سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ / Tuesday, 11 December, 2018

نکات ظریف برای نوشتن مقاله در اینترنت


نکات ظریف برای نوشتن مقاله در اینترنت
خوانندگان صفحات وب عاشق اطلاعات هستند ولی آیا اطلاعات شما به اندازه کافی واضح و مختصر و مفید می باشند؟
• اندازه پاراگرافهای خود را کوچک کنید. حتی یک یا دو خط نیز مناسب می باشد. خوانندگان صفحات وب معمولا پاراگرافهای طولانی با دسته کلمات زیاد را حتی در مجلات و خبرنامه های الکترونیکی نادیده می گیرند.! فکر کنم شما هم چنین تجربه ای را داشته اید. ارزش بک نویسنده کتابهای پر فروش با احترام به خواننده توسط مطالب شیرین و کوتاه مشخص می شود.
• مطالب را در قالب مناسب بنویسید. با یک فعل امری شروع کنید یعنی به خواننده بگویید: " این کار را انجام بده!" سپس برای او ارزش آن را توضیح دهید که اگر انجام ندهد چه ضررهایی می کند و اگر انجام دهد چه سودهایی را بدست خواهد آورد. در پایان هم با آوردن منابع نشان دهید که چقدر مطلب شما می تواند غنی باشد. این سه روش فرمول موفقیت در نوشتن است.
• عنوان مناسبی برای مقاله استفاده کنید. حتی اگر می توانید از شخصی کمک بگیرد تا بعد از خواندن مقاله عناوینی را برای شما انتخاب کند وگرنه حداقل پنج بار مقاله را بخوانید تا بتوانید عنوان مناسبی پیدا کنید در غیر اینصورت مقاله شما کم فروغ خواهد بود.
• خیلی سریع به عنوان اصلی مقاله برسید. مقدمه را در یک یا دوجمله شروع کنید و همچنین در پایان با یک یا دو جمله نتیجه گیری کنید.
• به مخاطبین بگویید که چه کاری می خواهید برای آنها انجام دهید. آنها منتظر شنیدن لغات جادویی شما هستند تا اطلاعات خود را غنی تر کنند و از برقرار کردن ارتباط با شما لذت ببرند. شما باید محکم و واضح مستقیم به مطالب اصلی اشاره کنید.
• با مقاله خود خوانندگانی که مطالب شما علاقه دارند را هدف بگیرید. بدانید که همه نیاز ندارند تا از اطلاعات شما استفاده کنند! پس در مقدمه و یا عنوان مخاطبین خود را به نوعی مشخص کنید.
• از جملات مجهول و از صفات برتر و برترین زیاد استفاده نکنید سعی کنید مقاله شماعاری از اینگونه لغات باشند. خیلی از تازه کارها با استفاده زیاد از فعلهای "است" و "بود" و فعلهای ربطی مقاله خود را بکلی نابود می کنند. با این چند روش نه مقاله بلکه می توانید یک کتاب پرفروش بنویسید.
• این نکات را در ذهن داشته باشید تا بتوانید مخاطبین خود را هدف قرار دهید و به سوی مطالب وب سایت خود جذب کنید


مطالب مرتبط

پایگاه دانش مایکروسافت کجاست؟‌

پایگاه دانش مایکروسافت کجاست؟‌
در این‌جا می‌خواهیم مرجعی را معرفی كنیم كه همه دانستنی‌های مربوط به نسخه‌های مختلف ویندوز و محصولات مایكروسافت را در خود دارد: MS Knowledge Base
ممكن است این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد كه متخصصان و حرفه‌‌ای‌های IT، اطلاعاتشان را از چه طریقی كسب می‌كنند و جزییات كار را چگونه فرا می‌گیرند. در این‌جا می‌خواهیم مرجعی را معرفی كنیم كه همه دانستنی‌های مربوط به نسخه‌های مختلف ویندوز و محصولات مایكروسافت را در خود دارد، یعنی پایگاه دانش مایكروسافت.
این پایگاه دانش، یك پایگاه داده‌ای كاملاً قابل جستجو است كه استفاده از آن هیچ محدودیتی ندارد وراه‌حل بسیاری از مشكلات و پاسخ سؤالات فراوان و متداول را در خود دارد. حتی در مورد محصولاتی كه سایر شركت‌ها برای مایكروسافت تولید كرده‌اند نیز حاوی دانستنی‌ها و جزییات فنی می‌باشد.
جستجو در میان این پایگاه، فقط اندكی پیچیده‌تر از جستجویی است كه شما روی وب انجام می‌دهید. نكته مهم در استفاده از پایگاه، به كاربردن كلیدواژه‌های مناسب برای رسیدن به پاسخ صحیح است و این كار میسر نیست مگر با تمرین و جستجوی بیشتر در knowledge Base یا همان پایگاه دانش.
جستجو در پایگاه براساس عبارت یا لغت انجام می‌گیرد. نكته مهم دیگر هم آن است كه حتماً به تاریخ متنی كه در پایگاه پیدا می‌كنید، توجه كنید.
۱) در مرورگرتان نشانی http://support.microsoft.com را وارد كنید. در صفحه‌ای كه نمایان می‌شود روی Search our Technical Database كلیك كنید تا به پایگاه دانش برسید.
۲) صفحه‌ای برای جستجو مشاهده می‌كنید كه می‌توانید جستجو را براساس متغیرهای زیادی انجام دهید. بهتر است با جستجو در محصولات مایكروسافت، كار را آغاز كنید. می‌توانید نسخه ویندوز موردنظرتان یا نام هر یك از برنامه‌های مایكروسافت را انتخاب كنید.
۳) تعدادی كلید واژه را برای جستجو وارد كنید. به صورت پیش‌فرض، جستجو در سراسر متن برای یافتن كلید‌واژه‌های موردنظر شما انجام می‌گیرد و ۲۵ مورد اولی كه یافت شوند نمایش داده می‌شوند. روی Go كلیك كنید تا جستجو شروع شود.
۴) حتی می‌توانید نتایج جستجو را به عنوان یا تاریخ مقالات منحصر و محدود كنید. یا اگر بخواهید به نتایج بیشتری دست پیدا كنید، می‌توانید محدوده جستجو را به ۵۰، ۱۰۰ یا۱۵۰ برسانید.
۵) در صفحه جستجو، عنوان Any of the words entered را انتخاب كنید یا با استفاده از Boolean و استفاده ازand/or نتایج را به نحو مناسب تغییر دهید. هر چقدر كه محدوده جستجو را باریك‌تر كنید ممكن است به نتایج بهتری برسید. برای این كار گزینه The exact phrase entered را برگزینید.
۶) از فهرستی كه پیش‌رویتان ظاهر می‌شود، مقاله موردنظر را انتخاب كنید. اگر مقاله منتخب پاسخگوی نیاز شما نبود، به همین صفحه برگردید و مقاله دیگری را انتخاب كنید. اگر از نتایج راضی نبودید، به صفحه جستجو بازگردید.

وبگردی
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».