دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ / Monday, 23 October, 2017

ریشه نظام سیاسی آمریکا و اسراییل


ریشه نظام سیاسی آمریکا و اسراییل
دولت فدرال آمریكا هرگز نمی‌تواند به اسراییل "نه" بگوید، چرا كه اساسا بسیاری از قوانین این كشور در راستای تامین منافع اسراییل تدوین شده و لابی صهیونیست‌ها در كاخ سفید نه تنها نفوذ دارد كه نقش آفرین نیز می‌باشد و متاسفانه روز به روز بر میزان این نقش و نفوذ بر دولت فدرال آمریكا نیز می‌افزاید.
حمایت‌های غیر اصولی آمریكا از جنایت‌های روزافزون رژیم افراطی اسرائیل، وابستگی سیاست خارجی این كشوربه محافل و لابی صهیونیستی را آشكار می‌سازد.
چندی پیش روزنامه نیویورك تایمز در مقاله‌ای با اشاره به‌انتقاد از حمایت آمریكا از رژیم صهیونیستی، به جورج دبلیو بوش رییس جمهوری آمریكا توصیه كرد از خود شجاعت نشان داده و به اسراییل " نه " بگوید .
روند رو به‌افزایش حمایت‌های دولت فدرال آمریكا از اسراییل و موج كمك‌های واشنگتن به تل‌آویو در سالهای اخیر، موجب طرح سوالی شده است كه به راستی چرا آمریكا تا به این اندازه به اسراییل كمك می‌كند و اساسا چرا گفته‌های نیوریورك تایمز مصداقی ندارد و چرا دولت فدرال آمریكا نمی‌تواند (و یا اساسا نمی‌خواهد) به اسراییل "نه" بگوید؟
رسیدن به پاسخ این سوال نیازمند بررسی نقش و جایگاه یهودیان است ، به خصوص آن دسته از یهودیانی كه بعدها در قالب تشكلاتی مانند "صهیونیسم" گرد آمدند.
ذكر این نكته‌نیز ضروری است كه عمده مهاجران یهود اروپایی به آمریكا نیز متعلق به لایه‌های مرفه و تحصیل كرده بودند كه با در اختیار داشتن این پشتوانه‌ها به زودی توانستند عمده جایگاه‌های بالای اجتماعی و سیاسی ایالات متحده آمریكا را در اختیار خود قرار داده و عملا هدایت نظام اداری و سیاسی دولت آمریكا را به دست گیرند.
برای تحلیل چرایی نقش صهیونیست‌ها در نظام سیاسی آمریكا نگاه به تاریخ كارساز است.
دكتر"فرشته نورایی" در تحقیقی تحت عنوان "تاریخ تحول اجتماعی و سیاسی آمریكا " و در تایید این موضوع می‌نویسد:"در آن زمان سرزمین حاصلخیزآمریكا گروه‌های مختلف مهاجر را با امكانات و فرصت‌های مادی بسیاراستقبال می‌كرد هزاران تن از اروپاییان به دلایل متفاوت، زندگی در دنیای جدید را ترجیح دادند... یهودیان نیز كه مورد تنفر اروپاییان قرار داشتند این سرزمین‌های تازه كشف شده را برای مهاجرت مطلوب دانستند".
نكته حائز اهمیت آن است كه گسترش میل به مهاجرت در میان مردم اروپا و تحولات ناشی از نظام سرمایه‌داری در قاره سبز به خصوص در قرن هجدهم كه با شكل‌گیری نظام سیاسی در قاره‌پهناور آمریكا كه به‌طور عمده در قسمت‌های شمالی و مركزی آن قاره هم زمان شده بود،زمینه‌ای را ایجادكرد تابه موازات مهاجرت دسته‌های مختلف مذهبی به ویژه پروتستان‌ها،یهودیان نیز فرصت را مغتنم دانسته و برای رسیدن به یك سرزمین موعود و نیز كسب سرمایه‌های بیشتر مهاجرت گسترده‌ای را از اروپا به سوی آمریكا آغاز كنند.
یهودیان در اروپا از موقعیت خوبی برخوردار نبودند و همواره مسبب همه بدبختی‌ها و كمبودها به ویژه در زمینه اقتصادی بودند.برای اروپاییان ثابت شده بود كه آنها سرشاخه‌های مهم عقب‌ماندگی و بیچارگی مردم هستند.
در آن زمان یهودیان اروپا به دلیل فعالیت‌های نامشروع اقتصادی خود و مباح دانستن "ربا" و بدون‌اینكه قبحی برای درآمد نامشروع و نیز كسب پول‌های كثیف قایل شوند و یا پرهیزی از "احتكار" كالاهای اساسی و ضروری داشته باشند، مشكلات زیادی را برای اروپاییان ایجاد كرده و به همین دلیل مورد تنفر مردم بودند.
این تنفر منجر به تمایل یهودیان برای فرار و مهاجرت به سرزمین‌های تازه كشف شده از جمله آمریكا گردید و همانطور كه پیشتر نیز گفته شد، عمده مهاجران یهود كه بیشتر از میان اقشار تحصیل كرده، تجار و بازرگانان متمول بودند، بزودی‌توانستند در سرزمین‌های تازه، جایگاه‌ممتازی را در ساختارهای سیاسی و اجتماعی كسب كنند.
در آن زمان سه گروه عمده مذهب مسیحی، كواكرها، بابتیست‌ها و پیوریتن‌ها كه از فرقه‌های پروتستان اروپایی بودند نیز ضمن مهاجرت به آمریكا لایه‌های اجتماعی آن كشور را تشكیل داده و در پی‌تاسیس و پایه ریزی انجمن‌های ایالتی و ساختار سیاسی آمریكا بودند.
برخی از این گروه‌های مسیحی بعدها تحت تاثیر آموزه‌های یهودیان مهاجر قرار گرفتند.
مطالعه زندگی سیاسی و به خصوص مذهبی افرادی مانند "بنجامین فرانكلین" و "توماس جفرسون " به عنوان پایه‌گذاران آرای فلسفی آمریكا در قرن هجدهم می تواند نفوذ فرهنگ سامی در لایه‌های اجتماعی و سیاسی آمریكا را به اثبات رساند.
هرچند یهودیان به عنوان یك گروه اقلیت مهاجربه آمریكا در كنار مهاجرانی از آلمان ،ایرلند ،ایتالیا، لهستان ،چك ،اسلوواكی و لیتوانی بودند، اما همین اقلیت كوچك و ضعیف بزودی توانستن نبض اقتصاد آمریكا را در اختیار خود گیرند و قوانین این كشور را با توجه به منافع خود تدوین كنند.
یهودیان مهاجر كه درصد بالایی از آنان را تحصیل كرده‌ها و سرمایه داران با افكار تند رادیكالیزم ،تشكیل می‌دادند،به دلیل داشتن تخصص‌های سیاسی و صنعتی مطلوب، هم زمان با تشكیل انجمن‌های ایالتی آمریكا، به تدریج به‌این انجمن‌ها وارد شده و بسیاری از كارهای كلیدی و سمت‌های مدیریتی در نظام نوپای آمریكا را تحت كنترل خود در آوردند.
با مهاجرت این گروه‌ها، بعدها با تلاش استعمار انگلیس، محافل قدرتمند و ذی‌نفوذ یهودیان افراطی و تشكیل‌دهنده سازمان‌های جهانی صهیونیستی‌در آمریكا توانستند ضمن استفاده از ساختارقدرت دولت فدرال آمریكا و فریب دادن سیاستمداران حاكم بر فلسطین و نیز تهدید مردم و انجام جنایت‌های غیرانسانی ، موجودیت دولت غیر قانونی اسراییل را پی ریزی كنند.
"ماكسیم رودنسون " در كتاب "اسراییل و اعراب " می‌نویسد:" اقلیت یهودیان مهاجر آمریكا كه در نظام نوپای سیاسی آن كشور به نوعی قدرت‌یافته و از یك انسجام شكلی برخوردار شده بودند ضمن تبادل نظر با سایر گروه‌ها و محافل افراطی در اروپا، رفته‌رفته گروه‌افراطی‌تری را تحت‌نام "صهیونیسم" سازماندهی و تشكیل داد."
گرچه تشكیل "صهیونیسم" مغایر با روحیه بسیاری از یهودیان در سراسر جهان بود، اما این گروه‌های افراطی یهود كه با پشتیبانی بلا انكار سردمداران آمریكا (استعمار تازه بنیان‌گذاری شده) شكل گرفت و توانست حركت خزنده خود را در سرزمین‌های اشغالی فلسطین شكل داده و ساماندهی كند.
لابی صهیونیست‌ها نیز با تقویت و محكم كردن پایه‌های تشكیلاتی و جایگاه خود و با تاسیس گروه‌های مقتدر سیاسی و اقتصادی و به راه انداختن محافل پرنفوذ و ذی نفوذ قدرتمند در نظام سیاسی و اجتماعی ایالات متحده آمریكا، حضور خود را در لایه‌های تصمیم ساز و بازیگردان دولت آمریكا تثبیت كرد.
تاثیر صهیونیست‌ها در تصمیمات بین‌المللی آمریكا به‌حدی بود كه در برخی از موارد حیرت ناظران و سیاستمداران جهان را برمی انگیخت.
این نقش تاآنجا پیش رفت كه بعدازتشكیل دولت صهیونیستی در سال ?????? میلادی در كمال ناباوری دولت آمریكا حمایت‌های ویژه‌ای را از رژیم اشغالگر قدس انجام داد.
بر پایه این روند، حمایت غیرعقلایی و غیرمنطقی آمریكااز اسراییل را نیز می‌توان ناشی از نفوذ بلاانكار صهیونیست‌ها در دستگاه سیاست‌گذاری آمریكا ارزیابی كرد.
به عبارت دیگر، رفتارهای استعماری رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی را كه ناشی از آموزه‌های تاریخی گروه‌های افراطی یهود است، می‌توان با ویژگی‌های بارز نظام سرمایه داری آمریكا كه همواره در صدد استعمار و بهره‌برداری از دسترنج كشورها و ملت‌ها است، برابر دانست.
"آنتونی لوییس" یكی از نویسندگان آمریكایی در این خصوص می‌گوید: "این واقعیت غیرقابل گریزی است كه اسراییل مناطق اشغالی را استعمار كرده است و آمریكا مسئولیت سنگینی در قبال این " تاریخ فاجعه بار " دارد." به اعتقاد برخی گروه‌های افراطی یهود، اسراییل نه تنها كشوری مجزا از ایالات متحده‌آمریكا به شما نمی‌رود، بلكه ساختار نظام سیاسی رژیم تل‌آویو به گونه‌ای طراحی شده است كه هرگز نمی‌تواند خود را جدا از "آمریكا" ببیند.
به عبارت دیگر دولت فدرال آمریكا هرگز نمی‌تواند به اسراییل "نه" بگوید، چرا كه اساسا بسیاری از قوانین این كشور در راستای تامین منافع اسراییل تدوین شده و لابی صهیونیست‌ها در كاخ سفید نه تنها نفوذ دارد كه نقش آفرین نیز می‌باشد و متاسفانه روز به روز بر میزان این نقش و نفوذ بر دولت فدرال آمریكا نیز می‌افزاید.

منبع:سایت موعود

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
موزه ذخایر ژنتیک , صندوق های ببیمه ای , میلین , باشگاه بارسلونا , دبیرکنگره موسیقی , گیم آف ترونز , قیمت گذاری دارو , دکترا , ایمان عطار زاده , روستای دوما , افزایش مصرف اب شرب , پیام مشارکت حداکثری , تیم گیتی پسند , جشنواره فیلم حسنات , اعلام عدم پایبندی ایران به برجام از سوی ترامپ , عكس زن , امام جمعه اهل سنت ایرانشهر , اتحادیه اروپا و آمریکای جنوبی , 19 کشور , حمیدرضا کمالی , انتخاب اعضای دولت , کلانتری 130 , جان برکاو , نهایی شدن , تامین برنامه , دانشجویان تانزانیایی , قمر ماه , نیروگاه برق هسته ای بوشهر , رشید طغرل , جایگاه سی ان جی , وفادار , مستطیل سبز , جگوار لندروور , امید مصطفوی , دانشجویان ایرانی مقیم آنکارا , خارق العاده , مهمان، , شورای روابط خارجی , سیم‌کارت‌ها , نمایش افرا , نمایشگاه فوتونیک آلمان , «تاریخ به روایت مردم» , لعل خاموش , فیلم «پسربچه» , شعر امروزشعر دیروز , علی اکبر شامانی , ورزش کارگران , طرح توسعه فرودگاه , محصولات پر چرب , روانشناس تربیتی ,

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند
گلابتون , جدول بودجه (به ۱۰۰۰۰ وون) , گریستن لیلی در هوای آشنا، و موج درونه را بدین غزل آب... , طرح‌های افشان , منوچهر مطیعی تهرانی , جشن‌ها و سرورها (۹) , ایل شوهان , درد دلم را طبیب چاره ندانست , جدول درجه حرارت (بر حسب واحد F) , نثر پارسی و نویسندگان بزرگ در قرن چهارم و نیمهٔ اول قرن پنجم , رابطهٔ بازی با خلاقیت (۲) , در وحدانیت ذات باری , در عزلت و قناعت و بی‌طمعی , آریتمی قلبی و پیس‌میکرها (۲) , مستهٔ کارد (دسته کارد) , زمینه‌های جامعه‌شناختی , اتوبوس‌ها , غار رودافشان، دهكده رودافشان، دماوند , سایر بیماری‌های چشمی با واسطهٔ سلولی , درمان ,

برخی منابع مهم خبری
darshahr.ir در شهر , bankvarzesh.com بانک ورزش , iusnews.ir خبرنامه دانشجویان , farapix.com فراپیکس , naftnews.net نفت , ksabz.net خانواده سبز , gerdab.ir گرداب , borhan.ir برهان , eshetab.com شتاب , itanalyze.com آی تی آنالیز , porseshnews.ir پرسش , lemonpress.ir لمون پرس , salamati.ir سلامتی , iana.ir ایانا , goal.com گل , isna.ir ایسنا , ilna.ir ایلنا , taghrib.ir مجمع جهانی تقریب , sokhanonline.ir سخن آنلاین , tejaratnews.com تجارت , taghribnews.ir تقریب , noavaranonline.ir نوآوران , qudsonline.ir روزنامه قدس , emrouziha.com امروزیها , parstourism.ir پارس توریسم , bamdadonline.com بامداد , ireconomy.ir اقتصاد ایرانی , patogh98.com پاتوق 98 , farjamnews.com فرجام نیوز , etemadnewspaper.ir روزنامه اعتماد ,

ساخت سرد خانه  ◊  09111142935
وبگردی
ایران 10 برابر فرانسه، کارخانه خودرو دارد !
ایران 10 برابر فرانسه، کارخانه خودرو دارد ! - پتروشیمی ایران تنها با یارانه و تسهیلات بسیار ارزان‌قیمت و رانتی که می‌گیرد، توانسته است سودآور باشد.
خودرو ساز شوید من حمایت میکنم (یعنی تضمین فروش داخلی هر محصولی به سه برابر قیمت با ایشان)
خودرو ساز شوید من حمایت میکنم (یعنی تضمین فروش داخلی هر محصولی به سه برابر قیمت با ایشان) - وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست بخش خصوصی با وی گفت: آیا فقط ایران خودرو و سایپا برای خودرو‌سازی ایران خلق شده‌اند و خودرو ساز دیگری نمیتواند در ایران فعالیت کند.
اظهارات جنجالی و درگیری فیزیکی بقایی با ماموران پس از دادگاهش!
اظهارات جنجالی و درگیری فیزیکی بقایی با ماموران پس از دادگاهش! - دادگاه دوم حمید بقایی،معاون اجرایی محمود احمدی نژاد بسیار جنجالی شد... / ویدیو از آپارات
همسر جهانگیری در ضیافت ناهار همسر اردوغان در کشتی!
همسر جهانگیری در ضیافت ناهار همسر اردوغان در کشتی! - همسر اسحاق جهانگیری و دیگر مقامات اجلاس دی-۸ در ضیافت ناهار همسر اردوغان را می‌بینید.
محسن افشانی باز هم جنجال آفرید.
محسن افشانی باز هم جنجال آفرید. - بتازگی فیلمی در استوری اینستاگرام خانم لنی برلین lennyberlin خواننده و دی جی اوکراینی منتشر شده که عجیب بود. حضور آقای محسن افشانی بازیگر کشورمان در کنسرت این خواننده و حضور در کنار این خانم آن هم با ظاهری نامتعارف جای سوال و تعجب دارد.
ظلمِ برخی مقامات، جمهوری اسلامی را با خود خواهد برد!
ظلمِ برخی مقامات، جمهوری اسلامی را با خود خواهد برد! - این روزها مردم حس می کنند سفره ای از پول و امکانات پهن شده و هر کسی بی توجه به کار و تلاشش و صرفا با نزدیکی به صاحبان قدرت پای آن نشسته اند و می خورند و می برند! باور کنیم ظلم و ستم اینان، همه ما را به زودی با خود خواهد برد. این روزها برخی مقامات در چشمان مردم زل می زنند و رانت دهی و رانت خواری را طبیعی و عادی جلوه می دهند و حتی طلبکار مردم هم می شوند.
میرشکاک: اختلاس مقدس شده است
میرشکاک: اختلاس مقدس شده است - خشت خام / نوبت سی و چهارم / گفتگوی حسین دهباشی با یوسفعلی میرشکاک / ویدیو از آپارات
فیلم | شخصی که کنار ترامپ ایستاده بدل ملانیاست
فیلم | شخصی که کنار ترامپ ایستاده بدل ملانیاست - فیلم - کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار این ویدئو شایعه کرده اند فردی که کنار دونالد ترامپ ایستاده، ملانیا نیست و بدل او است.
رفتار نامناسب قرائتی در یک برنامه زنده
رفتار نامناسب قرائتی در یک برنامه زنده - سن و سال كه بالا برود حوصله آدم كمتر مي شود. در پخش مستقيم هم اقتضائات و شرايطي است كه آقاي قرائتي به آن عادت ندارد. در همين ويدئو هم ايشان مي گويد دوربين را نگه داريد! يعني كاملا واضح است كه ايشان تصور مي كرده در يك برنامه ضبطي سخنراني مي كند!
حمله خانم نماینده با پایه میکروفن به معاون استاندار
حمله خانم نماینده با پایه میکروفن به معاون استاندار - هاجر چنارانی نماینده نیشابور سخنرانی معاون استاندار خراسان رضوی را بخاطر استفاده سهوی از کلمه خراسان غربی در سخنرانی گذشته به هم زد.
"اسیدپاشی اصفهان" هم‌چنان "معما"
"اسیدپاشی اصفهان" هم‌چنان "معما" - این اظهارات رییس پلیس آگاهی مسیر عجیب خود را ادامه داد تا به اینجا رسید که توپ عدم دستگیری اسیدپاش را به زمین رسانه‌ها انداخت. او گفت: "این در شرایطی بود که این فرد در شرایط زمانی آن موقع به‌دنبال حساسیت بالایی که در رسانه‌ها و جامعه ایجاد شد، در نیمه راه، از ادامه مسیرش منصرف شد."
حاشیه های مراسم ختم داود احمدی‌نژاد
حاشیه های مراسم ختم داود احمدی‌نژاد - مراسم ترحیم مرحوم داود احمدی‌نژاد برادر رئیس جمهور سابق کشورمان عصر دیروز در مسجد امام خمینی(ره) شهرک شهید محلاتی برگزار شد.
دختر شطرنج‌باز ایرانی به تیم ملی آمریکا پیوست
دختر شطرنج‌باز ایرانی به تیم ملی آمریکا پیوست - دختر شطرنج‌باز ایرانی که به دلیل حضور بدون حجاب در رقابت‌های بین‌المللی از تیم ایران اخراج شد، به تیم ملی آمریکا پیوست.
میلیاردر ایرانی بار دیگر خودرویBMW خود را به آتش کشید
میلیاردر ایرانی بار دیگر خودرویBMW خود را به آتش کشید - فیلم / آقا این ماشینو بفروش یک پراید بخر راحت شو.
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان - مرضیه ابراهیمی در جریان اسیدپاشی یکی از قرنیه‌هایش را از دست داد و بدنش نیز به‌ شدت آسیب دید و یک قسمت از سرش سوراخ شد.
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس - عقد «بهاره رهنما» و همسرش در حرم امام رضا (ع)
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما - بهاره رهنما که بیشتر کارهای او با مضمون ظنز و کمدی است . روز شنیه 4 شهریور با امیر خسرو عباسی ازدواج کرد.
حرکات عجیب احمدی  نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان!
حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان! - حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات حمید بقایی از دوران زندان کوتاه مدتش
    پربازدیدها