پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Thursday, 26 April, 2018

تحقیقات مانعی برای صنایع غذایی اتحادیه اروپا


تحقیقات مانعی برای صنایع غذایی اتحادیه اروپا
آماری که به تازگی توسط انجمن صنایع اتحادیه اروپا منتشر شده نشان می‏دهد به دلیل صرف هزینه اندک برای ساخت محصولات جدید و تکنیک‏های فراوری همراه با رشد ناچیز صادرات، صنایع غذایی اتحادیه اروپا در رقابت رو به افزایش بازار جهانی آسیب‏پذیر شده است.
بنا به آماری که کنفدراسیون صنایع غذایی و آشامیدنی اروپا (IAA) هفته گذشته اعلام کرد فروش مواد غذایی و نوشیدنی‏ها در خارج از ۲۵ عضو اتحادیه اروپا در شش ماه نخست سال ۲۰۰۵ نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۰۴ حدود ۱/۹ درصد افزایش یافته است.
در گزارش CIAA آمده است: صنایع غذایی و نوشیدنی اتحادیه اروپا در سه سال گذشته رشد نسبتا محدود اما یکنواختی داشته است. مقایسه‏های بین‏المللی نشان می‏دهد برخلاف اتحادیه اروپا سایر بازارهای تولیدی صنایع غذایی با شکوفایی قابل ملاحظه‏ای مواجه شده‏اند. این مسئله درباره آمریکای لاتین و آسیا صادق است با این حال به عنوان مثال در چین رشد صنایع فراورده‏های غذایی هنوز با نرخ دو رقمی ادامه دارد. در همین زمان، صرف هزینه برای تحقیق و توسعه (R&D) در اتحادیه اروپا نسبت به درصد تولید پایینتر از سایر نظام‏های اقتصادی باقی مانده است. این نسبت با عنوان »شدت تحقیق و توسعه« خوانده می‏شود.
به گزارش CIAA، با این که هزینه‏ای که در اتحادیه اروپا صرف تحقیق و توسعه می‏شود، بین سال‏های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ حدود ۲۰ درصد افزایش یافته، تنها ۰/۲۴ درصد از کل تولید در سال ۲۰۰۱ را شامل می‏شود که فاصله زیادی با میانگین ۰/۳۵ درصدی رقبای اصلی دارد. شرکت‏های تولیدی صنایع غذایی در استرالیا، ژاپن، نروژ و امریکا همگی به طور متوسط برای تحقیق و توسعه نسبت به اتحادیه اروپا بیشتر هزینه می‏کنند. ژاپن با اختصاص ۰/۸ درصد از تولید به شدت تحقیق و توسعه در جایگاه نخست ایستاده است.
درون اتحادیه اروپا هم هزینه‏ای که صرف تحقیق و توسعه می‏شود از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. هلند و فنلاند در بخش صنایع غذایی و نوشیدنی‏ها به شدت تحقیق و توسعه برابر حدود ۰/۵۰ درصد دست یافته‏اند. در حالیکه اعضای جدید اتحادیه عمدتاً سطح تحقیق و توسعه بسیار پایینی دارند. شرکت‏های صنایع غذایی و نوشیدنی از اعضای قدیمی و بزرگ مانند ایتالیا هم هنوز پایین‏تر از حد متوسط هستند.
در گزارش CIAA همچنین تاکید شده است حدود ۷۷ درصد محصولات غذایی در سال ۲۰۰۴ فرمولاسیون جدیدی داشته‏اند ولی تنها ۱/۵ درصد از آنها از تکنولوژی نوآورانه بهره می‏بردند. نوآوری در فرمولاسیون از ۶۶ درصد در سال ۱۹۹۹ به ۷۷ درصد در سال ۲۰۰۴ افزایش یافته در حالیکه نوآوری در بسته‏بندی و طرز قرار دادن مواد غذایی هر دو کاهش یافته است. ارزش مجموع صادرات مواد غذایی و نوشیدنی اتحادیه اروپا در شش ماه نخست سال ۲۰۰۵ به ۲۲/۰۷ میلیارد یورو رسید. در همین مدت واردات این صنایع ارزشی برابر با ۱۹/۶۵ میلیارد یورو داشت که کاهشی ۰/۷ درصدی را نشان می‏دهد.
در این مدت آمریکای شمالی هنوز بزرگترین بازار مواد غذایی اتحادیه اروپا بوده است. با این حال صادرات اتحادیه اروپا به این منطقه حدود ۰/۴ درصد یعنی در حدود ۵/۷ میلیارد یورو در طول شش ماه نخست سال کاهش یافته است.
صادرات به کشورهای عضو آسه آن در این مدت ۶ درصد افزایش یافت. همچنین صادرات به کشورهای شوروی سابق معروف به کشورهای مستقل مشترک المنافع حدود ۱۱/۹ درصد افزایش یافت. در بخش نوشیدنی‏ها که حدود یک چهارم از کل صادرات را در اختیار دارد، رشدی معادل یک درصد برابر با ۶/۴ میلیارد یورو در طول دوره شش ماهه مشاهده می‏شود. صادرات آب معدنی و نوشیدنی‏های بدون الکل رشد ۱۱/۶ درصدی برابر با ۷۷۳ میلیون یورو نشان می‏دهند.
صادرات شکر، شیرینی‏جات، قهوه، چای، غذای کودک و مواد غذایی رژیمی در این مدت با ۹/۹ درصد افزایش به ۵/۶ میلیارد یورو رسید. صادرات فراورده‏های شیر با ۲/۴ درصد به ۲/۷۸ میلیارد یورو بالغ شد.
فروش محصولات گوشتی با ۲/۴ درصد کاهش به ۲/۵۷ میلیارد یورو رسید. همچنین صادرات میوه و سبزیجات فراوری شده ۶/۸ درصد، محصولات دریایی ۲/۵ درصد و غذای دام ۱۰/۱ درصد افزایش یافت. فروش روغن و چربی ۱۰/۶ درصد و صادرات آرد و فراورده‏های نشاسته‏ای هم ۷/۹ درصد کاهش نشان می‏دهد.
تحقیقی که سال گذشته توسط کمیسیون اروپا منتشر شد، نشان می‏دهد تولیدکنندگان مواد غذایی در سراسر دنیا در فهرست ۱۵ بخش مهم صنعتی از نظر هزینه کردن برای تحقیق و توسعه در آخرین جایگاه قرار دارند؛ حتی با این که فروش آنها در بسیاری بازارها به رشد کند خود ادامه می‏دهد.
هزینه نسبتا کمی که صرف تحقیقات می‏شود با اندازه و حجم این حوزه همخوانی ندارد. صنایع غذایی در اتحادیه اروپا بزرگترین بخش تولیدی است. کمیسیون اروپا مرتبا تاکید می‏کند بخش صنایع غذایی باید با صرف هزینه بیشتر بر تحقیق و توسعه، به عنوان ابزاری برای آوردن محصولات جدید و تکنیک‏های فراوری به بازار، رقابتی‏تر شود. کمیسیون اعلام کرده یکی از استراتژی‏های در نظر گرفته شده در سال گذشته برای افزایش هزینه تحقیق و توسعه در این بخش صرف ۶۱ میلیون یورو برای ۵ پروژه تحقیقاتی بزرگ برای تیز کردن لبه شمشیر رقابت صنایع غذایی و آشامیدنی اروپا بوده است.
در یک سیاست کلیدی CIAA سال گذشته از اعضایش خواست هزینه‏های تحقیق و توسعه خود را به عنوان ابزاری برای رقابتی و نوآور باقی ماندن افزایش دهند. انجمن اعضایش را به دلیل نرخ ضعیف انتقال تکنولوژی از مرحله تحقیقات تا مرحله کاربردی به عنوان مانع اصلی نوآوری در صنعت مورد سرزنش قرار داد.
در ابلاغیه این سیاست CIAA متذکر شده است: از مدت‏ها پیش مشخص شده با این که کیفیت و کمیت تحقیقات جامعه اروپا با تحقیقات آمریکای شمالی و حاشیه اقیانوس هماهنگ است، تأثیر گسترده این تحقیقات کمتر از تحقیقات رقبای تجاری است به دلیل این که انتقال تکنولوژی به صنعت در اینجا کمتر صورت می‏گیرد.


منبع : مجله گسترش صنعت

مطالب مرتبط

اولین جشنوارهٔ نوشیدنی‌های برتر بدون برگزیده

شاید شما هم به اندازهٔ ما مشتاق دانستن نتیجه باشید. اما پیش از آن با ما در گزارش بازدید از این جشنوار همراه شوید. البته ظواهر نشان می‌دهد حضور تنها ۳۰ شرکت‌کنندهٔ نوشابه ماءالشعیر، لبنیات و چند نمایندگی خارجی واردات محصولات غذائی و دستگاه‌های ارائه کالا (wending machin)، در سالن چندمنظورهٔ باشگاه انقلاب که طی سه روز (۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت) به ارائهٔ محصولات خود پرداختند، نتوانست آنگونه که باید رضایت غرفه‌داران و توجه مصرف‌کنندگان را به خود جلب کند.پس از گشت و گذاری که در میان غرفه‌های حاضر داشتیم، به سراغ حامد نوعی، دبیر جوان اول جشنوارهٔ نوشیدنی‌های برتر رفتیم. وی هدف اصلی از برپائی این جشنواره را ایجاد فرهنگ تولید، توزیع و مصرف دانست و اشاره کرد امروزه بازار جهان بر محور مشتری‌مداری می‌چرخد و تولیدکننده‌ها نیز باید بتوانند با افزایش فن‌آوری، کیفیت، تنوع و بسته‌بندی جذاب به استانداردهای جهانی برسند و حضور فعالی در عرصهٔ تجاری بین‌الملل داشته باشند.
بخش‌های حاضر در این جشنواره به ۶ گروه آب‌معدنی، آبمیوه و کنسانتره، نوشابه‌های گازدار غیرالکلی، چای و نوشیدنی‌های گرم، لبنیات و عرقیات سنتی و شربت‌ها تقسیم شده بودند. معیار انتخاب نوشیدنی برتر بحث کیفیت کالا، مدیریت پرسنل و تولید، بحث بازاریابی و مشتری‌مداری عنوان شد.نوعی در پاسخ به این سؤال که میزان استقبال شرکت‌ها را چگونه برآورد می‌کند، گفت: علی‌رغم تلاش ما برای برقراری ارتباط و اطلاع‌رسانی از طریق تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر، استقبال شایسته‌ای از جشنواره نشد. وی با اشاره به غرفه‌های خالی نمایشگاه افزود: حتی برخی شرکت‌ها علی‌رغم پرداخت هزینه‌ها، در جشنواره حاضر نشدند و ما از این موضوع بسیار متأسف هستیم.پس از این گفت‌وگو پای صحبت غرفه‌داران نشستیم. که در مجموع به نظر می‌رسید، از فضای نمایشگاه، مدیریت ضعیف و عدم برنامه‌ریزی صحیح، بسیار گله‌مند بودند.
شرکت Saeco
حمید آدابی، مدیرعامل شرکت ساعی فن‌آور که نمایندگی یک شرکت ایتالیائی را در زمینهٔ واردات انواع دستگاه‌های ارائه نوشابه، قهوه و شکلات (vending machines) به‌عهده دارد با شکایت از وضعیت نابسامان نمایشگاهی گفت: شرکت‌های ایتالیائی به‌دلیل بازار آشفته و نابسامانی ریالی در ایران، به نمایندگی‌های ایرانی مانند سایر نمایندگی‌های خود در بقیهٔ کشورها امکانات نمی‌دهند و مخارج اینگونه نمایشگاه‌ها را خود شرکت می‌پردازد. اما از بازرسی‌های نامحسوس ایتالیائی‌ها از غرفه و فعالیت‌های شرکت نیز خبر داد.
آدابی با توجه به صنعتی شدن جامعه و احساس نیاز مردم به سرعت بیشتر، اظهار امیدواری کرد تا با تبلیغات مناسب و فرهنگ‌سازی، اینگونه دستگاه‌ها طرفدار بیشتری پیدا کند. به گفتهٔ وی تاکنون بیش از ۱۰۰ مرکز عمومی و خصوصی به دستگاه‌های وارداتی این شرکت مجهز شده‌اند که پیش‌بینی می‌شود با افزایش استقبال مردم این تعداد بیشتر شود.
شرکت پخش اول
مسعود درویشی، مدیر بازاریابی و تبلیغات این شرکت (توزیع‌کنندهٔ محصولات غذائی و آرایشی و بهداشتی) نیز عملکرد برگزارکنندگان جشنواره را بسیار ضعیف ارزیابی کرد. پخش اول در این جشنواره به عرضهٔ ماءالشعیر توبورگ پرداخته بود که به گفتهٔ درویشی یک برند معروف جهانی است و شرکت دانمارکی برای اولین بار در تاریخ خود، این نوشابهٔ بدون الکل را برای ایران تولید کرده است. او اضافه کرد در نمایشگاه آگروفود نیز با عرضهٔ روغن زیتون وارداتی حاضر خواهند شد.
شرکت بهنوش
بابک صمیمی، مدیر صادرات شرکت با اشاره به این مطلب که تبلیغات ضعیف یکی از نقاط ضعف نمایشگاه است گفت: اگر این نمایشگاه را با سایر نمایشگاه‌ها مقایسه کنیم متوجه نقاظ ضعف آن می‌شویم. علاوه بر تبلیغات ضعیف، تاریخ نمایشگاه چندین بار تغییر کرد و استقبال هم زیاد خوب نبود. امیدواریم که در روزهای آخر هفته این استقبال بیشتر شود. علاوه بر اینها فضای کوچک سالن نیز جزء مشکلات دیگر این جشنواره است. اگر چند شرکت دیگر می‌خواستند در نمایشگاه حضور داشته باشند حتماً با مشکل مواجه می‌شدیم. در کل جشنواره از نظر غرفه و امکانات بد نیست اما بازدیدکننده ندارد، شاید تبلیغات درستی در این مورد انجام نشده است.
شرکت بازرگانی صدف
ذبیح‌الله عبادی، مدیر فروش شرکت که واردات و بخش ماءالشعیر را برعهده دارد، می‌گوید: جشنواره‌ٔ نوشیدنی‌های برتر، با توجه به مشکلاتی که برگزارکنندگان داشتند و اینکه اولین تجربه‌شان بود، خوب است. اما مشکلی که به چشم می‌خورد، مکان نمایشگاه است. اگر این جشنواره در مجموعهٔ اصلی نمایشگاه برگزار می‌شد بهتر بود، چون اینجا ناشناخته است. دیگر اینکه غرفه در ساعت و روزی که قرار بود، به ما تحویل داده نشد. البته با توجه به شناختی که از برگزارکنندگان نمایشگاه دارم باز هم از آنها تشکر می‌کنم که با وجود مشکلاتی که برایشان به‌وجود آمد این نمایشگاه را برگزار کردند. دولت اگر امکاناتی را که در اختیار ارگان‌های خود قرار می‌دهد، به بخش خصوصی هم ارائه کند، به‌طور حتم بخش خصوصی بهتر عمل خواهد کرد.
شرکت سادن تجارت
یکی از کارمندان این شرکت در پاسخ به خبرنگار بهکام گفت: ما نوشابهٔ انرژی‌زا با نام فانتوم از اتریش وارد می‌کنیم و برای معرفی این محصول به جشنواره آمده‌ایم. وی در پاسخ به این سؤال که جشنواره را چطور دیدید گفت: امروز روز اول حضور من در نمایشگاه است و ترافیک کاری آنقدر زیاد بوده که هنوز نتوانستم غرفه‌های دیگر را ببینم و نظری بدهم اما استقبال مردم تا این لحظه بد نبوده است. هدف ما از حضور در این جشنواره معرفی و تبلیغات برای این محصول است که تا این لحظه به هدف خود رسیده‌ایم.
صنایع چاپ آریانا
حسن جلیلی، مدیر فروش شرکت با بیان این مطلب که صنایع چاپ آریانا کارهای چاپ روی سلوفان را انجام می‌دهد، گفت: هدف ما از حضور در این جشنواره آشنا شدن با کارهای چاپی و برقراری ارتباط با مشتریان بوده که تا امروز این انتظار برآورده نشده است. تفاوت این نمایشگاه با نمایشگاه‌های دیگر این است که در محیطی کوچک با تعداد کم شرکت‌کننده‌ها برگزار می‌شود. مشکل دیگر اطلاع‌رسانی بسیار ضعیف نمایشگاه بود که موجب شده تعداد کمی از این نمایشگاه استقبال کنند. حتی برای ورود به جشنواره و راهنمائی بازدیدکنندگان تابلوئی وجود ندارد. غرفه‌آرائی هم بسیار ابتدائی است. البته با توجه به اینکه اولین جشنوارهٔ تخصصی نوشیدنی‌ها است، راضی کننده است اما باید بهتر برنامه‌ریزی شود تا بازدهی بالا رود.
جلیلی اضافه کرد: امیدواریم برگزاری این نمایشگاه در سال‌های بعد نیز ادامه داشته باشد و نقاط قوت آن بر نقاط ضعفش بچربد.
شرکت لبنیات فیروزکوه
محمدرضا جانجانی، مسئول فنی و قائم‌مقام مدیرعامل گفت: محصولات شرکت ما شامل ماست، ماست موسیر، خامه، شیرکاکائو و ۱۶ نوع دوغ در طعم‌های مختلف است که دوغ رژیمی را برای اولین بار در ایران تولید کردیم. وی در خصوص برگزاری جشنواره گفت: جشنواره بسیار ناهماهنگ بود، غرفه‌ها را دیر تحویل دادند، اطلاع‌رسانی کافی نبود و تابلوهای راهنمائی برای ورود مردم وجود نداشت. البته برگزارکنندگان با مشکلاتی روبه‌رو بودند مثل اینکه وزارت بهداشت و درمان این جشنواره را به‌خاطر حضور نوشابه‌ها تحریم کرده بود. جانجانی نقاط قوت جشنواره را آشنائی مردم با نوشیدنی‌های ایرانی دانست و گفت: ما امیدوار هستیم این جشنواره در سال‌های بعد نیز با برنامه‌ریزی کافی ادامه پیدا کند و انتظاراتی که ما از یک جشنواره داریم برآورده کند. مثل اینکه از ارگان‌های دولتی و هیأت‌های علمی دانشگاه‌ها برای بازدید به نمایشگاه بیایند. وی در پاسخ به این سؤال که آیا شما هم با حضور نداشتن نوشابه‌ها در این جشنواره موافق هستید گفت: دوغ چند سال است که در ایران رشد کرده است اما نوشابه صنعت قدرتمندی است که با استقبال مردم مواجه شده است. دوغ در کنار نوشابه می‌تواند ارزش‌های خود را نشان دهد و اگر نوشابه‌ها نباشند جشنواره فایده‌ای ندارد.
شرکت صنایع غذائی
منوچهر افلاکی، مدیر تدارکات شرکت با اشاره به این مطلب که ۲۵ سال از تأسیس این شرکت می‌گذرد گفت: ما اولین شرکتی هستیم که تولید عصارهٔ نوشابه‌های غیرالکلی را در ایران انجام دادیم و به تمام کارخانه‌های نوشابه‌سازی عصارهٔ نوشابه می‌دادیم. در حال حاضر هم خودمان به تولید نوشابه مشغول هستیم و در کنار آن آب آشامیدنی گازدار، آب‌معدنی و به تازگی هم آبمیوه‌های گازدار با هشت طعم با نام تگرگ به بازار عرضه می‌کنیم.
وی همچنین اضافه کرد: برگزارکنندگان نتوانستند جشنوارهٔ خوبی برگزار کنند و ما از نحوهٔ برگزاری جشنواره راضی نیستیم. یک روز اعلام می‌کنند جشنواره ۹ صبح آغاز می‌شود، اما وقتی می‌آئیم ما را از سالن بیرون می‌کنند. قرار بود جشنواره تا ساعت ۹ شب ادامه داشته باشد که الام فهمیدیم ساعت پنج غرفه‌ها تعطیل می‌شود در حالی که مردم فقط بعداظهرها می‌توانند به جشنواره بیایند. مسئولان اول در باغ سبز نشان می‌دهد و زمانی که ما حضور پیدا می‌کنیم تمام وعده‌هایشان را از یاد می‌برند.
فرآورده‌های لبنی چوپان
فرانک فشندی، مدیرعامل با بیان این مطلب که جشنواره مشکل زیادی برای برگزاری داشت گفت: مقداری از مشکلات به خود ستاد برگزاری برمی‌گردد و مقداری دیگر را ارگان‌ها و سازمان‌های دیگر برایشان به‌وجود آوردند که هنوز هم برای ما مشخص نیست. حقیقت این است که ما در ایران زندگی می‌کنیم و باید بدانیم چنین مشکلاتی ایجاد می‌شود. ما برای ارتباط بیشتر با مشتریان و تولیدکنندگان در این جشنواره حضور پیدا کردیم و علاوه بر تبلیغات پرسشنامه‌هائی نیز تهیه کردیم تا از نظرات مشتریان خود برای بالا بردن کیفیت استفاده کنیم. وی در خصوص حضور نوشابه‌ها در این جشنواره گفت: ما از انیکه با نوشابه‌ها در یکجا حضور داشته باشیم مشکلی نداریم چون ما صنایع همگون هستیم ولی با هم تفاوت داریم. نام این جشنواره نوشیدنی‌های برتر است و نوشابه‌ها هم جزء نوشیدنی‌ها هستند. فشندی در پاسخ به این سؤال که چرا غرفهٔ شما جدا از دیگران بیرون سالن است گفت: ما می‌خواستیم که غرفه با برندگان سنخیت داشته باشد به همین خاطر از طرح کلبهٔ چوبی خارج از سالن استفاده کردیم.
هیأت علمی جشنواره
محمدحسن توسلی، عضو هیأت عملی ستاد برگزاری نمایشگاه نیز با اشاره به این مطلب که ۲۷ سال است در بحث مشاوره و همراهی با سازمان‌های بزرگ مشغول هستند، گفت: ما تا به امروز کار مشاورهٔ بیش از ۱۰۰ شرکت را برعهده داشتیم و در یان راه با صنایع نوشیدنی نیز آشنا هستیم. اعضاء هیأت علمی ما از اساتید و مهندسان به‌نام در این صنعت هستند و هنگامی که کلمهٔ برتر در انتهای نام جشنواره آمده است، حضور هیأت علمی برای ممیزی نوشیدنی‌ها مشخص می‌شود. در بخش ممیزی بحث استانداردهای آموزش، رفاه کارکنان، استانداردها و فرآیندهای تولید، سازگاری با محیط‌زیست و اتوماسیون اداری و صنعتی که هنوز در ایران رایج نشده است مطرح می‌شود. مهمترین عامل هم برای بخش بازرگانی است که در ایران هنوز به آن پرداخته نمی‌شود.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا شرکت‌های خارجی هم امکان انتخاب دارند گفت: ما به شرکت‌های خارجی در صورت برخورد مناسب و بازرگانی خوب جوایزی اهدا می‌کنیم. اما تولیدکنندهٔ برتر باید داخلی باشد و تفاوتی نمی‌کند که از گروه نوشابه‌ها باشد یا لبنیات.
توسلی با بیان این مطلب که بعد از پیوستن ایران به WTO بعضی شرکت‌های ایرانی از گردونهٔ رقابت حذف می‌شوند گفت: ما در صنعت نوشیدنی فرصت‌ها و تحدیدهائی داریم. مثل اینکه ایران یکی از ذخایر بزرگ آب‌معدنی است که به راحتی می‌توان آن را صادر کرد. در بخش نوشابه‌ها هم شرکت‌های ما توانستند خود را با مارک‌های خارجی هماهنگ کنند که برای ما فرصت مغتنمی است. متأسفانه چای ایرانی که با نام پرشین تی یکی از گرانترین چای‌های جهان محسوب می‌شود به‌دلیل بی‌توجهی مسئولان در مقابل واردات چای نامرغوب مهجور واقع شده است. در صورتی که این یکی از بزرگترین فرصت‌های ما در جهان است. وی در انتها اضافه کرد حضور شرکت‌ها و استقبال آنها علی‌رغم تصور ما بسیار کم بود.
نتیجه ممیزی
پس از سه روز برپائی جشنواره از نظر هیأت علمی، هیچ شرکتی موفق به اخذ عنوان ”برتر“ نشد. زیرا بسیاری از شرکت‌ها یا مدارک مربوط به معیارهای گزینش را ارائه ندادند یا مدارکشان ناقص بود. اما با توجه به اخذ فرم نظرسنجی از مردم و بازرسی نامحسوس از غرفه‌ها از نظر ظهور موفق در عرصهٔ بازرگانی، ۱۰ شرکت از سوی مردم و ۱۰ شرکت از سوی هیأت علمی انتخاب شدند که به آنها لوح تقدیر اهداء شد. همچنین برخی شرکت‌ها مانند چوپان، زمزم و افرا (تگرگ) موفق به دریافت هر دو لوح تقدیر شدند.

وبگردی
تلگرام جایگزین داخلی ندارد / در پیام رسان داخلی در حال تکمیل پرونده احتمالی خود هستید !
تلگرام جایگزین داخلی ندارد / در پیام رسان داخلی در حال تکمیل پرونده احتمالی خود هستید ! - به فرض محال که اطلاعات مردم مورد سوءاستفاده کشورهای دیگر قرار بگیرد، برای‌شان پیامد امنیتی مستقیمی ندارد. بسیاری از کاربران ایرانی در تلگرام به دریافتن و فرستادن اخبار و طیفی از جوک‌ها (از سیاسی گرفته تا خانوادگی) می‌پردازند. این مسائل هم برای کشورهای دیگر اهمیتی ندارد (البته اگر از تحلیل محتوا و کاربردهای بعدی‌شان بگذریم) و نمی‌تواند پیامد مستقیمی برای کاربر ایرانی داشته باشد. اما همین اطلاعات چنانچه…
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم !
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم ! - روغن های نباتی را خوب بشناسید. سخنان یک تولید کننده سابق روغن نباتی.
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند - رییس سازمان ملی استاندارد ایران مجددا با خودروسازان در ارتباط با رعایت استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی از ابتدای دی‌ماه سال جاری اتمام حجت کرد.
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ...
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ... - مرتضوی هیچ گاه قاضی و حقوق دان نبود و نباید کار قضایی انجام می‌داد. اما این ضعف ماست که چنین فردی در جایگاه بالایی قرار می‌گیرد. شگفتی من از قاضی مرتضوی و رفتار او نیست که چرا خودش را برای اجرای حکم خود به زندان معرفی نکرد. من رفتار او با زهرا کاظمی را دیده بودم.
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟ - بعد از انقلاب، به واسطه تنیده شدن حکومت و دین بسیاری از پست‌ها و سمت‌های سیاسی با هاله‌ای رو به رو شد که اجازه نمی‌داد صاحب آن منصب مورد نقد قرار بگیرد....
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!