دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / Monday, 19 February, 2018

گوگل بزرگترین موتور جستجوی جهان شد


گوگل بزرگترین موتور جستجوی جهان شد
با گسترش استفاده از اینترنت در كشورهای مختلف جهان شركتهای فعال در این تكنولوژی مدرن دنیا با سودهای كلانی روبرو شدند كه نوید آینده‌ای بسیار روشن را به آنها می دهد. یكی از این شركتها شركت معروف و شناخته شده گوگل است كه بر طبق گزارشهای اخیرش سود كلانی در سه ماه دوم سال ۲۰۰۶ میلادی به دست آورد.در همین زمان شركت یاهو دست اندركاران اقتصادی وال استریت را نا امید كرد زیرا در سه ماه دوم درآمد و سود كمتری نسبت به میزان پیش بینی شده به دست آورد. ضعف اصلی این شركت ٬درآمدزایی اندك بخش تبلیغاتی آن در موتور جستجوی یاهو عنوان شد.
به گزارش شركت گوگل در سه ماه دوم سال جاری سود آوری این شركت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ برابر شد و به ۷۲۱ میلیون دلار امریكا رسید.در سه ماه دوم سال گذشته این شركت بزرگ تنها ۸/۳۴۲ میلیون دلار به دست آورد .به عبارت دقیق‌تر ارزش هر سهم شركت مذكور در سه ماه دوم سال جاری ۳۳/۲ دلار و در مدت مشابه سال قبل ۱۹/۱ دلار افزایش پیدا كرد. پیش‌بینی می شد در سه ماه دوم سال جاری ارزش هر سهم شركت گوگل در بازار جهان معادل ۲۲/۲ دلار افزایش یابد اما مقامات این شركت بزرگ با تلاشهای پیگیر توانستند ركورد تازه‌ای در عرصه اقتصادی خود به ثبت برسانند. آمارها نشان می دهد این برای هشتمین دوره متوالی است كه درآمد و سودآوری گوگل از پیش بینی هایی كه تحلیلگران و اقتصاددانان وال استریت ارایه می‌دهند بیشتر می‌شود.
در سه ماه دوم سال ۲۰۰۶ میلادی درآمد این شركت امریكایی ۴۶/۲ میلیارد دلار بود كه در مقایسه با سال گذشته ۷۷ درصد رشد داشته است. در مدت مشابه سال ۲۰۰۵ میلادی شركت گوگل ۳۸/۱ میلیارد دلار درآمد به دست آورد.رشد سودآوری این شركت سبب شد تا بازار سهام آن رونق بیشتری پیدا كند و زمینه برای اصلاح ضعف‌ها و كاستی‌ها فراهم شود.اریك اشمیت٬ یكی از مدیران اجرایی گوگل عقیده دارد در حال حاضر شرایط برای رشد اقتصادی گوگل مهیا است. این شركت می‌تواند با كنترل صحیح اوضاع آینده روشنی را برای خود رقم بزند.وی پیش بینی می‌كند در دوره سه ماهه جاری و دوره‌های آتی همچنان روند رشد درآمد و سودآوری این شركتها ادامه یابد و اقتصاد این صنعت با تحولاتی بنیادین مواجه شود و شركت ارایه‌دهنده بزرگترین موتور جستجوی جهان را بازهم قویتر سازد.
یكی از دلایل پیشی گرفتن سودآوری و درآمد گوگل از میزان پیش بینی ها كاهش نرخ مالیات بود.در سه ماه دوم سال جاری نرخ مالیات برای شركت گوگل ۲۶ درصد اعلام شد در حالیكه گوگل متوسط نرخ مالیات برای سال ۲۰۰۶ میلادی را برابر با ۳۰ درصد برآورد كرده بود.در سه ماه اول سال جاری نرخ مالیات این شركت ۲۷ درصد بوده است و پیش‌بینی می‌شود در نیمه دوم سال جاری این نرخ افزایش یابد.روشن است افزایش نرخ مالیات سبب خواهد شد تا درآمد خالص و سودآوری خالص این شركت تنزل یابد زیرا بخش بیشتری از درآمد این شركت صرف پرداخت مالیات خواهد شد.
خلاصه رشد تقاضای استفاده از اینترنت در جهان سبب شد تا گوگل زمینه را برای توسعه این شركت فراهم آورد.در سه ماه اول و دوم سال جاری ساختمانهای تازه‌ای برای شركت گوگل احداث شد و هزاران نفر به استخدام این شركت درآمدند.در سه ماه گذشته شركت ۸ ساله گوگل ۱۱۵۲نفر را به خانواده كارمندان خود اضافه كرد و هم اكنون ۷۹۴۲ نفر در این شركت مشغول به كار هستند. این شركت سرمایه‌گذاری‌های كلانی در بخش ساخت كامپیوترهای تازه با قابلیت‌های بیشتر انجام داده است كه بهره‌برداری از آنها در سال‌های آتی صورت خواهد گرفت.
اشمیت در مصاحبه‌ای كه برای توضیح در مورد دلایل رشد بی سابقه سودآوری این شركت در سه ماه دوم سال جاری انجام داده بود اعلام كرد مهندسان گوگل در سه ماه مورد بررسی ۱۴تغییر عمده را در فرمول موتورهای جستجو ایجاد كرده‌اند تا بتواند فضای بیشتری را برای جذب آگهی‌ها و دیگر فعالیتهای درآمدزا ایجاد نمایند. این مهندسان درصدد ایجاد تغییرات بیشتر در موتور جستجوی گوگل هستند و انتظار می‌رود با تكمیل این طرح تا پایان سال جاری محبوبیت و مقبولیت گوگل در جهان باز هم افزایش یابد. وی با اشاره به عملكرد مناسب گوگل در سه ماه دوم افزود: در اغلب مواقع بزرگتر شدن یك شركت سبب كاهش نرخ رشد آن می‌شود اما در مورد گوگل وضعیت كاملا متفاوت است. این شركت علیرغم رشد شمار كارمندان و بزرگ شدن حوزه فعالیتش در سالهای اخیر توانست با ابداع و نوآوری در بخشهای مختلف بر محبوبیت خود بیفزاید و نرخ رشد درآمد و سودآوری خود را افزایش دهد. این موفقیتی بی سابقه برای ما محسوب می‌شود و انگیزه لازم برای ادامه فعالیتها را برای ما ایجاد می‌كند و تضمینی برای رشد بیشتر گوگل در سالهای آتی است. وی خلاقیت را اصلی‌ترین عامل رشد گوگل می‌داند و ادامه این روند را تضمینی برای حضور پررنگ این شركت در عرصه بین‌الملل قلمداد می‌كند.
به گزارش مركز تحقیقاتی و آماری كام اسكور مدیا متریكس(comScore Media Metrix) در نیمه اول سال جاری گوگل توانست ۷/۴۴ درصد از بازار موتور جستجوی ایالات متحده امریكا را از آن خود كند. این در حالیست كه در سال گذشته تنها ۹/۳۶ درصد این بازار در تصاحب شركت گوگل بود.در همین زمان شركت یاهو با تصاحب ۵/۲۸ درصد از بازار موتور جستجوی جهان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است اما با رقیب اولیه خود یعنی گوگل بیشتر از ۱۵ درصد فاصله دارد. البته برتری گوگل تنها به موتور جستجوی این شركت محدود نمی‌شود .طبق گزارشهای موجود وب سایتهای شركت گوگل نسبت به دیگر شركتها طرفدار بیشتری دارد و اكثر افرادی كه برای اولین بار از اینترنت استفاده می كنند بیش از وب سایتهای مایكروسافت و تایم وارنر جذب وب سایتهای گوگل می شوند.از طرف دیگر در سه ماه دوم سال جاری شمار افرادی كه از گوگل استفاده می كنند با ۲۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۹۵ میلیون نفر در هر ماه رسید.مركزنیلسون (Nielson) مركز رتبه بندی شبكه جهانی اینترنت در گزارش اخیر خود شركت یاهو را از نظر شمار بازدیدكنندگان امریكایی در هر ماه در صدر قرار داده است. طبق این گزارش ماهانه بیشتر از ۱۰۰ میلیون نفر از بخشهای مختلف سایت یاهو استفاده می‌كنند در حالیكه شمار امریكایی‌هایی كه در هر ماه از گوگل استفاده می‌كنند ۲/۹۵ میلیون نفر است. شایان ذكر است رشد ماهانه شمار استفاده‌كنندگان از وب سایتها و دیگر خدمات اینترنتی شركتهای مایكروسافت و تایم وارنر به ترتیب ۴ درصد و ۹ درصد بوده است.
یكی از تحلیل گران می‌گوید: جذب شمار بیشتری از افراد به وب سایتها و موتور جستجوی گوگل برای این شركت بسیار مهم است زیرا هر فردی كه روی یك آگهی تبلیغاتی كلیك كند و وارد آن سایت شود درآمدی نصیب گوگل می‌كند. روشن است هر چه شمار كاربران گوگل بیشتر باشد درآمد بیشتری نصیب این شركت می‌شود و اعتماد جهانی به این شركت افزایش می‌یابد. در سه ماه گذشته شركت گوگل ۴۳/۱ میلیارد دلار از همین راه درآمد كسب كرد كه نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن ۹۴ درصد افزایش داشته است. مقامات گوگل امیدوارند با مشاركت و همكاری نزدیكتر آنها با دیگر سایتها و شبكه های اینترنتی حجم اطلاعات موجود در موتور جستجوی خود را افزایش دهند و بر شمار بازدیدكنندگان خود بیفزایند.
مقامات گوگل دلیل رشد سودآوری خود را توسعه تكنولوژی تازه‌ای دانستند كه درآمد حاصل از تبلیغات و آگهی‌های این شركت را در هر جستجوی گوگل افزایش می‌دهد. در مقابل سایت یاهو كه در بكارگیری این تكنولوژی كندتر از گوگل عمل می‌كند اعلام كرده است تا برای استفاده از این سیستم حداقل سه ماه دیگر زمان لازم دارد و این تاخیر سه ماهه به معنای میلیاردها دلار زیان برای این شركت نسبت به رقیب بزرگ خود یعنی شركت گوگل است. خلاصه در شرایطی كه گوگل هر روز بر شمار سایت‌‌هایی كه تبلیغات وسیعی در گوگل انجام می‌دهند می‌افزاید و زمینه را برای افزایش درآمد خود فراهم می‌آورد اما شركت یاهو هنوز در حال جذب زیان حاصل از شریك تبلیغاتی خود یعنی سایت MSN متعلق به شركت مایكروسافت است كه بدون هیچ پرداختی به یاهو تنها به فروش تبلیغاتش در این سایت پر طرفدار می‌پردازد. گوگل بیشترین شمار كاربران را در‌ ‌ایالات متحده امریكا و اروپا دارد .

مونا مشهدی رجبی

منبع : مجله گسترش صنعت

مطالب مرتبط

گوگل و Thunderstone بطور عمیق جستجو میکنند


گوگل و Thunderstone بطور عمیق جستجو میکنند
اگر میخواهید یک سرویس قدیمی یا نامناسب اینترانت یا جستجوی وب را اصلاح نمایید، ابزارهای جستجو گزینهای مناسب در اختیار شما قرار میدهند. تعداد بیشماری راه‌حلهای نرمافزاری از قبیل Verity Inc. Ultraseek وجود دارند، اما زمانیکه شما نرمافزار را روی سرورتان نصب و پیکربندی نمایید، میتوانید سایتهای متعددی داشته باشید که با یک ابزار بطور کامل فهرست شدهاند. من Search Appliance GB-۱۰۰۱ Version ۴ محصول Google Inc و Search Appliance Version ۵ محصول Thunderstone Software LLC را تست کردم تا ببینم چگونه آنها در مقایسه با هم عمل میکنند. من همچنین نتایج جستجوی آنها را با نتایج دو راه حل نرمافزاری، Convera RetrievalWare و سرویس جستجوی همراه Microsoft Sharepoint portal ۲۰۰۳ مقایسه نمودم. پس از جستجوی سایت‌های متعدد اینترنت و شرکتهای دولتی در مجموع ۲۵۰۰۰ صفحه با هر چهار راه حل، ابزارها مسلما پیروز شدند و به اجرای سادهتر و نتایج بسیار مناسبتری افتخار میکردند.
ولی روی هم رفته، ابزارها در بسیاری زمینه‌ها شبیه هم هستند. هر دو ظرف چند دقیقه نصب میشوند و کیفیت جستجو از هر نظر نامحسوس بود. اینترفیس کاربر Thunderstone کمی کم ظرافت‌تر است، اما انعطافپذیری بیشتری به شما در مرورهای پیکربندی میدهد. طراحان بطور قابل ملاحظه‌های میتوانند نرمافزار جستجو را جهت نیازهای ویژه به طور دلخواه تنظیم نمایند. به علاوه، نسبت به ابزار گوگل، هزینه بسیار کمتری میپردازید. با در نظر گرفتن همه جوانب، در اغلب موقعیتها یکی از آنها کفایت میکند. من گوگل را کمی بیشتر ترجیح میدهم، زیرا امنیت سیستم تقویت میشود و پیکربندی‌های RAID آن تحمل خرابی سطح شرکت را فراهم مینمایند و چنانچه بتوانید پیکربندیهای بزرگتری فراهم کنید، گوگل امتیاز بیشتری بدست میآورد. به هر صورت، Thunderstone نشان میدهد که میتواند در زمینه کیفیت جستجوی مهم به کار خود ادامه دهد و مطمئنا بر گوگل فشار میآورد تا سیستم خودش را راه بیاندازد و ارزش بیشتری فراهم کند.
● Google Search Appliance GB-۱۰۰۱ Version ۴
مسلما، گوگل مترادف با جستجوی سریع، دقیق و ساده وب است. شهرتی که وقتی شما جستجوی شرکت را راهاندازی میکنید، انتظارات قابلیت کاربرد بالایی برای کارمندان پدید میآورد. ابزار "Google-in-a-box" که اولین بار در اوایل سال ۲۰۰۲ ارائه شد، با انتقال تجربه محصول عمومی شرکت پشت فایروال شما کار عمدهای انجام میدهد. Setup و اجرای فعلی حداقل است. آخرین نسخه در مقایسه با بررسی قبلیمان دقیقا بطور قابل توجهی عملکردهای مختص شرکت از قبیل جستجوی مداوم و مجموعههای نامحدود را اضافه میکند و از SSO یا Single Sign On مبتنی بر فرمها پشتیبانی مینماید. گوگل plug and play را به حداکثر رسانده است. من فقط یک سیم برق به ابزار رک ۲U وصل کردم. لپتاپ را به یک پورت اترنت آزاد متصل کردم تا وارد تنظیمات شبکه شوم و مشغول کار شدم. ورود به کنسول Admin از یک مرورگر، محیطی ساده برای ایجاد مجموعه‌ها، کنترل جستجوها، تنظیم دلخواه طرح کلی صفحات جستجو و تست جستجوها ارائه مینماید.
جستجو و فهرست‌سازی فوقالعاده ساده میباشند، ضمن اینکه نرمافزار بطور خودکار اعمال پیچیده بسیاری از قبیل درک اینکه چه محتوایی، از جمله metatagها را تشخیص دهد برای شما انجام میدهد. فقط وارد URLهای آغازین و چند مرحله مقدماتی دیگر، از قبیل اینکه کدام نوع فایلها را از جستجوها کنار بگذاریم، شوید و در اینجا کارتان آغاز میشود. من به‌خصوص از نمودارهایی خوشم آمد که عملکرد جستجو را ترسیم میکند. بطور کلی، ابزار توانایی‌هایی را در بر دارد که مشابه قابلیتهای نرمافزار جستجوی عمومی، از جمله غلط یاب اتوماتیک و Keymatch است که به مدیران امکان میدهد بهترین نتیجه جستجو را برای یک جستجوی معین، مشخص نمایند. در میان موارد افزوده شدهای که برای کاربران شرکت در نظر گرفته شده است، مهمترینشان Collections است که به من امکان تقسیم ایندکس اصلی به تعدادی اجزا را داد که میتوانستیم آنها را جداگانه جستجو کنم. برای مثال، شما ممکن است یک سایت درون اینترانت خود برای گروه R&D داشته باشید. یک Collection به کارمندان R&D اجازه میدهد منحصرا سایت خودشان را جستجو نمایند. همچنین راههایی جهت جستجوی سرورهای وب که از راه تایید هویت کاربران محافظت میشود و ایجاد متردف‌های مختص یک Collection ویژه - کلمات یا عباراتی که باید به عنوان مترادف بکار روند- وجود دارند.
ابزار بطور مداوم جستجو میکند و بطور خودکار فرکانس مطلوب جستجو را برای اسناد یا صفحات مشخص شناسایی مینماید. به هر صورت من میتوانستم سیستم را وادار سازم تقریبا اغلب اوقات URLهای مشخصی را جستجو نماید. در موارد اضطراری، شما میتوانید URL خاصی را درون جستجو وارد کنید تا پیدا شود. گوگل همچنین آنچه که Front Ends مینامد را هم ارائه مینماید، که به من امکان داد به سادگی فرمت خروجی کار و نتایج جستجو را تغییر دهم تا با مدل یک سایت اینترانت هماهنگ شود. The Page Layout Helper کل فرایند را قابل اطمینان میسازد. من با بررسی یکی از گزینه‌های گوگل، ادیتور XSLT Style Sheet (XSL Transformation را بکار گرفتم تا تغییرات پیچیدهتری در کد فرمت کننده اصلی ایجاد کنم.نتایج برای کاربران نهایی صرفا گوگل است. صفحات مربوط - مبتنی بر همانندیهای کلمات، لینکها و حدود صد معیار دیگر- با خطلاصه‌هایی که کلمات همانند در محتوای صفحه را highight میکنند ابتدا نمایش داده میشوند. بطورکلی، جستجوهای محتوای صفحه وب من بسیار مناسب و بی‌نهایت سریع بود.هر دو ابزار Thunderstone و گوگل برخی گزارشهای مربوط به فعالیتها را پدید میآورند که شامل عمل جستجو و صد کلمه اصلی و جستجوهای برتر است. تفاوت عمده بین این دو آن است که گوگل به شما امکان میدهد گزارشهای مربوط به استفاده را برای تحلیل در سایر پکیجها ارسال کنید.
The Google Search Appliance هم مزایا و هم معایب این روش را مشخص میکند. Setup آن بسیار ساده است و به هیچ یک از آمادهسازیهای پیچیده سند سایر راه حلهای جستجوی شرکت نیاز ندارد. به علاوه یک تجربه جستجوی آشنا و خوشایندی را برای کارمندانی که اینترانتها را جستجو میکنند و نیز برای بازدیدکنندگان وب سایتهای عمومی شما پدید میآورد. اما در مورد شرکتهایی که نیازمند جستجوی یکپارچه میباشند، شما محدود به منابع وب هستید. اگر نیازهای شما در آن محدوده است، این گزینهای عاقلانه میباشد.
● Thunderstone Search Appliance Version ۵
Thunderstone در حال تدارک تکنولوژی موتور جستجو از سال ۱۹۸۱ بوده است، ضمن اینکه برنامه کاربردی Texis اصلی شرکت Thunderstone Search Appliance آن را به کار انداخته است. نرم‌افزار بخصوص هنگامی که بخواهید میزان بالایی دادههای منسجم و محتوای در هم ریخته را مرتب کنید و سپس نتایج را به صورت دستههای طبقه‌بندی شده در آورید مناسب است. علاوه بر جستجوی عمومی وب، کاتالوگها، تبلیغات دستهبندی شده و مدیریت اسناد چند برنامه کاربردی معمول دیگر هستند. گزینه‌ها روی صفحه پیکربندی پیشرفته نامشخصترند، اما وقتی بفهمید آنها چه کاری انجام میدهند- کمک متنی خوبی ارائه می شود- Thunderstone Search Appliance گستره بینظیری را نشان میدهد. برای مثال، من جستجو را از منوهای مبتنی بر JavaScript فعال کردم، قسمتهای حفاظت شده با اسم رمز را جستجو کردم، وانواع مختلفی از فایلها، از جمله Macromedia Flash Movies را جهت جستجو مشخص نمودم. به علاوه، من اسنادی را روی سرورهای متعدد درون یک مجموعه قرار دادم. بر عکس، URL ها و محتوا را به سهولت از عمل جستجو کنار گذاشتم.
Texis Version ۵ که در اواخر آگوست به بازار عرضه شد، شامل تعدادی اصلاحات در نسخه Infoworld است که یکسال پیش آزمایش شد. مهمترین آنها یک فهرست سازی تطبیق دهنده است. به عبارت ساده، مرورگر هر صفحه یا سند را روی یک فهرست مجزا که مبتنی بر تعداد دفعاتی است که در گذشته تغییر یافته است، بازبینی مینماید. Best Best، شبیه لینکهای پشتیبانی شده در مورتورهای جستجوی تجاری، توانایی دارد، اما به دلیل اجرای ضعیف به هدف نمیرسد. ایده، وارد نمودن چند کلمه اصلی وصفحات مرتبطی که وقتی کسی آن جستجو را وارد میکند، میخواهید در بالای نتایج قرار گیرد است. متاسفانه انجام این کار نیازمند تکمیل تعدادی مراحل بود که در سراسر منوهای متعدد گسترده شده بود.
جدا از این مورد، Thunderstone Search Appliance در جاییکه اهمیت دارد کارش را خوب انجام داد: ارائه نتایج درست. گزینههای جستجوی پیشرفته Thunderstone به من امکان داد فاکتورهای ردهبندی از قبیل اهمیت تکرار یک کلمه در یک سند را تغییر دهم، که چند دفعه‌های که نتایج بهتری میخواستم به من کمک کرد. بعلاوه، من هیچ مشکلی در مورد پیکربندی تنظیمات جستجو نداشتم، بطوریکه نتایج با استفاده از یک XSL Style Sheet اختصاصی فرمت شدند. سیستم چند گزارشدهی اصلی فوری بر اساس ثبت فعالیتها ارائه میکند که شامل Top Queries و Top Query Words است. داشتن نمودار - یا حداقل راهی جهت ارسال اطلاعات گزارش به برنامه کاربردی دیگر - مفید خواهد بود.
Thunderstone انواع گوناگونی از محتوای وب را جستجو میکند و نتایج بسیار مناسبی را میدهد. گزینههای اجرا بیش از حد هستند، همانطور که راه‌های تنظیم دلخواه ظاهر اینترفیس جستجو اینگونهاند. Web Services API این امکان را به ابزار میدهد تا از طریق SOAP با سایر برنامه‌های کاربردی از قبیل پورتالها ادغام شود. (اگر میخواهید تنظیمات دلخواه فراوانی انجام دهید، Thunderstone مسیری ارتقا یافته به برنامه کاربردی کامل Texis آنها ارائه میکند). به هر صورت در رابط کاربر امکان پیشرفت وجود دارد، و برخورداری از گزینههای بیشتر از قبیل مفاهیم مرتبط، جهت فرمت نتایج مفید خواهد بود. در نهایت، هر دو ابزار آنچه قرار است انجام دهند، انجام میدهند: آنها صرفا کار میکنند. گر چه آنها مدعی جستجوی یکپارچه ممکن با اجرایهای جستجوی گران قیمت شرکت نیستند، هم ابزارهای جستجوی گوگل و هم Thunderstone در دسترس هستند، به پشتیبانی کمتری نیاز دارند و نتایج مناسبی میدهند.

رمز موفقیت بهنوش بختیاری در بازار و کسب درآمد | ساتین
بهنوش بختیاری مدتی است سردبیری مجله «دیده بان» را هم بر عهده دارد و خلاصه اینکه سرش حسابی گرم کار و زندگی است. دلیلی که باعث شد در مجله کسب و کارمان سراغ این
وبگردی
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود!
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود! - رویدادی که در بطن آن، هواپیمای ATR شرکت آسمان قرار داشت که با کد EP-ATS رجیستر شده و مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان بر آن نام «خرمشهر» را گذارده بودند. نامی که هدف از انتخاب آن هرچه بوده، حتما یادآوری سقوط خرمشهر در ابتدای جنگ تحمیلی نبوده است. رویدادی که ساعاتی پیش بار دیگر رخ داد؛ این بار با سقوط هواپیمایی که خرمشهر نام داشت.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟ - اقتصاد سیاسی - محمودسریع القلم با بیان اینکه تقابل ما با جهان هزینه دارد،گفت:»هیچ انسانی پیدا نمی شود که بگوید با ظلم موافقم هستم،اما حکمرانی در کشور باید سود و زیان کند که با چه هزینه ای می خواهد این موضوع را پیش ببرد.»
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!!
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!! - امیرقادری منتقد سینما: حاتمی کیا یک فیلم بد و کاریکاتوری ساخته است
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر - آیین اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و سید عباس صالحی وزیر ارشاد برپا شد.