یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ / Sunday, 27 May, 2018

تغذیه در دیابت ( مرض قند)


تغذیه در دیابت ( مرض قند)
در این بیماری افزایش قند خون در بیمار همراه دفع قند در ادرار بوده ، عوارض مختلف ایجاد می کند از جمله:
عوارض قلبی- عروقی، افزایش فشار خون، نارسایی کلیه ، عوارض چشمی و حتی کوری، عوارض عصبی و زخم های دیابتی در پاها که می تواند منجر به قطع عضو شود.
بیماری دیابت عمدتا در دو گروه از افراد دیده می شود:
۱) دیابت وابسته به انسولین یا جوانان اکثرا قبل از ۴۰ سالگی بروز می کند. ( دیابت نوع ۱ )
۲) دیابت غیر وابسته به انسولین یا بزرگسالان که اکثرا بعد از ۴۰ سالگی ظاهر می شود .( دیابت نوع ۲)
در اکثر موارد دیابت جوانان ، کودک یا جوان ، با لاغری همراه دیگر علائم دیابت مانند پر ادراری ، پر خوری، پر نوشی ، گاهی کما اسیدوتیک مراجعه می کند. این سنین سن رشد فرد است و باید کاهش وزن او همراه درمان بیماری جبران شود و کالری ، پروتئین، ویتامین و املاح به اندازه کافی جهت رشد مناسب و وزن ایده آل به بیمار رسانده شود.
مصرف غذا و دفعا ت آن باید با زمان و دفعات تزریق انسولین تنظیم شود تا عارضه کاهش قند خون که خطرناک است برای بیمار ایجاد نشود و همچنین کنترل قند خون مناسبی حاصل گردد .
برای دست یابی به اهداف ذکر شده مشورت با پزشک معالج و مشورت مکرر با کارشناس تغذیه ضروری است.
در دیابت بالغین اغلب موارد بیمار با چاقی مراجعه کرده ، کاهش وزن می تواند به مهار بهتر بیماری کمک کند و گاهی حتی بدون نیاز به دارو به تنهایی یا همراه با ورزش می تواند منجر به درمان بیماری و طبیعی شدن قند خون فرد شود .
جهت کاهش بافت چربی ( لاغر شدن) کاهش متوسط کالری مصرفی روزانه به میزان ۵۰۰-۲۵۰ کیلوکالری و نیز افزایش فعالیت بدنی ( ورزش) کمک کننده است.
در بین غذاها موادقندی – نشاسته ای ، چربی ها، پروتئین ها ، منبع پروتئین هستند. باید به کاهش متناسب مصرف انها وزن ایده آل به دست آید.
۵۰-۶۰ درصد کالری روزانه باید از مواد قندی – نشاسته ای تامین شود که البته بر دو دسته اند:
۱) کربوهیدراتهای ساده ( قندها) مثل : شکر، عسل، شیرینی جات، شربت ها ، خرما این مواد به سرعت در بدن باعث افزایش قند خون می شوند و باید از خوردن آنها پرهیز شود.
۲) کربوهیدراتها ترکیبی ( نشاسته ها ) مثل نان ، برنج، سیب زمینی، انواعی از شیرینی جات، ماکارونی که سرعت افزایش قند خون توسط آنها متوسط است و مصرف آنها باید طبق برنامه غذایی تنظیم شود.
فیبرها ترکیبات پلی ساکاریدی هستند که در نان های سبوس دار، نان جو ، سبزیجات ، میوه ها وجود دارند. فیبر ها قابل هضم و جذب در دستگاه گوارش انسان نبوده، وجود آنها در برنامه غذایی باعث پرحجم شدن غذا و احساس سیری شده ، در ضمن در جلوگیری از یبوست مفید بوده، خاصیت ضد سرطان دستگاه گوارش برای آنها ذکر شده است. سبزیجات از جمله کاهو محدودیت مصرف در افراد دیابت ندارند. میوه ها، مواد غذایی حاوی سبوس باید طبق جداول کالری مصرف شوند.
۲۰-۳۰ % کالری روزانه باید از چربی ها تامین شود که توصیه می شود.
از چربی های اشباع شده( چربی های حیوانی، کره، تخم مرغ) تاحد ممکن کم استفاده شود و از چربی های غیر اشباع که حاوی کلسترول نیستند( روغن ذرت، آفتابگردان، سویا، زیتون) استفاده شود. هر چربی که در گوشت قرمز ( گوساله ، گوسفند ...) گوشت سفید ( مرغ، ودیگر پرندگان) دیده می شود جدا شده دور ریخته شود.
از ماهیان که چربی امگاه ، مفید، در آنها وجود دارد حتما در برنامه غذایی گنجانده شود. تا آنجا که ممکن است غذاها سرخ نشود، گوشت، مرغ، ماهی حتی الامکان به صورت کبابی یا آب پز و یا تنوری( فر) تهیه شود.
در صورت اجبار غذا با کمترین مقدار روغن سرخ شود.
از شیر و ماست کم چرب یا بدون چربی استفاده شود. از کره و خامه یا پنیر که چربی بالایی دارند استفاده نشود.
در صورتی که شیر کم چربی در دسترس نباشد می توان شیر را جوشاند و چربی روی آن را جدا کرد از ان شیر می توانید ماست یا پنیر کم چرب تهیه کرد.
۱۰-۱۵ % کالری روزانه باید از پروتئین ها تامین شود که بهتر است از هر دو نوع پروتئین های گیاهی و حیوانی باشد.
از آنجا که در بیماران دچار بیماری قند- فشار خون بالا شیوع دارد باید از رژیم حاوی حداقل نمک استفاده شود.
لازم است جهت تامین ویتامین های گروه B به اندازه کافی سبزیجات و میوه جات مصرف شود.
چند نکته قابل ذکر است:
۱) وزن ایده آل خود را حفظ کنید ( همه افراد چه دیابتیک چه سالم)
۲) در تعیین رژیم غذایی دیابتیک از پزشک معالج یا متخصص تغذیه راهنمایی بخواهید.
۳) رژیم غذایی افراد دیابتیک غذای کاملی است و همه افراد خانواده می توانند از آن استفاده کنند.
۴) در صورتی که در میهمانی شرکت دارید یا خود میزبانید مصرف یکبار هراز چند گاه از شیرینی ، شربت به مقدار متعادل بلامانع است.
۵) مغزها مانند گردو- فندق- بادام و دیگر اجیل ها به عنوان منبع چربی هستند مصرف آن بلامانع است ولی باید به مقدار متعادل و یا محاسبه کالری مصرف شوند و شور نباشند.
۶) از مربا ها و شیرینی و نوشابه های گازدار که با قندهای مصنوعی درست شده اند استفاده کنید.

دکتر گوگانی
متخصص بیماریهای غدد متزشحه داخلی

منبع : پایگاه اطلاع رسانی پزشکی ایران سلامت

مطالب مرتبط

رابطه معکوس بین مصرف سبزی‌ها و بروز بیماری‌های خطرناک

رابطه معکوس بین مصرف سبزی‌ها و بروز بیماری‌های خطرناک
بسیاری از ما شنیده ایم که رابطه معکوسی بین مصرف سبزی ها و بروز بیماری های خطرناک وجود دارد. نتایج تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می دهد که مواد آنتی اکسیدانی و از جمله کاروتنوئیدها موجب محافظت شخص از ابتلائ به بیماری ها می شوند. از آنجایی که غذاهای گیاهی حاوی دسته ها و انواع مختلفی از آنتی اکسیدان ها هستند، دانستن ظرفیت نهایی آنتی اکسیدانی آنها برای نحوه نگرش و برخورد با آنها در صنایع غذایی بسیار مهم است.
به همین دلیل ، جمعی از متخصصان صنایع غذایی برای تعیین میزان این آنتی اکسیدان ها روی بسیاری از گیاهان آزمایش کرده اند. جالب این که در میان نمونه های انتخاب و آزمایش شده ، اسفناج بالاترین ظرفیت آنتی اکسیدانی را نشان داد. این داده ها مطالعه روی ارتباط میان ترکیبات آنتی اکسیدانی و بیماری های خطرناک را آسان تر می کند. گزارشی که می خوانید درخصوص آنتی اکسیدان های طبیعی و سنتزی است. روغنها و چربی های خوراکی به عنوان دومین منبع تولیدکننده انرژی موردنیاز بدن ، ناقل ویتامین های محلول در چربی و اسیدهای چرب ضروری هستند فرآیند اتواکسیداسیون و فساد در این ترکیبات نه تنها در روغنها و چربی های خوراکی و صنایع غذایی ، بلکه در بدن انسان هم مشکل ایجاد می کنند. به همین دلیل ، استفاده از ترکیبات آنتی اکسیدان در مواد غذایی ضروری است. آنتی اکسیدان های سنتزی که به طور معمول در مواد غذایی مصرف می شوند، اثرات زیان آوری برای بدن دارند. پژوهش های اخیر در جهت اضافه کردن آنتی اکسیدان های طبیعی به مواد غذایی فعالیت می کنند. این نوع غذاها سالم تر و ایمن تر از انواعی هستند که آنتی اکسیدان مصنوعی دارند. در این زمینه منابع گیاهی از جمله گیاهان علفی و ادویه جات با داشتن ترکیبات فنلی به عنوان آنتی اکسیدان های طبیعی مطرح هستند علاوه بر این که این ترکیبات اثرات بیولوژیکی مفیدی هم بر بدن دارند.
● اثرات سوئ آنتی اکسیدان های سنتزی
این آنتی اکسیدان ها که به صورت وسیعی در مواد غذایی استفاده می شوند، از نظر بیوشیمیایی و خواص سمی در حیوانات آزمایشگاهی مورد مطالعه قرار گرفته اند این مطالعات نشان داده است که برخی از آنها باعث ایجاد سرطان تومور و اختلالاتی در قسمتهای مختلف بدن موجود زنده می شوند، بعضی از انواع این آنتی اکسیدان ها به صدمات بافتی از جمله بافتهای ریه ، قلب ، کبد، دستگاه تولیدمثل ، غدد فوق کلیوی و کلیه ها منجر می شوند. همچنین اختلالاتی در مکانیسم انعقاد خون به وجود می آورند.
● آنتی اکسیدان های طبیعی
گیاهان منابع غنی از آنتی اکسیدان های طبیعی هستند، ترکیبات آنتی اکسیدانی گیاهی به طور کلی ماهیت فنلی دارد و شامل ترکیباتی نظیر کاروتنوئیدها، اسیدهای فنلی ، توکوفرول ها و دترین هاست. ترکیبات فنلی گیاهی اکسید شده با پروتئین ها و دیگر اجزا ترکیب می شوند و به این ترتیب گیاهان را در برابر آسیبهای بافتی محافظت می کنند. بعلاوه این ترکیبات در گیاهان ممکن است به صورت سیستم های دفاعی در برابر موجودات علف خوار عمل کنند. فرآورده های فرعی فتوسنتز هم گاهی تولید مواد سمی اکسید شده می کنند که به این ترتیب با مصرف گیاهان کنترل می شود.
● محققان ایرانی چه می گویند؟
مصرف سبزی ها رابطه معکوسی با بروز بیماری ها و عوارض خطرناک برای بدن دارد. در حالی که هنوز روشن نشده است که کدامیک از ترکیبات غذایی ، مسوول این خاصیت سبزی ها هستند به نظر می رسد ترکیبات آنتی اکسیدانی نقش عمده ای در خواص حفاظتی سبزی ها بازی کنند.
آنتی اکسیدان های سنتزی که به طور معمول در مواد غذایی مصرف می شوند اثرات زیان آوری برای بدن دارند
مطالعات اپیدمیولوژیکی که تا امروز روی نقش مواد غذایی در سلامتی بشر انجام شده است بر پایه ارزیابی هایی است که ظرفیت اجزای مواد غذایی را در غذاهای متداول می سنجد شاید به همین دلیل است که محققان ایرانی با وجود تنوع ترکیبات آنتی اکسیدانی در انواع غذاها، قصد دارند اطلاعات بیشتری را در این زمینه تدوین کنند.
دکتر نوشین راستکاری متخصص صنایع غذایی و مجری این تحقیق می گوید: دانستن مقادیر تک تک آنتی اکسیدان ها در غذا، ظرفیت نهایی آن را مشخص نمی کند. چراکه وجود برهم کنشها و اکسیداسیون هایی که بین مواد غذایی داریم این معیارها را بر هم می زند، علاوه بر این تفاوت های بومی و منطقه ای هم باید دراطلاعات مربوط به مواد غذایی در نظر گرفته شود. برای این کار به متد جدیدی برای اندازه گیری ظرفیت نهایی مواد غذایی نیاز داشتیم.
ما از هر سبزی ۳ نمونه را از بازار محلی خریداری کردیم و تحقیقات خود را روی این نمونه ها انجام دادیم.
سبزی هایی که ما انتخاب کردیم شامل چغندر، کلم بروکلی ، کلم ، هویج ، گل کلم ، کرفس ، رازیانه ، قارچ ، فلفل قرمز، اسفناج ، گوجه فرنگی و شلغم بود و در نهایت به این مساله رسیدیم که ظرفیت کامل آنتی اکسیدانی ۱۲ سبزی متداول در رژیم غذایی ایرانی تا چه حد است.
نتایج تحقیقات ما که در دو روش به نامهای FRAP و TEACاسفناج بالاترین ظرفیت آنتی اکسیدانی را نشان داد و فلفل قرمز در رتبه بعدی قرار گرفت نتیجه دیگری که ما به دست آوردیم ، این بود که ظرفیت آنتی اکسیدانی در میان اعضای خانواده کلم (براسیکا) متفاوت است.
شلغم در این خانواده بالاترین ظرفیت و کلم بروکلی و کلم مقادیر متوسطی داشتند. در حالی که این مقدار در کلم بسیار پایین بود جالب این که مقدار آنتی اکسیدان گوجه فرنگی در این روش بسیار پایین به دست آمد و این امر برای گوجه فرنگی باعث تعجب است ؛ چراکه منبع غنی از لیکوپن است به این ترتیب ما توانستیم نکات ، ظرایف و نواقص آزمایش با این روش را هم به دست بیاوریم.
● یک ابتکار جدید در آنتی اکسیدان ها
روغن سبوس برنج یک روغن خوراکی سالم با اثرات بالقوه برای کاهش آترواسکلروز و بیماری های قلبی و عروقی است این روغن در بسیاری از کشورهای آسیایی به عنوان روغن خوراکی استفاده می شود. روغن سبوس برنج حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان های مفید است که برای سلامتی مفیدند این آنتی اکسیدان ها باعث کاهش کلسترول پلاسما شده و برای بهبود پایداری و ذخیره مواد غذایی هم مناسب است ، روغن سبوس برنج یک منبع بالقوه از آنتی اکسیدان های با ارزش فراوان به عنوان افزودنی در مواد غذایی ، دارویی و آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن که در جوانه و لایه های دانه برنج وجود دارد. دو بخش صابونی و غیرصابونی دارد که بخش غیرصابونی آن نقش مهمی در کاهش کلسترول خون ایفا می کند و این بخش احتمالا از طریق کاهش جذب و بازجذب کلسترول و چربی از مجاری گوارشی و تداخل با متابولیسم باعث کاهش کلسترول پلاسما می شود. اینها همه کارهایی است که یک روغن قهوه ای با و یسکوزیته بالا و پس از استخراج از سبوس برنج انجام می دهد. ماده اوریزانو در روغن سبوس برنج باعث پایدار شدن این روغن شده و استرهای اسید فرولیک باعث مهار فساد این روغن سرخ کردنی می شود. حتی از این روغن در مواردی غیر از صنایع غذایی استفاده می شود ازجمله اسید فرولیک که با جذب اشعه ماورائ بنفش از پوست محافظت می کند از این ماده حتی در بسته بندی مواد غذایی و آرایشی هم استفاده می شود.
● چرا آنتی اکسیدان؟
نقش اکسایشی عامل اصلی بروز بسیاری از بیماری ها است. این نقش در شرایطی به وجود می آید که توازن غلظت آنتی اکسیدان - پرواکسیدان بر هم می خورد، در نتیجه غلظت رادیکال های آزاد در بدن افزایش پیدا می کند و متابولیسم سلولی دچار اختلال می شود. دخالت رادیکال های آزاد و اکسیژن فعال در بروز سرطان ، تصلب شرائین ، آسیبهای بافتی ، بیماری های عفونی مزمن و تسریع فرایند پیری روز به روز بیشتر آشکار می شود. این ترکیبات اساسا بسیار واکنش گر و ناپایدار هستند و برای به دست آوردن ثبات و پایداری بیشتر با دیگر مولکول ها واکنش می یابند و صدمات زیادی در سلول بویژه در ماده ژنتیکی آن ایجاد می کنند که می تواند باعث جهش در DNA شود. تکثیر و تمایز بدون کنترل سلولها، فعال شدن مستقیم ژنهای سرطانی و اختلال در سیستم دفاعی از دیگر مکانیزم های آسیب رسانی رادیکال های آزاد است.

وبگردی
تنش و درگیری شدید در کنگره حزب اعتماد ملی!
تنش و درگیری شدید در کنگره حزب اعتماد ملی! - کنگره حزب اعتماد ملی با حضور بزرگان اصلاحات مانند عارف، مطهری و حضرتی
دوم خرداد؛ بیست و یک سال بعد
دوم خرداد؛ بیست و یک سال بعد - صادق زیباکلام می‌گوید: دوم خرداد به این دلیل نقطه عطف شد که مسئولین نظام بر روی حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری نظر داشتند، ولی مردم به سیدمحمد خاتمی رای دادند. ناطق نوری هفت میلیون و خاتمی ۲۰ میلیون یعنی حدود سه برابر نامزد مسئولین رای آورد. عبدالله ناصری نیز می‌گوید: ما امروز حجت الاسلام ناطق نوری، رقیب جدی ۲۱ سال پیش این گفتمان را در کنار گفتمان اصلاح طلبی می‌دانیم. این یکی از دستاورد‌های جنبش دوم…
نخل طلای کن در فرودگاه به جعفر پناهی رسید
نخل طلای کن در فرودگاه به جعفر پناهی رسید - عوامل فیلم «سه رخ» با استقبال جعفر پناهی به ایران بازگشتند و جایزه جشنواره فیلم کن را به او رساندند. جعفر پناهی به همراه نادی ساعی ور، برای فیلم "سه رخ" جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم کن امسال را دریافت کردند اما به دلیل آنکه پناهی ممنوعیت قانونی برای خروج از کشور داشت، موفق به حضور در جشنواره و دریافت جایزه نشد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور! - حمله ور شدن ماموران سد معبر شهرداری به ماموران راهنمایی رانندگی
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه - شرور سطح یک که در آخرین اقدام خود یکی از دوستانش را در منطقه ولنجک به قتل رسانده بود؛ در ۵۰۰ متری مرز ترکیه دستگیر شد.
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز!
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز! - ریزش ناگهانی کوه که توسط مسافران به ثبت رسیده است...!
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد - قبل از شروع بازی تیم‌های پرسپولیس و الجزیره یکی از بازیگران سینما کشورمان قصد داشت به همراه همسرش وارد ورزشگاه آزادی شوند که این دو نفر توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از صحبت های خسرو معتضد، مورخ را می شنوید که نتیجه تحقیقاتش را درباره مومیایی پیدا شده در حرم حضرت عبدالعظیم بیان می کند.
پهلوانان این روزهای ما
پهلوانان این روزهای ما - تصویری زننده و به شدت ناراحت کننده بر جا مانده از مسابقه انتخابی تیم ملی کشتی ایران که به کتک کاری و جنجال کشید. خانواده عبدولی باز هم پای ثابت این درگیری بود که چهره ورزش پهلوانی ایران را تیره کرد
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان - در این ویدئو تشویق اصغر فرهادی و پنه لوپه کروز، خاویر باردم و دیگر عوامل فیلم «همه میﺩﺍنند» در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان را مشاهده می‌کنید.
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم - عوامل فیلم «به وقت شام» روز گذشته با حضور عجیب و رعب آور در پردیس سینمایی کوروش مردم را وحشت زده کردند. در این حرکت تبلیغاتی بازیگران نقش داعش، با گریم و پوشش داعشی ها، سوار بر اسب راهی پردیس سینمایی کوروش شدند و با حضور در مرکز خرید و فودکورت مجموعه، رفتارهای عجیبی نشان دادند که باعث وحشت و اعتراض مردم شد.
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم - این گزارش حاوی تصاویری از بزرگترین مرکز فروش و مصرف مواد مخدر در جنوب شرق تهران است که مخفیانه ضبط شده‌است.
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم - متاسفانه طی یک ماه گذشته دستکم سه نوبت و هر نوبت دستکم 30 اسب باربر متعلق به کولبران در جنگل میرآباد شهرستان اشنویه با شلیک گلوله از پای درآمده‌اند.
سید احمد خمینی معمم شد
سید احمد خمینی معمم شد - سید احمد خمینی فرزند آیت‌الله سید حسن خمینی در حضور جمعی از علما و پدر و پدربزرگ خود در حسینیه جماران معمم شد.
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی!
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی! - امروز عکسی از 5 تماشاگر بازی روز گذشته در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد 5 دختر جوان با گریم‌های عجیب و حرفه‌ای خودشان را به عنوان پسر جا زده و وارد ورزشگاه شده‌اند.
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت - از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!