سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ / Tuesday, 22 May, 2018

شهادت دکتر مصطفی چمران


شهادت دکتر مصطفی چمران
هنر آن است كه بی‏هیاهوهای سیاسی، و «خودنمایی»های شیطانی، برای خدا به جهاد برخیزد و خود را فدای هدف كند نه هوی، و این هنر مردان خداست. او در پیشگاه خدای بزرگ با آبرو رفت. روانش شاد و یادش بخیر.
‹‹‌چمران عزیز با عقیده پاك و خالص غیر وابسته به دستجات و گروههای سیاسی و عقیده به هدف بزرگ الهی، جهاد در راه آن را از آغاز زندگی شروع و به آن ختم كرد. او در حیات با نور معرفت و پیوستگی به خدا قدم نهاد و در راه آن به جهاد برخاست و جان خود را نثار كرد.›› (پیام امام به مناسبت شهادت چمران)
شهید دكتر مصطفی چمران در سال ۱۳۱۱ در جنوب تهران متولد شد. پس از تحصیل در دبیرستانهای البرز و دارالفنون وارد دانشكده فنی الكترومكانیك و به عنوان شاگرد اول فارغ‌التحصیل شد.
ایشان علاقه شدیدی به مسائل مذهبی داشت و از ۱۵ سالگی در درس تفسیر آیت‌ا.... طالقانی و دروس منطق و فلسفه شهید مطهری شركت می‌كرد.
به هنگام تحصیل در دانشكده فنی از اعضای فعال انجمن اسلامی دانشجویان بود و در جریانات ملی شدن صنعت نفت و مبارزات آن فعالانه شركت جست.
در سال ۱۳۳۲ ه.ش با استفاده از بورس تحصیلی دانشجویان ممتاز، جهت ادامه تحصیل عازم آمریكا شد و در دانشگاه كالیفرنیا تحصیلات خود را طی كرد. در همان دانشكده، انجمن اسلامی دانشجویان را بنا نهاد و وقتی كه رژیم شاه از فعالیت های اسلامی او در آمریكا مطلع شد بورس وی را قطع كرد. چمران با دریافت ممتازترین درجه علمی كه همراه با تحسین بسیاری از صاحبنظران بود، درجه دكترای الكترونیك و فیزیك پلاسما را اخذ كرد.
پس از واقعه ۱۵ خرداد تصمیم به مبارزه مسلحانه با رژیم گرفت و به همین منظور عازم مصر شد و مدت دو سال دوره آموزش های چریكی و جنگ های پارتیزانی را گذراند. چمران با جمال عبدالناصر در مسأله ناسیونالیسم عربی كه ناصر به آن دامن می‌زد اختلاف پیدا كرده و پس از فوت وی عازم لبنان شد. در لبنان، آموزش دوره‌های چریكی به مبارزان ایرانی را آغاز كرد و با كمك امام موسی صدر، ‹‹حركت المحرومین››‌ و نیز شاخه نظامی آن یعنی ‹‹جنبش امل››‌ را بنیان نهاد. شهید چمران در لبنان حملات بسیاری به مواضع صهیونیزم اشغالگر و نیروهای فالانژ وابسته به این رژیم داشت.
با اوجگیری انقلاب اسلامی شهید چمران با نظر امام به وطن بازگشت و ابتدا به آموزش نخستین گروه از سپاه پاسداران پرداخت. در همان زمان به معاونت نخست وزیر منصوب شد. دكتر چمران پس از بروز غائله پاوه عازم منطقه شد و حماسه ساز كردستان شد. پس از این حماسه از سوی امام (ره) به وزارت دفاع منصوب شد و سپس به نمایندگی امام در شورای عالی دفاع در كنار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نصب گردید. در انتخاب دوره اول مجلس به عنوان نماینده تهران انتخاب شد اما با شروع جنگ تحمیلی با اجازه امام عازم جبهه‌های جنگ شد و ستاد جنگهای نامنظم را تشكیل داد و اقدامات بسیار مهمی در آن زمان كه ركود بر جبهه‌ها حاكم بود انجام داد. در جنگ سوسنگرد مجروح شد اما از پای ننشست و دوباره به جبهه‌ها بازگشت و حماسه‌های بسیاری آفرید . سرانجام در ۳۱ خرداد ۱۳۶۰ در مشهد دهلاویه به آرزوی دیرینش یعنی شهادت و لقاءا... رسید.
●زندگینامه شهید دكتر مصطفی چمران:
ولادت: ۱۳۱۱ تهران
تحصیلات: دکترای الکترونیک و فیزیک پلاسما
●برخی از فعالیتهای شاخص:
▪قبل از پیروزی انقلاب اسلامی:
شرکت درفعالیتهای مسجد هدایت
عضویت درانجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران
شرکت درمبارزات سیاسی دوران دکترمصدق از مجلس چهاردهم تا ملی شدن صنعت نفت.
پیوستن به نهضت مقاومت ملی پس از مرگ دکترمصدق
مبارزه با رژیم شاه درسخت ترین شرایط.
تاسیس انجمن اسلامی دانشجویان درآمریکا
گذراندن دوره های پارتیزانی وچریکی درمصر درزمان عبدالناصر
تعلیم چریک های مبارز ایرانی
اعتراض به جمال عبدالناصر درخصوص ناسیونالیسم عربی وملی گرائی افراطی.
هجرت به لبنان وتاسیس سازمان امل به کمک امام موسی صدر
مبارزه با فالانژیستها درلبنان
▪پس از پیروزی انقلاب اسلامی:
بازگشت به وطن پس از ۲۱ سال هجرت
تربیت اولین گروههای پاسداران انقلاب درسعداباد.
معاون نخست وزیر درامورانقلاب
پیگیری مبارزات با ضد انقلاب درکردستان وآزاد سازی شهرپاوه وسپس کردستان
منصوب شدن به وزارت دفاع توسط امام خمینی
نمایندگی مجلس شورای اسلامی دراولین دور انتخاب مجلس
نماینده امام خمینی درشورای عالی دفاع
تشکیل ستاد جنگهای نامنظم دراهواز
تشکیل واحد مهندسی فعال برای ستاد جنگهای نامنظم
زخمی شدن درحمله مزدوران عراقی به سوسنگرد.
حضور درهمه جبهه های نبرد وارائه رهنمود.
فرماندهی فتح تپه های الله اکبر
فتح دهلاویه
●شهادت: ۳۱ خرداد سال ۱۳۶۰ – دهلاویه
شهید دکتر چمران کمی قبل از شهادت درحالیکه شهادت یکی از فرماندهانش را به سایر رزمندگان تبریک وتسلیت می گفت چنین گفت : خدا رستمی را دوست داشت و برد اگر ما را هم دوست داشته باشد، می برد...
متن پیام حضرت امام ‏خمینی به مناسبت شهادت دكتر مصطفی چمران
بِسْمِ ‏الله الرََّّحْمنِ الرََّّحیمِ
انالله وانّاالیه راجعون
شهادت انسان‏ساز سردار پرافتخار اسلام، و مجاهد بیدار و متعهد راه تعالی و پیوستن به «ملاء اعلی»، دكتر مصطفی چمران را به پیشگاه ولی‏عصر ارواحنا فداه تسلیت و تبریك عرض می‏كنم. تسلیت از آنرو، كه ملت شهیدپرور ما سربازی را از دست داد، كه در جبهه‏های نبرد با باطل، چه در لبنان و چه در ایران، حماسه می‏آفرید و سرلوحه مرام او اسلام عزیز و پبروزی حق بر باطل بود. او جنگجویی پرهیزگار و معلمی متعهد بود، كه كشور اسلامی ما به او و امثال او احتیاج مبرم داشت و تبریك از آنرو كه اسلام بزرگ چنین فرزندانی تقدیم ملت‏ها و توده ‏های مستضعف می‏كند و سردارانی همچون او در دامن تربیت خود پرورش می‏دهد. مگر چنین نیست كه زندگی عقیده و جهاد در راه آن است؟
چمران عزیز با عقیده پاك خالص غیروابسته به دستجات و گروه‏های سیاسی، و عقیده به هدف بزرگ الهی، جهاد را در راه آن از آغاز زندگی شروع و به آن ختم كرد. او در حیات، با نور معرفت و پیوستگی به خدا قدم نهاد و در راه آن به جهاد برخاست و جان خود را نثار كرد. او با سرافرازی زیست، و با سرافرازی شهید شد و به حق رسید.
هنر آن است كه بی‏هیاهوهای سیاسی، و «خودنمایی»های شیطانی، برای خدا به جهاد برخیزد و خود را فدای هدف كند نه هوی، و این هنر مردان خداست. او در پیشگاه خدای بزرگ با آبرو رفت. روانش شاد و یادش بخیر.
و اما ما می‏توانیم چنین هنری داشته باشیم، با خداست كه دستمان را بگیرد و از ظلمات جهالت و نفسانیت برهاند.
من این ضایعه را به ملت شریف ایران و لبنان، بلكه به ملت‏های مسلمان و قوای مسلح و رزمندگان در راه حق، و به خاندان و برادر محترم این مجاهد عزیز، تسلیت عرض می‏كنم. و از خداوند تعالی رحمت برای او، و صبر و اجر برای بازماندگان محترمش خواهانم.
اول تیرماه شصت
روح ‏الله ‏الموسوی‏ الخمینی


منبع : موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران

مطالب مرتبط

حاج میرزا ابراهیم خان شرف الدوله

حاج میرزا ابراهیم خان شرف الدوله
حاج میرزا ابراهیم خان باغمیشه ای ملقب به شرف الدوله، فرزند حاجی میرزا علی نقی باغمیشه معروف به حاجی كلانتر بود. او در حدود سال ۱۲۷۲ هـ.ق در تبریز متولد شد و تحصیلات خود را در آن شهر به پایان رساند و در حدود سال ۱۲۹۷ به خدمت دیوانی و دربار مظفرالدین میرزای ولیعهد وارد شد و با عنوان مستوفی سر كاری به خدمت پرداخت . پس از مدتی نیز علاوه بر مستوفی سركاری، كدخدایی باغمیشه را عهده دار شد و در سال ۱۳۰۶ هـ.ق به جای پدر خود كلانتر تبریز گشت. او كه مسوولیت اداره ارزاق شهر را بر عهده داشت بارها با مشكل قحطی و گرانی نان مواجه شد. پس از مرگ ناصرالدین شاه و حركت دربار مظفرالدین شاه به تهران، گرانی و قحطی نان افزایش یافت. محمدعلی میرزا اعتضادالسلطنه كه خود دارای مزارع گندم فراوان در آذربایجان بود، با انبار كردن گندم بر قیمت آن می افزود. در سال ۱۳۱۶ هـ.ق ، در تبریز شورشی علیه گرانی و كمبود نان صورت گرفت و مردم بر حاكم آذربایجان امیر نظام گروسی شوریدند. محمد علی میرزا، میرزا ابراهیم خان كلانتر و برادرش میرزا صالح خان سالار اكرم (آصف الدوله بعدی) را در نزد مظفرالدین شاه مسبب این واقعه معرفی نمود. این دو برادر، برای تبرئه خود از این اتهام و شكایت از حكومت محمدعلی میرزا به تهران رفتند و مدتی در تهران بودند.
حسین قلی خان نظام السلطنه مافی در محرم ۱۳۱۷ هـ.ق به حكومت تبریز منصوب شد و وساطت این دو برادر را برای بازگشت به تبریز نزد محمدعلی میرزا نمود و پس از كسب اجازه، میرزا ابراهیم خان كلانتر به تبریز بازگشت. نظام السلطنه در این مورد می نویسد: «وقتی كه مامور آذربایجان شدم، مرخصی هر دو برادر را استدعا كردم. ولیعهد در باب میرزا صالح خان كه معتمد الرعایا لقب داشت راضی نشد ولی كلانتر را اكراهاً امضا كرد. او را از جلو با درشكه چاپاری فرستاده بودم، روزی كه به قریه باسمنج وارد شدم، عریضه ای نوشته و بار خانه فرستاده، ضمناً هم محرمانه اطلاع داده بود كه من می خواستم بیایم استقبال، ولیعهد مایل نبود، نیامدم، دانستم عمداً فساد می كند. جواب نوشتم، تكلیف شما امتثال امر است و البته مصلحتی اقتضای این اراده را داشته است.
در این سال میرزا ابراهیم خان كلانتر ملقب به شرف الدوله شد و حسینقلی خان نظام السلطنه ریاست تجار را به او واگذار نمود. مشكل گرانی و كسود نان باقی بود و حسینقلی خان نظارت بر امر پخت و توزیع نان را بر عهده گرفت. در سال ۱۳۱۸ ق میرزا ابراهیم خان به نظام السلطنه مراجعه نمود و از او خواست تا نظارت بر مساله نان بر عهده او گذاشته شود. ظاهراً كار به اوسپرده شد ولی پس از مدتی كوتاه بنا به دستور محمدعلی میرزا بر كنار و به كربلا تبعید شد. نظام السلطنه می نویسد: «در بین این كشاكش ادعای ضرر و كافی نبودن مقدار جنس برای دكاكین، چند دفعه محمد ابراهیم خان كلانتر كه من ریاست تجار را به او داده بودم نزد من آمد و ایرج میرزا و دوام الملك را هم واسطه قرار دارد كه اگر عمل شهر با من باشد من اداره خبازخانه را منظم و نان شهر را مرتب می كنم.
روزهایی كه بعضی دكاكین را برای این دو مساله می بستند و تازه دو ساعت بیشتر پخت نمی كردند و اندك جمعیتی درب دكاكین بود ولیعهد گفت كه من مفتش امین فرستاده ام، این زن ها از محله باغمیشه كه متعلق به كلانتر است آمده اند. اگر چه باقراین هم تصادف كرد ولی اساس اصلی، بی میلی ولیعهد به این دو برادر - میرزا صالح خان برادر بزرگ و میرزا ابراهیم خان برادر كوچك بود ... بالجمله روزی كه در منزل من بود قرار داد كه ده سوار بفرستند او را بگیرند، ببرند از سرد رود بگذرانند كه به كربلا برود، و از این قرار معمول داشت.
من از قبل وقوع او را خواستم و نصیحت كردم و محبت خودم را در تصفیه حساب او با عین الدوله یادآوری كردم و همچنین رجوع عمل تجارت را بدون پیشكش، به قسم های خلاف تبرك جست.» تبعید میرزا ابراهیم خان یكسال بیشتر طول نكشید و در سال ۱۳۱۹ او به تبریز بازگشت .
در دوره بیگلربیگی علی تقی خان مفاخرالدوله در سال ۱۳۲۰ هـ ق به سمت كلانتری تبریز در آمد، در ۱۳۲۱ سفری به روسیه داشت. محمد ولی خان تنكابنی در سال ۱۳۲۲ ق به حكومت اردبیل، مشكین، خلخال و طالش منصوب شد. و به علت مناسبات دوستانه با شرف الدوله، او را با خود به اردبیل برد و به نیابت حكومت اردبیل منصوب كرد. محمد ولی خان تنكابنی در سال ۱۳۲۳ ق به تهران و شرف الدوله به تبریز بازگشت.
در بازگشت به تبریز و آغاز حركت مشروطه خواهی او فعالیت هایی پنهانی علیه محمد علی میرزا ولیعهد و حاج میرزا حسن مجتهد و حاجی میرزا عبدالكریم امام جمعه را آغاز نمود.
با صدور فرمان مشروطیت انتخاب نمایندگان آغاز شد. میرزا ابراهیم خان شرف الدوله با ۳۷ رای از سوی اعیان تبریز نماینده شد و در ۲۳ ذیقعده ۱۳۲۴ به همراه شش نماینده دیگر تبریز، از راه باكو و تفلیس عازم تهران شدند.
نمایندگان تبریزدر ۲۴ ذیحجه ۱۳۲۴ ق. به تهران وارد شدند و مورد استقبال فراوان قرار گرفتند. از همان آغاز ورود نمایندگان آذربایجان درگیری بر سر مشروطه آغاز شد و نمایندگان آذربایجان خواهان پذیرش اصل مشروطیت از سوی محمدعلیشاه بودند و در این مورد فخر السلطنه را به عنوان واسطه برگزیدند ولی محمد علیشاه از پذیرش هفت تقاضای نمایندگان امتناع ورزید و همه پیشنهادها را نپذیرفت به غیر از ۱۲ اصل مهم كه به رسمیت شناختن مشروطه و استقرار انجمن های ایالتی و ولایتی بود.
شرف الدوله در بسیاری از موارد با و كلای تندروی آذربایجان مانند مستشار الدوله، حاجی میرزا ابراهیم آقا تبریزی و تقی زاده دارای اختلاف نظر بود.
میرزا ابراهیم خان شرف الدوله با میرزا جواد خان سعدالدوله رابطه بسیار دوستانه ای داشت و زمانی كه سعدالدوله از نمایندگی استعفا داد در خاطرات خود نوشت: «... مثل او در مجلس نداریم و از هر جهت كامل و دانا و عاقل است و اگر اعضای مجلس به او تاسی می كردند و قبول می كردند و حركات و فرمایش های ایشان را سرمشق قرار می دادند تا حال بسیاری از كارها تصفیه شده بود …»
رابطه نزدیك شرف الدوله با سعدالدوله عضو هیات مدیره جامع آدمیت، منجر به عضویت او در این انجمن فراماسونری شد. وی درباره ورود خود به جامع آدمیت در خاطرات روز ۵ جمادی الاول خود نوشت: «پاره ای اشخاص محترم انجمن ترتیب داده اند كه بعد از غروب سه ساعت از شب رفته منعقد می شود بنده نیز دو شب است داخل انجمن شده ام تا بدانم مقصود از این انجمن چیست. عجالتاً طرفدار مجلسند و می خواهند از هر جا صدمه ای به مجلس وارد می شود رفع و دفع نمایند. ظاهراً شرف الدوله مدتی كوتاه در جامع آدمیت عضو بود. از سویی دیگر او در مجلس به صورت رابط سعدالدوله عمل می كرد و ترتیب ملاقات او را بادیگر نمایندگان می داد.
در مساله شورش پسر رحیم خان چلبیانلو و زنجیر برداشتن از رحیم خان در تهران، شرف الدوله به دیگر وكلای آذربایجان پیوست و در مقابل تصمیم مجلس مبنی بر آزاد كردن رحیم خان، متفقاً مجلس را تحریك كرد.
شرف الدوله كه در روز ترور امین السلطان ترتیب ملاقاتی بین دو مخالف جدی او، سعدالدوله و تقی زاده داده بود با شنیدن خبر ترور او اظهار تاسف كرد و در خاطراتش او را بی نظیر و خادم به ملت خواند.
در رمضان ۱۳۲۵ ق او تلاش زیادی برای جلب نظر احتشام السلطنه و نمایندگان مجلس در مورد صدارت سعدالدوله نمود.
نمایندگان آذربایجان و دیگر نمایندگان آذری مجلس، انجمنی به نام آذربایجان تشكیل دادند كه میرزا ابراهیم خان نیز در آن چند جلسه شركت نمود.
او در شوال ۱۳۲۵ ق. به عضویت در كمیسیون جنگ و كمیسیون مالیه انتخاب شد.
میرزا ابراهیم خان شرف الدوله تا ۲۲ جمادی الاول ۱۳۲۶ ق در جلسات مجلس حضور یافت و پس از به توپ بسته شدن مجلس، از منزل خود متواری شد و در ۲۴ جمادی الاول ۱۳۲۶ ق. به منزل میرزا جواد خان سعدالدوله پناه برد.
«بحمدالله به سلامت وارد منزل سعدالدوله، پهلوی سفارت هولند شدم. از ورود من بی نهایت خوشوقت شدند و بدون این كه از من اشارتی شود شرحی به امیر بهادر نوشتند كه فلانی اینجا آمده است. ایشان همیشه با من هم عقیده و هم اندیشه بوده و كمال رفاقت را با من دارند. امروز قزاق ها معترض به او شده اند. صبح قزاق ها جواب تكذیب آوردند و امیر بهادر نوشته بود كسی با فلانی كاری ندارد.» «ولی منزل او در تبریز توسط قوای رحیم خان غارت و ویران شد.»
پس از تصرف تهران توسط قوای مجاهدین، محمدولی خان سپهدار اعظم به شرف الدوله پیشنهاد حكومت قزوین را داد و در جمادی الاول ،۱۳۲۷ شرف الدوله به حكومت قزوین منصوب شد ولی بیش از چند ماهی در این سمت باقی نماند و به تهران بازگشت.
میرزا ابراهیم خان در ۱۳۲۸ ق. به تبریز بازگشت و در سال ۱۳۳۰ كه صمدخان شجاع الدوله به تبریز حمله برد و آن را تصرف نمود و در نهم محرم ۱۳۳۰ شرف الدوله توسط ماموران شجاع الدوله دستگیر و به یاسمنج فرستاده شد.
وی پس از مدتی كوتاه آزاد شد. شرف الدوله پس از آزادی ایران را ترك كرد و برای ملاقات فرزندان خود راهی روسیه شد؛ با آرام شدن اوضاع و خروج نیروهای روس، به تبریز بازگشت و همچنان سمت كلانتری تبریز را بر عهده داشت. وی در مدرسه ای با نام شرف یا شرفیه در محله باغمیشه در سال ۱۳۳۴ ق تاسیس نمود و ۱۳۴۶ ق نیز كارخانه قالی بافی در باغمیشه تاسیس كرد. میرزا ابراهیم خان باغمیشه ای در سال ۱۳۱۱ ش - ۱۳۵۱ ق در باغمیشه درگذشت.

وبگردی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!
ویدئو / مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران
ویدئو / مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران - مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران با حضور اصحاب هنر و ورزش یکشنبه ۳۰ اردیبهشت در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم که با حضور بازیکنان و کادر فنی تیم ملی به همراه اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال انجام شد، از سرود رسمی تیم ملی ایران رونمایی گردید.
ویدئو / دیدار ملی‌پوشان فوتبال ایران با روحانی
ویدئو / دیدار ملی‌پوشان فوتبال ایران با روحانی - رئیس جمهور در دیدار با ملی‌پوشام فوتبال ایران از بازیکنان و کادر فنی تقدیر کرد. در این مراسم پیراهن شماره ۱۲ تیم ملی فوتبال کشورمان به حسن روحانی اهدا شد.
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور! - حمله ور شدن ماموران سد معبر شهرداری به ماموران راهنمایی رانندگی
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه - شرور سطح یک که در آخرین اقدام خود یکی از دوستانش را در منطقه ولنجک به قتل رسانده بود؛ در ۵۰۰ متری مرز ترکیه دستگیر شد.
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز!
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز! - ریزش ناگهانی کوه که توسط مسافران به ثبت رسیده است...!
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد - قبل از شروع بازی تیم‌های پرسپولیس و الجزیره یکی از بازیگران سینما کشورمان قصد داشت به همراه همسرش وارد ورزشگاه آزادی شوند که این دو نفر توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از صحبت های خسرو معتضد، مورخ را می شنوید که نتیجه تحقیقاتش را درباره مومیایی پیدا شده در حرم حضرت عبدالعظیم بیان می کند.
پهلوانان این روزهای ما
پهلوانان این روزهای ما - تصویری زننده و به شدت ناراحت کننده بر جا مانده از مسابقه انتخابی تیم ملی کشتی ایران که به کتک کاری و جنجال کشید. خانواده عبدولی باز هم پای ثابت این درگیری بود که چهره ورزش پهلوانی ایران را تیره کرد
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان - در این ویدئو تشویق اصغر فرهادی و پنه لوپه کروز، خاویر باردم و دیگر عوامل فیلم «همه میﺩﺍنند» در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان را مشاهده می‌کنید.
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم - عوامل فیلم «به وقت شام» روز گذشته با حضور عجیب و رعب آور در پردیس سینمایی کوروش مردم را وحشت زده کردند. در این حرکت تبلیغاتی بازیگران نقش داعش، با گریم و پوشش داعشی ها، سوار بر اسب راهی پردیس سینمایی کوروش شدند و با حضور در مرکز خرید و فودکورت مجموعه، رفتارهای عجیبی نشان دادند که باعث وحشت و اعتراض مردم شد.
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم - این گزارش حاوی تصاویری از بزرگترین مرکز فروش و مصرف مواد مخدر در جنوب شرق تهران است که مخفیانه ضبط شده‌است.
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم - متاسفانه طی یک ماه گذشته دستکم سه نوبت و هر نوبت دستکم 30 اسب باربر متعلق به کولبران در جنگل میرآباد شهرستان اشنویه با شلیک گلوله از پای درآمده‌اند.
سید احمد خمینی معمم شد
سید احمد خمینی معمم شد - سید احمد خمینی فرزند آیت‌الله سید حسن خمینی در حضور جمعی از علما و پدر و پدربزرگ خود در حسینیه جماران معمم شد.
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی!
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی! - امروز عکسی از 5 تماشاگر بازی روز گذشته در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد 5 دختر جوان با گریم‌های عجیب و حرفه‌ای خودشان را به عنوان پسر جا زده و وارد ورزشگاه شده‌اند.
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت - از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!