دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ / Monday, 18 June, 2018

چگونه در گوگل نتایج جستجوی بهتری بدست آوریم؟


چگونه در گوگل نتایج جستجوی بهتری بدست آوریم؟
برای وارد كردن یك پرس و جو در گوگل، فقط كافیست تا كلمات تشریحی خود را ورودی گوگل وارد كرده و بعد كلیدenter را بزنید (یا برروی دكمه Search -- جستجو كلیك كنید) .گوگل از پیچیده ترین تكنیكهای هماهنگی متون برای پیدا كردن صفحاتی كه مربوط به جستوی شما هستند استفاده میكند. برای نمونه، وقتی گوگل صفحه ای را تجزیه و تحلیل میكند، گوگل به به صفحاتی كه به آن صفحه نیز لینك هستند نگاه میكند تا ببیند كه شاید آن صفحات هم درخور با جستوی شما باشند. گوگل همچنین صفحاتی كه را كه موضوعی ارتباطی با موضوع جستجوی شما دارند را برای شما ترجیح میدهد.
اگر میخواهید کلمات تایپ شده در جستجو باشند آنها را با فاصله بصورت ساده در کنار هم بنویسید . مانند : macromedia nokia agreement
اگر میخواهید یکی از کلمات شما حداقل در نتایج باشد بین آنها OR بگذارید . مانند : macromedia OR Nokia OR "YAHOO news"
اگر بخواهید یک کلمه حتما باشد و همراه با یکی از دو کلمه دیگر بیاید از حالت پرانتز میتوانید استفاده کنید . مانند :Persian (yahoo OR blog) . این جستجو دو عبارت را جستجو میکند : Persian Yahoo و Persian Blog
اگر بخواهید کلمه خاص شما در title صفحه موجود باشد باید از کلمه کلیدی intitle استفاده کنید . مثلا : intitle: "macromediax web services"
اگر بخواهید کلمه ای که وارد کرده اید بخشی از آدرس url صفحه ای باشد از inurl استفاده کنید . مثلا : inurl: "Persian" این جستجو تمام کلماتی که در آدرس سایت آنها کلمه پرشین موجود باشد را پیدا میکند .
اگر میخواهید گوگل فقط بدنه متون را جستجو کند از کلمه intext استفاده کنید . مثلا : intext: "access ۲۰۰۰ problems"
اگر میخواهید که گوگل فقط در یک سایت خاص دنبال مطلب وارد شده شما بگردد بعد از نوشتن موضوع جستجو از کلمه site به شکل زیر استفاده کنید : site:macromediax.com این کد در ادامه جستجوی شما باعث میشود تا گوگل بدنبال مقاله مورد نظر شما در سایت macromediax بگردد .
اگر شما یک سایت یا وبلاگ دارید و میخواهید بدانید چه کسانی لینک سایت شما را در سایتشان قرار داده اند از کلمه link با آدرس خودتان بشکل زیر استفاده کنید .link:www.macromediax.com
اگر میخواهید دنبال فایلهایی خاصی که با موضوع شما مرتبط هستند بگردید از کلمه filetype بصورت زیر استفاده کنید . programming vb filetype:pdf این کد جستجو فایل های pdf که درباره برنامه نویسی vb باشند را بشما نشان میدهد .
یک نکته در جستجو : گوگل حداکثر ۱۰ کلمه را برای جستجو می پذیرد و اگر بیشتر باشد از بقیه کلمات صرفنظر میکند .
گوگل کلمات ربطی ساده مانند a , an , and , the ,of را نادیده میگیرد . برای اینکه این کلمات را هم جزو متن کلمات در خواستی شما در نظر بگیرد باید قبل ازین کلمات یک علامت بعلاوه + قرار دهید .
اگر بخواهید چیزی در جستجوی شما اصلا نباشد از علامت منفی در کنار آن کلمه خاص استفاده کنید . این حالت برای کد ها هم تاثیر دارد. مثلا میخواهید کلمه programming را جستجو کنید . اما نمیخواهید کلمه web در نتایج جستجوی شما باشد : پس مینویسید : programming –web
اگر بخواهیم تعداد نتایج دریک جستجو را مثلا به صد نتیجه در یک صفحه افزایش دهید از num=۱۰۰ در متن جستجوی خود استفاده میکنیم . برای فراهم سازی نتایج دقیق، گوگل از بند آوردن یا "wildcard" برای حمایت از جستجوهای خود استفاده نمیكند. برای مثال اگر شما "googl" را جستجو كنید نتایج ارایه شونده شامل "googler" یا "googlin" نمیشوند.
جستجوهای گوگل حساس به حالت نوشتن (case sensitive)آنها نیست. تمامی كلمات بعد از ورود به حروف كوچك تبدیل میشوند. برای مثال اگر وارد كنید "GOOGLE" یا "GoOgLe" به عنوان "google" شناخته میشود.


منبع : پارسیان پردازان دالاهو

مطالب مرتبط

وقتی موتورهای جست و جو گر را نادیده می گیریم

وقتی موتورهای جست و جو گر را نادیده می گیریم
همواره پذیرش یافته های نوین بشری با مخالفتهایی روبه رو بوده است که در بسیاری از موارد، این مخالفتها به رشد و توسعه موضوع اختلاف منجر شده است. اینترنت هم از این موضوع مستثنی نبوده است. در ابتدا که اینترنت و اهمیت آن مطرح شد، بسیاری آنرا کوچک شمردند. اما مدت کوتاهی نگذشت که اینترنت جای خود را در دنیای امروز باز کرد و در بسیاری از فعل و انفعالات دنیای كنونی نقش دارد.
مدتی از اقبال به اینترنت و استفاده از آن نگذشته بود كه حضور در اینترنت و استفاده از فرصتهایی که آن در اختیار می نهد، جدی تر مطرح شد. در بررسی این موضوع از دیدگاه تجاری، داشتن یک آدرس پست الکترونیک دیگر راه حل قانع كننده ای نبود و سازمانها با مسئله داشتن یک وب سایت اختصاصی و مختص به خود روبرو شدند. اینكه مدیران چگونه با این مسئله روبرو شدند، مهم نیست. آنچه كه جالب توجه می نماید آن است كه تقریبا بسیاری از سازمانها در حال حاضر سایت دارند و حضور در اینترنت دیگر یك مسئله نیست كه یك ضرورت شده است.
امروزه اینترنت ما را با مسایل دیگری مواجه کرده است که باید برای آنها تصمیم گیری نماییم. اینترنت به ما آموخته است که داشتن یک سایت مهم است، داشتن یک سایت زیبا و پر محتوا مهم است اما داشتن یک سایت پر بیننده مهم ترین است. داشتن یک سایت پر بیننده مهم ترین است اما بالاتر از آن داشتن سایت پربیننده ای است که درآمد زاست!
▪ حال سوال اساسی اینجاست كه برای درآمد زایی سایت خود چه باید بکنیم؟
اگر فرض کنیم کالا و خدماتی که در سایت ارایه می دهیم، درست انتخاب و خود سایت هم زیبا، پر محتوا و طبق اصول طراحی شده باشد، آنگاه چالش اصلی تامین بینندگان آن است.
اما آیا هر بیننده ای به موضوع و محتوای سایت ما علاقه دارد؟ جواب این سوال حتما منفی است. لذا سوال دیگری که مطرح می شود این است که چگونه بینندگان علاقه مند به موضوع سایت خود را جذب کنیم؟
اینترنت پاسخ این سوال را استفاده از راهکارهای بازاریابی الکترونیک می داند. بازاریابی الکترونیک نیز راهکارهای زیادی پیش روی قرار می دهد اما موتورهای جستجوگر و استفاده تجاری از آنها مورد توجه ترین و بهترین راهکار موجود است.
اگر این ایده را پذیرفته باشیم که بازاریابی الکترونیک می تواند در تجارت ما فرصت خود نمایی داشته باشد، چه بهتر که بهترین راه آنرا مورد توجه قرار دهیم و این راه، کسب رتبه های بالا در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر است.
هر چه که در سایت خود عرضه می کنیم، حتما نامی دارد و توضیحاتی که با آن شناخته می شود. نکته کلیدی هم در همین جا نهفته است. درست است که سایتهای بسیاری وجود دارد، درست است که وقت و حافظه ما انسانها یارای به خاطر سپردن آدرسهای بی شمار را نیست اما همه ما در بیشتر اوقات می دانیم که چه می خواهیم.
ما سراغ یکی از موتورهای جستجوگر می رویم و با نوشتن کلماتی درباره آنچه که به دنبالش هستیم، منتظر نتایج جستجو می مانیم. این گونه هم نیست که از ابتدا سراغ نتایج ارایه شده در صفحات دوم و به بعد برویم بلکه در بیشتر اوقات یکی از همان ده نتیجه اول، گم شده ما خواهد بود و جستجوی ما پایان می یابد اگر آن سایتی که بدان مراجعه می کنیم نیازهای اطلاعاتی ما را بر آورده کند.
دیگرانی که به کالا و خدمات ما نیاز دارند نیز دقیقا به همین ترتیب عمل می کنند. حالا باید از خود بپرسیم که اگر ما در رتبه یک تا ده نیستیم چه کسی آنجاست؟ هیچ! رقبای ما آنجا هستند. معنای دقیق تر بودن رقبا در آنجا یعنی اینکه کسانی که می توانستند به ما مراجعه کنند و شاید چیزی از ما بخرند، دیگر به سراغ ما نمی آیند.
اگر ما در بین این ده سایت نباشیم، چه اتفاقی می افتد؟ تقریبا، هیچ. ما تنها یک فروش را از دست می دهیم.
اما متاسفانه این اتفاق هر روز می افتد و در نتیجه ما فروشهای بسیاری را از دست می دهیم. از دست دادن این همه فروش به معنای آن است که رقبای ما هر روز چاق تر و چاق تر می شوند، آنهم تنها به این خاطر که بالاتر از ما ایستاده اند.
جویندگان واقعی کالا و خدماتی که ارایه می دهیم، آنقدر وقت و حوصله ندارند که دقیقا سایت ما را در نتایج جستجو بیابند. آنها به دنبال رفع نیازهای خود هستند پس منطقی به نظر می رسد که آنها تنها همان ده سایت لیست شده در ابتدای نتایج جستجو را مرور کنند.
اگر می خواهید که سایت شما تنها مانند یک کارت ویزیت عمل ننماید بلکه بینندگان به آن مراجعه کرده، از شما اطلاعات درخواست کنند و وارد مذاکره شوند، توصیه می شود موتورهای جستجوگر را جدی بگیرید.

وبگردی
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان !
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان ! - لازم است ذکر شود جنبش عدالتخواه دانشجویی در صورت ادامه تعلل دستگاه‌های مربوطه در تخلیه ملک بیت‌المال، حق اقدامات انقلابی را برای اجبار فرد نامبرده به تخلیه ویلای لواسان، برای خود محفوظ می‌داند.
فیلم | مشکل مقبولیت و مشروعیت در کشور
فیلم | مشکل مقبولیت و مشروعیت در کشور - دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهوری معتقد است که ما یک بار برای همیشه باید مشکل مشروعیت و مقبولیت را در کشور حل کنیم. این درست نیست که بخشی از نظام هم مشروع باشد هم مقبول اما بخش دیگری که از دل همین نظام در آمده است فقط مقبول باشد.
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر - امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : در ماه رمضان به ۴۱ دختر تجاوز شده که از این میان فقط ۳ دختر شکایت کرده اند.
فیلم مهران مدیری در برنامه خندوانه
فیلم مهران مدیری در برنامه خندوانه - برنامه کامل خندوانه با حضور مهران مدیری مهمان ویژه برنامه عید فطر برنامه خندوانه بود و این قسمت از مجموعه خندوانه را خاص کرد.
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید!
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید! - بر این اساس، ورزشگاه‌های دستگردی، تختی، معتمدی، آزادی، شیرودی، بوستان‌های گفت‌وگو، طالقانی، ولایت، پردیسان، هنرمندان، پارک شهر و ضلع شمالی ساختمان مجلس شورای اسلامی به عنوان محل‌های مناسب تجمع در تهران تعیین شده‌اند و از این پس معترضان می‌توانند در این محل‌ها تجمع کنند.
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!