جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ / Friday, 17 November, 2017

شگرد جدید گوگل


شگرد جدید گوگل
کمتر کسی است که با امکان دسترسی به اینترنت حداقل یکبار از موتورهای جستجو برای یافتن اطلاعات در مورد موضوعی خاص، استفاده نکرده باشد. موتورهای جستجو برنامه هایی هستند که متون منتشر شده در اینترنت را برای یافتن لغاتی انتخابی ( لغات کلیدی) جستجو می کنند و لیستی از پیوندها (لینکها) را ارایه می دهند. این پیوند ها در نهایت خواننده را به صفحاتی هدایت می کنند که این لغات حداقل یکبار درمتن آنها بکار رفته اند. در میان انواع موتورهای جستجو، گوگل جایگاه خاصی برای خود پیدا کرده است.سایت گوگل در سال ۱۹۹۵ توسط دو دانشجوی کامپیوتر دانشگاه استنفورد آمریکا به راه افتاد. آنان نام این سایت را از نام عدد ۱۰ به توان ۱۰۰ که به گوگُل معروف است الهام گرفتند و با کمی تغییر در تلفظ واژه، آنرا گوگِل نامیدند چرا که نتیجه یک جستجو به مثابه عدد ۱۰ با ۱۰۰ صفر در مقابل آن، صدها صفحه در اینترنت خواهد بود.این نام آنقدر مورد استفاده قرار گرفته است که اکنون بسیاری از افراد در زبان انگلیسی آن را به صورت فعل "گوگل کردن" به کار می برند.شاید تا مدتها به سایت گوگل نیز مانند بسیاری از سایتهای ارایه کننده چنین برنامه هایی، تنها به چشم یک جستجوگر نگریسته می شد. اما از یکسال پیش، با اجرای طرح آگهی های متنی و ورود کمپانی گوگل به بازار سهام آمریکا، به منبعی درآمدزا برای بسیاری از افراد حقوقی و حقیقی، از سرمایه گذاران بزرگ تا ناشران کوچک، مبدل گشته است.
در اواسط دهه ۹۰ میلادی، همزمان با حضور گسترده کمپانی های اینترنتی، منسوب به دات کام، تبلیغات اینترنتی و یا بیان بهتر تبلیغات در محیط مجازی از دید بازاریابان حرفه ایی دور نماند. با بالا گرفتن تب و تاب این شرکتها، این نوع تبلیغات نیز پررنگتر گردید و آگهی های گرافیکی اطراف نتایج و یافته های جستجوی گوگل را پر می کنند. اما جایگاه تبلیغات گرافیکی اینترنتی به تدریج دستخوش تغییرات بسیاری شده است بطوریکه کاربران اینترنت کمتر از سابق جلب این گروه از آگهی ها میشوند. پایین آمدن میزان توجه خوانندگان، منجر به کاهش سود و عواید آن، هم برای سازمان تبلیغ کننده و هم سایتی که تبلیغ بر روی آن قرار می گیرد شده است. چرا که هزینه این تبلیغات بر اساس تعداد دفعات کلیک کردن بر روی آن تبلیغات توسط بازدیدکنندگان محاسبه می گردد.طی دو سال گذشته تحقیقات بسیاری در حیطه بازاریابی اینترنتی صورت گرفته است. این تحقیقات به خوبی نشان میدهند زمانی که بازدید کنندگان از طریق موتورهای جستجو به سایتی هدایت می شوند احتمال بسیاری وجود دارد که آنان به خریدار مبدل شوند و ازسایت مزبور خرید کنند. این درحالی است که چنین احتمالی برای آگهی های گرافیکی بسیار کمتر است.با توجه به این موضوع، کمپانی گوگل طرحی را به اجرا گذاشت که بر پایه علاقه بازدیدکنندگان استوار شده است. در صورت انجام یک جستجو توسط گوگل علاوه بر لیستی از پیوندها، در سمت راست صفحه تعداد محدودی پیوند نیز همراه با توضیحات مختصر دیده میشوند که همواره با لغات یا عبارات مورد جستجو همخوانی دارند و در صورت استفاده توسط کاربر جستجو کننده، ناشران سایت مزبور ملزم به پرداخت مبلغی از پیش تعیین شده میشوند. این پیوندها به آگهی های متنی معروف هستند.از یکسال پیش به این سو کمپانی گوگل این امکان را به ناشران الکترونیکی داده است که با استفاده از خوانندگان خود در سود حاصل از این آگهی ها سهیم شوند. برای این منظور تنها با استفاده از یک خط برنامه کامپیوتری این آگهی ها بر روی مجلات اینترنتی و وبلاگها ( صفحات شخصی روزانه) قرار می گیرند. برنامه مربوط به این آگهی ها به گونه ایی نوشته شده است که متن مورد مطالعه را جستجو می کند و با یافتن لغات کلیدی در آن صفحه، یک یا چند آگهی هماهنگ با متن موجود را ارایه می دهد و با هر بار کلیک کردن بر روی این تبلیغات مبلغی به ناشر سایت تعلق می گیرد.لغات کلیدی که از آنها به وفور یاد می کنیم از پیش توسط آگهی دهندگان خریداری می شوند. برای هر دسته از لغات یا عبارتها، سازمانهای رقیب یک قیمت پیشنهادی را ارایه میکند و قیمت هر آگهی بر اساس بالاترین پیشنهاد تعیین میگردد.
از زمان حضور آگهی های متنی به بازار اینترنت بسیاری از ناشران الکترونیکی از خطر ورشکستگی نجات یافتند.تا قبل از مارس ۲۰۰۳، بسیاری ازناشران مجلات اینترنتی و نویسندگان وبلاگها شانس کمی برای کسب درآمد از طریق سایت هایشان داشتند و تنها در صورت برخورداری از تعداد بالای بازدید کننده، اقدام به فروش آگهی های مدتدار (ماهیانه و ...) میکردند که در بسیاری از موارد تبلیغات با محتوای مطالب منتشر شده نیز همخوانی نداشتند.آگهی های متنی نه تنها سود عظیمی را نصیب ناشران کرده اند بلکه باعث شده اند که قیمت سهام کمپانی گوگل که از ماه آوریل سال ۲۰۰۴ وارد بازار سهام گردیده است، صرفنظر از نوسانات فراوان، بالا برود.این کمپانی با تخمین ارزشی معادل ۲۴ میلیارد دلار در آوریل ۲۰۰۴، با قیمت پیشنهادی ۱۰۸$ تا ۱۳۵$ برای هر سهم به تعداد ۲۴.۶ میلیون، سهام خود را در بورس آمریکا ثبت نمود. اما در اواخر ماه اوت همان سال یعنی همزمان با معامله رسمی سهام، فروش آنرا با مبلغی مابین ۸۵$ تا ۹۵$ آغاز کرد. این سهام هم اکنون یعنی در ماه مارس ۲۰۰۵ با قیمت ۱۶۹$ معامله می شود.با اینحال استفاده از آگهی های متنی برای کسب درآمد، نیز از خطر خرابکاری های اینترنتی در امان نمانده است. طی چند ماه گذشته برنامه های کامپیوتریی به کار برده شده اند که به طور روزانه بر روی این آگهی ها کلیک می کنند و نهایتا شرکتهایی که اقدام به خرید تبلیغ کرده اند را ملزم به پرداخت وجه قرار دادی می کنند. بسیاری معتقدند که این برنامه ها از طریق کمپانی های رقیب استفاده می شوند تا هزینه شرکت تبلیغ کننده را بالا ببرند.از سوی دیگر درآمد ناشی از این آگهی ها تا اندازه ای بوده است که گروهی از افراد تنها به منظور کسب درآمد اقدام به ساخت سایتهای اینترنتی می کنند و از دوستان و آشنایان خود میخواهند که بر روی این آگهی ها کلیک کنند.
با وجود بروز چنین فعالیتهای خرابکارانه ایی این احتمال وجود دارد که مشکلات حقوقی بسیاری گریبانگیر این غول جستجوگر شود . مسلما هیچکدام از ناشران الکترونیکی که به کمک گوگل جان تازه ایی گرفته اند حاضر به از دست دادن این منبع درآمد نیستند.


منبع : خبرگزاری آفتاب

مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
روابط ایران فرانسه , محمدعلی کی‌نژاد , بهرام اکبرزاده , رد ادعا , مقامات پزشکی نیویورک , پوشاک حلال , حقوق , آزادراه اصفهان-شیراز , شکوفه زدن , شانزده استان کشور , شهر ناصره , سباستین , طالبی , آی سی دی ال , نمایندگان کرد عراق , اخرین جمعه ماه رمضان , جنبش عمل اسلامی بحرین , رشته دانهیل , جشنواره نوروز , ژنتیک , صندوق‌های رای , بیماریهای پوست و مو , رضا زلفی , سران اروپا , حمیده گودرزی , شهدای ناجا , جیانی اینفانتینو , شهید چراغلی , ورزشگاه خیریه عمل , پیکارهای قهرمانی کشور , کاربردی , دکوراسیون حیاط , مشکلات برف , چن وی چینگ , گل , گالری بیرنگ , کاهش سریع , شومینه , فعالیت‌های هسته‌ای , حکم بازداشت , جنگ با اسراییل , جعفر جمالی , خورشید بر نی , پیامبراسلام , برخورد کامیون , جشنواره داستان تابستان , بازدید از آثار تاریخی , وزیر انرژی ساحل عاج , اتوبان قزوین , علت سقوط ,

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند
شممت روح وداد و شمت برق وصال , رادیوگرافی , پیشگیری و کنترل , ساختمان شیمیائی , جدول فرودگاه‌های مکزیک , سیاسی و اقتصادی , اصولی در پاسخ به سؤالات , آمد مه ما مستی دستی فلکا دستی , پیشگیری از اعتیاد , حیف از هدیه آن گل رعنا , سرمازندگی در نوزادان , كاخ سلطنت‌آباد، قریه رستم‌آباد، تهران , ویژگی‌های دیوانسالاری , به خرابات شدم دوش مرا بار نبود , زندان هارون , قارچ , زندگی اجتماعی , تقویت اراده , به فلک می‌رسد از روی چو خورشید تو نور , بازی‌درمانی فعال (Active play therapy) ,

برخی منابع مهم خبری
boursenews.ir بورس نیوز , shahrefarda.ir شهرفردا , caffecinema.com کافه سینما , didban.ir دیدبان , siasatrooz.ir سیاست روز , irdiplomacy.ir دیپلماسی ایرانی , noavaranonline.ir نوآوران , aftabnews.ir آفتاب نیوز , e-estekhdam.com ای استخدام , press.jamejamonline.ir روزنامه جام جم , esteghlaljavan.ir روزنامه استقلال جوان , hhnews.ir حوزه هنری , tejaratnews.com تجارت نیوز , Http: روزنو , ilna.ir ایلنا , tafahomnews.com روزنامه تفاهم , karyab.net کاریاب , faradeed.ir فرادید , farheekhtegan.ir روزنامه فرهیختگان , shahrvand-newspaper.ir روزنامه شهروند , bankvarzesh.com بانک ورزش , farnet.ir فارنت , cinemakhabar.ir سینما خبر , eghtesadnews.com اقتصادنیوز , khordadnews.ir خرداد نیوز , bultannews.com بولتن نیوز , jomhourieslami.net روزنامه جمهوری اسلامی , sowt.ir صنعت و توسعه , fartaknews.ir فرتاک نیوز , chetor.com چطور ,

وبگردی
چه کسی مسئول عدم سرعت عمل در زلزله کرمانشاه است؟
چه کسی مسئول عدم سرعت عمل در زلزله کرمانشاه است؟ - با بغض می‌توان بحران را رفع و رجوع کرد؟ / قهرمانی که زلزله از مردم ایران گرفت؛ از دیگر ویدیوهای این بسته خبری است. «تابناک پلاس»، شنبه تا پنجشنبه به استثنای تعطیلات رسمی، پس از ساعت ۲۰:‌۰۰ برای مشاهده مخاطبان در «تابناک»‌ منتشر می‌شود.
مدیریت بحران به سبک وزیر کشور
مدیریت بحران به سبک وزیر کشور - در میان تلاش مسئولان دولتی برای امدادرسانی بهینه به زلزله زدگان استان کرمانشاه، انتشار فیلمی از تشکیل ستاد مدیریت ‏بحران در قلب مناطق بحران زده با حضور دو وزیر، اقدامات دولت را تحت تاثیر قرار داده است.‏
ویدیو اتفاقات عجیب هفته
ویدیو اتفاقات عجیب هفته - ویدیوهای دستگیری سارق خودرو سردار رادان! / ویدیو انفجار خانه خانواده فلسطینی؛ از دیگر ویدیوهای این بسته خبری است. «تابناک پلاس»، شنبه تا پنجشنبه به استثنای تعطیلات رسمی، پس از ساعت ۲۰:‌۰۰ برای مشاهده مخاطبان در «تابناک»‌ منتشر می‌شود.
فیلم | توضیحات مهناز افشار درباره ماجرای واردات شیرخشک‌های فاسد توسط همسرش
فیلم | توضیحات مهناز افشار درباره ماجرای واردات شیرخشک‌های فاسد توسط همسرش - فیلم - مهناز افشار در نشستی با خبرنگاران درباره ماجرای واردات شیرخشک‌های فاسد از سوی همسرش گفت: من از شما درباره این موضوع پیگیرترم. صحبت های این بازیگر را در ویدئوی زیر بشنوید.
تصویری از ستونهای مسکن مهر
تصویری از ستونهای مسکن مهر - تصویری عجیب از ستون های مسکن مهر پس از زلزله را مشاهده می کنید. این تصویر صبح امروز پس از عملیات آوار برداری منتشر شد.
تحصن حمید بقایی در حرم شاه عبدالعظیم
تحصن حمید بقایی در حرم شاه عبدالعظیم - حمید بقایی، علی اکبر جوانفکر و حبیب الله جزء خراسانی در اطلاعیه ای اعلام کردند: امروز به سنت آشنای بست نشینی، به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) پناه می بریم!
فیلم تلخ از لحظه خودکشی مرد آبادانی
فیلم تلخ از لحظه خودکشی مرد آبادانی - مرد آبادانی در اقدامی هولناک خودش را زیر خودروی سمند انداخت و به زندگی اش پایان داد.
رسوایی مهندسی ساختمان در ایران
رسوایی مهندسی ساختمان در ایران - عجیب است که در این کشور، یک اجاق گاز یا یک لامپ کم مصرف چند هزار تومانی، گارانتی دارد و سازنده اش تا زمان مشخصی، در برابر آنچه ساخته و فروخته، مسؤول است ولی نه سازندگان و نه مهندسان ناظری که ساختمان های گرانقیمت می سازند و به مردم می فروشند، هیچ مسؤولیتی ندارند، حتی اگر آنچه ساخته اند بر سر مردم فرو بریزد.
مسکن‌مهر در اولین آزمون
مسکن‌مهر در اولین آزمون - واحدهای مسکونی مهر با ساکنانشان بی مهری کردند و به شکل گسترده ای در زلزله کرمانشاه، سرپل ذهاب،قصر شیرین و ایلام و ... تخریب شدند،این در حالی است که قدیمی ترین مسکن مهر در ایران هنوز 10 ساله نشده است.
فیلم تمرینات بدنسازی بهنوش طباطبایی
فیلم تمرینات بدنسازی بهنوش طباطبایی - بهنوش طباطبایی با انتشار این ویدیو در صفحه شخصی خود نوشت: یک هفته پر انرژى با تمرینات آمادگى جسمانى هر روزه
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
تهران 1396 / تن فروشی در 10 سالگی برای 5 هزار تومان
تهران 1396 / تن فروشی در 10 سالگی برای 5 هزار تومان - فاطمه در 8 سالگی برای مدتی هر روز به بهانه بستنی و... به کارگاه چوب بری کشیده می‌شد و آنجا مورد تجاوز قرار می‌گرفت.
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
مجری : مسی شما را بعنوان نماینده ایران ! تحویل نگرفت
مجری : مسی شما را بعنوان نماینده ایران ! تحویل نگرفت - توضیحات رضا پرستش درمورد دیدار ناموفق با مسی! / ویدیو از آپارات
قهر مهدی فخیم زاده در برنامه زنده / رفتار عجیب مجری
قهر مهدی فخیم زاده در برنامه زنده / رفتار عجیب مجری - مهدی فخیم زاده مهمان شب گذشته مهمان برنامه زنده «سینما دو» بود که بعد از ارتباط تلفنی با لاله اسکندری و معطلی در استودیو، بعد از پخش آیتمی، بدون خداحافظی برنامه را ترک کرد. ویدیو از آپارات
در منزل بقایی ۷۰۳ سکه تمام بهار آزادی، ۱۸۴۲ نیم‌سکه، مبلغ ۲۱ میلیارد ریال وجه نقد ...
در منزل بقایی ۷۰۳ سکه تمام بهار آزادی، ۱۸۴۲ نیم‌سکه، مبلغ ۲۱ میلیارد ریال وجه نقد ... - زمانی که آقای بقایی در سازمان میراث فرهنگی مسئولیت داشتند چندین شرکت با نام‌های توسعه فناوری اطلاعات، میراث آریا، بهار سرزمین من، تور گردشگری ایران، کانون جهانگردی اتومبیلرانی ایران تأسیس کردند...
فیلم / مالباختگان ایران خودرو
فیلم / مالباختگان ایران خودرو - اعتراض جمعی از مالباختگان نمایندگی ایران‌ خودرو مقابل ساختمان اصلی وزارت صنعت امروز در حالی برای چندمین بار ادامه یافت که شرکت خودروساز با این ادعا که سهامدار نمایندگی، شرکت دیگری است، مسئولیت ماجرا را نمی‌پذیرد.
تصاویر جشن تولد احمدی نژاد
تصاویر جشن تولد احمدی نژاد - کیک تولد 61 سالگی احمدی نژاد که توسط طرفداران به خانه اش برده شد روی کیک نوشته شده: چه خوب شد که به دنیا آمدی و چه خوبتر که دنیای ما شدیدکتر جان تولدت مبارک.
انصافاً هیچ دولتى در شیرین كارى، خلاقیت اینا رو نداشت!
انصافاً هیچ دولتى در شیرین كارى، خلاقیت اینا رو نداشت! - امروز كه این عكسا رو دیدم، یهو دلم واسه كل ایل و تبارشون تنگ شد. انصافاً هیچ دولتى در شیرین كارى، خلاقیت اینا رو نداشت.
پربازدیدها