پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ / Thursday, 19 April, 2018

در راه جام‌جهانی


در راه جام‌جهانی
روزهای سرنوشت‌ساز یکی، یکی می‌گذرند و گذشت ثانیه‌ها جام‌جهانی را از راه می‌رساند. چیزی به شروع بازی‌های مهم جام‌جهانی باقی نیست و تیم‌های حاضر در این بازی‌ها در تکاپوی آماده‌سازی خود هستند.
تیم ملی ایران هم روزهای سختی را پیش‌رو خواهد داشت و خود را جهت دستیابی به موفقیت در این جشنواره بزرگ آماده خواهد کرد.
● مروری بر اخبار جام‌جهانی
۱. سرانجام اسامی داوران جام‌جهانی هم اعلام شد و نامی از مسعود مرادی، داور کشورمان در این لیست نبود. در حالی‌که همه منتظر بودند پس از حضور محمد فنائی به‌عنوان کمک‌داور در جام‌جهانی ۱۹۹۴ این‌بار یک سرداورایرانی افتخار دیگری برای کشورمان کسب کند؛ اما مرادی به‌دلایلی که به‌نظر غیرورزشی می‌آیند، بزرگ‌ترین فرصت عمر ورزشی خود را از دست داد تا بار دیگر حسرت هواداران فوتبال تکرار شود!
۲. دیوید بکهام، ستاره رئال‌مادرید تیم ملی انگلستان، معتقد است تیم ملی کشورش همه ابزارهای درخشش در جام‌جهانی را دارد و اریکسون (سرمربی تیم ملی انگلستان) هیچ بهانه‌ای برای قهرمان نشدن در آلمان نخواهد داشت. بکهام گفته است که همه چیز برای کشورش مهیا است تا پس از ۴۰ سال دوباره قهرمان جهان شود و این فرصت را نباید از دست داد.
گفتنی است تیم ملی انگلستان در جام‌جهانی ۲۰۰۶ با تیم‌های ملی سوئد، پاراگوئه و ترینیداد هم‌گروه شده است.
۳. تیم ملی کشورمان هم پس از پایان بازی‌های لیگ برتر و جام حذفی به اردوئی در سوئیس می‌رود که این اردو بدون لژیونرها انجام خواهد شد. پس از آن‌هم اردوئی در کرواسی خواهیم داشت که بازیکنان شاغل در لیگ‌های اروپائی ایران به آن اردو خواهند رفت و یک بازی دوستانه هم با کرواسی انجام خواهند داد. البته گفته می‌شود تیم ملی پیش از سفر به کمپ خود در فردریش هافمن آلمان شاید یک بازی هم با بوسنی در مشهد انجام دهد.
۴. دیه‌گو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین که تیم ملی کشورش آخرین بار با رهبری او در سال ۱۹۸۶ به قهرمانی جهان رسید، می‌خواهد در صورتی‌که تیم ملی آرژانتین در جام‌جهانی ۲۰۰۶ هم ناکام شود، به کمک این تیم بیاید و رهبری تیم ملی کشورش را به‌عهده بگیرد.
مارادونا که معتقد است تیم فعلی آرژانتین شهامت و قدرت لازم برای کسب قهرمانی جام‌جهانی را در رقابت با تیم‌هائی چون برزیل، انگلستان، هلند و آلمان نخواهد داشت، می‌گوید: ”اگر باز هم تیم کشورم نتوانست قهرمان شود، باید به صحنه برگردم و برای قهرمانی جام‌جهانی تلاش کنم.“
۵. لوئیس فیگو، ستاره تیم ملی پرتغال که تیم کشورش با تیم ملی ایران هم‌گروه است اعلام کرد پرتغال به‌صورت جدی‌تر به‌دنبال قهرمانی جام‌جهانی است و در این راه به هر کاری دست خواهد زد.
فیگو که این جام‌جهانی؛ جام آخر او خواهد بود می‌خواهد با هدایت اسکولاری برزیلی به قهرمانی جهان دست یابد و خاطره‌ای خوش از خود بین مردم پرتغال باقی بگذارد.
۶. برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم ملی کشورمان که دیدار دوستانه مکزیک ـ پاراگوئه را در آمریکا دیده، معتقد است پس از بررسی بازی مکزیکی‌ها و پی بردن به نقاط ضعف آنها دیگر از رویاروئی با این تیم هراسی ندارد. وی همچنین در گفت‌وگوئی با یک نشریه مکزیکی گفته که نقاط ضعف زیادی از تیم ملی مکزیک پیدا کرده که از آنها به سود تیم ملی ایران در نخستین بازی این تیم در جام جهانی استفاده خواهد کرد.
امیدواریم این اعتمادبه‌نفس مثبت باعث بالا رفتن روحیه تیم ملی کشورمان شود و کمکی برای درخشش این تیم در جام‌جهانی باشد. گرچه اعتمادبه‌نفس بیش از حد ممکن است به غروری کاذب و کشنده تبدیل شود.
۷. کارلوس آلبرتو پریه‌را، سرمربی تیم ملی برزیل از رونالدینیو به‌عنوان بزرگ‌ترین امیدش در جام‌جهانی یاد می‌کند و معتقد است همه نگاه‌های مردم برزیل در جام‌جهانی به رونالدینیو دوخته شده و آنها از او انتظار قهرمانی دارند.
پریه‌را همچنین نگران خستگی ستاره‌های لژیونر این تیم است که در اروپا شاغل هستند و می‌گوید این خستگی برای بازیکنان پا به سن گذاشته تیمش مثل روبرتو کارلوس و رونالدو ممکن است گران تمام شود.
او که تجربه قهرمانی برزیل را به‌عنوان دستیار ماریوزاگالو در جام‌جهانی ۱۹۹۴ آمریکا همراه دارد، این‌بار می‌خواهد به‌عنوان فرد اول کادر فنی طلائی‌پوشان به قهرمانی جام‌جهانی دست یابد تا افتخاراتش کامل شود.
● حسرت دیدارهای تدارکاتی
چند هفته دیگر دوباره جادوی فوتبال هم را غافلگیر می‌کند و سودای توپ گرد و زمین سبز، جهانیان را دچار تب خواهد کرد.
جام‌جهانی رفته رفته از راه می‌رسد. همه تیم‌ها در حال آماده کردن خود هستند. برگزارکنندگان بازی‌ها برای هرچه بهتر شدن این مسابقات یکی، دو سال است که شبانه‌روز فعالیت می‌کنند و عاشقان فوتبال چشم‌ انتظارند تا با فرارسیدن زمان شروع این جام، بار دیگر از فوتبال زیبا و رقابت‌های دیدنی لبریز شوند. شگفتی‌ها یک‌به‌یک از راه می‌رسند و چون رازی سربه‌مهر که با فاش شدنش همه را بهت زده می‌کند، غیر قابل پیش‌بینی می‌نماید.
ستاره‌های بزرگ در تب و تاب رسیدن به جام‌جهانی هستند و آخرین روزهای رقابت‌های باشگاهی خود را که از حساسیت دیوانه‌کننده‌ای هم برخوردار شده، با دلشوره همیشگی کابوس مصدومیت می‌گذرانند.
مربیان تیم‌های شرکت‌کننده در جام‌جهانی برای تیم‌هایشان در حال برنامه‌ریزی هستند تا در شکوه برگزاری جام، آن‌طرفی قرار بگیرند که شور و لبخند حاکی از پیروزی و اشک شوق موفقیت در آن جاری است.
جهان رفته رفته برای دیدن جام‌جهانی بی‌تاب می‌شود و روزهای باقیمانده سخت‌تر از گذشته می‌گذرند. با پایان گرفتن لیگ‌های فوتبال در سراسر دنیا که طبق دستورالعمل فیفا می‌بایست حداکثر تا ۱۱ اردیبهشت ماه به انجام برسد، دور جدید آماده‌سازی تیم‌های حاضر در جام‌جهانی آغاز می‌شود و تیم‌های بزرگ دنیا سعی دارند با استفاده از تاریخ‌های مقرر فیفا برای بازی‌های بین‌المللی، حریفانی را برای محک زدن تیم‌های ملی کشورهایشان پیدا کنند.
بسیاری از ۳۲ تیم شرکت‌کننده در جام‌جهانی ۲۰۰۶ از هم‌اکنون چند دیدار برای ۴۵ روز پایانی باقیمانده تا این بازی‌ها تدارک دیده‌اند و اردوهای کوتاه و بلندمدتری برای رسیدن به مرز آمادگی پیش‌بینی کرده‌اند. تیم ملی ایران هم به فراخور توانائی مسئولان خود، جهت پیدا کردن حریفان تدارکاتی مناسب و براساس اعمال آمادگی کشورهای دیگر، یک یا دو بازی تدارکاتی مناسب را برای خود پیش‌بینی کرده و ظاهراً قرار است با تیم‌های ملی کرواسی، جمهوری چک یا بوسنی هرزگوین دیدار کند. اما آنچه در مورد بازی‌های تدارکاتی ایران در راه رسیدن به جام‌جهانی آلمان بارها گفته شده است، عدم کافی بودن تعداد بازی‌های تدارکاتی و همچنین بزرگی نام و اندازه تیم‌هائی است که در فهرست حریفان تدارکاتی ایران قرار داشته و یا خواهند داشت.نام‌هائی چون تیم دوم مقدونیه، تیم بدون لژیونر توگو، کاستاریکای بدون بازیکنان اصلی و... قطعاً نمی‌توانند حریفان مناسب و درخور شأن تیم رده هجدهم ـ نوزدهم فیفا باشند که ۶۰ درصد ترکیب اصلی‌اش در لیگ‌های معتبر اروپائی بازی می‌کنند.
آنچه را که در راه رسیدن ایران به جام‌جهانی ۱۹۹۸ بر این تیم گذشت، همه می‌دانیم؛ نوسانات عجیب و غریب و شکست ناباورانه از قطر که به کنار گذاشته شدن مایلی‌کهن انجامید و رسیدن به استرالیائی که نام بازیکنان بزرگش (که در لیگ برتر انگلستان بازی می‌کردند) برای ترساندن تیم‌های بزرگ دنیا هم کافی بود آنقدر نگران‌کننده بود که رسیدن به جام‌جهانی را باز هم به رؤیائی دست‌نیافتنی تبدیل کند؛ اما گویا هر چه شرایط سخت‌تر می‌شد. برای فوتبال ما بهتر بود. تیم ملی ایران در سایه همدلی و همبستگی، به جام‌جهانی رسید؛ چون خواست که از نام حریف بزرگش نترسد و البته ترس و غرور کاذب را کنار بگذارد و فعل خواستن را صرف کند.
حالا ایران به جام‌جهانی ۱۹۹۸ رسیده بود و با حضور مربی بزرگی چون ایویچ کروات به‌دنبال حریفان تدارکاتی خوب و بزرگی هم می‌گشت، اما کابوس بازی عجیب با رم که به شکست سنگین ۷ گله سفیدپوشان ایران تبدیل گردید، باعث برکناری ایویچ شد و ایران با جلال طالبی به فرانسه رفت.
اما از آنجا که حرکت فوتبال ایران به یک موج سینوسی که پس از یک فرود به فرازی دیگر می‌رسد شبیه شده بود، بازی‌های قابل قبول در جام‌جهانی ۱۹۹۸ و دستیابی به تنها پیروزی تاریخ ایران در جام‌جهانی و برابر آمریکا، دستاورد حضورمان در فرانسه شد. اما باز هم ویروس ناشناخته به سراغ فوتبال ایران آمد و وقایع جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۰۰ در لبنان و ناکامی در رسیدن به جام‌جهانی ۲۰۰۲ رقم خورد تا هم امیدها به روزهای دیگر دوخته شود. قهرمانی در بازی‌های آسیائی بوسان نوید آن‌را می‌داد که روزهای خوشی در انتظار فوتبال ایران است و این روزهای خوش با رسیدن به مقام سومی جام ملت‌های آسیا در چین به سال ۲۰۰۴ و رسیدن به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان فرا رسید، اما کابوس وجود بازی‌های تدارکاتی و حریفان بین‌المللی مناسب، دوباره می‌رود ویروس ناشناخته را به‌ جان فوتبال ایران بیندازد.
در این میان اتفاقات جدیدی هم (که ناشی از حساسیت بازی‌های لیگ برتر و حرف و حدیث‌های مختلف پیرامون آن است) رخ داده و باعث شده این بیماری رفته رفته بر روح و جان فوتبالمان مستولی شود.
سایه شکست و کابوس عدم موفقیت روی سر تیم‌های مدعی در حال پرواز است و همه این عوامل در کنار حساسیت ناشی از نزدیک شدن جام‌جهانی، به ملتهب شدن فضای موجود کمک می‌کند. همه اینها به کنار، مشکلی به نام بازی‌های تدارکاتی مناسب و حریفان درخور توجه هم به هیولائی بزرگ تبدیل شده که افکار عمومی را آزار می‌دهد و کادر فنی تیم‌ملی را نگران می‌کند، اما به هر حال چه بخواهیم چه نخواهیم، این مشکل برای ما به‌وجود آمده و با توجه به بضاعت فعلی و وضع موجود باید با آن کنار بیائیم.
تیم ملی ایران بارها نشان داده است که در شرایط سخت‌تر و با وجود محرومیت‌های بیشتر به نتایج بهتر و مطلوب‌تری دست پیدا کرده است و این نشان می‌دهد که این تیم، تیم روزهای سخت است. رسیدن به سکوی سوم آسیا در سال ۱۹۸۸ در قطر، مقام چهارمی جام ملت‌های آسیا در ۱۹۸۴ در سنگاپور، رقابت‌های جام ملت‌ها در سال ۱۹۹۶ امارات و پیروزی‌های قاطع بر عربستان و کره‌جنوبی و البته خاطره به یادماندنی تساوی خارج از خانه مقابل استرالیا و پیروزی بر آمریکا، همه در شرایطی رقم خوردند که فوتبال ایران در سخت‌ترین شرایط ممکن از لحاظ امکانات، روحیه و شرایط بیرونی و بین‌المللی قرار گرفته بود ولی در سایه تلاش و همدلی و تکیه بر نیروی ایمان توانست از غیرممکن‌ها، ممکن بسازد و خود را سربلند کند. حالا که شرایط باز هم به‌گونه‌ای رقم می‌خورد که آنچنان بر وفق مراد نیست و نگرانی‌ها را بیشتر می‌کند، شاید بتوان منتظر جرقه‌های همیشگی بود و چشم به‌راه بود تا آن شگفتی‌ها دوباره رقم بخورند.
بازی‌های تدارکاتی مناسب و اردوهای مختلف برای یک تیم بزرگ که می‌خواهد بزرگ‌تر شود مهم هستند اما آنچه مهمتر است، روحیه‌ای است که در سایه همدلی، تلاش و زیاده‌خواهی مثبت به‌دست خواهد آمد. جام‌جهانی نزدیک می‌شود. تیم‌های بزرگ همه در حال آماده‌سازی هستند و بازی‌های تدارکاتی فراوانی برگزار کرده و می‌کنند. دنیا خود را برای سوختن در تب فوتبال زیبا و دوست‌داشتنی آماده می‌کند. تیم ملی ایران با حسرت نداشتن حریفان تدارکی بزرگ سر می‌کند، اما جام‌های جهانی همیشه جائی برای خلق شگفتی بوده‌اند و شاید شگفتی این‌بار جهان فوتبال، پیراهنی سفید و به رنگ رؤیاهای دوست داشتنی داشته باشد...


منبع : روزنامه ابرار ورزشی

مطالب مرتبط

فقط یک نیمه خوب بودیم

فقط یک نیمه خوب بودیم
عادل فردوسی پور انتظار داشت كه نتیجه واقعی بازی همان چیزی باشد كه احساس لحظات خوب نیمه اول از فرانكن نورنبرگ تا تهران، یك شب تاریخی را القا می كرد. او مثل همه ایرانی های خوشحال دیروز كه كل چهل و پنج دقیقه اول را روی سرشان گذاشته بودند، سرمست از یك نمایش فوق العاده تیمی، در انتظار خلق یك شگفتی بود. بله، در عین ناباوری، برانكو امیدوارمان كرده بود، اما با وجود نمایش عالی نیمه اول، مكزیك در نیمه دوم توپ و میدان را در دست گرفت و كار را تمام كرد. البته تفاوت ایران و مكزیك كه با نتیجه ۱-۳ به سود حریف تمام شد، در اشتباهات فردی بازیكنان ایران و روحیه مربیان دو تیم نهفته بود.
آنجا كه ایران به دلیل خطا های بی مورد در نیمه اول روی یك ضربه ایستگاهی گل اول را پذیرفت و در نیمه دوم روی اشتباه حسین كعبی، ابراهیم میرزاپور و رحمان رضایی یك گل خرد كننده را پذیرفت، گلی كه روحیه تیمی ایران را به هم ریخت و راه را برای گل سوم حریف باز كرد. اما اگر بخواهیم به لحظات كلیدی بازی اشاره كنیم باید از دو مورد یاد كرد؛ اول تعویض علی كریمی كه با وجود دوری از فرم خوب اثر گذار و قابل اتكا بود و دوم لحظه ای كه حسین كعبی با پاس روبه عقب میرزاپور را صاحب توپ كرد و او همان طور كه انتظار می رفت به جای شوت كردن به زمین حریف توپ را به فاصله نزدیك ارسال كرد كه منجر به اشتباه بعدی توسط رحمان شد كه صرف نظر از این لحظه بهترین بازیكن زمین بود، لحظه ای كه زینیا بازیكن برزیلی الاصل مكزیك توپ را با خونسردی كنترل كرد و با پاسی عالی اومر براوو را صاحب توپ كرد و او در شرایط تك به تك دروازه ایران را فروریخت و زمینه ساز برتری كلی تیمش شد.
● تحلیل كلی
ایران در دو نیمه اول و دوم بازی كاملاً متفاوتی را به نمایش گذاشت. نیمه اول شجاعانه و سرشار از درگیری و موقعیت و نیمه دوم ترسو و محتاط. طبیعتاً انتظار طرفداران فوتبال ایران این بود كه ایران پس از بازی غافلگیرانه نیمه اول، در نیمه دوم ضربه كاری را به مكزیك بزند، اما مشخص نشد در رختكن ایران چه اتفاقی افتاد كه شجاعان نیمه اول در زمین خودی ماندند و به حریف جرات پیروزی دادند. ظاهراً برانكو قصد داشت در این نیمه از شیوه ضد حمله استفاده كند، اما ایده او در شرایطی كه علی دایی به خصوص و وحید هاشمیان قدرت گریز با توپ را نداشتند و مهدوی كیا و كعبی درگیر كارهای دفاعی بودند شكست خورد. در این لحظات همه انتظار داشتند برانكو به جای دایی از یك مهاجم سرعتی استفاده كند، اما دایی ماند تا دوباره دلیل مهمی برای شكست ما باشد. نكته قابل توجه تشابه این مسابقه با بازی اول جام جهانی ۱۹۹۸ مقابل یوگسلاوی بود. ایران نیمه اول را با حرارت و شور پشت سر گذاشت و در نیمه دوم به اشتباهات فردی باخت و به دنبال دریافت گل از هم پاشید.
● آینده
حیف شد. مثل همه مسابقات شكست بارمان كه در جام جهانی بود. درست در لحظه ای كه منتظر امتیاز بودیم، شكست خوردیم و چنین شد كه همه آنها كه خود را آماده یك جشن حسابی كرده بودند به خلوت پناه بردند. آیا ممكن است در بازی دوم ایران- پرتغال معجزه ای اتفاق بیفتد؟ اگر ایران، تیم شجاع نیمه اول باشد شاید!
● آن مرد ترسو زنده است
محمد نوری فر: اتفاق های بزرگ تولید مردان بزرگ است. آنهایی كه با ترس میانه ای ندارند. حالا چه كنیم؟ به توقف پرتغال فكر كنیم و یا از ته دل ترسوترین مرد بازی دیروز را نفی كنیم. نه، راهش این نیست. مگر تذكرهای ۱۱ ماه گذشته سودی داشت؟ كاش آن ۴۵ دقیقه نیمه اول كه حتی نزدیك بود به شجاعت برانكو هم ایمان بیاوریم را خلق نمی كردیم! نمایش ضعیف و حسرت آور تیم ملی ایران در نیمه مربیان یك بار دیگر تاكید بر یك حقیقت تلخ بود. این بار با خود صادق باشیم. بی جهت روحیه رحمان رضایی و یا ابراهیم میرزاپور را خراب تر نكنیم.
ما برای یك شروع افسانه ای در جام جهانی به ۴۵ دقیقه شجاعت نیاز داشتیم. نه، سقف فوتبالی كه از امكانات ابتدایی در هر زمینه برخوردار است اما می تواند آنگونه نیمه اول را رویایی به پایان برساند، شكست ۳ بر یك مقابل مكزیك نیست. گاهی می توان از راه های میان بر به پیروزی های بزرگ رسید. به هر حال در میان تك تك این نوشته كنایه آمیز اصلی ترین دلیل شكست ایران در بازی دیروز نمایان است. برای شناسایی این علت فقط به منطق نیاز داریم. به هر حال بیائیم دوباره عقلگرایی را فراموش كنیم! به پرتغال فكر كنیم. آندرانیك تیموریان ستاره ارمنی جام هجدهم سقف آرزوهایش اینجا نیست. رحمان می خواهد جبران كند. مرد ۱۰۰گله دنیا هم اگر در بازی بعدی كنار برانكو بنشیند از ترس پروفسور می كاهد.لااقل امروز دوشنبه زمان مناسبی برای بازگشت دوباره به جام هجدهم نیست،بهتر است یكی دو روزی بگذرد آن وقت شاید بتوانیم ضعف های همیشگی مربیان نیمكت تیم ملی را دست كم برای ۱۴ روز فراموش كنیم.برانكو می توانست با پیروزی در بازی دیروز مربی افسانه ای فوتبال ما باشد.هنوز هم می تواند! هیچ بعید نیست همه این اتفاق ها دربازی پرتغال هم تكرار شود.برانكو روزهای فوق حساسی را می گذراند.
شجاع باش،آقای برانكو.شجاع باش.
● مكزیك ۳ _ ایران ۱
گل ها: براوو (۲۸ و ۷۶) و زینیا (۷۹) برای مكزیك، یحیی گل محمدی (۳۶) برای ایران
● تركیب ایران:
۱- ابراهیم میرزاپور ۲- مهدی مهدوی كیا ۴- یحیی گل محمدی ۵- رحمان رضایی ۶- جواد نكونام ۸- علی كریمی (از دقیقه ۶۳ مهرزاد معدنچی) ۹- وحید هاشمیان ۱۰- علی دایی ۱۳ - حسین كعبی ۱۴- آندرانیك تیموریان ۲۰- محمد نصرتی (از دقیقه ۸۱ آرش برهانی)
● تركیب مكزیك:
۱- اوسوالدو سانچز ۳- كارلوس سالسیدو ۴- رافائل ماركز ۵- ریكاردو اسوریو ۶- جراردو تورادو (از دقیقه ۴۶ لوئیس پرز) ۸- پاول پاردو ۹- خارد بورگتی (از دقیقه ۵۲ خوزه فونسه كا) ۱۰- گیلرمو فرانكو (از دقیقه ۴۶ زینیا) ۱۴- گونزالو پینه دا ۱۶- ماریو مندز ۱۹- اومر براوو
● بهترین بازیكن زمین: اومر براوو (مكزیك)
▪ دفاع دایی از ایران
علی دایی، از همین امروز صبح به هر حال دوباره روی بورس می افتد. بعد از نود دقیقه بی تحرك بالاخره می توان حق را به منتقدان داد. اما خود كاپیتان می گوید: «ما خوب بازی كردیم. من عقیده دارم نمایش تیم ایران قابل قبول بوده.»
● بورا و بیانكی در ورزشگاه
به غیر از ایرانی های معروفی كه دیروز از نزدیك بازی با مكزیك را نگاه می كردند، كارلوس بیانكی و بورا میلویتینوویچ نیز میهمان ویژه استادیوم فرانكن نورنبرگ به شمار می رفتند.
● خوش و بش دادكان و علی آبادی
بین دو نیمه بازی ناگهان نگاه ها به سمتی رفت كه علی آبادی و دادكان سوژه آن به شمار می رفتند. خوش و بش این دو نفر به واسطه یك نیمه خوب به هر حال طبیعی به نظر می رسید، اتفاقی كه معلوم نیست آخر بازی هم تكرار شده یا نه؟
● محرم به جای ستار
جایگزین ستار زارع برخلاف شایعات دیروز صبح كه گفته می شد احتمالاً هادی شكوری باید باشد، محرم نوید كیا است. بازیكنی كه دور ماندنش از فهرست بیست و سه نفره یكی از نكات عجیب لیست تیم ملی بود. اما از قرار معلوم شانس با محرم است كه از بین پنج بازیكن ذخیره برانكو، مسافر آلمان خواهد شد.

وبگردی
مراسم افتتاحیه سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر
مراسم افتتاحیه سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر - سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر شامگاه چهارشنبه با نمایش «آن سوی ابرها» ساخته مجید مجیدی در سینما فلسطین آغاز بکار کرد.
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
19 هزار خودرو از ساعت 2 بامداد تا 4 صبح ثبت سفارش شده است / مافیای قاچاق گمرک کشور را مدیریت می کند
19 هزار خودرو از ساعت 2 بامداد تا 4 صبح ثبت سفارش شده است / مافیای قاچاق گمرک کشور را مدیریت می کند - این روزها بار دیگر بحث ورود خودروی قاچاق داغ شده و اظهارات ضدونقیض در مورد مجاری ورود خودروهای قاچاق به کشور صورت می‌گیرد. در همین حال، گمرک جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای، قاچاق خودرو را کاری ناممکن خواند.
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت - سعید مرتضوی که در روزهای گذشته خبری از او نبود و حتی سخنگوی دستگاه قضایی گفته بود حکم جلبش صادر شده اما گیرش نیاورده‌اند، به گفته همسرش در تهران است.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
اقدام عجیب سیف/ پرداخت پاداش 1 میلیارد و 200 میلیون تومانی به معاون
اقدام عجیب سیف/ پرداخت پاداش 1 میلیارد و 200 میلیون تومانی به معاون - عضو کمیسیون برنامه‌، بودجه و محاسبات مجلس از پرداخت پاداش میلیاردی در بانک مرکزی خبر داد و گفت: آقای سیف، رئیس کل بانک مرکزی؛ معاون خود را بازنشسته کرد و به او یک میلیارد و 200 میلیون تومان پاداش داد و دوباره این معاون بازنشسته را یک هفته بعد در همان شغل منصوب کرد.
حکومت نمی‌تواند ارتباط درستی با مردم برقرار کند
حکومت نمی‌تواند ارتباط درستی با مردم برقرار کند - خود اين سیاست‌گذاران توليد داخلي را بي اعتبار كردند، امنيت شبكه‌هاي داخل را از بين بردند و... حالا اعتراض مي‌كنند كه چرا رفتيد سراغ شبكه‌هاي خارجي؟ و مدعی‌اند که همه اطلاعات دست موساد و سيا و ام‌آي‌سيكس است؛ گویی که مثلا در ایمیل یاهو و جی‌میل چنین نیست؟! درحالي‌كه مسئوليت این وضع بر عهده سيستم است. وقتي رسانه‌هاي داخل تحت فشار هستند و رسانه رسمی یکسویه هر چه می‌خواهد می‌گوید و با اخبار نا‌صحیح مواجه…
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟ - در قسمت های اخیر سریال پایتخت بازیگر جدیدی به جمع خانواده معمولی پیوسته است؛ نیلوفر رجایی فر نقش الیزابت را در سریال پایتخت ۵ ایفا می کند ؛ این بازیگر با جلب اعتماد سیروس مقدم این فرصت ط بازی در سریال پر طرفدار پایتخت را به دست آورد .
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!
رقص های قبل از تو سوء تفاهم بود
رقص های قبل از تو سوء تفاهم بود - پایتخت ۵ با داستان های نقی و تقی ، رحمت و رحمان و رحیم سارا و نیکا و ارسطو و پرستوش
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی