یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ / Sunday, 24 June, 2018

التهاب پوستی


التهاب پوستی
تماس پوست شما با عناصر مختلف آن را به مشکلات مختلف حساس می نماید. هر ساله بیش از ۱۲ میلیون نفر در آمریکا به علت تحریک پوستی مانند التهاب پوست به پزشک مراجعه می نمایند.
درماتیت یا اگزما به یک التهاب پوستی اطلاق می گردد. درماتیت علل مختلفی دارد و به اشکال گوناگونی بروز می نماید.
▪ عموماً درماتیت به التهاب، قرمزی و خارش پوست اطلاق می گردد.
▪ درماتیت یک مشکل شایع است، ولی مسری و تهدید کننده حیات نیست.
▪ مجموعه ای از مراقبت های شخصی و داروها می توانند شما را در درمان درماتیت و علائم آن کمک نمایند.
●● علائم و نشانه ها
● انواع درماتیت عبارتند از :
درماتیت تماسی ، درماتیت عصبی ، درماتیت شوره ای ، درماتیت ناشی از تورم ، درماتیت آلرژیک و درماتیت اطراف دهان هر کدام از این درماتیت ها علائم و نشانه های متفاوتی دارند.
● علل
▪ نتیجه تماس مستقیم با یک عامل محرک و یا آلرژی زا می باشد.
▪ محرک های شایع عبارتند از : صابون های شستشوی لباس، صابون های معمولی و شوینده.
▪ آلرژن های احتمالی عبارتند از : ابریشم ، فلزاتی نظیر نیکل ، جواهرات، عطر، مواد آرایشی، رنگ مو ، علفهای هرز نظیر : پیچک سمی و نئومایسن (یک جزء شایع در کرم های آنتی بیوتیکی موضعی)
▪ مواد محرک زمان و مقادیر بیشتری را نسبت به آلرژن ها نیاز دارند تا باعث ایجاد درماتیت شوند.
▪ اگر شما به یک آلرژن حساس باشید، فقط یک تماس مختصر با یک مقدار، کم کافی است تا منجر به بروز درماتیت گردد.
● درماتیت عصبی
لباس تنگ و خاراندن پوست منجر به بروز این نوع درماتیت می گردد. این تحریک شما را به تکرار سائیدن پوست خود وادار نماید. شایعترین مکان ها عبارتند از : قوزک پا، مچ ، قسمت خارجی ساعد و بازو و پشت گردن
● درماتیت شوره ای
اغلب دارای یک تمایل وراثتی است. در بین افرادی با پوست یا موی چرب شایع است و ممکن است با توجه به فصول سال تشدید یابد. ممکن است بیماری در زمان استرس یا برخی مشکلات نورلوژیک نظیری بیماری پارکینسون رخ دهد.
● درماتیت ناشی از تورم
هنگامی که تجمع مایع درون بافتی پوست شما را تحت فشار قرار داده رخ می دهد. مایع خارج سلولی به صورت اولیه پوست شما را نازک می نماید و با جریان خون مغذی پوست تداخل ایجاد می نماید. وریدهای واریسی و دیگر شرایط مزمن در پاها می تواند منجر به تجمع مایع گردد.
● درماتیت آتوپیک
اغلب با آلرژی ها همراه است و در خانوادهایی که دیگر اعضای آن مبتلا به آسم یا تب یونجه هستند، دیده می شود. اغلب دوران کودکی شروع و شدت مختلفی از بیماری را در طفولیت و بلوغ می بینیم. در بالغین مشکل کمتری ایجاد می نماید. مگر اینکه شما در محل کار خود با مواد محرک و آلرژن در تماس باشید.
علت اصلی این اختلال شناخته نشده اما ممکن است به دلیل مواد عملکرد سیستم ایمنی بدن باشد.
استرس می تواند این وضعیت را تشدید نماید ولی علت درماتیت آتوپیک نیست.
● درماتیت اطراف دهان
ممکن است شکلی از بیماری پوستی روزاسه ، جوش بالغین یا درماتیت شوره دار باشد. پوست اطراف دهان و بینی را درگیر می نماید. علت قطعی آن ناشناخته است، اما لوازم آرایشی ، مرطوب کننده ها یا برخی از محصولات بهداشت دهان در ایجاد آن مؤثر می باشند.
●● چه زمانی درمان لازم است ؟
● در موارد زیر درمان لازم است:
▪ اگر ناراحتی منجر به بی خوابی و اختلال در فعالیت روزانه شود.
▪ اگر پوست شما شدیداً دردناک شد.
▪ اگر به عفونت پوستی مشکوک شدید.
▪ اگر مراقبتهای حفظ سلامتی شما موفق نباشد.
● غربالگری و تشخیص
ممکن است پزشک بعد از گفتگو با شما در مورد علائم و معاینه پوست شما درماتیت را تشخیص دهد. در موارد درماتیت تماسی تست حساسیت پوستی، بر پوست شما صورت می گیرد و ماده ای که باعث التهاب پوستی است معین می گردد.
در این تست پزشک مقادیر کمی از مواد مختلف را بر روی پوست شما قرار داده و آن را با یک روکش می پوشاند. در طی ویزیت مجدد پوست شما از نظر آلرژی به هر کدام از مواد بررسی
می شود.
● عوارض
گاهی اوقات زخم و شقاق ناشی از درماتیت عفونی می شوند. یک فرم خفیف عفونت زرد زخم است که توسط باکتری استافیلوکوکوس ایجاد می گردد. وجود درماتیت آلرژیک شما را به عفونت مستعد می سازد. اگر متوجه تورم بازوی خود شدید ممکن است به سلولیت ( یک عفونت بافتی باکتریایی در عمق پوست)مبتلا گشته اید.سلولیت یا عفونت و التهاب بافتی، با تورم و التهاب پوستی، قرمزی، درد، گرمی در لمس و حاشیه مشخص، مشاهده می شود.ابتلای فردی با سیستم ایمنی تضعیف شده به سلولیت، تهدید کننده حیات می باشد.
● درمان
▪ درماتیت تماسی : درمان اولیه شناسایی و اجتناب از مواد تحریک کننده می باشد. گاهی اوقات کرم های حاوی هیدروکورتیزون و پانسمان های خیس با مرطوب کردن پوست باعث خارش و قرمزی آن می گردد. بهبود ضایعات ممکن است دو تا چهار هفته طول بکشد.
▪ درماتیت عصبی : اجتناب از خارش و درمان های بی مورد قدم اول درمانی است. از پوشیدن لباس های تنگ برای مدت یک هفته یا بیشتر خودداری نمائید . لوسیون های هیدروکورتیزون و کرم ها باعث نرم شدن پوست شما می گردد.
هم چنین پانسمان های فشاری خیس به بهبودی کمک می نماید. داروهای آرام بخش در بهبود خارش کمک کننده است، اما باید تحت نظر پزشک مصرف شوند، زیرا منجر به اعتیاد دارویی
می گردند.
▪ درماتیت شوره دار : مکرراً با شامپوهای مخصوص باید پوست سر خود را با دقت بشوئید. اغلب شامپوهای مصرفی حاوی تار، روی، پریتیون ، سالیسیلیک اسید یا کتوکانازول می باشند. کرم ها و لوسیون های هیدروکورتیزون پوست شما را نرم کرده و باعث بهبود خارش می گردد. برخی اوقات نیاز است عفونت های ثانویه نیز درمان شوند.
▪ درماتیت ناشی از تورم : درمان و تصحیح عامل، تجمع مایع در قوزک پا لازم است. این عمل از طریق پوشیدن جوراب ها الاستیک محافظتی و جراحی عروق واریسی صورت می گیرد. همچنین کاربرد پانسمان های مرطوب جهت نرم کردن پوست و درمان کنترل عفونت نیز ضروری به نظر
می رسد.
▪ درماتیت اتوپیک: درمان شامل کابرد لوسیون های حاوی کورتیزون می باشد. جدیدترین دسته دارویی برای این حالت داروهای تنظیم کننده سیستم ایمنی نظیر تاکرولیموس (Protopic) و پیمکرولیموس (Elidel) می باشد.
این داروها بر سیستم ایمنی اثر کرده و به سلامتی پوست و کاهش التهاب کمک می نماید. برخی اوقات توصیه می شود این داروها در کنار هیدروکوزتیزون و یا به جای آنها مصرف شوند زیرا این عمل باعث کاهش عوارض دارویی می گردد.
در صورت وجود ترک های پوستی پانسمان های مرطوب همراه با اجزاء مرطوب کننده تجویز می گردد که از ترشحات و عفونت جلوگیری می نماید.در صورت وجود خارش شدید در کنار این داروها، آنتی هیستامین نیز تجویز می گردد.
▪ درماتیت اطراف دهان : درمان این حالت اغلب تجویز آنتی بیوتیک خوراکی تتراسیکلین
می باشد. گاهی برای جلوگیری از عود ضایعه این درمان باید برای چند ماه ادامه می یابد. هم چنین گاهی جهت کاهش علائم و نشانه های این بیماری یک کرم هیدروکوزتیزون بسیار ضعیف تجویز می گردد. در صورت تجویز هیدروکورتیزون قوی ممکن است بیماری با شدت بیشتری عود نماید. برای تمامی انواع درماتیت تجویز آنتی هیستامین ها می تواند باعث کاهش خارش گردد.
● پیشگیری
پیشگیری در درماتیت تماسی اجتناب از تماس با موادی نظیر پیچک سمی یا صابون های تحریک کننده می باشد. اجتناب از خشک شدن پوست می تواند یک عامل پیشگیری کننده محسوب گردد.
● کاهش تعداد حمام کردن
برای اکثر افراد ۲ تا ۳ بار حمام در هفته کافی است . مدت زمان حمام ۱۵ دقیقه و در این زمان از آب ولرم برای شستشوی بدن استفاده نماید.
▪ مصرف محدود صابون و شوینده های مصنوعی
از صابونهای ملایم نظیر Dove یا Basis که چربی طبیعی پوست را از بین نمی برند، استفاده نمایید. صابون را فقط در صورت ، زیربغلها ، نواحی ژنیتال ( تناسلی ) ، دست ها و پاها استفاده نماید و سپس با آب به خوبی آن را بشوئید .
▪ خود را با دقت خشک نماید . پوست خود را به آرامی توسط حوله و بعد از حمام خشک نمائید .
▪ پوست خود را مرطوب نگاه دارید . هنگامی که هنوز پوست شما کمی مرطوب است با یک روغن یا کرم آن را مالش دهید . به پاها ، بازوها و طرفین بدن توجه نماید . اگر پوست شما خشک است از کرمهای نرم کننده برای پوست خشک نظیر اولسرین استفاده نمائید .
● محافظت شخصی
▪ مراحل زیر در کنترل درماتیت به شما کمک مینماید .
▪ اجتناب از خارش تا حد امکان، مناطق خارش دار را با یک پانسمان بپوشانید. ناخن های خود را کوتاه نمائید و شبها دستکش بپوشید .
▪ لباس مناسب : باعث جلوگیری از تعریق بیش از حد می گردد.
▪ پوشیدن لباسهای نازک و نرم برای جلوگیری از تحریک پوستی .
▪ اجتناب از محرکهای دیگر شامل فرش پشمی، لباس و رختخواب پشمی .


منبع : دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر

مطالب مرتبط

بدن علیه بدن

بدن علیه بدن
● ریزش موی منطقه‌ای، یك بیماری خود ایمنی شایع
صبح كه جلوی آینه ایستادم و نگاهم به سرم افتاد، انگار دنیا روی سرم خراب شد. این بار جلوی موهایم، به اندازه یك سكه بیست‌وپنج تومانی آن هم از آن بزرگ‌هایش، خالی شده بود. ولی این دفعه ‌با دفعه‌های قبل فرق داشت، یك فرق خیلی بزرگ!
این كچلی جلوی سر را به هیچ وجه نمی‌شد پنهان كرد. موهای سرم را هر طوری كه شانه می‌كردم، معلوم بود كه یك تكه‌اش، مثل مزرعه‌ای كه گله‌ گاوها توی آن چریده باشند، خالی شد.
اولین بار ۷ ساله بودم كه سر و كله اولین گاو توی این مزرعه پیدا شد.
وقتی مادرم داشت موهایم را شانه می‌كرد، ناگهان متوجه شد كه دو دایره گرد و كوچك و بی‌مو پشت‌سرم به‌وجود آمده. دكتركه رفتیم، فهمیدم كه اسم بیماری من <آلوپسی اریاتا> یا <ریزش موی منطقه‌ای> است. یادم نیست كه چه درمانی كردم، ولی می‌دانم كه بعد از یك‌سال موهای آن منطقه درآمد. بعد از آن هر چند سال یك‌بار یك جای سرم ناگهان خالی می‌شد.
با اینكه این جای خالی اغلب توسط موهای اطراف پوشیده می‌شد و معلوم نبود، ولی همین كه خودم می‌دانستم، این دایره‌های بدون مو روی سرم هستند، احساس خوبی نداشتم.
حالا هم كه نوبت جلوی سرم شده این یكی را نمی‌دانم چطور پنهان كنم.
ریزش موی منطقه‌ای یكی از بیماری‌هایی است كه علت آن به طور دقیق مشخص نیست ولی گفته می‌شود كه شاید جزء بیماری‌های خود ایمنی باشد. یعنی سیستم ایمنی بدن كه باید برعلیه میكروب‌ها و عوامل خارجی از بدن دفاع كند و آنتی‌باید بسازد، به اشتباه به فولیكول‌های مو حمله می‌كند. این فولیكول‌ها هم كوچك شده و رشد مو متوقف می‌شود و موها هم در همان منطقه دچار ریزش می‌شوند.
این مناطق اغلب به شكل دایره و یا بیضی بوده و كوچك هستند ولی گاهی ممكن است بسیار گسترده و وسیع باشند. این بیماری ممكن است هر قسمتی از بدن، از سر گرفته تا ریش‌ها، ابروها، مژه‌ها و تنه را درگیر كند. ریزش موی منطقه‌ای در هر دو جنس و در هر سنی ممكن است دیده شود ولی اغلب موارد شروع آن در كودكی است.
یادم می‌آید كه وقتی بچه بودم اولین بار كه پیش دكتر رفتیم، از مادر و پدرم پرسید كه آیا موهای آنها هم تا به حال ریخته؟ حالا می‌فهم چه ربطی داشت. چون بعدها در یك مقاله خواندم اگر یكی از افراد نزدیك شخصی قبل از ۳۰ سالگی دچار ریزش مو شود. شانس اینكه بقیه افراد هم مبتلا شوند، بالا می‌رود.
به طور كلی یك نفر از هر ۵نفری كه به این بیماری مبتلا می‌شوند، سابقه ریزش مو را در خانواده‌شان داشته‌اند. این یعنی كه ممكن است بچه‌های فرد مبتلا به این بیماری هم دچار بیماری پدر و مادرشان شوند. البته درست است كه در ابتلا به ریزش موی منطقه‌ای، نقش توارث اثبات شده ولی این ارتباط به معنی حتمی بودن ابتلای فرزندان نیست و دیده شده كه بیشتر بچه‌های مبتلا به این بیماری، پدران و مادران سالمی دارند.
از طرف دیگر همه‌ی بچه‌های افراد مبتلا هم، دچار ریزش موی منطقه‌ای نشده‌اند. دانشمندان اعتقاد دارند، كه چندین ژن برای این بیماری وجود دارد كه می‌تواند فرد را مستعد ابتلا به آن كند. حال اگر تمام این ژن‌ها هم به فرد ارث برسد باز هم شانس ابتلا ۱۰۰درصد نیست چون دیده شده كه در دو قلوهای تك تخمكی كه ژنتیك كاملا مشابهی دارند، یكی مبتلا شده و دیگری مبتلا نشده است.
بار اول كه مادرم پشت سر من، دو دایره خالی و بدون مو پیدا كرده بود،. دائم كابوس می‌دیدم كه یك روز همه موهای سرم ریخته‌اند و من از همین بچگی مثل بابا بزرگم كچل شده‌ام. این كابوس البته وقتی بزرگ‌تر شدم كم‌رنگ و كم‌رنگ‌تر شد، مخصوصا وقتی می‌دیدم جای موهایی كه ریخته، ‌دوباره جوانه‌های مو رشد می‌كند.
وقتی سیستم ایمنی بر علیه فولیكول‌های مو آنتی‌بادی می‌سازد، كاری به سلول‌های بنیادی ریشه مو ندارد. در نتیجه فقط این فولیكول است كه كوچك می‌شود و ریشه مو سالم است. بعد از گذشت یك تا ۳ ماه،‌دوباره این سلول‌ها شروع به رشد كرده موها در ناحیه شروع روییدن می‌كنند و ناحیه طاس در عرض ۱۸ ماه تا ۳ سال ترمیم می‌شود. در بیمارانی كه تعداد این نواحی كم و اندازه آنها كوچك است، معمولا بهبودی كامل است. ولی در ۲۵ درصد موارد این اختلال دوباره تكرار می‌شود.
هیچ كس نمی‌تواند پیش‌بینی كند كه آیا موی ریخته شده دوباره به طور كامل رشد خواهد كرد یا نه و یا اینكه فرد چند بار دیگر دچار ریزش موی ناحیه‌ای خواهد شد. علاوه بر این، موهایی كه ابتدا در ناحیه مبتلا می‌رویند، ظریف و نازك بوده و كم‌رنگ و سفیدند اما به تدریج حالت طبیعی خودشان را پیدا خواهند كرد. هر چه این بیماری بیشتر طول بكشد، احتمال رشد مجدد و خودبه‌خودی موها كمتر خواهد بود. از طرف دیگر افرادی هم هستند كه فقط و فقط یك‌‌بار دچار ریزش مو می‌شوند.
وقتی بچه‌ بودم نمی‌فهمیدم كه چرا پدر و مادرم به جای اینكه فكری به حال موهای من بكنند، دائم از دكتر راجع به بقیه بیماری‌ها سوال می‌كنند. حتی هوس كرده بودند كه انواع و اقسام آزمایش‌ها را روی من انجام دهند. بعدها یك آقای دكتر مهربان متخصص پوست برایم توضیح داد كه خود ریزش موی ناحیه‌ای بیماری خطرناك نیست و هیچ كس تا حالا از این بیماری نمرده است.
آلوپسی اریاتا هیچ درد و خارش و ناراحتی هم به‌جز مشكل زیبایی ایجاد نمی‌كند. ولی چون این بیماری در خانواده‌هایی كه افراد مبتلا به بیماری‌های خودایمنی مثل بیماری‌های تیروئید، لوپوس، دیابت یا آرتریت روماتوئید در آنها وجود دارد، بیشتر دیده می‌شود بهتر است پزشك مطمئن شود كه فرد بیمار، بیماری دیگری ندارد. باید گفت كه اغلب افراد مبتلا به ریزش موی منطقه‌ای، سالم هستند و مشكل خاصی ندارند.
وقتی اولین دكتری كه رفته بودم گفت كه این بیماری هنوز درمان قطعی ندارد و آینده آن غیرقابل پیش‌بینی است، بیشتر دوست داشتم فكر كنم كه اطلاعات این دكتر كافی نیست. مگر می‌شود؟ این‌همه پیشرفت در عالم پزشكی!
بدتر از همه این بود كه می‌گفت ممكن است این از دست رفتن مو طول بكشد و ادامه پیدا كند و همه موهایم را از دست بدهم. البته هیچ وقت این طور نشد.
در موارد ساده و خود محدود شونده بیماری كه طاسی جلب توجه نمی‌كند، شاید هیچ درمانی لازم نباشد. بهترین كار این است كه منتظر بمانیم تا موها رشد كنند. اما اگر نواحی ریزش مو بزرگ باشند یا در نواحی باشند كه باعث جلب توجه می‌شود، می‌توان از كلاه ‌گیس استفاده كرد.
استفاده از داروهای كورتونی به صورت موضعی یا سیستمیك می‌تواند در درمان این بیماری كمك كننده باشد. داروهای كورتونی به علت اینكه سیستم ایمنی بدن را سركوب می‌كنند، در درمان بیشتر بیماری‌های خودایمنی مثل آلوپسی منطقه‌ای نقش دارند.
از این داروها می‌توان به صورت تزریق موضعی، خوراكی و یا تزریق داخل وریدی زیر نظر پزشك و با صلاح دید او استفاده كرد. استفاده از كرم‌های موضعی حاوی كورتون‌ در ناحیه مبتلا اثر بسیار كمی دارد و قابل مقایسه با فرم تزریقی در ناحیه نیست. مینوكسیدیل داروی دیگری است كه از آن می‌توان به صورت موضعی برای درمان استفاده كرد. این دارو باعث می‌شود رشد مو در مواردی كه فولیكول‌ آن كوچك شده، تحریك شود. این محلول باید روزانه ۲ بار روی محل مالیده شود. با استفاده منظم و صحیح از این دارو در عرض ۱۲ هفته موهای ناحیه مبتلا شروع به رویش خواهند كرد.
با استفاده از برخی داروها كه باعث تحریك پوست ناحیه مبتلا می‌شوند و ایجاد آلرژی و خارش می‌كنند هم ‌می‌توان باعث رویش مجدد موها در ناحیه شد.
در این روش داروی حساس كننده روی پوست ناحیه مبتلا قرار می‌گیرد و در صورتی كه پاسخ مناسب باشد ظرف ۳ تا ۱۲ ماه موهای جدید در ناحیه ظاهر می‌شوند وقتی كه در نهایت روش‌های درمان و داروهای مختلف نتوانند منجر به بهبود ریزش موی ناحیه‌ای شوند، حرف از كاشت مو و درمان‌های جایگزین مثل مصرف روی و مكمل‌های ویتامین و... پیش می‌آید.
شانس آورد‌ه‌ام كه كار من به كاشت مو نكشیده احتمالا من از آن بیماران خوش شانسم چون هر بار كه یك ناحیه بی‌مو در سرم پیدا می‌شود ظرف یك‌سال كاملا بهبود پیدا می‌كند.
ولی به هر حال همیشه می‌ترسم نكند روزی همه موهایم بریزد، نكند این‌بار كه یك ناحیه ریزش مو در سرم ایجاد شده. دیگر موهای آن در نیاید، نكند، نكند، .... بعضی وقت‌ها آدم‌هایی را توی خیابان می‌بینم كه هیچ تار مویی روی سر و صورتشان نیست، حتی ابرو! این جور وقت‌ها <نكند، نكند...> ها جایشان را به احساس شیرینی می‌دهند كه اگر همیشه با من باشد، حتی با وجود هزار بیماری،‌می‌توانم‌خوشبخت‌ترین آدم روی زمین باشم. احساس شیرین شكرگزاری.

وبگردی
قیمتهای روانی  / این آقایان عاقل / بیجاره مردم
قیمتهای روانی / این آقایان عاقل / بیجاره مردم - افاضات امروز معاون اول رییس جمهور، البته قبلتر نیز از زبان دیگر مقامات اقتصادی دولت از جمله نهاوندیان و نوبخت شنیده شده بود. یک اظهارنظر کلی و تاکید بر «عدم نگرانی مردم درباره وضعیت معیشتی» ! عجیب است این جملات شگفت انگیز از زبان جهانگیری که خود از منتقدان وضعیت مشابه در دوران احمدی نژاد بود. او حالا همان جملات را با همان ادبیات تکرار می کند! اما آقای جهانگیری! حقیقتاً این دلار و آن سکه و و قیمت های…
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم - لادن طباطبایی، بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون ایران که برای درمان بیماری فرزندش مدتی است در خارج از ایران به سر می برد امروز مهمان شبکه «من و تو» بود و بدون حجاب مقابل دوربین این شبکه حاضر شد.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!