سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ / Tuesday, 23 October, 2018

شاهین‌ خاکستری‌


وقتی‌ صحبت‌ از پوشش‌ جنگ‌ در تلویزیون‌ می‌ شود، معمولا به‌ جنگ‌ ویتنام‌ به‌ عنوان‌ نخستین‌ نمونه‌ اشاره‌ می‌شود. اما جنگ‌ افغانستان‌ و پس‌ از آن‌، عراق‌ به‌ عنوان‌ نخستین‌ جنگی‌ شناخته‌ خواهد شد که‌ در وبلاگها روایت‌ می‌ شود.نسل‌ تازه‌یی‌ از سربازان‌ وبلاگ‌ نویس‌ در امریکا که‌ به‌ «میل‌ بلاگرها» یا وبلاگ‌ نویسهای‌ نظامی‌ شهرت‌ دارند، هم‌ در میدان‌ نبرد می‌ جنگند و هم‌ درباره‌ تجربیات‌ خود می‌ نویسند.
این‌ گرایش‌، پنجره‌ تازه‌یی‌ را به‌ جنگاوری‌ امروزی‌ باز می‌ کند و گونه‌ جدیدی‌ از ادبیات‌ دوران‌ جنگ‌ پدید می‌ آورد.با وجود این‌، برخی‌ از این‌ پیشگامان‌ که‌ در خط‌ مقدم‌ جبهه‌ وبلاگ‌ می‌ نویسند، بیم‌ آن‌ دارند که‌ دوران‌ طلایی‌ وبلاگ‌ نویسی‌ نظامی‌، همین‌ حالا هم‌ به‌ سر آمده‌ باشد زیرا مقامات‌ نظامی‌ اعمال‌ فشار بر نوشتار بی‌ قیدوبند آنلاین‌ را آغاز کرده‌اند.
● طلوع‌ عصر وبلاگ‌ نویسی‌ نظامی‌
به‌ گفته‌ مت‌، نویسنده‌ وبلاگ‌ بلک‌ فایو، نخستین‌ وبلاگهای‌ نظامی‌ در اواخر سال‌ ۲۰۰۲ پدیدار شدند. شاهین‌ خاکستری‌، یکی‌ از سربازان‌ ارتش‌ که‌ در حال‌ حاضر مامور به‌ خدمت‌ در آلمان‌ است‌ و به‌ صورت‌ ناشناس‌ وبلاگ‌ مادویل‌ گازت‌ را می‌نویسد، اصطلاح‌ میل‌ بلاگ‌ را که‌ ترکیبی‌ از واژه‌های‌ میلیتاری‌ نظامی و وبلاگ‌ است‌ برای‌ اشاره‌ به‌ وبلاگ‌ نویسان‌ نظامی‌ ابداع‌ کرد و شروع‌ به‌ برقراری‌ تماس‌ با سایر ارتشی‌ هایی‌ کرد که‌ وبلاگ‌ می‌ نوشتند.شاهین‌ خاکستری‌ در اواخر سال‌ ۲۰۰۲ نظر دادن‌ پای‌ نوشته‌ های‌ وبلاگها را شروع‌ کرد و سپس‌ زمانی‌ که‌ فهمید نوشتن‌ یک‌ وبلاگ‌ تا چه‌ حد ساده‌ است‌، مادویل‌ گازت‌ را راه‌ انداخت‌.او گفت‌: سالیان‌ سال‌ من‌ شاهد بوده‌ام‌ که‌ دیگران‌ «به‌ نمایندگی‌ از سربازان‌» سخن‌ گفته‌ اند یا تصمیم‌ گرفته‌اند که‌ در این‌ زمینه‌ چه‌ صدایی‌ می‌ بایست‌ شنیده‌ شود. او به‌ همین‌ دلیل‌ خواست‌ تا افکار خود را به‌ عنوان‌ اندیشه‌های‌ یک‌ ارتشی‌ در ایامی‌ جالب‌، زمانی‌ که‌ مقدمات‌ جنگ‌ در عراق‌ فراهم‌ می‌شود منتشر کند.
او گفت‌: من‌ مدعی‌ نیستم‌ که‌ از جانب‌ کسی‌ جز خودم‌ صحبت‌ کنم‌، اما جنبه‌ جذاب‌ وبلاگ‌ نویسی‌ همین‌ است‌ که‌ خودتان‌ حرفتان‌ را بزنید. من‌ نیازی‌ به‌ سخنگو ندارم‌.شاهین‌ خاکستری‌ و دیگر پیشگامان‌ مثل‌ ستوان‌ اسمش‌، گروهبان‌ هوک‌ و گروهبان‌ استرایکر، الهام‌ بخش‌ صدها سرباز، خلبان‌، تفنگدار نیروی‌ دریایی‌ و ملوان‌ دیگر در سراسر جهان‌ برای‌ وبلاگ‌ نویسی‌ شده‌ اند. او وبلاگ‌ نویسان‌ نظامی‌ را در حلقه‌یی‌ اینترنتی‌ گرد آورده‌ است‌ که‌ حدود چهارصد وبلاگ‌ نظامی‌ فعال‌ را به‌ هم‌ پیوند می‌ زند.
● خاطرات‌ جنگ‌
بسیاری‌ از وبلاگ‌ نویسان‌ نظامی‌، با این‌ هدف‌ به‌ نوشتن‌ روی‌ آورده‌ اند که‌ با آنچه‌ از نظر آنها موضعگیری‌ جانبدارانه‌ ضد جنگ‌ و ضد دولت‌ بوش‌ در رسانه‌ هاست‌، مقابله‌ کنند.اما مت‌، نویسنده‌ وبلاگ‌ بلک‌ فایو می‌ گوید وبلاگ‌ نویسان‌ نظامی‌ برای‌ نوشتن‌، اهداف‌ و انگیزه‌ های‌ مختلفی‌ دارند.او گفت‌: بسیاری‌، وبلاگ‌ می‌نویسند تا دوستان‌ و بستگانشان‌ را از حال‌ و روز خود در میدان‌ جنگ‌ باخبر نگه‌ دارند. برخی‌ دیگر این‌ کار را برای‌ بیان‌ تاملات‌ خود انجام‌ می‌ دهند و دیگران‌ صرفا نویسندگان‌ خوبی‌ هستند که‌ به‌ دنبال‌ محلی‌ برای‌ بیان‌ اندیشه‌ ها و احساسات‌ خود هستند.
سی‌ جی‌ گراهام‌ تازه‌ در همین‌ سال‌ گذشته‌ تصمیم‌ گرفت‌ تا خاطرات‌ جنگی‌ خود را که‌ در عراق‌ گردآوری‌ می‌ کرد، روی‌ اینترنت‌ منتشر کند.او گفت‌: من‌ خاطراتم‌ را منتشر کردم‌ تا مردم‌ را از آنچه‌ واقعا در عراق‌ رخ‌ می‌ دهد باخبر کنم‌ زیرا معتقد بودم‌ و هستم‌ که‌ رسانه‌ها وظیفه‌ شان‌ را برای‌ خبررسانی‌ بی‌ طرفانه‌، به‌ درستی‌ انجام‌ نمی‌ دهند.اما او دلایل‌ دیگری‌ نیز داشت‌.
وی‌ هنگامی‌ که‌ در حال‌ نبرد در عراق‌ بود تصمیم‌ گرفت‌ تا خاطراتش‌ را ثبت‌ کند زیرا او با خواندن‌ خاطرات‌ پدربزرگش‌ از جنگ‌ جهانی‌ دوم‌ بزرگ‌ شده‌ بود.سی‌ جی‌ گراهام‌ زمانی‌ که‌ در عراق‌ حضور داشت‌، وبلاگ‌ نمی‌نوشت‌.
واحد نظامی‌ او که‌ راه‌ خود را به‌ سوی‌ شمال‌ عراق‌ می‌گشود، به‌ اینترنت‌ دسترسی‌ نداشت‌.او گفت‌: من‌ فرصتش‌ را هم‌ نداشتم‌ چون‌ اگر خیلی‌ شانس‌ می‌ آوردم‌ می‌ توانستم‌ کمتر از ۱۸ ساعت‌ در روز کار کنم‌. هر فرصتی‌ که‌ باقی‌ می‌ ماند صرف‌ غذا خوردن‌ و خوابیدن‌ می‌ شد.با وجود این‌، او نوشته‌ هایی‌ آکنده‌ از جزییات‌ را در لب‌ تاپش‌ نوشت‌ و ذخیره‌ کرد و سپس‌ تصمیم‌ گرفت‌ تا پس‌ از بازگشت‌، این‌ نوشته‌ ها را در وبلاگی‌ منتشر کند.برایان‌ کندی‌، مشهور به‌ هاودی‌ یکی‌ از تفنگداران‌ نیروی‌ دریایی‌ است‌ و دو سال‌ در عراق‌ به‌ عنوان‌ خلبان‌ هلی‌کوپترهای‌ رزمی‌ سوپر کبرا ۱W-AH خدمت‌ کرده‌ است‌.او و خلبان‌ همقطارش‌، هرل‌ پس‌ از آنکه‌ از طریق‌ هیو هویت‌، مفسر و وبلاگ‌ نویس‌ محافظه‌کار، اطلاعاتی‌ درباره‌ وبلاگها به‌ دست‌ آوردند، تصمیم‌ گرفتند که‌ در جریان‌ ماموریت‌ اخیر خود در منطقه‌، وبلاگی‌ بنویسند. او گفت‌: نوشتن‌ واقعا به‌ منزله‌ مرهم‌ بود و به‌ من‌ امکان‌ داد تا بگویم‌ که‌ چه‌ حسی‌ از نبرد به‌ من‌ دست‌ می‌دهد، نه‌ فقط‌ درباره‌ جنگیدن‌، بلکه‌ درباره‌ سیاست‌ و گرایش‌ مخالفت‌ آمیزی‌ که‌ جنگ‌ را به‌ موضوعی‌ برای‌ ضدیت‌ با رییس‌ جمهور تبدیل‌ کرده‌ است‌.او گفت‌: هرچه‌ بیشتر می‌ نویسم‌، احساس‌ گناه‌ و اضطراب‌ کمتری‌ دارم‌. او حتی‌ درباره‌ ماجرای‌ طلاقش‌ که‌ هنگام‌ بازگشت‌ از عراق‌ در ماه‌ ژوییه‌ رخ‌ داد هم‌ نوشته‌ است‌.
● فشار بر ارتباطات‌
وبلاگ‌ نویسی‌ نظامی‌، منشا برخی‌ از گیراترین‌ نوشته‌ ها درباره‌ جنگ‌ شده‌ است‌.
برخی‌ وبلاگ‌ نویسان‌ نظامی‌ همچون‌ جیسون‌ کریستوفر هارتلی‌، نویسنده‌ صرفا یک‌ سرباز دیگر، و کالبی‌ بازل‌، نویسنده‌ جنگ‌ من‌: اوقات‌ مرده‌ در عراق‌ در حال‌ حاضر نوشتن‌ کتابهایی‌ را بر مبنای‌ وبلاگهایشان‌ و خاطراتشان‌ از ایامی‌ که‌ در عراق‌ گذرانده‌ اند، آغاز کرده‌ اند.
حاصل‌ این‌ وبلاگها، غالبا دیدگاهی‌ فیلترنشده‌ و سانسور نشده‌ است‌ که‌ از سوی‌ خود رزمندگانی‌ که‌ در خط‌ مقدم‌ حضور دارند روایت‌ می‌ شود و نه‌ از نگاه‌ خبرنگارانی‌ که‌ با گروههای‌ رزمی‌ همراه‌ شده‌ اند یا نشستهای‌ خبری‌ که‌ در پشت‌ جبهه‌ برپا می‌ شوند.
وبلاگ‌ نویسی‌ همچنین‌ به‌ تنبیه‌ انضباطی‌ برخی‌ از وبلاگ‌ نویسان‌ به‌ دلیل‌ انتشار اطلاعات‌ حساس‌ یا نقض‌ مقررات‌ نظامی‌ در وبلاگهایشان‌ منجر شده‌ است‌.
شاهین‌ خاکستری‌ به‌ همقطاران‌ میل‌ بلاگ‌نویس‌ خود توصیه‌ می‌کند که‌ هنگام‌ نوشتن‌ هر یادداشت‌ به‌ این‌ نکته‌ فکر کنند که‌ نوشته‌ آنها از سوی‌ مادرانشان‌، رییس‌ ستاد مشترک‌ ارتش‌ و اسامه‌ بن‌ لادن‌ چگونه‌ برداشت‌ خواهد شد.
او گفت‌: هرکسی‌ نمی‌ تواند با داشتن‌ چنین‌ بار مسئولیتی‌ بر دوش‌ خود، به‌ کیبورد دست‌ بزند.
شمار بسیار اندکی‌ از وبلاگ‌ نویسان‌ از نوشتن‌ باز داشته‌ شده‌ اند اما به‌ گفته‌ شاهین‌ خاکستری‌، شمار بیشتری‌ از وبلاگ‌ نویسان‌ نظامی‌ صرفا به‌ دلیل‌ دغدغه‌های‌ امنیتی‌ درباره‌ عملیات‌ جنگی‌، دست‌ از وبلاگ‌ نویسی‌ برداشته‌اند.
برایان‌ کندی‌ ابراز امیدواری‌ می‌ کند که‌ کارکنان‌ نیروهای‌ مسلح‌ اجازه‌ یابند تا برای‌ حفظ‌ ارتباط‌ با خانواده‌ و دوستانشان‌ به‌ وبلاگ‌ نویسی‌ ادامه‌ دهند.
اما او اضافه‌ می‌ کند: من‌ می‌ توانم‌ بفهمم‌ که‌ ارتش‌ نیاز خواهد داشت‌ که‌ دست‌ کم‌ اطلاعات‌ را «نظم‌ و نسق‌» بدهد.

منبع‌: بی‌ بی‌ سی


منبع : روزنامه اعتماد

مطالب مرتبط

جنگ بی پایان آمریکا

جنگ بی پایان آمریکا
از زبان این و آن می شنویم، جهان در یازدهم سپتامبر دگرگون شد. در حقیقت، جهان در بیستم سپتامبر دگرگون شد؛ روزی که جرج دبلیو بوش خطاب به مردم در سراسر کشور، جهاد آمریکایی را اعلام کرد.او گفت: "هم اکنون هر کشور در هر منطقه از جهان باید تصمیم قطعی خویش را بگیرد، یا با ما هستید، یا با تروریست ها". به نظر می رسد سیاست مستقل و میانه روی مفاهیمی هستند که به جهان قدیم تعلق دارند. او همچنین گفت: "طالبان باید هر تروریست و هر کسی که در ساختار حمایت کننده از آن ها فعالیت می کند تحویل دهد". مثل اینکه – مکافات تنها برای مجرم – نیز مفهوم بی ربط دیگری است. معنی ساختار حمایت کننده چیست؟ این است پرسش کسانی که از جنگ جدید سردر نمی آورند."آن ها یا تروریست ها را تحویل خواهند داد یا در سرنوشتشان شریک خواهند شد". مکافات جمعی، بخشی از نظم نوین جهانی است.
بوش مکرراً اظهار داشت که این مسئله ربطی به برخود مذاهب ندارد اما در عین حال گفت: "ترس و آزادی، ظلم و عدالت همواره با یکدیگر در جنگ بوده اند و ما می دانیم که خداوند در این بین بی طرف نیست ".
خدا با ماست و بنابراین پرسشهای مشکل برانگیز نیاز به پاسخ ندارند. ما نیاز نداریم درباره نبردی تردید به خود راه دهیم که به گفته وزیر دفاع "باتلاق را خشک می کند". و با قرض گرفتن از واژه های کهنه و مستعمل مخصوص نیروهای ضد شورش آنرا توجیه می کند. واژهایی که می توان آن ها رابه کشتار شهروندان به منظور احتراز از ایجاد "پوشش" برای گروههای مورد نظر تعبیر و تفسیر کرد.هدف جنگ جدید "عدالت بی پایان"است. پنتاگون با لحنی مبنی بر بنیادگرایی مسیحی در تقابل با احساسات مسلمانان این عنوان را پس گرفته است. اما آن نمی تواند احساس تشویش و نگرانی برجای مانده از این عنوان در ما رانیز بازپس گیرد. احساس تشویش و نگرانی از این که برنامه ریزان پنتاگون دیگر از موضع گستردن نامحدود عدالت در سراسر جهان سخن نمی گویند.
جنگ قرن بیست و یکم هم اکنون آغاز شده است. این عدالت به ضرب شمشیر است. جنگ با پیروزی خاتمه می یابد نه صلح و بوش نیز تصریح کرده است که شمشیر برای زمانی طولانی از غلاف بیرون خواهد ماند.حتی بعد از این عمل تحریک آمیز که در قالب چنین حمله وحشیانه و غیرانسانی صورت پذیرفت، ایالات متحده می توانست مسیر عاقلانه ای را انتخاب کند. بوش باید می گفت ۵۶ سال اقدامات گوناگون برای حفظ امنیت ملی، امنیت ما را تضمین نکرد و تنها ما را به خطر انداخت. بوش باید می گفت در برخوردیکجانبه، تهاجم نظامی و سلطه اقتصادی باید تجدید نظر شود. او باید می گفت در حمایت از اشغال فلسطین توسط اسرائیل و محاصرۀ اقتصادی وحشیانه عراق باید تجدید نظر شود.
او حداقل باید می گفت نیازی به ریسک های پرخطر در زمان تنش های حاد نیست. یا آنکه نیازی به پافشاری بر این موضع نیست که تقاضاهای ما "قابل بحث و مذاکره نیستند". او نیاز نداشت که طرف خود را به استفاده از "هر سلاح ضروری در جنگ" تهدید کند.ما در یک نقطه عطف تاریخی ایستاده ایم، لحظه ای که در آن روند امور می تواند متحول و دگرگون شود. ما نیاز به رهبرانی سیاسی داریم که بتوانند آنچه سیاستهای مخرب و فاجعه بار گذشته به بار آورده اند را ببینند. ما نیاز به مردمی داریم با بینش، که بتوانند تصوری از یک جهان عدالت پیشه در ذهن داشته باشند.
همانطور که دیدید دمکرات ها و جمهوری خواه ها در کنگره همه فراخوان بوش برای جنگی نامحدود با دشمنانی بی پایان را با بارانی از تحسین استقبال کردند. تا قبل از این هرگز تا به این اندازه روشن نشده بود که رهبر سیاسی موجود این کشور تا به این اندازه مستأصل و ورشکسته است.هیچ کس از هیچ بخشی از طیف های سیاسی- چپ، راست، میانه- و یا گونه های اجتماعی –ثروتمند، فقیر، یا متوسط- نمی تواند این توهم را برای مدت زیادی تحمل کند که شهروند خوب بودن در معنای حمایت از حکومت است.
بوش خواست مردم را به هیجان آورد و به طرز عجیبی موفق نیز شد. همان طور که مشاهده می کنیم رهبران، سنگدلانه فشار وارد می کنند که درد و رنج و محنت، آمریکایی ها را به دادن اختیار تام برای جهاد مجبور کند و ما می بینیم که چگونه جهان درجهت وخیم تر شدن اوضاع دگرگون و متحول می شود. جز مواجه شدن با واقعیت کار دیگری نمی توان کرد. نه در پریشانی و بدبینانه بلکه واقعگرا، و امید و درک این که ما می توانیم آن را درجهت بهتر دگرگون کنیم. در تظاهرات های فی البداهه ای که در چند روز گذشته با انگیزۀ مقاومت در برابر وقوع جنگ صورت پذیرفت ما می توانیم بذرهای تحول و دگرگونی را مشاهده کنیم. هم اکنون مردم عادی آمریکا به دلیل حس آسیب پذیری مشترکشان، بیش از –کسانی که انگشت برماشه دارند- تروریست ها و مردان کاخ سفید، با مردم و کشاورزان افغان احساس پیوند می کنند. تحول ودگرگونی رادیکال نه تنها ممکن است بلکه از هم اکنون آغاز شده است.
رائول ماهایان رابرت ینسن
برگردان : بابک پاکزاد

وبگردی
فیلم | دستگیری ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده‌روی اربعین!
فیلم | دستگیری ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده‌روی اربعین! - ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده روی اربعین دستگیر شدند. دادستان شهرستان حمیدیه استان خوزستان گفت: افرادی که شامگاه گذشته در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی دستگیر شده اند، هیچگونه انگیزه امنیتی نداشته اند. علی بیرانوند به ایرنا گفته بعد ازظهر جمعه ماموران انتظامی حمیدیه به یک خودروی پراید مشکوک شدند که پس از متوقف کردن آن متوجه شدند 6سرنشین مرد داشته که سه نفرشان پوشش زنانه دارند. این افراد برای تحقیقات…
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.