دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ / Monday, 25 June, 2018

پاریس، شهر عاشقان


پاریس، شهر عاشقان
پاریس پایتخت فرانسه به عروس شهرهای جهان معروف است. پاریس در شمال فرانسه و در كرانه رود سن قرار دارد و یكی از مراكز اصلی فرهنگی و سیاسی اروپا و دیدنی‌ترین شهر جهان محسوب می‌‌شود. پاریس به شهر گرانی هم معروف است. علی‌رغم معماری‌های زیبا و دیدنی و مكان‌های توریستی كم‌نظیر در این شهر، از لحاظ فاصله طبقات اقتصادی و میزان فقر نیز زبانزد همگان می‌‌باشد. برخی از آثار مهم فرهنگی و تاریخی پاریس عبارتند از كاخ ورسای كه یكی از بزرگ‌ترین كاخ‌های باقیمانده از دوران پادشاهی لویی‌ها و ناپلئون است كه در روز هزاران جهانگرد برای تماشای این كاخ به پاریس می‌‌آیند. البته این كاخ در حومه شهر پاریس واقع است و به دلیل آب و هوای معتدل دارای درختان زیبایی است كه به باغ كاخ شكوه زیادی داده است. گویی درخت‌هایش را با خط‌كش یك اندازه كرده‌اند.
از معروفترین مكان‌های دیدنی موزه‌ای است كه نامش لوور است و محل نگهداری ۶۵۰۰ تابلوی نقاشی و دیگر آثار به جا مانده از گذشته‌های دور می‌‌باشد. اما معروف‌ترین خیابان جهان هم در این شهر است... شانزه‌لیزه بلواری عریض در شهر پاریس است كه به خاطر سینما‌ها و فروشگاه‌های نامدارش یكی از شناختهشدهترین خیابان‌های جهان است. فرانسوی‌ها به شانزه‌لیزه زیباترین خیابان جهان نیز می‌‌گویند و اما بلندترین برج جهان برج ایفل از نام طراح آن گوستاو ایفل گرفته شده است كه این برج را از ۱۸۰۳۸ تكه آهن و دو و نیم میلیون پیچ ساخت. سالانه نزدیك به شش میلیون جهانگرد به دیدن این برج عظیم فلزی می‌‌روند. فرودگاه شارل دو‌گل پاریس نیز یكی از زیبا‌ترین، بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین فرودگاه‌های جهان به شمار می‌‌رود. همچنین كلیسای نوتردام كه سوژه داستان‌های ویكتورهوگو نویسنده مشهور فرانسوی بوده از معماری خاصی برخوردار است. در گوشه گوشه دیوارهای این كلیسا مجسمه‌هایی زیبا دیده می‌‌شود.كلیسای نوتردام را به بانوی پاریس می‌‌شناسند كه یكی از بهترین نمونه‌های سبك گوتیك محسوب می‌‌شود. این كلیسا در مكانی قرار دارد كه قبلا رومیها در آن معبدی برای پرستش ژوپیتر ساخته بودند. نوتردام كلیسایی است كه نظر همه جهانگردان را به خود جلب كرده است. جغرافی‌دانان می‌‌گویند: هر‌طور كه محاسبه كنید، این كلیسا درست در مركز شهر پاریس واقع شده است.سالانه تعداد زیادی از گردشگران با مذاهب و ملیت‌های مختلف برای دیدن این كلیسا به پاریس می‌آیند.
● شهر اینترنتی
یك نكته جالب توجه درباره پاریس این است كه این شهر علاوه بر حفظ آثار قدیمی و بافت سنتی خود، كاملا مدرن و امروزی است. هم‌اكنون با همت شهرداری، این شهر زیر پوشش اینترنت بی‌‌سیم و رایگان قرار گرفته و به (آن‌لاین‌ترین) پایتخت بزرگ جهان تبدیل شده است. این شهر با وجود جمعیت ۱۱ میلیون نفری خود بسیار مرتب و منظم است. یكی دیگر از نكات دیدنی این شهر ورزشگاه (استادوفرانس) است كه در سال ۱۹۳۶ برای میزبانی جام‌جهانی ۱۹۳۸ ساخته شد، گفتنی است كه در زمان جنگ دوم جهانی، این ورزشگاه به اردوگاه‌ اسرای جنگی تبدیل شده بود. البته یك مكان دیدنی دیگر برای جهانگردی این شهر كه بسیار جالب توجه است، دروازه ورودی شهر پاریس به نام (سرباز) است كه مهم‌ترین رویدادهای سیاسی این كشور در این مكان اتفاق افتاده است. پس از گذشت سال‌ها از زمان حكومت (ناپلئون بناپارت) كه فرانسه را به ابرقدرتی در دنیا تبدیل كرده بود، خیلی از مردمان این كشور از او به نیكی یاد می‌‌كنند و قاب‌های نقاشی شده ناپلئون در خانه‌های فرانسوی‌ها به چشم می‌‌خورد. همچنین (ژان وارژان) كه شخصیت اصلی داستان بینوایان، نوشته (ویكتورهوگو) است و بارها از روی آن، فیلم‌های مختلفی ساخته شده در بین مردمان فرانسه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و موزه‌ای در پاریس نیست كه تصویری از (ژان‌وارژان) نداشته باشد.


منبع : مجله خانواده سبز

مطالب مرتبط

قطر

قطر
● جمعیت
آخرین آمارمنتشره جمعیت قطر را ۷۴۴۰۲۹ نفر اعلام داشته است كه یك صدم جمعیت ایران است. از این تعداد كمتر از ۳۰ درصد قطری و مابقی را مهاجرین خارجی از كشورهای مختلف شامل هند ( با جمعیتی حدود ۱۷۰ هزار نفر و بیشترین تعداد خارجی های مقیم قطر ) ، پاكستان ، بنگلادش ، ایران ، نپال ، فیلیپین ، مصر، سوریه ، یمن ، لبنان و ..... تشكیل می دهند. حدوداً ۲۰ هزار ایرانی(عمدتاً كارگر ) در قطر ساكن هستند.دوحه، پایتخت قطر با جمعیت ۳۳۹۸۴۷ نفر سكنه ، حدوداً ۴۵درصد از جمعیت كشور را در خود جای داده است.
شهرهای دیگر قطر عبارتند از : الریان ( در غرب دوحه با جمعیتی حدود ۲۷۲۸۶۰ نفر ) ، الخور ( در ۵۷ كیلومتری شمال دوحه با جمعیتی در حدود ۳۱۵۴۷ نفر ) ، ام سعید ( در ۴۵ كیلومتری جنوب دوحه با جمعیتی در حدود ۱۲۶۷۴ نفر ) ، دخان( در ۸۴ كیلومتری غرب دوحه ) ، الشمال ( در ۱۰۷ كیلومتری شمال دوحه ) ، الزباره ( در ۱۰۵ كیلومتری غرب دوحه ) ، الوكره ، ام صلال و الجمیله.شایان ذكر است آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسكن قطر در سال ۱۹۹۷ انجام پذیرفته بود كه بر اساس آن جمعیت كشور ۵۲۲۰۲۳ نفر اعلام و محاسبات مربوط به درآمد سرانه و سایر اطلاعات اقتصادی تا پایان سال ۲۰۰۳ بر مبنای تخمین نرخ رشد جمعیتی آن سرشماری به عمل آمد. برای نمونه درآمد سرانه ۳۰۷۰۰ دلاری سال ۲۰۰۳ قطر بر اساس تخمین جمعیتی ۶۳۰ هزار نفری از سوی مراجع ذیربط اعلام شده بود.
● مذهب
۹۵ درصد از جمعیت قطر را مسلمانان تشكیل می دهند. حدوداً ۱۷درصد جمعیت آنها شیعه و از ملیت های مختلف هستند. شیعیان قطر ۶ مسجد و ۱۵ حسینیه دارند.
● آب و هوا
كشور نیمه بیابانی قطر دارای تابستانی بسیار گرم و مرطوب است كه بعضاً درجه حرارت آن به بالاتر از ۴۶ درجه سانتیگراد می رسد و دارای پائیز وزمستان های معتدل ( بین ۱۰ تا ۲۰ درجه سانتی گراد ) است. میزان بارندگی این كشور كم ( حدود ۱۲۰ میلی متر در سال ) است. آب زیرزمینی در قطر مناسب شرب یا كشاورزی نیست لذا آب مصرفی این كشور توسط دستگاه آب شیرین كن ( از دریا ) و واردات آب از سایر كشورها تأمین می شود.
● زبان رسمی
زبان رایج در این كشور عربی است اما زبان انگلیسی نیز به عنوان زبان دوم در جامعه قطر به ویژه در مدارس و دانشگاه ها تكلم می شود. علاوه بر آن، زبان های اردو و فارسی در بین بخشی از مردم رواج دارد.
● راه های ورود به كشور
▪ زمینی : از طریق پاسگاه های ابوسمره و سودانثیل
▪ هوایی : از طریق فرودگاه بین المللی دوحه
▪ دریایی : از طریق ۲ بندر دوحه و ام سعید ( مسیعید )وقت اداری از یكشنبه تا پنجشنبه
▪ ادارات دولتی : از ۷ صبح تا یك بعد از ظهر
▪ شركت ها و مؤسسات خصوصی : صبح از ۸ تا ۱۲ و عصر از ۱۴ تا ۱۸
● تعطیلات رسمی
▪ روز استقلال؛ سوم سپتامبر.
▪ عید سعید فطر؛ از اول شوال ( ۴ روز )
▪ عید سعید قربان ؛ از ۱۰ ذیحجه ( ۵ روز )
▪ علاوه بر تعطیلی روزهای جمعه ، از اول اوت ۲۰۰۳ دوایر دولتی قطر در روزهای شنبه نیز تعطیل است.
● پرچم ملی
پرچم قطر دارای ۲ رنگ سفید و عنابی است كه ۹ فلش این ۲ رنگ را ازیكدیگر متمایز ساخته است.
● موقعیت جغرافیایی
شبه جزیره قطر به مساحت ۱۱۵۲۱ كیلومتر مربع در جنوب خلیج فارس قرار داشته و از جنوب به طول ۶۰ كیلومتر دارای مرز خشكی با عربستان است. این كشور از ۳ جهت دیگر با آب های خلیج فارس محدود شده است و از غرب با بحرین و از شمال با جمهوری اسلامی ایران و از شرق با امارات همسایه است. كشور قطر غیر از سرزمین اصلی، دارای تعدادی جزیره كوچك می باشد. حداكثر طول كشور ۱۶۰ كیلومتر و عرض آن ۵۵ تا ۹۰ كیلومتر است.
● مناطق سیاحتی و دیدنی قطر
▪ جزیره مصنوعی نخیل : مقابل كورینش ( جاده ساحلی ) كه خود یك مركز تفریحی است و در نزدیكی هتل شرایتون دوحه واقع شده است و دارای كافه تریا ، رستوران ، امكانات ورزشی و سرگرمی بوده و ساعات بازدید از آن هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب است.
▪ قلعه دوحه ( كوت ) : یكی از قلعه های نظامی باقیمانده در دوحه كه در خیابان جاسم بن محمد واقع است.
▪ قلعه ام صلال محمد : در منطقه ام صلال محمد و در ۲۱ كیلومتری دوحه واقع و در اواخر قرن ۱۹ ساخته شده است.
▪ قلعه زباره : در شهر زباره و در ۱۰۵ كیلومتری شمال غرب دوحه واقع است.
▪ موزه ملی : در بخش شرقی كورینش دوحه واقع و دارای آثار اسلامی و موزه دریایی است.
● رادیو و تلویزیون
رادیو قطر از ماه ژوئن ۱۹۶۸ میلادی شروع به كار كرده و در طول شبانه روز جمعاً بیش از ۵۰ ساعت برنامه به زبان انگلیسی ، فرانسه و عربی و اردو پخش می كند.تلویزیون قطر نیز در ۱۵ اوت سال ۱۹۷۰ میلادی تأسیس و روزانه از طریق ۲ كانال عربی و انگلیسی جمعاً ۲۵ ساعت برنامه پخش می كند.
این كشور از سال ۱۹۹۶ میلادی شبكه ماهواره ای الجزیره راراه اندازی كرد كه این كانال به دلیل ارایه اخبار و تحلیل های جامع از اوضاع خاورمیانه از جذابیت خاصی برخوردار بوده و توانسته است از بدو تأسیس خود تا كنون موفق به جذب بیش از ۳۵ میلیون بیننده شود.كانال الجزیره ورزشی از ماه سپتامبر ۲۰۰۳ میلادی به عنوان یك شبكه مستقل ورزشی آغاز به كار كرده است.
شبكه الجزیره همچنین با همكاری مؤسسه قطر برای آموزش ، علوم و توسعه جامعه و شركت مشاوره فرانسوی بنام لوگاردر ایمیج اینترنشنال شبكه مخصوص كودكان را در شهریور ماه ۱۳۸۴ راه اندازی كرد. علاوه بر آن شبكه الجزیره طرح ایجاد یك كانال تخصصی در امور اقتصادی را در دست بررسی دارد.صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و رادیو و تلویزیون قطر بر اساس تفاهم نامه ای كه در تاریخ ۳۰/۲/۱۳۷۸ امضاء كرده اند با یكدیگر در زمینه های مبادله خبر ، تبادل برنامه و فیلم و سریال ، پخش ویژه برنامه هایی به مناسبت روز ملی و ... همكاری می كنند.
● ساعات پخش اخبار
كانال عربی تلویزیون قطر در ساعات ۳ عصر و ۸ شب اقدام به پخش اخبار می نماید. كانال انگلیسی تلویزیون قطر در ساعت ۱۰ شب اخبار پخش می كند.
(این شبكه معمولاً از نیمه شب تا ساعت ۳۵/۱۰ صبح فردا برنامه های شبكه الجزیره را پخش می كند ). شبكه ماهواره ای الجزیره نیز به صورت شبانه روزی برنامه دارد و به فاصله هر یك ساعت یكبار نیز اقدام به پخش اخبار می كند.
● خبرگزاری قطر
خبرگزاری رسمی كشور قطر در ماه مه ۱۹۷۵میلادی تأسیس شد. این خبرگزاری چند نشریه به زبان های انگلیسی ، عربی ، اسپانیولی و پرتغالی منتشر می كند. خبرگزاری یاد شده بر اساس یادداشت تفاهم نامه امضاء شده، دارای رابطه همكاری و مبادله خبر با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران است.
● تاریخچه روابط
ایران جزو اولین كشورهایی بود كه پس از استقلال قطر، دولت این كشور را به رسمیت شناخت. روابط دیپلماتیك ایران و قطر رسماً از تاریخ ۲۴ مهرماه ۱۳۵۰ ( با گذشت یك ماه از استقلال آن كشور ) در سطح سفیر آغاز شد و تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ادامه داشت. پس از استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران روابط سیاسی ۲ كشور تا سال ۱۳۶۶ در سطح كاردار و از این سال به بعد ، به سطح سفیر ارتقاء یافته است.
● مؤسسات ایرانی مقیم در دوحه
مؤسسات كشورمان در قطر شامل سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی ایران ( بیش از ۱۵۰۰ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در قطر تحصیل می كنند ) ، بانك صادرات ایران ، دفتر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ، رایزنی فرهنگی و وابستگی كارمی باشند. همچنین از شهریور ۱۳۷۷ وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران به طور یك جانبه به دوحه اعزام شده است.
● نرخ مكالمات
▪ از ساعت ۷ صبح تا ۷ شب ـ ۳۶/۳ ریال قطری.
▪ از ساعت ۷ شب تا ۷ صبح ـ ۶۸/۲ ریال قطری.
▪ روزهای جمعه و تعطیلات رسمی ـ ۶۸/۲ ریال قطری.( هر یك دلار آمریكا = ۶۴/۳ ریال قطری ).
▪ در قطر كد كلیه شهرها با یك صفرآغاز می شود.تلفن های همراه در قطر بدون پیش شماره و مانند تلفن معمولی شماره گیری می شوند.
● ذخایر انرژی
طبق آمار منتشره از سوی بانك جهانی ، قطر پس از روسیه و ایران دارای سومین منبع ذخیره گازی دنیا است و میزان ذخیره گاز این كشور ۹۰۰ تریلیون فوت مكعب است. منابع كشف شده نفت قطر نیز ۱۵/۲۰۴ میلیارد بشكه تخمین زده شده است. اصولاً درآمد نفتی، محور اصلی اقتصاد این كشور را تشكیل داده و سهم آن در بودجه كشور حدود ۵۹ درصد است.
دولتمردان قطری توجه ویژه ای به توسعه صنعت گاز معطوف داشته و به همین منظور سرمایه گذاری های عظیمی با مشاركت شركت های معتبر خارجی درزمینه های خطوط لوله انتقال گاز ، صدور گاز طبیعی مایع شده ( LNG ) و تبدیل گاز به سوخت مایع( GTL ) كرده اند كه حجم سرمایه گذاری ها ظرف ۵ سال گذشته بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار بوده و قرار است تا سال ۲۰۱۰ حدود ۴۰ میلیارد دلار دیگر نیز در این زمینه سرمایه گذاری كنند.
پروژه ۳/۴ میلیارد دلاری خط لوله گاز دولفین جهت انتقال روزانه ۲ میلیارد فوت مكعب گاز قطر به امارات ، برای مدت ۲۵ سال از ۳ ماهه سوم سال ۲۰۰۶ مورد بهره برداری قرار گرفته است.تولید گاز طبیعی مایع شده (LNG ) قطر در پایان سال ۲۰۰۴ حدود ۱۱ میلیون تن اعلام شده و قرار است تا پایان سال ۲۰۰۵ به ۱/۱۶ میلیون تن برسد و تا سال ۲۰۱۲ نیز با تولید سالانه ۷۷ میلیون تن ، قطر را به بزرگترین صادر كننده LNG جهان تبدیل خواهد كرد.
قطر با مشاركت اولیه ساسول آفریقای جنوبی و طرح تكمیلی مشترك با شركت شورون آمریكا قرار است تا سال ۲۰۱۰ مجموعاً با سرمایه گذاری ۵/۴ میلیاردی دلاری تا سقف روزانه ۱۳۰ هزار بشكه سوخت مایع سازگار با طبیعت نظیر گازوئیل، نفتا و .... تولید نماید. همچنین با شركت های رویال داچ شل جهت سرمایه گذاری ۵ میلیارد دلاری ، كونوكو- فیلیپس با سرمایه گذاری ۵/۲ میلیارد دلاری ، ماراتون با سرمایه گذاری ۳/۴ میلیارد دلاری در حال مذاكره جهت احداث كارخانه تبدیل گاز به سوخت مایع است.

وبگردی
ارز تک نرخی سیف / شوخی صدهزار میلیارد تومانی از جیب ملت
ارز تک نرخی سیف / شوخی صدهزار میلیارد تومانی از جیب ملت - سیاست‌های ارزی اخیر دولت بر اصولی استوار شد که از همان ابتدا تبعات اجرای آن قابل پیش‌بینی بود؛ به طوری که هیچ‌یک از اهداف اولیه سیاست‌های ارزی فروردین ماه تحقق ...
تجمع برخی از کسبه بازار علاء الدین و چارسو
تجمع برخی از کسبه بازار علاء الدین و چارسو - تجمع برخی از کسبه بازار علاء الدین و چارسو در اعتراض به وضعیت ارز
قیمتهای روانی  / این آقایان عاقل / و بیجاره مردم
قیمتهای روانی / این آقایان عاقل / و بیجاره مردم - افاضات امروز معاون اول رییس جمهور، البته قبلتر نیز از زبان دیگر مقامات اقتصادی دولت از جمله نهاوندیان و نوبخت شنیده شده بود. یک اظهارنظر کلی و تاکید بر «عدم نگرانی مردم درباره وضعیت معیشتی» ! عجیب است این جملات شگفت انگیز از زبان جهانگیری که خود از منتقدان وضعیت مشابه در دوران احمدی نژاد بود. او حالا همان جملات را با همان ادبیات تکرار می کند! اما آقای جهانگیری! حقیقتاً این دلار و آن سکه و و قیمت های…
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم - لادن طباطبایی، بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون ایران که برای درمان بیماری فرزندش مدتی است در خارج از ایران به سر می برد امروز مهمان شبکه «من و تو» بود و بدون حجاب مقابل دوربین این شبکه حاضر شد.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!