چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ / Wednesday, 23 January, 2019

پنج نقش مهم روابط عمومی در بازاریابی


پنج نقش مهم روابط عمومی در بازاریابی
درک نقش و قدرت روابط عمومی(PR) در پشتیبانی فعالیت های فروش و بازاریابی امری بسیار حیاتی است، نقشی که باعث افزایش «سهم از اذهان» و به طبع آن «سهم از بازار» می شود.
در این نوشتار به پنج مقوله از یک «برنامه یکپارچه بازاریابی» اشاره می شود که روابط عمومی می تواند به موفقیت کامل برنامه کمک کند:
۱) طراحی یک برنامه روابط عمومی کارا، مؤثرترین راه برای نفوذ و تأثیر واقعی بر مخاطبان و مشتریان می باشد. هیچ ابزار جایگزینی برای افزایش اعتبار شرکت و محصول، بهتر از ابزار روابط عمومی وجود ندارد ابزاری که می تواند شما را به رهبر کسب و کار تبدیل کرده و وجهه شما را نزد نشریات تجاری، تحلیل گران مالی و صنعتی و سایر صاحب نظران بهبود بخشد.
تشابه با بیشتر فعالیت های فروش و بازاریابی، هر چه بیشتر بر فعالیت های روابط عمومی تمرکز کنید نتایج بهتری خواهید گرفت. به طوری که طبق اصل پاره تو ۸۰ درصد مطالب مثبت تقریباً از ۲۰ درصد از تحلیلگران و رسانه های هدف یا سایر مخاطبان اصلی ارایه می شود. برای مثال، روابط عمومی بایستی با پیگیری کلیه اخبار شرکت و صنعت مربوط به موارد مربوط پاسخ مقتضی و مناسب دهد.
۲) روابط عمومی در خارج از سازمان، نقش یک سفیر تجاری را دارد و در داخل سازمان بعنوان یک سامان دهنده مطرح است. به طوری که متخصصان روابط عمومی به طور روز افزونی در توسعه و یا پشتیبانی ابعاد مختلف ارتباطات مربوط به نام تجاری در یک برنامه بازاریابی و تبلیغاتی به کار گرفته
می شوند. این نگرش هوشمندانه ای است که مفهوم ارتباطات را عین بازاریابی و معنی بازاریابی را عین ارتباطات می داند.
این بدین معنی نیست که روابط عمومی فقط بایستی روی خارج از سازمان تمرکز کند.
روابط عمومی می تواند نقش عمده ای در پشتیبانی یا راه اندازی کارکنان یا فعالیت های مربوط به ارتباطات فروش و حفظ مشتریان داشته باشد. اگر شما ارتباطات داخلی مؤثری نداشته باشید درباره ارتباطات خارجی شما چه خواهند گفت؟ اشخاص حرفه ای در روابط عمومی در دوران تحصیل خود روش های مقایسه گرایشات، تغییر تصورات، تغییر رفتارها، اندازه گیری نتایج و تنظیم دقیق تاکتیک ها را یاد می گیرند. برای مثال فقط روابط عمومی است که می تواند به شایعات منفی در داخل و خارج ایران خودرو پاسخ مناسب دهد.
۳) اعتماد مشتریان را جلب کنید. روابط عمومی تنها مرجع صلاحیت دار برای بهبود نام های تجاری یا شرکت های بد نام و مخدوشی است که مشتریان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، تصور بدی از آنها دارند. یک برنامه عملیاتی دقیق و راهبردی روابط عمومی می تواند نتایج مطلوب را در پی داشته باشد و نشان دهنده مسئولیت اجتماعی یک سازمان باشد. برای مثال، روابط عمومی شرکت ایران خودرو با شرکت در امور عام المنفعه مانند امور خیریه، تصویر خوبی از ایران خودرو نزد مشتریان بجای می گذارد.
مرجع سخنگویی در سازمان و پشتیبانی از بازاریابی مرتبط با رویدادها (Event Marketing) به عهده روابط عمومی است. اگر شما مرتباً رویدادهای محلی و ملی را زیر نظر دارید روابط عمومی
می تواند شما را در بهبود RO درآمد سرمایه گذاری یاری کند. برای مثال، قرار گرفتن مدیران اجرایی و کارشناسان ارشد در رأس سازمان، می تواند کسب و کارهای جدید و فرصت های شراکت راهبردی را در پی داشته و ارزش عمومی شرکت شما را بالا ببرد ضمناً فعالیت های استخدام را تسریع و آگاهی بازار هدف را درباره محصولات شرکت افزایش دهد.
۴) روابط عمومی می تواند برنامه های پیشبرد فروش را توسعه داده و مشتریان کنونی را افزایش دهد. برای مثال شما می توانید در صورتی که خوب عمل کنید داستان های موفقیت آمیزی درباره شرکت منتشر کنید. امروزه در برخی زمینه ها نقش تبلیغات غیر مستقیمی همچون روابط عمومی
(Pablic Relations) در بازاریابی را بیشتر از تبلیغات مستقیم محیطی(Advertisting) می دانند. مثلاً بلایی که بر سر یک شرکت تولید کننده محصولات گوشتی داخلی آمد فقط و فقط با ابزار روابط عمومی قابل جبران بود نه با تبلیغات مستقیم.
به علاوه روابط عمومی یک اهرم پرقدرت و بهینه برای عرضه و فروش ایده هاست؛ ورود به بازارهای جدید؛ تغییر عقاید تثبیت شده؛ راه اندازی، ادغام و تصاحب شرکت ها و در نهایت توسعه و پخش محصولات، خدمات، افکار و ایده های جدید از کارهایی است که روابط عمومی قادر به انجام آنهاست.
۵) روابط عمومی جزء پیوسته ای از یک آمیزه بازاریابی یکپارچه و متعادل است که حداقل باید درصدی از بودجه بازاریابی بدان تخصیص یابد بودجه ای تقریباً برابر با ۱۵ تا ۲۰ درصد.
از طرف دیگر، شاید شما نتوانید بودجه مناسبی برای روابط عمومی تخصیص دهید و بنابراین قسمتی از فعالیت های روابط عمومی را به منابع خارجی واگذار می کنید تا فعالیت های مربوطه به طرز بهینه ای انجام شوند که این هم به برنامه ریزی خوب شما بستگی دارد تا نام تجاری همه گیر شود، سطح وفاداری مشتریان افزایش یابد و در نهایت فعالیت های یکپارچه بازاریابی و فروش به ثمر نشیند. در نهایت لازم به ذکر است شناسایی افکار و تصورات مردم درباره شرکت فقط از طریق نظرسنجی های مستمر و علمی امکان پذیر است تا راه حل های پیشنهادی، کارایی بیشتری داشته باشند.


منبع : کارگزار روابط عمومی

مطالب مرتبط

قدرت یک نشان شخصی: ایجاد ارتباط با مخاطب

قدرت یک نشان شخصی: ایجاد ارتباط با مخاطب
داشتن یک نشان قدرتمند، قوی‌ترین امتیاز برای یک مجموعه تجاری به‌حساب می‌اید. هنگامی که کسی برای نخستین‌بار شما را ملاقات می‌کند، باید در یک چهارم ثانیه، نخستین احساس او نسبت به شما یازده بار منتقل شود. احساس اولیه نسبت به شما بسیار مهم‌تر از پنج حالت مشترک دیگر است.
پیام چیست؟ حتی پیش از آن‌که واژه‌ای را به زبان بیاورید تقدیر شما رقم خواهد خورد. چه بخواهید و چه نخواهید، حقیقت، خود شما هستید. هیچ‌کس بهتر از ناپلئون هیل نتوانسته اصل مطلب را بگوید: ”مردم پیش از آن‌که محصولات و خدمات شما را خریداری کنند، شخصیت و عقاید شما را می‌خرند.“
هری بکویس نیز در کتاب پرفروش‌های خود به نام ”مشتری عاشق چیست؟“ به همین سخنان می‌پردازد.
با این‌که آمار بیانگ این نکته است که بیشتر افراد
۱) کاراکتر شخصی
۲) شرکت
۳) محصولات/ خدمات و در آخر بهای آنها را خریداری می‌کنند، اما حقایق نشان می‌دهد که بیشتر ما سعی می‌کنیم با روشی معکوس، خدمات یا محصولات خود را بفروشیم. ما:
۱) بها
۲) محصولات/ خدمات
۳) شرکت و در پایان خودمان را می‌فروشیم.
این بدان معناست که برای موفقیت در این زمینه، نشان شخصی و چگونگی تجارب خودتان یا مشتریانتان بسیار مهم‌تر از بها و حتی خود محصول هستند. یک نشان شخصی چیزی نیست که بخواهید برای داشتن یا نداشتن آن تصمیم بگیرید. هر شخص یا شرکتی باید دارای نشان شخصی باشد. تنها چیزی که می‌توانید برگزینید، مثبت، منفی یا خنثی بودن این نشان است. اگر قرار است یک نشان شخصی داشته باشید چرا بهترین‌ آنها را نمی‌سازید!
● نشان شخصی چیست؟
یک نشان شخصی، هویت فردی است که یک واکنش احساسی معنادار را در شخص یا مخطب دیگر درباره ارزشی که آن شخص دارد، برمی‌انگیزد. برای مثال با فکر کردن به یک نشان شخصی تأثیرگذار تصدیق این موضوع است که آن‌چا شما درباره خود و مشتریان فکر می‌کنید تقریباً نامربوط است: نشان‌گذاری به‌طور کلی درباره همان چیزی است که دیگران فکر می‌کنند.
فرآیند نشان‌گذاری به‌عنوان یک واژه یا عبارت عملگر در ذهن دیگری است. شما با ایجاد یک نشان شخصی سعی دارید تا احساساتی را که مایلید در مخاطب ایجاد کنید، تعیین نمائید. سپس با گزینش واژه یا عبارتی خاص، آن احساس را بازتابانیده و می‌خواهید تا دیگران با شما یا مشتریتان مرتبط شوند. در پایان شما باید همواره درگیر رفتار آگاهانه‌ای باشید که واژه یا عبارت انتخابیتان را بهبود بخشیده یا تقویت کند.
واژه‌ای که یک شرکت مایل است تا دیگران با دیدن محصولات آن در ذهن خود تداعی کنند، اعتبار است. در نتیجه تمامی محصولات اعم از خدمات مشتری، تبلیغات و غیره به دنبال القاء حس خدمت به همراه اعتبار در ذهن مخاطب هستند. این فرآیند برای ساخت نشان‌های شخصی، یکسان است. نخست احساسات، دوم واژه یا عبارت و سوم فعالیت منسجم و آگاهانه.
● نام‌گذاری نشان برای بهره‌وری بهتر
جورج کلونی به همراه پدر خبرنگارش نیک کلونی در سفری به سودان، با عده‌ای درباره دو میلیون انسانی گفتگو کردند که از دارفور گریخته‌اند تا از نبرد خشونت‌باری که رئیس‌جمهور بوش به‌عنوان نسل‌کشی به راه انداخته، رها شوند. کلونی‌ها با کمک‌کنندگان کمیته نجات بین‌المللی (IRC) و اهالی دهکده‌ای در جنوب سودان ملاقات و به کمپ‌های پناهندگانی در مرزهای چاد رفتند که IRC در اختیار آنها قرار داده بود.
کلونی درباره اقدامات خود چنین می‌گوید: ”اگر شهرت، یک کارت اعتباری محسوب می‌شود، بنابراین من از آن استفاده می‌کنم. می‌دانستم که باید این شرایط را به همه نشان دهم.“ کلونی و دوستانش یعنی براد پیت، دیمون، چیدل و وین‌تراب تهیه‌کننده، مبلغ ۲/۷۵ میلیون دلار برای آزادی دارفور به IRC اهدا کردند.
● چه‌کسی به یک نشان شخصی بی‌مانند نیاز دارد؟
هرکسی که موفقیتش به همکاری با افراد دیگر یا گروه‌ها بستگی داشته باشد به یک نشان شخصی نیاز دارد. یک وکیل باید با توانائی‌هایش کاری کند تا رأی دادگاه به نفع موکلش صادر شود. یک وزیر باید یک پیام اصولی را به پیروان خود اهدا کند. یک مجری گروهی باید همه سعی خود را برای گرفتن یک ترفیع شغلی بکند و اکنون کسی که بهترین نشان شخصی را داشته باشد برنده خواهد بود.
در حال حاضر دیگر صنعت تولید به‌تنهائی چرخ‌های اقتصاد را نمی‌چرخاند، بلکه تأمین‌کنندگان خدمات هم این کار را انجام می‌دهند. با این تغییرات افراد و نشان‌های شخصی آنها جایگزین محصولات قابل رویت شده‌اند و دیگر بیشترین حجم معاملات به محصولات قابل لمس تعلق ندارد. امروزه حتی اقتصاد آمریکا هم تحت تسلط سه اصل درآمده است: تأمین‌کنندگان خدمات حرفه‌ای، متخصصان فن‌آوری و متخصصان فروش و تجارت. در شغل‌های بخش خدمات اداری نیز تحول بزرگی روی داده است. سه دلیل برای تغییر اقتصاد حاصل از خدمات وجود دارد که نشان شخصی را بیش از گذشته با اهمیت می‌سازد:
۱) استراتژی خرید مشتریان،
۲) رقابت تنگاتنگ،
۳) اضافه‌بار اطلاعاتی
● استراتژی خرید مشتریان
اگر شما محصولی را به فروش نمی‌رسانید بدان معناست که چیزی را می‌فروشید که قابل دیدن نیست. شما نمی‌توانید نتایج اقامه دعوی، خدمات مالی یا پوشش بیمه را دیده و لمس کنید. مشکل طراحانی که برای تأمین‌کنندگان خدمات حرفه‌ای پروژه‌هائی را طراحی می‌کنند آن است که حتی با این‌که بازار از محصول به خدمات تغییر کرده، استراتژی خرید مشتری به همان صورت گذشته باقی مانده است. در واقع هنوز هم هشتاد درصد خریداران دیداری هستند. آنها هم‌چنان باید محصول یا خدمات را ببینند تا به خرید آنها بپردازند.
بنابراین باید چیزی جایگزین این محصول ملموس شود. این چیز همان نشان شخصی است. چه آن را دوست داشته باشید و چه نداشته باشید، در بیشتر وقت‌ها موفقیت به چیزی کمی بیش از رقابت کاهش می‌یابد. در این شرایط کسی که نشان شخصی دوست‌داشتنی‌تری داشته باشد، برنده خواهد بود، پس با متبلورسازی و ارتقاء آگاهانه نشان تجاری، ادراک خریداران خود را کنترل کنید.
● رقابت تنگاتنگ
استحکام بالای شرکت‌های قانونی موجود در سرتاسر کشور نکته قابل توجهی است. کلان شرکت‌هائی که امروزه با بودجه بزرگ تجاری و توانائی ارائه تمامی خدمات به مشتریان، بازار را به فضائی انحصاری تبدیل کرده‌اند، بیش از ده سال نیست که پا گرفته‌اند و در گذشته مؤسسات قانونی کوچکی به‌حساب می‌آمدند. شاید وقت آن رسیده که وکلای امروزی چنین فرض کنند که بدون توجه به مهارت‌ها، منابع و دانش آنها، توانمندی‌های رقابتی آنها نیز باید به اندازه کافی خوب باشد.
● اضافه‌بار اطلاعاتی
اضافه‌بار اطلاعاتی سومین دلیلی است که وجود یک نشان شخصی را ضروری می‌سازد. با توجه به پیشرفت ایمیل مارکتینگ، هر یک از ما در سال آینده دست‌کم ۰۰۳۳ ایمیل دریافت خواهیم کرد. یک شخص با میانگین سن هجده سال بیش از یک میلیون پیام بازرگانی تماشا خواهد کرد. میزان اطلاعات در دسترس روی شبکه در عرض هر ۴۵ دقیقه دو برابر می‌شود و این یعنی رسیدن به زمانی که توانائی دسترسی به زمان کاهش می‌یابد و در چنین شرایطی یک نشان شخصی تأثیرگذار در میان دنیای آشفته اطلاعات همانند یک پناهگاه امن محسوب می‌شود. نشان‌های شخصی که امروز برنده به‌حساب می‌آیند، آنهائی هستند که بتوانند آن‌چه بکویس اختلال می‌نامد را حذف کنند. بهترین نشان‌های شخصی چیزی ویژه و در عین حال ساده را ارائه می‌کنند که می‌توانند انتخابی ایمن هم باشد.
● قدرت نخستین احساس
افراد تنها به شکل دادن نخستین احساسات خود نمی‌پردازند، بلکه به آن احساسات متصل می‌شوند. متخصصان اجتماعی این پدیده را خطای انتساب بنیادی (FAE) نامیده‌اند و شما به‌عنوان یک مخاطب هیچ‌گاه شانس دومی برای القاء احساس نخست آنها نخواهید داشت. انسان‌ها از نظر فکری بسیار پیچیده هستند و برای ساده کردن این پیچیدگی ما به دسته‌بندی یکدیگر در دسته‌های خاص حتی پس از کوتاه‌ترین ارتباطی تمایل داریم. برای مثال کسی که ورزشکاری را در یک مراسم در حال امضا دادن به طرفداران خود می‌بیند به احتمال زیاد با خود چنین فرض می‌کند که این شخص چه آدم خوبی است.
این حقیقت دارای نکات مثبت و منفی خاص خود است. در بخش مثبت اگر شما در واقع مردم را با نخستین احساس خود تحت تأثیر قرار دهید، می‌توانید به کمک قدرت احساس نخست، تفکر مثبت آنها را برای مدت طولانی و بدون تلاش به‌دست آورید، بنابراین اصول FAE می‌تواند بسیار حیاتی باشد. شخصی را در نظر بگیرید که در یک روز بد با شما مواجه می‌شود. اگر دقت نکنید کارتان تمام است.
چه بسیارند بازیگران و ورزشکارانی که به دلیل امضا ندادن در هنگام صرف شام با خانواده، به متکبر و خودپسند بودن متهم شده‌اند؟ این یک حقیقت دوری‌ناپذیر است که ما درباره بازیگران و برمبنای بخش اطلاعات مربوط به آنها قضاوت می‌کنیم. ایجاد یک نشان شخصی عالی اصول این کار را برای شما و نه بر علیه‌تان تضمین می‌کند.
● برتری رقابتی یک نشان شخصی بی‌مانند
یک نشان شخصی سه برتری جداگانه را در رقابت به وجود می‌آورد:
۱) تمرکز،
۲) قدرت حفظ حسن‌نیت،
۳) قدرت جایگاه
● تمرکز
یک نشان شخصی در حالی نقطه تمرکز و توجه را برای تمامی فعالیت‌های توسعه تجاری و شغلی تعریف شده، ارائه می‌کند که بیشتر رقابت‌ها فاقد آن هستند. تمرکز درست می‌تواند به شدت قدرتمند باشد. یک نشان شخصی عالی باید همه‌چیز هم‌چون: پوشش، ارتباط کار شما و مشتری، سرگرمی، شبکه و غیره را تحت تأثیر قرار دهد. اگر به نشان شخصی علاقه‌مند هستید، تراکم توجه و آگاهی از فعالیت خود و مشتریانتان را به سطوحی که حتی فکرشان را هم نمی‌کردید، سوق دهید.
● حسن‌نیت
یک نشان خوب باعث حفظ حسن‌نیت برای زمانی می‌شود که اشتباهی صورت می‌گیرد. هرکسی هر اندازه هم که خوب باشد دچار اشتباه می‌شود. توانائی یک فرد برای بهبود اشتباه‌های بزرگ، به واکنش او به بحران و میزان حسن‌نیتی بستگی دارد که او را جلب می‌کند. هیو گرانت، مثال مناسبی در این زمینه است که چند سال پیش به روابط نامشروعی متهم شد که به نشان شخصی او بسیار ناهماهنگ بود، اما از آن‌جا که او به‌صورت پیشگیرانه رفتار کرده بود، توانست روی ذخیره حسن‌نیت سرمایه‌گذای کند، بدین‌ ترتیب دیگر هیچ‌گاه به گذشته او اشاره‌ای نشد.
● جایگاه فوق‌ستاره‌ها
یک فوق‌ستاره حقیقی تنها زمانی وجود خارجی می‌یابد که یک استعداد شگفت‌انگیز با قدرت بیانی عالی همراه می‌شود و برخلاف تصور خیلی‌ها جایگاه یک فوق‌ستاره به شهرت و پول ربطی ندارد. ستاره واقعی کسی است که می‌تواند الهام‌بخش و محرک تغییر مثبت افکار بسیاری از مردم باشد. استعداد به‌تنهائی نمی‌تواند این کار را انجام دهد.
● همه‌چیز به خود شما بازمی‌گردد
بهترین بخش درباره نشان شخصی این است که روی مهم‌ترین امتیاز شما تمرکز می‌کند. نشان شخصی تجسم ارزش‌ها و کیفیتی است که نیازی خواهان آن است. یک نشان شخصی خوش‌ساخت دیگر به دنبال کردن مردم نیازی ندارد، چون خودشان از آن پیروی خواهند کرد.

وبگردی
تجمع بازنشستگان مقابل وزارت کار
تجمع بازنشستگان مقابل وزارت کار - صبح سه‌شنبه (۲ بهمن) جمعی از بازنشستگان کشور از جمله معلمان بازنشسته در اعتراض به وضعیت معیشتی و همچنین وضعیت نامشخص صندوق بازنشستگی، روبروی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند و همین مسأله هشتگ #بازنشستگان را در فضای مجازی پربازتاب کرد.
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.