یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ / Sunday, 18 March, 2018

بهشت شکلاتی


بهشت شکلاتی
● نگاهی به فیلم چارلی و كارخانه شكلات سازی پخش شده از سینما چهار
فیلم كمدی فانتزی چارلی و كارخانه شكلات سازی اثر تیم برتون از آن دست فیلم هایی است كه هر كودكی و حتی آدم بزرگ ها آرزوی ساخته شدن و دیدنش را داشتند. هر چند تم تقابل فقر و غنای فیلم و برتری فكری و پختگی طبقات حاشیه نشین نسبت به ثروتمندان كمی توی ذوق می زند ولی با وجود این برای مخاطب كودك پیام های غیرمستقیم آن جالب است. تصور وجود آبشار شكلاتی و صخره ای از كاكائو و دیگر تصاویر این بهشت شكلاتی فوق العاده وسوسه كننده و دل انگیز است. همچنین رابطه علت و معلولی فیلم هم قانع كننده و منطقی است. ویلی ونكا پسركی كه به واسطه داشتن پدری دندانپزشك و افراط او در برحذر داشتن كودكش از خوردن شكلات جهت آسیب نرسیدن به دندان هایش قربانی این امر می شود و از لذت بخش ترین شیرینی كودكانه یعنی شكلات منع می شود.
اما این یك روی قضیه است چرا كه بر اساس اصلی كه ممانعت بیشتر فرد را حریص می كند، ویلی كوچك حتی با وجود دهان سیم پیچی شده، در خفا كار خودش را می كند و این سختگیری بی رحمانه پدر باعث این شد كه او تصمیم بگیرد در آینده بزرگترین كارخانه شكلات سازی دنیا را راه اندازی كند و همین گونه هم می شود. تار موی سفید در سر ونكا او را به اندیشه انتخاب جانشین می اندازد و كسی كه لیاقت این كار مهم و حفظ دستاورد یك عمر تلاش ویلی را دارد باید از هر لحاظ شایسته باشد و این می طلبد كه داوطلبین امتحان پس بدهند. ونكا به خوبی می داند كه نه تنها كودكان بلكه حتی آدم بزرگ ها هم توانایی مقابله با وسوسه ها را ندارند پس دامی پهن می كند تا تنها كسی كه در آن نیفتاده و با شعورتر از بقیه بوده انتخاب شود. اجازه همراهی یك سرپرست با بچه ها هم نشان می دهد كه در نادانی و طمع بزرگترها كم از كودكان ندارند به خصوص صحنه ای كه دختربچه ركورددار جویدن آدامس همراه با تشویق مادرش به رغم تذكرات متعدد اطرافیان و سازنده اش ویلی ونكا اقدام به خوردن آدامس جدید ساخت كارخانه كه هنوز فرمولش تكمیل نشده می كند و به عوارض جانبی آن مبتلا شده و از دور مسابقه خارج می شود. یكی از دلایل لذتبخش بودن دیدن این فیلم از این رو است كه چون در سراسر جهان تنها پنج نفر شانس بازدید از كارخانه را پیدا می كنند و تماشاگر هم خود را به عنوان نفر ششم دعوت شده به این بازدید هیجان انگیز می بیند و با شادی این پنج نفر شریك می شود.
ایده سنجاب های تربیت شده برای تشخیص مغزدار بودن گردوها ایده خیلی تازه ای است به خصوص كه در ادامه با اقدام خودسرانه بروكا دخترك خودخواه برای تصاحب یكی از آنها و ناكامی و برملا شدن پوكی مغز او، همراه می شود كه طنز دلنشین تساوی زیاده خواهی و بی مغزی تلنگری هم به بچه ها و هم به بزرگترها است، آن هم بدون پرداختن به پیام های اخلاقی كلیشه ای.
از طرفی هر چند قبول پسربچه ای همچون چارلی كه با این سن از پیرمردهای با تجربه هم پخته تر عمل كند دشوار است اما چون فیلم فانتزی است بهتر است به جای اینگونه ایرادات از ایده های بكر آن لذت ببریم. نظیر امپالوسپاها كه عاشق دانه كاكائواند و به سبب مصرف آن سرشار از عشق هستند و محبت خود را همیشه به همه ابراز می دارند و با تمام وجود از رقص و آواز گرفته تا ساختن شكلات های متنوع در خدمت رسانی مانند فرشته ها همواره حاضرند. كوهستان كیك بستنی هم از قسمت های رویایی ذهن كودكان است كه در این كارخانه وجود دارد. مسافرت با كشتی شكلاتی در دریای كاكائوی مایع لذتی دارد كه شاید تنها كودكان آن را بفهمند. و دست آخر ادای دین تیم برتون به نابغه عالم سینما استنلی كوبریك و قرار دادن قطعه شكلاتی به جای سنگ معروف سیاه فیلم ادیسه فضایی ۲۰۰۱ كه انسان های میمون نما دور آن به خاطر اینكه نماد تمدن است جشن شادی گرفته اند. در پایان بازدید، هر یك از كودكان را با سرپرست همراهش در حالی می بینیم كه با تجسم بیرونی افكار و اعمالشان از كارخانه بیرون می آیند (محشور می شوند ). بروكا كه همراه پدر پولدارش توسط سنجاب ها به زباله دانی انداخته شده بود، همان طور كثیف و دو نفر بعدی هم كاكائویی و كبود رنگ خارج می شوند.
ویلی با نفی كامل سنت و والدینی كه همواره او را محدود می كنند به ظاهر آدم موفقی می شود، اما در نهایت احساس می كند چارلی فقیر از او خوشبخت تر و با اعتمادبه نفس تر است و همین مسئله سبب می شود تا پایان خوش فیلم رقم بخورد. فیلم با زبانی ساده در پی آن است تا زیاده خواهی و حرص و طمع و خودخواهی را به نقد بكشد و موفق هم می شود. اراده قوی چارلی و مقاومت او در برابر وسوسه ها، باورهای فكری ویلی ونكا را به چالش می كشاند و اینجا است كه تحول اساسی فیلم رقم می خورد. بریده روزنامه های روی دیوار اتاق پدر ویلی ونكا نشانگر درستی حرف های چارلی است. او در تمام این همه سال به پسرش افتخار می كرده و از دور مواظب او بوده است.
فیلم از برخی جهات قابل مقایسه با فیلم زیبای ژان پیر ژونه، سرگذشت شگفت انگیز آملی پولن است. مایه های طنز و كمدی ظریف، به تصویر كشیدن دنیایی جدید و خاص، زاویه دید و نگرش متفاوت و به دور از روزمرگی قهرمان فیلم، جست وجوی خوشبختی در دل دنیای پیچیده و سرسام آور امروزی در عنصر محبت و توجه به همنوع را می توان از موارد آن ذكر كرد.

مجتبی عبداللهی

منبع : روزنامه شرق

مطالب مرتبط

مرگ‌ سامورایی‌ وار فرمانده‌ ایرانی‌

مرگ‌ سامورایی‌ وار فرمانده‌ ایرانی‌
كاظم‌ معصومی‌ را با فیلم‌های‌ راز كوكب‌، دبیرستان‌ شوك‌ و دزد و نویسنده‌ می‌شناسیم‌. كارگردانی‌ كه‌ اغلب‌ فیلم‌هایش‌ جزو آثار سینمای‌ بدنه‌ بود. اما طبل‌ بزرگ‌ زیر پای‌ چپ‌ جهشی‌ برای‌ او محسوب‌ می‌ شود. فیلمی‌ كه‌ برای‌ اولین‌ بار تصویر متفاوتی‌ از حال‌ و هوای‌ جنگ‌ را نشان‌ می‌دهد. گفت‌وگوی‌ كوتاه‌ ما با او را بخوانید:
● با توجه‌ به‌ حال‌ و هوای‌ فیلم‌های‌ قبلی‌تان‌ بعید به‌ نظر می‌رسید دغدغه‌ سینمای‌ جنگ‌ را داشته‌ باشید. چطور شد كه‌ «طبل‌ بزرگ‌ زیر پای‌ چپ‌» با این‌ موضوع‌ ساخته‌ شد؟
▪ زمان‌ جنگ‌ ایران‌ و عراق‌ سال‌ها به‌ عنوان‌ عكاس‌ و فیلمبردار در مناطق‌ جنگی‌ حضور داشتم‌. نزدیك‌ خط‌ مقدم‌ می‌رفتم‌ و به‌ انتظار می‌نشستم‌ تا خط‌ شكسته‌ شود. در فاصله‌ شكسته‌ شدن‌ خط‌ صحنه‌هایی‌ می‌دیدم‌ كه‌ سال‌هاست‌ تاثیر آنها در ذهنم‌ باقی‌مانده‌ است‌. انسان‌های‌ دو سرزمین‌ كشته‌ می‌شدند و این‌ كشته‌ شدن‌ انسان‌ها تنها تنفر از جنگ‌ را ایجاد می‌كرد. این‌ حس‌ در وجودم‌ باقی‌ ماند و بالاخره‌ در فیلمی‌ بروز پیدا كرد.
● نقش‌ داستان‌ رومانیایی‌ كه‌ از آن‌ برداشت‌ آزاد داشتید چه‌ بود؟
▪ «پایان‌ ظلمت‌» داستانی‌ بیست‌ صفحه‌یی‌ بود كه‌ حدود سال‌ ۶۴ یا ۶۵ آن‌ را خواندم‌.این‌ داستان‌ امكان‌ آن‌ را ایجاد كرد كه‌ مساله‌ جنگ‌ را از نگاهی‌ متفاوت‌ تجزیه‌ و تحلیل‌ كنم‌. معتقدم‌ جنگ‌ فقط‌ شجاعت‌ و ایثار و ... نیست‌، این‌ بخشی‌ از آن‌ است‌ و در سوی‌ دیگر نفس‌ جنگ‌ مطرح‌ است‌. در جنگ‌ انسان‌ها از بین‌ می‌روند و در مقابل‌ این‌ اتفاق‌ فیلمسازی‌، هنر و ادبیات‌ قرار دارد كه‌ كشته‌ شدن‌ انسان‌ را نمی‌پسندد.
● یعنی‌ سینمای‌ جنگ‌ را دسته‌بندی‌ می‌كنید و خودتان‌ تصویری‌ تازه‌ ارایه‌ می‌دهید؟
▪ ژانر دفاع‌ مقدس‌، ژانر پر و كاملی‌ است‌، نوعی‌ است‌ كه‌ در دل‌ خودش‌ انواع‌ سینماها را دارد. اكشن‌، حماسی‌، معناگرا و واقع‌گرا، گونه‌های‌ مختلفی‌ است‌ كه‌ در ژانر دفاع‌ مقدس‌ دیده‌ می‌شود. اما در «طبل‌ بزرگ‌ زیر پای‌ چپ‌» نگاهی‌ آزاد به‌ جنگ‌ وجود دارد. با توجه‌ به‌ تجربه‌یی‌ كه‌ در جنگ‌ داشتم‌، لزوم‌ این‌ نوع‌ پرداخت‌ را به‌ موضوع‌ احساس‌ كردم‌. طرح‌ این‌ نگاه‌ آزاد بخصوص‌ به‌ مقوله‌ جنگ‌ مطمئنا سختی‌هایی‌ ایجاد كرده‌...
سینمای‌ دفاع‌ مقدس‌ خودش‌ ضد جنگ‌ است‌، این‌ سینما از مفهوم‌ جنگ‌طلبی‌ برنمی‌آید. البته‌ معمولا با نگاه‌های‌ متفاوت‌ به‌ جنگ‌ تنها در جلسات‌ خصوصی‌ مسئولان‌ موافقت‌ می‌شود و در عمل‌ مخالفت‌هایی‌ با ساختن‌ چنین‌ كارهایی‌ صورت‌ می‌گیرد. بطور كلی‌ در این‌ زمینه‌ با برخوردی‌ دوگانه‌ روبرو هستیم‌.
جنگ‌ ابعاد مختلفی‌ دارد كه‌ اتفاقا باید تمامی‌ این‌ ابعاد از جمله‌ مقاومت‌ها و پایداری‌ها و از سوی‌ دیگر خود مساله‌ جنگ‌ مورد بررسی‌ قرار گیرد. تاكنون‌ در مورد اول‌ فیلم‌های‌ مختلفی‌ ساخته‌ شده‌ و نتیجه‌ آن‌ را شاهد بوده‌ایم‌ اما در حال‌ حاضر دیگر می‌توان‌ فیلم‌هایی‌ ساخت‌ كه‌ بطور مشخص جنگیدن‌ را تجزیه‌ و تحلیل‌ می‌كنند. وجود نگاه‌های‌ مختلف‌ سوءتفاهم‌هایی‌ را میان‌ مسئولان‌ و فیلمسازان‌ ایجاد كرده‌ كه‌ باید این‌ مساله‌ برطرف‌ شود.
● مثلث‌ شخصیت‌های‌ فیلم‌، برخوردهایی‌ كاملا متفاوت‌ نسبت‌ به‌ یكدیگر دارند. حسین‌ محجوب‌ با صورت‌ سرد و غیرقابل‌ نفوذ، بابك‌ حمیدیان‌ با حس‌ و حال‌ پرشور خود كه‌ عصیان‌ كرده‌ و شاكی‌ است‌ و در این‌ میان‌ حمید فرخ‌نژاد در نقش‌ حافظ‌ كه‌ بیشتر نقش‌ میانجی‌ داشته‌ و وضعیت‌ را از حالت‌ بحران‌ خارج‌ می‌كند. ابتدا از شكل‌گیری‌ شخصیت‌ حافظ‌ بگویید، چرا فرخ‌نژاد برای‌ این‌ نقش‌ انتخاب‌ شد؟
▪ خصوصیت‌ حافظ‌ نزدیك‌ به‌ خود حمید فرخ‌نژاد بود. این‌ نزدیكی‌ باعث‌ شد تا فرخ‌نژاد شخصیت‌ حافظ‌ را به‌ درستی‌ زنده‌ كند. حافظ‌ برخلاف‌ فرمانده‌ كه‌ فردی‌ مقرراتی‌ است‌ و البته‌ در كنار ستوان‌ كه‌ كاملا از شرایط‌ ناراضی‌ است‌ باید فردی‌ آرام‌تر و راحت‌تر می‌شد. حافظ‌ تلطیف‌ شده‌ هر دو این‌ شخصیت‌ها بود.
● بابك‌ حمیدیان‌ در نقش‌ مهران‌ شخصیتی‌ را در جبهه‌ جنگ‌ تصویر می‌كند كه‌ تاكنون‌ كمتر با مردی‌ مشابه‌ آن‌ روبرو شده‌ بودیم‌. مهران‌ از حضور در جبهه‌ ناراضی‌ است‌ و همواره‌ از این‌ قضیه‌ شكایت‌ می‌كند، در فضایی‌ كه‌ همواره‌ سخن‌ از تعلقات‌ معنوی‌ شنیده‌ایم‌ او از نگرانی‌های‌ دنیوی‌ می‌گوید و دغدغه‌ بازگشت‌ به‌ خانه‌ و ازدواجش‌ را دارد. چرا مهران‌ را در آن‌ جمع‌ قرار دادید؟
▪ متاسفانه‌ تاكنون‌ چندان‌ شناخت‌ درستی‌ از جبهه‌ به‌ مخاطب‌ ارایه‌ نشده‌ است‌، اما كسانی‌ كه‌ در جبهه‌ حضور داشتند بخوبی‌ فضای‌ آنجا و آدم‌های‌ حاضر در آن‌ مكان‌ را می‌شناسند.
افرادی‌ كه‌ بخاطر اعتقادات‌ خود پا به‌ میدان‌ جنگ‌ می‌گذاشتند، گروهی‌ از افراد حاضر در میدان‌ بودند و برخی‌ بنا به‌ دلایل‌ دیگر راهی‌ جبهه‌ شده‌ بودند، در كنار كسانی‌ كه‌ فداكارانه‌ می‌جنگیدند، كسانی‌ هم‌ حضور داشتند كه‌ از مسئولیت‌ خود شانه‌ خالی‌ می‌كردند. از همین‌ رو امثال‌ مهران‌ هم‌ در جنگ‌ حضور داشتند. اینها هم‌ بخشی‌ از جبهه‌ هستند و نمی‌توان‌ آنها را حذف‌ و سانسور كرد. از همین‌ رو لازم‌ دیدم‌ تا در میان‌ سه‌ شخصیت‌ فیلم‌ مهران‌ را هم‌ قرار دهم‌.
یكی‌ از سكانس‌های‌ كلیدی‌ فیلم‌ زمانی‌ است‌ كه‌ دوربین‌ وارد محدوده‌ عراقی‌ها می‌شود. ما به‌ جای‌ سربازان‌ با آدمك‌ها روبرو می‌شویم‌. در این‌ قسمت‌ كاملا نمادین‌ عمل‌ كردید...
این‌ جنگ‌ به‌ ما تحمیل‌ شده‌ بود و از سوی‌ دیگر مردم‌ عراق‌ هم‌ چندان‌ تمایلی‌ به‌ تداوم‌ آن‌ نداشتند. تصویر آدمك‌ها بخوبی‌ نشان‌ می‌دهد كه‌ عراقی‌ها هیچ‌ اعتقادی‌ به‌ این‌ جنگ‌ نداشتند.
● در پایان‌ فیلم‌ چند اتفاق‌ غیرمنتظره‌ همزمان‌ رخ‌ می‌دهد. مرگ‌ فرمانده‌ و حركت‌ دوربین‌ با كرین‌ كه‌ در تمام‌ طول‌ فیلم‌ نمونه‌ آن‌ دیده‌ نشد. احساس‌ می‌كنید مخاطب‌ را آماده‌ این‌ پایان‌ كرده‌ بودید؟
▪ مخاطب‌ متوجه‌ ایجاد تحولاتی‌ در فرمانده‌ شده‌ بود. او به‌ شناختی‌ فراتر از جنگ‌ می‌رسد. او متوجه‌ می‌شود جنگ‌ در مقابل‌ هستی‌ انسان‌ قرار گرفته‌ است‌ و در نهایت‌ آن‌ حركت‌ سامورایی‌ را كه‌ نشان‌ دهنده‌ تكامل‌ روحی‌ و روانی‌ این‌ آدم‌ است‌، انجام‌ می‌دهد.
● مرگ‌ سامورایی‌وار فرمانده‌ ایرانی‌؟
▪ تماشاگر با عناصر درام‌ آشناست‌. مخاطبان‌ ما به‌ آگاهی‌ رسیده‌ و اقدام‌ فرمانده‌ را نشان‌ دهنده‌ تكامل‌ روحی‌ او و حركتی‌ انسانی‌ می‌داند. با حركت‌ كرین‌ در پایان‌ فیلم‌ كه‌ دوربین‌ رو به‌ آسمان‌ می‌رود شاهد بالغ‌ شدن‌ و استحاله‌ روح‌ فرمانده‌ می‌شویم‌.

وبگردی
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟ - در چند روز اخیر انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در کنار پرادو، انتقاداتی را در فضای مجازی برانگیخته است. در کنار این انتقادات برخی عکس های صفحه اینستاگرام پسر امام جمعه ایلام؛هادی لطفی هم بر شدت این انتقادات افزوده است.
نکاتی در مورد بازاریابی الکترونیکی
تحقیقات ثابت کرده است که مشتریان هر روز بیشتر از قبل به ارزش بازاریابی الکترونیکی پی برده وحتی این روش را به دیگر روش های بازاریابی ترجیح می دهند راهکارهای مناسب برای آنکه مشتریان پیام های الکترونیکی شما را بخوانند.