جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ / Friday, 20 October, 2017

تنها سناریوی آزادی سرباز ربوده شده صهیونیست


تنها سناریوی آزادی سرباز ربوده شده صهیونیست
عملیات اخیر مبارزان فلسطینی كه نام "اوهام بر بادرفته" را به خود گرفت، همگان را با این حقیقت روشن و مبرهن رو به رو كرد كه اهمیت یك سرباز صهیونیست بیش از ساكنان روستاها و شهرهای فلسطینی است. همان گونه كه مطلع هستید در حال حاضر جامعه جهانی به جوش و خروش آمده و در مورد جان سرباز مذكور ابراز نگرانی می كند و گروه های امنیتی و سیاسی كشورهای مختلف نیز از تمام تلاش خود برای رهایی اش استفاده می كنند.
كوفی عنان نیز با ارسال گروه های مختلف و برقراری تماس با این طرف و آن طرف، در تلاش است تا "جلعاد شلیت" را سالم به خانواده اش بازگرداند، بدون اینكه در این میان توجهی به سرنوشت هزاران زن، مرد، كودك، سالمند، وزیر و نماینده اسیر فلسطینی كه در حال حاضر در زندان های صهیونیستی به سر می برند، توجهی داشته باشد.
آری! تا زمانی كه نهادهای بین المللی و برخی كشورهای عربی با دیده عنایت و توجه به صهیونیست ها می نگرند، این حق "اسرائیل" است كه دست به یورش و قتل كودكان بی گناه بزند.
تا زمانی كه قتل كودكان و زنان دفاع از نفس به شمار می رود و هرگونه حمله به سربازان دولت اشغالگر، تانك ها، زره پوش ها و برج های مراقبت نظامی شان، اهانت به قوانین جهانی و تهدیدی برای آرامش و امنیت منطقه و جهان به شمار می رود، "اسرائیل" حق دارد كه مرتكب جنایت های زشت شود.
به اسارت گرفتن سرباز صهیونیست یك تحول مهم در عرصه چالش میان دو طرف به شمار می رود چرا كه در یك عملیات بی نظیر و در زمانی صورت گرفت كه دشمن صهیونیستی بر حجم تهدیدات خود مبنی بر حمله به نوار غزه افزوده و دشمنان نیز برای به شكست كشاندن دولت جدید فلسطین، حلقه محاصره علیه ملت و دولت منتخب این كشور را هر چه تنگ تر كرد.
به اسارت گرفتن سرباز صهیونیست باعث شد كه توپ به زمین دشمن پرتاب شود، تمامی حساب های دولت عبری بر هم خورد، اشغالگران توازن خود را از دست دهند و علاوه بر آن موفق به اجرای طرح یورش به غزه كه هدف از آن نابود كردن دولت فلسطین بود، نشوند. گفتنی است دشمن صهیونیستی پس از آنكه پی برد استفاده از ابزار محاصره اقتصادی و سیاسی برای به شكست كشاندن دولت جدید نتیجه ای در برنداشته و تلاش هایش برای به راه انداختن یك جنگ داخلی در فلسطین نیز ناكام مانده است، در صدد یورش به غزه برآمد.
به اسارت گرفتن سرباز صهیونیست، چراغ امید را در دل هزاران فلسطینی در بند زندان های اشغالگران قدس روشن كرد. اسرای فلسطینی بعد از آنكه روند سازش نتوانست آزادی شان را تامین كند و بعد از آنكه دیدند كه چگونه حزب الله لبنان موفق شد در جریان مبادله اسرا، شمار زیادی از لبنانی ها را از سیاه چال های صهیونیست برهاند، بی صبرانه منتظر روز اسارت سرباز صهیونیست بودند.
بی گمان، امروز دیگر سرباز ربوده شده متعلق به یك گروه خاص نیست، بلكه به یك مسئله ملی بدل شده و متعلق به هزاران اسیر و تمامی گروه های فلسطینی است كه متعهد شده اند به سادگی و بدون آزادی اسرای در بند در زندان های رژیم اشغالگر قدس، سرباز مذكور را آزاد نكنند.
مسئله سرباز ربوده شده، مسئله ای است ملی كه باعث وحدت و تعیین خطی شده است كه هیچ كس به خود اجازه گذر از آن را نمی دهد به این معنا كه درخواست اخیر گردان های قسام برای آزادی سرباز صهیونیست، خواسته های تمامی گروه های چپ و راست فلسطینی است.
تبادل سرباز صهیونیست با اسرای فلسطینی در حال حاضر امید شهروندان، امید هزاران اسیر و امید هزاران خانواده فلسطینی شده است و این فكر كه روزی سرباز مذكور بدون اجابت شروط مردم فلسطین آزاد شود، اشتباه است.
میانجیگران مصری تاكید می كنند كه صهیونیست ها در صدد پاسخگویی به شروط فلسطینیان برای آزادی سرباز مذكور هستند و دولت عبری در حال حاضر به این نتیجه رسیده است كه هیچ امیدی به نتیجه بخش بودن ابزارهای نظامی نیست و حفظ حیات سرباز اسیر شده صهیونیست تنها در صورت آزادی اسرای فلسطینی امكان پذیر است و از همین رو، این دولت تلاش می كند كه حماس را وادار به تعیین شروطی ساده تر كند و در حال حاضر با تهدیدات خود مبنی بر حمله به برخی مواضع و هدف قرار دادن منابع حیاتی، یك جنگ روانی را علیه ملت فلسطین به راه انداخته اند ؛ ولی این تهدیدات به هیچ وجه باعث ترس و هراس اهالی غزه نمی شود. امروز همگان حامی اسرا هستند. دیگر بعد از محاصره اقتصادی و كشتارهای روزمره، مسئله یورش چیز خاصی را به صورت مسئله نمی افزاید، بلكه بر عكس باعث ایجاد روحیه مقاومت و مقابله با حملات دشمن در وجود افراد می شود. تهدیدات دشمن عاملی شده است كه بار دیگر سنگرها و خاكریزها برپا شود و كودكان و سالمندان نیز مبارزان فلسطینی را در این امر یاری رسانند. جوانان نیز شب و روز تلاش می كنند تا مردم فلسطین كه خود را برای استقبال از اسرا آماده می كردند، را برای مقابله با دشمن بسیج كند.
فلسطینی ها خوب می دانند كه دولت اولمرت در صدد كسب زمان و فرصت بیشتر است و اندیشه یافتن راه حل هایی جدید را در سر می پروراند تا بتواند با استفاده از آنها از پرداخت غرامت جنایت هایش بگریزد، ولی زمان به نفع اسیر صهیونیست نمی گذرد به ویژه اگر فلسطینی ها احساس كنند كه اشغالگران در صدد تعلل در امر هستند.
ملت فلسطین با وجود آنكه می داند كه هجوم صهیونیست ها وحشیانه است، محاصره اقتصادی حتی قوت روزانه خانواده ها را نیز گرفته است، تاریكی كودكان را می ترساند و پدیده گرسنگی با سرعت فائقی در حال گسترش است ؛ ولی به این نكته نیز آگاه است كه صهیونیست ها با بحران بیشتری مواجه هستند و تمامی تصوراتی كه در مورد شكست ناپذیری جنگ افزارهای نظامی شان داشتند، پوچ نشان داده است و در وضعیت كنونی، گزینه هایی كه دولت عبری برای آزادی سرباز صهیونیست در اختیار دارد، اندك است و هیچ راهی ندارند، جز آنكه به اوامر حماس تن در دهد و اسرا را آزاد كند.

نویسنده: ابراهیم المدهون
منبع:مركز اطلاع رسانی فلسطین

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
هواپیمای مسافربری روسی , صید و شکار , لیگ های هاکی روی یخ , افتتاحیه نمایش , سامانه آمریکایی تاد , سفیران خارجی , پودر زرشک , آنژیوگرافی , در مدارس اصفهان , چنارانی , سازمان مالیاتی , نوشاد عالمیان , چشم شب روشن , کنترل فشار خون , تصاحب اموال , نمایشگاه کتاب , موشک اسکندر ام , سلامت ایرانیان , مهارتهای امدادی , مجموعه مناسبتی , طرح ایران برای سوریه , سانی بونو , مدیر عامل موسسه رسانه تصویری , آفت ها , پیام معاون هنری به جشنواره تئاتر فجر , محاصره برف , تیم ملی فوتبال یونان , به بهانه اکران , اقتصاد شهری , آذربایجان شرقی , محسن رضائی , سفیر ارمنستان در تهران , خودروهای عبوری , طرح دانش بنیان , مبدا , عملکرد سه ماه , معلوین , ورود نیروهای آمریکایی به سوریه , روابط عمومی ارتش , گروه فعال یهودی , حجت علی شایان فر , بسیج ورزشکاران , ایرانشهر , افزایش تعرفه واردات کاغذ , وزیر سابق دارایی رژیم صهیونیستی , نرخ ارز آزاد , فدراسیون وزنه برداری امریکا , دریا دار , مجلس شورای علما شام , شهردار مشهد ,

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند
دوربین‌های مورد استفاده در خارج از استودیو , سر بر خط عاشقی نهادیم , و ایضا در مذمت دنیا جویان , پیشگیری , رسانه‌های گروهی (۲) , بیماری‌ها , نظریهٔ تشکّل سیستم عصبی , ناهمواری‌ها , نوع جهانگردی , محل رشد و پراکنش , رمضان آمد و شد کار صراحی از دست , تصویر مکمل , ارقام مهم , مزایا و معایب بررسی همگروهی , زمان جوانه‌زنی علف‌های هرز , حرکات دست و بازو , فیزیولوژی حرکتی , برنامه‌ریزی جهت شرکت در نمایشگاه , تومورهای خوش‌خیم پلک , رودخانه‌ها، استان چهارمحال وبختیاری ,

برخی منابع مهم خبری
shahrdaronline.com شهردارآنلاین , journals.ut.ac.ir نشریات دانشگاه تهران , nasle-farda.ir روزنامه نسل فردا , cbi.ir بانک مرکزی , alamto.com آلامتو , esteghlaljavan.ir روزنامه استقلال جوان , iana.ir ایانا , otaghkhabar24.ir اتاق خبر 24 , alef.ir الف , faryadgar.com فریادگر , musicema.com موسیقی ما , donyayefootball.com دنیای فوتبال , panevesht.com پانوشت , unp.ir اخبار دانشگاهی , rasanehiran.com رسانه ایران , peymane.ir پیمانه , iranvij.ir ایران ویج , emtiazdaily.ir روزنامه امتیاز , siasatrooz.ir روزنامه سیاست روز , ساخت و ساز , harfeno.com حرف نو , zamannews.ir زمان , honarnews.com هنرنیوز , iccim.ir اتاق بازرگانی , parstourism.ir پارس توریسم , barsam.ir برسام , modeonline.ir مدآنلاین , beytoote.com بیتوته , aftabnews.ir آفتاب نیوز , persianacademy.ir فرهنگستان زبان ,

وبگردی
فیلم | شخصی که کنار ترامپ ایستاده بدل ملانیاست
فیلم | شخصی که کنار ترامپ ایستاده بدل ملانیاست - فیلم - کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار این ویدئو شایعه کرده اند فردی که کنار دونالد ترامپ ایستاده، ملانیا نیست و بدل او است.
اخاذان خیابانی که پلیس با آنها کاری ندارد !
اخاذان خیابانی که پلیس با آنها کاری ندارد ! - با وجود آنکه همه دستگاه ها اعم از پلیس و شهرداری فعالیت پارکبانان را غیر قانونی می دانند، این افراد همچنان به دریافت پول غیرقانونی از مردم اقدام می کنند.
رفتار نامناسب قرائتی در یک برنامه زنده
رفتار نامناسب قرائتی در یک برنامه زنده - سن و سال كه بالا برود حوصله آدم كمتر مي شود. در پخش مستقيم هم اقتضائات و شرايطي است كه آقاي قرائتي به آن عادت ندارد. در همين ويدئو هم ايشان مي گويد دوربين را نگه داريد! يعني كاملا واضح است كه ايشان تصور مي كرده در يك برنامه ضبطي سخنراني مي كند!
خودروهای بی کیفیت اینگونه تولید میشوند
خودروهای بی کیفیت اینگونه تولید میشوند - کارخانه ایران خودروی مشهد در۶۰کیلومتری جاده مشهد به نیشابور و در منطقه‌ای به نام شهر جدید بینالود قرار دارد. این کارخانه دارای خطوط تولید بدنه، رنگ، تزئینات و تکمیل کاری است و در زمینی به مساحت ۷۳۰هکتار با هدف تولید۱۰۰هزار دستگاه خودروی سواری در سال ۱۳۸۷ آغاز بکار کرده است.
حمله خانم نماینده با پایه میکروفن به معاون استاندار
حمله خانم نماینده با پایه میکروفن به معاون استاندار - هاجر چنارانی نماینده نیشابور سخنرانی معاون استاندار خراسان رضوی را بخاطر استفاده سهوی از کلمه خراسان غربی در سخنرانی گذشته به هم زد.
"اسیدپاشی اصفهان" هم‌چنان "معما"
"اسیدپاشی اصفهان" هم‌چنان "معما" - این اظهارات رییس پلیس آگاهی مسیر عجیب خود را ادامه داد تا به اینجا رسید که توپ عدم دستگیری اسیدپاش را به زمین رسانه‌ها انداخت. او گفت: "این در شرایطی بود که این فرد در شرایط زمانی آن موقع به‌دنبال حساسیت بالایی که در رسانه‌ها و جامعه ایجاد شد، در نیمه راه، از ادامه مسیرش منصرف شد."
حاشیه های مراسم ختم داود احمدی‌نژاد
حاشیه های مراسم ختم داود احمدی‌نژاد - مراسم ترحیم مرحوم داود احمدی‌نژاد برادر رئیس جمهور سابق کشورمان عصر دیروز در مسجد امام خمینی(ره) شهرک شهید محلاتی برگزار شد.
دختر شطرنج‌باز ایرانی به تیم ملی آمریکا پیوست
دختر شطرنج‌باز ایرانی به تیم ملی آمریکا پیوست - دختر شطرنج‌باز ایرانی که به دلیل حضور بدون حجاب در رقابت‌های بین‌المللی از تیم ایران اخراج شد، به تیم ملی آمریکا پیوست.
میلیاردر ایرانی بار دیگر خودرویBMW خود را به آتش کشید
میلیاردر ایرانی بار دیگر خودرویBMW خود را به آتش کشید - فیلم / آقا این ماشینو بفروش یک پراید بخر راحت شو.
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان - مرضیه ابراهیمی در جریان اسیدپاشی یکی از قرنیه‌هایش را از دست داد و بدنش نیز به‌ شدت آسیب دید و یک قسمت از سرش سوراخ شد.
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس - عقد «بهاره رهنما» و همسرش در حرم امام رضا (ع)
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما - بهاره رهنما که بیشتر کارهای او با مضمون ظنز و کمدی است . روز شنیه 4 شهریور با امیر خسرو عباسی ازدواج کرد.
فیلم حضور تینا آخوندتبار در مسابقات بوکس!
فیلم حضور تینا آخوندتبار در مسابقات بوکس! - این بازیگر ایرانی که مدتهاست خبری از حضور او در عرصه هنر نیست برای اولین بار مقابل حریف چینی مسابقه داد.
جشن تولد ۶۰ سالگی مهرانه مهین‌ترابی
جشن تولد ۶۰ سالگی مهرانه مهین‌ترابی - جمعه ۲۰ مرداد بیست و پنجمین مراسم «تولد ماه» به مناسبت سالروز تولد مهرانه مهین‌ترابی، بازیگر سینما و تلویزیون، با حضور جمعی از هنرمندان در موزه هنرهای دینی برگزار شد.
حرکات عجیب احمدی  نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان!
حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان! - حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات حمید بقایی از دوران زندان کوتاه مدتش
    پربازدیدها