یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ / Sunday, 18 March, 2018

جست وجو در اینترنت


جست وجو در اینترنت
با وجود بیش از چند میلیارد صفحه در اینترنت، پیدا كردن پایگاه های موردنظر و جست وجو در اینترنت كار بسیار دشواری به نظر می رسد. ولی خوشبختانه پرتال هایی به نام موتور جست وجو ایجاد شده كه به اینترنت كمی نظم می دهد.
یكی از ضروریات پژوهش در اینترنت، توانایی یافتن سایت های دلخواه با استفاده از موتور جست وجوست. به این نكته توجه كنید كه برای پیدا كردن یك سایت در موتورهای جست وجو خود را به جای طراحان آن سایت بگذارید و از كلماتی استفاده كنید كه احتمال دارد آنها برای معرفی سایت استفاده كرده باشند. نحوه رتبه بندی سایت ها در موتور جست وجوی گوگل - كه محبوب ترین موتور جست وجو بین كاربران اینترنت در دنیاست - به این صورت می باشد كه چنانچه سایت های دیگر، شما را به عنوان یك منبع در سایت خود معرفی كرده باشند، گوگل سایت شما را در فهرست خود قرار می دهد. هر چه تعداد این معرفی ها - كه به صورت ابرمتن (hypertext) یا ابر ارتباطند (hyperlink) - بیشتر باشد، در رده های بالاتر نتیجه ها قرار می گیرید، بدین ترتیب این موتور جست وجو از برخی سوءاستفاده های قرار گرفتن در رده های بالای نتایج جلوگیری می كند.
● عملكردهای جست وجو
اگر به دنبال متنی دو كلمه ای هستید، مثل hydrolic pumps چنانچه این دو كلمه را به صورت ساده در موتور جست وجو وارد كنید، این دو كلمه را به صورت مستقل جست وجو خواهد كرد و هر صفحه ای كه شامل این دو كلمه باشد (حتی اگر كلمات جدا از هم باشند)، به عنوان یك نتیجه برای شما ارسال خواهد كرد. یعنی اگر در صفحه ای كلمه water pump و hydrolic wheels آمده باشد، این صفحه یا سایت به عنوان نتیجه به شما معرفی می شود كه در اصل هیچ ربطی به درخواست شما ندارد. برای جلوگیری از این مشكل باید كلمه یا جمله درخواستی را بین علامت نقل قول قرار دهید.
علامت + قبل از هر كلمه، بدین معناست كه آن كلمه حتما باید در جست وجو وجود داشته باشد. مطمئن شوید كه در گوگول یك فاصله قبل از علامت مثبت بگذارید.
علامت - قبل از هر كلمه به این معناست كه اگر آن كلمه در صفحه وجود دارد، آن صفحه از نتایج جست وجو حذف شود. مطمئن شوید كه در گوگل یك فاصله قبل از علامت منفی بگذارید.
مثلا اگر به دنبال بانك های بین المللی هستید، به جز در منطقه خاورمیانه، جست وجو را به روش زیر انجام دهید:
+International banks -Middle East
كلمه AND بین دو كلمه، نشان می دهد كه همه كلمات در یك صفحه وجود داشته باشند، مثلا washing And machines And Italy می تواند جست وجو خوبی برای تولیدكنندگان ماشین رختشویی در ایتالیا باشد.
كلمه OR بین دو كلمه سبب می شود كه هر كدام از آن كلمات كه در صفحه موجود باشند، صفحه به عنوان نتیجه ارسال شود. مثلا اگر به دنبال خرید خودرو بی.ام.و هستید و نو یا دست دوم بودن آن اهمیتی ندارد، بهترین حالت جست وجو این است:
BMW (new OR used)
علامت () برای محدود و مشخص كردن اطلاعات به كار می رود. مثلا برای خرید لوازم خانگی از اروپا یا امریكا، متن جست وجو باید به صورت زیر باشد:
(household AND products) (North America OR Europe)
چنانچه بخواهید علاوه بر عبارت مورد نظرتان، مترادف های آن را هم در گوگل جست وجو كنید، علامت ~ را بدون فاصله قبل از عبارت مورد جست وجو قرار دهید. مثلا اگر به دنبال واقعیت هایی درباره غذا و تغذیه و اطلاعات آشپزی هستید، بهترین حالت جست وجو به صورت زیر است:
~food ~facts
كلمه NOT قبل از هر كلمه مانند علامت - عمل می كند.
در برخی از موتورهای جست وجو می توانید مشخص كنید كه اگر دو كلمه نزدیك هم قرار دارند به عنوان نتیجه ارایه شوند. در حالت معمولی اگر به دنبال زcountry houseس هستید، چنانچه كلماتی بین این دو قرار گرفته باشند مثل country cottage house، موتورهای جست وجو آن را به عنوان نتیجه ارایه نمی دهند. برای این كه بتوانید مشخص كنید كه به دنبال جمله یا كلماتی هستید كه امكان دارد بین شان كلمه دیگری نیز وجود داشته باشد، می توانید جست وجوی خود را با علامت های (w) یا (n) انجام دهید، مانند:
country (w) house یا country (n) house
موتورهای جست وجو از علایم مختلف برای جست وجو استفاده می كنند، به عنوان مثال برای این كه بتوانید در یك جست وجو، مقالاتی درباره كودك یا كودكان بیابید، می توانید جست وجو را به صورت child* انجام دهید. با این كار هم كلمه child و هم كلمه children را جست وجو كرده اید. موتورهای جست وجوی hotbot، go و altavista از علامت * استفاده می كنند.
● تقسیم بندی موتورهای جست وجو در اینترنت
موتورهای جست وجو در واقع وب سایت هایی حاوی بانك های بزرگ اطلاعاتی هستند. زمانی كه شما با یك موتور جست وجو به جست وجوی اطلاعات می پردازید، در واقع در اینترنت جست وجو نمی كنید، بلكه در بخش كوچك و یا بزرگی (بسته به نوع موتور جست وجوی به كار گرفته شده) از بانك اطلاعاتی آن جست وجو می كنید. موتورهای جست وجو را براساس ساختار آنها اعم از ساختار ظاهری، نحوه عملكرد و ویژگی های كاربردی آنها می توان به انواع زیر تقسیم كرد:
۱) search engine:
موتور جست وجوی معمولی كه تنها دارای یك كادر جست وجو (search box) و دكمه شروع جست وجو (go یا search) است.
۲) directory list یا directory:
موتور جست وجویی كه علاوه بر كادر جست وجو دارای یك فهرست از قبل تعیین شده برای طبقه بندی موضوعات مورد جست وجو است كه معمولا از حرف A تا Z مرتب شده اند، نظیر www.hotbot.com.
۳) portal:
نوع تخصصی directory list كه علاوه بر جست وجو از طریق كادر جست وجو و ارایه فهرست های جست وجو، معمولا سرویس هایی نظیر پست الكترونیك، سبد خرید از طریق اینترنت و سرویس های ویژه دیگری مثل تلفن از راه دور را نیز ارایه می كند، نظیر www.yahoo.com و www.google.com.
۴) people finder:
نوع تخصصی موتورهای جست وجو كه به جست وجوی افراد می پردازند. نظیر www.۵۵۵-۱۲۱۲.com.
۵) meta search engines:
ابرموتورهای جست وجو معمولا بیش از چندین موتور جست وجو را در هر بار می یابند و نتیجه را بسته به نوع موتور، در یك پنجره یا به طور مستقل برای هر موتور جست وجو نشان می دهند. مثلا سایت www.mamma.com و www.qbsearch.com معمولا نتایج را در یك پنجره و سایت www.All۴one.com نتایج را پس از عمل جست وجو در چهار قسمت مجزا به كاربران ارایه می كند.
● جست وجوی موثر
درخصوص استفاده از عملكردهای +، -، or و * و نیز ز ز برای بالا بردن دقت جست وجو در مقاله قبل مطالبی ارایه شد. اگر به دنبال كلیات جست وجو و روش های آن در اینترنت و یا فهرست موتورهای جست وجو و ابرموتورهای جست وجو و خلاصه مجموعه ای از دستورالعمل ها و آدرس های مفید برای جست وجو در اینترنت هستید به آدرس زیر مراجعه كنید:
http://dir.yahoo.com/computers-and-internet/internet/world-wide-web/searching-the-web/
در صورتی كه مركز اصلی جست وجو و فهرست موتورهای جست وجو را می خواهید به آدرس www.searchengineguide.com مراجعه كنید و براساس كلمات كلیدی موردنظرتان، موتور جست وجوی مناسب را بیابید. فراموش نكنید كه سایت یاد شده به دنبال كلمات كلیدی شما نمی گردد، بلكه موتورهای جست جوی مناسب برای كلمات كلیدی شما را ارایه می كند. می توانید یك یا چند تای آنها را انتخاب كرده و سپس به جست وجو بپردازید. سایت مناسب دیگری كه تقریبا مشابه سایت قبلی است www.internets.com می باشد كه براساس كلمات كلیدی مورد نظر شما موتورهای جست وجوی مناسب را فهرست می كند. جست وجو در اینترنت یك هنر است بخش عمده آن براساس تجربه كار به دست می آید. هیچ منبع مشخصی این هنر را به شما نخواهد آموخت، ولی كلیات آن را می توانید با خواندن بخش help هر موتور جست وجو بفهمید و احتمالا نكات مشتركی بین موتورهای جست وجوی مختلف خواهید یافت. بنابراین مراجعه به help هر موتور جست وجو را فراموش نكنید. همچنین به یاد داشته باشید كه موتورهای جست وجو یك ماشین بیشتر نیستند. پس بهتر است كلمات كلیدی خود را تا حد امكان به كمیت نزدیك كنید (quantity) و از به كار بردن كلمات كلیدی كیفی (quality) اجتناب كنید. مثلا به جای اصطلاح best sellers از top ۱۰ sellers استفاده كنید.


منبع : روزنامه جوان

مطالب مرتبط

نگاهی به موتورهای جست وجو در اینترنت

نگاهی به موتورهای جست وجو در اینترنت
حتماً شما هم بارها، زمانی كه به یك مقاله علمی، سیاسی و... نیاز داشته اید یا حتی برای یافتن معنی اصطلاحی، پشت كامپیوترتان نشسته اید و با استفاده از اینترنت در مدت زمان كوتاهی آن را پیدا كرده اید. اما آیا تابه حال فكر كرده اید چگونه در عرض چند ثانیه انبوهی از اطلاعات در اختیار شما قرار می گیرد؟ صدها میلیون صفحه در اینترنت در دسترس وجود دارند و منتظر هستند تا اطلاعات را با تنوع شگفت انگیزی از موضوعات ارائه دهند. زمانی كه شما می خواهید در مورد یك موضوع مخصوص اطلاعات كسب كنید، چگونه می دانید كه چه صفحاتی را باید بخوانید؟ احتمالاً مانند اكثر مردم، شما از یك موتور جست وجوی اینترنت بازدید می كنید.
موتورهای جست وجوی اینترنتی، سایت های مخصوصی در شبكه هستند و طوری طراحی شده اند كه به افراد كمك می كنند تا اطلاعات مورد نیازشان را كه در سایت های دیگر ذخیره شده است بیابند. تفاوت هایی در شیوه عملكرد موتورهای جست وجوی مختلف وجود دارد، اما همه آنها سه وظیفه اصلی را انجام می دهند:
۱ ) در اینترنت، یا بخش های برگزیده ای از اینترنت، براساس كلمات مهم جست وجو را انجام می دهند.
۲) یك فهرست از كلماتی كه پیداكرده اند و جایی كه آنها را پیدا كرده اند، تهیه می كنند.
۳) این امكان را برای كاربران فراهم می كنند تا كلمات یا مجموعه ای از كلمات مورد نظر خود را كه در فهرست یافت می شود جست وجو كنند.
موتورهای جست وجوی اولیه یك فهرست شامل تنها چندصد هزار صفحه و فایل نگهداری می كردند و در روز شاید یك یا دو هزار بازدیدكننده داشتند. امروزه یك موتور جست وجوی خوب، صدها میلیون صفحه را فهرست می كند و در روز پاسخگوی ده ها میلیون جست وجو كننده است. حالا باید ببینیم چگونه این مسئولیت مهم انجام می شود و چگونه موتورهای جست وجوی اینترنتی، بخش های مختلف را به كار می برند تا ما بتوانیم اطلاعات مورد نیاز خود را در شبكه بیابیم.
● جست وجو میان صدها میلیون صفحه
قبل از اینكه یك موتور جست وجوگر بتواند به شما بگوید كه یك فایل در كجا قرار دارد، باید آن فایل پیدا شود. یك موتور جست وجوگر برای یافتن اطلاعات از میان صدها میلیون صفحه كه در شبكه وجود دارند، روبات نرم افزاری خاصی به نام spiders را به كار می گیرد تا لیستی از كلماتی كه در سایت های شبكه یافت می شود را ایجاد كند. فرآیندی كه یك spider لیست خود را ایجاد می كند، Web crawling نامیده می شود. برای ایجاد و نگهداری یك لیست مفید و مناسب از كلمات، یك spider موتور جست وجوگر باید صفحات بسیار زیادی را بررسی كند. چگونه هر spider مسیرش را در شبكه آغاز می كند ؟ معمولاً نقطه شروع، لیستی از صفحاتی است كه توسط سرورها زیاد استفاده می شوند و همچنین صفحاتی كه عمومی تر و معروف تر هستند. spider از یك سایت عمومی شروع می كند، كلمات موجود در صفحات آن را لیست می كند و هر لینكی كه در آن سایت یافت می شود را دنبال می كند. به این طریق سیستم جست وجوگر به سرعت شروع به حركت می كند و در بخش هایی كه بیشتر از همه مورد استفاده قرار می گیرد حركت می كند.
Google.com به عنوان یك موتور جست وجوگر علمی آغاز به كار كرد. سرجی برین و لورنس پیج بیان كرده اند كه spiderهای سیستم آنها با چه سرعتی می توانند كار كنند. آنها سیستم اولیه خود را به گونه ای ساختند كه از چندین spider استفاده كند، معمولاً سه تا در یك زمان. هر spider می توانست با حدود سیصد صفحه شبكه كه در یك زمان باز بودند اتصال برقرار كند. در بهترین عملكرد خود، با استفاده از چهار spider، این سیستم می توانست در هر ثانیه به صد صفحه متصل باشد و حدود ۶۰۰ كیلو بایت داده را در هر ثانیه ایجاد كند. برای سرعت بخشیدن به جست وجو، ایجاد سیستمی برای ارائه اطلاعات لازم به spider لازم است. سیستم گوگل اولیه دارای سروری بود كه به فراهم كردن URL ها برای spider ها اختصاص یافته بود. به جای وابسته بودن به یك فراهم كننده سرویس اینترنتی برای DNS كه نام یك سرور را به یك آدرس تبدیل می كند، گوگل DNS خودش را داشت تا تاخیرها را به حداقل برساند.
زمانی كه spider گوگل یك صفحه HTML را مشاهده می كرد، به دو نكته توجه می كرد: كلمات درون صفحه، در كجا كلمات پیدا شده اند.
كلماتی كه در عنوان اصلی یا عناوین فرعی و یا سایر موقعیت هایی كه دارای اهمیت نسبی هستند، قرار دارند برای جست وجوی بعدی كاربر مورد توجه خاص قرار می گرفتند. spider گوگل هر كلمه معنی داری در صفحه را فهرست می كرد و از كلمات a an, the صرف نظر می كرد. سایر spider ها از روش های متفاوتی استفاده می كردند. در كل تمامی این روش ها معمولاً سعی می كند تا عملكرد spider را سریع تر كند، به كاربران اجازه بدهد تا با كارایی بهتر و بهینه تر جست وجو كنند و یا هر دو آنها. به عنوان مثال، بعضی spider ها كلماتی كه در عنوان ها، عنوان های فرعی و لینك ها وجود دارند یا كلماتی كه بارها در صفحه تكرار می شوند و هر كلمه ای در بیست خط اولیه متن را نگهداری می كند. سایت Lycos از این روش استفاده می كند.
سایر سیستم ها، از قبیل AltaVista، هر كلمه در صفحه، شاملa an, the و سایر كلمات كه بی اهمیت هستند را هم لیست می كنند.
● ایجاد فهرست
زمانی كه spider ها وظیفه یافتن اطلاعات از صفحات شبكه را به اتمام رساندند (البته باید در نظر داشته باشیم كه این وظیفه هرگز واقعاً تمام نمی شود، خاصیت تغییر دائمی شبكه به این معنی است كه spiders ها همیشه در حال حركت و جست وجو هستند)، موتور جست وجو باید این اطلاعات را به شكلی كه مفید باشد، ذخیره كند. دو مولفه كلیدی برای در دسترس قرار دادن اطلاعات جمع آوری شده برای كاربران وجود دارد: اطلاعات ذخیره شده با داده ها - روشی كه توسط آن اطلاعات فهرست می شود.
در آسان ترین حالت، موتور جست وجوگر می تواند تنها كلمه و URL را ذخیره كند. در حقیقت، این روش برای موتوری با كاربرد محدود است، زیرا در این حالت راهی وجود ندارد برای اینكه تعیین كند آیا كلمه در بخش مهم یا بخش بی اهمیتی از صفحه استفاده شده است، آیا كلمه تنها یك بار یا چندین مرتبه تكرار شده است یا صفحه لینك هایی به صفحات دیگری كه شامل آن كلمه هستند، دارد. به عبارت دیگر راهی برای ایجاد لیستی رتبه بندی شده كه تلاش می كند تا مفیدترین و بهترین صفحات را در بالای لیست نتایج جست وجو قرار بدهد، وجود ندارد.
برای به دست آوردن نتایج بهتر، بیشتر موتورهای جست وجو اطلاعات بیشتری علاوه بر كلمه و URL ذخیره می كنند. موتور ممكن است تعداد دفعاتی كه كلمه در صفحه تكرار شده است را ذخیره كند، یا ممكن است مقداری را به هر ورودی اختصاص بدهد و زمانی كه كلمات در عناوین، عنوان های فرعی و لینك ها ظاهر می شوند ارزش اختصاص یافته به آنها بیشتر می شود. هر موتور جست وجوگر تجاری، فرمول متفاوتی برای ارزش گذاری كلمات فهرست خود دارد. این مسئله یكی از دلایلی است كه موجب می شود جست وجوی یك كلمه در موتورهای جست وجوگر متفاوت، لیست های متفاوتی را ارائه بدهد و صفحاتی با ترتیب های متفاوت ارائه شود.
داده ها برای صرفه جویی در فضای ذخیره سازی رمزگذاری می شوند. مثلاً در صفحه گوگل اطلاعاتی از قبیل اینكه آیا كلمه با حروف بزرگ بوده است، اندازه فونت آن، موقعیت كلمه و سایر اطلاعاتی كه به رتبه بندی آن كمك می كند را به صورت بیت و بایت ذخیره می كند. در نتیجه میزان بسیار زیادی از داده ها می تواند به شكل بسیار فشرده ای ذخیره شود. بعد از اینكه اطلاعات فشرده شد، برای فهرست شدن آماده است.
هدف از ایجاد یك فهرست این است كه باعث شود تا بتوانیم اطلاعات را با سریع ترین حالت ممكن پیدا كنیم. به طور كل، تنها چند راه برای ایجاد فهرست وجود دارد، اما یكی از مهمترین و موثرترین روش ها، ایجاد جدول hash است. در این روش فرمولی به كار می رود تا به هر كلمه یك ارزش عددی اختصاص بدهد.
پرسش و جست وجوی انجام شده توسط كاربر می تواند خیلی ساده باشد، حتی یك كلمه. برای پرسش های پیچیده تر لازم است تا از عملگرهای بولین (AND, OR, NOT, NEAR,) و... استفاده كنید تا بتوانید شرایط جست وجو را گسترش بدهید.
به طور خلاصه عملكرد یك موتور جست وجو به این صورت است: نرم افزار spider با جست وجو در سایت های مختلف لیستی از كلمات و جایی كه قرار دارند فراهم می كند، سپس براساس سیستم ارزش گذاری خود فهرستی رتبه بندی شده تهیه می كند، داده ها را رمزگذاری می كند و سرانجام اطلاعات را برای دسترسی كاربران ذخیره می كند.
● آینده موتورهای جست وجوگر
در جست وجوهایی كه از عملگرهای بولین استفاده می شود، جست وجوهای لفظی است. موتور دقیقاً همان كلمات یا عبارتی كه وارد شده است را جست وجو می كند. زمانی كه كلمات ورودی دارای چندین معنی هستند، جست وجوی صحیح آنها مشكل است. در این حالت، اگر برای شما تنها یكی از معانی آن كلمه مهم باشد، احتمالاً شما نمی خواهید سایر صفحات را كه شامل معانی دیگر كلمه است ببینید. شما می توانید یك جست وجوی لفظی ایجاد كنید كه تا حدودی معنی های ناخواسته را حذف كند، اما بهتر این بود كه خود موتور جست وجو می توانست این كار را انجام بدهد.
یكی از حوزه های تحقیق در موتورهای جست وجوگر، جست وجو براساس مفهوم است. به عنوان مثال، استفاده كردن از تحلیل های آماری صفحاتی كه شامل كلمات یا عباراتی است كه شما جست وجو می كنید، برای اینكه صفحات دیگری را كه ممكن است شما به آن علاقه داشته باشید پیدا كند. بدیهی است كه در یك موتور جست وجوگر مبتنی بر مفهوم، اطلاعات ذخیره شده برای هر صفحه، بیشتر است. هنوز بسیاری از گروه ها تلاش می كنند تا نتایج و عملكرد این نوع از موتورهای جست وجو را افزایش دهند. قلمرو دیگری كه پژوهشگران درباره آن تلاش می كنند، پرسش ها به زبان طبیعی نامیده می شود. منظور از این پژوهش این است كه شما بتوانید پرسش تان را به گونه ای تایپ كنید مثل اینكه آن را از شخصی كه كنار شما نشسته است می پرسید و نیازی نباشد تا از عملگرهای بولین یا ساختارهای پیچیده برای پرسش استفاده كنید. معروف ترین سایت جست وجو به شیوه پرسش به زبان طبیعی، سایت AskJeeves.com است. این سایت تنها با جملات ساده كار می كند، اما تلاش بسیاری انجام می شود تا این روش جست وجو گسترش یابد تا بتواند سئوالات پیچیده تر را هم بپذیرد.
همچنان تلاش های بسیاری برای افزایش كیفیت و ارائه خدمات بیشتر موتورهای جست وجوگر انجام می شود و هر روز شاهد خبرهای جدیدی در این زمینه هستیم و رقابت بین سایت های دارای موتور جست وجوگر بیشتر و بیشتر می شود.

وبگردی
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟ - در چند روز اخیر انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در کنار پرادو، انتقاداتی را در فضای مجازی برانگیخته است. در کنار این انتقادات برخی عکس های صفحه اینستاگرام پسر امام جمعه ایلام؛هادی لطفی هم بر شدت این انتقادات افزوده است.
کوکوی هویج
اهل تجربه طعم های جدید هستید؟ دوست دارید یک کوکوی خوش طعم با بافتی نرم و لطیف را تجربه کنید؟ پس مقداری هویج بخرید و دست به کار تهیه کوکوی هویج شوید ● مواد لازم سیب زمینی دو عدد …