شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ / Saturday, 19 January, 2019

پیشرفت تکنولوژی اینترنت


پیشرفت تکنولوژی اینترنت
تكنولوژی امروز اینترنت با مشكلات متعددی مواجه است و موانع زیادی در سر راه توسعه سیستم فعلی وجود دارد . بسیاری از كاربران دارای ارتباطات DIAL UP كند می باشند و همچنین آدرس های اینترنی اكنون رو به اتمام است . قابلیت های اینترنت ۲ كه در سال ۱۹۹۸ معرفی گردید ، اولین قدم در تجربه اینترنت نسل بعد میباشد .
این پدیده حاصل تلاش دسته جمعی دولت فدرال ، دانشكده ها و دانشگاه ها می باشد و شركت های خصوصی مانند لوسنت ، سیسكو و لورتل در پروژه اینترنت ۲ دخیل هستند .
اینترنت كنونی از پروتكل IPV۴ استفاده می كند كه بیش از ۲۰ سال عمر دارد . اما اكنون این پروتكل به آخر عمر خود رسیده است . یك مشكل عمده ، تعداد محدود آدرس های IPV۴ جهت پشتیبانی از اینترنت كنونی و اینترنت آینده می باشد .
● اینترنت ۲.
پدیده اینترنت ۲ یا Grid technologپدیده ای است كه به عنوان جایگزین اینترنت در جهان غرب شناخته شده و آمریكا و كشور های پیشرفته آن را به عنوان بزرگترین اتفاق در ۲۰ سال گذشته شناخته اند .
اینترنت ۲ با برخورداری از بهترین و سریع ترین امكانات جستجو ، سرعت بسیار بالا و داشتن امكانات قوی برای هر نوع تحقیقی ، جایگزین به حق اینترنت در ۵ سال آینده پیش بینی شده است .
تكنولوژی Grid مجموعه ای از نرم افزار ، سخت افرار و جریان های اطلاع رسانی است كه به كاربر كمك می كند تا از بانك های اطلاعاتی پراكنده استفاده كامل و همزمان كند .
از سال ۱۹۹۶ ، اینترنت ۲ ، ارتباطات بسیار سریعی را برای دانشكده ها فراهم نموده است . هدف اینترنت ۲ توسعه كاربردهای پیشرفته تكنولوژی شبكه ، ایجاد اینترنت آینده و ایجاد ارتباط قوی و پر سرعت بین مراكز آمورشی ، صنعت و دولت می باشد .
اینترنت ۲ جهت كاربردهای عمومی مد نظر نبوده و اهداف آن به شرح زیر است :
ـ ایجاد قابلیب عظیم شبكه ای جهت پژوهش و توسعه .
ـ امكان آزمودن محصولات فیبری و روترها .
ـ ایجاد سرویس های جدید شبكه و نرم افزار های مربوطه به اینترنت استاندارد .
● تفاو های اینترنت ۲ با اینترنت استاندارد .
تفاوت اصلی بین اینترنت استاندارد و اینترنت ۲ تعداد كاربران آن هستند .
شبكه امروزی اینترنت ۲ دارای ۳ میلیون كاربر می باشد . در مقابل اینترنت استاندارد از صدها میلیون كاربر پشتیبانی می كند .
حداقل سرعت ارتباط اینترنت ۲ معادل ۱۵۵ مگابیت بر ثانیه است .
اینترنت استاندارد در مقابل تكنولوژی Grid از لحاظ یافتن اطلاعات و جستجو ، منبعی سطحی محسوب می شود در حالی كه Grid توانایی جستجو تا آخرین رده رشته ها را به شكل كاملاً عمیق دارد . از طریق Grid می توان تعداد زیادی از بانك های اطلاعاتی را در یك لحظه به شكل عمیق جستجو نموده و نتیجه را به جای اطلاعات به صورت دانش ( Knowledge ) و مدیریت علمی تهیه نموده و بهترین مسیرها را نشان داد .
استفاده از اینترنت استاندارد فقط از قدرت پردازش كامپیوتر شخصی بر خوردار است ولی از طریق تكنولوژی Grid می توان از فرآیند ( People ۲ p۲p People ) استفاده كرد .
● كاربردهای اینترنت ۲.
برخی كاربردهای تجربی قابل انجام با استفاده از تكنولوژی اینترنت ۲ عبارتند از :
ـ پزشكی :
تصویر برداری سه بعدی از مغز و معاینه تخصصی پزشكی از راه دور .
ـ تكنولوژی های سرگرمی :
ارائه تصاویر ویدئویی پیشرفته دیجیتال به صورت ارتباط دو طرفه .
ـ آموزش از راه دور :
ایجاد امكانات آموزشی زیادی بین دو انستیتویی به لحاظ جغرافیایی دور از هم و بر هم كنش بلادرنگ بین دانشجویان و اساتید .
ـ اختر شناسی :
كنترل تلسكوپ از راه دور و مشاهده اطلاعات دریافت شده از طریق تلسكوپ .
ارتباط دو طرفه از راه دور یكی از ویژگی های كلیدی اینترنت ۲ می باشد . در واقع اینترنت ۲ یك رسانه آموزشی عملی بسیار قدرتمند می باشد و برای سازمان ها و مؤسسات تحقیقاتی ، سازمان های انرژی اتمی ، بخش های مرتبط با فیزیك ، شیمی و زیست شناسی بسیار كارایی دارد . اینترنت ۲ می تواند یك روز تبدیل به اینترنت مورد استفاده توسط تمام مردم گردد .
● نسخه ششم پروتكل اینترنت ( IPV۶ )
به منظور افزایش عملكرد دستگاه ها و تجهیرات مدرن شبكه و رو به اتمام بودن حوزه آدرس های اینترنت در نسخه چهارم پروتكل اینترنت IPV۴ و رفع اشكالات آن و بردن اینترنت به قرم بیست و یك مطرح گردید . این پروتكل جدید به تدریج جایگزین IPV۴خواهد گردید و این دو تا چندین سال در كنار یكدیگر باقی خواهند ماند .
در واقع IPV۴ دارای مكانیسم انتقالی است كه امكان كار مستقیم بین كامپیوتر های دارای پروتكل IPV۴ئ نیز كامپیوتر های دارای پروتكل IPV۴ را فراهم می نماید . انتظار می رود كه انتقال كابل به پروتكل IPV۴ حدود ۱۰ سال طول بكشد .
در اینجا به برخی مشكلات IPV۴ اشاره خواهیم داشت و سپس به ذكر تفاوت هایی مابین IPV۶و IPV۴ خواهیم پرداخت .
تغییر نسخه اخیر IP كه به عنوان IPV۴ شناخته می شود اساساً در سال ۱۹۸۱ با انتشار RFC۷۹۱ مطرح گردید . با اینكه IPV۴ بسیار قوی و كارا برای اینترنت امروز می باشد اما با مواقع و مشكلاتی به شرح زیر همراه است .
ـ به علت توسعه و رشد تصاعدی اینترنت محدوده آدرس های IPV۴ در شرف اتمام می باشد.
ـ با گستردش و توسعه اینترنت توانایی مسیریاب های اصلی اینترنت جهت نگهداری جداول بزرگ مسیر یابی وجود IPV۴ محدود می باشد .
ـ نیاز به پیكر بندی IP به صورت اتوماتیك با افزایش روز افزون كامپیوتر ها و تجهیزاتی كه از IP استفاده می نمایند و عدم نیاز یه مدیریت توسط DHCP و یا انجام تنظیمات به صورت دستی ، می باشد .
ـ نیاز های امنیتی بسیار مهمی كه IPV۴ آنها را پشتیبانی نمی نماید .
ـ پشتیبانی بهتر جهت تبادل داده ها به صورت Real _ time و افزایش كیفیت سرویس دهی و خدمات رسانی در شبكه ( QoS ) با IPV۶ میسر می شود .
● چند تفاوت اصلی بین IPV۶ و IPV۴
اولین تفاوت قابل توجه در اندازه آدرس آنها می باشد . IPV۶ دارای آدرس به طول ۱۶ بایت بوده كه به طور مجازی تعداد نامحدودی از آدرس ها را در اختیار كاربران قرار می دهد .
پیشرفت دیگر در IPV۶ ، اندازه Header آن می باشد . این Header هم اكنون دارای ۷ فیلد است . اندازه كوچكتر ، امكان پردازش سریع تر بسته های اطلاعاتی ( Packets ) را نسبت به IPV۴ فراهم می كند .
IPV۶ محدودیت های آدرس دهی به شبكه را با جایگزین نمودن آدرس ۳۲ بیتی IPV۴ با یك آدرس ۱۲۸ بیتی حل می نماید .
طبق دلایل ذكر شده ، IETF ( Engineering Task Force Internet ) یك مجموعه پروتكل های استانداردی را تحت عنوان نسخه ششم پروتكل اینترنت ( IPV۶ ) ایجاد نمود .
این نسخه جدید IP كه سابقاً IP نسل بعد نامیده می شد ، بسیاری از روش های پیشنهاد شده جهت ارتقاء پروتكل IPV۴ را در بر دارد .
طراحی IPV۶ به جهت حداقل سازی و فشرده سازی لایه های بالایی و پایینی پروتكل ها جهت جلوگیری از افزایش ویژگی های تصادفی و بدون برنامه ریزی پروتكل ها می باشد.


منبع : مرکز اطلاع رسانی خانواده شمیم

مطالب مرتبط

آشنایی با ISP - internet Servise Provider شرکت خدمات سرویس‌های اینترنت

آشنایی با ISP - internet Servise Provider شرکت خدمات سرویس‌های اینترنت
برای شناخت این مراکز باید بگویم شما اکنون با خط تلفن به صورت دیال آپ DialUP یا ای دی اس ال ؛ خطوط پرسرعت Adsl به اینترنت متصل شده اید ؛ شرکتی که کارت اینترنتی آن را خریداری نموده اید و اکنون به شماره های شبکه آن متصل شده اید یا از خدمات اینترنت پرسرعت آن بهره می برید در اصل ای اس پی یا مرکز ارایه سرویسهای اینترنتی است ؛ فروش پهنای باند و سیرویسهای اتصال کاربر به اینترنت یکی از خدمات این شرکتها است در این گفتار با یک ISP و یا Internet Service Provider خدمات که انجام می دهند و در پایان تحیلیل یک ای اس پی از لحاظ فنی و ارایه خدمات را مرور می کنم
● اقتصاد اینترنت
ورود اینترنت به سازمان ها و مراکز اقتصادی سر منشا آغاز و پایه ریزی اقتصاد دیجیتال، اقتصاد شبکه، ‏اقتصاد اینترنت یا اقتصاد وب است.‏
‏اقتصاد جدید عبارت است از نرم افزاری برای دنیای شبکه ای. به بیان دیگر اقتصاد اینترنت چیزی نیست جز ‏برنامه های الکترونیکی یا نرم افزارهایی که برای انجام امور اقتصادی از طریق اینترنت طراحی شده است. ‏شاید بتوان بزرگترین هدف توسعه اینترنت را رقابتهای تجاری و اقتصادی عنوان کرد. اقتصادی که در یک ‏فناوری الکترونیکی به نام اینترنت ماهیت یک سیستم مجازی را پیدا کرده است.‏
با توجه به مطالب فوق می توان علم اقتصاد اینترنت را به عنوان دانش چگونگی استفاده مردم و سازمان ‏های مختلف از اینترنت، در استفاده کارا از منابع کمیاب جهت تولید و یا عرضه کالا ها و خدمات به منظور ‏توسعه کسب و کار دانست.
● ای اس پی(ISP) مرکز Internet Servise Provider
ای اس پی ISP برگرفته از کلمه Internet Servise Provider یعنی شرکت خدمات سرویس های اینترنت است. مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت ( ISP ) ، خدمات متعددی نظیر پست الکترونیکی و دستیابی به اینترنت را در اختیار متقاضیان قرار می دهند . در زمان انتخاب یک ISP می بایست فاکتورهای متعددی را بررسی نمود . امنیت ، نوع و کیفیت سرویس های ارائه شده و قیمت ارائه خدمات از جمله فاکتورهای مهم در زمان انتخاب یک ISP است.
● مرکز ارایه خدمات اینترنت Internet Servise Provider - ISP چیست ؟
یک ISP و یا Internet Service Provider ، شرکتی است که امکان دستیابی به اینترنت و سایر سرویس های وب را فراهم می نماید . مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت علاوه بر نگهداری و پشتیبانی از یک خط مستقیم به اینترنت ، فعالیت های متعدد دیگری نظیر نگهداری و پشتیانی از سرویس دهندگان وب را نیز انجام می دهند . مراکز فوق با ارائه نرم افزارهای لازم ( در صورت ضرورت ) ، یک رمز عبور حفاظت شده و یک شماره تلفن برای تماس با شبکه ، امکان استفاده از اینترنت و مبادله نامه های الکترونیکی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند . برخی از مراکز ISP خدمات اضافه دیگری را نیز ارائه می نمایند .
مراکز ISP دارای ابعاد و اندازه های متفاوتی می باشند . برخی از آنان توسط افرادی اندک اداره می شوند و تعدادی دیگر شرکت هائی بزرگ می باشند که خدمات متنوعی را در اختیار کاربران قرار می دهند . مراکز ارائه دهند خدمات اینترنت دارای حوزه های عملیاتی متفاوتی نیز می باشند . مثلا" برخی از آنان خدمات خود را صرفا" در سطح یک شهرستان ارائه داده و برخی دیگر دارای قابلیت های منطقه ای و حتی بین المللی می باشند .
● مراکز ISP چه سرویس هائی را ارائه می دهند ؟
همانگونه که اشاره گردید ، خدماتی که توسط مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت ارائه می گردد بسیار متنوع و در عین حال متفاوت است :
▪ تقریبا" تمامی مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت ، سرویس هائی نظیر پست الکترونیکی و استفاده از اینترنت را ارائه می نمایند .
▪ نوع و کیفیت ارائه خدمات و پشتیبانی فنی توسط مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت دارای سطوح متفاوتی است .
▪ اکثر مراکز ISP ، سرویس هاستینگ وب را نیز ارائه می نمایند. با استفاده از سرویس فوق ، متقاضیان می توانند صفحات وب شخصی خود را ایجاد و از آنان نگهداری نمایند . اختصاص فضای لازم به منظور ذخیره سازی اطلاعات از جمله وظایف یک ISP در این رابطه است .
▪ برخی از مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت سرویس هائی را به منظور طراحی و پیاده سازی صفحات وب ارائه می نمایند .
▪ تعدادی از مراکز ISP گزینه های متفاوتی را در ارتباط با نوع دستیابی به اینترنت در اختیار متقاضیان قرار می دهند . ( Dial-up ، DSL ، مودم های کابلی ). برخی از مراکز ISP امکان دستیابی به اینترنت را صرفا" از طریق خطوط معمولی تلفن فراهم می نمایند .
▪ اکثر مراکز ISP عملیات متفاوتی نظیر تهیه Backup از نامه های الکترونیکی و فایل های وب را نیز انجام می دهند . در صورتی که بازیافت نامه های الکترونیکی و فایل های وب برای شما مهم است ( در صورت بروز اشکال )، یک ISP را انتخاب نمائید که Backup گرفتن از داده ها را در دستور کار خود قرار داده است .
● چگونه یک مرکز ارایه خدمات اینترنتی ؛ ISP را انتخاب نمائیم ؟
برای انتخاب یک ISP پارامترهای متعددی بررسی می گردد :
▪ امنیت :
آیا ISP انتخابی از رویکردهای مناسب امنیتی در جهت حفاظت اطلاعات استفاده می نماید ؟ آیا از رمزنگاری و SSL به منظور حفاظت اطلاعات ارسالی شما نظیر نام و رمز عبور استفاده می گردد ؟
▪ محرمانگی :
آیا مرکز ارایه خدمات اینترنتی ISP انتخابی دارای یک سیاست تعریف شده در خصوص رعایت حریم خصوصی کاربران است ؟ آیا خیال شما از این بابت راحت است که چه افرادی به اطلاعات شما دستیابی دارند ؟ نحوه برخورد و استفاده آنان از اطلاعات به چه صورت است ؟
▪ سرویس ها :
آیا مرکز ارایه خدمات اینترنتی ISP انتخابی سرویس های مورد نظر شما را ارائه می نماید ؟ آیا سرویس های ارائه شده تامین کننده نیاز شما می باشند ؟ آیا پشتیبانی لازم به منظور ارائه سرویس ها در اختیار شما گذاشته می شود ؟
▪ قیمت :
آیا قیمت ارائه خدمات توسط ISP قابل قبول است ؟ آیا قیمت ارائه شده با توجه به تعداد و نوع سرویس های ارائه شده، منطقی است؟ آیا به منظور دریافت خدمات ارزان تر ، از کیفیت و امنیت چشم پوشی می نمائید ؟
▪ اعتماد پذیری :
آیا به سرویس های ارائه شده توسط مرکز ارایه خدمات اینترنتی ISP انتخابی می توان اعتماد داشت و یا در اغلب موارد سرویس های مورد نظر به دلایل متفاوتی نظیر پشتیبانی و نگهداری ، تعداد زیاد کاربران و ... ، غیر فعال بوده و عملا" امکان استفاده از آنان وجود ندارد . در صورتی که به دلایل متفاوتی لازم است برخی از سرویس های ارائه شده غیر فعال گردند آیا این موضوع با استفاده از مکانیزم های خاصی به شما اطلاع داده می شود ؟
▪ پشتیبانی کاربران :
آیا مرکز ارایه خدمات اینترنتی ISP انتخابی دارای بخش پشتیبانی کاربران است ؟ نحوه برخورد پرسنل بخش پشتیبانی به چه صورت است ؟ آیا آنان دارای دانش لازم به منظور پاسخگوئی منطقی به سوالات شما می باشند ؟
▪ سرعت :
سرعت اتصال ISP انتخابی به اینترنت چگونه است ؟ آیا این سرعت به منظور دستیابی شما به نامه های الکترونیکی و استفاده از وب کافی است؟
▪ کیفیت ارائه خدمات :
آیا ISP انتخابی دارای عملکردی مثبت در کارنامه فعالیت خود است و استفاده کنندگانی که قبلا" از خدمات آنان استفاده نموده اند ، از کیفیت ارائه خدمات راضی می باشند ؟ (منبع ۱)
● ساختار مراکز ارایه خدمات اینترنت – ای اس پی ISP
از لحاظ ساختاری ISP باید ساختاری تقریبا" مشابه اما در اندازه کوچکتر از شرکت ها و سازمانهای یاد شده داشته باشد، مشکلی که در این راه وجود دارد آن است که ISP های موجود در سطح شهر تهران اغلب خصوصی هستند و بخش خصوصی توان مالی لازم برای نگه داشتن کیفیت در سطح شرکت های یاد شده را ندارد.
از مهمترین قسمت های یک ISP بخش فنی آن می باشد که در این مطلب می خواهیم راجع به آن کمی صحبت کنیم.
حتی پس از آنکه یک ISP راه اندازی شود، ساختار شبکه آن باید دائم تغییر کند، چرا ؟ دلیل آن ساده است، در یک ISP سکون معادل مرگ یا شکست است.
● واقعیتهایی از مراکز ارایه خدمات اینترنت – ای اس پی ISP
شبکه یک ISP کمتر به حالتی می رسد که نیاز به تغییر نداشته باشد، گاهی از اوقات این تغییرات خواسته و گاهی ناخواسته می باشد. تغییر دادن provider های ماهوراه، اضافه شدن خطوط جدید تلفن یا مشتری های وایرلس، تهیه تجهیزات جدید، نصب service pack ها روی سیستم های عامل سروها و ... همه همه از جمله مواردی هستند که شبکه ISP را دچار تغییرات خود خواسته می کنند.
حمله انواع worm ها یا ویروس ها، قطع شدن لینک ارتباطی فیبر نوری، ماهواره یا سوختن تجهیزات، crash کردن سروها، بالا رفتن بار روی روترها براثر تنظیم های نادرست و ... همه از مواردی هستند که ناخواسته پرسنل فنی یک ISP را مجبور به ایجاد تغییرات در شبکه می کنند.
این یک واقعیت است که پرسنل بخش فنی ISP خواب ندارند و باید در تمام مدت ۲۴ ساعت مراقب کیفیت سرویس باشند و به همین دلیل یکی از مراکز بزرگ هزینه در یک ISP نیروهای فنی آن می باشد.
● امکانات و تجهیزات فنی یک مرکز ارایه خدمات اینترنت – ای اس پی ISP
در یک ISP با حداقل ۱۰۰۰ خط شما باید از متخصص شبکه، روتر، broadband، Unix و دیتابیس تا مهندس نرم افزار بهرمند باشید. همه آنها باید در تمام طول شبانه روز آماده رفع مشکلات احتمالی باشند، کاری بسیار سخت، هزینه بر و دشوار.
نبود پرسنل فنی با تجربه عملا" باعث طراحی و تنظیم غلط شبکه می شود و نتیجه آن ارائه سرویس بد به مشتری می باشد. اشکالاتی نظیر کندی در زمان کنترل کلمه عبور، قطع شدن پیاپی ارتباط، تمام شدن زودهنگام اعتبار، درست نشان ندادن صفحه های اینترنت – مثلا" صفحه های قدیمی – و ... همه و همه می تواند از تنظیمات نادرست در شبکه یک ISP باشد.
آنچه در تیم فنی یک ISP بسیار حائز اهمیت می باشد به روز نگه داشتن پرسنل و نیز مدیریت درست نیروهای فنی می باشد چرا که پرسنل باید در تمام ساعات روز، هفته و سال در سایت حاضر باشند.
بنابر شاید هم اکنون این موضوع را تصدیق کنید که برای بخش خصوصی چقدر نگهداری چنین تیمی هزینه بر خواهد بود. مشکل دیگر برای ISP های بزرگ وجود ISP های کوچک است که با ارائه سرویس های نامرغوب و ارزان صحنه رقابت در بازار را خراب میکنند.

وبگردی
کی‌روش: بعد از پیام رهبر انقلاب، وزارت ورزش علیه من شد
کی‌روش: بعد از پیام رهبر انقلاب، وزارت ورزش علیه من شد - سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به پیام تشکر رهبر انقلاب بعد از جام جهانی، گفت: بعد از آن پیام، وزارت ورزش کاملاً علیه من شد. خواسته وزیر ورزش این بود که نمی‌خواهد کی‌روش اینجا باشد، هیچوقت از بازیکنان و تیم ملی حمایت نشد و تمام برنامه آماده‌سازی ما لطمه خورد.
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
بدون تعارف و بدون محتوی / این دو در تلویزیون واقعا چه میکنند !
بدون تعارف و بدون محتوی / این دو در تلویزیون واقعا چه میکنند ! - بدون تعارف با سواره ای که از حال پیاده ها خبر دارد
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.