چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ / Wednesday, 17 October, 2018

نکات ظریف برای نوشتن مقاله در اینترنت


نکات ظریف برای نوشتن مقاله در اینترنت
خوانندگان صفحات وب عاشق اطلاعات هستند ولی آیا اطلاعات شما به اندازه کافی واضح و مختصر و مفید می باشند؟
• اندازه پاراگرافهای خود را کوچک کنید. حتی یک یا دو خط نیز مناسب می باشد. خوانندگان صفحات وب معمولا پاراگرافهای طولانی با دسته کلمات زیاد را حتی در مجلات و خبرنامه های الکترونیکی نادیده می گیرند.! فکر کنم شما هم چنین تجربه ای را داشته اید. ارزش بک نویسنده کتابهای پر فروش با احترام به خواننده توسط مطالب شیرین و کوتاه مشخص می شود.
• مطالب را در قالب مناسب بنویسید. با یک فعل امری شروع کنید یعنی به خواننده بگویید: " این کار را انجام بده!" سپس برای او ارزش آن را توضیح دهید که اگر انجام ندهد چه ضررهایی می کند و اگر انجام دهد چه سودهایی را بدست خواهد آورد. در پایان هم با آوردن منابع نشان دهید که چقدر مطلب شما می تواند غنی باشد. این سه روش فرمول موفقیت در نوشتن است.
• عنوان مناسبی برای مقاله استفاده کنید. حتی اگر می توانید از شخصی کمک بگیرد تا بعد از خواندن مقاله عناوینی را برای شما انتخاب کند وگرنه حداقل پنج بار مقاله را بخوانید تا بتوانید عنوان مناسبی پیدا کنید در غیر اینصورت مقاله شما کم فروغ خواهد بود.
• خیلی سریع به عنوان اصلی مقاله برسید. مقدمه را در یک یا دوجمله شروع کنید و همچنین در پایان با یک یا دو جمله نتیجه گیری کنید.
• به مخاطبین بگویید که چه کاری می خواهید برای آنها انجام دهید. آنها منتظر شنیدن لغات جادویی شما هستند تا اطلاعات خود را غنی تر کنند و از برقرار کردن ارتباط با شما لذت ببرند. شما باید محکم و واضح مستقیم به مطالب اصلی اشاره کنید.
• با مقاله خود خوانندگانی که مطالب شما علاقه دارند را هدف بگیرید. بدانید که همه نیاز ندارند تا از اطلاعات شما استفاده کنند! پس در مقدمه و یا عنوان مخاطبین خود را به نوعی مشخص کنید.
• از جملات مجهول و از صفات برتر و برترین زیاد استفاده نکنید سعی کنید مقاله شماعاری از اینگونه لغات باشند. خیلی از تازه کارها با استفاده زیاد از فعلهای "است" و "بود" و فعلهای ربطی مقاله خود را بکلی نابود می کنند. با این چند روش نه مقاله بلکه می توانید یک کتاب پرفروش بنویسید.
• این نکات را در ذهن داشته باشید تا بتوانید مخاطبین خود را هدف قرار دهید و به سوی مطالب وب سایت خود جذب کنید


مطالب مرتبط

سرقت رایانه‌ای!

در سال گذشته، خبری در مورد نفوذ به شبكه یكی از بانك‌های كشور و سرقت رایانه‌ای از آن منتشرگردید. در این زمینه، برخی استدلال می‌كنند كه این گونه سرقت‌ها، امری طبیعی است و هیچ رمزی غیرقابل گشودن نیست؛ ولی سرقت‌های الكترونیك در مقایسه با سرقت‌های سنتی یا "زدن بانك" و حجم كل مبادلات بانكی، بسیار ناچیز است. همچنین گروه دیگری، این مساله را بزرگ نموده، آن را نشانه ضعف تدابیرایمنی در شبكه بانكی كشور به حساب آوردند.
از نظر علمی، با توجه به فناوری رایانه‌ای موجود، هیچ گونه رمزی غیرقابل گشودن نیست، ولی مستلزم صرف وقت بسیاری است. هرچه تعداد ارقام و حروف موجود در رمز بیشتر باشد، امكان كشف آن كمتر می‌شود؛ به طوری كه رمزهای بیش از ۲۵ حرفی ۰رقمی" را می‌توان تقریباً غیرقابل كشف به حساب آورد.
گزارش مراجع بین‌المللی هم حاكی از آن است كه حتی سیستم‌های مالی رایانه‌ای، مانند مایكروسافت، آی بی ام، سان و اوراكل نیز كاملا غیرقابل نفوذ نیستند.
یك شركت امریكایی در بررسی خود نشان داد كه ۱۲ میلیون نفر از صاحبان حساب بانكی در آن كشور، قربانی سرقت‌های مالی رایانه‌ای از نوع "سرقت هویت" شده‌اند و از حساب آن‌ها برداشت‌های غیرمجاز صورت گرفته است.
برای مقابله با این مشكل، در امریكا قوانین متعددی به تصویب رسیده یا در دست تصویب است. در حال حاضر، این جرایم تا ۵ سال زندان دارد.
در لندن، ۴۰ نیروی متخصص پلیس فقط در زمینه مبارزه با سرقت‌های رایانه‌ای فعالیت می‌كنند. پلیس انگلستان تا پایان سال ۲۰۰۴ برای این كار بودجه‌ای معادل ۲۵ میلیون پوند اختصاص داده است.
در برزیل هم پلیس‌های متخصص در پی دزدان اینترنتی هستند و حدودا ماهی ۲۰ نفر در این زمینه دستگیر می‌شوند.

انگیزه‌های دزدی رایانه‌ای
معمولا در دزدی‌های رایانه‌ای انگیزه‌های زیر وجود دارد:
* تفریح و خودنمایی
* قصد ارتكاب جرم و سرقت
* اجرای اهداف سیاسی (مانند جنگجویان چچنی در سپتامبر ۲۰۰۲)۱

محل ارتكاب جرم
لازم نیست سرقت رایانه ای، به طور مستقیم از داخل بانك صورت گیرد، بلكه در بسیاری از موارد، این اقدام از طریق شركت‌های خدماتی واسطه‌ای انجام می‌شود كه خدمات رایانه‌ای به بانك‌ها ارائه می‌دهند. در مواردی دیده شده است كه تمام اختیارات شبكه، در اختیار شركت خاصی قرار دارد.
غیر از شركت‌های خدماتی واسطه، در ۶۰ درصد از سرقت‌های رایانه‌ای كشف شده، فردی درون سازمان هم با سارقین مشاركت داشته است.
زمان لازم برای انجام این سرقت‌ها
برای مبالغ محدود تا ده هزار دلار، چند هفته لازم است؛ ولی سرقت‌های میلیونی، مستلزم صرف ماه‌ها وقت است.
هزینه های ناشی از سرقت رایانه‌ای
مبلغ به سرقت رفته، بخش ناچیزی از سرقت‌های رایانه‌ای است، زیرا این گونه سرقت‌ها ، تمام سیستم ایمنی شبكه را زیرسوال می‌برد و برای اصلاح آن، مشاورین و شركت‌های مختلف، به همكاری دعوت می‌گردند.
عدم گزارش ۸۰ درصد جرایم رایانه‌ای به پلیس
كاركنان معمولا از ترس اخراج و از دست دادن شغل، سرقت‌ها را به مقامات ارشد خود اطلاع نمی دهند. علاوه بر این، مقامات بانكی نیز برای حفظ آبروی بانك، كمتر به گزارش سرقت‌های رایانه‌ای می‌پردازند.
نتیجه گیری
شیوه‌های گوناگون حملات اینترنتی به بانك‌ها، یكی از جرایم معمول در دنیا مجازی محسوب می‌شود. جرایمی از این دست برای كشورهایی كه تجارت و بانكداری الكترونیك در آنها پیاده سازی شده، به نوعی عمومیت یافته است.
هرچند آمار نسبتاً بالای این نوع جرایم، نوعی بی‌اطمینانی نسبت به خرید و فروش ON-LINE را باعث می‌شود، ولی محدودة این جرایم نسبت به جرایم بانكی و مالی كه در دنیای واقعی روی می‌دهد، به مراتب كمتر است. علاوه براین، تبادلات مالی در این سیستم به مراتب ایمن‌تر صورت می‌گیرد.
از طرف دیگر، استفاده از خدمات الكترونیكی در بسیاری از كشورهای دنیا، تجربه شده است و به دلیل مزیت‌ها و كارایی‌های آن، به سرعت در سطح جهان در حال گسترش است.
مصداق این امر، پیش بینی شركت FINANCIAL ناشر خبرنامه ON-LINE BANKING REPORT است كه طبق آن ، شمار خانوارهای استفاده كننده از بانكداری ON-LINE از ۲۲ میلیون در سال ۲۰۰۲ به ۳۴ میلیون درسال ۲۰۰۵ افزایش پیدا خواهد كرد.

وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی