دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / Monday, 19 February, 2018

در راه جام‌جهانی


در راه جام‌جهانی
روزهای سرنوشت‌ساز یکی، یکی می‌گذرند و گذشت ثانیه‌ها جام‌جهانی را از راه می‌رساند. چیزی به شروع بازی‌های مهم جام‌جهانی باقی نیست و تیم‌های حاضر در این بازی‌ها در تکاپوی آماده‌سازی خود هستند.
تیم ملی ایران هم روزهای سختی را پیش‌رو خواهد داشت و خود را جهت دستیابی به موفقیت در این جشنواره بزرگ آماده خواهد کرد.
● مروری بر اخبار جام‌جهانی
۱. سرانجام اسامی داوران جام‌جهانی هم اعلام شد و نامی از مسعود مرادی، داور کشورمان در این لیست نبود. در حالی‌که همه منتظر بودند پس از حضور محمد فنائی به‌عنوان کمک‌داور در جام‌جهانی ۱۹۹۴ این‌بار یک سرداورایرانی افتخار دیگری برای کشورمان کسب کند؛ اما مرادی به‌دلایلی که به‌نظر غیرورزشی می‌آیند، بزرگ‌ترین فرصت عمر ورزشی خود را از دست داد تا بار دیگر حسرت هواداران فوتبال تکرار شود!
۲. دیوید بکهام، ستاره رئال‌مادرید تیم ملی انگلستان، معتقد است تیم ملی کشورش همه ابزارهای درخشش در جام‌جهانی را دارد و اریکسون (سرمربی تیم ملی انگلستان) هیچ بهانه‌ای برای قهرمان نشدن در آلمان نخواهد داشت. بکهام گفته است که همه چیز برای کشورش مهیا است تا پس از ۴۰ سال دوباره قهرمان جهان شود و این فرصت را نباید از دست داد.
گفتنی است تیم ملی انگلستان در جام‌جهانی ۲۰۰۶ با تیم‌های ملی سوئد، پاراگوئه و ترینیداد هم‌گروه شده است.
۳. تیم ملی کشورمان هم پس از پایان بازی‌های لیگ برتر و جام حذفی به اردوئی در سوئیس می‌رود که این اردو بدون لژیونرها انجام خواهد شد. پس از آن‌هم اردوئی در کرواسی خواهیم داشت که بازیکنان شاغل در لیگ‌های اروپائی ایران به آن اردو خواهند رفت و یک بازی دوستانه هم با کرواسی انجام خواهند داد. البته گفته می‌شود تیم ملی پیش از سفر به کمپ خود در فردریش هافمن آلمان شاید یک بازی هم با بوسنی در مشهد انجام دهد.
۴. دیه‌گو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین که تیم ملی کشورش آخرین بار با رهبری او در سال ۱۹۸۶ به قهرمانی جهان رسید، می‌خواهد در صورتی‌که تیم ملی آرژانتین در جام‌جهانی ۲۰۰۶ هم ناکام شود، به کمک این تیم بیاید و رهبری تیم ملی کشورش را به‌عهده بگیرد.
مارادونا که معتقد است تیم فعلی آرژانتین شهامت و قدرت لازم برای کسب قهرمانی جام‌جهانی را در رقابت با تیم‌هائی چون برزیل، انگلستان، هلند و آلمان نخواهد داشت، می‌گوید: ”اگر باز هم تیم کشورم نتوانست قهرمان شود، باید به صحنه برگردم و برای قهرمانی جام‌جهانی تلاش کنم.“
۵. لوئیس فیگو، ستاره تیم ملی پرتغال که تیم کشورش با تیم ملی ایران هم‌گروه است اعلام کرد پرتغال به‌صورت جدی‌تر به‌دنبال قهرمانی جام‌جهانی است و در این راه به هر کاری دست خواهد زد.
فیگو که این جام‌جهانی؛ جام آخر او خواهد بود می‌خواهد با هدایت اسکولاری برزیلی به قهرمانی جهان دست یابد و خاطره‌ای خوش از خود بین مردم پرتغال باقی بگذارد.
۶. برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم ملی کشورمان که دیدار دوستانه مکزیک ـ پاراگوئه را در آمریکا دیده، معتقد است پس از بررسی بازی مکزیکی‌ها و پی بردن به نقاط ضعف آنها دیگر از رویاروئی با این تیم هراسی ندارد. وی همچنین در گفت‌وگوئی با یک نشریه مکزیکی گفته که نقاط ضعف زیادی از تیم ملی مکزیک پیدا کرده که از آنها به سود تیم ملی ایران در نخستین بازی این تیم در جام جهانی استفاده خواهد کرد.
امیدواریم این اعتمادبه‌نفس مثبت باعث بالا رفتن روحیه تیم ملی کشورمان شود و کمکی برای درخشش این تیم در جام‌جهانی باشد. گرچه اعتمادبه‌نفس بیش از حد ممکن است به غروری کاذب و کشنده تبدیل شود.
۷. کارلوس آلبرتو پریه‌را، سرمربی تیم ملی برزیل از رونالدینیو به‌عنوان بزرگ‌ترین امیدش در جام‌جهانی یاد می‌کند و معتقد است همه نگاه‌های مردم برزیل در جام‌جهانی به رونالدینیو دوخته شده و آنها از او انتظار قهرمانی دارند.
پریه‌را همچنین نگران خستگی ستاره‌های لژیونر این تیم است که در اروپا شاغل هستند و می‌گوید این خستگی برای بازیکنان پا به سن گذاشته تیمش مثل روبرتو کارلوس و رونالدو ممکن است گران تمام شود.
او که تجربه قهرمانی برزیل را به‌عنوان دستیار ماریوزاگالو در جام‌جهانی ۱۹۹۴ آمریکا همراه دارد، این‌بار می‌خواهد به‌عنوان فرد اول کادر فنی طلائی‌پوشان به قهرمانی جام‌جهانی دست یابد تا افتخاراتش کامل شود.
● حسرت دیدارهای تدارکاتی
چند هفته دیگر دوباره جادوی فوتبال هم را غافلگیر می‌کند و سودای توپ گرد و زمین سبز، جهانیان را دچار تب خواهد کرد.
جام‌جهانی رفته رفته از راه می‌رسد. همه تیم‌ها در حال آماده کردن خود هستند. برگزارکنندگان بازی‌ها برای هرچه بهتر شدن این مسابقات یکی، دو سال است که شبانه‌روز فعالیت می‌کنند و عاشقان فوتبال چشم‌ انتظارند تا با فرارسیدن زمان شروع این جام، بار دیگر از فوتبال زیبا و رقابت‌های دیدنی لبریز شوند. شگفتی‌ها یک‌به‌یک از راه می‌رسند و چون رازی سربه‌مهر که با فاش شدنش همه را بهت زده می‌کند، غیر قابل پیش‌بینی می‌نماید.
ستاره‌های بزرگ در تب و تاب رسیدن به جام‌جهانی هستند و آخرین روزهای رقابت‌های باشگاهی خود را که از حساسیت دیوانه‌کننده‌ای هم برخوردار شده، با دلشوره همیشگی کابوس مصدومیت می‌گذرانند.
مربیان تیم‌های شرکت‌کننده در جام‌جهانی برای تیم‌هایشان در حال برنامه‌ریزی هستند تا در شکوه برگزاری جام، آن‌طرفی قرار بگیرند که شور و لبخند حاکی از پیروزی و اشک شوق موفقیت در آن جاری است.
جهان رفته رفته برای دیدن جام‌جهانی بی‌تاب می‌شود و روزهای باقیمانده سخت‌تر از گذشته می‌گذرند. با پایان گرفتن لیگ‌های فوتبال در سراسر دنیا که طبق دستورالعمل فیفا می‌بایست حداکثر تا ۱۱ اردیبهشت ماه به انجام برسد، دور جدید آماده‌سازی تیم‌های حاضر در جام‌جهانی آغاز می‌شود و تیم‌های بزرگ دنیا سعی دارند با استفاده از تاریخ‌های مقرر فیفا برای بازی‌های بین‌المللی، حریفانی را برای محک زدن تیم‌های ملی کشورهایشان پیدا کنند.
بسیاری از ۳۲ تیم شرکت‌کننده در جام‌جهانی ۲۰۰۶ از هم‌اکنون چند دیدار برای ۴۵ روز پایانی باقیمانده تا این بازی‌ها تدارک دیده‌اند و اردوهای کوتاه و بلندمدتری برای رسیدن به مرز آمادگی پیش‌بینی کرده‌اند. تیم ملی ایران هم به فراخور توانائی مسئولان خود، جهت پیدا کردن حریفان تدارکاتی مناسب و براساس اعمال آمادگی کشورهای دیگر، یک یا دو بازی تدارکاتی مناسب را برای خود پیش‌بینی کرده و ظاهراً قرار است با تیم‌های ملی کرواسی، جمهوری چک یا بوسنی هرزگوین دیدار کند. اما آنچه در مورد بازی‌های تدارکاتی ایران در راه رسیدن به جام‌جهانی آلمان بارها گفته شده است، عدم کافی بودن تعداد بازی‌های تدارکاتی و همچنین بزرگی نام و اندازه تیم‌هائی است که در فهرست حریفان تدارکاتی ایران قرار داشته و یا خواهند داشت.نام‌هائی چون تیم دوم مقدونیه، تیم بدون لژیونر توگو، کاستاریکای بدون بازیکنان اصلی و... قطعاً نمی‌توانند حریفان مناسب و درخور شأن تیم رده هجدهم ـ نوزدهم فیفا باشند که ۶۰ درصد ترکیب اصلی‌اش در لیگ‌های معتبر اروپائی بازی می‌کنند.
آنچه را که در راه رسیدن ایران به جام‌جهانی ۱۹۹۸ بر این تیم گذشت، همه می‌دانیم؛ نوسانات عجیب و غریب و شکست ناباورانه از قطر که به کنار گذاشته شدن مایلی‌کهن انجامید و رسیدن به استرالیائی که نام بازیکنان بزرگش (که در لیگ برتر انگلستان بازی می‌کردند) برای ترساندن تیم‌های بزرگ دنیا هم کافی بود آنقدر نگران‌کننده بود که رسیدن به جام‌جهانی را باز هم به رؤیائی دست‌نیافتنی تبدیل کند؛ اما گویا هر چه شرایط سخت‌تر می‌شد. برای فوتبال ما بهتر بود. تیم ملی ایران در سایه همدلی و همبستگی، به جام‌جهانی رسید؛ چون خواست که از نام حریف بزرگش نترسد و البته ترس و غرور کاذب را کنار بگذارد و فعل خواستن را صرف کند.
حالا ایران به جام‌جهانی ۱۹۹۸ رسیده بود و با حضور مربی بزرگی چون ایویچ کروات به‌دنبال حریفان تدارکاتی خوب و بزرگی هم می‌گشت، اما کابوس بازی عجیب با رم که به شکست سنگین ۷ گله سفیدپوشان ایران تبدیل گردید، باعث برکناری ایویچ شد و ایران با جلال طالبی به فرانسه رفت.
اما از آنجا که حرکت فوتبال ایران به یک موج سینوسی که پس از یک فرود به فرازی دیگر می‌رسد شبیه شده بود، بازی‌های قابل قبول در جام‌جهانی ۱۹۹۸ و دستیابی به تنها پیروزی تاریخ ایران در جام‌جهانی و برابر آمریکا، دستاورد حضورمان در فرانسه شد. اما باز هم ویروس ناشناخته به سراغ فوتبال ایران آمد و وقایع جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۰۰ در لبنان و ناکامی در رسیدن به جام‌جهانی ۲۰۰۲ رقم خورد تا هم امیدها به روزهای دیگر دوخته شود. قهرمانی در بازی‌های آسیائی بوسان نوید آن‌را می‌داد که روزهای خوشی در انتظار فوتبال ایران است و این روزهای خوش با رسیدن به مقام سومی جام ملت‌های آسیا در چین به سال ۲۰۰۴ و رسیدن به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان فرا رسید، اما کابوس وجود بازی‌های تدارکاتی و حریفان بین‌المللی مناسب، دوباره می‌رود ویروس ناشناخته را به‌ جان فوتبال ایران بیندازد.
در این میان اتفاقات جدیدی هم (که ناشی از حساسیت بازی‌های لیگ برتر و حرف و حدیث‌های مختلف پیرامون آن است) رخ داده و باعث شده این بیماری رفته رفته بر روح و جان فوتبالمان مستولی شود.
سایه شکست و کابوس عدم موفقیت روی سر تیم‌های مدعی در حال پرواز است و همه این عوامل در کنار حساسیت ناشی از نزدیک شدن جام‌جهانی، به ملتهب شدن فضای موجود کمک می‌کند. همه اینها به کنار، مشکلی به نام بازی‌های تدارکاتی مناسب و حریفان درخور توجه هم به هیولائی بزرگ تبدیل شده که افکار عمومی را آزار می‌دهد و کادر فنی تیم‌ملی را نگران می‌کند، اما به هر حال چه بخواهیم چه نخواهیم، این مشکل برای ما به‌وجود آمده و با توجه به بضاعت فعلی و وضع موجود باید با آن کنار بیائیم.
تیم ملی ایران بارها نشان داده است که در شرایط سخت‌تر و با وجود محرومیت‌های بیشتر به نتایج بهتر و مطلوب‌تری دست پیدا کرده است و این نشان می‌دهد که این تیم، تیم روزهای سخت است. رسیدن به سکوی سوم آسیا در سال ۱۹۸۸ در قطر، مقام چهارمی جام ملت‌های آسیا در ۱۹۸۴ در سنگاپور، رقابت‌های جام ملت‌ها در سال ۱۹۹۶ امارات و پیروزی‌های قاطع بر عربستان و کره‌جنوبی و البته خاطره به یادماندنی تساوی خارج از خانه مقابل استرالیا و پیروزی بر آمریکا، همه در شرایطی رقم خوردند که فوتبال ایران در سخت‌ترین شرایط ممکن از لحاظ امکانات، روحیه و شرایط بیرونی و بین‌المللی قرار گرفته بود ولی در سایه تلاش و همدلی و تکیه بر نیروی ایمان توانست از غیرممکن‌ها، ممکن بسازد و خود را سربلند کند. حالا که شرایط باز هم به‌گونه‌ای رقم می‌خورد که آنچنان بر وفق مراد نیست و نگرانی‌ها را بیشتر می‌کند، شاید بتوان منتظر جرقه‌های همیشگی بود و چشم به‌راه بود تا آن شگفتی‌ها دوباره رقم بخورند.
بازی‌های تدارکاتی مناسب و اردوهای مختلف برای یک تیم بزرگ که می‌خواهد بزرگ‌تر شود مهم هستند اما آنچه مهمتر است، روحیه‌ای است که در سایه همدلی، تلاش و زیاده‌خواهی مثبت به‌دست خواهد آمد. جام‌جهانی نزدیک می‌شود. تیم‌های بزرگ همه در حال آماده‌سازی هستند و بازی‌های تدارکاتی فراوانی برگزار کرده و می‌کنند. دنیا خود را برای سوختن در تب فوتبال زیبا و دوست‌داشتنی آماده می‌کند. تیم ملی ایران با حسرت نداشتن حریفان تدارکی بزرگ سر می‌کند، اما جام‌های جهانی همیشه جائی برای خلق شگفتی بوده‌اند و شاید شگفتی این‌بار جهان فوتبال، پیراهنی سفید و به رنگ رؤیاهای دوست داشتنی داشته باشد...


منبع : روزنامه ابرار ورزشی

مطالب مرتبط

ایران‌ براحتی‌ شکست‌ نمی‌ خورد


ایران‌ براحتی‌ شکست‌ نمی‌ خورد
خبرگزاری‌ رویترز پیش‌ از بازی‌ تیم‌های‌ ملی‌ ایران‌ و مكزیك‌ به‌ بررسی‌ آماری‌، فنی‌ و اخبار دو تیم‌ پرداخت‌. در این‌ مطلب‌ آمده‌ است‌: روز یكشنبه‌ در بازی‌ افتتاحیه‌ گروه‌D‌ مكزیك‌ با ایران‌ دیدار می‌كند.
▪ مكان‌ بازی‌: نورنبرگ‌، ورزشگاه‌ فرانك‌ اشتادیون‌
▪ ظرفیت‌: ۴۲ هزار و ۶۰۰ نفر
▪ زمان‌ بازی‌: یكشنبه‌ ۱۱ ژوئن‌ ساعت‌ ۱۸ به‌ وقت‌ محلی‌
▪ داور وسط‌: روبرتو روزتی‌ (ایتالیا)
▪ كمك‌ داوران‌: كریستیانو كوپلی‌ (ایتالیا)، آلساندرو استاگنولی‌ (ایتالیا)
▪ تیم‌ها به‌ ترتیب‌ پست‌، شماره‌ پیراهن‌، نام‌ تعداد بازی‌ ملی‌ و گل‌ زده‌:
● مكزیك‌: آرایش‌ ۲۳۵
(۱) اسوالدو سانچز (۷۰۰)، (۳) كارلوس‌ سالسیدو (۳۲۲)، (۱۴) گونزالو پنه‌ دا (۳۰۱)، (۴) رافائل‌ ماركز (۶۵۷)، (۵) ریكاردو ادسوریو (۳۵۱)، (۱۵) خوزه‌ آنتونیو كاسترو (۱۲۰)، (۶) جراردو توررادو (۵۶۲)، (۷) آنتونیو نیلسون‌ (۳۲۴)، (۸) پاول‌ پاردو (۱۲۵۵)، (۹) خارد بورگتی‌ (۷۵۳۸)، (۱۰) گیلرمو فرانكو (۷۲)
▪ سر مربی‌: ریكاردو لاولپه‌
● ایران‌: آرایش‌ ۱۳۲۴
(۱) ابراهیم‌ میرزاپور (۶۴۰)، (۱۳) حسین‌ كعبی‌ (۱۴۴)، (۵) رحمان‌ رضایی‌ (۴۳۳)، (۴) یحیی‌ گل‌ محمدی‌ (۶۹۴)، (۲۰) محمد نصرتی‌ (۴۴۳)، (۲) مهدی‌ مهدوی‌ كیا (۸۹۱۱)، (۶) جواد نكونام‌ (۷۱۱۲)، (۱۴) آندرانیك‌ تیموریان‌ (۷۱)، (۹) وحیدهاشمیان‌ (۲۸۱۱)، (۸) علی‌ كریمی‌ (۹۰۳۳)، (۱۰) علی‌ دایی‌ (۱۴۷۱۰۹)
▪ سرمربی‌: برانكو ایوانكوویچ‌
● اخبار تیم‌ها:
▪ محروم‌: هیچ‌ كدام‌ از دو تیم‌ بازیكن‌ محروم‌ ندارند
▪ مصدوم‌: فریدون‌ زندی‌ به‌ دلیل‌ تب‌ كردن‌ و مشكلات‌ عضله‌یی‌ این‌ هفته‌ تنها به‌ تمرینات‌ سبك‌ پرداخت‌.
● ابهام‌ حضور در این‌ بازی‌:
اوسوالدو سانچز دروازه‌ بان‌ مكزیك‌ به‌ دلیل‌ فوت‌ پدرش‌ روز پنجشنبه‌ به‌ مكزیك‌ بازگشت‌ ولی‌ گفته‌ می‌شود او قصد دارد دوباره‌ به‌ آلمان‌ باز گردد. در صورت‌ عدم‌ حضور سانچز، خسوس‌ كورونا جانشین‌ او می‌شود.همچنین‌ مهدی‌ مهدوی‌ كیاهافبك‌ تیم‌ ایران‌ در حال‌ مداوای‌ مصدومیت‌ خود است‌ ولی‌ امیدوار است‌ برای‌ بازی‌ روز یكشنبه‌ آماده‌ باشد، مربی‌ تیم‌ نیز گفته‌ است‌ نسبت‌ به‌ بازی‌ كردن‌ مهدوی‌ كیا امیدوار است‌. علی‌ كریمی‌ ماه‌ مارس‌ در بایرن‌ مونیخ‌ از ناحیه‌ قوزك‌ پا مصدوم‌ شد ولی‌ احتمال‌ بازی‌ كردن‌ او هم‌ وجود دارد.
● دیدگاه‌ عمومی‌:
مكزیك‌ امیدوار است‌ با غلبه‌ بر ایران‌ بتواند به‌ همراه‌ پرتغال‌ به‌ مرحله‌ بعد صعود كند.موفقیت‌ در جام‌ كنفدراسیون‌های‌ سال‌ گذشته‌ كه‌ منجر به‌ رسیدن‌ آنها به‌ مرحله‌ نیمه‌ پایانی‌ شد به‌ آنها اشتهای‌ صعود تا مراحل‌ بالاتر در جام‌ جهانی‌ را داده‌ است‌.ایران‌ به‌ اندازه‌ كافی‌ تجربه‌ دارد و با بازیكنانی‌ كه‌ در سال‌های‌ اخیر در آلمان‌ و ایتالیا حضور دارند به‌ راحتی‌ شكست‌ نمی‌ خورد. بازیكنان‌ دو تیم‌ مكزیك‌ و ایران‌ معتقدند كه‌ شانس‌ خوبی‌ برای‌ صعود به‌ مرحله‌ بعدی‌ دارند.
● نقل‌ قول‌های‌ مهم‌:
پاول‌ پاردوهافبك‌ مكزیك‌ گفت‌: اگر هر بازی‌ را مثل‌ بازی‌ فینال‌ جام‌ كنفدراسیون‌ها انجام‌ دهیم‌، پس‌ می‌توانیم‌ به‌ فینال‌ جام‌ جهانی‌ برسیم‌.برانكو ایوانكوویچ‌ سرمربی‌ ایران‌ گفت‌: ما به‌ جام‌ جهانی‌ نیامده‌ ایم‌ كه‌ فقط‌ در جام‌ حضور داشته‌ باشیم‌. احساس‌ می‌كنیم‌ كه‌ می‌توانیم‌ هر تیمی‌ را شكست‌ دهیم‌.
● آمار كلیدی‌:
مكزیك‌ در ۱۲ جام‌ جهانی‌ حضور داشته‌ است‌ ولی‌ در سه‌ حضور اخیرشان‌ در مرحله‌ دوم‌ حذف‌ شده‌ اند. ریكاردو لاولپه‌، سرمربی‌ مكزیك‌، دروازه‌ بان‌ سوم‌ تیم‌ ملی‌ آرژانتین‌، قهرمان‌ جام‌ جهانی‌ ۱۹۷۸، بود.دو تیم‌ هرگز در یك‌ مسابقه‌ رسمی‌ با هم‌ دیدار نكرده‌اند و تنها در سال‌ ۲۰۰۰ در یك‌ بازی‌ دوستانه‌ به‌ مصاف‌ هم‌ رفتند كه‌ مكزیك‌ ۲ بر یك‌ به‌ پیروزی‌ رسید.ایران‌ پیش‌ از جام‌ جهانی‌ در ۴ بازی‌ بدون‌ شكست‌ بوده‌ است‌. آنها ۴ بر صفر تایوان‌، ۳ بر ۲ كاستاریكا را مغلوب‌ كرده‌، با كرواسی‌ به‌ تساوی‌ ۲ بر ۲ رسیدند و ۵ بر ۲ بوسنی‌ را شكست‌ دادند.این‌ سومین‌ حضور ایران‌ در جام‌ جهانی‌ است‌ كه‌ در یكی‌ از شش‌ مسابقه‌ قبلی‌ مقابل‌ امریكا، رقیب‌ مكزیك‌ در منطقه‌ كونكاكاف‌، در سال‌ ۱۹۹۸ پیروز شدند.

پلو با سبزیجات نوعی غذای هندی
● مواد لازم ▪ هویج حلقه حلقه شده ۴ عدد ▪ گل کلم ریز شده ۲ پیمانه ▪ فلفل دلمه باریک خرد شده ۲عدد ▪ قارچ چهار قاچ شده ۴عدد ▪ پیاز بزرگ خلال شده ۱ عدد ▪ سیب زمینی متوسط مکعبی خرد شده …
وبگردی
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود!
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود! - رویدادی که در بطن آن، هواپیمای ATR شرکت آسمان قرار داشت که با کد EP-ATS رجیستر شده و مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان بر آن نام «خرمشهر» را گذارده بودند. نامی که هدف از انتخاب آن هرچه بوده، حتما یادآوری سقوط خرمشهر در ابتدای جنگ تحمیلی نبوده است. رویدادی که ساعاتی پیش بار دیگر رخ داد؛ این بار با سقوط هواپیمایی که خرمشهر نام داشت.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟ - اقتصاد سیاسی - محمودسریع القلم با بیان اینکه تقابل ما با جهان هزینه دارد،گفت:»هیچ انسانی پیدا نمی شود که بگوید با ظلم موافقم هستم،اما حکمرانی در کشور باید سود و زیان کند که با چه هزینه ای می خواهد این موضوع را پیش ببرد.»
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!!
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!! - امیرقادری منتقد سینما: حاتمی کیا یک فیلم بد و کاریکاتوری ساخته است
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر - آیین اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و سید عباس صالحی وزیر ارشاد برپا شد.