سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ / Tuesday, 16 October, 2018

لبه تاریکی: فیشینگ و ضد فیشینگ‌


لبه تاریکی: فیشینگ و ضد فیشینگ‌
واژه <فیشینگ> به معنی حقه‌بازی از طریق ارسال ایمیل‌های فریبنده و برپاكردن سایت‌های قلابی و گول‌زننده به قصد ربودن اطلاعات باارزش كاربر مانند رمزعبور، شماره كارت اعتباری و مشخصات فردی است.كلمه Phishing در زبان انگلیسی نیز یك واژه جدید است كه برخی آن را مخفف عبارت Password Harvesting Fishing (شكار كردن رمزعبور كاربر از طریق یك طعمه) و برخی دیگر آن را استعاره‌ای از كلمه Fishing (ماهیگیری) تعبیر كرده‌اند. سازندگان این واژه كوشیده‌اند با جایگزین كردن Ph به جای F مفهوم فریفتن را به مخاطب القا كنند. این عمل مجرمانه جدید در شبكه اینترنت می‌رود كه به یك پدیده و معضل گسترده تبدیل شود. مقاله‌ای با استفاده از اطلاعات سایت گروه مبارزه با فیشینگ تهیه‌كرده‌ام. این مطلب را بخوانید و مواظب باشید گول نخورید!
كلیك و بعد ...
شكل ۱ تصویر یك نامه الكترونیكی را نشان‌می‌دهد. نامه با فرمتی صددرصد شبیه فرمت سایت PayPal (سایت معروف مبادله پول میان كاربرانی كه كارت اعتباری دارند) طراحی شده است. در ابتدای نامه با لحنی متین و ظاهرا منطقی توضیح داده شده كه به دلیل نقص فنی بعضی از سرورهای سایت PayPal ، اطلاعات برخی كاربران دچار خرابی و نقص شده و نامه از كاربر می‌خواهد با كلیك كردن روی لینك ضمیمه، نامه كنترل كند كه آیا او جزو كاربرانی است كه اطلاعاتش در اثر این حادثه آسیب دید است یا نه. در انتهای نامه در یادداشتی تحت عنوان <از رمزعبور خود محافظت كنید> اكیداً به كاربر توصیه شده است از دادن رمزعبور خود به دیگران بپرهیزد و به او هشدار داده شده كه اگر سایتی یا فردی از شما رمزعبور خواست، به هیچ عنوان درخواست او را اجابت نكنید و فقط و فقط داخل سایت PayPal عمل ورود نام كاربری و رمزعبور را انجام دهید.
این نامه خودش جعلی است و اگر به آن لینك مراجعه كنید اطلاعاتتان برباد خواهد رفت ! اگر خوب به لینك موجود در نامه نگاه كنید مشاهده خواهید كرد كه در این لینك دقیقاً از آدرس سایت واقعی PayPal استفاده شده است. پس حقه‌ كار كجاست؟ حقه‌اش این است كه متن یك لینك می‌تواند متفاوت از خود آن لینك باشد. مثلا عبارت <اینجا را كلیك كنید> ممكن است به آدرس www.fishingfishing.com مرتبط شده باشد. اما عبارت www.yahoo.com نیز می‌تواند به همان آدرس مرتبط شده باشد! اگر قبل از كلیك كردن روی یك لینك به آدرس واقعی پشت لینك (كه در پایین صفحه مرورگر یا بالای آن به نمایش در‌می‌آید) دقت كنید، موضوع را متوجه خواهید شد. من خودم چند وقت پیش ایمیلی از همین نوع دریافت كردم كه خوشبختانه به صورت تصادفی متوجه شدم آدرس سایت موجود در آن www.yah۰o.com و نه www.yahoo.com است (به جای حرف o از عدد صفر استفاده شده بود). اخیرا در یك مورد مشابه، یكی از همكارانم در ماهنامه شبكه نامه‌ای به ظاهر از طرف سایت اوركات (www.orkut.com) دریافت كرده بود مبنی بر این‌كه یك نفر در اوركات به نام فلانی شما را به لیست دوستان خود اضافه كرده است ، برای تأیید او <اینجا را كلیك كنید>. ولی بعداً متوجه شده بود كه آدرس سایت واقعی سایت مذكور www.۰rkut.com بوده است! نكته جالب این است كه گاهی اوقات برای بیشتر گول زدن كاربر به او هشدار داده می‌شود كه گول فریبكاران را نخورد! این روش نسبتاً تازه در فریب دادن آدم‌ها را شاید بتوان محصول افزایش سطح تحصیلات دزدان عصر جدید دانست! یا آن را نوعی مهندسی اجتماعی محسوب نمود. این بی‌شباهت به رفتار برخی گدایان جدید شهر تهران و دیگر شهرهای بزرگ ایران نیست كه وقتی به یك عابر می‌رسند با صد ترفند می‌خواهند او را قانع كنند كه گدا نیستند بلكه شهروند محترمی هستند كه تصادفاً كیف پولشان را جا گذاشته‌اند و برای مراجعت به منزل نیاز به كمی پول دارند. ایده اصلی پشت حقه فیشینگ این است كه <یك دروغ هرچقدر هم كه مزخرف یا بی‌ربط باشد، بالاخره آدم‌های ساده لوحی پیدا خواهند شد كه آن را باور كنند!> واژه فیشینگ استعاره‌ای است از قلاب و طعمه ماهیگیری. وقتی آن را به آب می‌اندازید، سرانجام كسی پیدا خواهد شد كه به دام آن بیفتد.كاری كه فیشرها انجام می‌دهند این است كه نام، لوگو، سایت وب و به طور كلی <اعتبار> موسسات و شركت‌های معتبر و خوش‌نام را می‌ربایند. خود را به جای آنان جا می‌زنند و از این طریق اطلاعات ذی‌قیمت كاربران ساده‌لوح را می‌ربایند. آمارها نشان می‌دهد كه ۵ درصد از كاربرانی كه در معرض حملات فیشرها قرارمی‌گیرند، سرانجام فریب می‌خورند و آنچه را كه نباید انجام دهند، انجام می‌دهند. نتیجه چیست؟ به سرقت رفتن هویت دیجیتالی، اطلاعات حساس و مهم شخصی و خصوصی و غالبا زیان مالی فرد قربانی و البته پشیمانی...
لطفا اینجا را كلیك كنید !
آمارها نشان می‌دهند كه حجم حملات نوع فیشینگ در اینترنت به حدود دو هزار حمله در ماه رسیده است. این میزان، در مقایسه با حجم نامه‌های ناخواسته (Spam) در شبكه اینترنت هنوز زیاد نیست ولی همین مقدار نیز قابل توجه و نگران‌كننده است. روند رو به رشد فیشینگ نشان می‌دهد كه این پدیده هر ماه حدود ۵۰ درصد رشد می‌كند. تقریبا ۹۵ درصد حملات فیشینگ از طریق ارسال ایمیل‌ از طرف آدرس‌های غیر واقعی انجام می‌شود. تعداد اندكی از این ایمیل‌ها نیز از سوی آدرس‌هایی ارسال می‌شوند كه از ترفندهای روانشناسی برای گول زدن افراد استفاده كرده اند. مثلاً ممكن است دارنده یك كارت اعتباری، نامه‌ای از طرف آدرس supportverify-visa.com دریافت كند. در حقیقت این یك آدرس معتبر متعلق به Visa نیست بلكه ظاهرش شبیه آن است. گاهی اوقات نیز از آدرس‌های جعلی منتسب به سایت‌های وب معروف استفاده می‌شود. مثلا برای ربودن رمزعبور كاربران یاهو ممكن است از یك آدرس غیرواقعی مثل billingdepartment@yahoo.com استفاده شود تا كاربران ساده لوح را به واردكردن رمزعبور خود در سایت یاهو ترغیب كند.آمارها همچنین نشان می‌دهند كه مبدا ۳۵ درصد حملات فیشینگ، سایت‌هایی است كه در كشور آمریكا میزبانی می‌شوند و كشورهای كره‌جنوبی، چین، روسیه و انگلستان در رتبه‌های بعدی سرچشمه فیشینگ در اینترنت قراردارند. نكته جالب‌تر این‌كه قربانیان اصلی این حملات نیز این روزها سایت‌های آمریكایی، به‌خصوص بانك‌های معروف این كشور هستند. تقریبا ۳۵ درصد حملات فیشرها متوجه بانك Citibank است. ظاهرا این بانك مشهور طعمه لذیذی برای صیادان فریبكار دنیای فیشینگ است.سایت‌های متعلق به موسسات مالی، علی‌الخصوص بانك‌های خوش‌نام، هدف اصلی فیشرها هستند. طی ماه‌های اخیر سایت‌های eBay ،Paypal ، AOL و US Bank از دیگر اهداف اصلی این حملات بوده‌اند.نكته جالب دیگر در ارتباط با حملات فیشینگ این است كه بر اساس آمار گروه مبارزه با فیشینگ، طی دو ماه ژوئن و جولای ۲۰۰۴ طول عمر هر حمله فیشینگ از دو نیم روز به ۶ روز رسیده است. این مدت زمان مربوط به طول بازه زمانی است كه یك سایت قلابی برای انجام حملات فیشینگ استفاده می‌كند. معنای این افزایش طول عمر این است كه به نسبت گذشته، شهامت فیشرها بیشتر شده است. آن‌ها در ابتدای پیدایش این سبك جدید حقه‌بازی، بسیار ترسو بودند و می‌كوشیدند مرتباً سایت‌های مبدا‡ حملات فیشینگ خود را تغییر دهند تا ردپایی از آن‌ها باقی نماند. اما گویا به تدریج متوجه شدند كه با مردمی سروكار دارند كه از آنچه فكر می‌كردند ساده‌لوح‌ترند و بنابراین شهامتشان بیشتر شده و اكنون متوسط طول عمر هر حمله به نزدیك یك هفته و ركورد طولانی‌ترین حمله فیشینگ به ۳۱ روز رسیده است (به زبان دیگر سایت جعلی مرتبط با این حمله به‌طور۳۱ روز پیوسته آن‌لاین بوده است).
آناتومی یك حمله فیشینگ
در اكثر موارد، اطلاعاتی كه از طریق حملات فیشینگ از كاربران قربانی جمع‌آوری می‌شود، داخل سایت وبی كه برای فریب دادن كاربر برپا شده ذخیره می‌گردد و تعداد اندكی از فیشرها از مكانیزم‌های پیشرفته‌تری برای ارسال خودكار اطلاعات جمع‌آوری شده به سمت آدرس ایمیل فیشر (یا سایت وب اصلی متعلق به او) استفاده می‌كنند. بنابراین وقتی كه یك كاربر فریب می‌خورد و روی لینكی كه داخل ایمیل قلابی قرار دارد كلیك می‌كند، اطلاعاتی كه از طریق فرم‌های گول زننده در داخل سایت جعلی جمعآوری می‌شود، همانجا ذخیره می‌شود. پلیس و نیروی‌های امنیتی می‌توانند بعدا از طریق دنبال كردن رد كسانی كه داخل آن سایت Login كرده‌اند به هویت فیشرهای پشت یك حمله پی‌ببرند. بنابراین یافتن این گروه از مجرمان فضای سایبر برای نیروهای متخصص پلیس كار چندان دشواری نیست. دست‌كم تا موقعی كه تكنیك‌های پیشرفته‌تری برای این نوع حقه‌بازی ابداع نشده‌است، اوضاع چنین است.در یكی از مواردی كه گروه مبارزه با فیشینگ ردیابی كرده‌ است، مشخص شده كه مهاجم یا مهاجمین ابتدا چند سایت معمولی یا سرور‌هایی كه از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند را یافته و پس از پیدا كردن نقطه ضعف یا رخنه امنیتی موجود در آن سرورها، یك نرم‌افزار وب سرور كوچك به درون آن سرور فرستاده‌اند. در این مورد خاص، گویا از طریق فرامینTCP/IP معلوم شده كه نرم‌افزار مذكور خود را با نام SHS (شاید مخفف Small HTTP Server) معرفی كرده است. بنابراین نكته مهمی كه عموم مردم باید درباره پیامد‌های این نوع حملات بدانند این است كه نه تنها كاربران فریب می‌خورند، بلكه گاهی اوقات صاحبان سایت‌ها و سرورهایی كه دارای رخنه امنیتی هستند و خود نسبت به وجود این رخنه امنیتی آگاه نیستند نیز به نوعی قربانی این حملات محسوب می‌شوند. زیرا از سایت آنان ، بدون اینكه خود بدانند، برای برپا كردن سایت‌های جعلی استفاده شده است.


منبع : ماهنامه شبکه

مطالب مرتبط

تحلیل ترافیک سایت - تنها شمارش تعداد کاربران کافی نیست!

تحلیل ترافیک سایت - تنها شمارش تعداد کاربران کافی نیست! بیایید اینگونه فرض کنیم که شما تمام توصیه ها را به کار گرفته اید، صفحات سایت را بهینه ساخته اید، آنها را به موتورهای جستجوگر معرفی کرده اید و با تمام عبارتهای کلیدی در صدر نتایج جستجو قرار گرفته اید و آماده دریافت چندین هزار کیلو ترافیک در سایت خود هستید. اما از کجا می دانید که تمام تلاش شما کارایی لازم را داشته است و به هدر نرفته است؟ بسیار خوب! شما باید ترافیک سایت خود را اندازه گیری و تحلیل نمایید. برای این کار راههای بسیاری پیش روی دارید. شما می توانید از شمارشگرها، خدمات رهگیری کاربران استفاده کنید. آنچه که در این مقاله بدان پرداخته شده است، استفاده از بهترین روش یعنی استفاده از نرم افزارهای تحلیل آمار سایت (Log file analizer) است. چرا تحلیل آمار؟ شناسایی رفتار کاربران در سایت برای بالا بردن ROI شناسایی استراتژیهایی که بهتر جواب داده اند. تحلیل رفتار کنونی برای پی ریزی استراتژیهای بعدی سایت مهمترین تحلیلهایی که روی سایتها انجام می شوند عبارتند از: Summary Analysis سایت چه میزان کاربر جدید و تکراری دارد؟ و ... Trend analysis در طول زمان نحوه استفاده کاربران از سایت چگونه تغییر کرده است. آیا کاربران این ماه از ماه قبل بیشتر شده است؟ Page analysis کدام صفحات (بخشهای) سایت بیننده بیشتر و کدام صفحات (بخشهای) آن بیننده کمتر دارند؟ Content analysis کدام متون و محتوای سایت بیشتر مورد توجه کاربران قرار دارد؟ Path analysis آیا ساختار ناوبری سایت خوب جواب داده است؟ صفحه دوم کاربر بعد از ورود به صفحه اول سایت چیست؟ مسیر حرکت کاربران در سایت چگونه بوده است؟ کدام مسیرها بیشتر به فعل و انفعالات دلخواه مدیر سایت منتج شده اند؟ Entry page analysis کاربران بیشتر از کدام صفحات وارد سایت می شوند؟ یا کدام صفحات بیشتر بیننده به سایت جذب می کنند؟ Exit page analysis صفحات و بخشهای فراری دهنده کاربران کدامند؟ Visitor analysis چه نسبتی از کاربران جدید به کاربران تکراری از سایت خرید کرده اند؟ و ... Referral analysis کدام موتورهای جستجوگر و سایتها بیننده به سایت می فرستند؟ کلمات مورد استفاده آنها چه بوده است؟ کدام تبلیغات بهتر جواب داده است؟ و ... Campaign analysis بینندگان ناشی از هر استراتژی اجرا شده چه رفتاری در سایت داشته اند؟ کدام گروه سفارش بیشتری داده اند؟ Demographic analysis توزیع جغرافیایی کاربران سایت چگونه است؟ کدام گروه زمان بیشتری در سایت سپری کرده اند؟ Customer experience analysis پیوندهای شکسته سایت کدامند؟ درخواستهای ناقص کدامها بوده اند؟ و ... تحلیلهای فوق نیاز به تجربه و تخصص دارد و برای هر کس قابل انجام نیست. برای آنکه شما با اصول کلی بیشتر آشنا شوید برخی موارد به اختصار شرح داده می شود. Log file چیست؟ هر بار که بیننده ای به سایت شما مراجعه می کند از خود رد پایی بر روی سرور سایت شما بر جای می گذارد که در این فایل ذخیره می گردد. سرور سایت موارد بسیاری را ثبت می کند که برخی از انها عبارتند از: زمان مراجعه کاربر به سایت، صفحاتیکه کاربر مرور کرده است، مدت زمانیکه در کل سایت یا هر صفحه مانده است، از کدام سایت آمده است، از کدام موتور جستجوگر آمده است، چه کلمه ای را جستجو کرده است، از چه صفحه از سایت خارج شده است و ... Page View تعداد صفحاتی را نشان می دهد که کاربران سایت مرور کرده اند. Total Page View آمار همگی آنرا و Page View per Visitor یا Average میانگین تعداد صفحه مرور شده در سایت را نشان می دهد. نوعا برای سایتهای متوسط و بزرگ اگر میانگین برابر ۵ و بیشتر باشد خوب است. مثلا اگر سایتی تنها یک صفحه برای دادن اطلاعات به کاربر دارد و کاربر از طریق فرم درون همین صفحه درخواست خود را به سایت ارسال می کند و بعد از ارسال پیام صفحه نامه شما دریافت شد به وی نشان داده می شود. در این حالت میانگین خوب آن است که بیشتر از ۱.۲ باشد. البته واقعا نمی توان یک قاعد کلی ذکر کرد اما نکته ای که توجه به آن ضروری است همواره میزان Page View صفحات مهم سایت خود را کنترل کنید. این صفحات می توانند صفحات دان لود نرم افزار، فرمهای تماس، صفحات تشکر از تماس کاربران، معرفی محصولات، دان لود کاتالوگ ها و موارد مشابه باشد. Hit به هر درخواست فایلی که از سرور می شود گفته می شود. این فایلها می توانند فلش، تصویری، متنی، اجرایی و ... باشند. به عنوان مثال اگر صفحه ای شامل متن و ۱۰ تصویر باشد با مراجعه کاربر به این صفحه یک Page View و یازده Hit بر روی سرور ثبت می گردد (یک صفحه + ده عکس از سرور درخواست شده است.) Unique Visitor هر بیننده مشخص را نشان می کند. این بیننده اگر صد صفحه سایت را هم مرور کند تنها یکبار شمرده می شود. این فاکتور بسیار مهم است. برای تبلیغات در سایتهای دیگر هموارده این فاکتور را از صاحب آن سایت درخواست کنید و کنترل کنید که آماری که ارایه می دهند، تعداد Page View نباشد. لاگ فایلها در فایلهایی با پسوند log ذخیره می شوند که با دان لود آنها می توانید کار تحلیل ترافیک سایت را آغاز کنید. در ادامه برخی از موارد ثبت شده در این فایلها توضیح داده می شود. زمان و تاریخ مراجعه به سایت آدرس IP بیننده یا اسپایدر مراجعه کننده به سایت name.html صفحه ای است که مشاهده شده است. می تواند نام هر فایل درخواست شده نیز باشد. Get نشان می دهد که اطلاعات از سرور درخواست شده است. Post بیانگر ارسال اطلاعات به سرور است. نوع پاسخ سرور نوع پاسخ سرور می تواند از انواع زیر باشد: ۲۰۰ OK ۳۰۰ Redirects ۴۰۰ Failure ۵۰۰ Server Error حجم فایل درخواست شده بیننده از کدام صفحه آمده است. بیننده از کدام موتور جستجوگر و با چه کلمه ای آمده است. نوع مروگر، سیستم عامل و دقت صفحه نمایش کاربر نوع اسپایدر مراجعه کننده به سایت و ... ما نیاز به خواندن و تحلیل خط به خط داده های این فایل نداریم (کار ساده ای هم نیست) بلکه نرم افزارها به سادگی تمام آنها را برای ما تحلیل نموده، همراه با نمودارهای شکیل و قابل فهم ارایه می دهند. سرور سایت شما قابلیت استفاده از این نرم افزار را باید برای شما فراهم نماید و اصولا توصیه می شود که از خدمات میزبانی شرکتی بهره گیرید که علاوه بر خصوصیات مورد نیاز که میزبان حرفه ای، نرم افزار تحلیل آمار قدرتمندی نیز داشته باشد. اما از کدام نرم افزار استفاده کنیم؟ رایگان اگر یک نرم افزار رایگان مد نظر شماست، Weblog Expert Lite را توصیه می کنم که قابلیتهای مناسبی را ارایه می دهد و کار با آن نیز بسیار ساده است. این نرم افزار نسخه حرفه ای و تجاری نیز دارد. تجاری در این مورد موارد زیر توصیه می شود: Click Tracks Deep Metrix Web Trends Urchin

وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی