جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ / Friday, 23 March, 2018

سرقت اینترنتی از ::: بانک::: سارقان نخبه!


سرقت اینترنتی از ::: بانک::: سارقان نخبه!
وقتی قرن ۲۱ از راه رسید علم و تكنولوژی آن قدر پیشرفت چشمگیری پیدا كرد كه تمامی امور زندگی انسان ها را تحت الشعاع خود قرار دهد تا آن جا كه سارقین بانك ها نیز در قرن ۲۱ به جای نقاب بر چهره گذاشتن و با تهدید و گروگان گیری تنها با اكتفا به علم و تكنولوژی روز در كمتر از چند ساعت بدون بهره جستن از هر نوع خشونت فیزیكی در محیطی كاملاً رایانه ای ، بانكی را سرقت می كنند. گرچه امروزه داستان این نوع سرقت های دیجیتالی دستمایه بسیاری از فیلم های پرفروش و پرمخاطب شده است اما به نظر می رسد برای اكثر مردم این نوع سرقت ها تنها در فیلم های سینمایی عینیت و جذابیت داشته باشد و به ذهن هیچ كس خطور نمی كند كه شاید روزی هم در كشور خودمان یكی از همین سرقت های اینترنتی از قالب فیلم و داستان به حقیقت نزدیك شود و...
سناریوی واقعی
در یكی از روزهای پاییز امسال بر روی خروجی یكی از سایت ها، خبر سرقت اینترنتی از بانك [...] درج شد خبری كه ناخودآگاه شوك عجیبی را در جامعه به وجود آورد. همه به دنبال یك گروه خرابكار بودند. سارقان با سابقه، مجرمانی با پرونده های سنگین. اما نه، آنها نه گروه خلافكار بودند و نه یك باند تبهكار چند دانشجو بودند كه تحت رهبری یك فارغ التحصیل الكترونیك كه درحقیقت یك دانشجوی نمونه كشوری هم به شمار می رفت به این سرقت دست زده بودند. رهبر گروه با ورود به سیستم نگهداری كننده اطلاعات مشتریان توانسته بود بخشی از پول های حساب های افراد را به یك كارت خودپرداز وصل كند و به این ترتیب دوستانش را برای دریافت این پول ها به داخل بانك و یا مقابل دستگاه های خودپرداز بفرستد.
اما با مشخص شدن این سرقت، او به عنوان متهم بلافاصله دستگیر می شود و در تحقیقات اولیه هر گونه اطلاع از جریان سرقت را انكار و در مورد استفاده از كارت خودپرداز خود در این زمینه می گوید: چندی قبل هنگامی كه در اینترنت مشغول چت كردن بودم به یك آگهی برخوردم كه كارتی خالی را به قیمت خوبی می خریدند به بانك رفتم و با اعلام گم شدن كارت های اعتباری خود در این زمینه از رئیس بانك اطلاعاتی كسب كردم و بعد با قرار ملاقات كارت اعتباری خودم را به خریداران فروختم. پلیس با این اظهارات و با توجه به نداشتن مدرك كافی به سراغ بانك ها می رود و از آنها می خواهد كه جا به جا شدن مبالغ بالا در حساب های خودپرداز را كنترل كنند آنها نیز این كار را انجام می دهند و به فردی برمی خورند كه می خواهد با استفاده از شیوه ای مشابه مبلغ كلانی را برداشت كند ، اما قبل از آنكه پلیس بخواهد كاری كند فرد درخواست كننده متواری می شود اما با ردپایی كه از وی برجای می ماند چندی بعد او دستگیر شده و اعتراف می كند كه به صورت گروهی اقدام به این كار كرده است، با این اعتراف همه باند پنج نفره دستگیر می شوند و به شیوه فیلم های پلیسی همان متهمی كه از اول گمان می رفت گناهكار است ولی بعداً با مظلوم نمایی خود را بی گناه نشان می دهد دوباره و در پایان داستان به عنوان گرداننده اصلی این باند دستگیر می شود. به هر حال اعترافات متهم اول بسیار قابل توجه و تا اندازه ای سینمایی است. او در مورد این سرقت می گوید: به هیچ وجه انگیزه مادی نداشتم و فقط برای اینكه علم خود را به رخ دیگران بكشم اقدام به این كار كردم و بعد از اینكه كم كم به راحتی وارد حساب های اینترنتی شدم وسوسه برداشت پول از حساب ها نیز به سراغم آمد. اما این ها سناریوی یك فیلم سینمایی نیست یك ماجرای واقعی از یك سرقت اینترنتی است كه توسط سید عیسی حسینی بازپرس پرونده و در یك گفت و گو بعد از دوماه سكوت برای افكار عمومی بازگشایی شده است با این تفاوت كه با سخنان وی ابعاد پرونده از چند دانشجو فراتر رفته است.
خیانت به ملت
به گفته بازپرس حسینی فرد، نفوذگر در اعترافات خود خاطر نشان كرده بود كه سیستم كامپیوتری بانكی كشور بسیار شكننده و قابل نفوذ است و همین او را به نفوذهای مكرر و برداشت غیر قانونی ترغیب كرده است، برای پیگیری این موضوع تحقیقات قضایی مسیر خود را تغییر و به سراغ نقاط نفوذ پذیر بانك ها می روند و پس از بررسی ها متوجه می شوند كه بعضی مسئولان در خرید، سرویس و نگهداری این سیستم ها پول های هنگفتی را از بیت المال دریافت كرده اند و در قبال این كار سرویسی ارایه نداده اند.به گفته بازپرس پرونده علاوه بر این، سرویس دهی و نگهداری سیستم امنیتی مذكورنیز از سوی مسئولان مربوطه بدون انجام مناقصه به یك شركت خاص واگذار شده بود. این مقام قضایی تاكید می كند كه همچنین تخلفات عدیده ای در این زمینه انجام گرفته است كه با همكاری مسئولان در حال بررسی است تا برخورد قانونی لازم با آنها صورت گیرد.این بازپرس همچنین به صراحت موضوع خرید این سیستم را نیز مورد انتقاد قرار داده و می گوید: متاسفانه در زمینه خرید این سیستم به كشور ما خیانت شده و می توان گفت از همان ابتدا این سیستم ها معیوب بوده چرا كه كشور طراح این سیستم بعد از دو ماه نصب متوجه می شود كه این سیستم ایراد دارد و آن را طرد می كند اما متاسفانه كشور ما نسبت به خرید این سیستم اقدام می كند همچنین سرویس دهی و نگهداری این سیستم نیز ناقص است البته پیشگیری های اولیه صورت گرفته و راه دسترسی اینترنتی به حساب ها بسته شده به طوری كه برای كوتاه مدت جای نگرانی وجود ندارد.بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه یك عمومی و انقلاب تهران با تاكید بر این كه باید شخص یا شركت ثالثی هم باشد تا نگهداری و سرویس این سیستم را بر عهده بگیرد و به صورت شبانه روزی فعال باشد می گوید: مردم باید در نگهداری رمزها و كارت های خودپرداز دقت كنند و به راحتی آن را در اختیار افراد ثالث قرار ندهند و بانك ها نیز امین مردم هستند و باید تمام تلاش خود را صرف نگهداری امانت مردم كنند.سخنان این قاضی نشان می دهد كه تحقیقات او نشان داده سیستم بانكی كشور خصوصاً در بخش مربوط به خودپرداز ها دچار نقص های امنیتی جدی است، هر چند در كوتاه مدت می شود جلوی نفوذهایی از این دست را گرفت اما در درازمدت نیاز به اصلاح جدی در این سیستم ها وجود دارد. همچنین با این حال سخنان این قاضی نشان دهنده باز شدن ابعاد این پرونده نیز هست و احتمالاً با چنین اظهاراتی باید منتظر بود كه آیا مسئولانی كه قاضی از سهل انگاری و بعضاً خیانت آنها سخن به میان آورده مورد بازخواست قرار خواهند گرفت.هرچند دستگیری افرادی كه اقدام به این سرقت اینترنتی كرده بودند به سرعت انجام گرفت و نشان از افزایش قدرت پلیس در زمینه جرایم رایانه ای است اما معضل اساسی نبود قانون جرایم كامپیوتری است. قاضی حسینی در پاسخ به پرسشی در مورد این كه با استناد به چه قانونی این افراد را مجرم می دانید، می گوید: در مورد جرایم اینترنتی در قوه قضائیه لایحه خاصی تدوین شده است كه در حال حاضر استادان فن مشغول تدوین خاص در این زمینه هستند ولی اكنون برای تعیین مجازات جرایم رایانه ای و اینترنتی مانند همین جرم رایانه ای فقط به قوانین عادی استناد می شود. وی می افزاید: به نظر اینجانب در رابطه با این جرم، سرقت معنایی ندارد زیرا ربایشی در كار نبوده است بلكه رموز بانكی مربوط به حساب بانكی شخص دیگری جعل شده و با استفاده از شگردهای خاص اموالی به سرقت رفته و در حقیقت از طریق اینترنت برداشت صورت گرفته است.
با این حال كارشناسان حقوقی تاكید می كنند كه حتی در صورت نداشتن قانون نمی توان به پرونده رسیدگی نكرد. رضا پرویزی دبیر كمیته مبارزه با جرایم رایانه ای قوه قضائیه می گوید :در قانون اساسی در ماده ۱۶۷ آمده است كه نباید قاضی به بهانه نداشتن قانون، پرونده را رسیدگی نكند آئین نامه به ما ابلاغ می كند كه حتماً به جرم رسیدگی شود، در مورد این پرونده نیز قاضی باید حتماً حكم بدهد، هر چند قانونی در مورد این جرایم نداریم و قانونی كه به آن استناد شده است در مورد كلاهبرداری است و به نظر من استفاده از این قانون در مورد این پرونده چندان درست نیست اما باز به دلیل همان اصل ۱۶۷ قاضی ناچار است به همین ماده قانون برای دادن حكم اكتفا كند. پرویزی درباره این سرقت توضیح زیادی ارائه نمی دهد و صرفاً اشاره می كند: این سرقت نشان می دهد كه این سیستم از حداقل امنیت برخوردار نبوده و مشكل به اتصال شبكه این بانك ها با اینترنت و فقدان نرم افزارهای فایروال برمی گردد.
سرقت و اطلاع رسانی
سه ماه قبل در جریان دستگیری و خبر دستبرد اینترنتی به بانك [...] روابط عمومی این بانك اعلام كرده بود كه اساساً با پیگیری های انجام شده و مراقبت های مسئولان دستبرد اینترنتی با شكست روبه رو شده است در حالی كه در سخنان قاضی پرونده صحبت از دستبرد و برداشت و دستگیری و جرم به میان آمده است! نكته جالب توجه این جاست كه بانك [...] و حساب خودپرداز در جریان این سرقت بیشترین ضرر تبلیغاتی را داشته در حالی كه آن گونه كه كارشناسان می گویند سرقت اطلاعات و نفوذ به سیستم و ضعف امنیتی مربوط به شركت خدمات دهنده كارهای انفورماتیكی بانك های كشور است و احتمالاً بخشی از اشاره های قاضی پرونده نیز به مسئولان این شركت بوده است با این حال مسئولان این بانك نیز به این اندازه كه موضوع امنیت حساب های مشتریان خود را مورد دقت قرار نداده اند می توانند مورد سئوال قرار گیرند.اما آنچه مسئولان قضایی پرونده در مورد آن سخنی نگفته اند وضعیت متهمان این پرونده است. مشخص نیست آیا دادگاهی برای این سرقت برگزارمی شود و یا می توان این سارقان را با تمهیداتی مورد عفو قرار داد و یا محكومیت آنها را صرف تقویت ضعف های امنیتی سیستم های كامپیوتری بانكی كرد. در حالی كه برخی افراد افشای خبر سرقت های اینترنتی را به ضرر توسعه تكنولوژی كامپیوتر در عرصه بانكداری و بی اطمینانی مردم به این سیستم ها می دانند كارشناسان كامپیوتر تاكید می كنند كه با استفاده ازتكنولوژی های اطلاعاتی می توان میزان خسارت های ناشی از سرقت را به حداقل رساند.به گفته این كارشناسان سیستم های كامپیوتر مثل هر چیز دیگری كه وابسته به عنصر انسانی هستند می توانند دارای ضعف هایی نیز باشند كه اغلب از عناصر انسانی سرچشمه می گیرند همچنان كه در این زمینه قاضی پرونده به خرید ناآگاهانه دستگاه های خودپرداز معیوب و یا سوءاستفاده از حساب های اشخاص اشاره می كند.یك كارشناس در این باره می گوید: توجه مردم به سرقت كامپیوتری از این نظر بیشتر جلب می شودكه این نوع سرقت پدیده تازه ای است وگرنه در همین مورد اخیر هم میزان سرقت در مقایسه با سرقت های سنتی كه معمولاً انجام می گیرد بسیار پایین است، ضمن این كه چنین مشكلاتی در تمام كشورهای دنیا وجود دارد كه با سرمایه گذاری شركت های بیمه می توان آن را جبران و اطمینان مشتریان را جلب كرد. به هر حال این سرقت اینترنتی با خود مزایایی را نیز به همراه داشته است و آن توجه مسئولان بانك ها به بالا بردن امنیت شبكه ها است.


منبع : روزنامه شرق

مطالب مرتبط

انتخاب یک host برای یک سایت ASP.NET

ارائه خدمات هاستینگ برای وب سایت ها، نمونه ای در این زمینه است . با توجه به این که امروزه در اکثر وب سایت های معتبر از برنامه های وب متعددی به منظور ارائه خدمات به کاربران استفاده می گردد ، انتخاب یک host مناسب از جمله تصمیمات مهم در زمان راه اندازی یک وب سایت است که در موفقیت و یا عدم موفقیت یک سایت ، نقشی کلیدی و غیرقابل انکار را برعهده خواهد داشت .برنامه های وب نوشته شده با استفاده از فنآوری ASP.NET نیز از این قاعده مستثنی نمی باشند .در صورتی که قصد انتخاب یک host برای برنامه های وب ASP.NETرا دارید ، مطالعه این مقاله شما را با پارامترهای مهم در این رابطه بیشتر آشنا می نماید .فراموش نکنیم که هر برنامه به ملزومات و امکانات مختص به خود نیاز دارد و می بایست فرآیند انتخاب یک مرکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ ( WHP:Web Hosting Provider ) با بررسی امکانات و سرویس های ارائه شده توسط host با توجه به ملزومات مورد نیاز یک برنامه صورت پذیرد.
تهیه لیست ملزومات مورد نیاز یک برنامه
اولین مرحله برای انتخاب یک host ، شناسائی ملزومات مورد نیاز یک برنامه است . برخی از افراد در این رابطه در ابتدا به دنبال این موضوع هستند که host مورد نظر چه نوع سرویس هائی را و با چه قیمتی ارائه می نماید . پرداختن به موضوع فوق بدون شناسائی و آنالیز ملزومات مورد نیاز یک برنامه ، روشی غیرمنظقی در جهت انتخاب یک host است . بدین منظور پیشنهاد می گردد در ابتدا لیستی از امکانات مورد نیاز یک برنامه با توجه به موارد زیر تهیه گردد : برنامه مورد نظر به چه میزان فضا نیاز دارد ؟ در صورتی که قصد ارائه صوت و تصویر بر روی یک وب سایت وجود داشته باشد ، می بایست یک host را انتخاب نمود که دارای امکاناتی مناسب برای ارائه فضای ذخیره سازی مورد نیاز باشد.برنامه مورد نظر به چه میزان پهنای باند نیاز دارد ؟ پاسخ به سوال فوق و تخمیمن مقدار واقعی مورد نیاز تا اندازه ای مشکل بنظر می آید ، ولی اکثر وب سایت های شخصی و یا وب سایـت های متعلق به سازمان ها و یا شرکت های کوچک به چیزی حدود چهار گیگابایت در ماه نیاز خواهند داشت . برنامه مورد نظر از چه نوع بانک اطلاعاتی استفاده می نماید ؟ در صورتی که در رابطه با انتخاب اکسس و یا SQL تردید دارید ، قطعا" SQL یک گزینه مناسب تر در این رابطه خواهد بود . هسته SQL دارای انعطاف لازم متناسب با رشد بانک اطلاعاتی با رعایت اصل مهم عدم کاهش کارآئی است . این در حالی است که چنین وضعیتی در اکسس مشاهده نمی گردد . به هرحال پیشنهاد می گردد همواره از ابتدا با لطف بیشتری به سرویس دهنده SQL نگاه شود ! در صورتی که دارای یک نسخه مجاز از سرویس دهنده SQL نمی باشید ، می توان با استفاده از نسخه رایگان MSDE اقدام به پیاده سازی نرم افزار نمود و پس از آماده شدن برنامه آن را برروی یک سرویس دهنده معتبر SQL بکار گرفت . بانک اطلاعاتی استفاده شده در برنامه به چه میزان فضا نیاز دارد ؟ معمولا" مراکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ تعرفه خدمات خود را بر اساس میزان فضای ذخیره سازی بانک اطلاعاتی بر حسب مگابایت در مقابل فضای ذخیره سازی فایل ها بر حسب مگابایت ، ارائه می نمایند . آیا برنامه مورد نظر به گواهینامه های SSL به منظور پردازش ایمن کارت های اعتباری نیاز دارد ؟ در صورت ضرورت استفاده از سرویس فوق ، می بایست یک مرکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ را انتخاب نمود که قادر به درخواست و نصب یک گواهینامه برای وب سایت مورد نظر با هزینه قابل قبول باشد ( سعی گردد فرآیند درخواست یک گواهینامه توسط مرکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ انجام شود ) . آیا به دریافت mail از یک دامنه یکسان نیاز است ؟ اکثر مراکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ سرویس های Email رایگانی را ارائه می نمایند . در این رابطه لازم است بررسی لازم در خصوص تعداد صندوق های پستی ارائه شده و امکانات و ویژگی های مدیریت mail با هدف میزان انطباق آنان با خواسته های شما به دقت صرورت پذیرد . پس از تهیه لیست فوق می توان بررسی لازم در رابطه با انتخاب یک مرکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ را آغاز نمود . در صورتی که برخی از مراکز فوق خواسته های اولیه شما در جهت تامین ملزومات مورد نیاز یک برنامه وب ASP.NET را به خوبی تامین نمی نمایند و یا دارای پهنای باند مناسب و یا طرح های متفاوت فضای ذخیره سازی نمی باشند از همین ابتدا دور آنان خط بکشید وبه سراغ آنان نروید .
بررسی دقیق کاندیداها و انتخاب یک host نهائی
پس از این که تعداد کاندیداها به چهار تا پنج مورد محدود گردید ، می بایست عملیات انتخاب host را با بررسی جزئیات بیشتری دنبال نمود . در این رابطه می توان سوالات متعددی را از host کاندید شده مطرح تا در نهایت و پس از آگاهی از پاسخ آنان بتوان یک host مناسب را انتخاب نمود . در زمان انتخاب یک host در اولین مرحله تمایل دارید که با نحوه کار کردن با آنان بیشتر آشنا شوید . آیا نحوه برخورد آنان مناسب است ؟ نحوه و سرعت پاسخگوئی آنان به سوالات مطرح شده به چه صورت است ؟ پاسخ های آنان از لحاظ فنی تا چه میزان صحت دارد ؟زمانی که یک مرکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ نمی تواند در جذب مشتری موفق عمل نماید ، قطعا" در ارائه خدمات به مشتریان و حفظ آنان نیز موفق عمل نخواهد کرد . در ادامه با برخی موارد مهم به منظور سنجش میزان قابلیت و توانمندی یک مرکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ بیشتر آشنا می شویم :
Backup : در این رابطه لازم است با جزئیات استراتژی تهیه backup توسط مرکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ بیشتر آشنا گردید. در چه مقاطع زمانی و به چه صورت از فایل های سیستم و بانک های اطلاعاتی backup تهیه می گردد؟ در صورت بروز یک مشکل خاص چه مدت زمانی طول خواهد کشید تا اطلاعات backup گرفته شده restore گردند ؟
Reliablity : در این رابطه لازم است با زیرساخت مرکز ارائه دهنده خدمات هاستیتگ بطور مختصر آشنا گردید. آیا آنان دارای پهنای باند ارتباطی مناسبی به اینترنت می باشند ؟ استفاده از تجارب سایر افراد و موسساتی که قبلا" وب خود را در اینگونه مرکز host نموده اند ، می تواند موثر واقع شده و فاصله بین شعار های جذب مشتری با واقعیت های موجود را واقعی تر نماید . بکارگیری و مدیریت :در زمان عملیاتی نمودن یک برنامه و استقرار آن بر روی یک مرکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ ، اکثر مراکز فوق امکان دستیابی FTP و یا FPE ( اقتباس شده ازFront Page Extensions ) را در اختیار شما قرار می دهند ( و یا هر دو ) . FPE دارای اولویت بیشتری نسبت به FTP است . ویژوال استودیو دات نت ۲۰۰۳ دارای امکانات مناسبی به منظور انتقال یک پروژه بر روی یک سرویس دهنده از راه دور با استفاده از FPE است .( ویژوال استودیو ۲۰۰۵ همچنان از FPE حمایت می نماید ) . مراکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ با استفاده از FPE قادر به ارائه یک کنترل پانل به منظور مدیریت مسائل مرتبط با برنامه های وب از طریق یک اینترفیس مبتنی بر وب می باشند . پیشنهاد می گردد در ابتدا و قبل از عقد هرگونه قراردادی از نسخه آزمایشی کنترل پانل به منظور آشنائی با قابلیت های برنامه استفاده گردد . برای سرویس دهنده SQL ، یک مرکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ می بایست امکان اتصال مستقیم به سرویس دهنده را با استفاده از ابزارهائی نظیر Visual Studio .NET, Enterprise Manager و یا Query Analyze در اختیار شما قرار دهد . در صورتی که مرکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ صرفا" یک اینترفیس وبی را ارائه می نماید ، ممکن است در زمان استفاده از ابزارها و اسکریپت های استاندارد در زمان نصب ، نگهداری و بهتگام سازی بانک اطلاعاتی، مشکلات خاصی ایجاد گردد .
آمار : آشنائی و اطلاع از آمار ترافیک روزانه یک سایت بسیار حائز اهمیت است . اکثر مراکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ گزارشات از قبل آماده شده ای را از لاگ های سرویس دهنده وب در اختیار شما قرار می دهند تا با استفاده از آنان بتوان تعداد مراجعه کنندگان به یک سایت را تشخیص داد . پیشنهاد می گردد از host مورد نظر یک نسخه از این نوع گزارشات را دریافت و بررسی نمائید که گزارشات فوق تا چه میزان منطبق با خواسته های شما می باشند . گزارشات شامل referrers ( چگونه بازدیدکنندگان به سایت شما آمده اند ) و خطاهای ۴۰۴ ( زمانی که یک لینک بد وجود داشته باشد ) بسیار مفید می باشند.برخی از مراکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ فایل های log خام را در اختیار شما قرار داده تا با استفاده از آنان بتوان گزارشات دلخواه را تولید نمود .
امنیت : در این رابطه لازم است مسائل امنیتی مرتبط با host مورد نظر به دقت بررسی گردد . برای برنامه های وب نوشته شده با استفاده از فنآوری ASP.NET بسیار حائز اهمیت است که مرکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ از ویندوز ۲۰۰۳ استفاده نماید که به خوبی patch شده باشد . پیشنهاد می گردد از مرکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ سوال شود که چگونه و در چه زمانی نسبت به رفع اشکالات امنیتی ، اقدام می نماید .
نیازهای خاص : آیا برنامه مورد نظر از عناصر و یا سرویس هائی خارج از فریمورک دات نت استفاده می نماید ؟ آیا آنان مرتبط با MSXML ۴ و WSE ۲ می باشند و یا این که هر شب می بایست یک فعالیت زمانبدی شده اجراء گردد؟ در صورتی که پاسخ به سوال فوق مثبت است از مرکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ سوال شود که آیا عناصر و سرویس های مورد نیاز بدرستی بر روی سیستم نصب و پیکربندی شده اند ؟
سایر سرویس های رایگان : اکثر مراکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ عناصر و کنترل های رایگانی را به همراه پکیج هاستینگ ارائه می نمایند . تعداد زیادی از کنترل ها رایگان می باشند. بنابراین لازم است پکیچ پیشنهادی مرکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ با دقت و حساسیت خاصی بررسی گردد . برخی از مراکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ سرویس های اضافه ای نظیر SQL Server Reporting Services را با تعرفه مناسبی ارائه می نمایند .
پس از بررسی مراکز ارائه دهنده خدمات هاستینگ در جهت تامین اهداف مهم و حیاتی یک برنامه می توان نسبت به انتخاب نهائی یک host اقدام نمود . قبل از هر چیز لازم است که متن قرارداد تنظیم شده به دقت مطالعه گردد و اطمینان حاصل شود که در صورت ضرورت ارتقاء پلن ، این امر امکان پذیر خواهد بود . سابقه حضور موفقیت آمیز یک host در عرصه ارائه خدمات هاستینگ، می تواند به عنوان یکی از شاخص های مهم میزان موفقیت اینگونه مراکز مورد توجه قرار گیرد ، چراکه مشتریان با حق انتخاب خود امکان حضور چنین مراکزی را در عرصه ارائه خدمات هاستینگ نخواهند داد .

وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
حسرت روزهای گذشته
بزرگترین آرزوی کودکیم بزرگ شدن بود و زندگی را در روزهایی که می‌آمد جست‌وجو می‌کردم آن روزها آمده‌اند و می‌گذرند و من غرق در هیاهوی زندگی آرزوی کودکی‌ها را دارم بدان اگر همواره …