چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ / Wednesday, 17 October, 2018

تحقیقات مانعی برای صنایع غذایی اتحادیه اروپا


تحقیقات مانعی برای صنایع غذایی اتحادیه اروپا
آماری که به تازگی توسط انجمن صنایع اتحادیه اروپا منتشر شده نشان می‏دهد به دلیل صرف هزینه اندک برای ساخت محصولات جدید و تکنیک‏های فراوری همراه با رشد ناچیز صادرات، صنایع غذایی اتحادیه اروپا در رقابت رو به افزایش بازار جهانی آسیب‏پذیر شده است.
بنا به آماری که کنفدراسیون صنایع غذایی و آشامیدنی اروپا (IAA) هفته گذشته اعلام کرد فروش مواد غذایی و نوشیدنی‏ها در خارج از ۲۵ عضو اتحادیه اروپا در شش ماه نخست سال ۲۰۰۵ نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۰۴ حدود ۱/۹ درصد افزایش یافته است.
در گزارش CIAA آمده است: صنایع غذایی و نوشیدنی اتحادیه اروپا در سه سال گذشته رشد نسبتا محدود اما یکنواختی داشته است. مقایسه‏های بین‏المللی نشان می‏دهد برخلاف اتحادیه اروپا سایر بازارهای تولیدی صنایع غذایی با شکوفایی قابل ملاحظه‏ای مواجه شده‏اند. این مسئله درباره آمریکای لاتین و آسیا صادق است با این حال به عنوان مثال در چین رشد صنایع فراورده‏های غذایی هنوز با نرخ دو رقمی ادامه دارد. در همین زمان، صرف هزینه برای تحقیق و توسعه (R&D) در اتحادیه اروپا نسبت به درصد تولید پایینتر از سایر نظام‏های اقتصادی باقی مانده است. این نسبت با عنوان »شدت تحقیق و توسعه« خوانده می‏شود.
به گزارش CIAA، با این که هزینه‏ای که در اتحادیه اروپا صرف تحقیق و توسعه می‏شود، بین سال‏های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ حدود ۲۰ درصد افزایش یافته، تنها ۰/۲۴ درصد از کل تولید در سال ۲۰۰۱ را شامل می‏شود که فاصله زیادی با میانگین ۰/۳۵ درصدی رقبای اصلی دارد. شرکت‏های تولیدی صنایع غذایی در استرالیا، ژاپن، نروژ و امریکا همگی به طور متوسط برای تحقیق و توسعه نسبت به اتحادیه اروپا بیشتر هزینه می‏کنند. ژاپن با اختصاص ۰/۸ درصد از تولید به شدت تحقیق و توسعه در جایگاه نخست ایستاده است.
درون اتحادیه اروپا هم هزینه‏ای که صرف تحقیق و توسعه می‏شود از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. هلند و فنلاند در بخش صنایع غذایی و نوشیدنی‏ها به شدت تحقیق و توسعه برابر حدود ۰/۵۰ درصد دست یافته‏اند. در حالیکه اعضای جدید اتحادیه عمدتاً سطح تحقیق و توسعه بسیار پایینی دارند. شرکت‏های صنایع غذایی و نوشیدنی از اعضای قدیمی و بزرگ مانند ایتالیا هم هنوز پایین‏تر از حد متوسط هستند.
در گزارش CIAA همچنین تاکید شده است حدود ۷۷ درصد محصولات غذایی در سال ۲۰۰۴ فرمولاسیون جدیدی داشته‏اند ولی تنها ۱/۵ درصد از آنها از تکنولوژی نوآورانه بهره می‏بردند. نوآوری در فرمولاسیون از ۶۶ درصد در سال ۱۹۹۹ به ۷۷ درصد در سال ۲۰۰۴ افزایش یافته در حالیکه نوآوری در بسته‏بندی و طرز قرار دادن مواد غذایی هر دو کاهش یافته است. ارزش مجموع صادرات مواد غذایی و نوشیدنی اتحادیه اروپا در شش ماه نخست سال ۲۰۰۵ به ۲۲/۰۷ میلیارد یورو رسید. در همین مدت واردات این صنایع ارزشی برابر با ۱۹/۶۵ میلیارد یورو داشت که کاهشی ۰/۷ درصدی را نشان می‏دهد.
در این مدت آمریکای شمالی هنوز بزرگترین بازار مواد غذایی اتحادیه اروپا بوده است. با این حال صادرات اتحادیه اروپا به این منطقه حدود ۰/۴ درصد یعنی در حدود ۵/۷ میلیارد یورو در طول شش ماه نخست سال کاهش یافته است.
صادرات به کشورهای عضو آسه آن در این مدت ۶ درصد افزایش یافت. همچنین صادرات به کشورهای شوروی سابق معروف به کشورهای مستقل مشترک المنافع حدود ۱۱/۹ درصد افزایش یافت. در بخش نوشیدنی‏ها که حدود یک چهارم از کل صادرات را در اختیار دارد، رشدی معادل یک درصد برابر با ۶/۴ میلیارد یورو در طول دوره شش ماهه مشاهده می‏شود. صادرات آب معدنی و نوشیدنی‏های بدون الکل رشد ۱۱/۶ درصدی برابر با ۷۷۳ میلیون یورو نشان می‏دهند.
صادرات شکر، شیرینی‏جات، قهوه، چای، غذای کودک و مواد غذایی رژیمی در این مدت با ۹/۹ درصد افزایش به ۵/۶ میلیارد یورو رسید. صادرات فراورده‏های شیر با ۲/۴ درصد به ۲/۷۸ میلیارد یورو بالغ شد.
فروش محصولات گوشتی با ۲/۴ درصد کاهش به ۲/۵۷ میلیارد یورو رسید. همچنین صادرات میوه و سبزیجات فراوری شده ۶/۸ درصد، محصولات دریایی ۲/۵ درصد و غذای دام ۱۰/۱ درصد افزایش یافت. فروش روغن و چربی ۱۰/۶ درصد و صادرات آرد و فراورده‏های نشاسته‏ای هم ۷/۹ درصد کاهش نشان می‏دهد.
تحقیقی که سال گذشته توسط کمیسیون اروپا منتشر شد، نشان می‏دهد تولیدکنندگان مواد غذایی در سراسر دنیا در فهرست ۱۵ بخش مهم صنعتی از نظر هزینه کردن برای تحقیق و توسعه در آخرین جایگاه قرار دارند؛ حتی با این که فروش آنها در بسیاری بازارها به رشد کند خود ادامه می‏دهد.
هزینه نسبتا کمی که صرف تحقیقات می‏شود با اندازه و حجم این حوزه همخوانی ندارد. صنایع غذایی در اتحادیه اروپا بزرگترین بخش تولیدی است. کمیسیون اروپا مرتبا تاکید می‏کند بخش صنایع غذایی باید با صرف هزینه بیشتر بر تحقیق و توسعه، به عنوان ابزاری برای آوردن محصولات جدید و تکنیک‏های فراوری به بازار، رقابتی‏تر شود. کمیسیون اعلام کرده یکی از استراتژی‏های در نظر گرفته شده در سال گذشته برای افزایش هزینه تحقیق و توسعه در این بخش صرف ۶۱ میلیون یورو برای ۵ پروژه تحقیقاتی بزرگ برای تیز کردن لبه شمشیر رقابت صنایع غذایی و آشامیدنی اروپا بوده است.
در یک سیاست کلیدی CIAA سال گذشته از اعضایش خواست هزینه‏های تحقیق و توسعه خود را به عنوان ابزاری برای رقابتی و نوآور باقی ماندن افزایش دهند. انجمن اعضایش را به دلیل نرخ ضعیف انتقال تکنولوژی از مرحله تحقیقات تا مرحله کاربردی به عنوان مانع اصلی نوآوری در صنعت مورد سرزنش قرار داد.
در ابلاغیه این سیاست CIAA متذکر شده است: از مدت‏ها پیش مشخص شده با این که کیفیت و کمیت تحقیقات جامعه اروپا با تحقیقات آمریکای شمالی و حاشیه اقیانوس هماهنگ است، تأثیر گسترده این تحقیقات کمتر از تحقیقات رقبای تجاری است به دلیل این که انتقال تکنولوژی به صنعت در اینجا کمتر صورت می‏گیرد.


منبع : مجله گسترش صنعت

مطالب مرتبط

تلخی‌های صنعت قند ایران

تلخی‌های صنعت قند ایران
متاسفانه در حال حاضر بسیاری از صنایع داخلی ما تحت تاثیر صادرات كشورهایی مانند چین متضرر- ورشكست و یا رو به ورشكستگی هستند. این معضل گریبانگیر بسیاری از كشورهای دنیا حتی كشورهای پیشرفته اروپایی و آمریكایی نیز شده است كه دولت‌های مربوطه با تمهیداتی مشغول مقابله با این پدیده هستند.
به نظر اقتصاددانان، كشور چین تا سال ۲۰۲۰ میلا‌دی تبدیل به ساختار برتر اقتصادی و یا دست‌كم دومین قدرت اقتصادی جهان خواهد شد. این مطلب را می‌توان به صورت دیگر نیز تفسیر كرد. اگر كشورهای در حال توسعه فكری به حال تولیدات و صنایع داخلی خود نكنند تا سال ۲۰۲۰ میلا‌دی شاهد ورشكستگی و نابودی بسیاری از این صنایع خواهند بود كه این مشكل تبعات زیادی از جمله بیكاری، مشكلا‌ت فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و... را به همراه خواهد داشت.
صنعت كشاورزی و صنایع غذایی تبدیلی را شاید بتوان یكی از معدود صنایعی نام برد كه كشور چین به علت جمعیت انبوه خود و مشغله فراهم كردن نیاز غذایی داخلی هنوز نتوانسته است در امر صادرات آن توفیقی مانند سایر صنایع كسب نماید. این موضوع خود می‌تواند فرصت مناسبی برای مدیران و سیاستگذاران صنعت كشاورزی و صنایع تبدیلی كشور ما فراهم نماید تا با استفاده از پتانسیل‌های موجود ایران كه شاید در كمتر كشوری جمع این ویژگی‌ها وجود داشته باشد (وجود چهار فصل، تنوع محصولا‌ت كشاورزی، نیروی انسانی جوان و مستعد، وجود منابع مختلف غذایی، موقعیت جغرافیایی مناسب از لحاظ مرزهای آبی و خاكی و...) استفاده و علا‌ج واقعه را قبل از ورود محصولا‌ت غذایی چینی كند و صنعت كشاورزی را با وضع نه‌چندان مطلوب كنونی از دچار شدن به مشكلا‌ت بزرگ‌تر و شاید لا‌ینحل نجات دهند.
مطالعه تاریخی سیاسی- اقتصادی جهان و مناسبت‌های موجود در بازارهای جهانی گویای این موضوع است كه برخوردهای بین‌المللی و تجاوز به وسیله یك قدرت خارجی كه زمانی تهدیدكننده امنیت و رفاه آینده جوامع بشری بودند در آینده نه چندان دور جای خود را به خطراتی چون بی‌ثباتی‌های اقتصادی، بوم‌شناسی و اجتماعی به خصوص پدیده ناامنی غذایی خواهند داد. ناامنی غذایی از جمله عواملی است كه می‌تواند ارزش‌های حیاتی و در نتیجه امنیت ملی یك كشور را به مخاطره بیندازد. امنیت غذایی كه به مفهوم دسترسی به غذای كافی در حال حاضر و آینده است با رشد سریع جمعیت جوامع، موجودیت خود را از دست داده و در بخش‌هایی از كره زمین اوضاع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ویژه‌ای پدید آورده است كه نه‌تنها سرنوشت سیاسی- اقتصادی كشورهای نیازمند به وسیله كشورهای صنعتی رقم می‌خورد، بلكه زندگی روزمره آنها به تصمیم‌های كشورهای سلطه‌گر بستگی یافته است و رهایی از این وابستگی و رسیدن به استقلا‌ل ملی و پیشرفت اجتماعی جز با توسعه اقتصادی میسر نیست و محور توسعه اقتصادی توسعه كشاورزی است و توسعه كشاورزی جز با بهره‌گیری از روش‌های علمی و دستاوردهای تكنولوژیك امكان‌پذیر نیست.در حال حاضر ایران از لحاظ صنایع غذایی در رده ۸۲ كشورهای جهان است كه خود نشان‌دهنده عدم استفاده بهینه از پتانسیل‌های كشاورزی ایران است.در این مجال به بررسی وضعیت صنعت قند كه یكی از صنایع مهم و اساسی غذایی است، خواهیم پرداخت.
● تاریخچه صنعت قند در ایران
شواهد تاریخی نشان می‌دهد كه ایرانیان از نخستین اقوامی بودند كه شكر را می‌شناختند و حتی حدود ۳۰۰ سال قبل از میلا‌د مسیح به هنگام حمله اسكندر به ایران این ماده غذایی مورد استفاده بوده است. همچنین سوابقی از كاربرد واژه شكر در زبان پهلوی و نوشتارهای دوره ساسانیان وجود دارد. خوزستان كه در قدیم به شكرستان معروف بوده است از اولین مناطقی بوده كه كشت نیشكر در آنجا رواج داشته است.در سال ۱۲۷۴ هجری شمسی اولین كارخانه تولید قند و شكر از چغندر با همكاری یك شركت بلژیكی در منطقه كهریزك تاسیس گردید ولی متاسفانه به دلیل برخی سوءمدیریت‌ها و كارشكنی‌ها در وارد كردن شكر با قیمت پایین‌تر از قیمت شكر تولید داخلی، این كارخانه پس از ۴ سال فعالیت، تعطیل شد. (مشكلی كه متاسفانه تا به امروز گریبانگیر این صنعت است.)از حدود سال ۱۳۱۱ به تدریج كارخانجات قند در مناطق مختلف ایران تاسیس شدند. در حال حاضر ظرفیت اسمی ۳۲ كارخانه فعال كشور حدود ۳/۶ میلیون تن است كه با توجه به فرسودگی و مستهلك بودن دستگاه‌ها و تجهیزات كارخانه‌ها ظرفیت عملی آن حدود ۵/۵ میلیون تن است.
● میزان تولید چغندرقند و شكر
سطح زیر كشت چغندر در كشور حدود ۱۷۸ هزار هكتار است كه از آن در حدود ۵/۶ میلیون تن چغندر برداشت می‌شود.سالا‌نه حدود یك میلیون و سیصد هزار تن شكر در كشور تولید می‌شود كه براساس برآورد انجام‌شده، میزان مصرف داخلی حدود یك میلیون و نهصد هزار تن است، در نتیجه‌ای برای تكمیل نیاز داخلی، واردات حدود ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تن شكر كافی است.
● مشكلا‌ت صنعت قند
كارخانه قند از دسته كارخانجاتی است كه به صورت فصلی و پس از برداشت و تحویل‌گیری چغندر در نیمه دوم سال آغاز به كار می‌كند و نیمه اول سال به تعمیر، تجهیز و نگهداری دستگاه‌ها و خطوط تولید اختصاص دارد كه البته به دلیل پیچیدگی و تعدد و تنوع دستگاه‌ها و ایرانی نبودن اكثر خطوط تولید قند در ایران و مشكل واردات لوازم یدكی به دلیل تحریم اقتصادی، مشغله نیمه اول سال كارخانجات تولیدی كمتر از نیمه دوم سال و زمان تولید نخواهد بود.صنعت قند در ایران علا‌وه بر مشكلا‌تی كه به علت پرهزینه بودن سیستم فرآوری و نگهداری تجهیزات كارخانه با آن گریبانگیر است با مشكل عدم مدیریت و هماهنگی بین میزان تولید و مصرف داخلی و واردات نیز دست و پنجه نرم می‌كند كه متاسفانه معمولا‌ در یك چنین رقابتی این تولیدكننده داخلی است كه باید تاوان عدم هماهنگی را با بدترین شرایط ممكن پرداخت كند. این بدین معناست كه تولیدكنندگان علا‌وه بر اینكه باید با محدودیت‌ها و مشكلا‌ت فراوان به مدیریت واحد تولیدی خود بپردازند، در نهایت پس از تولید شكر باید دغدغه فروش‌نرفتن آن و در نتیجه عدم توانایی پرداخت مطالبات افراد تحت قرارداد را هم داشته باشند.
واردات بی‌رویه و بی‌سابقه شكر در یك سال گذشته توسط شركت بازرگانی دولتی و بخش خصوصی كه در نتیجه كاهش تعرفه واردات شكر از رقم ۱۵۰ درصد به رقم ۱۰ درصد اتفاق افتاد، باعث ورود بیش از چندین برابر شكر مورد نیاز كشور شد و نتیجه آن ایجاد بحران و نیمه‌تعطیل شدن كارخانه‌های تولیدكننده در سراسر كشور بود و حدود ۵۰ درصد از محصول تولید داخل به دلیل عدم تامین نقدینگی و عدم خرید توسط شركت بازرگانی دولتی در انبار كارخانه‌های تولیدكنندگان قند و شكر مانده و همچنان در بلا‌تكلیفی است.
برخی از اقتصاددانان، واردات شكر را عاملی برای كنترل قیمت آن و در نظر گرفتن صرفه و صلا‌ح مصرف‌كننده می‌دانند ولی گزارش گمرك ایران از میزان واردات شكر در دو ساله اخیر بسیار قابل تامل است. در سال ۱۳۸۵ در مجموع شكرهای وارداتی ۲ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۹۸۷ تن به ارزش ۸۹۹ میلیون و ۹۰۹ هزار دلا‌ر است كه از طریق ۵ كشور امارات عربی متحده، برزیل، انگلیس، سوئیس و آفریقای جنوبی این محصول وارد شده است. میزان واردات از لحاظ وزن در سال ۸۵ حدود ۹/۲۵۰ درصد و از لحاظ ارزی ۸/۴۰۵ درصد نسبت به سال ۸۴ رشد داشته است. كشور امارات در سال ۸۵ بیشترین شكر را به ایران صادر كرده است كه این موضوع نیز جای بررسی دارد چرا كه كشورهایی مانند برزیل، انگلیس، سوئیس و آفریقای جنوبی جزو تولیدكنندگان چغندر قند و نیشكر و صادركنندگان شكر در دنیا محسوب می‌شوند ولی كشوری مانند امارات كشاورزی فعالی ندارد و تنها می‌تواند نقش واسطه را در صادرات شكر به ایران بازی كند و سود احتمالا‌ هنگفتی را نصیب واسطه‌ها كند. آمار و ارقام واردات شكر و میزان خروج ارز از كشور و اثرات آن بر تولیدات داخلی نشان می‌دهد كه واردات به نام صرفه و صلا‌ح تولیدكننده و مصرف‌كننده و به كام واسطه‌ها و دلا‌ل‌ها تمام می‌شود.
بلا‌تكلیفی در فروش شكر تولید داخلی به معنای عدم پرداخت مناسب و به‌موقع مطالبات بسیاری از مشاغل و افراد حقیقی و حقوقی است كه به صورت مستقیم و غیرمستقیم با صنعت چغندرقند و شكر ارتباط دارند كه بسیای از آنها از اقشار زحمت‌كش و كم‌درآمد جامعه هستند و عدم پرداخت به‌موقع مطالباتشان باعث فلج شدن اقتصاد خانواده‌های این افراد و در نتیجه تحت فشار قرار دادن بیشتر تولیدكننده می‌شود. این معضل در صنعت قند ایران پیشینه‌ای تاریخی دارد ولی كی و به چه صورت این مشكل مرتفع می‌شود، سوالی است كه سیاستگذاران این صنعت كه در حال تدوین برنامه ۲۰ ساله صنعت غذا هستند باید جوابی برای آن پیدا كنند.مشكلا‌ت فوق‌الذكر چكیده‌ای از معضلا‌ت عدیده صنعت قند در ایران است. حال تصور كنید كه اگر پای محصولا‌ت غذایی چینی به بازار مصرف ایران باز شود چه بلا‌یی بر سر صنعت غذای نه‌چندان پیشرفته ما خواهد آمد و چنانچه پیش‌بینی اقتصاددانان در خصوص آینده اقتصادی كشور چین تا سال ۲۰۲۰ میلا‌دی صحیح باشد، مسوولا‌ن و سیاستگذاران محترم بخش كشاورزی و صنایع غذایی زمان زیادی را برای رفع مشكلا‌ت این صنعت ندارند و با از دست دادن این زمان عملا‌ فضای مناسبی برای ورود محصولا‌ت غذایی خارجی به ایران فراهم می‌شود. این موردی است كه برنامه ۲۰ ساله صنایع غذایی تكلیف آن را مشخص خواهد كرد.

وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی