یا بیان بهتر تبلیغات در محیط مجازی از دید بازاریابان حرفه ایی دور نماند. با بالا گرفتن تب و تاب این شرکتها، این نوع تبلیغات نیز پررنگتر گردید و آگهی های گرافیکی اطراف نتایج و یافته های جستجوی گوگل را پر می کنند. اما جایگاه تبلیغات گرافیکی اینترنتی به تدریج دستخوش تغییرات بسیاری شده است بطوریکه کاربران اینترنت کمتر از سابق جلب این گروه از آگهی ها میشوند. پایین آمدن میزان توجه خوانندگان، منجر به کاهش سود و عواید آن، هم برای سازمان تبلیغ کننده و هم سایتی که تبلیغ بر روی آن قرار می گیرد شده است. چرا که هزینه این تبلیغات بر اساس تعداد دفعات کلیک کردن بر روی آن تبلیغات توسط بازدیدکنندگان محاسبه می گردد.طی دو سال گذشته تحقیقات بسیاری در حیطه بازاریابی اینترنتی صورت گرفته است. این تحقیقات به خوبی نشان میدهند زمانی که بازدید کنندگان از طریق موتورهای جستجو به سایتی هدایت می شوند احتمال بسیاری وجود دارد که آنان به خریدار مبدل شوند و ازسایت مزبور خرید کنند. این درحالی است که چنین احتمالی برای آگهی های گرافیکی بسیار کمتر است.با توجه به این موضوع، کمپانی گوگل طرحی را به اجرا گذاشت که بر پایه علاقه بازدیدکنندگان استوار شده است. در صورت انجام یک جستجو توسط گوگل علاوه بر لیستی از پیوندها، در سمت راست صفحه تعداد محدودی پیوند نیز همراه با توضیحات مختصر دیده میشوند که همواره با لغات یا عبارات مورد جستجو همخوانی دارند و در صورت استفاده توسط کاربر جستجو کننده، ناشران سایت مزبور ملزم به پرداخت مبلغی از پیش تعیین شده میشوند. این پیوندها به آگهی های متنی معروف هستند.از یکسال پیش به این سو کمپانی گوگل این امکان را به ناشران الکترونیکی داده است که با استفاده از خوانندگان خود در سود حاصل از این آگهی ها سهیم شوند. برای این منظور تنها با استفاده از یک خط برنامه کامپیوتری این آگهی ها بر روی مجلات اینترنتی و وبلاگها ( صفحات شخصی روزانه) قرار می گیرند. برنامه مربوط به این آگهی ها به گونه ایی نوشته شده است که متن مورد مطالعه را جستجو می کند و با یافتن لغات کلیدی در آن صفحه، یک یا چند آگهی هماهنگ با متن موجود را ارایه می دهد و با هر بار کلیک کردن بر روی این تبلیغات مبلغی به ناشر سایت تعلق می گیرد.لغات کلیدی که از آنها به وفور یاد می کنیم از پیش توسط آگهی دهندگان خریداری می شوند. برای هر دسته از لغات یا عبارتها، سازمانهای رقیب یک قیمت پیشنهادی را ارایه میکند و قیمت هر آگهی بر اساس بالاترین پیشنهاد تعیین میگردد.
از زمان حضور آگهی های متنی به بازار اینترنت بسیاری از ناشران الکترونیکی از خطر ورشکستگی نجات یافتند.تا قبل از مارس ۲۰۰۳، بسیاری ازناشران مجلات اینترنتی و نویسندگان وبلاگها شانس کمی برای کسب درآمد از طریق سایت هایشان داشتند و تنها در صورت برخورداری از تعداد بالای بازدید کننده، اقدام به فروش آگهی های مدتدار (ماهیانه و ...) میکردند که در بسیاری از موارد تبلیغات با محتوای مطالب منتشر شده نیز همخوانی نداشتند.آگهی های متنی نه تنها سود عظیمی را نصیب ناشران کرده اند بلکه باعث شده اند که قیمت سهام کمپانی گوگل که از ماه آوریل سال ۲۰۰۴ وارد بازار سهام گردیده است، صرفنظر از نوسانات فراوان، بالا برود.این کمپانی با تخمین ارزشی معادل ۲۴ میلیارد دلار در آوریل ۲۰۰۴، با قیمت پیشنهادی ۱۰۸$ تا ۱۳۵$ برای هر سهم به تعداد ۲۴.۶ میلیون، سهام خود را در بورس آمریکا ثبت نمود. اما در اواخر ماه اوت همان سال یعنی همزمان با معامله رسمی سهام، فروش آنرا با مبلغی مابین ۸۵$ تا ۹۵$ آغاز کرد. این سهام هم اکنون یعنی در ماه مارس ۲۰۰۵ با قیمت ۱۶۹$ معامله می شود.با اینحال استفاده از آگهی های متنی برای کسب درآمد، نیز از خطر خرابکاری های اینترنتی در امان نمانده است. طی چند ماه گذشته برنامه های کامپیوتریی به کار برده شده اند که به طور روزانه بر روی این آگهی ها کلیک می کنند و نهایتا شرکتهایی که اقدام به خرید تبلیغ کرده اند را ملزم به پرداخت وجه قرار دادی می کنند. بسیاری معتقدند که این برنامه ها از طریق کمپانی های رقیب استفاده می شوند تا هزینه شرکت تبلیغ کننده را بالا ببرند.از سوی دیگر درآمد ناشی از این آگهی ها تا اندازه ای بوده است که گروهی از افراد تنها به منظور کسب درآمد اقدام به ساخت سایتهای اینترنتی می کنند و از دوستان و آشنایان خود میخواهند که بر روی این آگهی ها کلیک کنند.
با وجود بروز چنین فعالیتهای خرابکارانه ایی این احتمال وجود دارد که مشکلات حقوقی بسیاری گریبانگیر این غول جستجوگر شود . مسلما هیچکدام از ناشران الکترونیکی که به کمک گوگل جان تازه ایی گرفته اند حاضر به از دست دادن این منبع درآمد نیستند.


منبع : خبرگزاری آفتاب

مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
دیوید پترائوس , دستگیری سارقان , انجام آزمایش های پزشکی , انباشت آلاینده‌ها , سلامتی و نشستن , معاریو , دیکتانور معدوم , فرداد دلیری , داانشگاهی , مسعود حقیقی , 11 برنامه , بازداشت 40 نفر , شمیم قرآن , منابع طبیعی بویراحمد , معلم برجردی , خارک , اعتمادسازی , ادای دین به قرآن , محمدرضا فلاح زاده , بررسی جرم شناختی آزار و اذیت کودکان , نرم افزار bridge , عباس کیارستمی , مرمت می شود , خودرو جنگی , میدانهای نفتی ایران , آیت‌الله مرعشی , مشمولان سربازی , نقض حریم مسجدالاقصی , جریان المستقبل , استان الحدیده , شهداد , یادگاری مسی , امریکای لاتین , انتصاب در وزارت دادگستری , موزه زندان قصر , بخش تعاون , طبیعت درمانی , دیوار کشی , جزیره جیجو , سالروز بمباران شیمیایی , گونه نادر , پوشش مردان , نفت مسجد سیلمان , رادار ملی , عیادت از کاسه ساز , نمایش او شمال من جنوب من شرق و غرب من بود , زیدر سرانی , نان سوروک , ساوجبلاغ , جی 5 ,

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند
نمو بذر , درمان , پیشرفت کمّی در اجراء حرکت و دویدن(۲) , دوش چشمم هم به خواب از فکر و هم بیدار بود , سبب‌شناسی , طبقه‌بندی سیستم‌ها , کتوکان , بخش مردم‌شناسی , جشن‌های ماهیانه , منوچهر مطیعی تهرانی , طراحان بزرگ اراک , درمان , پاراسومنیا , فاصله افتادن ميان دندان‌هاى پيشين بالا , قطان غزنوی , پاسخ دادن خسرو شیرین را , سوی آن سلطان خوبان الرحیل , علل , تبت , رابطه با اوکراین ,

برخی منابع مهم خبری
khordadnews.ir خرداد نیوز , fardanews.com فردا نیوز , p30world.com پی سی ورلد , emrouziha.com امروزیها , persianmags.com پرشین مگز , banker.ir بنکر , iraneconomist.com ایران اکونومیست , chtn.ir میراث آریا , noorportal.net نورپرتال , fararu.com فرارو , 24onlinenews.ir 24 , rasaneh.org رسانه , shahidnews.com شهیدنیوز , jadidonline.com جدید آنلاین , medianews.ir مدیا , taghrib.ir مجمع جهانی تقریب , bina.ir بینا , aftabir.com آفتاب , cinetmag.com سی نت , shana.ir شانا , salamatnews.com سلامت , icana.ir خانه ملت , hooshnews.com هوش نیوز , computernews.ir رایانه خبر , avapress.com صدای افغان , esteghlaljavan.ir روزنامه استقلال جوان , namanews.com نما , siasatnameh.ir سیاست نامه , peymane.ir پیمانه , banoo1.com بانو ,

ساخت سرد خانه  ◊  09119222731
وبگردی
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان - مرضیه ابراهیمی در جریان اسیدپاشی یکی از قرنیه‌هایش را از دست داد و بدنش نیز به‌ شدت آسیب دید و یک قسمت از سرش سوراخ شد.
پخش شدن محموله تریاک کف جاده در میناب
پخش شدن محموله تریاک کف جاده در میناب - فیلم پخش شدن محموله تریاک کف جاده و جمع کردن توسط مردم!
نگار جواهریان همسر رامبد جوان در خندوانه / فیلم
نگار جواهریان همسر رامبد جوان در خندوانه / فیلم - رامبد جوان همسر سوم خود نگار جواهریان را به خندوانه دعوت کرد.
بالاخره خودروی چینی بخریم یا نه؟
بالاخره خودروی چینی بخریم یا نه؟ - جیلی، چری، لیفان، ام وی ام، جک و ... همگی اسامی ماشین های چینی است که در چند سال اخیر بازار ایران را قرق کرده اند. ماشین های خوش بر و رویی که حالا مشتری های زیادی هم پیدا کرده اند و به دلیل آپشن های مختلفی که دارند، خیلی ها را به سمت خودشان جلب کرده اند اما از آنجا که پشت سر اجناس چینی هیچ وقت خوب حرف نمی زنند، این ماشین ها هم هیچ وقت با اقبال عمومی مواجه نشدند.
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس - عقد «بهاره رهنما» و همسرش در حرم امام رضا (ع)
اولین گفت‌وگو با بهاره رهنما و همسر دومش / فیلم
اولین گفت‌وگو با بهاره رهنما و همسر دومش / فیلم - فیلم - اولین گفت‌وگو با بهاره رهنما و همسر دومش بعد از شروع زندگی مشترک را تی وی پلاس منتشر کرد.
لحظه دیدار امیرعباس (کچلیک) و محمدرضا گلزار!
لحظه دیدار امیرعباس (کچلیک) و محمدرضا گلزار! - امیر کچلیک، کودک خوش زبان مازندرانی را حالا همه می شناسند. کودک بامزه ای که با ویدئوی کچلیک در اینستاگرام مشهور شد و به برنامه ماه عسل هم راه پیدا کرد. او چندی پیش در یک ویدئوی دیگر گفت که آرزو دارد محمدرضا گلزار را ببیند. آرزوی امیر حالا برآورده شده و او توانسته با محمدرضا گلزار دیدار کند. عکس العمل تماشایی امیر کچلیک را در لحظه دیدن گلزار در ویدئوی زیر ببینید.
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما - بهاره رهنما که بیشتر کارهای او با مضمون ظنز و کمدی است . روز شنیه 4 شهریور با امیر خسرو عباسی ازدواج کرد.
جنجال جدید جواد خیابانی
جنجال جدید جواد خیابانی - «فدای سرت که سرم را می‌بری» این جمله یعنی اینکه من اصلا کاری که تو می‌کنی (داعش) برام مهم نیست. من اینجا آمده ام تا در دفاع از حریم و حرمت خاندان پیامبرم سر بدهم.
اولین گفتگو با حمید صفت پس از دستگیری / تصاویر
اولین گفتگو با حمید صفت پس از دستگیری / تصاویر - حمید صفت خواننده رپ،پس از پنج ساعت انکار سرانجام در جریان تحقیقات پلیس به قتل پدرخوانده اش اعتراف کرد.
فیلم حضور تینا آخوندتبار در مسابقات بوکس!
فیلم حضور تینا آخوندتبار در مسابقات بوکس! - این بازیگر ایرانی که مدتهاست خبری از حضور او در عرصه هنر نیست برای اولین بار مقابل حریف چینی مسابقه داد.
فیلم لحظه فوت میوه فروش پس از درگیری با ماموران شهرداری
فیلم لحظه فوت میوه فروش پس از درگیری با ماموران شهرداری - در صحنه درگیری ماموران شهرداری قم بادستفروشی درخیابان شاهد،ماموران باکوبیدن سردستفروش به جدول خیابان وی رابقتل رساندند
ویدیو کامل از نبرد و اسارت شهید حریم آل الله محسن حججی
ویدیو کامل از نبرد و اسارت شهید حریم آل الله محسن حججی - شهید محسن حججی از مدافعان حرم در سوریه بود که پس از اسارت بدست تروریست های داعش به شهادت رسید.
جشن تولد ۶۰ سالگی مهرانه مهین‌ترابی
جشن تولد ۶۰ سالگی مهرانه مهین‌ترابی - جمعه ۲۰ مرداد بیست و پنجمین مراسم «تولد ماه» به مناسبت سالروز تولد مهرانه مهین‌ترابی، بازیگر سینما و تلویزیون، با حضور جمعی از هنرمندان در موزه هنرهای دینی برگزار شد.
سلفی حقارت فراموش شدنی نیست
سلفی حقارت فراموش شدنی نیست - تصویر پشت صحنه برنامه رادیویی فرزاد حسنی و دوستانش را مشاهده می کنید.
دختر خلخالی: پدرم خشن نبود/ اهل مماشات نبود
دختر خلخالی: پدرم خشن نبود/ اهل مماشات نبود - مدرسه که می‌رفتم تقریباً همه معلم‌های من می‌دانستند که پدر من کیست. این خیلی اذیت می‌کرد. تک‌وتوک می‌آمدند و سفارش دوست و آشنایی را برای کاری می‌کردند.
اسکورت تامل برانگیز و عجیب خودروی مهران مدیری در مشهد!
اسکورت تامل برانگیز و عجیب خودروی مهران مدیری در مشهد! - مهران مدیری که برای حضور در جمع مخاطبان فیلم سینمایی «ساعت 5 عصر» به مشهد رفته بود با اسکورت ویژه به سینمایی رفت که هوادارانش برای استقبال منتظر او بودند.
حرکات عجیب احمدی  نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان!
حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان! - حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات حمید بقایی از دوران زندان کوتاه مدتش
پربازدیدها