چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ / Wednesday, 12 December, 2018

سرقت اینترنتی از ::: بانک::: سارقان نخبه!


سرقت اینترنتی از ::: بانک::: سارقان نخبه!
وقتی قرن ۲۱ از راه رسید علم و تكنولوژی آن قدر پیشرفت چشمگیری پیدا كرد كه تمامی امور زندگی انسان ها را تحت الشعاع خود قرار دهد تا آن جا كه سارقین بانك ها نیز در قرن ۲۱ به جای نقاب بر چهره گذاشتن و با تهدید و گروگان گیری تنها با اكتفا به علم و تكنولوژی روز در كمتر از چند ساعت بدون بهره جستن از هر نوع خشونت فیزیكی در محیطی كاملاً رایانه ای ، بانكی را سرقت می كنند. گرچه امروزه داستان این نوع سرقت های دیجیتالی دستمایه بسیاری از فیلم های پرفروش و پرمخاطب شده است اما به نظر می رسد برای اكثر مردم این نوع سرقت ها تنها در فیلم های سینمایی عینیت و جذابیت داشته باشد و به ذهن هیچ كس خطور نمی كند كه شاید روزی هم در كشور خودمان یكی از همین سرقت های اینترنتی از قالب فیلم و داستان به حقیقت نزدیك شود و...
سناریوی واقعی
در یكی از روزهای پاییز امسال بر روی خروجی یكی از سایت ها، خبر سرقت اینترنتی از بانك [...] درج شد خبری كه ناخودآگاه شوك عجیبی را در جامعه به وجود آورد. همه به دنبال یك گروه خرابكار بودند. سارقان با سابقه، مجرمانی با پرونده های سنگین. اما نه، آنها نه گروه خلافكار بودند و نه یك باند تبهكار چند دانشجو بودند كه تحت رهبری یك فارغ التحصیل الكترونیك كه درحقیقت یك دانشجوی نمونه كشوری هم به شمار می رفت به این سرقت دست زده بودند. رهبر گروه با ورود به سیستم نگهداری كننده اطلاعات مشتریان توانسته بود بخشی از پول های حساب های افراد را به یك كارت خودپرداز وصل كند و به این ترتیب دوستانش را برای دریافت این پول ها به داخل بانك و یا مقابل دستگاه های خودپرداز بفرستد.
اما با مشخص شدن این سرقت، او به عنوان متهم بلافاصله دستگیر می شود و در تحقیقات اولیه هر گونه اطلاع از جریان سرقت را انكار و در مورد استفاده از كارت خودپرداز خود در این زمینه می گوید: چندی قبل هنگامی كه در اینترنت مشغول چت كردن بودم به یك آگهی برخوردم كه كارتی خالی را به قیمت خوبی می خریدند به بانك رفتم و با اعلام گم شدن كارت های اعتباری خود در این زمینه از رئیس بانك اطلاعاتی كسب كردم و بعد با قرار ملاقات كارت اعتباری خودم را به خریداران فروختم. پلیس با این اظهارات و با توجه به نداشتن مدرك كافی به سراغ بانك ها می رود و از آنها می خواهد كه جا به جا شدن مبالغ بالا در حساب های خودپرداز را كنترل كنند آنها نیز این كار را انجام می دهند و به فردی برمی خورند كه می خواهد با استفاده از شیوه ای مشابه مبلغ كلانی را برداشت كند ، اما قبل از آنكه پلیس بخواهد كاری كند فرد درخواست كننده متواری می شود اما با ردپایی كه از وی برجای می ماند چندی بعد او دستگیر شده و اعتراف می كند كه به صورت گروهی اقدام به این كار كرده است، با این اعتراف همه باند پنج نفره دستگیر می شوند و به شیوه فیلم های پلیسی همان متهمی كه از اول گمان می رفت گناهكار است ولی بعداً با مظلوم نمایی خود را بی گناه نشان می دهد دوباره و در پایان داستان به عنوان گرداننده اصلی این باند دستگیر می شود. به هر حال اعترافات متهم اول بسیار قابل توجه و تا اندازه ای سینمایی است. او در مورد این سرقت می گوید: به هیچ وجه انگیزه مادی نداشتم و فقط برای اینكه علم خود را به رخ دیگران بكشم اقدام به این كار كردم و بعد از اینكه كم كم به راحتی وارد حساب های اینترنتی شدم وسوسه برداشت پول از حساب ها نیز به سراغم آمد. اما این ها سناریوی یك فیلم سینمایی نیست یك ماجرای واقعی از یك سرقت اینترنتی است كه توسط سید عیسی حسینی بازپرس پرونده و در یك گفت و گو بعد از دوماه سكوت برای افكار عمومی بازگشایی شده است با این تفاوت كه با سخنان وی ابعاد پرونده از چند دانشجو فراتر رفته است.
خیانت به ملت
به گفته بازپرس حسینی فرد، نفوذگر در اعترافات خود خاطر نشان كرده بود كه سیستم كامپیوتری بانكی كشور بسیار شكننده و قابل نفوذ است و همین او را به نفوذهای مكرر و برداشت غیر قانونی ترغیب كرده است، برای پیگیری این موضوع تحقیقات قضایی مسیر خود را تغییر و به سراغ نقاط نفوذ پذیر بانك ها می روند و پس از بررسی ها متوجه می شوند كه بعضی مسئولان در خرید، سرویس و نگهداری این سیستم ها پول های هنگفتی را از بیت المال دریافت كرده اند و در قبال این كار سرویسی ارایه نداده اند.به گفته بازپرس پرونده علاوه بر این، سرویس دهی و نگهداری سیستم امنیتی مذكورنیز از سوی مسئولان مربوطه بدون انجام مناقصه به یك شركت خاص واگذار شده بود. این مقام قضایی تاكید می كند كه همچنین تخلفات عدیده ای در این زمینه انجام گرفته است كه با همكاری مسئولان در حال بررسی است تا برخورد قانونی لازم با آنها صورت گیرد.این بازپرس همچنین به صراحت موضوع خرید این سیستم را نیز مورد انتقاد قرار داده و می گوید: متاسفانه در زمینه خرید این سیستم به كشور ما خیانت شده و می توان گفت از همان ابتدا این سیستم ها معیوب بوده چرا كه كشور طراح این سیستم بعد از دو ماه نصب متوجه می شود كه این سیستم ایراد دارد و آن را طرد می كند اما متاسفانه كشور ما نسبت به خرید این سیستم اقدام می كند همچنین سرویس دهی و نگهداری این سیستم نیز ناقص است البته پیشگیری های اولیه صورت گرفته و راه دسترسی اینترنتی به حساب ها بسته شده به طوری كه برای كوتاه مدت جای نگرانی وجود ندارد.بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه یك عمومی و انقلاب تهران با تاكید بر این كه باید شخص یا شركت ثالثی هم باشد تا نگهداری و سرویس این سیستم را بر عهده بگیرد و به صورت شبانه روزی فعال باشد می گوید: مردم باید در نگهداری رمزها و كارت های خودپرداز دقت كنند و به راحتی آن را در اختیار افراد ثالث قرار ندهند و بانك ها نیز امین مردم هستند و باید تمام تلاش خود را صرف نگهداری امانت مردم كنند.سخنان این قاضی نشان می دهد كه تحقیقات او نشان داده سیستم بانكی كشور خصوصاً در بخش مربوط به خودپرداز ها دچار نقص های امنیتی جدی است، هر چند در كوتاه مدت می شود جلوی نفوذهایی از این دست را گرفت اما در درازمدت نیاز به اصلاح جدی در این سیستم ها وجود دارد. همچنین با این حال سخنان این قاضی نشان دهنده باز شدن ابعاد این پرونده نیز هست و احتمالاً با چنین اظهاراتی باید منتظر بود كه آیا مسئولانی كه قاضی از سهل انگاری و بعضاً خیانت آنها سخن به میان آورده مورد بازخواست قرار خواهند گرفت.هرچند دستگیری افرادی كه اقدام به این سرقت اینترنتی كرده بودند به سرعت انجام گرفت و نشان از افزایش قدرت پلیس در زمینه جرایم رایانه ای است اما معضل اساسی نبود قانون جرایم كامپیوتری است. قاضی حسینی در پاسخ به پرسشی در مورد این كه با استناد به چه قانونی این افراد را مجرم می دانید، می گوید: در مورد جرایم اینترنتی در قوه قضائیه لایحه خاصی تدوین شده است كه در حال حاضر استادان فن مشغول تدوین خاص در این زمینه هستند ولی اكنون برای تعیین مجازات جرایم رایانه ای و اینترنتی مانند همین جرم رایانه ای فقط به قوانین عادی استناد می شود. وی می افزاید: به نظر اینجانب در رابطه با این جرم، سرقت معنایی ندارد زیرا ربایشی در كار نبوده است بلكه رموز بانكی مربوط به حساب بانكی شخص دیگری جعل شده و با استفاده از شگردهای خاص اموالی به سرقت رفته و در حقیقت از طریق اینترنت برداشت صورت گرفته است.
با این حال كارشناسان حقوقی تاكید می كنند كه حتی در صورت نداشتن قانون نمی توان به پرونده رسیدگی نكرد. رضا پرویزی دبیر كمیته مبارزه با جرایم رایانه ای قوه قضائیه می گوید :در قانون اساسی در ماده ۱۶۷ آمده است كه نباید قاضی به بهانه نداشتن قانون، پرونده را رسیدگی نكند آئین نامه به ما ابلاغ می كند كه حتماً به جرم رسیدگی شود، در مورد این پرونده نیز قاضی باید حتماً حكم بدهد، هر چند قانونی در مورد این جرایم نداریم و قانونی كه به آن استناد شده است در مورد كلاهبرداری است و به نظر من استفاده از این قانون در مورد این پرونده چندان درست نیست اما باز به دلیل همان اصل ۱۶۷ قاضی ناچار است به همین ماده قانون برای دادن حكم اكتفا كند. پرویزی درباره این سرقت توضیح زیادی ارائه نمی دهد و صرفاً اشاره می كند: این سرقت نشان می دهد كه این سیستم از حداقل امنیت برخوردار نبوده و مشكل به اتصال شبكه این بانك ها با اینترنت و فقدان نرم افزارهای فایروال برمی گردد.
سرقت و اطلاع رسانی
سه ماه قبل در جریان دستگیری و خبر دستبرد اینترنتی به بانك [...] روابط عمومی این بانك اعلام كرده بود كه اساساً با پیگیری های انجام شده و مراقبت های مسئولان دستبرد اینترنتی با شكست روبه رو شده است در حالی كه در سخنان قاضی پرونده صحبت از دستبرد و برداشت و دستگیری و جرم به میان آمده است! نكته جالب توجه این جاست كه بانك [...] و حساب خودپرداز در جریان این سرقت بیشترین ضرر تبلیغاتی را داشته در حالی كه آن گونه كه كارشناسان می گویند سرقت اطلاعات و نفوذ به سیستم و ضعف امنیتی مربوط به شركت خدمات دهنده كارهای انفورماتیكی بانك های كشور است و احتمالاً بخشی از اشاره های قاضی پرونده نیز به مسئولان این شركت بوده است با این حال مسئولان این بانك نیز به این اندازه كه موضوع امنیت حساب های مشتریان خود را مورد دقت قرار نداده اند می توانند مورد سئوال قرار گیرند.اما آنچه مسئولان قضایی پرونده در مورد آن سخنی نگفته اند وضعیت متهمان این پرونده است. مشخص نیست آیا دادگاهی برای این سرقت برگزارمی شود و یا می توان این سارقان را با تمهیداتی مورد عفو قرار داد و یا محكومیت آنها را صرف تقویت ضعف های امنیتی سیستم های كامپیوتری بانكی كرد. در حالی كه برخی افراد افشای خبر سرقت های اینترنتی را به ضرر توسعه تكنولوژی كامپیوتر در عرصه بانكداری و بی اطمینانی مردم به این سیستم ها می دانند كارشناسان كامپیوتر تاكید می كنند كه با استفاده ازتكنولوژی های اطلاعاتی می توان میزان خسارت های ناشی از سرقت را به حداقل رساند.به گفته این كارشناسان سیستم های كامپیوتر مثل هر چیز دیگری كه وابسته به عنصر انسانی هستند می توانند دارای ضعف هایی نیز باشند كه اغلب از عناصر انسانی سرچشمه می گیرند همچنان كه در این زمینه قاضی پرونده به خرید ناآگاهانه دستگاه های خودپرداز معیوب و یا سوءاستفاده از حساب های اشخاص اشاره می كند.یك كارشناس در این باره می گوید: توجه مردم به سرقت كامپیوتری از این نظر بیشتر جلب می شودكه این نوع سرقت پدیده تازه ای است وگرنه در همین مورد اخیر هم میزان سرقت در مقایسه با سرقت های سنتی كه معمولاً انجام می گیرد بسیار پایین است، ضمن این كه چنین مشكلاتی در تمام كشورهای دنیا وجود دارد كه با سرمایه گذاری شركت های بیمه می توان آن را جبران و اطمینان مشتریان را جلب كرد. به هر حال این سرقت اینترنتی با خود مزایایی را نیز به همراه داشته است و آن توجه مسئولان بانك ها به بالا بردن امنیت شبكه ها است.


منبع : روزنامه شرق

مطالب مرتبط

برنامه های IM

برنامه های IM
امکان فوق بسرعت گسترش و جایگزین نامه نگاری سنتی و حتی مکالمات تلفنی شده است . روزانه میلیاردها نامه الکترونیکی ارسال می گردد. پست الکترونیکی یکی از سریعترین روش های ارتباطی موجود بوده و توانسته است بسرعت متداول گردد. در زمان ارسال یک نامه الکترونیکی ، گیرنده نامه ممکن است online ( وصل به شبکه ) نباشد . در چنین مواردی زمانی که گیرنده نامه به شبکه متصل می گردد و پس از بررسی صندوق پستی خود از ارسال نامه توسط دوستان خود آگاه می گردد. در روش فوق یک تاخیر ناخواتسه وجود دارد. در این روش هیچگونه امکانی جهت آگاهی از Online بودن گیرنده نامه الکترونیکی وجود ندارد. در صورتیکه گیرنده پیام Online باشد ، می بایست با دنبال نمودن مراحلی اقدام به باز نمودن ، مطالعه و پاسخ به نامه دریافتی نماید. برنامه های IM)Instant Messaging) باهدف تامین خواسته های مورد نظر( پاسخگوئی به خلاء های موجود ) مطرح گردیده اند. با استفاده از IM ، می توان لیستی از افرادیکه تمایل به ارتباط با آنان وجود دارد را ایجاد کرد. در ادامه می توان برای هر یک از افراد موجود در لیست کهonline می باشند ، پیام مورد نظر خود را ارسال کرد. به لیست فوق ، " لیست تماس " و یا Buddy list نیز می گویند. برای ارسال پیام یک پنجره کوچک توسط فرستنده و گیرنده پیام ، فعال و هر یک از آنها می توانند پیام مورد نظر خود را تایپ و سپس ارسال نمایند.
اکثر برنامه های IM ، خدمات متنوع دیگری را نیز ارائه می دهند:
ارسال پیام برای افرادیکه بصورت online می باشند.
گپ (Chat) . یک اتاق اختصاصی شامل دوستان و همکاران می توان ایجاد کرد.
لینک ها ی وب . امکان اشتراک وب سایت های مورد علاقه فراهم می گردد.
تصاویر. امکان مشاهده تصاویر ذخیره شده بر روی کامپیوتر دوستان مربوطه فراهم می گردد.
صدا . پخش موزیک برای دوستان مربوطه
فایل ها . امکان اشتراک فایل ها از طریق ارسال آنها برای دوستان مربوطه فراهم می گردد.
گفتگو. امکان مکالمه صوتی با دوستان مربوطه از طریق اینترنت فراهم می گردد.
امکان مشاهده آخرین اخبار بصورت پخش زنده فراهم می گردد.
روند شکل گیری برنامه های IM
قبل از عمومیت یافتن اینترنت ، تعدادی از افراد از طریق سیستم های BBS )Bulletin Boards system) قادر به استفاده از سرویس های online بودند. سیستم BBS مشابه یک وب سایت ایزوله شده است که کاربران با استفاده از مودم و یک نرم افزار ارتباطی خاص، قادر به استفاده از منابع موجود می باشند. پس از برقراری ارتباط با BBS ، کاربران با استفاده از مجموعه ای از منوهای ساده قادر به حرکت در سیستم و استفاده از امکانات مربوطه خواهند بود. برای دستیابی و استفاده از سیستم BBS دیگر، می بایست ارتباط موجود با BBS را قطع و مجددا" با BBS دیگر ارتباط برقرار کرد. سرویس های online اصلی نظیر AOL(American online) ، Prodigy و Compuserve متداولترین روش های ارتباط Online بود. سرویس های online برخلاف سیستم های BBS که صرفا" از یک نرم افزار ساده ارتباطی بمنظور ارتباط کاربران با سیستم استفاده می کردند ، از مجموعه ای از نرم افزار ها در این زمینه استفاده می کردند. در ادامه AOL امکان "کمیته های online " را ارائه کرد. بدین ترتیب کاربران قادر به گفتگو و ارتباط با یکدیگر ( مشروط بر online بودن ) از طریق اتاق های گپ و یا IM بودند. یک اتاق گپ ، نرم افزاری است که امکان تایپ اطلاعات و پیام های دلخواه را در اختیار کاربران قرار داده و پس از درج پیام ، سایر کاربران قادر به مشاهده پیام تایپ شده خواهند بود . برنامه های IM یک اتاق گفتگوی اختصاصی را برای کاربران مربوطه ایجاد می نماید .استفاده از برنامه های IM از سال ۱۹۹۶ در اینترنت متداول گردید. در ادامه نرم افزار ( سرویس ) ICQ که دارای قابلیت های فراوانی است ارائه گردید.
معرفی ICQ
استفاده از برنامه فوق مستلزم نصب یک برنامه بعنوان سرویس گیرنده بر روی کامپیوتر کاربر و اتصال به سایت ICQ بمنظور برقراری ارتباط با سرویس دهنده ICQ است . برنامه سرویس گیرنده نصب شده بر روی کامپیوتر کاربر با سرویس دهنده ICQ ارتباط برقرار خواهد کرد . اجرای برنامه سرویس گیرنده بر روی کامپیوتر کاربر و اتصال به اینترنت از پیش شرط های اولیه جهت استفاده از سرویس فوق است .
مراحل زیر نحوه استفاده از سرویس فوق را نشان می دهد :
● در ابتدا می بایست با اتصال به سایت ICQ ، نرم افزار لازم برای نصب بر روی سرویس گیرنده را دریافت کرد.
● برنامه دریافت شده را می بایست نصب و در ادامه اجراء کرد.
● برنامه نصب شده سعی در برقراری ارتباط با سرویس دهنده ICQ خواهد کرد. در این راستا از پروتکل خاص با نام ICQ v۵ برای ارتباطات استفاده می شود.
● پس از برقراری ارتباط بین سرویس گیرنده و سرویس دهنده ، می توان نام و رمز عبور خود را جهت ورود به سایت وارد کرد.در صورتیکه برای اولین مرتبه است که به سایت وارد می شوید ، می توان درخواست یک Account جدید نمود. پس از بررسی نام و رمز عبور داده شده و در صورت صحت آنان ، امکان ورود به سایت فراهم می گردد.
● برنامه سرویس گیرنده ، اطلاعات مورد نیاز را ( نظیر آدرس IP و شماره پورت ) برای سرویس دهنده ICQ ارسال می نمائید.
● سرویس دهنده ، یک فایل موقت شامل اطلاعات مربوط به ارتباط و افراد موجود در لیست تماس ایجاد می گردد. در ادامه بررسی خواهد شد که آیا افراد موجود در لیست تماس شما به شبکه وارد شده اند ؟
در صورتیکه هر یک از افراد موجود در لیست تماس شما به شبکه وارد شده باشند ، سرویس دهنده پیامی را برای سرویس گیرنده ICQ ارسال و اطلاعات مربوط به کاربران online ( موجود در لیست تماس ) را ارسال خواهد کرد. سرویس دهنده ICQ اطلاعات شما را نیز برای سایر کاربرانی که online بوده و نام شما در لیست تماس آنها می باشد ، نیز ارسال خواهد کرد .
● زمانیکه سرویس گیرنده ICQ اطلاعات مربوط به افراد موجود در لیست تماس را دریافت می دارد ، وضعیت کاربر مورد نظر به Online تغییر می یابد.
● بر روی نام کاربر موجود در لیست تماس که online شده است ، کلیک و پس از فعال شدن پنجره مربوطه می توان متن مورد نظر خود را تایپ و برای کاربر مربوطه ارسال کرد.
● پیام ارسالی شما مستقیما" برای برنامه سرویس گیرنده ICQ مربوط به کاربر مورد نظر ، ارسال خواهد شد. ( برنامه سرویس گیرنده ICQ از آدرس IP و شماره پورت مربوط به کامپیوتر کاربر مورد نظر آگاهی دارد ) . در فرآیند فوق سرویس دهنده ICQ دخالت نکرده و مبادله اطلاعات مستقیما" توسط برنامه های سرویس گیرنده انجام خواهد شد.
● کاربر مورد نظر پس از دریافت پیام ، می تواند پاسخ لازم را برای قرستنده ارسال نماید.
● پس از اتمام مبادله اطلاعاتی ، می توان پنجره مربوط به ارسال پیام را غیرفعال و در صورت ضرورت برنامه سرویس گیرنده ICQ را نیز غیرفعال نمود. در چنین حالتی برنامه سرویس گیرنده پیامی را برای سرویس گیرنده ICQ ارسال و او از از غیرفعال شدن خود ،آگاه می سازد. در ادامه سرویس دهنده ICQ پیامی را برای سایر سرویس گیرندگان ICQ ( موجود در لیست تماس شما ) ارسال و آنها را از این واقعه آگاه می نماید. در نهایت سرویس دهنده ICQ فایل موقت ایجاد شده که شامل اطلاعات مربوط به سرویس گیرنده ICQ است ، را حذف خواهد کرد.
در سال ۱۹۹۸ ، ICQ توسط AOL خریداری و سرویس فوق در اختیار عموم کاربران AOL نیز قرارگرفت . اکثر برنامه های IM دارای عملکردی مشابه با ICQ می باشند. در ادامه به دو نمونه متداول در این زمینه اشاره خواهد شد.
MSN Messenger
شرکت مایکروسافت با ارائه برنامه MSN Messenger که یک نوع برنامه IM می باشد ، امکان برقراری ارتباط کاربران MSN را بایکدیگر فراهم نموده است .با استفاده از برنامه فوق ، کاربران قادر به ارتباط از طریق متن ( ارسال پیام ) ، صوت ( مکالمه صوتی ) و ... می باشند. برنامه فوق مجموعه ای گسترده از سایر خدمات را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد
Yahoo messenger
Yahoo messenger ، یکی دیگر از نمونه برنامه های IM است . ویژگی مهم برنامه فوق ، ارتباط و پیوستگی آن با سایر خدمات ارائه شده توسط Yahoo است.
آینده برنامه های IM بسیار روشن است . IETF)Intenet Engineering Task Force) در تلاش برای پیاده سازی یک پروتکل استاندارد برای برنامه های IM است . با استفاده از برنامه های IM امکان برگزاری کنفرانس های مجازی و همکاری در زمینه انجام یک پروژه بزرگ ، بسادگی محقق می گردد.برنامه های IM رویکردی جدید به دنیای ارتباطات مبتنی بر اینترنت می باشند .

وبگردی
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».