پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ / Thursday, 18 January, 2018

ریشه نظام سیاسی آمریکا و اسراییل


ریشه نظام سیاسی آمریکا و اسراییل
دولت فدرال آمریكا هرگز نمی‌تواند به اسراییل "نه" بگوید، چرا كه اساسا بسیاری از قوانین این كشور در راستای تامین منافع اسراییل تدوین شده و لابی صهیونیست‌ها در كاخ سفید نه تنها نفوذ دارد كه نقش آفرین نیز می‌باشد و متاسفانه روز به روز بر میزان این نقش و نفوذ بر دولت فدرال آمریكا نیز می‌افزاید.
حمایت‌های غیر اصولی آمریكا از جنایت‌های روزافزون رژیم افراطی اسرائیل، وابستگی سیاست خارجی این كشوربه محافل و لابی صهیونیستی را آشكار می‌سازد.
چندی پیش روزنامه نیویورك تایمز در مقاله‌ای با اشاره به‌انتقاد از حمایت آمریكا از رژیم صهیونیستی، به جورج دبلیو بوش رییس جمهوری آمریكا توصیه كرد از خود شجاعت نشان داده و به اسراییل " نه " بگوید .
روند رو به‌افزایش حمایت‌های دولت فدرال آمریكا از اسراییل و موج كمك‌های واشنگتن به تل‌آویو در سالهای اخیر، موجب طرح سوالی شده است كه به راستی چرا آمریكا تا به این اندازه به اسراییل كمك می‌كند و اساسا چرا گفته‌های نیوریورك تایمز مصداقی ندارد و چرا دولت فدرال آمریكا نمی‌تواند (و یا اساسا نمی‌خواهد) به اسراییل "نه" بگوید؟
رسیدن به پاسخ این سوال نیازمند بررسی نقش و جایگاه یهودیان است ، به خصوص آن دسته از یهودیانی كه بعدها در قالب تشكلاتی مانند "صهیونیسم" گرد آمدند.
ذكر این نكته‌نیز ضروری است كه عمده مهاجران یهود اروپایی به آمریكا نیز متعلق به لایه‌های مرفه و تحصیل كرده بودند كه با در اختیار داشتن این پشتوانه‌ها به زودی توانستند عمده جایگاه‌های بالای اجتماعی و سیاسی ایالات متحده آمریكا را در اختیار خود قرار داده و عملا هدایت نظام اداری و سیاسی دولت آمریكا را به دست گیرند.
برای تحلیل چرایی نقش صهیونیست‌ها در نظام سیاسی آمریكا نگاه به تاریخ كارساز است.
دكتر"فرشته نورایی" در تحقیقی تحت عنوان "تاریخ تحول اجتماعی و سیاسی آمریكا " و در تایید این موضوع می‌نویسد:"در آن زمان سرزمین حاصلخیزآمریكا گروه‌های مختلف مهاجر را با امكانات و فرصت‌های مادی بسیاراستقبال می‌كرد هزاران تن از اروپاییان به دلایل متفاوت، زندگی در دنیای جدید را ترجیح دادند... یهودیان نیز كه مورد تنفر اروپاییان قرار داشتند این سرزمین‌های تازه كشف شده را برای مهاجرت مطلوب دانستند".
نكته حائز اهمیت آن است كه گسترش میل به مهاجرت در میان مردم اروپا و تحولات ناشی از نظام سرمایه‌داری در قاره سبز به خصوص در قرن هجدهم كه با شكل‌گیری نظام سیاسی در قاره‌پهناور آمریكا كه به‌طور عمده در قسمت‌های شمالی و مركزی آن قاره هم زمان شده بود،زمینه‌ای را ایجادكرد تابه موازات مهاجرت دسته‌های مختلف مذهبی به ویژه پروتستان‌ها،یهودیان نیز فرصت را مغتنم دانسته و برای رسیدن به یك سرزمین موعود و نیز كسب سرمایه‌های بیشتر مهاجرت گسترده‌ای را از اروپا به سوی آمریكا آغاز كنند.
یهودیان در اروپا از موقعیت خوبی برخوردار نبودند و همواره مسبب همه بدبختی‌ها و كمبودها به ویژه در زمینه اقتصادی بودند.برای اروپاییان ثابت شده بود كه آنها سرشاخه‌های مهم عقب‌ماندگی و بیچارگی مردم هستند.
در آن زمان یهودیان اروپا به دلیل فعالیت‌های نامشروع اقتصادی خود و مباح دانستن "ربا" و بدون‌اینكه قبحی برای درآمد نامشروع و نیز كسب پول‌های كثیف قایل شوند و یا پرهیزی از "احتكار" كالاهای اساسی و ضروری داشته باشند، مشكلات زیادی را برای اروپاییان ایجاد كرده و به همین دلیل مورد تنفر مردم بودند.
این تنفر منجر به تمایل یهودیان برای فرار و مهاجرت به سرزمین‌های تازه كشف شده از جمله آمریكا گردید و همانطور كه پیشتر نیز گفته شد، عمده مهاجران یهود كه بیشتر از میان اقشار تحصیل كرده، تجار و بازرگانان متمول بودند، بزودی‌توانستند در سرزمین‌های تازه، جایگاه‌ممتازی را در ساختارهای سیاسی و اجتماعی كسب كنند.
در آن زمان سه گروه عمده مذهب مسیحی، كواكرها، بابتیست‌ها و پیوریتن‌ها كه از فرقه‌های پروتستان اروپایی بودند نیز ضمن مهاجرت به آمریكا لایه‌های اجتماعی آن كشور را تشكیل داده و در پی‌تاسیس و پایه ریزی انجمن‌های ایالتی و ساختار سیاسی آمریكا بودند.
برخی از این گروه‌های مسیحی بعدها تحت تاثیر آموزه‌های یهودیان مهاجر قرار گرفتند.
مطالعه زندگی سیاسی و به خصوص مذهبی افرادی مانند "بنجامین فرانكلین" و "توماس جفرسون " به عنوان پایه‌گذاران آرای فلسفی آمریكا در قرن هجدهم می تواند نفوذ فرهنگ سامی در لایه‌های اجتماعی و سیاسی آمریكا را به اثبات رساند.
هرچند یهودیان به عنوان یك گروه اقلیت مهاجربه آمریكا در كنار مهاجرانی از آلمان ،ایرلند ،ایتالیا، لهستان ،چك ،اسلوواكی و لیتوانی بودند، اما همین اقلیت كوچك و ضعیف بزودی توانستن نبض اقتصاد آمریكا را در اختیار خود گیرند و قوانین این كشور را با توجه به منافع خود تدوین كنند.
یهودیان مهاجر كه درصد بالایی از آنان را تحصیل كرده‌ها و سرمایه داران با افكار تند رادیكالیزم ،تشكیل می‌دادند،به دلیل داشتن تخصص‌های سیاسی و صنعتی مطلوب، هم زمان با تشكیل انجمن‌های ایالتی آمریكا، به تدریج به‌این انجمن‌ها وارد شده و بسیاری از كارهای كلیدی و سمت‌های مدیریتی در نظام نوپای آمریكا را تحت كنترل خود در آوردند.
با مهاجرت این گروه‌ها، بعدها با تلاش استعمار انگلیس، محافل قدرتمند و ذی‌نفوذ یهودیان افراطی و تشكیل‌دهنده سازمان‌های جهانی صهیونیستی‌در آمریكا توانستند ضمن استفاده از ساختارقدرت دولت فدرال آمریكا و فریب دادن سیاستمداران حاكم بر فلسطین و نیز تهدید مردم و انجام جنایت‌های غیرانسانی ، موجودیت دولت غیر قانونی اسراییل را پی ریزی كنند.
"ماكسیم رودنسون " در كتاب "اسراییل و اعراب " می‌نویسد:" اقلیت یهودیان مهاجر آمریكا كه در نظام نوپای سیاسی آن كشور به نوعی قدرت‌یافته و از یك انسجام شكلی برخوردار شده بودند ضمن تبادل نظر با سایر گروه‌ها و محافل افراطی در اروپا، رفته‌رفته گروه‌افراطی‌تری را تحت‌نام "صهیونیسم" سازماندهی و تشكیل داد."
گرچه تشكیل "صهیونیسم" مغایر با روحیه بسیاری از یهودیان در سراسر جهان بود، اما این گروه‌های افراطی یهود كه با پشتیبانی بلا انكار سردمداران آمریكا (استعمار تازه بنیان‌گذاری شده) شكل گرفت و توانست حركت خزنده خود را در سرزمین‌های اشغالی فلسطین شكل داده و ساماندهی كند.
لابی صهیونیست‌ها نیز با تقویت و محكم كردن پایه‌های تشكیلاتی و جایگاه خود و با تاسیس گروه‌های مقتدر سیاسی و اقتصادی و به راه انداختن محافل پرنفوذ و ذی نفوذ قدرتمند در نظام سیاسی و اجتماعی ایالات متحده آمریكا، حضور خود را در لایه‌های تصمیم ساز و بازیگردان دولت آمریكا تثبیت كرد.
تاثیر صهیونیست‌ها در تصمیمات بین‌المللی آمریكا به‌حدی بود كه در برخی از موارد حیرت ناظران و سیاستمداران جهان را برمی انگیخت.
این نقش تاآنجا پیش رفت كه بعدازتشكیل دولت صهیونیستی در سال ?????? میلادی در كمال ناباوری دولت آمریكا حمایت‌های ویژه‌ای را از رژیم اشغالگر قدس انجام داد.
بر پایه این روند، حمایت غیرعقلایی و غیرمنطقی آمریكااز اسراییل را نیز می‌توان ناشی از نفوذ بلاانكار صهیونیست‌ها در دستگاه سیاست‌گذاری آمریكا ارزیابی كرد.
به عبارت دیگر، رفتارهای استعماری رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی را كه ناشی از آموزه‌های تاریخی گروه‌های افراطی یهود است، می‌توان با ویژگی‌های بارز نظام سرمایه داری آمریكا كه همواره در صدد استعمار و بهره‌برداری از دسترنج كشورها و ملت‌ها است، برابر دانست.
"آنتونی لوییس" یكی از نویسندگان آمریكایی در این خصوص می‌گوید: "این واقعیت غیرقابل گریزی است كه اسراییل مناطق اشغالی را استعمار كرده است و آمریكا مسئولیت سنگینی در قبال این " تاریخ فاجعه بار " دارد." به اعتقاد برخی گروه‌های افراطی یهود، اسراییل نه تنها كشوری مجزا از ایالات متحده‌آمریكا به شما نمی‌رود، بلكه ساختار نظام سیاسی رژیم تل‌آویو به گونه‌ای طراحی شده است كه هرگز نمی‌تواند خود را جدا از "آمریكا" ببیند.
به عبارت دیگر دولت فدرال آمریكا هرگز نمی‌تواند به اسراییل "نه" بگوید، چرا كه اساسا بسیاری از قوانین این كشور در راستای تامین منافع اسراییل تدوین شده و لابی صهیونیست‌ها در كاخ سفید نه تنها نفوذ دارد كه نقش آفرین نیز می‌باشد و متاسفانه روز به روز بر میزان این نقش و نفوذ بر دولت فدرال آمریكا نیز می‌افزاید.

منبع:سایت موعود

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

انکار هولوکاست


انکار هولوکاست
در صورتی که رقم شش میلیون صحیح است واتاق‌های گاز نیز وجود داشته‌اند، نیازی به سرکوب مخالفان با سلاح قانون نیست. در چنین شرایطی باید بتوان دلایل را نشان داد
آمائودروز اولین کسی نیست که براساس قانون ضدنژادپرستی تنبیه می‌شود. در ماه ژوییه ۱۹۹۸، یک دادگاه سوئیسی دو تجدیدنظر طلب به نام‌های یورگن گراف و گردهارد فورستر را به جریمه و زندان به دلیل نوشتن وانتشار کتاب‌های ضدیهود محکوم کرد
در تاریخ ۱۰ آوریل ۲۰۰۰ یک دادگاه سوئیسی معلم بازنشسته و متخصص تبلیغات ۷۹ ساله‌ای به نام گاستون آرماند آمائودروز را به دلیل انکاروجود اتاق‌های گاز در اردوگاههای آلمان در جنگ جهانی دوم محکوم به زندان کرد.
آمائودروز به جرم بی‌اعتنایی به قانون پنج ساله ضد نژادپرستی سوئیس که براساس آن “انکار، تقلیل یا هرگونه توجیه نسل کشی یا سایر جنایات برعلیه بشریت” جنایت تلقی می‌شود، مجرم شناخته شد. براساس حکم دادگاه او قانون را با توزیع کتابهای تجدیدنظرطلبی در تاریخ و نیز با انتشار دو مقاله در سال ۱۹۹۵ در خبرنامه کوریر دوکانتیننت نقض کرده بود. در یکی از آن مقالات او نوشته است: “به نوبه خود من موضع خود را اعلام می‌کنم؛ من اعتقادی به اتاق‌های گاز ندارم. اگر دلیلی مبنی بر وجود آنها ارائه شود من آن را باور می‌کنم ولی از آنجا که چند دهه منتظر این دلیل بوده‌ام، فکر نمی‌کنم به این زودی ارائه شود.”
علاوه بر حبس غیرتعلیقی، دادگاه جنایی لوزان او را محکوم به پرداخت جریمه‌ای بالغ بر ۱۰۰۰ فرانک سوئیس (در حدود ۶۰۰ دلار) به هریک از چهار طرف غیرنظامی دعوا کرد: فدراسیون جوامع یهودی سوئیس، اتحاد بین‌المللی بر علیه نژادپرستی و ضدیت با یهود که مقر آن در پاریس است، انجمن پسران و دختران یهودیان رانده شده از فرانسه و یک بازمانده اردوگاههای مرگ یهودیان. آمائودروز همچنین ممکن است محکوم به پرداخت هزینه محاکمه و نیز هزینه‌های انتشار اطلاعیه مربوط به حکم دادگاه در سه روزنامه و یک بولتن رسمی شود.
گروههای یهودی رضایت خود را از این قضاوت که آمائودروز برای آن تقاضای استیناف داده است، اعلام کرده‌اند.
محاکمه سه روزه (آوریل ۳-۵) اولین حضور او در دادگاه برای مطالبی است که نوشته و منتشر کرده بود. به مدت نیم قرن آمائودروز در خبرنامه کوریر خود را بدون ناراحت کردن یهودیان کشور یا جامعه سوئیس منتشر کرده است.
● زنده باد تجدیدنظر طلبی!
کمی قبل از شروع محاکمه آمائودروز یک مقاله تعمدا تحریک آمیز با عنوان “زنده باد تجدیدنظر طلبی”‌نوشت که در شماره آوریل ۲۰۰۰ (شماره ۴۱۸) خبرنامه کوریر وی منتشر شد. در آن مقاله آمده است: “تجدیدنظر طلبی آمده است تا “قطعیات” ما را به چالش بکشد، حتی آنهایی که ظاهرا از بقیه محکم‌ترند. این روش شناسی که دانشمندان با آن آشنایی کامل دارند، در تمام زمینه‌های دانش مصداق دارد.
در برخی کشورها تعصب خاصی بر روی رقم شش میلیون یا اتاق‌های گاز وجود دارد. در سوئیس بخش ۲۶۱ قانون جنایی... که هدف ظاهری آن ممانعت از “تبعیض نژادی”‌است، تعریفی از جرم ارائه نداده است و تعریف آن را به عهده قضات گذاشته است که می‌توانند متهم را به اختیار خود محکوم کرده یا تبرئه کنند. ولی یکی به من بگوید بحث در مورد رقم شش میلیون چه ارتباطی با تبعیض نژادی دارد؟...
به عنوان کسی که به دلیل تجدیدنظر طلبی کیفرخواست بر علیه او صادر شده است، تکرار می‌کنم:
رقم شش میلیون غیر ممکن است!
من اعتقادی به اتاقهای گاز ندارم چون دلیلی بر وجود آنها نیست.
محاکمه من یک محاکمه کاملا سیاسی است؛ حکم دادگاه کاملا مبتنی بر ملاحظات مقطعی است.
من ترجیح می‌دهم از وجدان خود تبعیت کنم تا این قانون غیراخلاقی و جنایی و اتهام خود را می‌پذیرم. “زنده باد تجدیدنظر طلبی!”
آمائودروز در شهادت هنگام محاکمه خود ضمن تکرار تردیدهای خود در رابطه با فقدان دلیل برای وجود اتاق‌های گاز گفت امکان ندارد شش میلیون یهودی توسط مقامات آلمانی طی جنگ جهانی دوم کشته شده باشند.
از آمائودروز پرسیدند چرا بعد از اعمال قانون ضدنژادپرستی سوئیس در سال ۱۹۹۵ همچنان به تکرار عدم اعتقاد خود به رقم شش میلیون و وجود اتاق‌های گاز ادامه داده است، او پاسخ داد که در این قانون چیزی در مورد اتاق‌های گاز یا رقم شش میلیون نیامده است و او نمی‌دانسته که پرداختن به این دو موضوع ممنوع است. او اضافه کرد:
“در صورتی که رقم شش میلیون صحیح است واتاق‌های گاز نیز وجود داشته‌اند، نیازی به سرکوب مخالفان با سلاح قانون نیست. در چنین شرایطی باید بتوان دلایل را نشان داد .وجود بخش ۲۶۱ (قانون ضد نژادپرستی)‌بهترین استدلال در مقابل نسخه استاندارد سرنوشت یهودیان در جنگ جهانی دوم است. با توجه به اهتمامی که رسانه‌ها به تبلیغ آن نسخه دارند، تردید کردن در آن یک تکلیف است.”
از او پرسیده شد که چرا همچنان در مورد هولوکاست ابراز تردید می‌کند؟ وی پاسخ داد:‌”چون گروه فشار همچنان به تبلیغات خود ادامه می‌دهد.”
● نیم قرن از خودگذشتگی
آمائودروز متولد لوزان در دسامبر ۱۹۲۰ مولف سه کتاب است. دارای مدارک دانشگاهی در زمینه علوم سیاسی و اجتماعی است و مدتی به عنوان معلم زبان کار کرده است. زمانی که ۲۸ سال داشت، تردید خود را در رابطه با اتاق‌های گاز زمان جنگ آلمانی‌ها در کتاب خود به نام بازپرس اولین محاکمه نورنبرگ (پاریس، ۱۹۴۹) ابراز کرد. او نقش مهمی در تاسیس سازمان “نظم اروپایی جدید” که مقر آن در زوریخ است، در سال ۱۹۵۱ داشت. این سازمان یک سازمان ضد سرمایه‌داری و ضدکمونیستی با چشم‌اندازی نژادگرایانه است که تا حدودی از نوشته‌های فیلسوف ایتالیایی ژولیوس اوولا (۱۸۹۸-۱۹۷۴) تاثیر پذیرفته است.
از سال ۱۹۴۶ او دبیر و ناشر خبرنامه کوریر دوکانتیننت بوده است که خبرنامه‌ای فرانسوی زبان با شمارگانی در حدود ۴۰۰ است که سالی ده بار منتشر می‌شود.
آمائودروز اولین کسی نیست که براساس قانون ضدنژادپرستی تنبیه می‌شود. در ماه ژوییه ۱۹۹۸، یک دادگاه سوئیسی دو تجدیدنظر طلب به نام‌های یورگن گراف و گردهارد فورستر را به جریمه و زندان به دلیل نوشتن وانتشار کتاب‌های ضدیهود محکوم کرد.
نکته مهم آن محاکمه شهادت مهندس اتریشی ولفگانگ فروهلیش بود که به دادگاه گفت کشتار جمعی با استفاده از گاز زیکلون در اردوگاههای زمان جنگ آلمان از نظر فنی غیرممکن است.
هنگامی که او صحبت می‌کرد از طرف دادستان تهدید به متهم شدن به مخالفت با هولوکاست به دلیل ادای شهادت تحت سوگند شد. حتی وکلای مدافع نیز در این مورد خطر متهم شدن را به جان خریدند تا به دادگاه نشان دهند نقطه نظرات موکل آنها مبتنی بر حقیقت است.
● سه شاهد یهودی
دادستان با اجازه دادگاه سه شاهد از بازماندگان هولوکاست به نام‌های تومان، رایش و کلاین را به جایگاه فرا خواند. دادگاه درخواست وکیل آمائودروز را برای قرائت شهادت‌های پروفسور رابرت فوریسون از پیشگامان نهضت تجدیدنظرطلبی در اروپا و اریک دلکروا وکیلی که در چندین مورد دفاع از طرفداران تجدیدنظر طلبی را در فرانسه بر عهده داشته است، رد کرد. شهادت فوریسون بدون هیچ دلیلی رد شد (هم در زمان تقاضا و هم در طی محاکمه و صدور حکم.) در مورد رد شهادت دلکروا نیز قاضی توضیح بسیار پیچیده‌ای داد.
پوشش رسانه‌های رسمی به محاکمه آمائودروز همان گونه که انتظار می‌رفت، جهت دار بود. معتبرترین روزنامه سوئیس به نام اخبار زوریخ جدید در شماره مورخ ۱۱ آوریل (صفحه ۳) به خوانندگان خود گفت:‌”در عین حال که (آمائودروز) قبول دارد انسان‌ها در اردوگاهها عذاب کشیده‌اند، ولی اعتقادی به وجود اتاق‌های گاز ندارد. طبیعتا احضار سه شاهد به دادگاه که خود اتاق‌های گاز را تجربه کرده بودند، تاثیری بر این اعتقاد آمائودروز نداشت.”
به گفته یورگن گراف که خود در جریان محاکمه حضور داشت، در حقیقت هیچ یک از سه شاهد یهودی گزارشی از تجربه خود در رابطه با اتاق‌های گاز ارائه نکرد. هیچ یک از آنها ادعا نکرد که شاهد کشتن انسانها با گاز بوده است.
شاهد رایش که زمان جنگ در اردوگاه اجباری و نیز در اردوگاههای گروس روزن و بوخنوالد زندانی بوده است، به دادگاه گفت که او هرگز اتاق گاز ندیده است. شهود دیگر تومان و کلاین که طی جنگ در اردوگاه آشویتس بیرکنو نیز حضور داشته‌اند، ادعای دیدن کشته شدن افراد در اتاق گاز را نکرده‌اند. آنها صرفا عنوان کردند که دیده‌اند افرادی وارد ساختمان شده‌اند بدون اینکه خارج شدن آنها را ببینند.
تومان و کلاین همچنین شهادت دادند که شعله‌های برخاسته از دودکش‌های کوره آدم سوزی بیرکنو را دیده‌اند. (البته این ادعا به دلایل فنی غیرقابل قبول است.) به گفته گراف کاملا ممکن است این که شهود عمدا دروغ نگفته باشند بلکه آنچه را که ۵۶ سال قبل دیده‌اند با آنچه که در سالهای بعد شنیده یا خوانده‌اند اشتباه گرفته باشند.
گراف می‌افزاید: “سرنوشت زمان جنگ این سه بازمانده هولوکاست به خودی خود با داستان اردوگاه‌های مرگ هولوکاست قابل جمع نیست.”‌ رایش در عین زندانی شدن در چهار اردوگاه آلمانی زمان جنگ جان سالم به در برده است. در حالی که تومان از دسامبر ۱۹۴۱ تا پایان جنگ در ۱۹۴۵ در اردوگاه‌های مختلفی بوده است، هم تومان و هم مادر او از آشویتس جان به در برده‌اند. با توجه به اینکه آمائودروز آماج حملات نه تنها دادستان بلکه چند سازمان یهودی، شامل سازمان‌های خارجی یهودی بوده است، گراف محاکمه وی را محاکمه استالینی خواند. به گفته وی:‌”این کار غیرقانونی و بدخواهانه است. محاکمه آمائودروز از حد تمام محاکمات قبلی بر علیه تجدیدنظرطلب‌ها از جمله محاکمه ناشر خود من، گرهارد فورستر (که اکنون در قید حیات نیست) و خود من فراتر رفته است.”خلاصه اینکه به گفته گراف:‌”آمائودروز با رفتار شرافتمندانه و محکمی که طی محاکمه از خود نشان داد ثابت کرد که فردی با شخصیت و با صداقت است. تفاوت بین او و متهم کنندگان او دیگر بیش از این نمی‌توانست باشد. آنها که محاکمه او را دیدند در واقع شاهد اعمال دوگونه کاملا متفاوت از انسان راست قامت بودند.”

وبگردی
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها - به‌جز وزارت ارشاد، هیچ‌یک از این 40 ارگان و نهاد در قبال میلیاردها تومان بودجه‌هایی که دریافت می‌دارند پاسخگو نبوده نیستند.
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار - ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی»
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی» - علی ربیعی وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی در گفت‌وگوی تلفنی با خانواده یکی از خدمه نفتکش «سانچی» اظهار همدردی کرد.
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی - توقف عملیات خنک سازی و مهار آتش در شب گذشته، موجب رسیدن آتش به مخازن سمت چپ کشتی و انفجارهای شدید صبح امروز شد که در نهایت پس از چند ساعت به غرق شدن کامل نفتکش ایرانی انجامید.
از «خس و خاشاک» دیروز تا «آشغال» امروز
از «خس و خاشاک» دیروز تا «آشغال» امروز - این اتفاق بیشتر از هر موضوع دیگری سبب شد تا مردم یاد خاطرات سال ۸۸ بیفتند؛ آن زمانی که یک فرد با به زبان آوردن سخنانی ناشایست و بدون تفکر، مردمی را که برای بیان خواسته‌های‌شان به خیابان‌ها آمده‌ بودند، خس و خاشاک خواند و سبب شعله‌ور شدن آتش شد.
عدالت با  6 دلار در سال!
عدالت با 6 دلار در سال! - فیلم - رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید با کنایه به واریز سود سهام عدالت گفت: به خارجی ها نگوییم این سود سهام عدالت ماست، بگوییم ما روز شش دلاری مزگان داریم.
تحقیری که در دنیا میشویم / نفتکش ایرانی خدمه ایرانی با پرچم پاناما
تحقیری که در دنیا میشویم / نفتکش ایرانی خدمه ایرانی با پرچم پاناما - اگر از همه این ابهامات در خصوص مالکیت این کشتی که بگذریم، مهم‌ترین سوالی که این روز‌ها مطرح است، به آتشی باز می‌گردد که ظاهرا قرار نیست خاموش شود و یک هفته است که می‌سوزد. حریقی که اگر نبود حادثه پلاسکو، ممکن بود آن را ناشی از بزرگ بودن سانچی و حجم زیاد بارش بدانیم یا برعکس، از ناتوانی اطفاکنندگان در این ماجرا گلایه سردهیم، اما حالا به شکل گیری ابهامی بزرگ‌تر منجر شده...
ورود بی‌چادر و باآرایش به این بیمارستان ممنوع است
ورود بی‌چادر و باآرایش به این بیمارستان ممنوع است - خانم مسئول انتظامات جلوی درمانگاه بیمارستان بقیه‌الله ایستاده، جلوی زنان مانتویی را می‌گیرد و با گرفتن کارت شناسایی به آنها چادر می‌دهد. خیلی از زنان اینجا قبل از ورود به بیمارستان مانتویی هستند اما با گذشتن از در ورودی چادری می‌شوند.
کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد
کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد - ممکن است دود وارد محیط ایزوله ای شود که احتمالا دریانوردان در آنجا حضور دارند، پرسیده ایم چرا نجاتشان تا این حد طولانی شده است؟ گفته می شود چینی ها کم کاری می کنند ناراحتم از اینکه وقتی کشتی چینی تصادف کرد همه سرنشینان آن سالم هستند اما کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد.
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت - رسانه های مطرح یونانی با انتشار تصاویری از رابطه عاطفی ملی پوش ایرانی باشگاه المپیاکوس با یک میلیاردر یونانی - آمریکایی پرده برداشتند و مدعی شدند این دو تصمیم خود را برای ازدواج قطعی کرده اند.
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟ - بخشی از تکثر مسئولیت های بعضی چهره‌های سیاسی به بی‌اعتمادی نظام به افراد کارآمد برمی‌گردد و علت دیگر این موضوع، اعتماد غیرمعقول به این افراد است. با این حال این افراد هرچقدر هم که توانمند باشند، از نظر روان شناسی و انسان شناسی در بخشی از مسئولیت های خود ناموفقند.
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود!
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود! - فیلم - حسین عطایی ۱۰ سال دارد و در حوزه طراحی مفهومی خودرو فعالیت می کند. او ۶ اختراع ثبت شده دارد، مدرسه نمی رود و از دو شرکت تسلا و ولوو دعوت به همکاری شده است. او مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه است. گفتگوی رضا رشیدپور با نابغه ١٠ساله طراحی خودرو را اینجا ببینید.
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت !
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت ! - تست برخورد جلوی خودرو با سرعت 50 کیلومتر در ساعت برای سمند TU5 ، توسط یکی از سازمانهای معتبر ارزیابی خودرو در انگلستان صورت گرفت.
کشور محل درمان آیت الله هاشمی شاهرودی مشخص شد (+عکس)
کشور محل درمان آیت الله هاشمی شاهرودی مشخص شد (+عکس) - سرانجام بعد از مدت ها سکوت درباره این که آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی برای درمان به کدام کشور رفته است، خبرگزاری اهل بیت(ع) از درمان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آلمان خبر داد و نوشت:
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه - این فیلم حواشی زیادی را در فضای مجازی به همراه داشته است.
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
    پربازدیدها