دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Monday, 23 April, 2018

سرویس پیام کوتاهSMS


سرویس پیام کوتاهSMS
سرویس پیام كوتاه(SMS) ، انتقال و تبادل پیامهای كوتاه متنی بین تلفنهای همراه، دستگاههای فكس و آدرسهای IP اینترنت است .این گونه پیامها نباید بیش از ۱۶۰ كاراكتر حرفی-عددی بوده و حاوی تصاویر گرافیكی باشند هر چند گوشی های جدید در حال حاضر، امكان ارسال تصاویر را مهیا كرده اند . زمانی كه یك پیام SMS ارسال می شود، توسط یك مركز سرویس پیامهای كوتاه (SMSC) دریافت شده و سپس از طریق این مركز، به دستگاه تلفن همراه مورد نظر، فرستاده می شود. برای انجام این كار، مركز SMSC به منظور یافتن فرد سیار مورد نظر، درخواستی را به ثبت كننده مكان خانگی (HLR) ارسال می كند .زمانی كه HLR درخواست را دریافت كرد، وضعیت مشترك را مشخص می كند .
۱ :فعال یا غیرفعال بودن مشترك ۲ خط سیر مشترك. چنانچه مشترك غیرفعال باشد، SMSC پیام را برای مدتی نگه خواهد داشت .زمانی كه مشترك به دستگاه خود دسترسی یافت، HLR یك پیام هشدار كوتاه به SMSC می فرستد و SMSC مجددا پیام را ارسال می كند .پس از آن، SMSC پیامی را با قالب SMD P۲P به مركز خدمات انتقال می دهد . این سیستم، دستگاه را فراخوانی می كند و اگر پاسخی دریافت كرد، پیام ارسال می شود .بدین ترتیب SMSC تاییدیه ای مبنی بر دریافت پیام توسط كاربر دریافت می كند و این پیام را به عنوان پیام ارسال شده طبقه بندی می كند تا دیگر ارسال نشود. علت ارسال پیامهای متنی چیست‚ با استفاده از SMS می توانید پیامهای كوتاه وخاص را ارسال و دریافت كرده و در وقت و پول خود صرفه جویی كنید .به علا وه كار با آن لذت بخش است! سرویس پیام كوتاه، مطابق استاندارد تلفن های همراه دیجیتال GSM تعریف شده است .
این استاندارد در اروپا، خاورمیانه، آسیا، آفریقا و بعضی از نواحی آمریكای شمالی، بسیار متداول است. علاوه بر ویژگیهای بیان شده، SMS یك سرویس ذخیره و انتقال است . به عبارت دیگر، پیامها مستقیما از فرستنده به گیرنده ارسال نمی شوند، بلكه همیشه از طریق یك مركز SMS مبادله خواهند شد .بدین ترتیب ارسال یا عدم ارسال یك پیام، می تواند تایید شود. SMSدر ایران شركت مخابرات و امور ارتباطات سیار ایران نیز از چندی پیش با ارائه این امكان به مشتركان تلفن همراه، گامی در جهت نزدیك شدن به استانداردهای جهانی در این مقوله ارتباطی نوین برداشت .در حال حاضر، دارندگان تلفن همراه می توانند از طریق تماس با شماره تلفن گویای۰۹۹۹۰ مركز مخابرات ایران یا مراجعه به یكی از دفاتر خدماتی تلفن همراه، نسبت به فعال كردن این سرویس اقدام كنند . از طرف دیگر با كوشش برخی از شركتها، امكان مبادله نامه الكترونیكی و پیغام پستی و تا حدودی یكپارچگی با اینترنت، فراهم شده است .
در حال حاضر می توانید با ارسال پیام خود به شماره۰۹۱۳۲۸۰۷۷۶۰ شركت امن افزار گسترشریف، در قالبهای زیر، نامه الكترونیكی یا پیام برای كاربران Yahoo Messenger بفرستید .برای ارسال Email باید در بخش مربوط به نوشتن SMS تلفن همراه خود، پیامی با قالب زیر بنویسید: EM Email Address Subject Body كه به جای عبارت Email Address باید آدرس پست الكترونیكی مورد نظر خود فرضا Webmag@mftmail.com و به جایSubject ، موضوع نامه و به جای Body هم محتوای نامه خود را وارد كنید . برای ارسال پیام بهYahoo Messenger ، پس از ورود به بخش نوشتن SMS در تلفن همراه، به ترتیب زیر عمل كنید: YM User ID Message كه به جای عبارت User ID باید شناسه كاربری فرد مورد نظردر یاهو را وارد كنید و به جای Message نیز پیام خود را تایپ كنید كه این پیام درصورت online نبودن فرد، به صورت offline ارسال می شود . برای دریافت اطلا عات كاملتر می توانید نام كاربری Peykasa را به لیست دوستان خود در Yahoo Messenger اضافه و یك پیام help برای آن ارسال كنید به علا وه می توانید لیست كاراكترهای ویژه، مثل یا _زیر خط و غیره را نیز از آن دریافت كنید . در ضمن كاربران اینترنت می توانند با مراجعه به سایت پارس www.parssms.comSMS و گرفتن یك حساب كاربری جدید، به كلیه مشتركان تلفن همراه، پیام كوتاه ارسال كنند .برای این منظور، پس از ورود به سایت فوق، به بخش Sign Up Now مراجعه و با پر كردن فرم ثبت نام، یك حساب كاربری برای خود ایجاد كنید .
لازم به ذكر است كه آبونمان سالانه سرویسSMS ، دو هزار تومان و ارسال هر پیام، مبلغ۱۲ تومان هزینه در بردارد به علاوه، كلیه سرویسهای جانبی از قبیل ارسال نامه الكترونیكی و غیره در حال حاضر رایگان است.

ict.tavanir.org.ir

منبع : شبکه خبری ورلد نیوز

مطالب مرتبط

وقتی تبلیغ ضد تبلیغ می شود!

وقتی تبلیغ ضد تبلیغ می شود!
تبلیغات موثر و کارشناسی شده نقش فوق‌العاده‌ای در افزایش سهم یک بنگاه یا برند تجاری از سهم بازار دارد و می‌تواند تصویری ماندگار از یک محصول، سرویس یا یک برند در ذهن مخاطبان به جای گذارد.
اما وقتی تبلیغات از مرز واقع گرایی دور می‌شود و کارگزاران تبلیغاتی یک بنگاه برای کسب نتیجه مورد نظر در کمترین زمان ممکن به اغراق و بزرگ‌نمایی غیرواقعی می‌پردازند معمولا نتیجه عکس آن هدفی خواهد شد که مد نظر تبلیغ کنندگان بوده است. این چیزی است که در حال حاضر بسیاری از مردم و کارشناسان درباره تبلیغات اخیر یک اپراتور می گویند و معتقدند این اپراتور برای برای فروش سیم‌کارت‌های خودد متوسل به شیوه های تبلیغاتی شده است که بر خلاف آنچه آنها انتظار دارند به بی‌اعتمادی مخاطبان و بی‌حاصل شدن بودجه‌های تبلیغاتی هنگفت این شرکت منجر شده است.
یکی از این گونه تبلیغات اغراق‌آمیز ، وعده اعطای جایزه هواپیمای شخصی به خریداران سیم‌کارت است که در ایران پس از انقلاب بی‌سابقه بوده و دیگر این که با توجه به مبلغ ناچیز فروش سیم‌کارت‌های این اپراتور، غیرمنطقی و غیرمعقول به نظر می رسد.
● این یک شوخی تبلیغاتی است
در حالی این اپراتور با صرف هزینه‌های سنگین تبلیغاتی متقاضیان سیم‌کارت را مخاطب خود قرار داده است که بسیاری از آنها نسبت به وعده‌های تبلیغاتی آن بی‌اعتماد هستند و آن را نوعی فریب مخاطبان می‌دانند.
محمد رضا صمیمی یک شهروند تهرانی در این باره می گوید: «ایرانسل همان اپراتوری است که به وعده‌های کوچک‌تر خود مانند هدایای نوروزی و دادن دو سیم‌کارت در ازای خرید یک سیم‌کارت عمل نکرده است، با این وجود چگونه می‌توان باور کرد که هواپیمای چند ده میلیونی به مشترکان خود جایزه بدهد؟»
این ابهامی است که بخش قابل توجهی از مخاطبان آگهی‌های تجاری این اپراتور با آن روبرو هستند و موضوع جایزه هواپیمای شخصی را یک فریب تبلیغاتی بزرگ می‌دانند.
مهسا سیادت دانشجو و مشترک تلفن همراه می گوید: «چگونه می‌توان پذیرفت که این شرکت در ازای فروش سیم‌کارت‌هایی که حداکثر قیمت آنها ۱۵۰ هزار تومان بوده و تعرفه مکالمات آن نیز شب ها رایگان است، یک هواپیمای شخصی به خریداران خود جایزه می‌دهد که حداقل قیمت آن ۱۰۰ میلیون تومان است.»
این در حالیست که به گفته برخی منابع آگاه ایرانسل ادعا کرده است که هواپیمای مذکور را به قیمت یک خودروی سواری خریداری کرده است و هزینه سربار زیادی به این شرکت تحمیل نمی کند.
● جای خالی منطق تبلیغاتی
یکی دیگر از ایراداتی که به برنامه‌های تبلیغاتی اپراتور دوم تلفن همراه گرفته می شود، منطقی نبودن فلسفه تبلیغات این اپراتور است که در مواردی نظیر مکالمه رایگان از ۱۲ شب تا ۶ صبح مشاهده می‌شود و در مورد جایزه هواپیمای شخصی این اپراتور به اوج خود می‌ رسد.
یک مشترک تلفن همراه در این باره می گوید: «ساعت ۱۲ شب زمان استراحت مردم است و تبلیغ برای مکالمه رایگان در این ساعت، بر هیچ منطقی استوار نیست. در واقع ایرانسل مردم را تشویق به شب‌زنده‌داری و مکالمات شبانه‌ای می‌کد که موجب می شود تا مشترکان کارمند و دانشجو و محصل این اپراتور را با مشکلات فراوانی مواجه شوند و در ضمن تبعات مکالمات بی حاصل گروهی خاص را نیز نادیده می‌گیرد.
وی می افزاید: «به همین دلیل هم این نوع تبلیغ غیر منطقی و به دور از چارچوب های صحیح اجتماعی است که بی تردید اگر بر مخاطب خود موثر باشد باعث می شود تا در انجام امور روزانه خود با مشکلات بسیار زیادی مواجه شود.»
هواپیمای شخصی ایرانسل هم به همین اندازه در نظر مردم غیرمنطقی و خارج از عرف است.
برخی از مشترکان ایرانسل می گویند؛ این اپراتور برای بالا بردن درآمد خود از محل مکالمات مشترکان خود را تشویق می کند تا حداقل ۲۰ هزارتومان مکالمه کنند تا مشمول ورود به قرعه کشی هواپیما شوند اما به این نکته کاملا بی توجه است که نگهداری یک هواپیمای شخصی که مقررات بسیار پیچیده‌ای دارد برای مشترکان ایرانسل که عمدتا از قشر متوسط هستند، تا چه اندازه مشکل و هزینه‌بر است.
محمود فلاحی یک کارشناس تبلیغات می‌گوید: «مشخص نیست این فکر از کدام مرجع منطقی نشات گرفته و بر اساس کدام تحلیل واقعگرایانه از وضعیت عمومی جامعه مشترکان این اپراتور چنین ایده تبلیغاتی شکل گرفته است.»
وی می گوید: «بخش قابل توجهی از مشترکان این اپراتور کسانی هستند که قیمت سیم‌کارت برایشان مهم است و در نتیجه می توان گفت که مشترکان زیادی از قشر مرفه جامعه ندارد. در نتیجه برنده جایزه ویژه هرکس که باشد برای نگهداری این جایزه دچار مشکل می‌شود.»
به اعتقاد وی نگهداری یک هواپیمای شخصی فقط از عهده کسانی برمی‌آید که قادر به پرداخت هزینه‌های سنگین آن باشند و به همین دلیل هم تصور این که برنده شدن یک هواپیمای شخصی برای مخاطبان ایرانسل ارزشی بیش از یک خودروی سواری داشته باشد، محال است.
یک مشترک ایرانسل در این باره می‌گوید: «من ترجیح می‌دهم یک خودروی سواری برنده شوم و علاقه چندانی به هواپیمای شخصی ندارم، چون در این صورت حداقل می‌توانم از جایزه‌ام استفاده کنم یا حتی آن را بفروشم. اما در این کشور چند نفر خریدار هواپیمای شخصی وجود دارد که بتوانم آن را بفروشم و از پولش استفاده کنم؟»
وی می گوید: «به عقیده من ،ایرانسل همان شرکتی است که سیم کارت جایزه مشترکان خود را با هزار دردسر به آنها تحویل می‌دهد. حالا تصور کنید برنده بخت برگشته هواپیما باید چند سال دوندگی کند و چقدر دردسر بکشد تا جایزه اش را تحویل بگیرد!»
وجود چنین دیدگاه هایی درباره تبلیغات این اپراتور در جامعه ایران موجب شده برنامه های تبلیغاتی این شرکت با توجه به هزینه‌های سنگین آن به ابزاری برای ضدتبلیغ بر علیه این اپراتور مبدل شود و به بی‌اعتمادی مردم نسبت به آن دامن بزند.
برخی از مشترکان بر این باورند که اگر ایرانسل واقعا توان پرداخت هزینه یک هواپیمای شخصی را برای تبلیغات دارد، بهتر است فکری به حال شبکه تلفن همراه خود بکند تا مشکل آن برطرف شود و برخی دیگر نیز معتقدند که این وعده ها صرفا ترفندی برای فروش بیشتر سیم‌کارت است که در پاره‌ای موارد آثار نامطلوبی بر فرهنگ عمومی جامعه می‌گذارد.
این مشترکان معتقدند اگر تعداد مورد ادعای واگذاری سیم‌کارت‌های ایرانسل صحت دارد به عنوان اپراتور دوم کشور چرا بنگاه‌های تبلیغاتی، بانک‌ها،فروشندگان و خریداران درآگهی‌های رسانه‌ای اعم از مکتوب و غیر مکتوب شماره‌ای از ایرانسل را معرفی نمی کنند و به رغم این همه هیایوی تبلیغاتی ایرانسل چرا در دست مردم حضور ندارد.

وبگردی
دادستانی که به قانون تمکین نکرد
دادستانی که به قانون تمکین نکرد - نکته دیگری که برای شخص من در ماجرای مرتضوی بسیار مهم‌تر از شرایط او در زندان است، عدم تمکین ایشان به قانون است. مرتضوی به عنوان یک دادستان و شخصیت‌های برجسته و بانفوذ قوه قضائیه حاضر نشد به قانون تمکین کند. حالا دیگر اهمیتی ندارد که مرتضوی در بند 241 باشد یا 309 یا چقدر به مرخصی بیاید، مهم این است که اتفاقات اخیر نشان داد که او هیچ پایبندی به قانون نداشته و ندارد
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟ - بعد از انقلاب، به واسطه تنیده شدن حکومت و دین بسیاری از پست‌ها و سمت‌های سیاسی با هاله‌ای رو به رو شد که اجازه نمی‌داد صاحب آن منصب مورد نقد قرار بگیرد....
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر - سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از 30 فروردین با حضور فیلم سازانی از ایران و نمایندگانی ازسینمای 78 کشور جهان تا 7 اردیبهشت در پردیس سینمایی «چارسو» برگزار می شود.
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک!
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک! - کتک خوردن دختری که جز التماس دوستانش هیچ فریادرسی ندارد از یک پلیس زن عضو گشت ارشاد که ماموران مرد هم آنها را همراهی می کردند، آنقدر دردناک است که کمتر وجدان بیداری به آن واکنش نشان نداده است.
عصر ما - پرونده حضور زنان در ورزشگاه ها
عصر ما - پرونده حضور زنان در ورزشگاه ها - بررسی حضور زنان در ورزشگاه ها با حضور نرگس آبیار، لاله افتخاری، حمید رسایی، حجت الاسلام محسن غرویان و فائزه هاشمی.
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت - سعید مرتضوی که در روزهای گذشته خبری از او نبود و حتی سخنگوی دستگاه قضایی گفته بود حکم جلبش صادر شده اما گیرش نیاورده‌اند، به گفته همسرش در تهران است.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟ - در قسمت های اخیر سریال پایتخت بازیگر جدیدی به جمع خانواده معمولی پیوسته است؛ نیلوفر رجایی فر نقش الیزابت را در سریال پایتخت ۵ ایفا می کند ؛ این بازیگر با جلب اعتماد سیروس مقدم این فرصت ط بازی در سریال پر طرفدار پایتخت را به دست آورد .
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!