جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Friday, 27 April, 2018

فورست ویتاکر


فورست ویتاکر
<فورست ویتاكر> در مراسم اسكار كه در تاریخ ۲۵ فوریه ۲۰۰۷ صورت پذیرفت، به عنوان برترین هنرپیشه مرد سال انتخاب شد. او پیش از این نیز بارها جوایز مختلف سینمایی از جمله <گلدن گلاب> و >SAG< را از آن خود كرده بود. ویتاكر علاوه بر سینما در تئاتر و تلویزیون نیز فعال بوده و به كار تهیه‌كنندگی و كارگردانی نیز پرداخته است. در اسكار امسال او با بازی در نقش<عیدی امین>، دیكتاتور معروف اوگاندا در فیلم <آخرین پادشاه اسكاتلند>، توانست این جایزه بزرگ را از آن خود كند.
● زندگینامه
<فورست ویتاكر> در ۱۵ جولای سال ۱۹۶۱ در <لانگ ویو> واقع در تگزاس چشم به جهان گشود. پدرش <فورست ویتاكرجونیور> كارمند اداره بیمه و فرزند فورست ویتاكر رمان‌نویس بود و مادرش <لورا فرانسیس اسمیت>، شغل آموزگاری داشت. مادرش <لورا> در كنار بزرگ كردن و تربیت فرزندان به دانشگاه می‌رفت و توانست دو مدرك دانشگاهی اخذ كند. فورست، دو برادر به نام‌های <كن> و <دیمون> و یك خواهر بزرگ‌تر به نام <دبورا> دارد. وقتی ویتاكر كوچك بود، خانواده‌اش به لوس‌آنجلس نقل مكان كردند و او در مدرسه جدید به تیم فوتبال پیوست و در قسمت دفاع بازی می‌كرد. مدتی بعد ویتاكر عضو تیم فوتبال دانشگاه <پلی‌تكنیك كالیفرنیا> شد، تا این‌كه بالاخره مجبور شد به‌خاطر مصدومیت از ناحیه كمر و ضعیف شدن آن قسمت از بدن، این ورزش را كنار بگذارد. پس از آن او در هنرستان هنرهای زیبای دانشگاه كالیفرنیای جنوبی در رشته موسیقی اوپرا پذیرفته شد و بعد به گرایش نمایش روی آورد. در سال ۱۹۸۲ در این رشته فارغ‌التحصیل شد و در همان زمان عضو شعبه استودیوی نمایش لندن در كالیفرنیا شد. او در طول مدت تحصیل برای كسب درآمد و رفع احتیاجات خود به شغل راننده تاكسی روی آورد. معروف است كه او دیگر عادت كرده بود كه شب‌ها افراد مست لایعقل را از كلوپ <هارپ> به خانه‌هایشان برساند. نخستین كارگردانی كه ویتاكر را كشف كرد، از او خواست در فیلم <اوپرای گدایان> آواز بخواند.
● كار حرفه‌ای
اولین كار قابل ملاحظه ویتاكر در عرصه سینما به سال ۱۹۸۲ باز می‌گردد. در آن سال او در كنار هنرپیشگان شناخته شده‌ای كه آن زمان مثل او تازه‌كار بودند، همچون نیكلاس كیج، فوب گیتس و شون پن در فیلم <زمان‌های سریع در بلندی‌های ریجمونت> بازی كرد. پس از آن او در فیلم‌هایی مثل <جوخه>، <صبح به‌خیر ویتنام> و <رنگ پول> ظاهر شد. در سال ۱۹۸۸ فورست در فیلم <پرنده> به كارگردانی <كلینت اسیت وود> نقش موسیقی‌دانی به نام <چارلی پاركر> را ایفا كرد و با این كار خود برنده عنوان بهترین هنرپیشه مرد جشنواره فیلم كن و نامزد دریافت جایزه گلدن گلاب شد. گفته می‌شود قرار بود ویتاكر كار نویسندگی و كارگردانی فیلم اكشن‌‌ <آلبرت چاق> را انجام دهد ولی به‌خاطر اختلافاتی كه بین او و تهیه‌كننده وجود داشت ویتاكر این پروژه را رها كرد.
فورست ویتاكر در دهه نود به تهیه‌كنندگی و كارگردانی روی آورد. او در سال ۱۹۹۱ دستیار كارگردان و تهیه كننده فیلم <خشونت در درهارلم> بود و در سال ۲۰۰۲ تهیه كننده فیلم تلویزیونی>Door to door< با بازی <ویلیام میسی> بود كه برنده جایزه شد. ویتاكر در سال ۱۹۹۳ اولین فیلم خود را با نام <ركاب‌دار> كارگردانی كرد كه درباره خشونت‌های داخل شهری بود. درسال ۱۹۹۵ فیلم <در انتظار دم برآوردن> را كارگردانی كرد و در سال ۲۰۰۴ كارگردان فیلم كمدی رمانتیك، <اولین فرزند دختر> بود. سال ۲۰۰۶ سال پركاری برای فورست ویتاكر بود. در این سال او در سریالی تلویزیونی به نام <محافظ> در نقش ستوان <یان كاوانوف> به ایفای نقش پرداخت. یك پلیس با فشارهای روحی شدید كه بسیار مورد توجه سینمادوستان قرار گرفت. در پاییز سال ۲۰۰۶ ویتاكر در فیلم>ER< ظاهر شد. او در نقش مردی بود كه با یك سرفه ساده به بیمارستان مراجعه كرد ولی این بیماری سطحی به‌خاطر تشخیص غلط پزشكان در نهایت به سكته مغزی و فلج ناشی از آن انجامید. همین موضوع سبب شد كه او از پزشكان به شدت خشمگین شود. در همین سال، او در كنار <جیمی فاكس> در فیلم ویدئویی <زندگی در آسمان> ظاهر شد.ویتاكر به‌خاطر بازی در نقش <عیدی امین> در فیلم <آخرین پادشاه اسكاتلند> كه آن نیز در سال ۲۰۰۶ فیلمبرداری شد، مورد توجه منتقدان قرار گرفت و توانست جایزه بهترین هنرپیشه را از سوی مراكزی همچون منتقدان فیلم نیویورك، اتحادیه منتقدان فیلم لوس‌آنجلس، هیئت ملی فیلم و اتحادیه منتقدان پخش فیلم به دست آورد. در ۱۵ ژانویه سال ۲۰۰۷ او جایزه بهترین هنرپیشه مرد جشنواره گلدن كلاپ و در روز ۲۸ ژانویه ۲۰۰۷ جایزه صنف‌ هنرپیشگان سینما را نصیب خود كرد. ویتاكر برای بازی در این نقش تحقیقات مفصلی به عمل آورد، كتاب‌های بسیاری درباره عیدی امین، دیكتاتور اوگاندایی مطالعه كرد، چندین فیلم مستند درباره زندگی و روحیات او دید و با دوستان و خانواده امین از نزدیك ملاقات كرد. او لهجه شرق آفریقا را كاملا فرا گرفت و زبان <سواهیلی> را كه در طول فیلم به خوبی با آن صحبت می‌كند، آموخت.
● زندگی خانوادگی
<فورست ویتاكر> در سال ۱۹۹۶ در ۳۵ سالگی با <كیث ویتاكر> همكار بازیگر خود ازدواج كرد. آنها دو دختر به نام‌های <سونت> و <ترو> دارند. آنها از ازدواج‌های قبلی خود یك پسر به نام <اوشن> و یك دخترخوانده به نام <اوتم> دارند. ظاهر به یادماندنی فورست به‌خاطر نوع خاص چشم اوست كه باید گفت یك حالت مادرزادی است و از بدو تولد به همین صورت بوده. فورست ویتاكر انسانی ورزشكار و ورزیده است. او در رشته كنگ‌فو و در ورزش كاراته صاحب كمربند مشكی است ولی با وجود درشتی جثه جالب است بدانید كه او یك گیاهخوار بوده و به تازگی یك رستوران غذاهای خام و گیاهی با نام <طعم الهه> در غرب لوس‌آنجلس افتتاح كرده است.
● آخرین پادشاه اسكاتلند
در فیلم <صبح به‌خیر ویتنام>، فورست ویتاكر یك سرجوخه بشاش بود. در <رنگ پول> یك كلاهبردار سطح پایین بود و در <بازی گریه‌آور> در نقش یك سرباز اسیر انگلیسی ظاهر شد. او نقش‌های بزن بهادری مثل فیلم روح سگ تا نقش‌های كلاس بالایی همچون فیلم، Pret a porter را بازی كرده است ولی باز نقش او با همیشه تفاوت داشت؛ نقش عیدی امین، دیكتاتور آفریقایی در فیلم <آخرین پادشاه اسكاتلند> نقشی بود كه او را به سطح برترین‌های سینمای دنیا رساند و برنده اسكار كرد. هر چند كه او تقریبا هر نوع نقشی را بازی كرده بود ولی این نقش برای او تازگی خاصی داشت. او در زمان فیلمبرداری این فیلم در مصاحبه‌ای با <ساندی مورنینگ> می‌گوید: این نقش خیلی غیرعادی و جدید است. هنوز هم دارم سعی می‌كنم به آن عادت كنم. می‌فهمید چی می‌گویم؟ خیلی دوستش دارم. ویتاكر با آرامشی بزرگوارانه كه در هالیوود كمیاب است، از كارش سخن می‌گوید. موضوعی كه بیش از هر چیز در او جلب توجه می‌كند، انسانیت ذاتی اوست. او می‌گوید <نمی‌گویم آدمی خاكی هستم، ولی سعی می‌كنم از حد خودم فراتر نروم و بلندپرواز نباشم. سعی می‌كنم نجیب باشم و انسان بهتری شوم. نمی‌دانم می‌توانم یا نه؟>
● گفـتـگـــو پس از اسكار
هر ساله پس از اتمام مراسم اسكار برندگان در اتاق جمع می‌شوند تا از آنها عكس‌های ویژه گرفته شود. خبرنگاران نیز از این فرصت استفاده كرده و به آن‌جا می‌روند تا با آنها مصاحبه به عمل ‌آورند. در این‌جا بخشی از مصاحبه با ویتاكر را می‌خوانید:
- سلام فورست، مباركه.
_ متشكرم.
- بالاخره شب جادویی رسید. در مصاحبه قبلی گفتی باید نوعی انسانیت در وجود عیدی امین پیدا كنی و وقت زیادی را صرف این موضوع كردی. تو در یك دیكتاتور ظالم و قاتل چه‌چیزی را یافتی؟
_ خب، من سعی كردم بفهمم وقتی بچه بود، چه بر او گذشته است. او در مزرعه نیشكر كار می‌كرد. پدرش او را رها كرد. بعد كم‌كم زندگی او جنبه‌های تیره‌تر خود را به ما نشان‌ داد و توانستیم تا حدودی درك كنیم چطور این كودك كه شادمانه در مزرعه می‌دوید به مرحله‌ای می‌رسد كه مردم او را به چشم یك هیولا می‌نگرند.
- تو انسان نرم‌خویی هستی. آیا بازی در نقش یك انسان ستمگر بر روحیه خودت تاثیر منفی نگذاشت؟
_ می‌دانید من نقش او را بازی نمی‌كردم كه از دست او دیوانه شوم، من خود او شدم، ولی در مواردی مثل فیلم <پرنده> یا فیلم‌هایی كه باید در آن نقش یك انسان معتاد را بازی می‌كردم برایم سخت‌تر بود. این افراد از زندگی سیر
هستند، ولی عیدی امین زندگی را دوست داشت. ایفای نقش آنها سخت‌تر بود. هر روز صبح باید بیدار شوی و فكر كنی من می‌خواهم زندگی كنم، ولی مجبور باشی طور دیگری نشان دهی.
- شما برای افتتاحیه اكران این فیلم در اوگاندا بودی، بازتاب در آن‌جا چطور بود؟
_ من سه روز پیش آنجا بودم. این فیلم را برای مردم اوگاندا و رییس‌جمهور آن كشور نمایش دادیم. مردم واقعا، آن را پذیرفتند و رییس‌جمهور گفت از این به بعد وقتی قرار باشد درباره آن دوران صحبت كنم، همه را به این فیلم ارجاع می‌دهم. بنابراین این فیلم بازتاب خوبی داشت. آنها می‌گفتند این یكی از مهم‌ترین اتفاقات اوگاندا پس از سال‌های طولانی است.
● كوتاه از زندگی ویتاكـر
- كیث و فورست نخستین‌بار در بوستون و در زمان فیلمبرداری فیلم <رانده شده> یكدیگر را ملاقات كردند.
- آنها در چهارم می سال ۱۹۹۶ در خلیج مونتگو در جامائیكا ازدواج كردند. در این مراسم <اوشن> پسر فورست حلقه ازدواج و <اوتم> دختر كیث دسته‌گل عروس را حمل می‌كردند.
- كیث درباره فورست می‌گوید: وقتی برای اولین بار فورست را دیدم با خود گفتم او مرد نجیب و خوبی است. او مرد خوش برخوردی است و خیلی راحت می‌شود با او دوست شد.
- آنها با داشتن چهار فرزند اوقات فراغت خیلی كمی دارند. ویتاكر با حرفه بازیگری، آهنگسازی و كارگردانی گاه ماه‌ها از لوس‌آنجلس دور است، ولی هر روز تلفنی با همسرش صحبت می‌كند.
- با وجود رقیق‌القلب بودن ویتاكر، چهره ظاهری‌اش سبب شده كه به او لقب بدهیبت‌ترین برنده اسكار را بدهند.


منبع : مجله خانواده سبز

مطالب مرتبط

روح ملکه انگلیس در جسم بانوی جایزه ها

روح ملکه انگلیس در جسم بانوی جایزه ها
● دقایقی با هلن میرن، برنده جایزه منتقدان سینمای انگلستان
با نزدیک شدن به روزهایی که فرش قرمز را زیر پای بزرگان سینمای هالیوود پهن می کنند، گمانه زنی ها درباره برندگان و نامزدان احتمالی این جایزه رویایی به بالاترین حد خود رسیده است. در این میان اما قاطبه منتقدان و کارشناسان، بخشی از نگاه خود را معطوف به هنرمندانی می کنند که تا رسیدن به ایستگاه اسکار، جوایز متعددی را از آن خود کرده اند.
از آن میان شاید بتوان به بازیگر ۶۲ ساله فیلم «ملکه» اشاره کرد؛ کسی که حالا در چنته اش، جایزه بهترین بازیگر سال را از نگاه منتقدان سینمای انگلستان دارد، به انضمام جایزه «گوی طلایی» و البته جایزه «امی». بی شک فیلم ملکه یکی از بحث انگیزترین فیلم های سال خواهد بود؛ چرا که رقبای قدری چون «مردگان» و «بابل» را در کنار خود حس می کند. از این نکته نیز نباید غافل بود که گاه چرخ اسکار، برخلاف تمام جهت های رایج می چرخد و برندگان جوایزی چون «بافتا »و گوی طلایی (گلدن گلاب) راه به جایی نمی برند. مارتین اسکورسیزی، کارگردانی است که این فرضیه را به خوبی لمس کرده است!
اما «الینا و اسیلیونا میرونوف» همان بازیگر فیلم ملکه است که امروز او را با نام هلن میرن می شناسند. میرن متولد ۲۶ جولای ۱۹۴۵ است. زادگاهش ایلفورد اسکس انگلستان است و دومین فرزند یک زوج روسی- انگلیسی. پدربزرگش یک کلنل و دیپلمات روس بود و به شدت پیرو عقاید تزار. پدر بزرگ که در انگلستان خدمت کرده بود پس از مدتی در این کشور نیز اقامت گزید. پدرش واسیلی پترویچ میرونوف نام داشت که بعدها نام خانوادگی خود را «باسیل» و سپس به میرن تغییر داد. هلن میرن مدتی را در ارکستر فیلارمونیک لندن به نوازندگی مشغول بود که این زمان به تاریخ وقوع جنگ جهانی دوم برمی گردد. مادرش کاتلین راجرز سیزدهمین فرزند خانواده ای بود که چهارده فرزند داشت.
پدر کاتلین قصاب بود و اتفاقا مدتی را به عنوان قصاب ملکه ویکتوریا خدمت کرد. هلن، اما پس از پیوستن به دبیرستان سنت برنارد ،پی جوی تحصیل شد و این بار برای ادامه تحصیل به کالج لندن پیوست. فقط هجده سال سن داشت که به عضویت گروه تئاتر ملی جوانان درآمد و طولی نکشید که به ستاره این گروه بدل شد. میرن ابتدا با یک کارگردان آمریکایی به نام تیلور هکفورد ازدواج کرد. البته این ازدواج در سنین جوانی روی نداد، یعنی هلن با همسرش تیلور در سن ۵۳ سالگی -۳۱ دسامبر ۱۹۹۷- ازدواج کرد. او از این ازدواج فرزندی نداشت اما از ازدواج دومش دو فرزند دارد.
● نخستین ایفای نقش
هلن نخستین نقش خود را چنین معرفی می کند؛ «در ۱۹۵۶ نقش کلئوپاترا را در تئاتر ملی جوانان بازی کردم. این نقش سبب شد به کمپانی رویال شکسپیر بپیوندم و برای کمپانی نقش لیدی مکبث را بازی کنم». او در سال ۱۹۷۲ راهش را تغییر می دهد و این بار در مرکز بین المللی پژوهش های تئاتر مشغول به کار می شود. هلن در سال ۱۹۹۵ نیز کاندید دریافت جایزه تونی شد. او درباره این افتخار می گوید؛ «به خاطر ایفای نقش در نمایشنامه ای اقتباسی از داستان «ماه در کشور» کاندید دریافت این جایزه شدم.»
● یک خاطره تلخ
شاید نخستین خاطره تلخ این بازیگر به سنین جوانی برگردد؛ زمانی که چاپ یک تصویر نامناسب از او سبب شد بسیاری از کارگردان های جدی سینمای انگلستان و همینطور کارگردانان تلویزیونی او را یک هنرپیشه موفق ندانند! اتفاقی که در هالیوود محلی از اعراب ندارد اما میرن از این بابت هنوز هم دلگیر است؛«آن عکس از یکی از میهمانی ها تهیه شد. من فکر می کنم هر انسانی لحظات خصوصی خود را دارد و سرک کشیدن در این لحظات کار درستی نیست.» این خاطره اگر چه ذهن او را به خود مشغول کرد، اما در نهایت توانست با بازگشت به تلویزیون، باز هم توانایی خود رانشان دهد.
او با جدیت مثال زدنی توانست در خلال سال های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۴ سه بار جایزه منتقدان سینما و تلویزیون انگلستان (بافتا)را در کارنامه اش ثبت کند. او پیش از آنکه در فیلم ملکه، نقش ملکه الیزابت را بازی کند، در دو شبکه تلویزیونی HBO و Channel ۴ نقش ملکه الیزابت اول را بازی و به خاطرش جایزه «امی» را نیز به خود اختصاص داد.
● شهرت جهانی
اما شهرت جهانی هلن میرن از ۱۹۸۴ شروع شد؛ زمانی که او توانست عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن را در جشنواره معتبر «کن» فرانسه از آن خود کند. هلن یک سال بعد از سوی منتقدان معتبر نشریه اونینگ استاندارد حائز عنوانی مشابه شد.
او پیش از آنکه به دلیل ایفای نقش ملکه الیزابت دوم نامزد دریافت جایزه اسکار شد، به خاطر بازی در فیلم های پارک گاسفورد (۲۰۰۱) و جنون جورج شاه (۱۹۹۴) کاندید دریافت این جایزه شد که البته آن را دریافت نکرد. او نخستین بازیگر زن است که توانسته در جشنواره گلدن گلاب (گوی طلایی) در سه زمینه بازیگری، کاندید دریافت جایزه اول شود. او ضمنا جایزه SAG را به دلیل بازی در فیلم پارک گاسفورد از آن خود کرده بود (۲۰۰۲).میرن سومین بازیگر سینمای هالیوود است که دو جایزه گلدن گلاب را در کارنامه خود دارد. پیش از او دو بازیگر زن به نام های پلورایت و ویور به چنین افتخاری دست یافته بودند.
● یک گپ کوتاه
بانو هلن میرن سرانجام توانست جایزه نخست منتقدان آکادمی فیلم انگلستان (بافتا) را به خودش اختصاص دهد. او امسال به دلیل ایفای نقش در فیلم «ملکه» حائز جایگاه نخست شد تا همگان او را به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن انتخاب کنند.بانو هلن- مطبوعات انگلیس او را با لقب «بانو» خطاب قرار می دهند- در فیلم ملکه، نقش ملکه الیزابت دوم را بازی کرد و حتی این فیلم نیز از دید هیات داوران به عنوان بهترین فیلم سال نیز شناخته شد. مقطع زمانی مرگ پرنسس (دایانا) سوژه اصلی این فیلم است و هنرپیشه ۶۲ ساله آن با ظرافتی خاص از پس این نقش برآمده است، آنچه می خوانید گفت وگویی است کوتاه با این هنرپیشه پس از دریافت جایزه ارزشمند آکادمی منتقدان فیلم انگلستان؛
● بانو هلن، چه احساسی از دریافت این جایزه دارید؟
▪ خیلی خوشحالم. اینکه می بینم مردم با شور و اشتیاق درباره این فیلم حرف می زنند، از موفقیت من خبر می دهد. دریافت این جایزه می تواند برای هر هنرمندی خوشحال کننده باشد با این اوصاف، من هم از این قاعده مستثنا نیستم.
● فکر می کردید چه کسی به جای شما برنده این جایزه می شود؟
▪ به خیلی ها فکر کردم ولی الان دوست ندارم ارزش کسی را زیرسوال ببرم و شب زیبای خانه رویال اوپرا (محل برگزاری مراسم) را خراب کنم. اما از بازی نیوتن لذت بردم. او پارسال جایزه بهترین بازیگر نقش دوم زن را از آن خودش کرد، اشتباه که نمی کنم، نه؟
● درست گفتید، فکر می کنید جایزه اسکار را هم از آن خودتان کنید؟
▪ درباره اسکار نمی شود به این راحتی اظهارنظر کرد. من هم مثل بسیاری از بازیگران آرزو دارم این جایزه را در کارنامه خودم داشته باشم. اما نمی دانم نظر هیات داوران اسکار چیست. سابق بر این گفته می شد برندگان جایزه گلدن گلاب از اصلی ترین نامزدان دریافت جایزه اسکار هستند، اما بارها شاهد آن بودیم که چنین روالی طی نشده. بنابراین الان بگذارید به داشتن این صورتک - اشاره به تندیس بافتا - راضی و خشنود باشم.
● نظرتان درباره دنیل کریگ (جیمزباند جدید) چیست؟ پیش بینی می شد او جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را به خود اختصاص دهد، اما فورست ویتاکر درنهایت برنده شد...
▪ دوست ندارم درمورد دیگران اظهارنظر کنم. دنیل کریگ به نظرم، جیمزباند جذابی است. اما فکر می کنم مشکل اصلی او بازیگران خوش نامی مثل شون کانری یا پیرس برازنان هستند که پیشتر چنین نقشی را ایفا کردند. ولی از نقش ویتاکر هم هیجان زده شدم. او نقش یک دیکتاتور اهل اوگاندا را به خوبی بازی کرد.
● بازهم دلتان می خواهد یک نقش سیاسی داشته باشید؟
▪ نه، اصلا دوست ندارم تمام مدت روی یک خط حرکت کنم. بازی در نقش ملکه الیزابت روح و جسم مرا در اختیار خود گرفت. وقتی به دیالوگ هایم فکر می کنم، احساس خوبی دارم. ولی دوست ندارم تمام عمر به خاطر یک نقش شناخته شوم. اگرچه در ابتدای دهه ششم عمرم هستم، اما ترجیح می دهم نقش های متفاوت دیگری را تجربه کنم.
● بدترین لحظه ای که در این فیلم پشت سر گذاشتید؟
▪ اوه. اصلا دوست ندارم به آن فکر کنم. اما ملکه الیزابت در گفت وگویی اعلام کرد حاضر نیست این فیلم را ببیند چون دوست ندارد یک نفر، نقش او را بازی کند. البته او شاید حق داشته باشد اما من از این حرف ناراحت شدم. خیلی دوست داشتم نظرش را درباره این فیلم بدانم، اما این امر میسر نشد.
● اگر کسی نقش شما را بازی کند از آن استقبال می کنید؟
▪ چراکه نه. ما، بازیگر هستیم و وقتی قرارداد حرفه ای امضا می کنیم، باید پایبند آن باشیم. کارگردان از ما می خواهد نقش را به گونه ای مطلوب ایفا کنیم. اما من خودم از این موضوع که کسی نقش مرا بازی کند، استقبال می کنم؛ البته اگر کارگردانی پیدا شود که بخواهد چنین پروژه ای بسازد.
● چرا جایزه خودتان را به یان ریچاردسون تقدیم کردید؟
▪ او قدرت عجیبی در بازیگری داشت و همیشه از او به نیکی یاد شد. خبر فوتش را هفته پیش شنیدم و فقط خواستم به این وسیله از روح بلندآوازه اش تقدیر کرده باشم. او بسیار هیجان انگیز بود.
● مریل استریپ و پنه لوپه کروز هم شما و بازی خوبتان را پسندیدند.
▪ مریل بازیگر بسیار توانمندی است، درست مثل پنه لوپه. من هم بازی آنها را پسندیدم ولی قبل از هر چیز از این خوشحالم که چنین بازیگران خوش نامی در کنارم بودند. امیدوارم هردو در کارشان موفق باشند.
● بعد از این مراسم به کجا می روید؟ خانه یا یک میهمانی.
▪ فکر می کنم آنقدر خسته و هیجان زده هستم که مستقیم به منزل می روم تا استراحت کنم. بالاخره در این سن، اندکی بیش از شما که جوان هستید (اشاره به مصاحبه کننده) به استراحت نیاز دارم.
● اگر جایزه اسکار را ببرید، چه جمله ای می گویید؟
▪ دوست دارم سکوت کنم، چون تمام حرف ها را در فیلم ملکه گفتم. اما از الان نمی دانم چه می خواهم بگویم، ولی نکته اصلی این جاست که نمی دانم برنده اسکار هستم یا نه.

وبگردی
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت - از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم
جنجال رسانه‌های خارجی درباره استیکر پیام‌رسان داخلی
جنجال رسانه‌های خارجی درباره استیکر پیام‌رسان داخلی - در روز‌های اخیر ایموجی‌هایی در پیام رسان ایرانی "سروش" منتشر شده که توجه رسانه‌های خارجی را جلب کرده است. در این ایموجی‌ها شعار‌هایی نظیر "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر فراماسونری" دیده می‌شود.
تلگرام جایگزین داخلی ندارد / در پیام رسان داخلی شما در حال تکمیل پرونده احتمالی خود هستید !
تلگرام جایگزین داخلی ندارد / در پیام رسان داخلی شما در حال تکمیل پرونده احتمالی خود هستید ! - به فرض محال که اطلاعات مردم مورد سوءاستفاده کشورهای دیگر قرار بگیرد، برای‌شان پیامد امنیتی مستقیمی ندارد. بسیاری از کاربران ایرانی در تلگرام به دریافتن و فرستادن اخبار و طیفی از جوک‌ها (از سیاسی گرفته تا خانوادگی) می‌پردازند. این مسائل هم برای کشورهای دیگر اهمیتی ندارد (البته اگر از تحلیل محتوا و کاربردهای بعدی‌شان بگذریم) و نمی‌تواند پیامد مستقیمی برای کاربر ایرانی داشته باشد. اما همین اطلاعات چنانچه…
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم !
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم ! - روغن های نباتی را خوب بشناسید. سخنان یک تولید کننده سابق روغن نباتی.
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند - رییس سازمان ملی استاندارد ایران مجددا با خودروسازان در ارتباط با رعایت استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی از ابتدای دی‌ماه سال جاری اتمام حجت کرد.
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ...
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ... - مرتضوی هیچ گاه قاضی و حقوق دان نبود و نباید کار قضایی انجام می‌داد. اما این ضعف ماست که چنین فردی در جایگاه بالایی قرار می‌گیرد. شگفتی من از قاضی مرتضوی و رفتار او نیست که چرا خودش را برای اجرای حکم خود به زندان معرفی نکرد. من رفتار او با زهرا کاظمی را دیده بودم.
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟ - بعد از انقلاب، به واسطه تنیده شدن حکومت و دین بسیاری از پست‌ها و سمت‌های سیاسی با هاله‌ای رو به رو شد که اجازه نمی‌داد صاحب آن منصب مورد نقد قرار بگیرد....
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!