سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ / Tuesday, 17 July, 2018

چگونه از نوار ابزار گوگل استفاده کینم


چگونه از نوار ابزار گوگل استفاده کینم
گوگل به عنوان بخشی از خدمات خود، نوار ابزاری ایجاد كرده است كه قابلیت كار با نسخه‌های ۵ و بالاتر IE تحت ویندوز را دارا می‌باشد. حال شما می‌توانید جستجوی موردنظر خود را در هر مكانی از وب انجام دهید و دیگر مجبور نیستید برای این منظور به وب سایت گوگل بروید، و این كار مسیر شما را برای انجام جستجوی موردنظر یك قدم كوتاه‌تر می‌كند.
محسابات ریاضی
آیا می‌دانستید كه می‌توانید از گوگل به عنوان ماشین حساب نیز استفاده كنید؟
یا این‌كه آن را برای پیدا كردن معانی مورد استفاده قرار دهید؟ با مراجعه به این نشانی می‌توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.هنگامی كه از گوگل استفاده می‌كنید مجبور نیستید دامنه جستجوی خود را محدود به صفحات زبان مشخصی كنید. هرگاه در لیست نتایج جستجوی خود به صفحاتی از زبان‌های دیگر برخورد كردید به دنبال لینك ترجمه این صفحه(Translate this page) بگردید. با كلیك روی این لینك می‌توانید آن صفحه را به زبان انگلیسی ببینید.در واقع اگر جستجوی بهتر تنها كاری بود كه نوار ابزار گوگل انجام می‌داد، باز هم قابل توصیه به سایر كاربران بود، اما این ابزار توانایی انجام كارهایی فراتر از این مورد را نیز داراست. قابلیت جدید Browse by Name به شما این امكان را می‌دهد كه تنها نام موردنظر را در نوار آدرس IE تایپ كنید تا وب سایت موردنظر برای شما یافته شود. این قابلیت به‌ویژه هنگامی به‌كار می‌آید كه وب سایتی كه به دنبال آن هستید آدرس دقیق و مشخصی ندارد. اگر گزینه مناسبی پیدا نشود، صفحه نتایج جستجوی گوگل باز می‌‌شود كه در آن گزینه‌هایی مشابه به نمایش در می‌آیند. علاوه بر جستجو در وب سایت‌ها، از این نوار جهت جستجو در بخش‌های مختلف گوگل مانند عكس‌ها، گروه‌ها و حتی froogle، سایت فروشگاه جدید گوگل، نیز می‌توان استفاده كرد. این نوار ابزار بیشتر popupها را نیز متوقف می‌كند و آیكون موجود در نوار ابزار به شما می‌گوید كه آیا در صفحه‌ای كه مشاهده می‌كنید popupای را متوقف كرده است یا خیر. با كلیك روی آیكون مذكور می‌توانید در صورت تمایل آن‌ها را نیز مشاهده كنید.گزینه دیگر موجود در نوار ابزار، Auto fill است كه می‌توان از آن جهت پر كردن فرم‌های موجود در شبكه استفاده كرد. اطلاعاتی كه به هنگام پر كردن یك فرم وارد می‌كنید در كامپیوتر شما ذخیره می‌شود و هرگاه در یك فرم به فیلدی زردرنگ برخورد كردید می‌توانید از گوگل بخواهید آن را برای شما پر كند. اگر استفاده از این قابلیت در یك فرم امكان‌پذیر باشد آیكون موجود در نوار ابزار فعال و در غیر این‌صورت آیكون غیرفعال خواهد بود.
۱ - بارگذاری نوار ابزار
اینترنت اكسپلورر نسخه ۵ یا بالاتر را باز كرده و به نشانی /http://toolbar.google.com بروید از لیست موجود زبان موردنظر خود را ا نتخاب كرده و كلیدDownload google toolbar را بزنید. در كادر محاو ره File Download، گزینهopen to install را انتخاب كنید. صبر كنید تا فایل‌ها بارگذاری و اجرا شوند.
۲- تنظیمات
شرایط مندرج در كادر را خوانده و در صورت توافق كلید Agree را بزنید. در صفحه بعد باید مشخص كنید كه آیا می‌خواهید قابلیت‌های پیشرفته فعال باشند یا خیر. سپس كلید next را بزنید. www.google.com را به عنوان سایت جستجوی خود انتخاب كنید. البته می‌توانید برحسب تمایل گزینه‌های دیگر را انتخاب كنید. سپس كلید next را بزنید.
۳ - شروع به كار نوار ابزار
چنانچه برنامه از شما درخواست كرد، IE را ببندید. مرتبه بعدی كه IE را باز كنید نوار ابزار گوگل را در صفحه خواهید دید. در آینده، می‌توانید از طریق منوی view گزینه Toolbars و سپس google مشخص كنید كه آیا می‌خواهید نوار ابزار نمایش داده شود یا خیر.
۴ - فقط اسم را تایپ كنید
در نوار ابزار گوگل قابلیت جدیدی موسوم به Browse by Name وجود دارد. به عنوان مثال برای مشاهده وب سایت دانشگاه MIT كافیست عبارت MIT University را در نوار آدرس (به جای نوار جستجوی گوگل) تایپ كنید و كلیدEnter را فشار دهید.
۵- جستجوهایی سریعتر
چنانچه قابلیت فوق نتواند وب سایت‌هایی را با اسم موردنظر شما پیدا كند، صفحه جستجوی گوگل را كه حاوی تعدادی لینك است به نمایش در می‌آورد و شما می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب كنید.
۶ - جستجو در اینترنت
برای جستجو در اینترنت با استفاده از google، متن موردنظر را در قسمت جستجوی نوار ابزار وارد كرده كلیدEnter را بزنید. صفحه نتایج گوگل به نمایش درخواهد آمد. برای استفاده از <یا شانس و یا اقبال>(I&#۰۳۹;m feeling lucky) می‌توانید این گزینه را از لیست search web انتخاب كنید. در واقع اگر جستجوی بهتر تنها كاری بود كه نوار ابزار گوگل انجام می‌داد، باز هم قابل توصیه به سایر كاربران بود، اما این ابزار توانایی انجام كارهایی فراتر از این مورد را نیز داراست.
۷ - پیدا كردن متن
برای پیدا كردن مواردی از متن مورد جستجوی خود در صفحه وب می‌توانید از دكمه‌هایی كه به این منظور در سمت راست نوار ابزار تعبیه شده استفاده كنید. با كلیك روی هر یك از دكمه‌ها می‌توانید محل آن متن را در صفحه مشاهده كنید.
۸ - جستجوی محلی
برای مشاهده نتایج به صورت محلی (مثلاً در uk)، متن مورد جستجوی خود را وارد كرده و از لیست
search the web، گزینه search uk را انتخاب كنید. جهت تنظیم نوار ابزار برای به خاطر داشتن نوع جستجوی شما، از منوی options، گزینه more tab را انتخاب كرده سپس گزینه Remember the search type را فعال نمایید.

حسام الدین محمدی


منبع : ماهنامه شبکه

مطالب مرتبط

گوگل به دنبال چیست

گوگل به دنبال چیست
ماجرای انتشار بیش از ۶۵۸ هزار كلیدواژه مورد استفاده حدود ۱۹ میلیون كاربر موتور جست وجوی «ای او ال» در هفته گذشته با انتقاد شدید مدیر اجرایی شركت «گوگل» همراه شد.
مدیریت گوگل در ظاهر این اقدام را پایمال كردن تعهد به امانت داری در زمینه اطلاعات كاربران خوانده بود، اما همین شركت «گوگل» مدت ها است خود در كشور چین اطلاعاتی مشابه را در اختیار مقامات دولت این كشور قرار می دهد و این عمل خود را با بهانه وجود قوانین متفاوت در چین توجیه می كند.
«اریك اشمیت» مدیر اجرایی «گوگل» هفته گذشته در واكنش به انتشار كلید واژه ها از سوی «ای او ال» اعلام كرد این شركت هیچ گاه اقدامی مشابه اقدام شركت «ای او ال» در زمینه انتشار كلیدواژه های مورد استفاده كاربران موتور جست وجوی خود انجام نخواهد داد اما اقدامات «گوگل» در كشور چین، با سخنان اخیر «اشمیت» در تضاد است. «اشمیت» هفته گذشته در همایش موتورهای جست وجو در «سن خوزه» آمریكا آنچه در شركت «ای او ال» اتفاق افتاد را از نظر مدیران «گوگل» كاملا غیرقابل قبول خواند و اظهار داشت این شركت هیچ گاه راضی به انتشار كلید واژه های مورد استفاده میلیون ها كاربر موتور جست وجوی خود نخواهد شد.
این در حالی است كه شركت «گوگل» از مدت ها قبل پذیرفته است برای دریافت اجازه فعالیت در كشور چین، اطلاعات كاملا مشابهی را به طور كامل در اختیار دولت این كشور قرار دهد. مسئولان شركت «ای او ال» پس از انتشار مجموعه كلیدواژه ها هدف اولیه از این اقدام را تنها تحقیقات دانشگاهی اعلام كردند اما فهرست بلندبالای كلید واژه های مورد استفاده كاربران به طور گسترده در اینترنت پخش شده و حتی بسیاری كاربران اینترنت آن را در وبلاگ های خود در معرض دید عموم قرار داده اند.
نشریه «نیویورك تایمز» حتی در گزارشی جنجالی نشان داده با كنار هم قرار دادن كلیدواژه های مورد استفاده هر كاربر می توان به هویت آن پی برد. در فهرست منتشر شده توسط «ای او ال»، همه نوع كلید واژه، حتی كلید واژه هایی برای جست وجوی اطلاعات در زمینه چگونگی ساخت ابزار ارتكاب قتل و كلید واژه هایی برای جست وجوی تصاویر غیراخلاقی به چشم می خورد. انتقاد مدیران «گوگل» از اقدام شركت «ای او ال» درحالی صورت می گیرد كه این دو شركت از همكاری نزدیكی با یكدیگر برخوردارند. «گوگل» هم اكنون ۵ درصد از شركت «ای او ال» را خریداری كرده و تنها در نیمه اول سال میلادی جاری ۳۳۰ میلیون دلار از كل سود «ای او ال» را دریافت كرده است و از سوی دیگر موتور جست وجوی «ای او ال» برای فعالیت خود از الگوریتم های جست وجوی ارائه شده توسط «گوگل» بهره می گیرد.
«اریك اشمیت» در سخنان خود عنوان داشت كه «گوگل» از تصمیم «ای او ال» برای انتشار كلید واژه های مورد استفاده كاربران بی اطلاع بوده و هم اكنون از این موضوع كاملا متاسف است اما هیچ اشاره ای به اقدامات مشابه «گوگل» در كشور چین نداشت.
وزارت دادگستری آمریكا سال گذشته از گوگل درخواست كرده بود میلیون ها كلیدواژه مورد استفاده كاربران این موتور جست وجو را به مسئولان دولتی ارائه دهد اما گوگل از این امر سر باز زد و موضوع به دادگاه فدرال آمریكا كشیده شد كه در نهایت این دادگاه با صدور رای به نفع گوگل، اعلام كرد هیچ مرجع قانونی ای در آمریكا حق ندارد «گوگل» را مجبور به ارائه این اطلاعات كند. این درحالی است كه شركت های «یاهو»، «مایكروسافت» و «ای او ال» سال گذشته به راحتی در برابر درخواست مشابه وزارت دادگستری آمریكا تسلیم شده و هم اكنون «ای او ال» در اقدامی حتی انتقاد آمیزتر، این اطلاعات را به صورت عمومی منتشر كرده است. به نظر می رسد شركت های ارائه دهنده خدمات جست وجوی اینترنتی برای آگاهی از اطلاعاتی كه كاربران در اینترنت به دنبال آن هستند و الگوهای جست وجوی كاربران، مجبورند كلید واژه های مورد استفاده كاربران را در رایانه های مركزی خود ذخیره كنند و تا زمانی كه این اقدام صورت می گیرد، همواره خطر انتشار كلید واژه های ذخیره شده وجود خواهد داشت. به علاوه به طور مثال شركت «گوگل» خود كلید واژه های مورد استفاده كاربران چینی را در سرورهای خود در كشور چین ذخیره كرده و تمامی این اطلاعات را به علت قوانین این كشور مبنی بر كنترل كامل اینترنت توسط دولت، در اختیار مقامات دولتی قرار می دهد.
منتقدان ذخیره و نگهداری كلید واژه های مورد استفاده كاربران توسط موتورهای جست وجو با یادآوری این موضوع كه حتی «گوگل» نیز بیش از منافع كاربران به فكر حفظ منافع خود است، اظهار می كنند در خود كشور آمریكا نیز ممكن است در آینده با تغییر قوانین، موتور جست وجوی «گوگل» مجبور شود این اطلاعات ذخیره شده را برای كسب اجازه ادامه فعالیت در اختیار دولت قرار دهد و به همین علت اساسا ذخیره این قبیل اطلاعات توسط موتورهای جست وجو عمل نادرستی است. هم اكنون «گوگل» با در اختیار داشتن بیش از ۴۴درصد از بازار موتورهای جست وجو در این زمینه دارای رتبه اول است و موتورهای جست وجوی «یاهو» و «ام اس ان» شركت مایكروسافت به ترتیب با ۲۸ درصد و ۹۱۲ درصد، دومین و سومین موتور جست وجوی پركاربر اینترنت هستند و رتبه چهارم و پنجم این فهرست نیز در اختیار موتور جست وجوی «ای او ال»، شركت «تایم وارنر» و موتور جست وجوی «اسك» است.

وبگردی
در حالی که همه دنیا فکر میکردند این آغوش جنسی است مطهری گفت مادرانه بود. ولی اشکال داشت !
در حالی که همه دنیا فکر میکردند این آغوش جنسی است مطهری گفت مادرانه بود. ولی اشکال داشت ! - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+)
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+) - فیلم - گزارشی کامل و کوتاه از سرگذشت وحید مرادی گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان را در ویدئوی زیر ببینید.
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا - مراسم اکران خصوصی فیلم هزارپا با حضور هنرمندان و بازیگران این فیلم سینمایی شب گذشته 9 تیر 1397 در برج میلاد برگزار شد.
قصور تاریخی دولت
قصور تاریخی دولت - چه باید کرد؟ پرسشی که نوبخت پرسیده است، اما شاید به دنبال پاسخ آن نباشد. در شرایط کنونی دولت و حامیان اصلی آن در مظان این اتهام تاریخ قرار خواهند گرفت که چرا به دنبال طرح و پاسخ مهم‌ترین سوال شرایط بحرانی کنونی نرفتند.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند