یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ / Sunday, 19 August, 2018

نقاشی، فرصتی برای کشف دنیای درون


نقاشی، فرصتی برای کشف دنیای درون
«الیزا میلی» نقاش مدرنیست معاصر و ساكن كمبریج است. وی در سال ۱۹۹۹ در رشته تصویرسازی مدرك خود را گرفت و شروع به خلق آثارش با شیوه رئال كرد. فیگورهای انسانی موضوع اغلب آثار وی است چرا كه فكر می كند تنها با نمایش چهره و بدن می توان احساسات را به تصویر كشید . گرایش «میلی» به آثار رئال از آن روست كه هنر را برای همه می خواهد و این سبك واقع گرا است كه می تواند به سادگی با مخاطب ارتباط برقرار كند. در سالهای اخیر در حیطه خلق آثار شخصی به شیوه مدرن گرایش پیدا كرده و تصاویر جذابی را به وجود آورده است .
آنچه درپی می خوانید ترجمان گفتگوی سایت وایلد دنیز با این نقاش معاصر است.
● بعنوان نخستین سوال ، از علاقه خود به نقاشی بگویید. چه عاملی باعث شد كه نقاشی را به عنوان مهمترین دغدغه زندگی خود انتخاب كنید؟
▪ شاید بتوان نگاه من به این هنر را عامل انتخابم دانست. معتقدم نقاشی حقیقتاً عملی است كه منجر به خلق اثر با ارزشی برای جامعه می شود.
● آیا حس زندگی درآثار شما جریان دارد؟
▪ سعی كرده ام این طور باشد. اغلب فیگورهایی كه به تصویر می كشم رگه هایی از حیات را در خود دارند.
● می خواهم از تحصیلات آكادمیك خود بگویید. دوران تحصیل چگونه گذشت؟
▪ تحصیلات تكمیلی ام را در كالج هنر ساوانا آغاز كردم. ابتدا رشته فیلم و ویدئو را انتخاب كردم ولی به طور همزمان برسر كلاس های هنرهای تجسمی نیز حاضر می شدم. واحدهایی مثل طراحی، شناخت مبانی رنگ و تاریخ هنر .
فهمیدم كه حضور در كلاسهای تجسمی بیش از رشته سینما برایم جذابیت دارد پس تغییر رشته دادم و نقاشی را انتخاب كردم.نقاشی برای من تنها یك رشته دانشگاهی نبود . بلكه وسیله ای برای شناخت بود. هیچ كس نمی تواند به شما بیاموزد كه چگونه نقاشی كنید . مهارت هایی همچون شناخت ماهیت نور و رنگ ، فنونی است كه در محبث علمی این هنر می گنجد و لذا قابل آموزش است .
در حقیقت چیزی كه می خواهم بگویم این است كه در نقاشی ، علم و هنر در كنار هم هستند . اساتید دانشگاه ها قادرند به شما درباره كوچكترین جزئیات خواص شیمیایی رنگ یا مبحث فیزیك نور اطلاعات مفیدی دهند ولی هنر نقاشی ، چیز دیگری است . استاد به شما می آموزد كه خودش چگونه نقاشی می كند ، چگونه طرح می زند ولی او هیچگاه نمی تواند به دنیای شخصی شما پاگذارد و ذهنیت شما را به تصویر بكشاند .
نقاشی فرصت كشف دنیای درون را به هنرمند می دهد . نقاشی زبان بیان احساسات فرد است . زبانی كه تنها خود شخص می تواند الفبای آن را از درونی ترین لایه های ذهنش بیرون كشد و جملات خود را با آن بنویسد و در نهایت این قصه اوست كه بربوم نقش می بندد . به همین خاطر گرچه من از جمله نقاشانی هستم كه تحصیلات آكادمیك این رشته را دارم ولی هرگز به مدرك آن بهایی نمی دهم و آن را بی ارزش می دانم.
● مسلماً نقاشانی بوده اند كه شما در مقطعی از زندگی هنریتان ازآنها تأثیر گرفته اید. این تأثیرپذیری اتفاق ناخودآگاهی است كه در زندگی هنری هر هنرمندی رخ می دهد . می خواهم بدانم سبك كدام نقاش شما را مدتی درگیر و پایبند آثارش ساخت؟
▪ این حرف درست است و امری است كه برای هركسی اتفاق می افتد . مهم گذر از این مرحله است كه خوشبختانه موفق شدم با گرفتن دانش لازم آن را طی كنم . در مقطعی شیفته تكنیك و انتخاب موضوع «آبوت تیلر »شدم. آثار«دانته روسی» از احساس خوبی برخوردارند و زبان تصویری و مفاهیم نهفته در نقاشی های «ادوارد مونش» نیز بی نظیر است .
● آیا در دنیای نقاشی بعنوان یك نقاش با مسائل منفی یا چیزهای ناامید كننده روبرو شده اید؟
▪ خب بعنوان نقاش همواره باید مراقب فرش خانه تان باشید كه رنگی نشود!ولی در كل نقاشی پنجره ای برای رهایی از حصار دیوارهایی است كه زندگی پیرامون انسان می كشد و این ها همه خوب است .
● آیا تا به حال نقاشی یا اثر هنری دیگری را دیده اید كه شما را به واكنش واداشته باشد و بعد از دیدن آن هیجان زده شده باشید؟ مثلاً برای خود من فیلم «قطار اسرار آمیز » اینگونه بود . بعد از دیدن آن تا مدت ها ذهنم درگیر آن بود .
▪ خوب كه فكر می كنم چیزهایی هست. یك پرتره از اندی وارهول همیشه در ته ذهنم وجود دارد كه برایم ارزشمند و قابل توجه است . در مورد آثار سینمایی هم آثار تاركوفسكی همواره مرا مجذوب خود كرده اند.
● زندگی عادی یك نقاش چگونه می گذرد ؟ آیا اینكه مدت های مدیدی را در كارگاه شخصی تان به نقاشی مشغول باشید باعث رنجش اطرافیانتان نمی شود؟
▪ باید اعتراف كنم كه من دوست خوبی برای دوستانم نیستم . چراكه همیشه درحال نق زدن درباره نقاشی هایم هستم . هیچ وقت از آنچه تصویر كرده ام راضی نیستم . این حس در روابط اجتماعی من هم تأثیرگذاشته و برای همین فكر نمی كنم دوستان دل خوشی از مصاحبت با من داشته باشند.
● و آخرین سوال اینكه حاضرید ۲۴ ساعت از روز را به نقاشی و تنها نقاشی بپردازید؟
▪ در یك صورت بله و آن اینكه من انسان ثروتمندی باشم كه خب این طور نیست!

گفتگو با الیزا میلی ، نقاش رئالیست و مدرنیست معاصر
برگردان :س. منصوری

منبع : روزنامه ابرار

مطالب مرتبط

سالوادوردالی‌ خالق‌ نقاشی‌ سورئالیسم‌

سالوادوردالی‌ خالق‌ نقاشی‌ سورئالیسم‌
(سالوادور دالی‌) یكی‌ از پیشگامان‌ هنرسورئالیسم‌ در دنیا است‌. نقاشی‌های‌ معروف‌سالوادور دالی‌ نشان‌ دهنده‌ سبك‌ سورئالیسم‌ یافرا واقعی‌ می‌باشد.
دالی‌ هنرمند بزرگی‌ بود كه‌ آثار بزرگی‌ را به‌هنر دنیا تقدیم‌ كرده‌ است‌ و نمی‌توان‌ این‌ مسئله‌ رانادیده‌ گرفت‌. البته‌ بحث‌های‌ فراوانی‌ در زمینه‌ایده‌های‌ او و خط مشی‌ زندگی‌اش‌ وجود دارد.همچنین‌ از او انتقاد می‌شود كه‌ چرا در جریان‌جنگ‌های‌ داخلی‌ اسپانیا از پادشاه‌ (فرانكو)حمایت‌ كرده‌ است‌; اما آنچه‌ كه‌ در كار دالی‌اهمیت‌ دارد هنر اوست‌ نه‌ بیانیه‌های‌غیرهنری‌اش‌.
سالوادور دالی‌ سعی‌ داشت‌ خاطرات‌ زندگی‌خود را به‌ سورئالیسم‌ بسپارد. لذا بیشتر تابلوهای‌باقیمانده‌ از او نگاهی‌ به‌ رخدادهای‌ دوران‌جوانی‌ او می‌باشد. در این‌ مقاله‌ زندگی‌ این‌ نقاش‌بزرگ‌ را به‌ رشته‌ تحریر در می‌آوریم‌.
● زندگی‌ یك‌ نقاش‌
سالوادور دالی‌ در ۱۱ می‌۱۹۰۴ در(فیگورس‌) منطقه‌ای‌ از كاتالونیای‌ اسپانیا در مرزفرانسه‌ چشم‌ به‌ جهان‌ گشود.
او در خانواده‌ای‌ پا به‌ دنیا گذاشت‌ كه‌ از لحاظاقتصادی‌ در طبقه‌ متوسط جامعه‌ بود. اما پدر ومادر همه‌ تلاش‌ خود را در جهت‌ رفاه‌ و آسایش‌فرزندانشان‌ گذاشته‌ بودند. پدر دالی‌(كاسی‌سالوادور) یك‌ وكیل‌ بود و در دفتر وكالت‌كار می‌كرد. مادرش‌ (فلیپا دومنچ‌) خانه‌دار وهمیشه‌ آرزو داشت‌ یك‌ نقاش‌ باشد. از این‌ روگاه‌گاهی‌ روی‌ بوم‌ نقاشی‌ تصاویری‌ را ترسیم‌می‌كرد. سالوادور دالی‌ یك‌ برادر بزرگ‌تر ازخودش‌ هم‌ داشت‌، اما بعد از تولد سالوادور به‌دلیل‌ تب‌ و عفونت‌ گلو و سینه‌ از دنیا رفت‌. آنا ماریاخواهر سالوادور سه‌ سال‌ بعد از او به‌ دنیا آمد وجمع‌ خانواده‌ را صمیمی‌تر كرد. فلیپا مادرسالوادور فرزندانش‌ را به‌ سوی‌ نقاشی‌ سوق‌می‌داد و برای‌ آنها از همان‌ دوران‌ كودكی‌ قلم‌ موو آب‌رنگ‌ تهیه‌ كرده‌ بود. اما آنا ماریا علاقه‌ای‌ به‌نقاشی‌ از خود نشان‌ نمی‌داد در عوض‌ سالوادورعاشق‌ و دلباخته‌ نقاشی‌ شد و او از همان‌ دوران‌ برروی‌ بوم‌ و كاغذ نقاشی‌ می‌كرد.
در سال‌ ۱۹۱۶ وقتی‌ ۱۲ ساله‌ بود به‌ اصرار وتلاش‌ مادرش‌ به‌ مدرسه‌ هنرهای‌ زیبای‌(كاتالونیا) فرستاده‌ شد تا به‌ طور آكادمیك‌ به‌آموزش‌ نقاشی‌ بپردازد.
۱۴ ساله‌ بود كه‌ نخستین‌ نمایشگاه‌ نقاشی‌ خودرا برپا كرد. در آن‌ هنگام‌ اگر چه‌ آثارش‌ به‌ عنوان‌یك‌ نوجوان‌ جدی‌ گرفته‌ نشد، اما درباره‌اش‌گفتگوها و نقدهایی‌ انجام‌ گرفت‌.
نقاشی‌ هایش‌ با مداد و سیاه‌ قلم‌ بود كه‌ توسطپدر و مادرش‌ جمع‌آوری‌ شد و در نمایشگاه‌ درمعرض‌ دید عموم‌ قرار داده‌ شد. پدر و مادرسالوادور به‌ داشتن‌ چنین‌ پسر هنرمندی‌ افتخارمی‌كردند و از مشوقین‌ او محسوب‌ می‌شدند.
سالوادور در حالی‌ كه‌ ۱۶ سال‌ داشت‌ مادرش‌به‌ بیماری‌ سرطان‌ مبتلا شد و بعد از مدت‌ كوتاهی‌از دنیا رفت‌ و سالوادور را در دنیایی‌ از غم‌ تنهاگذاشت‌. بعد از مرگ‌ مادر، پدر سالوادور با خاله‌سالوادور ازدواج‌ كرد. سالوادور از این‌ ازدواج‌ناراضی‌ و متنفر بود. او تحمل‌ جای‌ خالی‌ مادر رانداشت‌ و برای‌ این‌ كه‌ از محیط خانه‌ دور باشد درسال‌ ۱۹۲۲ به‌ سوی‌ (مادرید) حركت‌ كرد. درآنجا به‌ مدرسه‌ عالی‌ نقاشی‌ (سن‌ فرناندو) رفت‌ ودر آنجا با نقاشان‌ معروفی‌ همچون‌ (لوئیس‌بونوئل‌) و (فوریكو گارسیا لوركا) آشناشد.
دالی‌ از همان‌ زمان‌ علاقه‌ به‌ كشیدن‌ تصاویری‌عجیب‌ و باور نكردنی‌ داشت‌. برای‌ مثال‌ مردان‌ رابا موهای‌ بلند و سبیل‌ قیطانی‌ و كت‌ آستین‌ بلند وشلوار كوتاه‌ می‌كشید كه‌ به‌ مدل‌های‌ قرون‌ گذشته‌باز می‌گشت‌.
دالی‌ خیلی‌ زود به‌ كوبیسم‌ روی‌ آورد اماهمزمان‌ می‌كوشید با كار و تكنیك‌ استادان‌ بزرگ‌نیز آشنا شود. البته‌ در آن‌ زمان‌ در مادریدهنرمندانی‌ كه‌ رو به‌ سبك‌ كوبیسم‌ بیاورند، بسیار كم‌و انگشت‌شمار بود. از این‌رو دالی‌ نمی‌توانست‌ بااطلاعات‌ و آگاهی‌ كافی‌ در این‌ سبك‌ حركت‌ كند.
فدریكو گارسیا لوركا كه‌ یكی‌ از نقاشان‌ و شعرای‌معروف‌ اسپانیا به‌ حساب‌ می‌آمد، تجارب‌ خود رادر اختیار دالی‌ می‌گذاشت‌. آنان‌ با یكدیگردوستان‌ نزدیك‌ و صمیمی‌ بودند.
دالی‌ در حال‌ به‌ پایان‌ رساندن‌ دوران‌تحصیلی‌اش‌ بود. كه‌ بی‌حوصله‌ شده‌ بود. كم‌كاری‌می‌كرد و نمرات‌ خوبی‌ نمی‌آورد تا این‌ كه‌ درسال‌ ۱۹۲۶ درست‌ قبل‌ از آغاز امتحانات‌ پایان‌ترم‌ از مدرسه‌ اخراج‌ شد. گویی‌ دالی‌ احساس‌آزادی‌ می‌كرد. او می‌خواست‌ خودش‌ به‌ دنبال‌سبكی‌ نو و ایده‌ای‌ جدید برود و تحت‌ حصارآموزشگاه‌ نباشد، لذا از این‌ كه‌ اخراج‌ شده‌ بودخوشحال‌ شد و فصلی‌ نو را در زندگی‌ خود بازكرد.
● خلق‌ سورئالیسم‌
دالی‌ و چند تن‌ از دوستانش‌ در ۱۶ ژوئن‌۱۹۳۴ راهی‌ پاریس‌ شدند. او در پاریس‌ با سبك‌سورئالیسم‌ آشنا شد و
نقاشی‌هایش‌ را بر این‌ اساس‌به‌ تصویر كشید. دالی‌ در پاریس‌ با نقاشی‌های‌(پابلوپیكاسو) و (میرو) خو گرفت‌. در واقع‌ دالی‌تصمیم‌ گرفته‌ بود كوبیسم‌ را رها كند. او تحت‌ تاثیر(میرو) و (شیریكو) به‌ سورئالیسم‌ روی‌ آورد اواحساس‌ می‌كرد اگر در پاریس‌ زندگی‌ كند بهترمی‌تواند با هنرمندان‌ سورئالیسم‌ باشد و از تجارب‌آنان‌ استفاده‌ كند. او چندین‌ تابلو با سبك‌سورئالیسم‌ كشید و در بارسلون‌ نمایشگاهی‌ ترتیب‌داد. هنگامی‌ كه‌ پابلو پیكاسو یكی‌ از تابلوهای‌دالی‌ را در بارسلون‌ دید شگفتی‌اش‌ را پنهان‌نكرد. در آن‌ دوران‌ آندره‌ برتون‌ شاعر فرانسویی‌پیشوای‌ جنبش‌ سورئالیستی‌ بود. دالی‌ شاگرد ودوست‌ برتون‌ شد و زیر نظر او به‌ این‌ سبك‌ ادامه‌داد.
در سال‌ ۱۹۲۹ با همكاری‌ با (نوئل‌) درفیلمی‌ كوتاه‌ شركت‌ كرد. در همان‌ سال‌ اتفاق‌عجیبی‌ برای‌ دالی‌ افتاد. او با (پائول‌ الوا) شاعرآن‌ دوران‌ و همسر وی‌ گالا آشنا شد. الوا علاقه‌زیادی‌ به‌ نقاشی‌های‌ دالی‌ پیدا كرده‌ بود از طرف‌دیگر دالی‌ نیز علاقه‌ دو چندان‌ به‌ گالا همسر الواداشت‌. گالا نیز همین‌ طور.
او از همسرش‌ جدا شدو زندگی‌ با دالی‌ را برگزید. آنان‌ تا سال‌ ۱۹۳۴ بایكدیگر نامزد بودند و بالاخره‌ در همان‌ سال‌ دریك‌ كلیسای‌ كوچك‌ پیمان‌ ازدواج‌ خود را جشن‌گرفتند. آنان‌ در سال‌ ۱۹۵۸ بار دیگر در كلیسای‌مربوط به‌ كاتولیك‌ها زندگی‌ مشترك‌ خود را به‌ثبت‌ رساندند. همان‌ طور كه‌ قبلا گفته‌ شد بسیاری‌از تابلوی‌های‌ دالی‌ برگرفته‌ از خاطرات‌ وی‌می‌باشد. برای‌ مثال‌ تابلوهای‌ بزرگ‌ (ایستگاه‌ راه‌آهن‌ پر پینان‌) در سال‌ ۱۹۶۸ با الهام‌ از تخیلات‌و زندگی‌نامه‌ اوست‌. موضوع‌ اصلی‌ تابلو عشق‌افزون‌ او به‌ گالا می‌باشد. به‌ گفته‌ خود دالی‌ دراین‌ ایستگاه‌ بود كه‌ او برای‌ اولین‌ بار گالا را به‌همراه‌ همسر شاعرش‌ پائول‌ الوا مشاهده‌ كرد وعاشق‌ او شد. لذا برای‌ ماندگاری‌ خاطره‌اش‌تصمیم‌ به‌ ترسیم‌ این‌ تابلوی‌ معروف‌ گرفت‌.
جنگ‌جهانی‌ اول‌ آغاز شده‌ بود و اروپا را فراگرفته‌ بود.دالی‌ و گالا در سال‌ ۱۹۴۰ به‌ سوی‌ آمریكاحركت‌ كردند و ۸ سال‌ در آن‌ جا اقامت‌ گزیدند.دالی‌ در سال‌ ۱۹۴۲ كتابی‌ به‌ عنوان‌ (رازهای‌زندگی‌ سالوا دور دالی‌) را به‌ رشته‌ تحریردرآورد. دالی‌ گویی‌ به‌ كاتالونیا متعلق‌ بود. لذاتصمیم‌ گرفت‌، آمریكا را به‌ قصد كاتالونیا ترك‌گوید. او در سال‌ ۱۹۵۹ با آندره‌ برتون‌نمایشگاهی‌ از تابلوهای‌ سورئالیسم‌ ترتیب‌ داد ودر آن‌ نمایشگاه‌ به‌ همراه‌ (جان‌ میرو)، (انریك‌تابارا) و (آگینیو گرانل‌) چهلمین‌ سالگرد تولدسبك‌ سورئالیسم‌ را جشن‌ گرفتند. در سال‌ ۱۹۶۰سالوادور دالی‌ در خانه‌اش‌ موزه‌ای‌ از تابلوهای‌خود را برپا كرد.
نام‌ این‌ موزه‌ را گاذلا و دالی‌گذاشت‌. به‌ عقیده‌ خودش‌، وجود گالا به‌ او انرژی‌می‌داد. در سال‌ ۱۹۸۲ او به‌ دربار پادشاه‌(ژان‌كارلوس‌) فرانسه‌ راه‌ یافت‌ و برای‌ وی‌چندین‌ تابلو كشید. گالا در ۱۰ ژوئن‌ ۱۹۸۲ ازدنیا رفت‌ و دالی‌ را تنها گذاشت‌. دالی‌ احساس‌می‌كرد بعد از مادرش‌، گالا ایزد بانوی‌ زندگی‌ وی‌می‌باشد. بعد از مرگ‌ گالا، دالی‌ رو به‌ او با تخت‌ وعكس‌ گالا حرف‌ می‌زد. او نمی‌توانست‌ چنین‌وضعی‌ را تحمل‌ كند. ساوا دودالی‌ در ۲۳ ژانویه‌۱۹۸۹ در سن‌ ۸۴ سالگی‌ با دنیا وداع‌ گفت‌ او رادر همان‌ منطقه‌ زندگی‌اش‌ دفن‌ كردند.
● نكته‌های‌ جالب‌ از دالی‌
▪ دالی‌ مدل‌ سیبلش‌ را از مردمان‌ دوران‌قرن‌ ۱۷ اسپانیا وام‌ گرفته‌ بود.
▪ یك‌ ستاره‌ دنباله‌ دار به‌ نام‌ ۲۹۱۹ دالی‌ بعد ازمرگ‌ وی‌ نام‌ گذاری‌ شد.
▪ سالوادور دالی‌ قد بلندی‌ داشت‌. قد او۱/۷۸بود.
▪ بعد از مرگ‌ دالی‌، (پیتر مورفی‌) و (مایك‌كارن‌) برای‌ وی‌ كنسرتی‌ ترتیب‌ دادند.

وبگردی
عکسی عجیب از  تجمع حوزویان قم
عکسی عجیب از تجمع حوزویان قم - براستی داستان درگذشت آقای هاشمی و استخر چه بوده است؟ چرا از تهدید سیاسی و امنیتی در این تصویر استفاده شده است؟ چه افراد و جریانی پشت این پلاکارد هستند؟
واکنش اشک آلود جمشید مشایخی به درگذشت انتظامی
واکنش اشک آلود جمشید مشایخی به درگذشت انتظامی - اشک های جمشید مشایخی برای عزت الله انتظامی در بیمارستان و واکنشش به درگذشت همبازی و همکار چندین دهه اش
سفیر آلمان تعطیلات خود را در بین عشایر بختیاری گذراند
سفیر آلمان تعطیلات خود را در بین عشایر بختیاری گذراند - میشائل کلور برشتولد، سفیر آلمان در ایران برای گذراندن تعطیلات تابستانی خود با عشایر بختیاری در دره کوهرنگ زاگرس همراه شده است. منبع
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند!
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند! - یک تریلی در اهواز واژگون شد و مردم به جای کمک به راننده مصدوم بار تریلی را بردند
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه - در ویدئوی زیر روایت فائقه آتشین (گوگوش) را از بازگشت به ایران بعد از انقلاب و نحوه برخورد پاسدار فرودگاه و دادستانی با او می شنوید. او این خاطرات را سال ۲۰۰۰ در تورنتوی کانادا روایت کرد.
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری - نكته جالب در اين ميان، گستردگي و تنوع واكنش‌ها به پوشش «وزير جوان» بود. تا آن‌جا كه در ميان كاربران بودند گروهي كه اين پوشش را در حد «شق‌القمر» بالا برده و اين تفاوت ظاهري را نشانه‌اي از تفاوتي عميق در نوع نگاه آذري‌جهرمي تحليل كردند و در مقابل، طيفي نيز «وزير جوان» را به‌خاطر تلاش براي آنچه ازسوي اين كاربران نوعي «پوپوليسم» و «عوام‌فريبي» خوانده شد
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت!
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت! - محمود احمدی نژاد با انتشار پیام ویدیویی تندی علیه رئیس جمهور، وی را هم دست رئیس دو قوه دیگر نامید و خواستار کناره گیری حسن روحانی از مقام ریاست جمهوری شد.
فیلم | قرار نبود روحانیت در همه چیز اظهارنظر کند!
فیلم | قرار نبود روحانیت در همه چیز اظهارنظر کند! - فیلم - مدتی قبل حجت الاسلام زائری مهمان خبرآنلاین بود و در کافه خبر به بررسی مسایل فرهنگی و اجتماعی ایران و نقش روحانیت در جامعه پرداخت.
فیلم | چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟
فیلم | چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟ - فیلم - چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟ پاسخ این سوال را در ویدئوی زیر ببینید.
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه - سکانس سانسور شده مسابقه «13 شمالی» که در آن سحر قریشی ترانه های مشهور چند تن از خوانندگان را می خواند، ببینید. اولین قسمت این مسابقه در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است.
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی!
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی! - روایت نازنین پیرکاری،مجری و تهیه کننده تلویزیون از عاشق شدن خود که داستان سریال پدر شد...
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد - مهمترین بخش های سخنان او اینجاست که عنوان می کند: چه کسی در جریان انقلاب بوده؟ اگر یک عده ای جان دادند، یک عده ای هم این وسط پول دادند. او که گویا دستی در شعر هم دارد، سخن عجیب تری از آنچه پیش از این گفته بر زبان جاری می سازد و با به کار بردن این بیت که «جان چه باشد که نثار قدم دوست کنم *** این (جان) متاعی است که هر بی سروپایی دارد» ...
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد - برای آمریکا کم هزینه‌ترین استراتژی ادامه وضع موجود است. ترامپ در یک سال گذشته کاری کرد که ۳۰ میلیارد دلار دارایی ایران از کشور خارج شود. این پول به کشور‌هایی مثل ترکیه، گرجستان، ارمنستان، مالزی و ... که از ثبات و امنیت برخوردارند رفت و در این کشور‌ها سرمایه گذاری شد. همین موضوع کمر اقتصاد ایران را می‌شکند. در این یک سال دلار به نزدیک ۱۰ هزار تومان رسیده است. ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد. اگر…
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد!
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد! - سحر تبر سال گذشته برای اولین بار در رسانه‌های جهان دیده شد. گمانه زنی می‌شد که او برای شباهت پیدا کردن به آنجلینا جولی ۵۰ عمل جراحی داشته است. اما او در نهلایت شبیه شخصیت "عروس مرده" تیم برتون به نظر می‌رسید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.