پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ / Thursday, 19 July, 2018

بهشت شکلاتی


بهشت شکلاتی
● نگاهی به فیلم چارلی و كارخانه شكلات سازی پخش شده از سینما چهار
فیلم كمدی فانتزی چارلی و كارخانه شكلات سازی اثر تیم برتون از آن دست فیلم هایی است كه هر كودكی و حتی آدم بزرگ ها آرزوی ساخته شدن و دیدنش را داشتند. هر چند تم تقابل فقر و غنای فیلم و برتری فكری و پختگی طبقات حاشیه نشین نسبت به ثروتمندان كمی توی ذوق می زند ولی با وجود این برای مخاطب كودك پیام های غیرمستقیم آن جالب است. تصور وجود آبشار شكلاتی و صخره ای از كاكائو و دیگر تصاویر این بهشت شكلاتی فوق العاده وسوسه كننده و دل انگیز است. همچنین رابطه علت و معلولی فیلم هم قانع كننده و منطقی است. ویلی ونكا پسركی كه به واسطه داشتن پدری دندانپزشك و افراط او در برحذر داشتن كودكش از خوردن شكلات جهت آسیب نرسیدن به دندان هایش قربانی این امر می شود و از لذت بخش ترین شیرینی كودكانه یعنی شكلات منع می شود.
اما این یك روی قضیه است چرا كه بر اساس اصلی كه ممانعت بیشتر فرد را حریص می كند، ویلی كوچك حتی با وجود دهان سیم پیچی شده، در خفا كار خودش را می كند و این سختگیری بی رحمانه پدر باعث این شد كه او تصمیم بگیرد در آینده بزرگترین كارخانه شكلات سازی دنیا را راه اندازی كند و همین گونه هم می شود. تار موی سفید در سر ونكا او را به اندیشه انتخاب جانشین می اندازد و كسی كه لیاقت این كار مهم و حفظ دستاورد یك عمر تلاش ویلی را دارد باید از هر لحاظ شایسته باشد و این می طلبد كه داوطلبین امتحان پس بدهند. ونكا به خوبی می داند كه نه تنها كودكان بلكه حتی آدم بزرگ ها هم توانایی مقابله با وسوسه ها را ندارند پس دامی پهن می كند تا تنها كسی كه در آن نیفتاده و با شعورتر از بقیه بوده انتخاب شود. اجازه همراهی یك سرپرست با بچه ها هم نشان می دهد كه در نادانی و طمع بزرگترها كم از كودكان ندارند به خصوص صحنه ای كه دختربچه ركورددار جویدن آدامس همراه با تشویق مادرش به رغم تذكرات متعدد اطرافیان و سازنده اش ویلی ونكا اقدام به خوردن آدامس جدید ساخت كارخانه كه هنوز فرمولش تكمیل نشده می كند و به عوارض جانبی آن مبتلا شده و از دور مسابقه خارج می شود. یكی از دلایل لذتبخش بودن دیدن این فیلم از این رو است كه چون در سراسر جهان تنها پنج نفر شانس بازدید از كارخانه را پیدا می كنند و تماشاگر هم خود را به عنوان نفر ششم دعوت شده به این بازدید هیجان انگیز می بیند و با شادی این پنج نفر شریك می شود.
ایده سنجاب های تربیت شده برای تشخیص مغزدار بودن گردوها ایده خیلی تازه ای است به خصوص كه در ادامه با اقدام خودسرانه بروكا دخترك خودخواه برای تصاحب یكی از آنها و ناكامی و برملا شدن پوكی مغز او، همراه می شود كه طنز دلنشین تساوی زیاده خواهی و بی مغزی تلنگری هم به بچه ها و هم به بزرگترها است، آن هم بدون پرداختن به پیام های اخلاقی كلیشه ای.
از طرفی هر چند قبول پسربچه ای همچون چارلی كه با این سن از پیرمردهای با تجربه هم پخته تر عمل كند دشوار است اما چون فیلم فانتزی است بهتر است به جای اینگونه ایرادات از ایده های بكر آن لذت ببریم. نظیر امپالوسپاها كه عاشق دانه كاكائواند و به سبب مصرف آن سرشار از عشق هستند و محبت خود را همیشه به همه ابراز می دارند و با تمام وجود از رقص و آواز گرفته تا ساختن شكلات های متنوع در خدمت رسانی مانند فرشته ها همواره حاضرند. كوهستان كیك بستنی هم از قسمت های رویایی ذهن كودكان است كه در این كارخانه وجود دارد. مسافرت با كشتی شكلاتی در دریای كاكائوی مایع لذتی دارد كه شاید تنها كودكان آن را بفهمند. و دست آخر ادای دین تیم برتون به نابغه عالم سینما استنلی كوبریك و قرار دادن قطعه شكلاتی به جای سنگ معروف سیاه فیلم ادیسه فضایی ۲۰۰۱ كه انسان های میمون نما دور آن به خاطر اینكه نماد تمدن است جشن شادی گرفته اند. در پایان بازدید، هر یك از كودكان را با سرپرست همراهش در حالی می بینیم كه با تجسم بیرونی افكار و اعمالشان از كارخانه بیرون می آیند (محشور می شوند ). بروكا كه همراه پدر پولدارش توسط سنجاب ها به زباله دانی انداخته شده بود، همان طور كثیف و دو نفر بعدی هم كاكائویی و كبود رنگ خارج می شوند.
ویلی با نفی كامل سنت و والدینی كه همواره او را محدود می كنند به ظاهر آدم موفقی می شود، اما در نهایت احساس می كند چارلی فقیر از او خوشبخت تر و با اعتمادبه نفس تر است و همین مسئله سبب می شود تا پایان خوش فیلم رقم بخورد. فیلم با زبانی ساده در پی آن است تا زیاده خواهی و حرص و طمع و خودخواهی را به نقد بكشد و موفق هم می شود. اراده قوی چارلی و مقاومت او در برابر وسوسه ها، باورهای فكری ویلی ونكا را به چالش می كشاند و اینجا است كه تحول اساسی فیلم رقم می خورد. بریده روزنامه های روی دیوار اتاق پدر ویلی ونكا نشانگر درستی حرف های چارلی است. او در تمام این همه سال به پسرش افتخار می كرده و از دور مواظب او بوده است.
فیلم از برخی جهات قابل مقایسه با فیلم زیبای ژان پیر ژونه، سرگذشت شگفت انگیز آملی پولن است. مایه های طنز و كمدی ظریف، به تصویر كشیدن دنیایی جدید و خاص، زاویه دید و نگرش متفاوت و به دور از روزمرگی قهرمان فیلم، جست وجوی خوشبختی در دل دنیای پیچیده و سرسام آور امروزی در عنصر محبت و توجه به همنوع را می توان از موارد آن ذكر كرد.

مجتبی عبداللهی

منبع : روزنامه شرق

مطالب مرتبط

افق همچنان تیره است

افق همچنان تیره است
«سوتسی» رمان آتول فوگارد كه در سال ۱۹۸۰ عرضه شد، با «صخره برایتن» ( رمانی از گراهام گرین) قیاس شده و به گونه ای پاسخی بر آن تلقی گشته است و آن را نمونه «سوو»تویی آن اثر فرهنگی توصیف كرده اند.ابتدا لازم است بدانید سوتسی واژه عامیانه در زبان آفریقای جنوبی برای افراد بی ارزش و ولگردان خیابانی است و گاهی كه آن را می خوانید و در ذهن تان بررسی می كنید و یا تجسم سینمایی آن را در فیلم گاوین هود می بینید، به یاد شخصیت پینكی گراهام گرین می افتید. او هم بسیار جوان و جاه طلب و بداندیش است.
در ابتدای قصه او را می بینیم كه در شهرك ها قدم می زند و غرور از سر و رویش می بارد و انگشتان دستش را با خشونت به سمت كسانی می گیرد كه ایستاده و او را زیر نظر دارند. او و دوستانش یك مرد میانسال را كه حقوق اش را تازه گرفته است، نشانه می گیرند و وی را تا داخل یك قطار شلوغ تعقیب می كنند و نه تنها رحمی ندارند و جیبش را می زنند، بلكه وی را به قتل هم می رسانند و بعداً هیچ نشانی از پشیمانی هم در آنها دیده نمی شود. اگر گفتیم «سوتسی» به طور استعاری كار گراهام گرین را به یاد می آورد، در آن صورت باید بیفزاییم كه در برخی سكانس های دیگر خود آثار سینمایی دیگری را نیز به ذهن القا می كند و از آن جمله اند كارهایی از ژانر گنگستری.
اگر بخواهیم نمونه جدیدتری را بیاوریم، باید به «شهر خدا» اشاره كنیم كه كار فرناندو میری لیس برزیلی است و مثل آن فیلم ما با صحنه های تخلف و كجروی در دل جوامع شهری (البته بسیار كوچكتر و فقیرتر از ریودو ژانیرو) روبه رو هستیم. در این میان گاوین هود توانسته است یك بازی عالی را از پرسلی چوی نیاگی هنرپیشه نقش اول در نقش یك ضدقهرمان آشفته بگیرد. او اسیر و وسیله خشونت است اما به آرامی و به تدریج از خود می پرسد كه چرا زندگی اش چنین است و از وجود خشونت صرف پیرامون خود ابراز نارضایتی می كند.
سوتسی به تصویر كشیده توسط چوی نیاگی نوعی لرزش و تزلزل و عدم اطمینان و اعتماد به نفس را هم پیرامون خود دارد و انگار بنیادهای كار را از خود می پرسد. او در صندلی پشتی اتومبیلی كه سرقت كرده است، یك كودك را می یابد و از آن پس لحن و روش برخورد او با زندگی عوض می شود و جور دیگری به مسائل نگاه و درباره آنها پرس وجو می كند. او هم یك یتیم بوده كه برای بقا و فرار از مرگ و ادامه زندگی مجبور بوده است تن به یك زندگی ناآرام و توام با برخورد و خطر بدهد و چیزی را دوروبر خود خلق كند كه شاید دلخواه خودش نبوده است.
از آن به بعد او راجع به هر آنچه كه زندگی اش را تشكیل می داده و پایه های آن تلقی می شده، شروع به كنكاش مجرد می كند و به سرعت درمی یابد كه بسیاری از كارهای گذشته اش اشتباه بوده است. گاوین هود می كوشد نوعی رئالیسم را در تمام این صحنه ها و در به تصویر كشیدن این مسائل و برخوردها رعایت كند و با چنین قلم و سلاحی ماجرا را بشكافد. وقتی او یك بار به خانه بازمی گردد، می بیند كه كودك مورد اشاره به میان خس و خاشاك و آشغال های اطراف خانه رفته و آنجا سرگردان است و مگس ها و پشه ها وی را در میان گرفته اند.
پس از آن تعدادی سكانس دربردارنده خشونت و برخوردهای تازه را می بینیم و یكی از آنها در خانه پدر این كودك است كه ظاهراً سوتسی به آنجا سر زده است تا از شرایط زندگی اولیه كودك و به واقع وضعیت والدین او مطلع شود. پدر این كودك نیز از پلیس كمك می طلبد تا بتواند بچه اش را پس بگیرد.
با این حال مثل بسیاری از فیلم های مشابه كه به زندگی كودكان و سرپرستان ثابت یا موقتی آنها می پردازد، بیننده شك ندارد كه سرپرست در اصل و در دل خود انسان رحیم و با مروتی است و دوست دارد به كودك خود خدمت كند و وی را از دردسر دور نگه دارد و برعكس سلامتی را نصیب او كند و تماشاگران فیلم تردید ندارند كه سوتسی در دل، انسان مهربانی است.
با این وجود تماشای این رویداد كه سوتسی چطور به سرعت ارتباطش را با سایر گنگسترها قطع می كند و حتی از نزدیك ترین دوستانش فاصله می گیرد عجیب می نماید. هر چه باشد گاوین هود به ما می گوید كه تمام این نفرات زندگی و روال و طرز برخوردی مشابه دارند و وقایع زندگی شان یكسان و در یك مسیر بوده است. شاید هود و یارانش در آن مقطع به هیچ چیز جز سرنوشت سوتسی و سایرین فكر نمی كرده اند و فقط تشریح زندگی او برایشان اهمیت داشته است.
صحنه هایی كه سوتسی و سایر افراد را به طور انفرادی نشان می دهند ضرب خاصی دارند. در یكی از این صحنه ها سوتسی یكی از دوستانش را كه معتاد به مشروبات الكلی است، می كوبد و به شدت مضروب می كند و فقط به این خاطر كه وی به سوتسی گفته است كه او هم صاحب احساس است و باید بدان بها بدهد. با این وجود این شروع حركت او به سوی رستگاری است.
● خلاصه داستان
اینجا آفریقای جنوبی و زمان حاضر است.سوتسی یك جوان آشوبگر و ناآرام است كه در حومه ژوهانسبورگ و زاغه های آن زندگی می كند. او با كمك دوستش «بوستون» كه یك معلم شكست خورده است دست به یك سرقت خونبار می زند و سپس كارمندی را كه تازه حقوقش را دریافت كرده است، نیز به قتل می رسانند. سوتسی در یكی از شهرك ها و هنگامی كه بوستون بیش از حد درباره او پرس وجو می كند و بنیادهای زندگی او را زیر سئوال می برد، خونسردی اش را از دست می دهد و بوستون را ضرب و شتم می كند و چند روز بعد از یك محله اعیان نشین در شهر دست به سرقت یك اتومبیل می زند. دقایقی بعد او متوجه می شود كه در صندلی پشتی اتومبیل یك كودك كه احتمالاً متعلق به صاحب اتومبیل است وجود دارد.
این بچه سه ماهه است و سوتسی به سرعت به او دل می بازد. سوتسی تصادف می كند و در نتیجه ماشین را جا می گذارد و از آن جا می رود، اما آن كودك را با خود می برد و سعی دارد كه وی را تغذیه و از او مراقبت كند. اما درمی یابد كه این كار او نیست و در نتیجه زن جوانی را كه میریام نام دارد و خود صاحب یك كودك است به ضرب اسلحه وادار به مراقبت از بچه خود نیز می كند. سایر اعضای گروه گنگستری سوتسی، به او شك دارند و به خانه پدری «كودك تحت مراقبت» سوتسی یورش می برند. در برخورد حاصله پدر این كودك مجروح می شود و سایر اعضای گروه گنگستری پا به فرار می گذارند. سوتسی به میریام به چشم مادر كودكش می نگرد و رفتارش هم بهتر می شود. او سرانجام بچه را به پلیس ها و خانواده اولیه او رجعت می دهد. مشخص است كه وی قدم به مرحله تازه و بهتری از زندگی اش گذاشته است.
● «سوتسی» (Tsotsi)
▪ محصول: آفریقای جنوبی و بریتانیا (۲۰۰۵)
▪ كارگردان: گاوین هود
▪ بازیگران اصلی: پرسلی چوی نیاگی، تری فتو و كنت نیكاسی
▪ مدت: ۹۴ دقیقه

وبگردی
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج - دو چهره مشهور تلویزیون نیز از مواهب موسسه ثامن الحجج بی نصیب نبوده‌اند. مؤسسه ثامن‌الحجج دو مبلغ ۱۸۰ میلیون‌تومانی و ۴۰۰ میلیون‌تومانی را به حساب «م.م» مجری یک برنامه تلویزیونی واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در توضیح دلیل وجه ذکر شده، یک کلمه است؛ هدیه. اما رقم هدیه‌ای که آقای «م.م» به‌عنوان هدیه دریافت کرده، در مقابل تسهیلات دریافتی او از ثامن‌الحجج تقریبا ناچیز است.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی - آقای مطهری بازیکنان آفریقایی تیم فرانسه را دیده ولی دورگه‌های تیم ملی خودمان را ندیده!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+)
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+) - فیلم - گزارشی کامل و کوتاه از سرگذشت وحید مرادی گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان را در ویدئوی زیر ببینید.
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا - مراسم اکران خصوصی فیلم هزارپا با حضور هنرمندان و بازیگران این فیلم سینمایی شب گذشته 9 تیر 1397 در برج میلاد برگزار شد.