پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ / Thursday, 16 August, 2018

پیشرفت تکنولوژی اینترنت


پیشرفت تکنولوژی اینترنت
تكنولوژی امروز اینترنت با مشكلات متعددی مواجه است و موانع زیادی در سر راه توسعه سیستم فعلی وجود دارد . بسیاری از كاربران دارای ارتباطات DIAL UP كند می باشند و همچنین آدرس های اینترنی اكنون رو به اتمام است . قابلیت های اینترنت ۲ كه در سال ۱۹۹۸ معرفی گردید ، اولین قدم در تجربه اینترنت نسل بعد میباشد .
این پدیده حاصل تلاش دسته جمعی دولت فدرال ، دانشكده ها و دانشگاه ها می باشد و شركت های خصوصی مانند لوسنت ، سیسكو و لورتل در پروژه اینترنت ۲ دخیل هستند .
اینترنت كنونی از پروتكل IPV۴ استفاده می كند كه بیش از ۲۰ سال عمر دارد . اما اكنون این پروتكل به آخر عمر خود رسیده است . یك مشكل عمده ، تعداد محدود آدرس های IPV۴ جهت پشتیبانی از اینترنت كنونی و اینترنت آینده می باشد .
● اینترنت ۲.
پدیده اینترنت ۲ یا Grid technologپدیده ای است كه به عنوان جایگزین اینترنت در جهان غرب شناخته شده و آمریكا و كشور های پیشرفته آن را به عنوان بزرگترین اتفاق در ۲۰ سال گذشته شناخته اند .
اینترنت ۲ با برخورداری از بهترین و سریع ترین امكانات جستجو ، سرعت بسیار بالا و داشتن امكانات قوی برای هر نوع تحقیقی ، جایگزین به حق اینترنت در ۵ سال آینده پیش بینی شده است .
تكنولوژی Grid مجموعه ای از نرم افزار ، سخت افرار و جریان های اطلاع رسانی است كه به كاربر كمك می كند تا از بانك های اطلاعاتی پراكنده استفاده كامل و همزمان كند .
از سال ۱۹۹۶ ، اینترنت ۲ ، ارتباطات بسیار سریعی را برای دانشكده ها فراهم نموده است . هدف اینترنت ۲ توسعه كاربردهای پیشرفته تكنولوژی شبكه ، ایجاد اینترنت آینده و ایجاد ارتباط قوی و پر سرعت بین مراكز آمورشی ، صنعت و دولت می باشد .
اینترنت ۲ جهت كاربردهای عمومی مد نظر نبوده و اهداف آن به شرح زیر است :
ـ ایجاد قابلیب عظیم شبكه ای جهت پژوهش و توسعه .
ـ امكان آزمودن محصولات فیبری و روترها .
ـ ایجاد سرویس های جدید شبكه و نرم افزار های مربوطه به اینترنت استاندارد .
● تفاو های اینترنت ۲ با اینترنت استاندارد .
تفاوت اصلی بین اینترنت استاندارد و اینترنت ۲ تعداد كاربران آن هستند .
شبكه امروزی اینترنت ۲ دارای ۳ میلیون كاربر می باشد . در مقابل اینترنت استاندارد از صدها میلیون كاربر پشتیبانی می كند .
حداقل سرعت ارتباط اینترنت ۲ معادل ۱۵۵ مگابیت بر ثانیه است .
اینترنت استاندارد در مقابل تكنولوژی Grid از لحاظ یافتن اطلاعات و جستجو ، منبعی سطحی محسوب می شود در حالی كه Grid توانایی جستجو تا آخرین رده رشته ها را به شكل كاملاً عمیق دارد . از طریق Grid می توان تعداد زیادی از بانك های اطلاعاتی را در یك لحظه به شكل عمیق جستجو نموده و نتیجه را به جای اطلاعات به صورت دانش ( Knowledge ) و مدیریت علمی تهیه نموده و بهترین مسیرها را نشان داد .
استفاده از اینترنت استاندارد فقط از قدرت پردازش كامپیوتر شخصی بر خوردار است ولی از طریق تكنولوژی Grid می توان از فرآیند ( People ۲ p۲p People ) استفاده كرد .
● كاربردهای اینترنت ۲.
برخی كاربردهای تجربی قابل انجام با استفاده از تكنولوژی اینترنت ۲ عبارتند از :
ـ پزشكی :
تصویر برداری سه بعدی از مغز و معاینه تخصصی پزشكی از راه دور .
ـ تكنولوژی های سرگرمی :
ارائه تصاویر ویدئویی پیشرفته دیجیتال به صورت ارتباط دو طرفه .
ـ آموزش از راه دور :
ایجاد امكانات آموزشی زیادی بین دو انستیتویی به لحاظ جغرافیایی دور از هم و بر هم كنش بلادرنگ بین دانشجویان و اساتید .
ـ اختر شناسی :
كنترل تلسكوپ از راه دور و مشاهده اطلاعات دریافت شده از طریق تلسكوپ .
ارتباط دو طرفه از راه دور یكی از ویژگی های كلیدی اینترنت ۲ می باشد . در واقع اینترنت ۲ یك رسانه آموزشی عملی بسیار قدرتمند می باشد و برای سازمان ها و مؤسسات تحقیقاتی ، سازمان های انرژی اتمی ، بخش های مرتبط با فیزیك ، شیمی و زیست شناسی بسیار كارایی دارد . اینترنت ۲ می تواند یك روز تبدیل به اینترنت مورد استفاده توسط تمام مردم گردد .
● نسخه ششم پروتكل اینترنت ( IPV۶ )
به منظور افزایش عملكرد دستگاه ها و تجهیرات مدرن شبكه و رو به اتمام بودن حوزه آدرس های اینترنت در نسخه چهارم پروتكل اینترنت IPV۴ و رفع اشكالات آن و بردن اینترنت به قرم بیست و یك مطرح گردید . این پروتكل جدید به تدریج جایگزین IPV۴خواهد گردید و این دو تا چندین سال در كنار یكدیگر باقی خواهند ماند .
در واقع IPV۴ دارای مكانیسم انتقالی است كه امكان كار مستقیم بین كامپیوتر های دارای پروتكل IPV۴ئ نیز كامپیوتر های دارای پروتكل IPV۴ را فراهم می نماید . انتظار می رود كه انتقال كابل به پروتكل IPV۴ حدود ۱۰ سال طول بكشد .
در اینجا به برخی مشكلات IPV۴ اشاره خواهیم داشت و سپس به ذكر تفاوت هایی مابین IPV۶و IPV۴ خواهیم پرداخت .
تغییر نسخه اخیر IP كه به عنوان IPV۴ شناخته می شود اساساً در سال ۱۹۸۱ با انتشار RFC۷۹۱ مطرح گردید . با اینكه IPV۴ بسیار قوی و كارا برای اینترنت امروز می باشد اما با مواقع و مشكلاتی به شرح زیر همراه است .
ـ به علت توسعه و رشد تصاعدی اینترنت محدوده آدرس های IPV۴ در شرف اتمام می باشد.
ـ با گستردش و توسعه اینترنت توانایی مسیریاب های اصلی اینترنت جهت نگهداری جداول بزرگ مسیر یابی وجود IPV۴ محدود می باشد .
ـ نیاز به پیكر بندی IP به صورت اتوماتیك با افزایش روز افزون كامپیوتر ها و تجهیزاتی كه از IP استفاده می نمایند و عدم نیاز یه مدیریت توسط DHCP و یا انجام تنظیمات به صورت دستی ، می باشد .
ـ نیاز های امنیتی بسیار مهمی كه IPV۴ آنها را پشتیبانی نمی نماید .
ـ پشتیبانی بهتر جهت تبادل داده ها به صورت Real _ time و افزایش كیفیت سرویس دهی و خدمات رسانی در شبكه ( QoS ) با IPV۶ میسر می شود .
● چند تفاوت اصلی بین IPV۶ و IPV۴
اولین تفاوت قابل توجه در اندازه آدرس آنها می باشد . IPV۶ دارای آدرس به طول ۱۶ بایت بوده كه به طور مجازی تعداد نامحدودی از آدرس ها را در اختیار كاربران قرار می دهد .
پیشرفت دیگر در IPV۶ ، اندازه Header آن می باشد . این Header هم اكنون دارای ۷ فیلد است . اندازه كوچكتر ، امكان پردازش سریع تر بسته های اطلاعاتی ( Packets ) را نسبت به IPV۴ فراهم می كند .
IPV۶ محدودیت های آدرس دهی به شبكه را با جایگزین نمودن آدرس ۳۲ بیتی IPV۴ با یك آدرس ۱۲۸ بیتی حل می نماید .
طبق دلایل ذكر شده ، IETF ( Engineering Task Force Internet ) یك مجموعه پروتكل های استانداردی را تحت عنوان نسخه ششم پروتكل اینترنت ( IPV۶ ) ایجاد نمود .
این نسخه جدید IP كه سابقاً IP نسل بعد نامیده می شد ، بسیاری از روش های پیشنهاد شده جهت ارتقاء پروتكل IPV۴ را در بر دارد .
طراحی IPV۶ به جهت حداقل سازی و فشرده سازی لایه های بالایی و پایینی پروتكل ها جهت جلوگیری از افزایش ویژگی های تصادفی و بدون برنامه ریزی پروتكل ها می باشد.


منبع : مرکز اطلاع رسانی خانواده شمیم

مطالب مرتبط

اینترنت جامعه را دچار تغییراتی اساسی خواهد کرد

اینترنت جامعه را دچار تغییراتی اساسی خواهد کرد
در ده سال آینده، وضعیت قطارهای ما یقیناً بهتر خواهد شد و خدمات سریع‌السیری، مانند آن چه در ناحیهٔ شمال شرقی در حال عرضه می‌باشد، خواهیم یافت. سیستم حمل و نقل شهری نیز به عنوان جایگزینی برای اتومبیل‌های شخصی شما، وضعیت مناسب‌تری خواهند یافت. می‌توانید مطمئن باشید که وضعیت حمل و نقل عمومی بهبود خواهد یافت. اما برای مشاهدهٔ تغییرات چشمگیر، به زمانی بیش از ده سال نیاز است و محقق شدن آن احتمالاً ۵۰ سال به طول خواهد انجامید.
البته استفاده کمتر از اتومبیل شخصی، تفاوت چندانی به حال شما نخواهد داشت، زیرا در ده سال آینده ،‌نیازهای شما به سفر و جابه جایی کمتر خواهد شد. سفرهای تجاری اندک اندک در حال کاهش می‌باشد و این کاهش مرهون کنفرانس‌های از راه دور، ‌چه از طریق تلفن و چه از طریق شبکه‌های گروهی ویدیویی داخلی است. ارتباطات، به طور روزافزونی جایگزین عمل فیزیکی انتقال شما از این جا به آن‌جا می‌گردد و برقراری ارتباط بسیار ساده‌تر، راحت‌تر و حتی کم هزینه‌تر از سفر کردن خواهد بود.
بسیاری از پیامدها قابل پیش بینی نیستند. به عنوان مثال، هنگامی که نیویورک تایمز برای نخستین بار در شبکه عرضه گردید، مطالب کامل روزنامه خود را در طول شب وارد شبکه می‌کرد. اما به زودی دریافت که این فعالیت کافی نمی‌باشد. زیرا در عرض چند ساعت، اخبار آن قدیمی و کهنه می‌شد، در حالی که رقبای آن گزارشات خبری خود را در دقیقه وارد شبکه می‌‌کردند. حالا تایمز نیز همین کار را انجام می‌دهد. یعنی به جای یک بار ارایه اخبار در طول روز به ارایه ۲۴ ساعتهٔ خبر تبدیل شده است. این امر چه تغییراتی در وضعیت پرسنل، نیازهای مدیریتی و بودجهٔ ادارهٔ ایشان ایجاد خواهد کرد؟ آیا می‌‌توانید پیش بینی کنید که ظرف ۲۴ ساعت آینده در شرکت شما و در زندگی خصوصی شما چه روی خواهد داد؟
در ده سال آینده، اینترنت جامعهٔ ما را دچار تغییراتی اساسی خواهد کرد. به واسطه اینترنت، دلالان از تمامی عرصه‌ها حذف خواهند شد: عاملان فروش، عمده فروشان، بانکداران، ‌خرده فروشان … و تقریباً تمامی افرادی که میان تولیدکننده یا مالک و مشتری نهایی قرار می‌گیرند، ناپدید خواهند گشت. اگر در شبکه قادر به یافتن بهترین شرایط برای یک وام رهنی باشم، دیگر چه نیازی به واسطه می‌باشد؟ با این وجود، باز هم نیاز است که قبل از خریدن یک لباس جدید، آن را در مغازه پرو کرده یا قبل از خرید یک اتومبیل جدید، آن را امتحان نمایم. اما برای مطلع شدن از بهترین قیمت جنس مورد نظر، دیگر نیازی به یک فروشگاه بزرگ یا یک دلال اتومبیل نخواهد بود. همین رویه را مد نظر قرار دهید و اثرات آن را بر زندگی و شغل خود ارزیابی کنید.
شغل بسیاری از شما تحت تاثیر قرار دادن سیاست های عمومی از جانب کارفرمایان یا مشتریان شرکتی و غیرشرکتی می باشد. شما پس از تحقیقات دقیق، پیام‌های خود را آماده می‌کنید، از گروه‌های کانونی استفاده می‌کنید؛ با توجه به تحقیقات انجام شده در مورد افکار عمومی، پیام خود را سازگارتر می‌کنید و برای هدف قراردادن دقیق مخاطبان خود، سیستم های رایانه‌ای را مورد استفاده قرار می‌دهید. با این وجود، حتی اگر درعرصهٔ متقاعد سازی بهترین و ماهرترین فرد نیز محسوب گردید، آن چه مشاهده خواهید کرد تنها تغییرات آهسته و بی‌روحی می‌باشد که در افکار‌عمومی صورت گرفته است. دلیل این امر آن است که مخالفان شما نیز از همین تکنیک‌ها استفاده می‌کنند و تأثیرگذاری یکسانی دارند.
امروزه تاثیر پذیری افکار عمومی از ارتباطات تقریباً غیر ممکن است. تنها وقایع حقیقی زندگی از قبیل جنگ ها، بمب‌گذاری‌ها و مشاهدهٔ مردان مسلح دیوانه در مدارس و رویدادهایی از این قبیل می‌توانند افکار عمومی را تغییر دهند. بنابراین، اگر دریابید که توانایی شما برای تحت تأثیر قراردادن افکار عمومی به طرز روزافزونی کاهش می‌یابد، دیگر چگونه می‌‌‌توانید وجود خود را توجیه کنید؟ در این شرایط چه کار خواهید کرد؟
ممکن است با من موافق نباشید. ممکن است به من بگویید که در معرفی محصولات و در تلاش برای عرضهٔ مارک های تجاری مورد نظر، عملکرد موفقیت آمیزی داشته‌اید.ممکن است به من بگویید که روابط عمومی بسیار تاثیر گذارتر از آن چیزی است که من تصور می‌کنم. اما مسایل اجتماعی و فرهنگی مهم را در نظر بگیرید. از زمانی که محققان پیشگام مرکز جان هاپکینز ارتباط استعمال دخانیات با سرطان را ثابت کردند، ۶۰ سال سپری شده است. شکل گیری افکار عمومی علیه کارخانجات تولید تنباکو نیز ۶۰ سال به طول انجامید. بر خلاف برخی تصورات، بتی فرایدان آغازگر جنبش زن باوری نبود، بلکه این جنبش در سال ۱۸۴۸ توسط الیزابت کدی استنتون و دیگران پایه گذاری شده بود. حال پس از هفت یا هشت نسل دیگر، هنوز هم زنان در حال مبارزه با تبعیض و شکستن سقف‌های شیشه‌ای می‌باشند. چند سال طول خواهد کشید تا کنگره قانون کنترل اسلحه را تصویب کرده یا کد مالیاتی مالیات‌های داخلی را ساده نماید؟
« … تمامی دولت‌ها… تا سال ۲۰۰۹ ضعیف و کوچک می‌شوند …. برخی خدمات دولتی نیز یقینا به بخش خصوصی واگذار خواهند شد…»
روند تغییرات اجتماعی غالبا نامحسوس است، اما امروزه شاهد آن هستیم که سیاست‌های دولت در تمامی سطوح هر روز بیشتر و بیشتر با بن بست مواجه می‌شوند. این امر یکی از پیامدهای اجتناب ناپذیر آزادترین و دموکراتیک ترین جامعهٔ جهان است. منابع توانایی ارتباطی در اختیار تمامی افراد قرارداده شده است تا هر فردی نظر مخالف خود را با شخص دیگر بیان نماید. همین بن بست دموکراتیک تنها دلیلی است که مرا به باور این مساله سوق داده است که تا سال ۲۰۰۹ تمامی دولت‌ها، اعم از دول دیکتاتوری و دموکراتیک، ضعیف و کوچک خواهند شد. روند سیاسی در جوامع دموکراتیک تضمین می‌کند که دولت‌ها، چه خوب و چه بد، نمی‌توانند به خوبی بخش خصوصی به ارایه خدمات عمومی بپردازند.
مقامات دولتی برای انتخاب شدن مجدد نیازمند رأی کارمندان دولت هستند و گاهی اوقات منافع شخصی کارمندان با منافع عمومی در تضاد می‌باشد. مالیات پردازانی که دارای منافع شخصی اندکی هستند، غالباً از پرداخت بودجهٔ کافی برای بسیاری از خدمات عمومی پایه خودداری می کنند. بنابراین تا سال ۲۰۰۹، یقیناً بخشی از خدمات دولتی به بخش خصوصی واگذار می‌شوند که احتمالاً نخستین آن ها شبکهٔ قدیمی برج های کنترل پرواز FAA می‌باشد. خدمات پستی به بخش خصوصی واگذار نخواهد شد، اما در ادامهٔ همان روندی که منجر به حذف پست بسته‌ای و جایگزینی UPS و فدرال اکسپرس گردید، پست الکترونیکی و اینترنت نیز رفته رفته خدمات پستی را از صحنه خارج می‌کنند.
کیفیت رهبری ما تعیین خواهد کرد که در ده سال آینده وضعیت ما چگونه خواهد بود. آیا رهبری با نفوذ و قدرت مند ظهور خواهد کرد تا افکار عمومی را یکپارچه سازد و منافع متعارض را هم آهنگ کند؟ در دوران گذشته، افرادی از قبیل آبراهام لینکلن و فرانکلین روزولت در صحنه حضور داشته‌اند. اما صحنهٔ ملی امروزی ما رهبرانی این چنین با قابلیت را به خود ندیده است. از طرف دیگر، تاریخ به ما می‌گوید که افرادی از قبیل لینکلن و روزولت و دیگران در صحنه حاضر نشدند تا آن که جنگ‌ها و بحران ها فرصت رهبری کردن را در اختیار آن ها نهادند. این که رهبرهایی از این قبیل در کجا یافت می‌شوند وچه کسی عهده‌دار آن‌ها خواهد بود، اصلا قابل پیش بینی نمی‌باشد.
دراین جا نقل بیانات هیجان انگیز جورج اچ. بوش درآگوست ۱۹۹۰، با نگاهی به ۲۳ اکتبر ۲۰۰۹، سخن خود را به پایان می رسانم؛ «حالا وقت حدس زدن یا فرضیه سازی نیست، بلکه زمان فعالیت است، یا حداقل آن وقت کنار گذاشتن آن و لزوما وقت آغاز آن هم نیست.»

وبگردی
ویدئو / مراسم رونمایی جدیدترین اثر همایون شجریان
ویدئو / مراسم رونمایی جدیدترین اثر همایون شجریان - مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «ایران من» با آواز همایون شجریان و آهنگسازی «سهراب پورناظری»، چهارشنبه شب (۲۴ مرداد) در تالار وحدت برگزار شد.
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند!
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند! - یک تریلی در اهواز واژگون شد و مردم به جای کمک به راننده مصدوم بار تریلی را بردند
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه - در ویدئوی زیر روایت فائقه آتشین (گوگوش) را از بازگشت به ایران بعد از انقلاب و نحوه برخورد پاسدار فرودگاه و دادستانی با او می شنوید. او این خاطرات را سال ۲۰۰۰ در تورنتوی کانادا روایت کرد.
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری - نكته جالب در اين ميان، گستردگي و تنوع واكنش‌ها به پوشش «وزير جوان» بود. تا آن‌جا كه در ميان كاربران بودند گروهي كه اين پوشش را در حد «شق‌القمر» بالا برده و اين تفاوت ظاهري را نشانه‌اي از تفاوتي عميق در نوع نگاه آذري‌جهرمي تحليل كردند و در مقابل، طيفي نيز «وزير جوان» را به‌خاطر تلاش براي آنچه ازسوي اين كاربران نوعي «پوپوليسم» و «عوام‌فريبي» خوانده شد
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت!
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت! - محمود احمدی نژاد با انتشار پیام ویدیویی تندی علیه رئیس جمهور، وی را هم دست رئیس دو قوه دیگر نامید و خواستار کناره گیری حسن روحانی از مقام ریاست جمهوری شد.
فیلم | قرار نبود روحانیت در همه چیز اظهارنظر کند!
فیلم | قرار نبود روحانیت در همه چیز اظهارنظر کند! - فیلم - مدتی قبل حجت الاسلام زائری مهمان خبرآنلاین بود و در کافه خبر به بررسی مسایل فرهنگی و اجتماعی ایران و نقش روحانیت در جامعه پرداخت.
فیلم | چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟
فیلم | چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟ - فیلم - چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟ پاسخ این سوال را در ویدئوی زیر ببینید.
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه - سکانس سانسور شده مسابقه «13 شمالی» که در آن سحر قریشی ترانه های مشهور چند تن از خوانندگان را می خواند، ببینید. اولین قسمت این مسابقه در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است.
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی!
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی! - روایت نازنین پیرکاری،مجری و تهیه کننده تلویزیون از عاشق شدن خود که داستان سریال پدر شد...
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد - مهمترین بخش های سخنان او اینجاست که عنوان می کند: چه کسی در جریان انقلاب بوده؟ اگر یک عده ای جان دادند، یک عده ای هم این وسط پول دادند. او که گویا دستی در شعر هم دارد، سخن عجیب تری از آنچه پیش از این گفته بر زبان جاری می سازد و با به کار بردن این بیت که «جان چه باشد که نثار قدم دوست کنم *** این (جان) متاعی است که هر بی سروپایی دارد» ...
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد - برای آمریکا کم هزینه‌ترین استراتژی ادامه وضع موجود است. ترامپ در یک سال گذشته کاری کرد که ۳۰ میلیارد دلار دارایی ایران از کشور خارج شود. این پول به کشور‌هایی مثل ترکیه، گرجستان، ارمنستان، مالزی و ... که از ثبات و امنیت برخوردارند رفت و در این کشور‌ها سرمایه گذاری شد. همین موضوع کمر اقتصاد ایران را می‌شکند. در این یک سال دلار به نزدیک ۱۰ هزار تومان رسیده است. ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد. اگر…
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد!
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد! - سحر تبر سال گذشته برای اولین بار در رسانه‌های جهان دیده شد. گمانه زنی می‌شد که او برای شباهت پیدا کردن به آنجلینا جولی ۵۰ عمل جراحی داشته است. اما او در نهلایت شبیه شخصیت "عروس مرده" تیم برتون به نظر می‌رسید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.