یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ / Sunday, 25 March, 2018

به بهانه حضور پرستویی در صندلی داغ


به بهانه حضور پرستویی در صندلی داغ
پرویز پرستویی را می‌توان از معدود هنرمندانی دانست كه اخلاق، توانایی و استعداد را توامان با هم دارد و با بهره‌گیری از همین توانایی‌ها توانسته در هر اثری چه در سینما و چه در تلویزیون چهره‌ای ماندگار از خود بجای بگذارد، تفاوت بازی وی در دو فیلم <مومیایی۳ و آژانس شیشه‌ای>بر اثبات این مطلب تاكید دارد.
از سال ۷۵ تاكنون شاهد به تصویر كشیده شدن چهره پرویز پرستویی بر صفحه تلویزیون بوده‌ایم، از حضور او در آثاری سینمایی چون < مومیایی >۳، <عزیزم من كوك نیستم>،<‌ آژانس شیشه‌ای>، < آدم برفی>، <مهر مادری> و <مرد عوضی> گرفته تا بازی در سریال <رعنا> كه كارگردانی‌اش را داود میرباقری بر عهده داشت، وی هفت سال بعد به ایفای نقش در سریال < لیلی با من است> پرداخت كه ابتدا در قالب نسخه‌ای سینمایی به كارگردانی كمال تبریزی ارائه شد و یكسال بعد مجددا مقابل دوربین میرباقری رفت تا در سریال تاریخی <‌امام علی (ع>) ایفای نقش كند. پرویز پرستویی در سال ۸۴ پس از كسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد به خاطر ایفای نقش در فیلم <‌به نام پدر>، پس از ده سال مجددا به تلویزیون بازگشته است و با بازیگرانی چون فاطمه معتمدآریا و آتیلا پسیانی در سریال <‌زیر تیغ> محمدرضا هنرمند بازی كرده است.
وی در خصوص بازگشت مجددش به تلویزیون و سریال <زیر تیغ> می‌گوید: اگر بعد از شش سال مجددا به تلویزیون بازگشته‌ام به دلیل ركود سینما نیست بلكه به ایفای نقش در سریال‌های تلویزیونی به عنوان انجام وظیفه نگاه می‌كنم و احساس می‌كنم الان وقت آن است كه در یك سریال بازی كنم.
بازی خوب و زیرپوستی این هنرمند باعث شده است پرستویی در این چند سال اخیر به چهره‌ای خبرساز تبدیل شود، بازیگری كه می‌توان او را بیكارترین هنر پیشه پركار خواند. در طول سال سناریوهای بسیاری به پرستویی پیشنهاد می‌شود كه به اعتقاد او چنگی به دل نمی‌زند. پرستویی این روزها و در فضای فعلی سینما حرف‌های شنیدنی بسیاری دارد ولی او ترجیح می‌دهد كه این حرف‌ها منتشر نشود، استنباط من این است كه دود موتور سواران هنوز هم پرویز پرستویی یا <حاج كاظم> خودمان را آزار می‌دهد ، آن هم با وجود اینكه ده سال از نمایش فیلم آژانس شیشه‌ای گذشته است.
● اعتراض بر روی صندلی داغ
به هر ترتیب گفتگو یا نشستن پای صحبت‌های این هنرمند توانا و با اخلاق كه بنا به دلایل شخصی كمتر تن به مصاحبه هم می‌دهد بی‌شك خالی از لطف نیست و اینك این اتفاق در برنامه صندلی داغ رخ داده است.
شاید كمتر كسی فكر می‌كرد پرویز پرستویی صریح‌ترین و شدیدترین واكنش را نسبت به برخورد‌های نامناسب در مراسم اختتامیه جشنواره فجر و حواشی مربوط به آن مثل ورود كمیسیون فرهنگی مجلس در برنامه پرمخاطب (صندلی داغ) كه اجرایش را دیگر هنرمند كشورمان احمد نجفی بر عهده داشت داشته باشد، چرا كه بخش‌هایی از برنامه صندلی داغ كه در یكی از شب‌های سرد زمستان از تلویزیون پخش شد به اعتراض پرویز پرستویی نسبت به ورود مجلس به بحث داوری جشنواره فیلم فجر و رفتارهای نامناسب برخی افراد در مراسم اختتامیه جشنواره فجر تبدیل شد.همانطور كه شاهد بودیم در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر چند تن از فیلمسازان و هنرمندان نسبت به عملكرد هیات داوری اعتراض كرده و بارها باعث تنش در آن مراسم شدند.
پرستویی نسبت به اعتراضات بی مورد آن مراسم تاكید می‌كند: واكنش‌ها به مسئله داوری امسال چندان خوشایند نبود. مگر ما جزو یك خانوده و صنف نیستیم و زیر یك چتر زندگی نمی‌كنیم؟ چرا باید شاهد چنین برخوردهایی در سینما باشیم ؟چرا باید اینقدر جار و جنجال شود كه كار ما به مجلس كشیده شود؟!
وی با طرح این سوال كه داوری جشنواره فجر چه ارتباطی می‌تواند به مجلس داشته باشد گفت: آیا درقانون اساسی آمده كه مثلا مجلس می‌تواند با داوری و داوران یك جشنواره برخورد كند ؟!
● نباید حرمت‌ها شكسته شود
پرستویی در ادامه می‌گوید: با این اتفاقات دعا كردم كه دیگر كاندیدا نشوم. متاسفانه ما درسینما به این ظرفیت نرسیده‌ایم كه قواعد را رعایت كنیم.
وی با انتقاد از اظهاراتی مبنی بر این‌كه داوری جشنواره را ناجوانمردانه خوانده بودند گفت: زمانی كه علی نصیریان نمایشنامه می‌نوشت من به دنیا نیامده بودم. آیا نباید حرمت پیشكسوتان را حفظ كنیم؟
بازیگر فیلمهایی چون <آژانس شیشه‌ای> و <موج مرده> تصریح كرد: هنرمندان الگوی مردم هستند و مردم به حرف زدن و حتی پوشش ما دقت می‌كنند.پرستویی گفت: رفتارهایی كه من در مراسم اختتامیه جشنواره فجر از سوی برخی افراد دیدم اصلا رفتارهای زیبایی نبود! نمی‌دانم از كجا طراحی می‌شد و چه كسانی خط می‌دادند ولی باید به دیگران احترام گذاشت و حرمتها رانگه داشت.
وی ادامه داد: امیدوارم دیگر حرمت‌ها توسط برخی افراد شكسته نشود.این هنرمند برجسته و بااخلاق سینمای ایران گفت: امیدواریم انرژی كه برخی افراد برای اعتراض در جشنواره فجر صرف كردند برای بهسازی مملكت خرج شود.
● اینجا كه ‌هالیوود نیست
وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از برخی برخوردها و نگاه‌ها نسبت به سینما گفت: چرا در برنامه ۲۰:۳۰ تلویزیون باید دستمزد بازیگران را اعلام كنند؟! ما جزو قشری هستیم كه دستمزدهای خود را از همدیگر نمی‌پرسیم .
اینجا كه ‌هالیوود نیست . مابه خاطر پول وارد سینما نشده‌ایم بلكه عاشق این كار هستیم. اگر مثلا آقای انتظامی برای یك فیلم پنجاه میلیون تومان بگیرد خوب حقش است چون به اندازه ۸۳ سال در صحنه‌های تئاتر و جلوی دوربین بوده است.
● راز موفقیت پرستویی
اما به راستی راز موفقیت پرویز پرستویی چیست؟ اعتراض وی به اعتراضات برخی از همكارانش در جشنواره فیلم فجر از
این جهت می‌تواند قابل دفاع باشد كه خود وی نیز ثابت كرده كه نقدپذیر است و دیگر اینكه سعی كرده در دوران حضور حرفه‌ای خود در عرصه هنر تنها یاد بگیرد احترام بگذارد، احساس مسئولیت كند و تلاش كند كه در حرفه خودش بهترین باشد.
همانطور كه خودش می‌گوید: در سال‌های اخیر یاد گرفته برای موفقیت باید شنونده و تماشاگر خوبی باشد، از نظر او بخش مهم بازیگری در خوب دیدن است. او می‌گوید: از همه بازیگران پیشكسوت سینما یاد گرفته كه برای ارائه یك بازی خوب، باید خوب ببیند.
پرستویی اعتقاد دارد كه احساس مسئولیت سنگینی دارد و به همین دلیل نباید در هر فیلمی بازی كند. او در ادامه می‌پرسد چرا عزت‌ا... انتظامی طی دو سال تنها در یك فیلم بازی كرده است؟ مگر نه اینكه به او پیشنهاد‌های بسیاری داده می‌شود؟
● جلوی دوربین رفتن حرمت دارد
او در ادامه صحبت‌های خود از آنچه در این سال‌ها یاد گرفته سخن می‌گوید. به گفته پرستویی، جلوی دوربین رفتن حرمت دارد. پرستویی می‌گوید كه در سال‌های اخیر خودش را نه یك هنرپیشه دانسته، نه یك بازیگر و نه یك كاسب. او ۳۷ سال پیش چیزهایی را یاد گرفته كه هنوز پس از سال‌ها به آن پایبند است.
او از سال ۴۸ این موضوع را به یاد دارد كه به خودش گفته بود باید تكلیف خودش را با بازیگری روشن كند چون اگر می‌خواهد با بازیگری معروف شود، راه دیگری نیز برای معروف شدن وجود دارد. او در این سال‌ها یاد گرفته كه خدمتگزار مردم باشد، حرمت‌ها را نگاه دارد، در كنار و در راستای مردم باشد و درست زندگی كردن و انسانیت را یاد بگیرد.
● بیكارترین هنر پیشه پركار
این در حالی است كه وقتی از صفار هرندی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در همین برنامه صندلی داغ می‌پرسند، بازیگر محبوبت چه كسی است، او نام پرستویی را می‌آورد، احمد نجفی از پرستویی می‌خواهد بزرگ‌ترین تقاضای خود را از خانواده سینما مطرح كند. پرستویی می‌گوید: امیدوارم اتفاقات خوبی در سینما بیفتد و تغییری بنیادی در سینما صورت گیرد. پرستویی خود را در وضعیت فعلی سینما بیكارترین هنرپیشه پركار می‌داند. در طول سال سناریوهای بسیاری به پرستویی پیشنهاد می‌شود كه به اعتقاد او چنگی به دل نمی‌زند.
● بدترین منتقد خویش
پرستویی می‌گوید همه داوران جشنواره از دوستان او هستند و از اینكه به او جایزه‌ای داده نشده نباید گلایه كند. او خودش را همیشه بدترین منتقد خودش می‌داند و زودتر از هر منتقدی به اشتباهاتش پی می‌برد.داوری یك امر سلیقه‌ای است كه چند هنرمند براساس تجربیات بسیار خود، به قضاوت درباره فیلم‌ها می‌پردازند.
● حرف آخر
به هر حال پرویز پرستویی در سال‌های بسیاری كه در سینما و تلویزیون حضوری مستمر داشته سعی كرده احترام فراوانی برای مخاطبان خود قائل شود اعتقاد وی براین است كه مخاطبان آثار وی در دو حالت با او و آثارش ارتباط برقرار می‌كنند؛ یا پس از یك هفته تلاش و زحمت در یك روز تعطیل به سینما آمده و با حاصل زحمت و دسترنج خود بلیتی برای خود و خانواده‌اش خریده و به تماشای فیلم موردنظر می‌نشیند و یا مخاطبش خسته و كوفته پس از پایان كار برای تماشای برنامه‌ای پای تلویزیون می‌نشیند؛ بنابراین در این وضعیت و در هر دو حالت پرستویی باید به گونه‌ای بازی كند تا شرمنده خود و مخاطبان خود نشود.

بابک شریف موسوی

منبع : مجله خانواده سبز

مطالب مرتبط

پرسش های نوروزی و پاسخ اهالی سینما

پرسش های نوروزی و پاسخ اهالی سینما
موعد رویش جوانه ها که فرا می رسد، حال و هوای آدم ها نیز عوض می شود. بهار فصل آرزوهاست. نمی دانیم چه خاصیتی دارد که مرغ خیال را به سوی آینده پرواز می دهد دوست داری بر زمینی که سبزتر از همیشه است، بنشینی و به آسمان آبی خیره شوی و آرزوهایت را بازگو کنی. نوروز شورانگیز با خاصیت جادویی اش به سراغت می آید و غبار غم را زدوده و روزنه های امید را می گشاید.
در این گزارش به سراغ چند تن از نقش آفرینان سینما و تلویزیون رفتیم و از آن ها خواستیم از آرزوهای نوروزی شان بگویند. البته برخی از بازیگران سرصحنه پروژه های نوروزی بودند. به همین سبب امکان ارتباط با آن ها میسر نشد. آنچه می خوانید پاسخ های نوروزی بازیگران است به این پرسش ها که از آنان داشتیم:
١) در سال ٨٦ چه فعالیت هایی در عرصه بازیگری داشتید؟
٢) بهترین خاطره شما از سال ٨٦ چیست؟
٣) عنوان بهترین فیلم و یا بهترین کتابی که در سال ٨٦ دیدید و خواندید؟
٤) در لحظه سال تحویل برای خودتان و سینمای ایران چه آرزویی دارید؟
● " بهاره رهنما: خوشحالم که به جای هدیه تهرانی بازی کردم
۱) حضور در فیلم های «توفیق اجباری» (محمدحسین لطیفی)، «دایره زنگی» (پریسا بخت آور) و تله فیلم «تالار سوم» و سریال طنز مهران مدیری (اگه جای من بودین) که در ایام نوروز پخش می شود و من در چهار قسمت آخر آن بازی کرده ام.
٢) خانم «هدیه تهرانی» از من خواست به جای ایشان، در فیلم «دایره زنگی» ایفای نقش کنم. من به همراه مادر و دخترم در این فیلم حضور داشتم.
٣) کتاب «کافکا در ساحل» نوشته نویسنده ژاپنی «رومی موراکامی» و چند فیلم عاشقانه از «چن کایگه» کارگردان چینی.
٤) سلامتی و سربلندی برای جوانان ایرانی. در عرصه سینما هم دوری از حب و بغض ها و مشکلات مادی و معنوی.
● مریم کاویانی: فیلم سازان قدر بازیگران را بدانند
١) بازی در سریال های روزگار قریب (کیانوش عیاری)، شکرانه (سعید سلطانی)، پدرخوانده (محمد ورزی) و دو تله فیلم انتخاب (نادر مقدس) و ضبط صوت (کاوه دژاکام) که در ایام نوروز از تلویزیون پخش می شوند.
در فیلم ستایش (محمدرضا رحمانی) هم حضور داشتم که در جشنواره فیلم فجر امسال به نمایش درآمد.
٢) خاطره من خیلی شخصی است. بهترین خاطره ام این است که امسال خانه دار شدم.
٣) فیلم «خون بازی» ساخته رخشان بنی اعتماد را، به خاطر بازی زیبای «باران کوثری» دوست داشتم.
٤) در لحظه تحویل سال ابتدا برای خودم و خانواده ام آرزوهای خوب می کنم. آرزوی سینمایی ام هم این است که فیلم سازان قدر بازیگران را بدانند و نگاه تجاری صرف به آن ها نداشته باشند. فقط از چهره های محدود استفاده نکنند و همه بازیگران را ببینند.
● بهروز بقایی: خداوند همه را به راه راست هدایت کند
١) در فیلم معناگرای «یک وجب از آسمان» (علی وزیریان) حضور داشتم. در تله فیلم «پر» (داریوش ربیعی) و سریال «بزرگ مرد کوچک» (مسعود رسام) بازی کردم. در حال حاضر نیز در تدارک کارگردانی یک ویژه برنامه زنده برای شبکه اول هستم که هم زمان با سال تحویل پخش می شود.
سال ٨٦ یک مجموعه چهار قسمتی با هدف «آموزش مهارت های زندگی» ساختم که هم زمان با هفته نیروی انتظامی از تلویزیون پخش شد. در سریال شهریار (کمال تبریزی) نقش نیما یوشیج را بازی کردم.
٢) برای مدتی ارتباطم با تلویزیون قطع شده بود که امسال دوباره برقرار شد.
٣) کتاب «تنهایی پرهیاهو» نوشته «بهومیل هوابال» ترجمه پرویز دوایی.
٤) خداوند همه ما را به راه راست هدایت کند. این کامل ترین، جدی ترین و درست ترین آرزوست. برای سینما هم همین آرزو را دارم.
‌‌● " فریده سپاه منصور: مثل همیشه مادر بودم
١) از شهریور ماه درگیر بازی در مجموعه تلویزیونی «سفر به تاریکی» (فریدون جیرانی) هستم. تابستان در یک فیلم تلویزیونی به نام بدل (مسعود آب پرور) بازی کردم. به تازگی بازی در تله فیلم تالار سوم (همایون اسعدیان) را آغاز کرده ام. در همه این سریال ها و فیلم ها نیز مثل همیشه ایفاگر نقش مادر هستم.
٢) من با لحظه لحظه های عمرم زندگی می کنم. به همین سبب همه اش برایم خاطره های خوب است. بهترین خاطره ام این است که توانستم دخترم را که مقیم خارج از کشور است، ببینم. همین که آدم در کنار خانواده و سالم است و می تواند کار کند، خودش بهترین خاطره است.
٣) سریال «ساعت شنی» را دوست داشتم. اگرچه آخرش کلیشه ای تمام شد. اما در کل خوب بود.
٤) آرزو می کنم دست و پای بسته سینما بازتر شود. پس از گذشت بیست و چند سال تهیه کننده های ما خط قرمزها را می شناسند. باید به آن ها آزادی عمل بدهند، تا آن ها هم با رعایت اصول قانونی آثار خوبی تولید کنند. چون اگر قرار باشد محدودیت ایجاد کنند همه فیلم ها شبیه هم می شوند.
● اردلان شجاع کاوه: اجازه دهید به این سوال پاسخ ندهم
١) به مدت هشت ماه درگیر بازی در سریال طنز «چارخونه» بودم. در حال حاضر نیز اجرای مجموعه برنامه «خودمونی» را، برای شبکه پنج تهران به عهده دارم. محوریت این برنامه آسیب شناسی اجتماعی است. مردم را دعوت می کنیم و با حضور جامعه شناسان و روانشناسان درباره مشکلات طرح مسئله می کنیم.
٢) ارتباط بیشتر و صمیمانه تر با مردم عزیز از طریق سریال «چارخونه». من از اواخر دهه ٦٠ به سمت تلویزیون آمدم و ١٦- ١٥ سال است که با صدا و سیما همکاری دارم.
٣) اجازه بدهید به این سوال پاسخ ندهم (می خندد) سوال سختی است. چون می ترسم یک فیلم یا سریال را بگویم و بقیه ناراحت شوند.
٤) آرزو می کنم سینما صنعتی تر و برای نیروهای جوان، اشتغال بیشتری ایجاد شود. افراد تحصیل کرده هم فرصتی برای کار داشته باشند.
● " مهدی صباغی: اعتبارم را از مشهد دارم
١) در تله فیلم کشف (مسعود شاه محمدی) بازی کردم. دو فیلم در حال اکران به نام های عاشق (افشین شرکت) و راننده تاکسی (مهدی صباغ زاده) دارم.
در شهر مشهد در سریال «خانه شمعدانی» نیز ایفای نقش کردم.
٢) بهترین خاطره ام این است که پس از ١٢ سال برای صدا و سیمای مرکز مشهد سریال «خانه شمعدانی» را بازی کردم. من اعتبار فرهنگی و هنری ام را از مشهد دارم. به خاطر قبولی پسرم در دانشگاه به تهران کوچ کرده ام و دوست دارم در شهر مادری ام کار کنم.
٣) فیلم «آواز گنجشک ها» (مجید مجیدی) و کتاب «صلاح الدین ایوبی» نوشته محمد قاضی.
٤) آرزو می کنم مسئولان برای جوانان مملکت شغل ایجاد کنند. تشریفات سینمایی کمتر شود و مسئولان از جریان تولید فیلم حمایت بیشتری کنند.
سینماگران نیز معضلات واقعی مردم را به تصویر بکشند.

وبگردی
چگونه کارت هوشمند ملی بگیریم + آموزش تصویری
چگونه کارت هوشمند ملی بگیریم + آموزش تصویری - دریافت کارت هوشمند ملی نیازمند گذراندن مراحلی است که در این گزارش با روند دریافت آن آشنا می شویم.
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟ - در چند روز اخیر انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در کنار پرادو، انتقاداتی را در فضای مجازی برانگیخته است. در کنار این انتقادات برخی عکس های صفحه اینستاگرام پسر امام جمعه ایلام؛هادی لطفی هم بر شدت این انتقادات افزوده است.
مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر داشت ولی ما نداشتیم
مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر داشت ولی ما نداشتیم - سرلشگر فیروزآبادی: مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر دارم ولی ما خبر نداشتیم.
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت!
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت! - احمد نجفی امشب در اقدامی عجیب درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرفت! این اقدام او در اعتراض به وضعیت نمایش فیلمش (من یک ایرانی ام) صورت گرفته است.
افشای ماجرای ضرب و شتم و مرگ زهرا کاظمی
افشای ماجرای ضرب و شتم و مرگ زهرا کاظمی - اقامه عدل، باید همچنان در دستور کار قرار گیرد و نمی توان به بهانه گذشت زمان، از خون یک انسان، حیثیت یک حکومت و منافع یک ملت گذشت.
    سالاد برنج | طرز تهیه سالاد برنج
    سالاد برنج و طرز تهیه سالاد برنج و طرز تهیه انواع سالاد و طرز تهیه غذاهای متنوع را در آشپزخانه نمناک ببنید.