شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ / Saturday, 26 May, 2018

جولیا رابرتز دوباره رفیق بی کلک می‌شود


جولیا رابرتز دوباره رفیق بی کلک می‌شود
او كه از سال ۲۰۰۴ به بعد در هیچ فیلمی بازی نكرده و بیشتر به خانواده و انجام برخی امور خیریه پرداخته، قصد دارد تا مدتی پس از تولد فرزندش مجددا فعالیت سینمایی خود را از سر بگیرد.
برای بازی در هر فیلمی ۲۰ میلیون دلار می‌گیرد یعنی چیزی در حدود ۱۹ میلیارد تومان! حتی فكر كردن به چنین رقمی هم باعث سرگیجه می‌شود و این تازه دستمزدی است كه جولیا رابرتز فقط برای بازی در یك فیلم می‌گیرد.
با این وجود، خود جولیا رابرتز لذت مادر شدن را به لقای این پول‌ها ترجیح می‌دهد. رابرتز ۳۹ ساله كه در حدود دو سال پیش صاحب دو فرزند دوقلو شده بود، طی یك سال گذشته تلاش‌های زیادی برای بارداری مجدد انجام داد و درست هنگامی كه كم‌كم امید داشتن یك فرزند دیگر را از دست می‌داد، متوجه شد كه می‌تواند هفت، هشت ماه دیگر فرزند سومش را هم داشته باشد.
بدون تردید فرزند سوم جولیا رابرتز در یك كلینیك پیشرفته و با مراقبت‌های پزشكی دقیق به دنیا خواهد آمد.
این در حالی است كه پدر و مادر خود جولیا رابرتز پول كافی برای پرداخت هزینه به دنیا آمدن وی را نداشته و در این باره از همسر مارتین لوتركینگ كمك خواسته بودند.
به این ترتیب، معلوم می‌شود كه جولیا رابرتز دوران كودكی سختی داشته است. سختی زندگی او از آنجا معلوم می‌شود كه پدر و مادرش هنگامی كه فقط ۴ سال داشته از هم جدا می‌شوند و پدر او شش سال بعد در اثر سرطان فوت می‌كند ولی سختی‌های زندگی به جای آنكه مانع ترقی جولیا شوند، موجب می‌شد كه وی انگیزه مضاعفی برای مبارزه با مشكلات پیدا كند.
جولیا به دلیل علاقه فراوانش به حیوانات، در ابتدا دوست داشت كه دامپزشك شود ولی پس از پایان دبیرستان، با یك چرخش ۱۸۰ درجه‌ای رشته روزنامه‌نگاری را انتخاب می‌كند.
وی در همین دوران پس از اطلاع از میل فراوانش به هنرپیشگی، به دعوت برادرش به نیویورك رفت و همراه با وی در فیلمی به نام (خون سرخ) بازی كرد. جولیا رابرتز در ادامه، به كلاس‌های بازیگری رفت و اصول هنرپیشگی را فراگرفت.
رابرتز كار جدی‌اش را در فیلم‌های هالیوودی با بازی در فیلم (ماگنولیاهای فلزی) در سال ۱۹۸۹ آغاز كرد و هنرمندی‌اش موجب شد تا نامزد دریافت جایزه اسكار بهترین هنرپیشه زن نقش دوم شود. این موضوع توجه بسیاری از كارگردان‌های هالیوود را به سوی یك ستاره نوظهور جلب كرد و سال بعد جولیا با بازی فوق‌العاده‌اش در فیلم (زن زیبا)( ۱۹۹۰) دارای شهرت جهانی شد. علاوه بر این، او برای بازی در این فیلم مجددا نامزد دریافت جایزه اسكار (این بار به عنوان هنرپیشه نقش اول زن) شد.
پس از موفقیت زن زیبا، رابرتز در بسیاری از فیلم‌های معروف سینما از جمله <عروسی بهترین دوستم(۱۹۹۷) و ناتینگ هیل (۱۹۹۹) به هنرمندی پرداخت و كم‌كم به عنوان یك فوق‌ستاره جای خود را در میان هنرپیشه‌های برتر تاریخ سینما باز كرد. او در سال ۲۰۰۱ بالاخره موفق شد جایزه اسكار بهترین هنرپیشه زن نقش اول را برای بازی در فیلم جالب (ارین بروكوویچ) دریافت كند.
جولیا رابرتز برای بازی در فیلم ارین بروكوویچ حدود ۲۰ میلیون دلار دستمزد گرفت و اولین بازیگر زنی ‌شد‌ كه ‌به ‌كلوپ ۲۰ میلیون‌ دلاری‌ها پیوسته است. وی پس از موفقیت ارین بروكوویچ، در چند فیلم برجسته استیون سودربرگ از جمله (یازده یار اوشن)( همراه با براد پیت و جورج كلونی)،(دوازده یار اوشن) و (كاملا رو به جلو) بازی كرد. بازی او به‌عنوان یكی از مطرح‌ترین چهره‌های تاریخ سینما در هر فیلمی فروش آن فیلم را در گیشه تضمین می‌كند.
بد نیست بدانید تنها فیلم‌های زن زیبا، عروس فراری و یازده یار اوشن در مجموع چیزی در حدود دو میلیارد دلار درآمد جهانی داشته‌اند، رابرتز بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۵ و در چهار سال پیاپی مقام اول را در فهرست درآمد هنرپیشه‌های زن به دست آورد. منابع موثق ثروت شخصی رابرتز تا اواخر سال ۲۰۰۶ را چیزی در حدود ۱۴۰ میلیون دلار تخمین زده‌اند.
با وجود تمامی موارد فوق، جولیا رابرتز همیشه به دنبال یك زندگی خانوادگی آرام بوده است. وی یك‌بار در سال ۱۹۹۳ ازدواج می‌كند ولی این رابطه در سال ۱۹۹۵ به طلاق منجر می‌شود. در سال ۲۰۰۰، وی سرصحنه یكی از فیلم‌هایش با <رنی مودر> كه از فیلمبرداران برجسته سینماست آشنا شده و در سال ۲۰۰۲ با وی عروسی می‌كند.
این زوج خوشبخت دو سال بعد و در سال ۲۰۰۴ صاحب دو بچه دوقلو می‌شوند. پس از آن، جولیا كه خیلی بچه دوست دارد، تلاش زیادی كرد تا با وجود بالا رفتن سن، بچه سومی هم داشته باشد و چندی پیش متوجه علایم بارداری در خودش شد.
متخصصان علایمی نظیر تأخیر در قاعدگی به مدت بیش از ۱۰ روز، تهوع و استفراغ (كه در هفته دوم تا دوازدهم بارداری به‌طور قابل ملاحظه‌ای دیده می‌شود)، علایم ادراری نظیر شب‌ادراری یا تكرر ادرار و برخی مشكلات پستانی مثل درد را به‌عنوان علایم فرضی بارداری مطرح كرده‌اند.
در این صورت، با انجام بررسی‌هایی مانند اندازه‌گیری هورمون HCG، معاینه و در صورت لزوم انجام سونوگرافی، وجود جنین را تأیید می‌كنند. شنیدن صدای ضربان قلب جنین، لمس جنین به وسیله معاینه‌كننده (پس از ۲۲ هفته از شروع بارداری) و برخی روش‌های دیگر از جمله مواردی هستند كه علایم مثبت یا قطعی بارداری را نشان می‌دهند.
جولیا رابرتز با انجام بررسی‌های فوق متوجه شد كه می‌تواند فرزند سومش را هم در تابستان سال آینده داشته باشد. او كه از سال ۲۰۰۴ به بعد در هیچ فیلمی بازی نكرده و بیشتر به خانواده و انجام برخی امور خیریه پرداخته، قصد دارد تا مدتی پس از تولد فرزندش مجددا فعالیت سینمایی خود را از سر بگیرد. البته وی قرار است در این بین همراه با تام هنكس در فیلم (جنگ چارلی ویلسون) بازی كند.‌

دكتر بابك هوشمند

منبع : روزنامه سلامت

مطالب مرتبط

نگاهی به زندگی حرفه ای رابرت ردفورد

نگاهی به زندگی حرفه ای رابرت ردفورد
رابرت ردفورد، بازیگر، کارگردان و تهیه کننده آمریکایی است که مخاطبان سینما، کما بیش با شیوه بازیگری و کارگردانی اش، آشنایی دارند. ردفورد در بازیگری با به نمایش گذاشتن ویژگی های دوران نوجوانی و جان بخشی به چندین شخصیت سینمایی مختلف، به شهرت رسید. از جمله فیلم های معروف او می توان به «کاسبای بزرگ» ، «نیش»، «بوچ کسیدی و ساندنس کید»، «تعقیب»، «جاسوس بازی» و «همه مردان رئیس جمهور» اشاره کرد. او در طول دوره حرفه ای اش که نزدیک به پنج دهه بوده است، شصت و پنج فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی در مقام بازیگر، هفت تجربه کارگردانی و بیست و پنج فیلم به عنوان تهیه کننده دارد.
این سینماگر همانند وارن بیتی، کلینت ایستوود، مل گیبسون، ریچارد آتنبورو و کوین کاستنر، از دریافت کنندگان جایزه اسکار است. او علاوه بر دریافت جایزه اسکار، نامزدی دریافت این جایزه و دریافت چندین جوایز بین المللی دیگر از جمله بافتا، امی و گلدن گلوب را درکارنامه حرفه ای خود به ثبت رسانده. رد فورد همچنین مؤسس جشنواره فیلم ساندنس است. جشنواره ای که از فیلم های مستقل حمایت می کند. او هنرمندی است که در عرصه سیاست نیز حضور داشته و در فعالیت های زیست محیطی نیز شرکت می کند.
چارلز رابرت ردفورد جونیر ۱۸ آگوست ۱۹۳۶ در سانتا مونیکای کالیفرنیا در آمریکا دیده به جهان گشود. او پس از سال ها مطالعه هنر در اروپا و آمریکا، در آکادمی آمریکایی هنرهای نمایشی ثبت نام نمود. حاصل مطالعات او، کارگردانی نمایش «داستان بلند» (۱۹۵۹) بود که در برادوی روی صحنه رفت. او پس از ایفای نقش در چندین درام تلویزیونی در دهه ۱۹۶۰ که مطرح ترین آن مجموعه هایی با عنوان« آلفرد هیچکاک معرفی می کند»، «منطقه گرگ و میش» و «جاده ۶۶» بود به شهرت رسید،پس از آن بازی در یکی از معتبرترین نمایش های آن زمان به نام «پا برهنه در پارک» باعث شد ردفورد در اواسط دهه ۱۹۶۰ به بازیگری مطرح تبدیل شود و همین مسأله پیشنهادات زیاد سینمایی رابرای او به ارمغان آورد. فیلم «تعقیب» و نسخه سینمایی «پا برهنه در پارک» از جمله فیلم هایی است که خاطره آنها در اذهان مخاطبان سینما به یادگار مانده است. نقطه عطف دوره بازیگری او زمانی بود که در درام وسترن «بوچ کسیدی و ساندنس کید» (۱۹۶۹) با پل نیومن همبازی شد. همان طور که این اثردر زمره شاهکارهای سینمایی آن سال به شمار می رفت، ردفورد نیز پس از آن یکی از محبوب ترین ستاره های هالیوود لقب گرفت. بدین ترتیب بعد از این فیلم، بازی در فیلم هایی موفق چون «مسابقه دهنده اسکی» (۱۹۶۹) و «کاندیدا» (۱۹۷۲) را تجربه کرد. سپس در سال ۱۹۷۳ در فیلم «شیوه ای که بودیم» در کنار باربرا استریسند و در فیلم «نیش» با نیومن نقش آفرینی نمود. این فیلم ها علاوه بر آنکه با استقبال فراوانی از مخاطبان مواجه شده بودند، نظر منتقدان را نیز جلب نمودند. فیلم «نیش» جایزه اسکار بهترین فیلمبرداری را در آن سال دریافت کرد و ردفورد برای نقش آفرینی در آن، نامزد دریافت این جایزه شد.
سایر فیلم های این بازیگر مستعد سینما در دهه ۱۹۷۰ شامل «گاسبای بزرگ» (۱۹۷۴) ، «والدو پپر بزرگ» (۱۹۷۵» و «سه روز از کوندور»(۱۹۷۵) بودند، اما موفقیت آنها تحت الشعاع اعتبار فیلم «همه مردان رئیس جمهور» (۱۹۷۶) قرار گرفتند. این فیلم گزارشی از انحطاط حکومت رئیس جمهور آمریکا، ریچارد نیکسون بود و رد فورد و داستین هافمن نقش دو گزارشگر واشنگتن پست را در آن ایفا می نمودند. فیلم «همه مردان رئیس جمهور» در چهار رشته جایزه اسکار دریافت کرد و در چهار رشته نیز نامزد دریافت این جایزه سینمایی شد.بدین ترتیب وضعیت بازیگری ردفورد پس از این فیلم بیش از پیش تثبیت شد. او در دهه ۱۹۸۰ نیز در فیلم هایی از جمله «طبیعی» (۱۹۸۴) و «خروج از آفریقا» (۱۹۸۵) درخشید. فیلم اول در چهار گروه نامزد دریافت جایزه اسکار شد و فیلم دوم نیز که ردفورد در آن بامریل استر یپ همبازی بوده هفت جایزه اسکار برای عوامل سازنده آن به ارمغان آورد و در چهار گروه نیز نامزد دریافت این جایزه شد.
رد فورد در حالی این موفقیت ها را در کارنامه شغلی اش به ثبت رساند که پس از آن در فیلم های بعدی اش در دهه ۱۹۹۰ و دهه اول قرن بیست و یکم، نتوانست به آن سطح از موفقیت ها دست یابد؛ به طوری که فیلم های «کفش های کتانی» (۱۹۹۲) ، «نجوای اسب» (۱۹۹۸) ، «جاسوس بازی» (۲۰۰۱) و«پاک کردن» (۲۰۰۴) آن چنان که باید، توجه سینماگران را جلب نکردند و ایفای نقش ردفورد نیز چندان با استقبال تماشاگران روبرو نشد. اگر چه ردفورد بیشتر به بازیگری مشهور است، اما موفقیت حرفه ای اوتنها در بازیگری اش خلاصه نشد، بلکه در سال های اوج بازیگری اش، با فیلم «مردم عادی» (۱۹۸۰) موفقیت هایش را در حیطه کارگردانی نیز آغاز کرد. افتخاراتی که این فیلم برای عوامل آن از جمله ردفورد به ارمغان آورد، چهار جایزه اسکار بود؛ این در حالی است که فیلم «مردمان عادی» در دو گروه نیز نامزد دریافت این جایزه شد.
ردفورد با دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردانی، فیلم بعدی اش «جنگ میلا گرو بینفیلد» را در سال ۱۹۸۸ مقابل دوربین برد. این فیلم نیز موفق به دریافت یک جایزه اسکار شد. دیگر ساخته های موفق او شامل «رودخانه ای از میانش می گذرد»(۱۹۹۲) و «نمایش کوییز» (۱۹۹۴) هستند که فیلم«رودخانه ای از میانش می گذرد» در یک گروه جایزه اسکار دریافت کرد و در دو رشته نیز نامزد دریافت این جایزه شد. فیلم « نمایش کوییز» نیز در چهار گروه نامزدی دریافت جایزه اسکار را از جمله بهترین کارگردانی در کارنامه حرفه ای عوامل سازنده اش به ثبت رساند. او در میان آثار موفقش، فیلم هایی چون «نجوای اسب»، «افسانه بگر ونس» (۲۰۰۰) و «شیرها برای بره ها» (۲۰۰۷) دارد که با انتقاداتی روبرو شدند.
سبک کارگردانی ردفورد با برداشت های بلند و تفکر برانگیز و در آمیختن احساس در موضوع اصلی فیلم شناخته می شود؛ به طوری که مخاطب طولانی تر شدن روایت کنایه آمیز داستان را مشاهده می کند. رابرت ردفورد در سال ۱۹۸۰ انستیتو و جشنواره فیلم ساندنس را تأسیس نمود. این جشنواره که سالانه در شهراوتا، آمریکا برگزار می شود، هر تابستان کارگاهی را برای فیلمسازان جوان فراهم می کند. تا سال ۱۹۹۰ جشنواره فیلم ساندنس به عنوان فرصتی برای نمایش استعداد های جوان، در زمره جشنواره های بین المللی فیلم قرار گرفت و نام ردفورد نیز بیش از پیش بر سر زبان ها افتاد.

وبگردی
تنش و درگیری شدید در کنگره حزب اعتماد ملی!
تنش و درگیری شدید در کنگره حزب اعتماد ملی! - کنگره حزب اعتماد ملی با حضور بزرگان اصلاحات مانند عارف، مطهری و حضرتی
دوم خرداد؛ بیست و یک سال بعد
دوم خرداد؛ بیست و یک سال بعد - صادق زیباکلام می‌گوید: دوم خرداد به این دلیل نقطه عطف شد که مسئولین نظام بر روی حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری نظر داشتند، ولی مردم به سیدمحمد خاتمی رای دادند. ناطق نوری هفت میلیون و خاتمی ۲۰ میلیون یعنی حدود سه برابر نامزد مسئولین رای آورد. عبدالله ناصری نیز می‌گوید: ما امروز حجت الاسلام ناطق نوری، رقیب جدی ۲۱ سال پیش این گفتمان را در کنار گفتمان اصلاح طلبی می‌دانیم. این یکی از دستاورد‌های جنبش دوم…
نخل طلای کن در فرودگاه به جعفر پناهی رسید
نخل طلای کن در فرودگاه به جعفر پناهی رسید - عوامل فیلم «سه رخ» با استقبال جعفر پناهی به ایران بازگشتند و جایزه جشنواره فیلم کن را به او رساندند. جعفر پناهی به همراه نادی ساعی ور، برای فیلم "سه رخ" جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم کن امسال را دریافت کردند اما به دلیل آنکه پناهی ممنوعیت قانونی برای خروج از کشور داشت، موفق به حضور در جشنواره و دریافت جایزه نشد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور! - حمله ور شدن ماموران سد معبر شهرداری به ماموران راهنمایی رانندگی
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه - شرور سطح یک که در آخرین اقدام خود یکی از دوستانش را در منطقه ولنجک به قتل رسانده بود؛ در ۵۰۰ متری مرز ترکیه دستگیر شد.
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز!
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز! - ریزش ناگهانی کوه که توسط مسافران به ثبت رسیده است...!
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد - قبل از شروع بازی تیم‌های پرسپولیس و الجزیره یکی از بازیگران سینما کشورمان قصد داشت به همراه همسرش وارد ورزشگاه آزادی شوند که این دو نفر توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از صحبت های خسرو معتضد، مورخ را می شنوید که نتیجه تحقیقاتش را درباره مومیایی پیدا شده در حرم حضرت عبدالعظیم بیان می کند.
پهلوانان این روزهای ما
پهلوانان این روزهای ما - تصویری زننده و به شدت ناراحت کننده بر جا مانده از مسابقه انتخابی تیم ملی کشتی ایران که به کتک کاری و جنجال کشید. خانواده عبدولی باز هم پای ثابت این درگیری بود که چهره ورزش پهلوانی ایران را تیره کرد
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان - در این ویدئو تشویق اصغر فرهادی و پنه لوپه کروز، خاویر باردم و دیگر عوامل فیلم «همه میﺩﺍنند» در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان را مشاهده می‌کنید.
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم - عوامل فیلم «به وقت شام» روز گذشته با حضور عجیب و رعب آور در پردیس سینمایی کوروش مردم را وحشت زده کردند. در این حرکت تبلیغاتی بازیگران نقش داعش، با گریم و پوشش داعشی ها، سوار بر اسب راهی پردیس سینمایی کوروش شدند و با حضور در مرکز خرید و فودکورت مجموعه، رفتارهای عجیبی نشان دادند که باعث وحشت و اعتراض مردم شد.
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم - این گزارش حاوی تصاویری از بزرگترین مرکز فروش و مصرف مواد مخدر در جنوب شرق تهران است که مخفیانه ضبط شده‌است.
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم - متاسفانه طی یک ماه گذشته دستکم سه نوبت و هر نوبت دستکم 30 اسب باربر متعلق به کولبران در جنگل میرآباد شهرستان اشنویه با شلیک گلوله از پای درآمده‌اند.
سید احمد خمینی معمم شد
سید احمد خمینی معمم شد - سید احمد خمینی فرزند آیت‌الله سید حسن خمینی در حضور جمعی از علما و پدر و پدربزرگ خود در حسینیه جماران معمم شد.
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی!
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی! - امروز عکسی از 5 تماشاگر بازی روز گذشته در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد 5 دختر جوان با گریم‌های عجیب و حرفه‌ای خودشان را به عنوان پسر جا زده و وارد ورزشگاه شده‌اند.
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت - از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!