دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / Monday, 19 February, 2018

شما مبتلا به گوگل شده‌اید!


شما مبتلا به گوگل شده‌اید!
من سایت و امكانات گوگل (Google) را بسیار دوست دارم. به نظر من، خدمات این سازمان بسیار مفید و قابل استفاده است. من آن‌قدر به این سایت اطمینان دارم كه از آن به عنوان Web browser خود استفاده می‌كنم, به طوری كه به سادگی بر روی نوار منو (Menu bar) متصل و هر لحظه قابل استفاده است.موارد دیگری كه من از آن استفاده می‌كنم بسیار متنوع هستند؛ برای وب‌لاگ اختصاصی خودم، برای پست الکترونیکی، برای پیدا كردن مطالب مفید و همچنین برای جستجوی اخبار جدید كه مورد اخیر شاید به صدها بار در روز برسد.اما موردی وجود دارد كه باعث ناراحتی من می‌شود. اما این ایده‌ی گوگل در چنگ انداختن عنكبوت‌وار به هارددیسك کامپیوترهای شخصی بسیار ناراحت کننده است. این كار باعث می شود كه تمام دنیا به محتویات درون هاردیسك‌ها شامل MP۳ ها، آلبوم‌ها و عكس‌های خانوادگی و نامه‌های خصوصی، دست‌رسی داشته باشند.حریم خصوصی افراد، متاعی است كه به شكلی فزاینده در معرض خطر بی‌توجهی و نابودی است. این موضوع وحشتناك را به راحتی می‌توانید از آخرین اخبار روز در ذهن خود تجسم كنید. آخرین مورد از این دست اخبار ناخوشایند مربوط به كره‌ی جنوبی است، در این حادثه كاركنان یك شركتِ تلفن‌های همراه، جزییات مشخصات شخصی شش میلیون نفر (بله! شش میلیون نفر!) را كه شامل نام، شماره تلفن‌های همراه، نشانی پست‌های الکترونیکی و موارد مشابه بود, به شركت‌های بازاریابی فروختند.اما در برخی كشورها، خوش‌بختانه هنوز با چنین مواردی كه برای نمونه داده‌های مشتریان به وسیله‌ی یك جنایت‌كار باهوش شبكه دزدیده شود, روبه‌رو نشده‌ایم.
اما آیا می‌توان تضمین كرد كه این اتفاق در آینده رخ نخواهد داد؟
برابر تحقیقات ماه آگوست موسسه‌ی Messagelab فاش شد كه از هر ده شرکت، شش مورد اگر با تهدید ویروس یا Spam روبه‌رو شوند، از پست الكترونیكی پیشین و محتویات آن صرف‌نظر می‌كنند و هم‌چنین از هر پنج بنگاه تجاری، یكی معتقد است كه كلاه‌برداری‌های اینترنتی هم‌چون دزدیID و دست‌بردهای کامپیوتری حالا دیگر یك تهدید واقعی است.برگردیم به بحث صفحه‌ی جستجوی گوگل, طبق اظهارات دوست قدیمی من،‍اریک اشمیت۲ كه یک مدیر اجرایی است، هدف نهایی این شركت ساختن ”گوگلی است كه شما را بشناسد“ كه البته این نظریه در نگاه اول بسیار جالب به نظر می‌رسد.نرم افزار را Download كنید و گوگل به شما امكان جستجو خواهد داد. به نحوی كه با کمک سیستم خود بتوانید میلیون‌ها كامپیوتر دیگر را كه به وب متصل هستند، شناسایی و كنكاش كنید.طبق ماده‌ی ”رضایت در جمع‌آوری اطلاعات غیرشخصی“، سیستم جستجوی گوگل می‌تواند اطلاعات قابل شناسایی غیرشخصیِ مشخصی را كه در كامپیوتر شما قرار دارد، بدون محدودیت در دفعات، جست‌وجو و برداشت كند. حتا اگر هم بخواهید، نمی‌توانید فرآیند را متوقف كنید، چه در حال نصب یك برنامه، چه پس از نصب، در نهایت اطلاعات جمع‌آوری شده‌ی غیرشخصی به گوگل فرستاده می‌شود.اگر دوست دارید بگویید پارانویید۳ شده‌ام، اما من با این نظریه چندان موافق نیستم، حتا اگر مفید و قابل استفاده باشد، باز هم دوست ندارم داده‌های كامپیوتر من به صورت یك كاتالوگ به محدوده‌ی عموسام! فرستاده شود.خوب، در مورد فایل‌های MP۳ چطور؟ در حالی كه من در تقسیم غیر قانونی فایل‌های MP۳ سهیم نبوده‌ام، نرم‌افزار Media player من خودبه‌خود شروع به جمع كردن MP۳ها می‌كند و كامپیوتر من از فایل‌هایی كه من به دنبالشان نیستم، انباشته می‌شود. ناگهان متوجه موضوعی می‌شوم. چه اتفاقی برای عكس‌های خصوصی اولین حمام دختر بچه‌ام افتاده است. راستی چه‌گونه باید از عكس‌های خانوادگی و خصوصی حفاظت كرد؟
البته شما می‌توانید از فرستادن اطلاعات به گوگل جلوگیری كنید. من به عنوان یك ستون‌نویس و روزنامه‌نگار كه پیوسته در مورد امنیت اینترنت مطلب می‌نویسد, نمی‌توانم متقاعد شوم كه پیش‌گیری از نشر اطلاعات شخصی یك مفهوم خدشه‌ناپذیر و به طور کامل اثبات شده است و وقتی برای امنیت اطلاعات با این همه دردسر و مشكل رو به رو می‌شوم، به این طرز تفكر بیشتر اعتقاد پیدا می‌كنم . بیایید رو راست باشیم، قرار دادن اطلاعات شخصی روی Server، با هر هدفی، به هیچ وجه کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد.من به جمله ی ”به هیچ كس اعتماد نكن“ حتا اگر بسیار عامیانه باشد، همواره معتقد هستم.
۱ -Simon Moores
۲ - Eic Schmidt
الف ) پارانویید(Paranoid) به كسی گفته می شود كه دچار بیماری روانی پارانویا (Paranoia) است. شخص مبتلا به پارانویا تصور می‌كند كه مورد نفرت دیگران است یا دیگران با او بد رفتار می‌كنند. از طرف دیگر بیمار تصور می‌كند كه شخصیت برجسته و مهمی است. مشكوك بودن به دیگران و بی‌اعتماد به اطرافیان از علایم این بیماری است.
ب) ترانه‌ی بسیار مشهور Paranoid كه در سال ۱۹۷۰ توسط اعجوبه‌ی موسیقی ozzy osbourne نوشته و همراه با گروه مشهور و پیشرو Black Sabbath اجرا شد و به عنوان یك سبك و استاندارد، مورد استفاده‌ی موسیقی‌دان‌های دیگر قرار گرفت.


مطالب مرتبط

گوگل ، غول اینترنتی ۸ ساله!


گوگل ، غول اینترنتی ۸ ساله!
گوگل موتور جستجوگر اینترنتی ۸ سال از عمر خود را پشت سرگذاشت، نگاهی کوتاه به تاریخچه آن می‌اندازیم.
اولین برخورد پایه گذاران کمپانی «گوگل»،یعنی «لری پیج» و «سرگی برین» با هم همه را به بحت واداشت. این دو همدیگر را اولین بار در تابستان ۱۹۹۵ در دانشکده کامپیوتر شرکت استنفورد،ملاقات کردند.
«لری» ۲۴ ساله به تازگی لیسانس خود را از دانشگاه میشیگان گرفته بود و «سرگی»، ۲۴ ساله نیز دانشجو سال بالاتر بود که قرار بود دانشجویان جدید را با دانشگاه آشنا کند. این اولین آشنایی بود.
در ژانویه سال ۱۹۹۶ اولین همکاری خود را پیرامون طراحی یک موتور جستجوگر به نام «BackRub» آغاز کردند که قادر بود لینک‌های داده شده را آنالیز و بررسی نماید.
در نیمه اول سال ۱۹۹۸«لری» و «سرگی» توانستند یک ترابایت (۱۰۲۴ گیگا بایت) را خریداری نمایند و این آغاز کار بود.
این دو سعی در گسترش موتور خود داشتند و به همه پیشنهاد فروش تکنولوژی خود را می‌دادند. از جمله این افراد، یکی از دو بنیان گذار یاهو یعنی «فیلو» بود.
لری و سرگی وقتی دریافتند که نمی‌توانند محصولات خود را بفروشند،تصمیم گرفتند که خود وارد بازار رقابت شوند. آنها گرفتن دکترا را کنار گذاشته و به دنبال سرمایه گذار گشتند.اولین سرمایه‌گذاری را که جذب کردند استاد دانشگاه استنفورد، از بنیان گذاران شرکت «سان‌مایکرو سیستم» یعنی «بکتولشیم» بود.
وی بعد از دیدن امکانات گوگل بلافاصله یک چک یکصدهزار دلاری کشید. در نهایت آنها توانستند با تلاش فراوان یک میلیون دلار سرمایه جمع کنند.
بالاخره در تاریخ هفتم سپتامبر ۱۹۹۸ شرکت گوگل درهای خود را باز کرد،ضمن اینکه اولین کارمند خود را(کسی که در حال حاضر مدیر فن آوری گوگل است) یعنی «کرگ سیلورشتاین» را استخدام کرد.
به مرور زمان گوگل خود را گسترش داد و در ماه ژوئن همکاری خود را با یاهو اعلام کرد.
در فوریه سال ۱۹۹۹ کمپانی گوگل با۸۰۰ کارمند داشت فضای ساختمانی خود را گسترش داد. در آن زمان گوگل وزانه به بیش از ۵۰۰ هزار جستجو پاسخ می‌گفت.
● از جمله افتخارات گوگل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
▪ کسب جایزه بهترین کار فنی در پیاده‌سازی صفحات وب توسط مجله به PC Magazine.
▪ مجله تایم این سایت را جزو ده سایت برتر دنیای سایبر قرار داد.
▪ در سال ۲۰۰۰،دو جایزه وبی دریافت کرد و خدمات جدیدی ارائه داد.
▪ ژوئن ۲۰۰۰ رسما بزرگ‌ترین جستجوگر وب شد.
● از جمله امکانات این کمپانی نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
▪ ارایه google Toolbar: این برنامه باعث می شود بدون رفتن به سایت اصلی جستجو کنید.
▪ امکان جستجو از طریق وسایل بی سیم.
▪ گوگل Image با امکان جستجو بر ۲۵۰ میلیون عکس.
▪ Google News مجموعه‌ای از آخرین اخبار.
گوگل نام خود را از بازی با حروف googol گرفته است، کلمه googol یعنی یک با صد صفر جلوی آن، در عالم هیچ چیز به این اندازه نداریم، ایده استفاده از این نام تلاش شرکت برای رساندن هدفشان برای دسته‌بندی حجمی عظیم از طلاعات است.
گوگل که در مدت زمان کوتاهی توانسته خود را به دو کمپانی برتر جهان یعنی یاهو و مایکروسافت برساند و با آنها به رقابت‌ بپردازد، در تلاش‌های تبلیغاتی خود اخیرا، همزمان با مناسبت‌های مختلف آرم خود را تغییر می‌دهد، آنچنانکه امروز نیز با تصویر یک کیک در میان حروف گوگل تولد هشت سالگی خود را جشن گرفته است.
البته گفتنی است در این عرصه رقابت و پیشرفت ایرانیان باز هم بی‌نصیب نبوده و «امید کردستانی»، به عنوان معاون ارشد رییس این کمپانی تاکنون نقش بسزایی در توسعه این کمپانی داشته است.
گوگل که یکی از پول‌دارترین کمپانی‌های جهان است، بنا به گزارشی که چندی پیش در هفته نامه تایم منتشر کرد، بخش قابل توجهی از موفقیت‌های خود را مدیون معاون ایرانی خود می‌داند. معاون ارشد رئیس گوگل در زمینه ارایه خدمات جهانی خرید و فروش کالا، سود فراوانی را نصیب بخش خصوصی این سایت اینترنتی کرده است.
به گفته «لورا لاک» نویسنده مجله تایم، گوگل در حال حاضر بهترین سایت جستجوگر دنیا محسوب می‌شود که روزانه، نتیجه بیش از ۲۰۰ میلیون جستجوی اینترنتی را ارائه می‌دهد.

کیک هویجی پرگردو برای افراد دیابتی !
ما در اینجا یک دسر کم کالری خوشمزه و لذیذ به شما معرفی می‌کنیم این دسر در هر وعده تنها ۱۰۰ تا ۱۵۰ کالری انرژی به بدن شما منتقل خواهند کرد در مقالات بعدی هم دسرهای دیگری را به شما …
وبگردی
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود!
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود! - رویدادی که در بطن آن، هواپیمای ATR شرکت آسمان قرار داشت که با کد EP-ATS رجیستر شده و مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان بر آن نام «خرمشهر» را گذارده بودند. نامی که هدف از انتخاب آن هرچه بوده، حتما یادآوری سقوط خرمشهر در ابتدای جنگ تحمیلی نبوده است. رویدادی که ساعاتی پیش بار دیگر رخ داد؛ این بار با سقوط هواپیمایی که خرمشهر نام داشت.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟ - اقتصاد سیاسی - محمودسریع القلم با بیان اینکه تقابل ما با جهان هزینه دارد،گفت:»هیچ انسانی پیدا نمی شود که بگوید با ظلم موافقم هستم،اما حکمرانی در کشور باید سود و زیان کند که با چه هزینه ای می خواهد این موضوع را پیش ببرد.»
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!!
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!! - امیرقادری منتقد سینما: حاتمی کیا یک فیلم بد و کاریکاتوری ساخته است
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر - آیین اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و سید عباس صالحی وزیر ارشاد برپا شد.