سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ / Tuesday, 16 October, 2018

پیشرفت تکنولوژی اینترنت


پیشرفت تکنولوژی اینترنت
تكنولوژی امروز اینترنت با مشكلات متعددی مواجه است و موانع زیادی در سر راه توسعه سیستم فعلی وجود دارد . بسیاری از كاربران دارای ارتباطات DIAL UP كند می باشند و همچنین آدرس های اینترنی اكنون رو به اتمام است . قابلیت های اینترنت ۲ كه در سال ۱۹۹۸ معرفی گردید ، اولین قدم در تجربه اینترنت نسل بعد میباشد .
این پدیده حاصل تلاش دسته جمعی دولت فدرال ، دانشكده ها و دانشگاه ها می باشد و شركت های خصوصی مانند لوسنت ، سیسكو و لورتل در پروژه اینترنت ۲ دخیل هستند .
اینترنت كنونی از پروتكل IPV۴ استفاده می كند كه بیش از ۲۰ سال عمر دارد . اما اكنون این پروتكل به آخر عمر خود رسیده است . یك مشكل عمده ، تعداد محدود آدرس های IPV۴ جهت پشتیبانی از اینترنت كنونی و اینترنت آینده می باشد .
● اینترنت ۲.
پدیده اینترنت ۲ یا Grid technologپدیده ای است كه به عنوان جایگزین اینترنت در جهان غرب شناخته شده و آمریكا و كشور های پیشرفته آن را به عنوان بزرگترین اتفاق در ۲۰ سال گذشته شناخته اند .
اینترنت ۲ با برخورداری از بهترین و سریع ترین امكانات جستجو ، سرعت بسیار بالا و داشتن امكانات قوی برای هر نوع تحقیقی ، جایگزین به حق اینترنت در ۵ سال آینده پیش بینی شده است .
تكنولوژی Grid مجموعه ای از نرم افزار ، سخت افرار و جریان های اطلاع رسانی است كه به كاربر كمك می كند تا از بانك های اطلاعاتی پراكنده استفاده كامل و همزمان كند .
از سال ۱۹۹۶ ، اینترنت ۲ ، ارتباطات بسیار سریعی را برای دانشكده ها فراهم نموده است . هدف اینترنت ۲ توسعه كاربردهای پیشرفته تكنولوژی شبكه ، ایجاد اینترنت آینده و ایجاد ارتباط قوی و پر سرعت بین مراكز آمورشی ، صنعت و دولت می باشد .
اینترنت ۲ جهت كاربردهای عمومی مد نظر نبوده و اهداف آن به شرح زیر است :
ـ ایجاد قابلیب عظیم شبكه ای جهت پژوهش و توسعه .
ـ امكان آزمودن محصولات فیبری و روترها .
ـ ایجاد سرویس های جدید شبكه و نرم افزار های مربوطه به اینترنت استاندارد .
● تفاو های اینترنت ۲ با اینترنت استاندارد .
تفاوت اصلی بین اینترنت استاندارد و اینترنت ۲ تعداد كاربران آن هستند .
شبكه امروزی اینترنت ۲ دارای ۳ میلیون كاربر می باشد . در مقابل اینترنت استاندارد از صدها میلیون كاربر پشتیبانی می كند .
حداقل سرعت ارتباط اینترنت ۲ معادل ۱۵۵ مگابیت بر ثانیه است .
اینترنت استاندارد در مقابل تكنولوژی Grid از لحاظ یافتن اطلاعات و جستجو ، منبعی سطحی محسوب می شود در حالی كه Grid توانایی جستجو تا آخرین رده رشته ها را به شكل كاملاً عمیق دارد . از طریق Grid می توان تعداد زیادی از بانك های اطلاعاتی را در یك لحظه به شكل عمیق جستجو نموده و نتیجه را به جای اطلاعات به صورت دانش ( Knowledge ) و مدیریت علمی تهیه نموده و بهترین مسیرها را نشان داد .
استفاده از اینترنت استاندارد فقط از قدرت پردازش كامپیوتر شخصی بر خوردار است ولی از طریق تكنولوژی Grid می توان از فرآیند ( People ۲ p۲p People ) استفاده كرد .
● كاربردهای اینترنت ۲.
برخی كاربردهای تجربی قابل انجام با استفاده از تكنولوژی اینترنت ۲ عبارتند از :
ـ پزشكی :
تصویر برداری سه بعدی از مغز و معاینه تخصصی پزشكی از راه دور .
ـ تكنولوژی های سرگرمی :
ارائه تصاویر ویدئویی پیشرفته دیجیتال به صورت ارتباط دو طرفه .
ـ آموزش از راه دور :
ایجاد امكانات آموزشی زیادی بین دو انستیتویی به لحاظ جغرافیایی دور از هم و بر هم كنش بلادرنگ بین دانشجویان و اساتید .
ـ اختر شناسی :
كنترل تلسكوپ از راه دور و مشاهده اطلاعات دریافت شده از طریق تلسكوپ .
ارتباط دو طرفه از راه دور یكی از ویژگی های كلیدی اینترنت ۲ می باشد . در واقع اینترنت ۲ یك رسانه آموزشی عملی بسیار قدرتمند می باشد و برای سازمان ها و مؤسسات تحقیقاتی ، سازمان های انرژی اتمی ، بخش های مرتبط با فیزیك ، شیمی و زیست شناسی بسیار كارایی دارد . اینترنت ۲ می تواند یك روز تبدیل به اینترنت مورد استفاده توسط تمام مردم گردد .
● نسخه ششم پروتكل اینترنت ( IPV۶ )
به منظور افزایش عملكرد دستگاه ها و تجهیرات مدرن شبكه و رو به اتمام بودن حوزه آدرس های اینترنت در نسخه چهارم پروتكل اینترنت IPV۴ و رفع اشكالات آن و بردن اینترنت به قرم بیست و یك مطرح گردید . این پروتكل جدید به تدریج جایگزین IPV۴خواهد گردید و این دو تا چندین سال در كنار یكدیگر باقی خواهند ماند .
در واقع IPV۴ دارای مكانیسم انتقالی است كه امكان كار مستقیم بین كامپیوتر های دارای پروتكل IPV۴ئ نیز كامپیوتر های دارای پروتكل IPV۴ را فراهم می نماید . انتظار می رود كه انتقال كابل به پروتكل IPV۴ حدود ۱۰ سال طول بكشد .
در اینجا به برخی مشكلات IPV۴ اشاره خواهیم داشت و سپس به ذكر تفاوت هایی مابین IPV۶و IPV۴ خواهیم پرداخت .
تغییر نسخه اخیر IP كه به عنوان IPV۴ شناخته می شود اساساً در سال ۱۹۸۱ با انتشار RFC۷۹۱ مطرح گردید . با اینكه IPV۴ بسیار قوی و كارا برای اینترنت امروز می باشد اما با مواقع و مشكلاتی به شرح زیر همراه است .
ـ به علت توسعه و رشد تصاعدی اینترنت محدوده آدرس های IPV۴ در شرف اتمام می باشد.
ـ با گستردش و توسعه اینترنت توانایی مسیریاب های اصلی اینترنت جهت نگهداری جداول بزرگ مسیر یابی وجود IPV۴ محدود می باشد .
ـ نیاز به پیكر بندی IP به صورت اتوماتیك با افزایش روز افزون كامپیوتر ها و تجهیزاتی كه از IP استفاده می نمایند و عدم نیاز یه مدیریت توسط DHCP و یا انجام تنظیمات به صورت دستی ، می باشد .
ـ نیاز های امنیتی بسیار مهمی كه IPV۴ آنها را پشتیبانی نمی نماید .
ـ پشتیبانی بهتر جهت تبادل داده ها به صورت Real _ time و افزایش كیفیت سرویس دهی و خدمات رسانی در شبكه ( QoS ) با IPV۶ میسر می شود .
● چند تفاوت اصلی بین IPV۶ و IPV۴
اولین تفاوت قابل توجه در اندازه آدرس آنها می باشد . IPV۶ دارای آدرس به طول ۱۶ بایت بوده كه به طور مجازی تعداد نامحدودی از آدرس ها را در اختیار كاربران قرار می دهد .
پیشرفت دیگر در IPV۶ ، اندازه Header آن می باشد . این Header هم اكنون دارای ۷ فیلد است . اندازه كوچكتر ، امكان پردازش سریع تر بسته های اطلاعاتی ( Packets ) را نسبت به IPV۴ فراهم می كند .
IPV۶ محدودیت های آدرس دهی به شبكه را با جایگزین نمودن آدرس ۳۲ بیتی IPV۴ با یك آدرس ۱۲۸ بیتی حل می نماید .
طبق دلایل ذكر شده ، IETF ( Engineering Task Force Internet ) یك مجموعه پروتكل های استانداردی را تحت عنوان نسخه ششم پروتكل اینترنت ( IPV۶ ) ایجاد نمود .
این نسخه جدید IP كه سابقاً IP نسل بعد نامیده می شد ، بسیاری از روش های پیشنهاد شده جهت ارتقاء پروتكل IPV۴ را در بر دارد .
طراحی IPV۶ به جهت حداقل سازی و فشرده سازی لایه های بالایی و پایینی پروتكل ها جهت جلوگیری از افزایش ویژگی های تصادفی و بدون برنامه ریزی پروتكل ها می باشد.


منبع : مرکز اطلاع رسانی خانواده شمیم

مطالب مرتبط

مقایسه اینترنت در ایران و پاکستان

مقایسه اینترنت در ایران و پاکستان
بازار اینترنت پرسرعت در کشور پاکستان تاکنون چندان پررونق نبوده و این در حالی است که خدماتADSL از ۵ سال پیش تاکنون در این کشور در دسترس است.
در حال حاضر تعداد کل مشترکان حقیقی و حقوقی اینترنت پرسرعت در این کشور از ۱۳۲ هزار نفر فراتر نمی رود که رقم قابل قبولی محسوب نمی شود.
با این حال دولت این کشور برای حل این مشکل طی یک سال اخیر تلاش های جدی به عمل آورده و با شناسایی موانع پیش رو برای استفاده مردم از فناوریADSL تلاش کرده تا استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت را همه گیر کند.
● کاهش تعرفه ها
از جمله مهم ترین موانع بر سر راه استفاده از اینترنت پرسرعت در پاکستان تعرفه های بالای دسترسی به خدمات مذکور در این کشور است. شرکت مخابرات پاکستان موسوم به PTCL به منظور حل این مشکل خود راسا وارد عمل شد و از تابستان سال قبل ارائه سرویس های پرسرعت و باکیفیت ADSL را در این کشور آغاز نموده است. سرویس های این شرکت هم اکنون در شهرهای اسلام آباد، پیشاور، لاهور، کراچی و ۹ شهر دیگر مهم پاکستان به سادگی و با قیمت مناسب در دسترس است.
● اینترنت یک مگابیت ماهانه ۲۸ هزار تومان
شرکت مخابرات پاکستان برای ارائه این خدمات هیچ هزینه ای بابت نصب مودم و دیگر تجهیزات دریافت نمی کند و هیچ محدودیت ترافیکی نیز برای کاربران خود وضع نمی کند.
سرویس های ADSL شرکت مخابرات پاکستان در سه نوع ۵۱۲ کیلوبایتی، یک و دو مگابیتی عرضه می شود. به عبارت بهتر این شرکت سرعت اتصال کمتر از ۵۱۲ کیلوبیت به اینترنت را پرسرعت محسوب نمی کند!
اما تعرفه این خدمات به شرح زیر است:
▪ اینترنت ۵۱۲ کیلوبیت نامحدود همراه با نصب رایگان، هر ماه ۱۱۹۹ روپیه ( معادل حدودا ۱۷ هزار تومان )
▪ اینترنت یک مگابیت نامحدود همراه با نصب رایگان، هر ماه ۱۹۹۹ روپیه ( معادل حدودا ۲۸ هزار تومان)
▪ اینترنت دومگابیت نامحدود همراه با نصب رایگان، هر ماه ۴۹۹۹ روپیه ( معادل حدودا ۷۲ هزار تومان )
گفتنی است که برای بهره مندی از این خدمات تنها کافی است با شماره ۰۸۰۰ ۸۰۸۰۰ تماس حاصل شده یا فرم مربوطه توسط متقاضی به صورت آنلاین پر شود.
● کاهش تعرفه های ISP ها و چهار برابر شدن مشترکان ADSL در یک سال
این ابتکار عمل شرکت دولتی مخابرات پاکستان باعث شده تا دیگر ISP های پاکستان که تعداد آنها از ۳۵ شرکت فراتر می رود مجبور به کاهش تعرفه های خدمات خود شده و از دریافت هزینه های اضافی به بهانه نصب مودم و تجهیزات نیز خودداری کنند. در حال حاضر هزینه استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت دیگر ISP های این کشور نیز تقریبا برابر با تعرفه های شرکت مخابرات این کشور است
بررسی های شرکت مخابرات پاکستان نشان می دهد در حالی که تا تابستان سال ۲۰۰۷ تنها ۳۵ هزار نفر در این کشور مشترک خدمات اینترنت پرسرعت بوده اند این رقم تا ابتدای تابستان امسال حدودا ۴ برابر شده و پیش بینی می شود تا دو سال دیگر تعداد مشترکان اینترنت پرسرعت در پاکستان به نیم میلیون نفر برسد.
کارشناسان معتقدند تداوم این وضعیت و رقابت فشرده ISP ها برای جلب نظر کاربران هزینه های دسترسی به اینترنت پرسرعت در پاکستان را باز هم کاهش خواهد داد.
● افزایش نقاط تحت پوشش
در کنار هزینه های بالای دسترسی به اینترنت، پوشش محدود سرویس دهندگان اینترنت پرسرعت مشکل دیگری بود که باعث شده بود تنها ساکنان مناطق شهری و به ویژه شهرهای بزرگ بتوانند به اینترنت دسترسی پیدا کنند و در مقابل ساکنان شهرهای کوچک و روستاها از این خدمات بی بهره مانده بودند.
شرکت دولتی مخابرات پاکستان برای حل این مشکل نیز وارد عمل شده و با صرف هزینه های کلان در حال ایجاد شبکه های دیتا در سرتاسر پاکستان است. استفاده از تجهیزات بی سیم راه حل دیگری است که دولت این کشور به آن روی آورده است. به همین منظور نصب تجهیزات WiMax برای تسهیل دسترسی بی سیم به اینترنت در نواحی روستایی در دستور کار دولت پاکستان قرار دارد. اولین بار شرکت خصوصی وطن تلکام در دسامبر سال ۲۰۰۷ خدمات WiMax را در پاکستان معرفی کرد و تنها در عرض ۴ ماه ۱۰ هزار مشترک حقیقی و حقوقی از این خدمات بهره مند شدند.
● مرور تعرفه های چند ISP مشهور در پاکستان
سایبر نت یکی از مشهورترین ISP های کشور پاکستان است که طیف گسترده ای از خدمات اینترنتی و تحت وب را به مشتریان خود ارائه می دهد. خدمات اینترنت پرسرعت این شرکت طیف گسترده ای از سرعت ۶۴کیلوبیت در ثانیه تا ۸مگابیت در ثانیه را شامل می شود که البته سرعت های بسیار بالا به علت کارکردهای خاص و مشتریان محدودتر تنها به شرکت های تجاری ارائه می شود. هزینه ماهانه بهره مندی از سرویس ۲۵۶ کیلوبیتی این شرکت معادل ۱۵۰۰ روپیه ، (حدود ۲۱ هزار تومان) است.
Cube XS دیگر ISP پاکستانی است که سرویس های ۵۱۲، ۷۶۸ و ۱۰۲۴ (یک مگابیت) کیلوبیت در ثانیه ارائه می دهد. هزینه ماهانه استفاده از این خدمات برای کاربران خانگی به ترتیب حدودا ۲۸، ۱۰۸ و ۲۸۷ هزار تومان در ماه است. حداقل حجم ترافیک هر یک از این سرویس ها نیز به ترتیب ۶، ۲۴ و ۷۲ گیگابایت در ماه در نظر گرفته شده است.
Pak Net دیگر ISP پاکستانی است که سرویس های ۲۵۶، ۵۱۲ و ۱۰۲۴ کیلوبیت در ثانیه خود را به قیمت ماهانه حدودا ۱۷، ۲۸ هزار تومان و ۷۲ هزار تومان ارائه می دهد.
و در نهایت LINK DSL، خدمات اینترنت ۵۱۲ کیلوبیتی و نیز ۱ و ۲ مگابیتی خود را به قیمت حدودا ۱۷، ۲۹ و ۵۶ هزار تومان در ماه و بدون محدودیت ترافیکی ارائه می کند.
مقایسه این تعرفه ها با تعرفه های خدمات اینترنت پرسرعت در ایران که برای حداکثر سرعت ۱۲۸ مگابیت در ثانیه در بهترین حالت و با اعمال محدودیت های ترافیکی و قطع و وصل مکرر به حداقل ۱۸ هزار تومان می رسد گویای واقعیات بسیاری است که توجه بیشتر مسئولان بخش دولتی و خصوصی و کارشناسان عرصه فناوری اطلاعات را طلب می کند.
● ارزش یک روپیه پاکستان معادل ۱۴۵ ریال ایران است.

وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی