یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ / Sunday, 19 August, 2018

دیدنی های چابهار


دیدنی های چابهار
● روستای تیس
دهكده صیادی تیس در ضلع شرقی و در محدوده منطقه آزاد، در فاصلهٔ ۹ كیلومتری شمال شهر چابهار قرار گرفته است. قدمت آن به ۲۵۰۰ سال قبل می‌رسد و در كتاب‌های فتوحات اسكندر مقدونی به عنوان «تیز» مشهور بوده و به مرور زمان به تیس تبدیل شده است.
تیس قبلاً بندر تجاری فعالی بوده كه به وسیلهٔ مغول‌ها ویران شده است. در دهكده تیس هنوز هم بعضی از آثار ویرانی‌ها برجای مانده است. این روستا پس از چابهار و كنارك، پرجمعیت‌ترین و آبادترین منطقه نوار ساحلی بلوچستان محسوب می‌شود.
● قلعهٔ پرتقالی‌ها
این بنای تاریخی قبل از پاسگاه انتظامی، روبروی جادهٔ تیس، بر روی تپه‌ای در ۹ كیلومتری چابهار قرار دارد و مشرف بر خلیج چابهار، روستا و بندر صیادی تیس است. این قلعه دارای حصاربند قلعه و دو برج است كه در محوطه‌ای به طول ۵۴ و عرض ۲۶ متر ساخته شده است. در ورودی آن كه در حال حاضر قسمتی از سردر و طاق‌های جانبی‌اش باقی مانده، دارای هشتی وسیعی است كه در قسمت شمال شرق قلعه قرار دارد. این قلعه یكی از مستحكم‌ترین قلعه‌های بلوچستان است و در جوار آن، كوهی موسوم به «فیل‌بند» واقع شده است.
● امامزاده سید غلامرسول
در حاشیهٔ شرقی چابهار، بعد از میدان شیلات‌، بنای گنبددار سفید رنگی با قامتی بلند به سبك معماری هندی جلب‌نظر می‌كند، كه قدمت آن به دوران تیموری می‌رسد. این بنا، مدفن یكی از سادات به نام سید غلامرسول است.
● تالاب لیپار
بعد از روستای رمین در ۱۵ كیلومتری چابهار، در مسیر جاده ساحلی چابهار ـ گواتر، تنگه‌ای صخره‌ای مشرف به دره‌ای سرسبز و زیبا قرار دارد كه از بالای آن روستای لیپار در میان سبزه‌زارها پیداست. در میان دو كوه كه فاصلهٔ چندانی با هم ندارند، آب‌بندی ایجاد شده كه آبهای سرگردان اطراف را در خود جمع كرده و به آبگیری به طول ۱۴ كیلومتر تبدیل شده است. در این آبگیر انواع بوته‌ها و درخچه‌های «گز» و «چش» با چشم‌اندازی زیبا، منطقه‌ای بكر با اكوسیستم خاصی را به وجود آورده است. پرندگانی چون چنگر، فلامینگو، كشیم، حواصیل‌های سفید و خاكستری، طاووسكن، باقرقره، تیهو، جیرفتی، عقاب دشتی، خوتكا و دلینجه زیبایی زایدالوصفی در منطقه به وجود آورده‌اند.
● ساحل صخره‌ای
در كناره‌های دریای‌عمان و در قسمت جنوبی شهرستان چابهار،‌صخره‌های بزرگی در اثر پیشروی آب دریا و فرسایش سنگ‌های رسوبی به وجود آمده كه چشم‌انداز زیبایی را تشكیل داده است. این بخش از سواحل را به خصوص در هنگام غروب آفتاب می‌توان به عنوان یكی از دیدنی‌ترین سواحل جنوبی ایران نام برد، زیرا با دیواره‌های صخره‌ای و مناظر دلنشین مانند آكواریومی طبیعی با انواع ماهی‌ها و زمین هموار،‌ بینندگان را به شگفتی و تحسین وا می‌دارد.
● آلاچیق‌های ساحلی تیس
این آلاچیق‌ها در پلاژ كنار ساحل خلیج چابهار، در مسیر جاده كنارك ـ‌ چابهار است و در ۹ كیلومتری چابهار واقع شده‌اند و به وسیلهٔ جادهٔ ساحلی آسفالته به جاده اصلی متصل می‌شود. این مكان، تفریحگاهی با چشم‌انداز مناسب برای گردشگران محسوب می‌شود و با غذاخوری و چایخانه آمادهٔ پذیرایی از مسافران است.
● گل افشان
در شمال غرب چابهار و در ۲۰ كیلومتری روستای كهیر در دشت وسیعی به همین نام كه در مسیر جادهٔ تنگ ـ‌ گانگ واقع شده است، پدیدهٔ‌ طبیعی گل‌فشان وجود دارد كه نام محلی آن «بولوبولو» است. این پدیده با پرتاب گل و همراه با متساعد شدن گاز از اعماق زمین، نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌كند. این گل‌فشان در سالیان متمادی با پرتاب گل به اطراف خود، تپه‌ای بوجود آورده است كه هیچ‌گونه‌ای از گیاهان در آن رشد و نمو نمی‌كند.
● تمساح پوزه كوتاه
تمساح (كروكودیل) پوزه كوتاه، برجسته‌ترین موجود حیات‌وحش منطقهٔ آزاد چابهار است كه به طور طبیعی در این منطقه زندگی می‌كند. زیستگاه اصلی این تمساح كه به نام محلی، «گاندو» خوانده می‌شود، حدود ۳۸۰ هزار هكتار مساحت دارد كه بخشی از آن در چابهار و بخش دیگری نیز در شهرستان ایرانشهر قرار دارد.
هم اكنون طرحی به نام گاندو در این مناطق در دست اجرا است تا برای نخستین بار در كشور، تمساح پوزه كوتاه،‌ حفظ و تكثیر شود. این نوع تمساح از نادرترین انواع تمساح در جهان است كه در رودخانه‌های سرباز و باهوكلات زندگی می‌كند.
بیشتر این تمساح‌ها در بركه‌های میان راسك و باهوكلات و باتلاق‌های دالگان و كلانی متمركز هستند و تنها تمساح ایران است كه دارای ارزش ملی و بین‌المللی است. طول این جانور تا ۴ متر می‌رسد و در حدود نیمی از كل بدن آن را دم قوی این حیوان تشكیل می‌دهد.


منبع : روزنامه تفاهم

مطالب مرتبط

مشهد؛ زیر سایه مسافران

مشهد؛ زیر سایه مسافران
«مشهد بعد از تهران پرجمعیت ترین شهر كشور است كه علاوه بر جمعیت ۵/۲میلیون نفری، غریب به ۲۰ میلیون مسافر، سالانه به این شهر مسافرت می كنند.مشهد موقعیت خاصی از نظر گردشگری و زیارتی دارد و همچنین از نظر تاریخی، سیاسی و اقلیمی از ویژگی های مهمی برخوردار است.» این جملاتی است كه مهندس سید هاشم بنی هاشمی، شهردار مشهد در صحبت های كوتاهش كه با وجود درخواست ما باید مفصل تر برگزار می شد، گفت.
به نظر او مشهد هم مانند اصفهان، تبریز، شیراز و... از ویژگی های خاصی برخوردار است كه كاملاً متفاوت از سایر كلانشهرهاست و به همین دلیل روی قابلیت های این شهر به طور خاص باید تكیه كرد. در كنار این موضوعات، از نظر موقعیت مرزی، مشهد به عنوان مركز استان خراسان رضوی و مركزیت مهم مبادلات تجاری با آسیای میانه در شرق كشور و خط ارتباطی شرق به غرب از طریق این شهر دارای اهمیت است. به همین دلیل راه آهن سرخس، مشهد، بافق، بندرعباس مسیر مهم ترانزیتی در شرق كشور و آسیای میانه است كه مركز آن در مشهد قرار دارد.
این گفت وگو حاصل سی دقیقه مصاحبه حضوری با شهردار است، و با وجود هماهنگی های پیش از سفر، پاسخ مابقی سؤالات به صورت مكتوب از شهرداری به روزنامه فرستاده شد.
● برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی شهرداری برای توسعه خدمات شهری چه بوده است؟
- در مشهد اگر برای توسعه این شهر برنامه ریزی می كنیم با توجه به این قابلیت هاست. بر اساس همین، چشم انداز ۲۰ ساله شهر را تهیه كردیم كه مبتنی بر چشم انداز ۲۰ ساله نظام است و محورهایی كه برای توسعه این شهر مدنظر قرار گرفته بر اساس مسائل فرهنگی، گردشگری و موقعیت فناوری برتر در رابطه با موضوع صنعت و تقویت مسائل فرهنگی در ارتباط با مسائل علمی در شرق كشور فراهم شده است.
● ابزارهای در اختیار برای بهتر انجام شدن این موضوع چیست؟
- برای این كه بتوانیم وضع موجود را خوب اداره كنیم، توانستیم مشاركت و حضور مردم را در پروژه های شهری و همچنین همكاری های محلی در بخش های مختلف ساماندهی كنیم. به عنوان نمونه می توانیم بگوییم در مقایسه با سایر شهرها، مشهد بهترین مشاركت را در زمینه بازیافت از طرف مردم داشته است.
● این مشاركت به چه صورت بوده است؟
- مردم با تفكیك زباله خشك و تر از مبدأ توانسته اند نقش بسیار خوبی در كاهش بازیافت زباله داشته باشند، علاوه بر این توسعه كارخانه كمپوست برای بازیافت كاغذ و پت نیز از مراحل خوبی است. در بازدید از شهر كاملاً متوجه می شوید كه همكاری خوب مردم در این زمینه توانسته مشهد را به یك شهر تمیز تبدیل كند. در شهر بزرگی مانند مشهد كه حجم زیادی زائر دارد سازماندهی مناسبی برای جمع آوری زباله صورت گرفته است. البته ما هنوز باید قدم های مثبت دیگری را برداریم، اما در مقایسه با سایر كلانشهرها، می توان گفت مشاركت و سازماندهی مناسبی را برای زیبا و تمیز نگه داشتن شهر داشتیم.
● مشهد یكی از كلانشهرهایی است كه با ورود به خیابان های آن ممكن است با ترافیك شدیدی روبه رو شوید، به خصوص در هسته مركزی، كمی در مورد پروژه های شهرداری برای رفع ترافیك توضیح دهید.
- در زمینه ترافیك، شهر مشهد دارای سازه ها و ساختارهای خاص خود بوده است. پل هایی كه در این شهر ساخته شده، تقاطع های غیرهمسطح زیرگذرها و روگذرها و... از گذشته تا به حال احداث این سازه ها و پل ها توانسته به كمك ترافیك شهر بیاید. در حال حاضر برای سفر از یك نقطه شهر به نقطه دیگر حداكثر زمانی كه با ماشین شخصی طی می كنید، كمتر از یك ساعت است، البته مشهد مشكلات و گره های ترافیكی دارد، اما در عین حال به این صورت نیست كه زمان های بسیار طولانی در ترافیك سپری كنیم.
● برنامه های شهرداری برای رفع این ترافیك چیست؟
- احداث چهار خط قطار شهری یا همان مترو یكی از برنامه های ویژه برای كاهش بار ترافیكی شهر است كه در نظر داریم هرچه سریع تر اجرایی كنیم. ۸۵ درصد از پروژه خط یك مترو انجام شده است و منتظر واگن های مترو هستیم كه باید خریداری شود. احداث خط ۲ ، ۳ و ۴ كه بر اساس طرح جامع ترافیك تصویب شده است، در روند تهیه اسناد مناقصه است كه با برگزاری این مناقصه خطوط بعدی را پس از راه افتادن خط ،۱ احداث خواهیم كرد. علاوه بر خطوط قطار شهری، خطوط ویژه اتوبوسرانی و تقویت خط اتوبوسرانی را در برنامه كاری خود قرار دادیم. در حال حاضر به دنبال نوسازی ناوگان اتوبوس هایی هستیم كه در سطح شهر در حال حركت هستند، البته به خاطر كم سن بودن اتوبوس ها، تعداد دستگاه اتوبوس هایی كه باید از رده خارج شوند، بسیار كم است و با خروج آنها به استانداردهای بین المللی در ناوگان اتوبوسرانی نزدیك می شویم.
● گویا خط ویژه اتوبوس یك بار در مشهد راه اندازی شد، اما متوقف شد دلیل این موضوع چیست؟
- مشهد تا به حال تجربه استفاده از خط ویژه اتوبوس را نداشته، اما جزو برنامه های شهرداری مشهد است. زمزمه های ایجاد خط ویژه در مشهد یك بار به گوش رسید كه به دلیل مشكلاتی كه با راهنمایی و رانندگی داشته ایم، نتوانسته ایم اجرا كنیم. در حقیقت راهنمایی و رانندگی باید بتواند با مدیریت قوی تری برنامه ریزی كند. البته در حال حاضر ما تقویت خطوط اتوبوسرانی حرم مطهر را در دستور كار قرار داده ایم، با احداث پارك سواری در میدان شهدا، تمهیداتی فراهم شده تا مردم ماشین خود را در پاركینگ رایگان پارك كنند و از خط ویژه ای كه به سمت حرم مطهر حركت می كند، استفاده كنند كه این موضوع باعث شده تا ترافیك اطراف حرم كاهش پیدا كند.
● اجرای محدودیت تردد و طرح ترافیك نیز برای حل معضل ترافیك مشهد پیش بینی شده است؟
- طرح ترافیك هنوز به اجرا درنیامده است. در حال حاضر مطالعات آن انجام شده است، اما هنوز به مرحله اجرا درنیامده است و زمان مشخصی برای این موضوع نمی توانیم بگوییم.
● با توجه به این كه شهر مشهد حجم قابل توجهی مسافر دارد و به عنوان یك شهر مسافرپذیر شناخته شده، تمهیدات شهرداری برای توسعه فضای تفریحی و فضای سبز شهر چیست؟
- در چند سال گذشته توانستیم تعداد قابل توجهی پارك احداث كنیم؛ از پارك های محلی گرفته تا پارك های بزرگی مانند سوران كه كمربند فضای سبز مشهد را شكل می دهد. پارك ۴۰۰ هكتاری چشم انداز حرم و بوستان طبیعی هفت حوض كه بیش از ۵ هزار هكتار مساحت آن است كه منطقه جالبی از نظر كوهنوردی است و موقعیت های جدید تفریحی شهر مشهد را تشكیل می دهند نیز جزو طرح هایی بوده كه با این هدف احداث شده است.
● مشهد برای جابه جایی مسافران با كمبود تاكسی یا اتوبوس روبه رو نیست، اما حجم زیاد این وسایل نقلیه نوعی ترافیك كاذب را در شهر ایجاد كرده است. در عین حال مترو در این زمینه می تواند بسیار راهگشا باشد، راه حل شما برای راه اندازی سریع تر مترو چیست؟
- بعضی از پروژه ها از حالت محلی خارج و به صورت یك پروژه ملی است، مانند سدها و نیروگاه ها. خطوط مترو و قطار شهری نیز جزو همین پروژه های ملی است كه به دلیل این كه ساخت آن سابقه طولانی در كشور نداشته و تهران به عنوان اولین شهری كه این كار را شروع كرد با مشكلات بسیار زیادی روبه رو بود، قاعدتاً مشكلات خاص خود را از نظر احداث و تهیه و ساخت واگن ها داشته است. مشهد بعد از تهران وارد اجرای خط ریلی شده و در حال حاضر از نظر سیبل احداث تونل، ریل گذاری و ساخت ایستگاه ها و مسائل فنی و برقی و امكانات و تجهیزات جانبی پیشرفت خوبی داشته ایم.
● طبق گفته وزارت كشور، خرید واگن از طریق فاینانس به عهده این وزارتخانه است، مشكلی كه مشهد با آن روبه رو است؟
- با توجه به این كه اختیارات ساخت تونل و ریل محلی بوده، ما سعی كردیم این كار را با كیفیت بسیار بالا پیش ببریم، اما خرید واگن از اختیارات وزارت صنایع و وزارت كشور است و به دلیل این كه خرید واگن از طریق مناقصه انجام می شود و در این مناقصه وزارتخانه ها با مشكلاتی روبه رو بوده اند، واگن ها هنوز در اختیار ما قرار نگرفته است و راه اندازی مترو بلاتكلیف مانده است.
● افزایش اختیارات استانی راه حلی پیش روی شما قرار نداده است؟
- با وجود این كه اخیراً هم اختیارات استانی افزایش یافته است و این اختیار به استاندار داده شده است، هنوز راه اندازی مترو به صورتی كه نتیجه بخش باشد، عملیاتی نشده است. البته در فرایند تصمیم گیری ها و مذاكرات با كشورهای خارجی عملیاتی شده است، اما این كه به نتیجه تهیه واگن برسیم نیازمند زمان است.البته نباید از خاطر برد كه یكی از فرصت هایی كه در شرایط كنونی، دولت و مجلس فراهم كرده تبصره ۱۳ است كه رقم بسیار قابل توجهی را برای تقویت حمل و نقل عمومی برای كشور گذاشته و اگر این اختیارات باز هم در دولت متمركز نشود به شهرداری ها كه قابلیت و توان انجام این كار را دارند تنفیذ شود و متمركز در دولت نماند، مفید فایده است؛ به خصوص اختیارات هزینه و تصمیم گیری كه در تبصره ۱۳ وجود دارد، كاملاً متمركز نباشد، مشهد آمادگی دارد در جهت جذب این اعتبارات چه برای خط ۱ قطار شهری، چه برای تقویت اتوبوسرانی و چه برای خطوط بعدی قطار شهری وارد عمل شود.
● مهاجرت به مشهد، گسترش این شهر را به دنبال داشته و در نتیجه اتفاقی مانند ساخت و ساز خارج از حریم در این شهر اتفاق افتاده است، برای این موضوع چه كرده اید؟
- مشهد مانند بسیاری از شهرهای مراكز استان ها، مهاجرپذیر است، بعضی از این مهاجرت ها در حاشیه شهر متمركز شده است و در حال حاضر شهر مشهد نزدیك به ۷۰۰ هزار نفر حاشیه نشین دارد، البته نه به عنوان حاشیه هایی كه شكل حلبی آباد باشد، بلكه اسكان ضعیف تری است كه اتفاق افتاده. ساماندهی حاشیه نشینی از برنامه های مدیریت شهری بوده، در حالی كه اختیارات كافی برای ورود به این بحث نداشتیم، این موضوع از اختیار فرمانداری و سایر دستگاه هاست. برای حل این معضل راه های مختلفی را دنبال كرده ایم كه یكی از این راه ها، مدیریت زمین و ساخت مسكن ارزان قیمت است.
از آنجایی كه اكثر افرادی كه در حاشیه ها متمركز می شوند با مشكل هزینه خرید مسكن روبه رو هستند، شهرداری از طریق فراهم كردن مسكن ارزان قیمت، می تواند مردم را به جای خرید زمین به سمت خرید مسكن هدایت كند و مشكل حاشیه نشینی را كاهش دهیم.
●با وجود این كه مشهد دارای حجم انبوهی مسافر است، تعداد تابلوهای راهنما برای مسافران در این شهر بسیار پایین است، دلیل این موضوع چیست؟
- امسال تابلوهای بزرگی در راه های اصلی نصب شده و در این زمینه نصب تابلوهای سال گذشته و امسال چشمگیر بوده است، ولی طبیعی است كه زائران و مسافرانی كه به شهر مراجعه می كنند به لحاظ ناآشنایی با خیابان ها دچار مشكل می شوند و ما معتقدیم كه این تابلوها به هر میزان كه لازم باشد باید افزایش یابد تا مشكلات شهروندان و زائران در این باره رفع گردد و ما این موضوع را با شدت بیشتری دنبال می كنیم و تا هر میزان كه لازم باشد تابلو در معابر نصب خواهد شد.
● توجه به شهر مشهد با توجه به اهمیت موقعیت مرزی و زیارتی چطور بوده است؟
- به خاطر حضور زوار در مشهد، سازمان های مختلفی كسب درآمد می كنند و مالیات و عوارضی نیز از این حیث نصیب سازمان های مختلف و دستگاه های اجرایی می شود كه یك جهت آن پرداخت مالیات است كه سازمان ها و موسسات خصوصی بابت پذیرایی از زوار به دولت و خزانه می پردازند، ولی سهمی به شهرداری تعلق نمی گیرد كه ما معتقدیم این امر یك نوع خسارت به شهرداری مشهد است و این واقعیتی است كه وجود دارد و این شهر باید بتواند خدمات فراملی را نیز به همین زائران كه منافع حضور آنان مال دیگران است ارائه دهد و با این وجود به مسائل شهری مشهد با دید ملی نگاه نمی شود، بنابراین این كه ردیف های خاصی از بودجه های دولتی به مشهد اختصاص یابد از ضروریات است.

وبگردی
عکسی عجیب از  تجمع حوزویان قم
عکسی عجیب از تجمع حوزویان قم - براستی داستان درگذشت آقای هاشمی و استخر چه بوده است؟ چرا از تهدید سیاسی و امنیتی در این تصویر استفاده شده است؟ چه افراد و جریانی پشت این پلاکارد هستند؟
واکنش اشک آلود جمشید مشایخی به درگذشت انتظامی
واکنش اشک آلود جمشید مشایخی به درگذشت انتظامی - اشک های جمشید مشایخی برای عزت الله انتظامی در بیمارستان و واکنشش به درگذشت همبازی و همکار چندین دهه اش
سفیر آلمان تعطیلات خود را در بین عشایر بختیاری گذراند
سفیر آلمان تعطیلات خود را در بین عشایر بختیاری گذراند - میشائل کلور برشتولد، سفیر آلمان در ایران برای گذراندن تعطیلات تابستانی خود با عشایر بختیاری در دره کوهرنگ زاگرس همراه شده است. منبع
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند!
تریلی در اهواز چپ کرد، مردم بارش را غارت کردند! - یک تریلی در اهواز واژگون شد و مردم به جای کمک به راننده مصدوم بار تریلی را بردند
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه
بازگشت گوگوش به ایران و نحوه برخورد با او در فرودگاه - در ویدئوی زیر روایت فائقه آتشین (گوگوش) را از بازگشت به ایران بعد از انقلاب و نحوه برخورد پاسدار فرودگاه و دادستانی با او می شنوید. او این خاطرات را سال ۲۰۰۰ در تورنتوی کانادا روایت کرد.
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری
ماجرای عکس متفاوت وزیر جوان و هشتگ‌های توییتری - نكته جالب در اين ميان، گستردگي و تنوع واكنش‌ها به پوشش «وزير جوان» بود. تا آن‌جا كه در ميان كاربران بودند گروهي كه اين پوشش را در حد «شق‌القمر» بالا برده و اين تفاوت ظاهري را نشانه‌اي از تفاوتي عميق در نوع نگاه آذري‌جهرمي تحليل كردند و در مقابل، طيفي نيز «وزير جوان» را به‌خاطر تلاش براي آنچه ازسوي اين كاربران نوعي «پوپوليسم» و «عوام‌فريبي» خوانده شد
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت!
اظهارات تند احمدی نژاد علیه روحانی و دولت! - محمود احمدی نژاد با انتشار پیام ویدیویی تندی علیه رئیس جمهور، وی را هم دست رئیس دو قوه دیگر نامید و خواستار کناره گیری حسن روحانی از مقام ریاست جمهوری شد.
فیلم | قرار نبود روحانیت در همه چیز اظهارنظر کند!
فیلم | قرار نبود روحانیت در همه چیز اظهارنظر کند! - فیلم - مدتی قبل حجت الاسلام زائری مهمان خبرآنلاین بود و در کافه خبر به بررسی مسایل فرهنگی و اجتماعی ایران و نقش روحانیت در جامعه پرداخت.
فیلم | چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟
فیلم | چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟ - فیلم - چرا مردم مسئولین را مسخره می‌کنند؟ پاسخ این سوال را در ویدئوی زیر ببینید.
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه
فیلم سانسور شده خوانندگی سحر قریشی در یک برنامه - سکانس سانسور شده مسابقه «13 شمالی» که در آن سحر قریشی ترانه های مشهور چند تن از خوانندگان را می خواند، ببینید. اولین قسمت این مسابقه در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است.
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی!
عاشق شدن لیلای سریال پدر،داستانی کاملا واقعی! - روایت نازنین پیرکاری،مجری و تهیه کننده تلویزیون از عاشق شدن خود که داستان سریال پدر شد...
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد
یک ژن خوب تازه: جان متاعی است که هر بی سروپایی دارد - مهمترین بخش های سخنان او اینجاست که عنوان می کند: چه کسی در جریان انقلاب بوده؟ اگر یک عده ای جان دادند، یک عده ای هم این وسط پول دادند. او که گویا دستی در شعر هم دارد، سخن عجیب تری از آنچه پیش از این گفته بر زبان جاری می سازد و با به کار بردن این بیت که «جان چه باشد که نثار قدم دوست کنم *** این (جان) متاعی است که هر بی سروپایی دارد» ...
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد
ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد - برای آمریکا کم هزینه‌ترین استراتژی ادامه وضع موجود است. ترامپ در یک سال گذشته کاری کرد که ۳۰ میلیارد دلار دارایی ایران از کشور خارج شود. این پول به کشور‌هایی مثل ترکیه، گرجستان، ارمنستان، مالزی و ... که از ثبات و امنیت برخوردارند رفت و در این کشور‌ها سرمایه گذاری شد. همین موضوع کمر اقتصاد ایران را می‌شکند. در این یک سال دلار به نزدیک ۱۰ هزار تومان رسیده است. ترامپ حتی به شلیک یک گلوله نیاز ندارد. اگر…
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد!
سحر تبر چهره واقعی‌اش را آشکار کرد! - سحر تبر سال گذشته برای اولین بار در رسانه‌های جهان دیده شد. گمانه زنی می‌شد که او برای شباهت پیدا کردن به آنجلینا جولی ۵۰ عمل جراحی داشته است. اما او در نهلایت شبیه شخصیت "عروس مرده" تیم برتون به نظر می‌رسید.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.