یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ / Sunday, 17 December, 2017

تنها سناریوی آزادی سرباز ربوده شده صهیونیست


تنها سناریوی آزادی سرباز ربوده شده صهیونیست
عملیات اخیر مبارزان فلسطینی كه نام "اوهام بر بادرفته" را به خود گرفت، همگان را با این حقیقت روشن و مبرهن رو به رو كرد كه اهمیت یك سرباز صهیونیست بیش از ساكنان روستاها و شهرهای فلسطینی است. همان گونه كه مطلع هستید در حال حاضر جامعه جهانی به جوش و خروش آمده و در مورد جان سرباز مذكور ابراز نگرانی می كند و گروه های امنیتی و سیاسی كشورهای مختلف نیز از تمام تلاش خود برای رهایی اش استفاده می كنند.
كوفی عنان نیز با ارسال گروه های مختلف و برقراری تماس با این طرف و آن طرف، در تلاش است تا "جلعاد شلیت" را سالم به خانواده اش بازگرداند، بدون اینكه در این میان توجهی به سرنوشت هزاران زن، مرد، كودك، سالمند، وزیر و نماینده اسیر فلسطینی كه در حال حاضر در زندان های صهیونیستی به سر می برند، توجهی داشته باشد.
آری! تا زمانی كه نهادهای بین المللی و برخی كشورهای عربی با دیده عنایت و توجه به صهیونیست ها می نگرند، این حق "اسرائیل" است كه دست به یورش و قتل كودكان بی گناه بزند.
تا زمانی كه قتل كودكان و زنان دفاع از نفس به شمار می رود و هرگونه حمله به سربازان دولت اشغالگر، تانك ها، زره پوش ها و برج های مراقبت نظامی شان، اهانت به قوانین جهانی و تهدیدی برای آرامش و امنیت منطقه و جهان به شمار می رود، "اسرائیل" حق دارد كه مرتكب جنایت های زشت شود.
به اسارت گرفتن سرباز صهیونیست یك تحول مهم در عرصه چالش میان دو طرف به شمار می رود چرا كه در یك عملیات بی نظیر و در زمانی صورت گرفت كه دشمن صهیونیستی بر حجم تهدیدات خود مبنی بر حمله به نوار غزه افزوده و دشمنان نیز برای به شكست كشاندن دولت جدید فلسطین، حلقه محاصره علیه ملت و دولت منتخب این كشور را هر چه تنگ تر كرد.
به اسارت گرفتن سرباز صهیونیست باعث شد كه توپ به زمین دشمن پرتاب شود، تمامی حساب های دولت عبری بر هم خورد، اشغالگران توازن خود را از دست دهند و علاوه بر آن موفق به اجرای طرح یورش به غزه كه هدف از آن نابود كردن دولت فلسطین بود، نشوند. گفتنی است دشمن صهیونیستی پس از آنكه پی برد استفاده از ابزار محاصره اقتصادی و سیاسی برای به شكست كشاندن دولت جدید نتیجه ای در برنداشته و تلاش هایش برای به راه انداختن یك جنگ داخلی در فلسطین نیز ناكام مانده است، در صدد یورش به غزه برآمد.
به اسارت گرفتن سرباز صهیونیست، چراغ امید را در دل هزاران فلسطینی در بند زندان های اشغالگران قدس روشن كرد. اسرای فلسطینی بعد از آنكه روند سازش نتوانست آزادی شان را تامین كند و بعد از آنكه دیدند كه چگونه حزب الله لبنان موفق شد در جریان مبادله اسرا، شمار زیادی از لبنانی ها را از سیاه چال های صهیونیست برهاند، بی صبرانه منتظر روز اسارت سرباز صهیونیست بودند.
بی گمان، امروز دیگر سرباز ربوده شده متعلق به یك گروه خاص نیست، بلكه به یك مسئله ملی بدل شده و متعلق به هزاران اسیر و تمامی گروه های فلسطینی است كه متعهد شده اند به سادگی و بدون آزادی اسرای در بند در زندان های رژیم اشغالگر قدس، سرباز مذكور را آزاد نكنند.
مسئله سرباز ربوده شده، مسئله ای است ملی كه باعث وحدت و تعیین خطی شده است كه هیچ كس به خود اجازه گذر از آن را نمی دهد به این معنا كه درخواست اخیر گردان های قسام برای آزادی سرباز صهیونیست، خواسته های تمامی گروه های چپ و راست فلسطینی است.
تبادل سرباز صهیونیست با اسرای فلسطینی در حال حاضر امید شهروندان، امید هزاران اسیر و امید هزاران خانواده فلسطینی شده است و این فكر كه روزی سرباز مذكور بدون اجابت شروط مردم فلسطین آزاد شود، اشتباه است.
میانجیگران مصری تاكید می كنند كه صهیونیست ها در صدد پاسخگویی به شروط فلسطینیان برای آزادی سرباز مذكور هستند و دولت عبری در حال حاضر به این نتیجه رسیده است كه هیچ امیدی به نتیجه بخش بودن ابزارهای نظامی نیست و حفظ حیات سرباز اسیر شده صهیونیست تنها در صورت آزادی اسرای فلسطینی امكان پذیر است و از همین رو، این دولت تلاش می كند كه حماس را وادار به تعیین شروطی ساده تر كند و در حال حاضر با تهدیدات خود مبنی بر حمله به برخی مواضع و هدف قرار دادن منابع حیاتی، یك جنگ روانی را علیه ملت فلسطین به راه انداخته اند ؛ ولی این تهدیدات به هیچ وجه باعث ترس و هراس اهالی غزه نمی شود. امروز همگان حامی اسرا هستند. دیگر بعد از محاصره اقتصادی و كشتارهای روزمره، مسئله یورش چیز خاصی را به صورت مسئله نمی افزاید، بلكه بر عكس باعث ایجاد روحیه مقاومت و مقابله با حملات دشمن در وجود افراد می شود. تهدیدات دشمن عاملی شده است كه بار دیگر سنگرها و خاكریزها برپا شود و كودكان و سالمندان نیز مبارزان فلسطینی را در این امر یاری رسانند. جوانان نیز شب و روز تلاش می كنند تا مردم فلسطین كه خود را برای استقبال از اسرا آماده می كردند، را برای مقابله با دشمن بسیج كند.
فلسطینی ها خوب می دانند كه دولت اولمرت در صدد كسب زمان و فرصت بیشتر است و اندیشه یافتن راه حل هایی جدید را در سر می پروراند تا بتواند با استفاده از آنها از پرداخت غرامت جنایت هایش بگریزد، ولی زمان به نفع اسیر صهیونیست نمی گذرد به ویژه اگر فلسطینی ها احساس كنند كه اشغالگران در صدد تعلل در امر هستند.
ملت فلسطین با وجود آنكه می داند كه هجوم صهیونیست ها وحشیانه است، محاصره اقتصادی حتی قوت روزانه خانواده ها را نیز گرفته است، تاریكی كودكان را می ترساند و پدیده گرسنگی با سرعت فائقی در حال گسترش است ؛ ولی به این نكته نیز آگاه است كه صهیونیست ها با بحران بیشتری مواجه هستند و تمامی تصوراتی كه در مورد شكست ناپذیری جنگ افزارهای نظامی شان داشتند، پوچ نشان داده است و در وضعیت كنونی، گزینه هایی كه دولت عبری برای آزادی سرباز صهیونیست در اختیار دارد، اندك است و هیچ راهی ندارند، جز آنكه به اوامر حماس تن در دهد و اسرا را آزاد كند.

نویسنده: ابراهیم المدهون
منبع:مركز اطلاع رسانی فلسطین

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط
وبگردی
جنجال ضیغمی در كاكتوس: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال ضیغمی در كاكتوس: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
فیلم | ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم»
فیلم | ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم» - فیلم - وزیر بهداشت ضمن دیدار با بازیگر نقش «یانگوم» ( لی یونگ ئه) به دلیل کمک انسان دوستانه 56 هزار دلاری به زلزله زدگان غرب ایران از او تقدیر کرد.
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟ - محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی درخصوص شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها