چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ / Wednesday, 12 December, 2018

Bandit : یک سیستم شناسایی جدید


Bandit : یک سیستم شناسایی جدید
با گسترش روز به روز اینترنت و «شبكه گسترده جهانی» جستجو و گشت و گذار در شبكه و صدالبته حفظ موجودیت و هویت اشخاص حقیقی و حقوقی مشكل‌تر خواهد شد. یكی از ابزارهایی كه به ما در پیدا كردن راهمان در اینترنت كمك می‌كند، Bandit نام دارد. در این جا مختصری درباره آن صحبت می‌كنیم. این پروژه كه شركت Novell آن را هدایت می‌كند، در نظر دارد كه استانداردهای گوناگون شناسایی در اینترنت را تكمیل كرده و سیستمی جامع بسازد كه بتواند در تمامی اینترنت مورد استفاده قرار گیرد.
«دیل‌الدز» یكی از مهندسان شاخص شركت Novell به سایت internetnews.com گفته است : «ما قصد داریم یك سیستم شناسایی جامع برای كل شبكه تدوین كنیم.» این سیستم كه Bandit نام دارد اكنون در دسترس عموم قرار گرفته و به زودی وسیعاً جایگاه خود را پیدا خواهد كرد. Bandit تعدادی از تمهیدات موجود را كامل خواهد كرد و استانداردهای جدیدی را نیز معرفی خواهد نمود. در میان آنها، به كارگیری چهارچوب Higgins نیز دیده می‌شود. این چهارچوب یك مدعی تازه در برابر سیستم Microsoft Infocard است. پروژه Higgins سیستمی است كه IBM , Novell و همكاران دیگرشان تدوین كرده‌اند تا كاربران بتوانند اطلاعات پرونده‌هایشان و داده‌های شناسایی‌شان را در سیستم‌های گوناگون، مدیریت و تكمیل كنند. Bandit می‌گوید كه با به كارگیری Higgins از یك «سرویس شناسایی معمول» استفاده كرده است «دیل الدز» می‌گوید كه شركت Novell هم به Higgins كمك می‌كند و هم آن را به كار می‌برد اما Bandit كارایی و قابلیت بیشتری دارد. او می‌گوید : «Higgins بر جداسازی و تصفیه موجودیت‌ها و كدهای شناسایی تكیه دارد، در حالی كه ما به راه‌حل‌های بدیع‌تر در حوزه شناسایی فكر می‌كنیم.» یكی دیگر از اجزای Bandit، شامل سرویس شناسایی رسمی (CASA) می‌شود كه امكان تأیید شناسایی‌ها را برای سیستم‌های Sign-on فراهم می‌كند.
در زمینه بازرسی و رسیدگی مجدد، «سیستم رسیدگی به ركوردها» این امكان را فراهم كرده است. به گفته این مهندس یكی از چالش‌هایی كه آنها با آن روبرو هستند این است كه این یك محصول و سرویس جدید است كه باید جایگاه خود را پیدا كند. آنها باید اجزای كارآمد و ارزشمندی برای آن تدوین كنند و نشان دهند كه این سیستم قصد دارد كارها را سر و سامان دهد نه این كه آنها را پراكنده و نامنظم كند. Bandit لزوماً نمی‌خواهد تمام استانداردهای شناسایی و عملیات مربوط به آنها را یكجا گردآورد. Novell هم اذعان دارد كه نمی‌تواند تمام این استانداردها را یكجا جمع كند. اما هدف آن این است كه بسیاری از آنها را یكجا جمع كند و مجموعه‌ای از سرویس‌های شناسایی موثر را در یك بسته عرضه كند. همچنین Novell تنها شركتی نیست كه از این پروژه حمایت می‌كند. Sun,Intel,Red Hat ، مایكروسافت و Symantec و چند شركت دیگر از این كوشش حمایت كرده‌اند. به گفته «الدز» آنها قصد دارند مجموعه‌ای از راهبردها را ارائه كنند و به نفع Novell یا هیچ شركت دیگری نیست كه فقط در بسته پیشنهادی خود یك راهبرد عرضه كند. مثلاً او می‌گوید كه هیچ فایده‌ای ندارد یك سیستم ایمیل عرضه كنیم كه نتواند با سیستم‌های دیگر ارتباط برقرار كند. به همین ترتیب سیستم‌های شناسایی نیز باید بتوانند با هم ارتباط داشته باشند. هر كسی می‌تواند از این سیستم استفاده كند یا چیزی به آن بیفزاید و البته این تا زمانی است كه این تغییرات به نفع جامعه كاربران باشد.

By : Sean Michael Kerner
مترجم : آذین صحابی

منبع : روزنامه تفاهم

مطالب مرتبط

PageRank گوگل چیست ؟ چگونه افزایش می یابد؟

PageRank گوگل چیست ؟ چگونه افزایش می یابد؟
● pageRank چیست ؟
Pagerank به معنای رتبه صفحه است و در اصل امتیازی است که گوگل برای هر صفحه وب قائل میشود . برای دیدن رتبه صفحات یک سایت میتوانید تولبار گوگل را دانلود و روی IE خود نصب کنید تا به محض ورود به هر صفحه ای امتیاز آن صفحه را روی نوار ابزار گوگل مشاهده کنید .
تئوری عملکرد PageRank :
امتیاز بندی صفحات به این صورت است که یک لینک از یک صفحه وب به یک صفحه دیگر که در یک سایت دیگر است به معنای یک امتیاز مثبت برای صفحه مقصد حساب میشود . چون وب مسترها لینک سایت هایی را در سایت خود قرار میدهند که فکر میکنند برای بازدید کنندگان سایتشان جالب و با ارزش باشد . گوگل از تعداد این لینک های ورودی به صفحات سایت های دیگر ، برای قضاوت درباره امتیاز دهی به آنها و نیز مرتب کردن آنها در هنگام جستجو در گوگل استفاده کرد . برای مشاهده لینک های ورودی به سایت خود میتوانید جمله link:http://www.yourURL.com را در گوگل وارد کنید تا لیست سایت هایی که به شما لینک داده اند را مشاهده کنید . البته هنوز گوگل تمامی لینک های ورودی به سایت را نشان نمی دهد .
● PageRank چگونه محاسبه میشود :
راحت ترین سخن درباره محاسبه اش اینه که PageRank با استفاده از اشتراک گرفتن تمامی لینک های ورودی به سایت شما محاسبه میشود . البته این موضوع اکیدا صحیح نیست ، چون گوگل لینک های داخلی را هم در محاسبه شریک میکند . همچنین رتبه PageRank صفحه ای که به شما لینک داده هم ، در بالا بردن رتبه سایت شما موثر است . بعلاوه تعداد لینک های خارجی که در صفحه مبدا وجود دارد نیز در رتبه سایت مقصد تاثیر دارد . بطور عمومی ۸۵% از رتبه سایت مبدا همراه با لینک به سایت مقصد ارسال میشود . پس یک صفحه وب با پیج رنک ۵ و فقط با یک لینک خارجی در صفحه اش( که همان لینک سایت شماست) باید ۸۵% از اعتبار رتبه ۵ را برای صفحه ای که به آن لینکیده ارسال کند .
ولی در واقع هیچ صفحه ای فقط یک لینک ندارد – به یاد آورید که لینک های داخلی هم اغلب اوقات در محاسبه بحساب می آیند – پس میزان پیج رنک ارسالی عبارت است از ۸۵% از پیج رنک همان صفحه تقسیم بر تعداد لینک های خارجی .
سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که تفاوت رتبه های پیج رنک چقدر است و مثلا رتبه ۴ با ۵ چقدر تفاوت داره ؟ چیزی که معلومه اینه که اعداد گوگل در پیج رنک فقط یک عدد ثابت نیستند و نشان دهنده یه بازه عددی هستند . بنابر این تمام پیج رنک های ۵ با هم مساوی نیستند .طبق جدول زیر رتبه ۶ ممکن است فقط یک درجه از ۵ بیشتر باشو و ممکن است فقط کمی از ۷ کمتر باشد:

وبگردی
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».