سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ / Tuesday, 16 October, 2018

۴ بیماری و عارضه که به آن توجه نمی‌شود


۴ بیماری و عارضه که به آن توجه نمی‌شود
«سری را كه درد نمی‌كند، دستمال نمی‌بندند».
بعضی‌ها این ضرب‌المثل را همه جا به كار می‌برند، حتی در مورد سلامتی جسمی‌شان اما باید به یاد داشته باشید كه در مورد جسمتان عمل به این ضرب‌المثل درست نیست. اینجا می‌خواهیم به بیماری‌ها و دردهایی اشاره كنیم كه در ظاهر بی‌خطر هستند ولی ممكن است صدمات جبران‌ناپذیری به شما بزنند. خوشبختانه پیشگیری در این موارد كمك زیادی می‌كند.
۱) فشار‌خون
فشار‌خون یكی از بارزترین بیماری‌های كشنده در ظاهر بی‌خطر است. تا زمانی كه شما فشار‌خون‌تان را اندازه نگیرید، از بالا بودن آن اطلاع پیدا نخواهید كرد تا اینكه صدمه جبران‌ناپذیری را بر روی سلامتی‌تان بگذارد. فشار خون با گذشت زمان سیستم گردش خون شما را از پا در‌آورده و به حملات قلبی، ناتوانی‌های قلبی و كلیوی، سكته و حتی آسیب‌های مغزی منجر می‌شود.پزشكان دو جنبه فشار خون را اندازه‌گیری می‌كنند: فشار مربوط به انبساط و انقباض قلب. عدد بالایی كه مربوط به انقباض قلب است، فشار روی سیاهرگ‌ها و سرخرگ‌هایتان را هنگام تلمبه زدن قلب نشان می‌دهد. عدد پایینی كه مربوط به انبساط قلب است نشان‌دهنده فشار در زمان استراحت قلب بین هر ضربان است. تحقیقات جدید نشان می‌دهد كه فشار خون ۱۴۰ روی ۹۰ می‌تواند در طول زمان باعث آسیب رسانی شود. فشار خون ۱۲۰ روی ۸۰ فشار خون نرمال به حساب می‌آید.
▪ چه كسانی مبتلا هستند؟
موسسه ملی سلامتی تخمین می‌زند كه تقریباً ۲۵ درصد افراد مبتلا به فشار‌خون هستند. این مساله توسط مردان بیش از زنان نادیده گرفته می‌شود.
▪ چه كسانی در خطرند؟
همه در خطر ابتلا به این بیماری هستند. دلایل ابتلا به این بیماری هنوز توسط پزشكان و دانشمندان كشف نشده است اما بسیاری بر این عقیده‌اند می‌تواند تحت تاثیر ژنتیك، رژیم غذایی و فشارهای روحی باشد. اضافه وزن نیز می‌تواند به این بیماری منجر شود.
▪ علائم
شما فقط زمانی متوجه خواهید شد كه به این بیماری مبتلا هستید كه فشار‌خونتان بیش از اندازه بالا رود. البته فشار‌خون شدید می‌تواند همچنین باعث خستگی، گیجی، اختلالات بینایی، درد سینه و... شود.
▪ روش درمان
كاهش وزن می‌تواند اولین قدم برای معالجه فشار‌خون باشد. استفاده از یك رژیم غذایی مناسب و ورزش سبك مدیتیشن و یوگا نیز می‌تواند كمك‌كننده باشد. پزشك معالجتان ممكن است داروهای ادرارآور، بتا‌بلاكر، بلاكر كلسیم، آنزیم‌های تبدیل آنژیوتنسین یا آلفا‌بلاكر نیز برایتان تجویز كند. تحقیقات نشان داده است كه درمان‌های ضد استرس نیز می‌تواند در بیمارانی كه در طول روز مداوماً فشار‌خونشان بالا می‌رود، كمك كند.
۲) زخم‌های گوارشی
ممكن است تصور كنید كه نادیده گرفتن زخمی در معده‌تان غیر‌ممكن است اما افراد بسیاری هر روزه این كار را انجام می‌دهند. زخم‌های خفیف علائم كمی دارد و حتی زخم‌های شدید هم ممكن است با تصور ترش كردن یا سوء‌هاضمه نادیده گرفته شود. اگر این بیماری زود تشخیص داده شود، می‌تواند معالجه شود.
زخم‌های گوارشی با یك باكتری به نام هلیكوباكتر پیلوری ایجاد می‌شود. این باكتری باعث ضعیف شدن ماده مخاطی كه پوشش معده شما را از اسید موجود در روده حفظ می‌كند، می‌شود. بعد از اینكه آن مانع را ضعیف كرد، این باكتری وارد پوشش معده‌تان شده و آن را سوراخ می‌كند. هرچند اسید معده‌تان به خوردن بافت صاف و بی‌حفاظ ادامه می‌دهد و زخم پدید می‌آید.
▪ چه كسانی مبتلا هستند؟
یكی از هر ۱۰ انسان در كل جهان ممكن است به این مساله مبتلا شود. این زخم‌ها در مردها بیش از زنان عمومیت دارد.
▪ چه كسانی در خطرند؟
پزشكان هنوز نمی‌دانند كه این باكتری چطور پخش می‌شود و می‌توان گفت كه همه در خطر ابتلا به این بیماری هستند. مانند همه بیماری‌های دیگر، آنها كه سابقه خانوادگی در این زمینه دارند، بیشتر در معرض خطرند.
▪ علائم
اگر زخم ایجاد شود، شما دچار معده درد خواهید شد. این درد چند روز یا چند هفته ادامه پیدا خواهد كرد. معمولاً این درد دو یا سه ساعت بعد از صرف غذا یا نیمه‌های شب وقتی معده‌تان خالی است بروز می‌كند. غذا خوردن می‌تواند به از بین رفتن درد كمك كند. همه این علائم ممكن است با سوء‌هاضمه اشتباه گرفته شوند به همین دلیل است كه این زخم‌ها معمولاً نادیده گرفته می‌شوند.
▪ روش درمان
آنتی‌بیوتیك‌ها می‌توانند به از بین بردن آن باكتری كمك كنند و آنتی‌اسیدها علائم را فرو می‌نشانند. چنین زخم‌هایی را می‌توان طی چند هفته به راحتی مداوا كرد.
۳) هیاتال هرنیا (سوزش قلب)
مردها معمولاً دوست ندارند بگویند كه دل درد دارند و فكر می‌كنند مساله مهمی نیست. به همین دلیل است كه هیاتال هرنیا كه معمولاً به درد یا سوزش قلب نیز منجر می‌شود نادیده گرفته می‌شود.در هیاتال هرنیا بخشی از معده به قسمتی ضعیف از دیافراگم و قفسه سینه فشار وارد می‌كند كه منجر به رفلكس اسید و سوزش و درد قلب شود.
▪ چه كسانی مبتلا هستند؟
پزشكان تخمین می‌زنند كه یك‌چهارم همه افراد بالای ۵۰ سال به این بیماری مبتلا می‌شوند.
چه كسانی در خطرند؟
دانشمندان هنوز از عوامل ابتلا به این عارضه آگاهی ندارند اما سابقه خانوادگی ممكن است به این بیماری بینجامد.
▪ علائم
تشخیص اینكه كسی به این بیماری مبتلا هست یا خیر دشوار است. بعضی از انواع این عارضه ممكن است هیچ علائمی نداشته باشند اما انواع جدی‌تر آن درد و سوزش قلب، درد سینه را به همراه دارد. این علائم ممكن است مثلاً با خوردن مقدار زیادی پیتزا یا سوسیس تشدید شود.
▪ روش درمان
برای درمان و بهبودی این عارضه بهتر است از خوردن غذاهای سنگین و دراز كشیدن بعد از صرف غذا پرهیز شود. كاهش وزن نیز می‌تواند كمك كننده باشد. برای درمان این عارضه پزشك بازدارنده‌هایی كه به PPI معروف هستند را تجویز می‌كند. این بازدارنده‌ها مانع از تولید اسید شده و به بدنتان فرصت می‌دهد تا هرگونه صدمه و آسیب را كه سوء هاضمه باعث شده است ترمیم كند. در این زمینه گاها جراحی نیز پیشنهاد می‌شود.
۴) آسیب‌های ناشی از فشار‌های مكرر
۶۰ درصد بیماری‌های مربوط به كار، آسیب‌های ناشی از فشارهای تكراری است. اكثر ما در طول روز ساعت‌ها پشت كامپیوتر نشسته و پشت سر هم با موس و كیبورد كار می‌كنیم. همه این حركات پشت سر هم و مكرر و بدون وقفه، می‌تواند به دست‌ها، مچ‌ها، بازوها یا حتی شانه‌های شما فشار وارد كند. مردم معمولاً این عارضه‌ها را جدی نمی‌گیرند اما نباید اینطور باشد.
▪ چه كسانی مبتلا هستند؟
خانم‌ها معمولاً بیشتر از آقایان در معرض ابتلا به این عارضه هستند اما این به این معنا نیست كه آقایان مبتلا نخواهند شد. مردها نیز در سنین میانسالی در خطر هستند.
▪ چه كسانی در خطرند؟
اگر می‌بینید كارتان به صورتی است كه در آن نیاز به حركاتی مكرر با دست‌ها و مچ‌هایتان است، در خطر هستید. افرادی كه در موقع كار مجبورند پشت كامپیوتر یا دستگاه‌هایی با چنین ویژگی‌هایی بنشینند باید بسیار مراقب باشند.
▪ علائم
تونل كارپال، لوله‌ای در مچ است كه عصب میانی در آن قرار دارد و سیگنال‌ها را از شست، انگشت اشاره، انگشت وسطی نیمی از انگشت سوم مخابره می‌كند. وقتی این لوله ملتهب شده و آسیب ببیند به عصب هم صدمه وارد می‌آید كه باعث سوزش و خارش، كرخ و بی‌حس شدن، ضعف یا درد در انگشت‌ها می‌شود.
▪ روش درمان
بستن انگشت‌ها با آتل یا نوارهای مخصوص در شب هنگام خواب می‌تواند به انگشت‌ها استراحت دهد. برای این منظور معمولاً مسكن‌هایی مثل ایبوپروفن نیز تجویز می‌شود. می‌توان كورتیكواستروئید نیز كنار تونل كارپل تزریق كرد تا از التهاب كاسته شود. اگر این درمان‌ها بهبودی ایجاد نكرد، جراحی توصیه می‌شود.
▪ پیشگیری كنید
به خاطر داشته باشید كه می‌توان از تشدید این صدمات جلوگیری كرد، اگر مراقب بوده و مداوما برای معاینات به پزشك مراجعه كنید. حداقل سالی یكبار به پزشك مراجعه كرده و تمام دردها و ناراحتی‌های جسمی خود را با او در میان بگذارید تا وی آزمایشات لازم را انجام دهد. همین كار ممكن است جانتان را نجات دهد.


منبع : روزنامه سلامت

مطالب مرتبط

واکنشهای دارویی

واکنشهای دارویی
واکنشهای مغایر و ناخواسته‌ی داروها بینهایت عادی هستند و غالباً در پوست مشاهده می‌شوند و کمتر در ارگان‌های دیگر مورد توجه واقع می‌شوند. واکنشهای دارویی ممکن است از داروهایی نتیجه‌ شوند که به طور موضعی و یا به طور سیستمی تجویز می‌شوند.
مکانیسم ‌واکنشهای دارویی در رابطه با مصرف داروها با دوز بالا (Over Dosages) است که تولید سمیت در انسان و حیوانات نموده و بعضی اوقات امکان به وجود آمدن عمل فارماکولوژی ناخواسته‌ی دارو را در دوزاژ معمولی سبب می‌شود که این وضعیت را اثرات جانبی (Side Effects) می‌خوانند. تجویز دو دارو و یا تعداد بیشتری از داروها به طور همزمان اثر یک یا هر دو دارو را به علت تداخل بین داروها تغییر می‌دهد. دارو ممکن است تولید یکی از چهار نوع واکنش آلرژیک کلاسیک را بنماید که آنها را به نوع I و تا IV تقسیم می‌نمایند و امکان دارد که واکنشهای آلرژیک را در همان فرد در زمانهای متفاوت به وجود آورد.
افراد مختلف ممکن است پاسخ غیر اختصاصی به داروها نشان دهند. این عدم تعادل اکولوژیکی در حساسیت کیفی غیر طبیعی نسبت به داروها (Idiosyncrasy Ecological Imbalance) به وسیله‌ی داروهای مختلف و به واسطه‌ی تغییر تعادل طبیعی میکروارگانیسم‌ در پوست و در رابطه‌ با وضعیت تراتولوژیک و تراتوژنیک و سایر عیوب جنینی است که این مسأله به علت استفاده ازداروهای مختلف به خوبی مشخص شده است.
واکنشهای دارویی دارای انواع زیادی هستند که مهمترین آنها به شرح زیر خلاصه می‌شوند.
▪ بثورات یا راشهای پوستی:
این نوع راش پوستی از عادی‌ترین بثورات پوستی است. جراحات در این وضعیت به صورت ماکول‌های سرخ مخملکی شکل یا ماکول‌های پاپولی دیده می‌شود که معمولاً به صورت متقارن پراکنده بوده و عموماً با مصرف آمپی‌سیلین، جنتامایسین، فنیل بوتازون، طلا، جیوه و سولفونامید‌ها مشاهده می‌گردند.
▪ کهیر:
کهیر به وسیله‌ی نوع Iیا نوع III واکنش‌ آلرژیک تولید می‌شود. بعضی از داروها به طور مستقیم به عنوان آزاد کننده‌های هیستامین عمل می‌نمایند. داروهایی که عموماً سبب کهیر می‌شوند عبارتند از: پنی‌سیلین، آسپیرین، باربیتورات‌ها، هیدرالازین، سولفونامیدها، کدئین و مورفین. کهیر ممکن است با واکنشهای بیماری سرم یا آنافیلاکسی سیستمی همراه شود.
▪ راشهای دارویی ثابت:
راشهای دارویی ثابت جراحات مخاط در دوایری هستند که به طور مقاوم در هر محل تجویز داروی آلرژنیک عود می‌نمایند. این بثورات به وسیله‌ی تظاهر اشکال مدور یا بیضوی و به صورت لکه‌های قرمز تیره‌یی که سریعاً برجسته می‌شوند و خارش‌دار و حتی به صورت جراحات پوستی برآمده شکل می‌گیرند مشخص می‌شوند. التیام جراحات لکه‌یی، هیپرپیگمانتاسیون بر جای می‌گذارند. داروهای عادی مسوول بثورات ثابت عبارتند از: تتراسیکلین‌ها، سولفونامیدها، باربیتورات‌ها، فنول فتالئین‌ و سالسیلات‌ها.
▪ بثورات لیکنی شکل:
داروهای عادی سبب بثورات لیکنی عبارتند از فلزات سنگین، PAS، استرپتومایسین، INH، تولیوتامید، کلروپروپامید و متیل دوپا.
▪ درماتیت ورقه ورقه شدن پوست و ریزش آن:
داروهای عادی مولد درماتیت ورقه ورقه شدن و ریزش پوست شامل: طلا، جیوه، باربیتورات‌ها، سولفانامید‌ها، فنیل‌بوتازون، PAS و هیدانتوئین‌ می‌باشند.
▪ بثورات آکنه فرم:
بثورات آکنه فرم عموماً به وسیله‌ی ACTH،کورتیکواستروئیدها، آندروژن‌ها، INH، داروهای ضد بارداری خوراکی، یدایدها و برومیدها به وجود می‌آیند.
▪ پیگمانتاسیون:
عادی‌ترین داروهای مسوول پیگمانتاسیون عبارتند از: تتراسیکلین‌ها، ماینوسیکلین‌، کلوکین، مپاکرین، فلزات سنگین، کلوفازیمین و کلروپرومازین.
▪ بثورات برآمده پوستی:
واکنش‌ داروهای مولد بثورات برآمده پوستی ممکن است به علت مصرف باربیتورات‌ها، سولفونامیدها، مپروبامات، نالی دیکسیک اسید و نیترازپام به وجود آیند. بثورات پمفیگوس مانند ممکن است به وسیله‌ی پنی‌سیلامین، بتابلوکرها وکاپتوپریل به وجود آیند.
▪ چند فرمی اریتم مخملکی شکل:
داروهای مولد شامل باربیتورات‌ها، سالیسیلات‌ها، سولفونامیدها، پنی‌سیلین‌و هیدانتوئین ‌می‌باشند.
▪ بثورات اگزماتوز:
این قبیل بثورات ممکن است به وسیله‌ی متیل‌دوپا، سولفونامیدها، فنیل‌بوتازون، سولفونیل اوره‌ها حادث شوند.
▪ سندرم لوپوس اریتماتوز مانند:
داروهایی که می‌توانند تولید سندرم لوپوس اریتماتوز مانند نمایند عبارتند از پروکائینامید، هیدرالازین، INH و پنی‌سیلامین.
بثورات به وجود آورنده‌ی عوارضی که با پیدایش لکه‌های ارغوانی روی پوست و مخاطها مشخص می‌شوند. داروهای مولد وضعیت پورپوریک شامل ارسنیک، باربیتورات‌ها، کلونیدین، سولفونامیدها، مپروبامات‌ها هستند.
▪ گره‌های اریتم مخملکی شکل:
این قبیل عوارض به وسیله‌ی تظاهر اریتم مخملکی شکل، درد و نودول‌های ظریف که معمولاً روی پا ظاهرمی‌شوند مشخص می‌گردند. عادی‌ترین علل آن عفونت استرپتوکوکسی، سل و سارکوئیدوز شناخته شده‌‌اند.
هیستوپلاسموز و داروهایی نظیر سولفونامیدهاو داروهای ضد بارداری خوراکی از دیگر عوامل به وجود آورنده‌‌ی این عارضه به شمار می‌روند.
▪ طاسی و ریزش موی سر:
این حالت ممکن است به وسیله‌ی آنتی‌متابولیت آنتی‌کوآگولانت‌ها، آنتی‌تیروئیدها و داروهای ضد بارداری خوراکی به وجود آیند.
▪ حساسیت نسبت به نور:
واکنش‌دارویی ممکن است فتوتوکسیک یا فتوآلرژیک باشد. داروهای مختلفی که سبب حساسیت نسبت به نور می‌شوند عبارتند از پسورالن، سولفونامیدها، گریزوفولوین‌ها، تتراسیکلین‌، فنوتیازین و تیازیدها.
▪ بثورات پی‌تیریازیس روزه آ مانند:
داروهایی که سبب بثورات پیتریازیس روزه آ مانند می‌شوند عبارتند از طلا، بیسموت، باربیتورات‌ها و کاپتوپریل.
▪ نکرولیز اپیدرمی سمی:
این عارضه با اریتم مخملکی شکل در پوست ظریف و جراحت پوستی وسیع پوست که سطح خاصی مثل یک آبگونه را بر جای می‌گذارد مشخص می‌شود. داروهای عادی مسوول این وضعیت عبارتند از دی فن هیدانتوئین، فنیل بوتازون، کلروپروپامید و سولفونامیدها.
▪ تشخیص:
تشخیص واکنش‌های دارویی مبتنی بر جزئیات سابقه بوده و از طریق معاینه‌ی بالینی باتوجه به علائم درمانگاهی ذکر شده صورت می‌گیرد. تستهای آزمایشگاهی تقریباً می‌توان گفت که بی‌ارزش هستند و بنابراین استفاده از آنها توصیه نشده است.
تشخیص معمولاً مبتنی بر نتیجه‌ی حاصله از ادامه ندادن مصرف دارو بوده و در بعضی موارد ممکن است امکان این مسأله به وجود آید که به وسیله‌ی تجویز یک دوز چالنج دارو در تاریخ بعدی این عارضه را تأیید کرد.
▪ درمان:
اکثریت زیادی از بثورات حاصله از تجویز داروها در عرض چند روز از زمان توقف مصرف دارو فروکش می‌نمایند. موارد خفیف‌تر نیاز به درمان علامتی به فرم آنتی‌هیستامین‌های خوراکی وبه کار بردن موضعی عوامل تسکین دهنده مثل لوسیون‌ کالامین‌ دارند. واکنش‌های شدید باید با استفاده از کورتیکواستروئیدهای سیستمی درمان شوند.

وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی