پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ / Thursday, 19 July, 2018

جست وجو در اینترنت


جست وجو در اینترنت
با وجود بیش از چند میلیارد صفحه در اینترنت، پیدا كردن پایگاه های موردنظر و جست وجو در اینترنت كار بسیار دشواری به نظر می رسد. ولی خوشبختانه پرتال هایی به نام موتور جست وجو ایجاد شده كه به اینترنت كمی نظم می دهد.
یكی از ضروریات پژوهش در اینترنت، توانایی یافتن سایت های دلخواه با استفاده از موتور جست وجوست. به این نكته توجه كنید كه برای پیدا كردن یك سایت در موتورهای جست وجو خود را به جای طراحان آن سایت بگذارید و از كلماتی استفاده كنید كه احتمال دارد آنها برای معرفی سایت استفاده كرده باشند. نحوه رتبه بندی سایت ها در موتور جست وجوی گوگل - كه محبوب ترین موتور جست وجو بین كاربران اینترنت در دنیاست - به این صورت می باشد كه چنانچه سایت های دیگر، شما را به عنوان یك منبع در سایت خود معرفی كرده باشند، گوگل سایت شما را در فهرست خود قرار می دهد. هر چه تعداد این معرفی ها - كه به صورت ابرمتن (hypertext) یا ابر ارتباطند (hyperlink) - بیشتر باشد، در رده های بالاتر نتیجه ها قرار می گیرید، بدین ترتیب این موتور جست وجو از برخی سوءاستفاده های قرار گرفتن در رده های بالای نتایج جلوگیری می كند.
● عملكردهای جست وجو
اگر به دنبال متنی دو كلمه ای هستید، مثل hydrolic pumps چنانچه این دو كلمه را به صورت ساده در موتور جست وجو وارد كنید، این دو كلمه را به صورت مستقل جست وجو خواهد كرد و هر صفحه ای كه شامل این دو كلمه باشد (حتی اگر كلمات جدا از هم باشند)، به عنوان یك نتیجه برای شما ارسال خواهد كرد. یعنی اگر در صفحه ای كلمه water pump و hydrolic wheels آمده باشد، این صفحه یا سایت به عنوان نتیجه به شما معرفی می شود كه در اصل هیچ ربطی به درخواست شما ندارد. برای جلوگیری از این مشكل باید كلمه یا جمله درخواستی را بین علامت نقل قول قرار دهید.
علامت + قبل از هر كلمه، بدین معناست كه آن كلمه حتما باید در جست وجو وجود داشته باشد. مطمئن شوید كه در گوگول یك فاصله قبل از علامت مثبت بگذارید.
علامت - قبل از هر كلمه به این معناست كه اگر آن كلمه در صفحه وجود دارد، آن صفحه از نتایج جست وجو حذف شود. مطمئن شوید كه در گوگل یك فاصله قبل از علامت منفی بگذارید.
مثلا اگر به دنبال بانك های بین المللی هستید، به جز در منطقه خاورمیانه، جست وجو را به روش زیر انجام دهید:
+International banks -Middle East
كلمه AND بین دو كلمه، نشان می دهد كه همه كلمات در یك صفحه وجود داشته باشند، مثلا washing And machines And Italy می تواند جست وجو خوبی برای تولیدكنندگان ماشین رختشویی در ایتالیا باشد.
كلمه OR بین دو كلمه سبب می شود كه هر كدام از آن كلمات كه در صفحه موجود باشند، صفحه به عنوان نتیجه ارسال شود. مثلا اگر به دنبال خرید خودرو بی.ام.و هستید و نو یا دست دوم بودن آن اهمیتی ندارد، بهترین حالت جست وجو این است:
BMW (new OR used)
علامت () برای محدود و مشخص كردن اطلاعات به كار می رود. مثلا برای خرید لوازم خانگی از اروپا یا امریكا، متن جست وجو باید به صورت زیر باشد:
(household AND products) (North America OR Europe)
چنانچه بخواهید علاوه بر عبارت مورد نظرتان، مترادف های آن را هم در گوگل جست وجو كنید، علامت ~ را بدون فاصله قبل از عبارت مورد جست وجو قرار دهید. مثلا اگر به دنبال واقعیت هایی درباره غذا و تغذیه و اطلاعات آشپزی هستید، بهترین حالت جست وجو به صورت زیر است:
~food ~facts
كلمه NOT قبل از هر كلمه مانند علامت - عمل می كند.
در برخی از موتورهای جست وجو می توانید مشخص كنید كه اگر دو كلمه نزدیك هم قرار دارند به عنوان نتیجه ارایه شوند. در حالت معمولی اگر به دنبال زcountry houseس هستید، چنانچه كلماتی بین این دو قرار گرفته باشند مثل country cottage house، موتورهای جست وجو آن را به عنوان نتیجه ارایه نمی دهند. برای این كه بتوانید مشخص كنید كه به دنبال جمله یا كلماتی هستید كه امكان دارد بین شان كلمه دیگری نیز وجود داشته باشد، می توانید جست وجوی خود را با علامت های (w) یا (n) انجام دهید، مانند:
country (w) house یا country (n) house
موتورهای جست وجو از علایم مختلف برای جست وجو استفاده می كنند، به عنوان مثال برای این كه بتوانید در یك جست وجو، مقالاتی درباره كودك یا كودكان بیابید، می توانید جست وجو را به صورت child* انجام دهید. با این كار هم كلمه child و هم كلمه children را جست وجو كرده اید. موتورهای جست وجوی hotbot، go و altavista از علامت * استفاده می كنند.
● تقسیم بندی موتورهای جست وجو در اینترنت
موتورهای جست وجو در واقع وب سایت هایی حاوی بانك های بزرگ اطلاعاتی هستند. زمانی كه شما با یك موتور جست وجو به جست وجوی اطلاعات می پردازید، در واقع در اینترنت جست وجو نمی كنید، بلكه در بخش كوچك و یا بزرگی (بسته به نوع موتور جست وجوی به كار گرفته شده) از بانك اطلاعاتی آن جست وجو می كنید. موتورهای جست وجو را براساس ساختار آنها اعم از ساختار ظاهری، نحوه عملكرد و ویژگی های كاربردی آنها می توان به انواع زیر تقسیم كرد:
۱) search engine:
موتور جست وجوی معمولی كه تنها دارای یك كادر جست وجو (search box) و دكمه شروع جست وجو (go یا search) است.
۲) directory list یا directory:
موتور جست وجویی كه علاوه بر كادر جست وجو دارای یك فهرست از قبل تعیین شده برای طبقه بندی موضوعات مورد جست وجو است كه معمولا از حرف A تا Z مرتب شده اند، نظیر www.hotbot.com.
۳) portal:
نوع تخصصی directory list كه علاوه بر جست وجو از طریق كادر جست وجو و ارایه فهرست های جست وجو، معمولا سرویس هایی نظیر پست الكترونیك، سبد خرید از طریق اینترنت و سرویس های ویژه دیگری مثل تلفن از راه دور را نیز ارایه می كند، نظیر www.yahoo.com و www.google.com.
۴) people finder:
نوع تخصصی موتورهای جست وجو كه به جست وجوی افراد می پردازند. نظیر www.۵۵۵-۱۲۱۲.com.
۵) meta search engines:
ابرموتورهای جست وجو معمولا بیش از چندین موتور جست وجو را در هر بار می یابند و نتیجه را بسته به نوع موتور، در یك پنجره یا به طور مستقل برای هر موتور جست وجو نشان می دهند. مثلا سایت www.mamma.com و www.qbsearch.com معمولا نتایج را در یك پنجره و سایت www.All۴one.com نتایج را پس از عمل جست وجو در چهار قسمت مجزا به كاربران ارایه می كند.
● جست وجوی موثر
درخصوص استفاده از عملكردهای +، -، or و * و نیز ز ز برای بالا بردن دقت جست وجو در مقاله قبل مطالبی ارایه شد. اگر به دنبال كلیات جست وجو و روش های آن در اینترنت و یا فهرست موتورهای جست وجو و ابرموتورهای جست وجو و خلاصه مجموعه ای از دستورالعمل ها و آدرس های مفید برای جست وجو در اینترنت هستید به آدرس زیر مراجعه كنید:
http://dir.yahoo.com/computers-and-internet/internet/world-wide-web/searching-the-web/
در صورتی كه مركز اصلی جست وجو و فهرست موتورهای جست وجو را می خواهید به آدرس www.searchengineguide.com مراجعه كنید و براساس كلمات كلیدی موردنظرتان، موتور جست وجوی مناسب را بیابید. فراموش نكنید كه سایت یاد شده به دنبال كلمات كلیدی شما نمی گردد، بلكه موتورهای جست جوی مناسب برای كلمات كلیدی شما را ارایه می كند. می توانید یك یا چند تای آنها را انتخاب كرده و سپس به جست وجو بپردازید. سایت مناسب دیگری كه تقریبا مشابه سایت قبلی است www.internets.com می باشد كه براساس كلمات كلیدی مورد نظر شما موتورهای جست وجوی مناسب را فهرست می كند. جست وجو در اینترنت یك هنر است بخش عمده آن براساس تجربه كار به دست می آید. هیچ منبع مشخصی این هنر را به شما نخواهد آموخت، ولی كلیات آن را می توانید با خواندن بخش help هر موتور جست وجو بفهمید و احتمالا نكات مشتركی بین موتورهای جست وجوی مختلف خواهید یافت. بنابراین مراجعه به help هر موتور جست وجو را فراموش نكنید. همچنین به یاد داشته باشید كه موتورهای جست وجو یك ماشین بیشتر نیستند. پس بهتر است كلمات كلیدی خود را تا حد امكان به كمیت نزدیك كنید (quantity) و از به كار بردن كلمات كلیدی كیفی (quality) اجتناب كنید. مثلا به جای اصطلاح best sellers از top ۱۰ sellers استفاده كنید.


منبع : روزنامه جوان

مطالب مرتبط

جست‌وجوی معنایی گامی در تحول موتورهای جست‌وجو

جست‌وجوی معنایی گامی در تحول موتورهای جست‌وجو
در دنیای مجازی امروز هر چند وقت یک بار، یک شرکت جدید با ایده جالبی برای کارآمدتر ساختن ابزار موتور جست‌وجو ظهور می‌کند؛ درست مانند گوگل که در اواخر دهه نود به یک باره ظاهر شد اکنون شرکت پاورست با اسلحه‌ی سری جست‌وجوی معنایی (سمانتیک) جدیدترین شرکتی است که به این عرصه پا گذاشته است.
ده سال پیش گوگل، شرکت کوچکی بود اما لری پیج و سرگی برین، بنیانگذاران ‌آن، ایده‌ی مربوط و مناسب کردن انبوه نتایج جست‌وجوی گیج کننده را در سر داشتند و تقریبا به نظر می‌رسید راهی را برای هوشمند‌تر کردن موتورهای جست‌وجو نسبت به یاهو، آلتاویستا و Excites آن زمان یافتند.
یک دهه‌ی بعد، این ایده یعنی جست‌وجوهای صفحه‌بندی شده مبتنی بر کلید واژه به استاندارد پذیرفته شده تبدیل شد و اگرچه ممکن است در نظر اول این گونه به نظر برسد اما موتورهای جست‌وجوی امروزی آنچه که واقعا بتوان هوشمند نامیدشان نیستند.
موتورهای جست‌وجوی امروزی هنوز مبتنی بر به اصطلاح روبات‌ها، برنامه‌های خودکاری که صفحات وب را اسکن کرده و کپی آن‌ها را در پایگاه داده‌ی عظیمی که ایندکس نامیده می‌شود، ذخیره می‌کنند، هستند.
الگوریتم استخراج اطلاعات به‌منظور ایجاد ارتباط میان صفحات وب و محاسبه‌ی رتبه‌بندی صفحات از طریق ایندکس کار می‌کند و از روش پیچیده‌ای برای اتصال این صفحات وب به واژه‌های جست‌وجو استفاده می‌کند و هرچه هوشمندتر باشد، تبلیغات مرتبط تری می‌تواند در یک صفحه نتایج جست‌وجو به نمایش درآید.
با وجود این حقیقت که گوگل ابزار جست‌وجو و بک‌اند ایندکس عظیم خود مانند ترکیب مجموعه‌ای از ایندکس‌های مختلف (متن، تصویر، نقشه، ویدیو و غیره) را بهبود می‌بخشد، به نظر می‌رسد سرعت نوآوری در فضای جست‌وجو متوقف شده است.
درست مانند ده سال قبل کاربران هنوز واژه‌های جست‌وجو را وارد کرده و با فهرستی از صفحات وب روبه‌رو می‌شوند.
البته باید قبول کرد کاربران نسبت به ده سال قبل اکنون آنچه را که در جست‌وجوی آن هستند در صفحه‌ی اول نتایج جست‌وجو می‌یابند اما با کاهش یافتن مربوط بودن نتایج، کاربران با انبوهی از اطلاعات بی‌ارزش روبه‌رو می‌شوند و به همین دلیل اغلب مجبورند جست‌وجوی خود را با اطلاعاتی از پایگاه‌های داده‌ی اینترنتی دیگر مانند ویکی پدیا کامل کنند.
اما در این میان پاورست ایده‌ی متفاوتی دارد؛ موتور جست‌وجوی این شرکت تنها هر صفحه آنلاین را ایندکس نمی‌کند بلکه سعی می‌کند محتوای خود را درک کند.
جست‌وجوی معنایی بخشی از یک ابتکار وب معنایی گسترده‌تر است که برخی از آن به عنوان وب ۳.۰ نام برده‌اند. در وب معنایی اطلاعات از منابع مختلف مرتبط شده و ارتباط با معنایی میان تکه‌های مختلف اطلاعات آنلاین ایجاد می‌شود.
هر اندازه که وب ۲.۰ مانند شبکه‌های اجتماعی به همکاری و اشتراک اطلاعات آنلاین معروف بوده و است، وب ۳.۰ واژه‌ای که این روزها بسیار مورد بحث است، معمولا به عنوان روش تبدیل وب به یک پایگاه داده عظیم و ایجاد درک در میان حجم وسیع اطلاعات آنلاین اطلاق می‌شود.
پاورست در مرحله آزمایشی اولیه بوده و قلمرو محدودی دارد زیرا ایندکس آن تنها شامل اطلاعات پایگاه داده ویکی پدیا و متاوب تکنولوژی است؛ این موتور جست‌وجو از این دو منبع برای ایجاد یک مجموعه حقایق مفید مرتبط با تقاضای جست‌وجو استفاده می‌کند.
پاورست به جای برخورد با صفحات به عنوان یک بخش از واژه‌های ایندکس شده بدون معنی، هر جمله را تجزیه کرده و معنی احتمالی آن را استخراج می‌کند. این روش نتایج جست‌وجوی موثرتر و هوشمندانه‌تر از آنچه موتورهای جست‌وجوی فعلی می‌توانند فراهم کنند به همراه دارد.
اگر چه برخی از تحلیلگران این صنعت پاورست را مورد تحسین قرار داده‌اند اما کارشناسان تردید دارند پاورست بتواند روابط خود را از ویکی‌پدیا و متاوب تکنولوژی به هزاران ارایه کننده‌ی محتوای اینترنتی گسترش دهد.
متقاعد کردن پدید آورندگان محتوا برای همکاری با پاورست و ارایه‌ی محتوای کپی‌رایت دارشان برای جست‌وجوی معنایی زمان و انرژی زیادی خواهد برد.
پاورست به عنوان یک شرکت تازه تاسیس سرمایه محدودی دارد و پول چیزی است که این شرکت به آن نیاز دارد؛ سرمایه‌گذاران فعلی این شرکت مدعی‌اند برای تامین رشد پاورست و گسترش فن‌آوری آن برای فهرست کردن ۲۰ میلیارد صفحه متعهد شده‌اند.
پاورست در نتایج جست وجو تبلیغات نشان نمی‌دهد و در حالی که تبلیغات بخشی از فعالیت این شرکت به عنوان منبع درآمد است اما برنامه‌ای برای استفاده از تبلیغات مبتنی بر کلید واژه‌های معمول ندارد و به جای آن این شرکت قصد دارد معنی تقاضاهای جست‌وجو را با تبلیغات نمایشی مربوط تطبیق دهد.
ناظران صنعتی این شرکت را تحت نظر قرار دارند زیرا فن‌آوری آن می‌تواند با وعده‌ی عرضه‌ی جست‌وجوی معنایی برتری گوگل را مورد تهدید قرار دهد.
جدیدترین آمار شرکت کام اسکار که بر اساس آن سهم گوگل در بازار جست‌وجوی اینترنتی از ۸/۵۹ درصد در ماه مارس به ۶/۶۱ درصد در ماه آوریل رسید، نشان می‌دهد گوگل متوقف شدنی نیست و یاهو و مایکروسافت همچنان با فاصله‌ی زیاد در پشت این غول اینترنتی قرار دارند.
تنها تفاوت مایکروسافت و یاهو با شرکت نوپایی مانند پاورست می‌تواند این باشد که در حالیکه این دو رقیب دیرین سعی می‌کنند از پشت سر به گوگل برسند، اگر پاورست به عنوان شرکت جوانی که دورنمای جدید و روش نوآورانه‌ای دارد بتواند محصول جست‌وجوی برتری عرضه کند که مورد علاقه‌ی کاربران باشد ممکن است فرصت بهتری برای تغییر قواعد بازی در این عرصه داشته باشد.

وبگردی
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج - دو چهره مشهور تلویزیون نیز از مواهب موسسه ثامن الحجج بی نصیب نبوده‌اند. مؤسسه ثامن‌الحجج دو مبلغ ۱۸۰ میلیون‌تومانی و ۴۰۰ میلیون‌تومانی را به حساب «م.م» مجری یک برنامه تلویزیونی واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در توضیح دلیل وجه ذکر شده، یک کلمه است؛ هدیه. اما رقم هدیه‌ای که آقای «م.م» به‌عنوان هدیه دریافت کرده، در مقابل تسهیلات دریافتی او از ثامن‌الحجج تقریبا ناچیز است.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی - آقای مطهری بازیکنان آفریقایی تیم فرانسه را دیده ولی دورگه‌های تیم ملی خودمان را ندیده!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند