جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ / Friday, 23 February, 2018

قرمزی گوش


- چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟
- قرمزی بعد از ۲۴ ساعت کاهش نمی‌یابد.
- ضربهٔ تندی به گوش باعث تورم و قرمزی آن شده است.
- زخم‌ عفونی با قطر بزرگ‌تر از ۶ میلی‌متر وجود دارد.
- قرمزی به‌دنبال سرمازدگی روی داده است.
- قرمزی گوش نشانهٔ چیست؟
قرمز شدن گوش مانند پرچم سرخ خطر علامت وجود گرفتاری‌های کوچک گوش است. یکی از شایع‌ترین علل آن گرفتاری‌های پوستی مثل اکزما و پسوریاز است. و از علل مهم‌تر آن می‌توان عفونت گوش را نام برد.
خراشیدن گوش با هر چیزی، مثل کلید یا سنجاق سر می‌تواند ایجاد عفونت شود. سوراخ کردن گوش نیز ممکن است آن را عفونی کند. گاهی نیز حساسیت به فلز گوشواره گوش را قرمز می‌کند. جوش‌های عفونی نزدیک مجرای گوش هم از علل قرمزی گوش هستند.
گرما و سرمای شدید هم گوش را قرمز می‌کنند. و در هنگام سرمازدگی، گوش پس از سفیدی قرمز می‌شود و ممکن است دردناک باشد.
بالاخره وارد آمدن ضربهٔ شدید به گوش آن را قرمز می‌کند. که اگر ورم کند، آن را گوش گل‌کلمی می‌نامند.
- درمان قرمزی گوش
رعایت توصیه‌های زیر قرمزی گوش را کاهش می‌دهد.
عفونت را درمان کنید. اگر گوشتان را خراشانده و آن را عفونی کرده‌اید، ناحیهٔ زخم را با پنبه‌ الکل تمیز کنید و از پمادهای آنتی‌بیوتیک بدون نسخه روی آن بمالید. اما اگر زخم بیش از ۶ میلی‌متر قطر دارد یا به درمان جواب نمی‌دهد، به پزشک مراجعه کنید.
کلاه بر سر بگذارید. اگر بیش از نیم ساعت در معرض آفتاب قرار می‌گیرید، کلاهی بر سرتان بگذارید تا از تابیدن آفتاب بر گوش‌ها جلوگیری کند. برخی افراد از اکسید روی استفاده می‌کنند که از نفوذ پرتو خورشید به پوست ممانعت می‌کند.
در زمستان هم برای جلوگیری از سرمازدگی گوش‌ها را بپوشانید.
گوش را گرم کنید. اگر گوش دچار سرمازدگی شده است، حولهٔ گرمی روی آن بگذارید و فوراً نزد پزشک بروید. گرما باعث زنده ماندن بافت سرما زده و افزایش جریان خون آن می‌شود.
گوشوارهٔ طلا گوش کنید. اگر دچار آلرژی به گوشواره شدید - دور سوراخ گوش قرمز و ملتهب شده است - گوشواره‌های ساخته شده از طلا یا نقره استفاده کنید. بیشتر این واکنش‌های حساسیتی به گوشواره‌های ساخته شده از نیکل یا کرم است.
ضربه را دست کم نگیرید. اگر ضربه‌ای به گوشتان خورده است و آن را قرمز و ملتهب کرده است، برای درمان آن حتماً نزد پزشک بروید. گوش گل کلمی درمان نشده ممکن است دائمی شود.
رجوع کنید به: خارش گوش


مطالب مرتبط

میخچه


- میخچه نشانهٔ چیست؟
می‌دانید چه‌چیز باعث به‌وجود آمدن میخچه، همان برجستگی‌های زرد خاکستری زگیل مانند، در پا می‌شود؟ فشار و اصطکاک مداوم بین پوست و کفش.
وقتی کفش بر روی انگشتان پا مالیده می‌شود، پوست برای مقابله با آزردگی ضخیم و سخت می‌شود. در طول سال، این قسمت از پوست به شکل یک میخچهٔ در می‌آید که گاهی دردناک است.
اگر بیش از یک میخچه دارید، ممکن است گرفتار انگشت چکشی باشید که انگشت پا در اثر انقباض به‌صورت خمیده بالا کشیده شده و ایجاد اصطکاک با کفش می‌کند.
میخچهٔ نرم، که بین انگشتان دیده می‌شود، در اثر مالش برجستگی استخوان انگشتان بر یکدیگر به‌وجود می‌آید. این فشار معمولاً ناشی از پوشیدن کفش تنگ است.

- درمان میخچه
اگر می‌خواهید از شر میخچه رهائی یابید، موارد زیر را رعایت کنید.
کمتر کفش بپوشید. قطعاً نمی‌توانید همیشه بدون کفش راه بروید، اما هر وقت که ممکن است پابرهنه شوید. این کار ناراحتی میخچه را کاهش می‌دهد.
کفش مناسب بپوشید. کفشی که می‌خرید باید جای کافی برای پاشنه، انگشتان و میخچه‌های موجود را داشته باشد. اگر فشار مستقیم کفش بر پا وجود نداشته باشد، میخچه تحریک نمی‌شود.
از میخچه مراقبت کنید. گذاشتن بالشتک‌های حلقه‌ای موجود در داروخانه‌ها برای کاهش فشار کفش بر روی میخچه باعث تسکین موقت درد آن می‌شود.
سنگ پا بزنید. پا را ۲۰ تا ۲۵ دقیقه در آب بگذارید و بعد از چرب کردن میخچه، با کشیدن سنگ پا چندین لایه از پوستهٔ روی آن را بردارید. هیچ‌گاه از تیغ استفاده نکنید و به‌خاطر داشته باشید که قرار نیست تمام میخچه را درآورید. با این کار، فقط فضای بین میخچه و کفش را زیادتر می‌کنید. بعد از سنگ پا زدن یک بالشتک روی آن بگذارید.
از اسید زدن خودداری کنید. درمان‌های موضعی با اسید و چسب‌های اسیدی که بدون نسخه فروخته می‌شوند مورد تأیید همهٔ پزشکان نیست. بسیاری امکان به‌وجود آمدن عفونت را بعید نمی‌دانند. اما اگر اینها را به‌کار می‌برید، دستورالعمل استفاده از به‌دقت رعایت کنید. استفادهٔ بیش از حد یا غلط اسید باعث سوختگی پوست می‌شود. مبتلایان به دیابت یا بیماری‌های گردش خون نباید از این درمان‌ها استفاده کنند.
به پزشک مراجعه کنید. اگر از سنگ‌پا زدن نتیجه‌ای نگرفتید، به پزشک مراجعه کنید تا او با نرم کردن میخچه آن را در آورد.


وبگردی
ممنوعیت پروازهای «هواپیمایی آسمان» در اروپا
ممنوعیت پروازهای «هواپیمایی آسمان» در اروپا - پرواز تمام هواپیماهای «آسمان» در اروپا ممنوع است
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری - دگرديسي‌هاي فراواني در ايران صورت گرفته‌است؛ اصولگرايان اصلاح‌طلب شده‌اند، تحول‌طلبان محافظه‌كار شده‌اند، مسئولان پاسخ ناكارآمدي‌هاي خود را از مردم مي‌خواهند و در تازه‌ترين نوع اين استحاله‌ها فردي كه بسياري مدعي هستند او برآمده از مهندسي انتخابات است با ارسال نامه به رهبرمعظم انقلاب درخواست برگزاري انتخاباتي آزاد، زودهنگام و به دور از مهندسي كرده‌است! محموداحمدي‌نژاد همان پديده خانمان براندازي كه براي…
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز - فیلم - زهرا خوش نواز در گفتوگو با یورونیوز از مراحلی که برای آماده سازی ظاهرش طی کرد تا با چهره‌ای متفاوت وارد استادیوم شود گفت. او می‌گوید: «زمانی که از تونل گذر کردم و وارد ورزشگاه شدم و چشمانم به چمن ورزشگاه افتاد گریه‌ام گرفت.»
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    8 نکته باریکتر از مو برای یک تجارت موفق
    داشتن یک تجارت کوچک برای بسیاری از افراد یک رویاست و ترس از ناموفق بودن در این زمینه اغلب افراد را از تحقق بخشیدن به آن بازمی دارد. در زیر 7 پیشنهاد برای داشتن یک تجارت موفق آمده است.