چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ / Wednesday, 24 January, 2018

سرویس پیام کوتاهSMS


سرویس پیام کوتاهSMS
سرویس پیام كوتاه(SMS) ، انتقال و تبادل پیامهای كوتاه متنی بین تلفنهای همراه، دستگاههای فكس و آدرسهای IP اینترنت است .این گونه پیامها نباید بیش از ۱۶۰ كاراكتر حرفی-عددی بوده و حاوی تصاویر گرافیكی باشند هر چند گوشی های جدید در حال حاضر، امكان ارسال تصاویر را مهیا كرده اند . زمانی كه یك پیام SMS ارسال می شود، توسط یك مركز سرویس پیامهای كوتاه (SMSC) دریافت شده و سپس از طریق این مركز، به دستگاه تلفن همراه مورد نظر، فرستاده می شود. برای انجام این كار، مركز SMSC به منظور یافتن فرد سیار مورد نظر، درخواستی را به ثبت كننده مكان خانگی (HLR) ارسال می كند .زمانی كه HLR درخواست را دریافت كرد، وضعیت مشترك را مشخص می كند .
۱ :فعال یا غیرفعال بودن مشترك ۲ خط سیر مشترك. چنانچه مشترك غیرفعال باشد، SMSC پیام را برای مدتی نگه خواهد داشت .زمانی كه مشترك به دستگاه خود دسترسی یافت، HLR یك پیام هشدار كوتاه به SMSC می فرستد و SMSC مجددا پیام را ارسال می كند .پس از آن، SMSC پیامی را با قالب SMD P۲P به مركز خدمات انتقال می دهد . این سیستم، دستگاه را فراخوانی می كند و اگر پاسخی دریافت كرد، پیام ارسال می شود .بدین ترتیب SMSC تاییدیه ای مبنی بر دریافت پیام توسط كاربر دریافت می كند و این پیام را به عنوان پیام ارسال شده طبقه بندی می كند تا دیگر ارسال نشود. علت ارسال پیامهای متنی چیست‚ با استفاده از SMS می توانید پیامهای كوتاه وخاص را ارسال و دریافت كرده و در وقت و پول خود صرفه جویی كنید .به علا وه كار با آن لذت بخش است! سرویس پیام كوتاه، مطابق استاندارد تلفن های همراه دیجیتال GSM تعریف شده است .
این استاندارد در اروپا، خاورمیانه، آسیا، آفریقا و بعضی از نواحی آمریكای شمالی، بسیار متداول است. علاوه بر ویژگیهای بیان شده، SMS یك سرویس ذخیره و انتقال است . به عبارت دیگر، پیامها مستقیما از فرستنده به گیرنده ارسال نمی شوند، بلكه همیشه از طریق یك مركز SMS مبادله خواهند شد .بدین ترتیب ارسال یا عدم ارسال یك پیام، می تواند تایید شود. SMSدر ایران شركت مخابرات و امور ارتباطات سیار ایران نیز از چندی پیش با ارائه این امكان به مشتركان تلفن همراه، گامی در جهت نزدیك شدن به استانداردهای جهانی در این مقوله ارتباطی نوین برداشت .در حال حاضر، دارندگان تلفن همراه می توانند از طریق تماس با شماره تلفن گویای۰۹۹۹۰ مركز مخابرات ایران یا مراجعه به یكی از دفاتر خدماتی تلفن همراه، نسبت به فعال كردن این سرویس اقدام كنند . از طرف دیگر با كوشش برخی از شركتها، امكان مبادله نامه الكترونیكی و پیغام پستی و تا حدودی یكپارچگی با اینترنت، فراهم شده است .
در حال حاضر می توانید با ارسال پیام خود به شماره۰۹۱۳۲۸۰۷۷۶۰ شركت امن افزار گسترشریف، در قالبهای زیر، نامه الكترونیكی یا پیام برای كاربران Yahoo Messenger بفرستید .برای ارسال Email باید در بخش مربوط به نوشتن SMS تلفن همراه خود، پیامی با قالب زیر بنویسید: EM Email Address Subject Body كه به جای عبارت Email Address باید آدرس پست الكترونیكی مورد نظر خود فرضا Webmag@mftmail.com و به جایSubject ، موضوع نامه و به جای Body هم محتوای نامه خود را وارد كنید . برای ارسال پیام بهYahoo Messenger ، پس از ورود به بخش نوشتن SMS در تلفن همراه، به ترتیب زیر عمل كنید: YM User ID Message كه به جای عبارت User ID باید شناسه كاربری فرد مورد نظردر یاهو را وارد كنید و به جای Message نیز پیام خود را تایپ كنید كه این پیام درصورت online نبودن فرد، به صورت offline ارسال می شود . برای دریافت اطلا عات كاملتر می توانید نام كاربری Peykasa را به لیست دوستان خود در Yahoo Messenger اضافه و یك پیام help برای آن ارسال كنید به علا وه می توانید لیست كاراكترهای ویژه، مثل یا _زیر خط و غیره را نیز از آن دریافت كنید . در ضمن كاربران اینترنت می توانند با مراجعه به سایت پارس www.parssms.comSMS و گرفتن یك حساب كاربری جدید، به كلیه مشتركان تلفن همراه، پیام كوتاه ارسال كنند .برای این منظور، پس از ورود به سایت فوق، به بخش Sign Up Now مراجعه و با پر كردن فرم ثبت نام، یك حساب كاربری برای خود ایجاد كنید .
لازم به ذكر است كه آبونمان سالانه سرویسSMS ، دو هزار تومان و ارسال هر پیام، مبلغ۱۲ تومان هزینه در بردارد به علاوه، كلیه سرویسهای جانبی از قبیل ارسال نامه الكترونیكی و غیره در حال حاضر رایگان است.

ict.tavanir.org.ir

منبع : شبکه خبری ورلد نیوز

مطالب مرتبط

تدوین تعرفه،‌ سیاستی برای حمایت از تولیدکننده‌ای که وجود ندارد


تدوین تعرفه،‌ سیاستی برای حمایت از تولیدکننده‌ای که وجود ندارد
کارشناسان افزایش تعرفه واردات را راهکاری می‌دانستند که در تمامی کشورهای دنیا اعمال می‌شود ولی معتقد بودند ابتدا باید در این بخش تولید داشته باشیم سپس اقدام به افزایش تعرفه نماییم چرا که تولید در داخل مستلزم حمایت از آن در سیستم مدیریتی اقتصاد کلان کشور می‌باشد.
خبر منتشره همچون پتکی بر سر بازار تلفن هراه زده شد و این بازار را در شوکی عظیم فروبرد. خبر کوتاه بود ولی بسیار مهم: «افزایش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه از ۴ درصد به ۶۰ درصد!» بله دقیقاً سی‌ویکم اردیبهشت سال ۸۶ بود که خبرگزاری مهر در گفت‌وگو با معاون اقتصادی و امور بین‌الملل وزارت صنایع و معادن، خبر از موافقت وزارت صنایع با افزایش تعرفه واردات تلفن همراه از ۴ به ۶۰ درصد داد. در متن این خبر آمده بود که محسن شاطرزاده، دلیل موافقت وزارت صنایع با این افزایش تعرفه را نگاه به ساخت داخل تلفن همراه عنوان کرده و گفته است: این افزایش تعرفه صرفا به منظور بسط و گسترش ساخت داخل تلفن همراه است!
در جلسه روز ۹ خرداد در وزارت صنایع آشکار شد که افزایش تعرفه‌های وارداتی به دلیل حمایت از کدام تولیدکنندگان بوده است! در جلسه‌ای که با حضور طهماسبی، وزیر صنایع و معادن برگزار شده بود و بین این وزارتخانه و سه شرکت کارخانه‌های مخابراتی ایران، نیمه‌هادی عماد و کنسرسیوم متشکل از موسسه سروش رسانه و شرکت شهرک‌های هوشمند تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسید. بر اساس این تفاهم‌نامه قرار شده بود تا پایان سال ۸۶ شش میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه در داخل تولید و عرضه شود.
در این جلسه علیرضا طهماسبی وزیر صنایع و معادن، یک بار دیگر به بحث افزایش تعرفه پرداخت و هدف از اتخاذ آن را حفظ منافع کلان اقتصادی کشور‌ها و حمایت از تولیدات داخل دانست. وی که خود می‌دانست در آن زمان تولیدی در داخل وجود ندارد، دلیل وضع چنین تعرفه‌ای را اینگونه عنوان نمود: «تمامی سرمایه‌گذاران خارجی زمانی که می‌خواهند در کشوری سرمایه‌گذاری کنند، ابتدا به بازار داخلی آن کشور و نظام تعرفه‌ای آن توجه می‌کنند.» طهماسبی حتی پا را در این سخنان فراتر نهاد و برای اولین بار از ساخت گوشی تلفن همراه ملی سخن به میان آورد. اما توجیه طهماسبی از این اقدام وجود بازاری یک میلیون دلاری در زمینه تلفن همراه در کشور بود که این بازار در دست تولیدکنندگان خارجی است و دولت به راحتی نمی‌تواند از این بازار صرف نظر کند.
از همان روز تا به اکنون خیل عظیمی از کارشناسان، فعالین بازار، مدیران دولتی و خصوصی و حتی نمایندگان مجلس و بعضاً مدیران دستگاه‌های دولتی مخالفت خود را با این افزایش تعرفه اعلام داشته‌اند و به نوعی این کار وزارت صنایع را سنجیده ندانستند و اذعان کردند که با تصمیمات مقطعی و یک شبه نمی‌توان با این روند مبارزه کرد و این مهم (که وزیر به آن اشاره کرده بود) نیاز به برنامه‌ریزی‌های بلند مدت دارد. کارشناسان بازار تلفن همراه در آن زمان چندین اتفاق در بازار تلفن همراه را پیش‌بینی کرده‌ بودند:
۱) با افزایش تعرفه گوشی‌های تلفن همراه، شاهد افزایش قیمت گوشی‌ها در بازار خواهیم بود.
۲) قاچاق این نوع محصول افزایش خواهد یافت.
۳) این حرکت به کاربران ایرانی تلفن همراه ضربه وارد می‌کند و مصرف‌کننده مجبور خواهد شد کالای قاچاق بدون گارانتی و خدمات با قیمت پایین‌تر بخرد.
۴) این حرکت به سرمایه‌گذارانی که به صورت نمایندگی مجاز تلفن‌های همراه در داخل کشور فعالیت می‌کنند، ضربه وارد می‌کند.
اما چرا کارشناسان با این امر مخالفت می‌کردند؟ اولین دلیل آنها این بود که با وجود اینکه شعار اصلی از افزایش تعرفه‌ها حمایت از تولید داخل بوده است، اما هیچ گونه تولیدکننده داخلی تلفن همراه وجود ندارد. به گفته آنان تنها کارخانه صاایران در گذشته در کشور اقدام به تولید گوشی تلفن همراه می‌کرده که اکنون این اقدام به حالت نیمه تعطیل درآمده است. به گفته کارشناسان از آنجایی که شرکت‌هایی چینی به خوبی توانسته‌اند بازار جهانی ساخت گوشی تلفن همراه را در اختیار بگیرند، هیچ شکی وجود ندارد تولید کننده داخلی توان مقابله با آنها را نداشته باشد. آنان گستردگی تنوع، سرعت تغییر طراحی و تکنولوژی را از عوامل مهم در بازار تلفن همراه عنوان می‌کردند که شرایط را برای رقابت تولیدکننده داخلی غیرممکن ساخته است.
حتی یکی از مدیران صاایران نیز بر این مسائل تاکید کرد و گفت: به دلیل تغییرات سریع تکنولوژی و گوشی تلفن همراه، تولید آن در داخل کشور عقب می‌افتد و به همین دلیل بود که شرکت صاایران نیز نتوانست تولیدش را ادامه دهد. کارشناسان مخالف تولید داخلی نبودند. آنان بر این اعتقاد بودند که بهتر بود به جای افزایش تعرفه‌ها، دولت تسهیلاتی را برای افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بخش تولید، فراهم می‌کرد. به گفته آنان چنانچه با افزایش تعرفه گوشی‌های وارداتی، قرار بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی این حوزه باشد و به تعبیر‌ی جذب سرمایه‌گذاری انجام شود، این موضوع سال‌ها به طول خواهد انجامید. صنعت کشور طی ده‌ها سال نشان داده که در سایه این انحصار، رشد نمی‌کند و فقط مردم زیان می‌دهند و کشور از فناوری نو بی‌بهره می‌ماند.
کارشناسان افزایش تعرفه واردات را راهکاری می‌دانستند که در تمامی کشورهای دنیا اعمال می‌شود ولی معتقد بودند ابتدا باید در این بخش تولید داشته باشیم سپس اقدام به افزایش تعرفه نماییم چرا که تولید در داخل مستلزم حمایت از آن در سیستم مدیریتی اقتصاد کلان کشور می‌باشد. حدود ۸ ماه بعد از افزایش تعرفه خبر رسید که اولین گوشی تلفن همراه در داخل کشور تولید شده است. این گوشی توسط مادایران نماینده بخش فناوری اطلاعات شرکت LG در ایران تولید شده بود، مادایران همکاری با هیچ کدام از ۳ شرکت اولیه امضاکننده قرارداد نداشت و مستقلاً اقدام به تولید در این زمینه نموده بود.
اما نکته جالب قیمت نمونه خارجی همان گوشی تولیدی مادیران که به صورت قاچاق وارد کشور شده بود، از گوشی تولیدی این شرکت ارزان‌تر بود. این امر نشان دهنده سیاست‌های غلط دولت بود. چرا که هیچ‌کدام از ۳ شرکتی که ملزم به تولید شده بودند، نتوانستند در این امر پیشقدم شوند، از سویی قیمت تمام شده محصول تولید داخل نتوانسته بود با قیمت جنس قاچاق حتی برابری کند. البته بعد از مادیران ۲ شرکت دیگر هم اقدام به تولید گوشی تلفن همراه نمودند و طبق آمارهای منتشره، تعداد این گوشی‌ها که همگی به صورت مونتاژ بوده نه تولید، به ۳۰۰ هزار عدد هم نمی‌رسد، شما می‌توانید این رقم را با ۶ میلیون گوشی وعده داده شده در سال اول مقایسه کنید! مقایسه بعدی را هم بد نیست انجام دهید.
با توجه به حجم واگذاری‌های شرکت‌های همراه اول و ایرانسل در این مدت و نیاز دوره‌ای، کارشناسان حجمی در حدود ۱۴ میلیون گوشی را نیاز بازار ایران در این مدت می‌دانستند، به فرض که ۳۰۰ هزار گوشی تولیدی کارخانجات داخلی همگی در این مدت فروش رفته باشد، آیا می‌توان مقایسه‌ای بین این عدد و نیاز بازار یعنی ۱۴ میلیون انجام داد؟! اما وضعیت بازار تلفن همراه در این مدت تعریفی نداشته متاسفانه کل این روند به ضرر مصرف‌کننده نهایی تمام شده است. از اولین نظر شاطرزاده تا به امروز شاهد وقوع پیش‌بینی‌هایی بودیم که کارشناسان انجام داده بودند. حتی با گشتی کوچک در بازار تلفن همراه و خصوصا در بورس تلفن‌همراه، خیابان جمهوری و پاساژ علاءالدین به خوبی دیده می‌شود که درصد گوشی‌های تلفن همراه قاچاق و بدون گارانتی موثق افزایش یافته و حجم گوشی‌های با گارانتی معتبر که از طریق مبادی قانونی وارد کشور شده‌اند کاهش یافته است.
همچنین اختلاف قیمت گوشی‌های گارانتی‌دار و گوشی‌های قاچاق به طور خاصی افزایش یافته و متاسفانه گوشی‌های قاچاق که پیش از افزایش تعرفه به ندرت در بازار پیدا می‌شد، جای خود را با گوشی‌های رسمی داده و امروزه گوشی با گارانتی معتبر به ندرت در بازار عرضه می‌شود. امروز با توجه به گفته کارشناسان، ۸۰ درصد حجم بازار را گوشی‌های قاچاق تشکیل می‌دهند. بازار تلفن همراه از زمان اعمال تعرفه ۶۰ درصدی شاهد حداقل ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت این محصول بوده و این افزایش قیمت همان چیزی بود که کارشناسان نیز پیش‌بینی کرده بودند.
ورود برخی اجناس نامرغوب چینی به بازار دیگر تاثیر افزایش تعرفه و به طبع آن افزایش قاچاق بود. گوشی‌های تلفن همراهی که شاید در هیچ بازار دنیا بجز بازار ایران قابلیت فروش نداشته باشند. این گوشی‌ها که به کپی برند‌های مطرح دنیا پرداخته‌اند فقط در بازار بی‌در و پیکری همچون بازار ایران می‌توانند فروخته شوند و استقبال ایرانی‌ها هم از این گوشی‌ها که مشخصه خاص آنها ارزان و عدم کیفیت را به همراه دارند، باعث تحمیل هزینه‌های بسیاری بر کاربران تلفن همراه ایرانی شده است.
اما آن چیزی که باعث شد دوباره این قضیه بعد از گذشت حدوداً ۱ سال و نیم بار دیگر مطرح شود، تصمیم مجدد دولت و این بار مبنی بر کاهش تعرفه بود. کاهش ۳۵ درصدی تعرفه در ابتدا و تغییر دوباره آن به ۲۱ درصد نشان از عدم ثبات در تصمیم مدیران دارد. این اقدام دولت را می‌توان یک عقب‌نشینی از موضع اولیه خود دانست. به اعتقاد اینجانب با این عمل دولت پروژه تولید گوشی در داخل کشور را پروژه‌ای شکست خورده می‌داند. اما با این حال مردان اقتصاد و سیاست همچنان بر تولید گوشی در داخل کشور اصرار دارند. پروژه‌ای که حتی باعث مونتاژ ۳۰۰ هزار دستگاه موبایل هم نشد و حجم قاچاق گوشی را تا ۸۰ درصد افزایش داد.

وبگردی
نزولخواران تسبیح به دست و پینه بر پیشانی
نزولخواران تسبیح به دست و پینه بر پیشانی - حسام الدین آشنا، مشاور فرهنگی رییس جمهور نوشت: رئیس یکی از صندوق ها با اسلحه به بانک مرکزی می رفت و تهدید می کرد. او همچنین در توئیت دیگری یادآور شد: روحانی هزینه مبارزه بی امان با نزولخواران تسبیح به دست و پینه بر پیشانی را می دهد.
نفت‌کش در تهران منفجر شده بود!
نفت‌کش در تهران منفجر شده بود! - شرکتی که یک‌شبه می‌توان آن را در اوج تحریم به استاد پیر و از نفس افتاده ترافیک رییس دولت قبل سپرد و بعد از آن، ناگهان در آزمون و خطایی دیگر به جوانی میدان داد.
دماوند،بزرگترین کشتی جنگی ایران در حال از دست رفتن است!
دماوند،بزرگترین کشتی جنگی ایران در حال از دست رفتن است! - دو هفته پس از بروز حادثه برای ناوچه دماوند بزرگترین کشتی جنگی ایران در دریای خزر، رسانه‌های روسیه با تفسیر تصاویر منتشر شده اخیر از وضعیت این شناور مدعی شده‌اند که بخش‌های زیادی از دماوند که سه سال پیش به ناوگان شمال نیروی دریایی ایران اضافه شده به زیر آب رفته و شکستگی آشکاری در قسمت پد بالگرد آن مشاهده می‌شود.
افشای راز یک ازدواج عجیب!
افشای راز یک ازدواج عجیب! - دو سال بعد، اخبار رابطه عاشقانه همسرش با یک نوجوان، مانند یک سیلی بر صورت اوزیر بود. بویژه آنکه، دخترشان لورنس، همکلاسی ماکرون بود.
تصاویر: ضرب و شتم چند روحانی توسط جوانی در قم
تصاویر: ضرب و شتم چند روحانی توسط جوانی در قم - یک جوان در حوالی چهارراه بیمارستان قم به چند روحانی حمله کرد و دو تن از آنها را زخمی کرد به گفته شاهدان ضارب یک خودرو را نیز به آتش کشید و متواری شد.
فیلم دیدنی از لحظه دستگیری باند سارقان مسلح/ شلیک پلیس به سمت سارقان
فیلم دیدنی از لحظه دستگیری باند سارقان مسلح/ شلیک پلیس به سمت سارقان - باند چهار نفره سارقان مسلح که قصد داشتند امروز از یک طلافروشی در یافت‌آباد سرقت کنند، ساعت 10 صبح امروز در یک عملیات غافلگیرانه توسط ماموران پلیس دستگیر شدند.
فیلم/ افشای پشت پرده کاسبی با خون ایرانیان
فیلم/ افشای پشت پرده کاسبی با خون ایرانیان - رئیس سازمان انتقال خون و مسئول سابق امور کارکنان شرکت پالایش و پژوهش خون با حضور مقابل دوربین فارس از برخی تخلفات در زمینه پلاسمای خون پرده برداشتند.
سلطان حاشیه از عکس مادرزنش رونمایی کرد!
سلطان حاشیه از عکس مادرزنش رونمایی کرد! - محسن افشانی بازیگر سینما و تلویزیون از جدیدترین عکس حاشیه ای خود با مادر زنش رونمایی کرد.
عباس عبدی به سردارسلیمانی : جانفشانی‌ها تبدیل به سرمایه ملی نشده‌اند
عباس عبدی به سردارسلیمانی : جانفشانی‌ها تبدیل به سرمایه ملی نشده‌اند - یکی از موارد پیش‌آمده در این اعتراضات آتش‌زدن پرچم کشور بود که واکنش و تاسف بسیاری را برانگیخت؛ به طوری که مقام رهبری نیز به آن اشاره کردند. در آخرین واکنش‌ها...
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس - 38 شرکت که جزء بزرگترین کارتل های اقتصادی کشور هستند، متعلق به آستان قدس است. بنابراین آستان قدس کنونی، آستان قدسی نیست که حضرت امام در نامه خود از آن سخن گفته‌اند.
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها - به‌جز وزارت ارشاد، هیچ‌یک از این 40 ارگان و نهاد در قبال میلیاردها تومان بودجه‌هایی که دریافت می‌دارند پاسخگو نبوده نیستند.
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار - ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی»
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی» - علی ربیعی وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی در گفت‌وگوی تلفنی با خانواده یکی از خدمه نفتکش «سانچی» اظهار همدردی کرد.
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی - توقف عملیات خنک سازی و مهار آتش در شب گذشته، موجب رسیدن آتش به مخازن سمت چپ کشتی و انفجارهای شدید صبح امروز شد که در نهایت پس از چند ساعت به غرق شدن کامل نفتکش ایرانی انجامید.
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت - رسانه های مطرح یونانی با انتشار تصاویری از رابطه عاطفی ملی پوش ایرانی باشگاه المپیاکوس با یک میلیاردر یونانی - آمریکایی پرده برداشتند و مدعی شدند این دو تصمیم خود را برای ازدواج قطعی کرده اند.
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟ - بخشی از تکثر مسئولیت های بعضی چهره‌های سیاسی به بی‌اعتمادی نظام به افراد کارآمد برمی‌گردد و علت دیگر این موضوع، اعتماد غیرمعقول به این افراد است. با این حال این افراد هرچقدر هم که توانمند باشند، از نظر روان شناسی و انسان شناسی در بخشی از مسئولیت های خود ناموفقند.
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود!
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود! - فیلم - حسین عطایی ۱۰ سال دارد و در حوزه طراحی مفهومی خودرو فعالیت می کند. او ۶ اختراع ثبت شده دارد، مدرسه نمی رود و از دو شرکت تسلا و ولوو دعوت به همکاری شده است. او مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه است. گفتگوی رضا رشیدپور با نابغه ١٠ساله طراحی خودرو را اینجا ببینید.
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت !
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت ! - تست برخورد جلوی خودرو با سرعت 50 کیلومتر در ساعت برای سمند TU5 ، توسط یکی از سازمانهای معتبر ارزیابی خودرو در انگلستان صورت گرفت.
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه - این فیلم حواشی زیادی را در فضای مجازی به همراه داشته است.
پربازدیدها