یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ / Sunday, 20 January, 2019

فورست ویتاکر


فورست ویتاکر
<فورست ویتاكر> در مراسم اسكار كه در تاریخ ۲۵ فوریه ۲۰۰۷ صورت پذیرفت، به عنوان برترین هنرپیشه مرد سال انتخاب شد. او پیش از این نیز بارها جوایز مختلف سینمایی از جمله <گلدن گلاب> و >SAG< را از آن خود كرده بود. ویتاكر علاوه بر سینما در تئاتر و تلویزیون نیز فعال بوده و به كار تهیه‌كنندگی و كارگردانی نیز پرداخته است. در اسكار امسال او با بازی در نقش<عیدی امین>، دیكتاتور معروف اوگاندا در فیلم <آخرین پادشاه اسكاتلند>، توانست این جایزه بزرگ را از آن خود كند.
● زندگینامه
<فورست ویتاكر> در ۱۵ جولای سال ۱۹۶۱ در <لانگ ویو> واقع در تگزاس چشم به جهان گشود. پدرش <فورست ویتاكرجونیور> كارمند اداره بیمه و فرزند فورست ویتاكر رمان‌نویس بود و مادرش <لورا فرانسیس اسمیت>، شغل آموزگاری داشت. مادرش <لورا> در كنار بزرگ كردن و تربیت فرزندان به دانشگاه می‌رفت و توانست دو مدرك دانشگاهی اخذ كند. فورست، دو برادر به نام‌های <كن> و <دیمون> و یك خواهر بزرگ‌تر به نام <دبورا> دارد. وقتی ویتاكر كوچك بود، خانواده‌اش به لوس‌آنجلس نقل مكان كردند و او در مدرسه جدید به تیم فوتبال پیوست و در قسمت دفاع بازی می‌كرد. مدتی بعد ویتاكر عضو تیم فوتبال دانشگاه <پلی‌تكنیك كالیفرنیا> شد، تا این‌كه بالاخره مجبور شد به‌خاطر مصدومیت از ناحیه كمر و ضعیف شدن آن قسمت از بدن، این ورزش را كنار بگذارد. پس از آن او در هنرستان هنرهای زیبای دانشگاه كالیفرنیای جنوبی در رشته موسیقی اوپرا پذیرفته شد و بعد به گرایش نمایش روی آورد. در سال ۱۹۸۲ در این رشته فارغ‌التحصیل شد و در همان زمان عضو شعبه استودیوی نمایش لندن در كالیفرنیا شد. او در طول مدت تحصیل برای كسب درآمد و رفع احتیاجات خود به شغل راننده تاكسی روی آورد. معروف است كه او دیگر عادت كرده بود كه شب‌ها افراد مست لایعقل را از كلوپ <هارپ> به خانه‌هایشان برساند. نخستین كارگردانی كه ویتاكر را كشف كرد، از او خواست در فیلم <اوپرای گدایان> آواز بخواند.
● كار حرفه‌ای
اولین كار قابل ملاحظه ویتاكر در عرصه سینما به سال ۱۹۸۲ باز می‌گردد. در آن سال او در كنار هنرپیشگان شناخته شده‌ای كه آن زمان مثل او تازه‌كار بودند، همچون نیكلاس كیج، فوب گیتس و شون پن در فیلم <زمان‌های سریع در بلندی‌های ریجمونت> بازی كرد. پس از آن او در فیلم‌هایی مثل <جوخه>، <صبح به‌خیر ویتنام> و <رنگ پول> ظاهر شد. در سال ۱۹۸۸ فورست در فیلم <پرنده> به كارگردانی <كلینت اسیت وود> نقش موسیقی‌دانی به نام <چارلی پاركر> را ایفا كرد و با این كار خود برنده عنوان بهترین هنرپیشه مرد جشنواره فیلم كن و نامزد دریافت جایزه گلدن گلاب شد. گفته می‌شود قرار بود ویتاكر كار نویسندگی و كارگردانی فیلم اكشن‌‌ <آلبرت چاق> را انجام دهد ولی به‌خاطر اختلافاتی كه بین او و تهیه‌كننده وجود داشت ویتاكر این پروژه را رها كرد.
فورست ویتاكر در دهه نود به تهیه‌كنندگی و كارگردانی روی آورد. او در سال ۱۹۹۱ دستیار كارگردان و تهیه كننده فیلم <خشونت در درهارلم> بود و در سال ۲۰۰۲ تهیه كننده فیلم تلویزیونی>Door to door< با بازی <ویلیام میسی> بود كه برنده جایزه شد. ویتاكر در سال ۱۹۹۳ اولین فیلم خود را با نام <ركاب‌دار> كارگردانی كرد كه درباره خشونت‌های داخل شهری بود. درسال ۱۹۹۵ فیلم <در انتظار دم برآوردن> را كارگردانی كرد و در سال ۲۰۰۴ كارگردان فیلم كمدی رمانتیك، <اولین فرزند دختر> بود. سال ۲۰۰۶ سال پركاری برای فورست ویتاكر بود. در این سال او در سریالی تلویزیونی به نام <محافظ> در نقش ستوان <یان كاوانوف> به ایفای نقش پرداخت. یك پلیس با فشارهای روحی شدید كه بسیار مورد توجه سینمادوستان قرار گرفت. در پاییز سال ۲۰۰۶ ویتاكر در فیلم>ER< ظاهر شد. او در نقش مردی بود كه با یك سرفه ساده به بیمارستان مراجعه كرد ولی این بیماری سطحی به‌خاطر تشخیص غلط پزشكان در نهایت به سكته مغزی و فلج ناشی از آن انجامید. همین موضوع سبب شد كه او از پزشكان به شدت خشمگین شود. در همین سال، او در كنار <جیمی فاكس> در فیلم ویدئویی <زندگی در آسمان> ظاهر شد.ویتاكر به‌خاطر بازی در نقش <عیدی امین> در فیلم <آخرین پادشاه اسكاتلند> كه آن نیز در سال ۲۰۰۶ فیلمبرداری شد، مورد توجه منتقدان قرار گرفت و توانست جایزه بهترین هنرپیشه را از سوی مراكزی همچون منتقدان فیلم نیویورك، اتحادیه منتقدان فیلم لوس‌آنجلس، هیئت ملی فیلم و اتحادیه منتقدان پخش فیلم به دست آورد. در ۱۵ ژانویه سال ۲۰۰۷ او جایزه بهترین هنرپیشه مرد جشنواره گلدن كلاپ و در روز ۲۸ ژانویه ۲۰۰۷ جایزه صنف‌ هنرپیشگان سینما را نصیب خود كرد. ویتاكر برای بازی در این نقش تحقیقات مفصلی به عمل آورد، كتاب‌های بسیاری درباره عیدی امین، دیكتاتور اوگاندایی مطالعه كرد، چندین فیلم مستند درباره زندگی و روحیات او دید و با دوستان و خانواده امین از نزدیك ملاقات كرد. او لهجه شرق آفریقا را كاملا فرا گرفت و زبان <سواهیلی> را كه در طول فیلم به خوبی با آن صحبت می‌كند، آموخت.
● زندگی خانوادگی
<فورست ویتاكر> در سال ۱۹۹۶ در ۳۵ سالگی با <كیث ویتاكر> همكار بازیگر خود ازدواج كرد. آنها دو دختر به نام‌های <سونت> و <ترو> دارند. آنها از ازدواج‌های قبلی خود یك پسر به نام <اوشن> و یك دخترخوانده به نام <اوتم> دارند. ظاهر به یادماندنی فورست به‌خاطر نوع خاص چشم اوست كه باید گفت یك حالت مادرزادی است و از بدو تولد به همین صورت بوده. فورست ویتاكر انسانی ورزشكار و ورزیده است. او در رشته كنگ‌فو و در ورزش كاراته صاحب كمربند مشكی است ولی با وجود درشتی جثه جالب است بدانید كه او یك گیاهخوار بوده و به تازگی یك رستوران غذاهای خام و گیاهی با نام <طعم الهه> در غرب لوس‌آنجلس افتتاح كرده است.
● آخرین پادشاه اسكاتلند
در فیلم <صبح به‌خیر ویتنام>، فورست ویتاكر یك سرجوخه بشاش بود. در <رنگ پول> یك كلاهبردار سطح پایین بود و در <بازی گریه‌آور> در نقش یك سرباز اسیر انگلیسی ظاهر شد. او نقش‌های بزن بهادری مثل فیلم روح سگ تا نقش‌های كلاس بالایی همچون فیلم، Pret a porter را بازی كرده است ولی باز نقش او با همیشه تفاوت داشت؛ نقش عیدی امین، دیكتاتور آفریقایی در فیلم <آخرین پادشاه اسكاتلند> نقشی بود كه او را به سطح برترین‌های سینمای دنیا رساند و برنده اسكار كرد. هر چند كه او تقریبا هر نوع نقشی را بازی كرده بود ولی این نقش برای او تازگی خاصی داشت. او در زمان فیلمبرداری این فیلم در مصاحبه‌ای با <ساندی مورنینگ> می‌گوید: این نقش خیلی غیرعادی و جدید است. هنوز هم دارم سعی می‌كنم به آن عادت كنم. می‌فهمید چی می‌گویم؟ خیلی دوستش دارم. ویتاكر با آرامشی بزرگوارانه كه در هالیوود كمیاب است، از كارش سخن می‌گوید. موضوعی كه بیش از هر چیز در او جلب توجه می‌كند، انسانیت ذاتی اوست. او می‌گوید <نمی‌گویم آدمی خاكی هستم، ولی سعی می‌كنم از حد خودم فراتر نروم و بلندپرواز نباشم. سعی می‌كنم نجیب باشم و انسان بهتری شوم. نمی‌دانم می‌توانم یا نه؟>
● گفـتـگـــو پس از اسكار
هر ساله پس از اتمام مراسم اسكار برندگان در اتاق جمع می‌شوند تا از آنها عكس‌های ویژه گرفته شود. خبرنگاران نیز از این فرصت استفاده كرده و به آن‌جا می‌روند تا با آنها مصاحبه به عمل ‌آورند. در این‌جا بخشی از مصاحبه با ویتاكر را می‌خوانید:
- سلام فورست، مباركه.
_ متشكرم.
- بالاخره شب جادویی رسید. در مصاحبه قبلی گفتی باید نوعی انسانیت در وجود عیدی امین پیدا كنی و وقت زیادی را صرف این موضوع كردی. تو در یك دیكتاتور ظالم و قاتل چه‌چیزی را یافتی؟
_ خب، من سعی كردم بفهمم وقتی بچه بود، چه بر او گذشته است. او در مزرعه نیشكر كار می‌كرد. پدرش او را رها كرد. بعد كم‌كم زندگی او جنبه‌های تیره‌تر خود را به ما نشان‌ داد و توانستیم تا حدودی درك كنیم چطور این كودك كه شادمانه در مزرعه می‌دوید به مرحله‌ای می‌رسد كه مردم او را به چشم یك هیولا می‌نگرند.
- تو انسان نرم‌خویی هستی. آیا بازی در نقش یك انسان ستمگر بر روحیه خودت تاثیر منفی نگذاشت؟
_ می‌دانید من نقش او را بازی نمی‌كردم كه از دست او دیوانه شوم، من خود او شدم، ولی در مواردی مثل فیلم <پرنده> یا فیلم‌هایی كه باید در آن نقش یك انسان معتاد را بازی می‌كردم برایم سخت‌تر بود. این افراد از زندگی سیر
هستند، ولی عیدی امین زندگی را دوست داشت. ایفای نقش آنها سخت‌تر بود. هر روز صبح باید بیدار شوی و فكر كنی من می‌خواهم زندگی كنم، ولی مجبور باشی طور دیگری نشان دهی.
- شما برای افتتاحیه اكران این فیلم در اوگاندا بودی، بازتاب در آن‌جا چطور بود؟
_ من سه روز پیش آنجا بودم. این فیلم را برای مردم اوگاندا و رییس‌جمهور آن كشور نمایش دادیم. مردم واقعا، آن را پذیرفتند و رییس‌جمهور گفت از این به بعد وقتی قرار باشد درباره آن دوران صحبت كنم، همه را به این فیلم ارجاع می‌دهم. بنابراین این فیلم بازتاب خوبی داشت. آنها می‌گفتند این یكی از مهم‌ترین اتفاقات اوگاندا پس از سال‌های طولانی است.
● كوتاه از زندگی ویتاكـر
- كیث و فورست نخستین‌بار در بوستون و در زمان فیلمبرداری فیلم <رانده شده> یكدیگر را ملاقات كردند.
- آنها در چهارم می سال ۱۹۹۶ در خلیج مونتگو در جامائیكا ازدواج كردند. در این مراسم <اوشن> پسر فورست حلقه ازدواج و <اوتم> دختر كیث دسته‌گل عروس را حمل می‌كردند.
- كیث درباره فورست می‌گوید: وقتی برای اولین بار فورست را دیدم با خود گفتم او مرد نجیب و خوبی است. او مرد خوش برخوردی است و خیلی راحت می‌شود با او دوست شد.
- آنها با داشتن چهار فرزند اوقات فراغت خیلی كمی دارند. ویتاكر با حرفه بازیگری، آهنگسازی و كارگردانی گاه ماه‌ها از لوس‌آنجلس دور است، ولی هر روز تلفنی با همسرش صحبت می‌كند.
- با وجود رقیق‌القلب بودن ویتاكر، چهره ظاهری‌اش سبب شده كه به او لقب بدهیبت‌ترین برنده اسكار را بدهند.


منبع : مجله خانواده سبز

مطالب مرتبط

نگاهی به شخصیت ها و کاراکتر های مکمل

نگاهی به شخصیت ها و کاراکتر های مکمل
با نگاهی به مجلات متعدد سینمایی و الهام گرفتن از ایده نو و جذابشان، ما نیز ترغیب شدیم به چگونگی و چیستی نقش دوم بپردازیم، اگر توجه کرده باشید و با دقت شخصیت ها و کاراکترهای فیلم ها را مورد بررسی قرار داده باشید باید حضور، لزوم و اهمیت بازیگر نقش دوم را درک کرده باشید.
جالب توجه نکته ای می باشد که اکثر بازیگران نقش دوم مشهورتر، به نام تر و با تکنیک تر از بازیگر نقش اول می باشند مخصوصا در فیلم های امروزی سینما که انتخاب سوپر استار و نقش اول فیلم براساس چهره و رنگ چشم شان صورت می پذیرد.
هر چند که این بازیگران در سایه بازیگران نقش اول دیده می شوند و تماشاگران توجه چندانی به آن ها نمی کنند، بسیاری از این بازیگران نقش دوم طی یک روال و دوره ای به جرگه نقش های اول راه یافته اند.
بازیگر نقش دوم در واقع ایفاگر شخصیت و یا تیپی می باشد که بازیگر اصلی را یاری رسانی می کند.
بسیاری از بازیگران نقش دوم پا به پای نقش اول در تمام فیلم حضور یافته اند هر چند که بازیگران نقش دوم به اندازه شخصیت اصلی مرکزیت درام قرار ندارند.
در واقع قصه فیلم قصه او نیست.
او حضور دارد که درام را از نظر حواشی و رویدادهای فرعی پررنگ تر کند.
عجیب این که از بسیاری از آثار مهم سینمایی با حذف نقش دوم، چیزی از آن باقی نمی ماند.
اتفاق افتاده است که در حافظه تاریخی یک تماشاگر حرفه ای سینما بازیگران مکمل حضور مهم تر ی داشته اند.
با این مقدمه خواستیم ذهن شما خواننده محترم را برای معرفی چندی از بازیگران نقش دوم با کمک گرفتن از چند نشریه دیگر نقد فیلم، فیلم، فرهنگ و هنر آماده کنیم.
● جمشید اسماعیل خانی (چهره طنز سینمایی ایران):
جمشید اسماعیل خانی همسر متوفای گوهر خیر اندیش مدت ها به عنوان شخصیتی زبان باز و تا حدودی کلک، در میان خیل نقش ها جا افتاده بود.
بازی های فراموش نشدنی او را در نقش مکمل در فوتبالیست ها (۱۳۷۹) روسری آبی (۱۳۷۳) _فیلمی از رخشان بنی اعتماد) مرد بارانی (ابوالحسن داوودی ۱۳۷۸) به یاد داریم.
او در روسری آبی در نقشی است که به کارگردان توپ و تشر می زند و در لحظاتی رئوف و مهربان است.
در مرد بارانی به نقش دوم و منفی در می آید.
اسماعیل خانی در مسیر بازیگری کوتاهش شاید یکی از تاثیر گذارترین بازیگران نقش دوم بوده است.
او بیشتر در نقش شخصیت های عصبی و پر مشغله و کلافه شده حضور یافته است.
بازی او در سریال شلیک نهایی دیدنی و منحصر به فرد بوده است.
● عزت ا... انتظامی (پیر احساسی و دوست داشتنی سینمای ایران):
عزت ا... انتظامی بازیگر مهم نقش های اول و کلیدی در تعدادی فیلم از فیلم هایش به نقش دوم ظاهر شده است.
شاید بهترین نقش دوم او در آقای هالو (۱۳۴۹) باشد.
انتظامی در بی تا (۱۳۵۰) با سکوتش نقش آفرینی در خور ستایشی دارد.
انتظامی آن قدرت را دارد که در هر نقشی به طوری در قالب شخصیت برود که او را کاملا باور کنیم.
انتظامی برای ایفای نقش مش حسن و لحظاتی که خودش را در گاو مش حسن می بیند بازیگری بزرگ جلوه می کند.
او در سال ۱۳۴۸ در شهرستان محلات در حدود ۱۵ روز در طویله ای روی گاو مردی روستایی مطالعه کرده است. بازی های انتظامی در ملکوت (۱۳۵۵) خانه عنکبوت (۱۳۶۲) و بازیچه (۱۳۷۳) فراموش نشدنی است.
● گلاب آدینه (یادآور سلطان و شبان ) متولد( ۱۳۳۲):
گلاب آدینه بازیگری است که در اکثر فیلم هایش حضور بارزی دارد و او را در نقش باور می کنیم.
او به عنوان بازیگر نقش دوم در سه فیلم روسری آبی، فصل پنجم و بانوی اردیبهشت ،بازی به یاد ماندنی از خود به جا گذاشت .
گلاب آدینه در نقش قدرت در روسری آبی رشد بازی گری خود را نشان داد (دیدن این فیلم خالی از لطف نیست روسری آبی )
در فصل پنجم (۱۳۷۵) باز هم نقش دوگانه را ایفا کرد.
او درنقش پنجه خانم آدمی تند مزاج و پرخاشگر بود.
طوبا در زیر پوست شهر شخصیتی واقعی و متعادل است که بین حالت های مختلف از زندگی ظاهر و باطنش را به موازنه می گذارد.
گلاب آدینه همراه همسرش مهدی هاشمی خود و نقششان را با سریال سلطان و شبان در اذهان مردم حک و خاطره انگیز کردند.
● کمند امیرسلیمانی (دختر سرکش سریال پدر سالار)(متولد ۱۳۵۲):
کمند امیرسلیمانی در اغلب نقش ها، دختری است آرام و مهربان.
حتی در سریال پر مخاطب و جذاب پدر سالار هم به مخالفت با روش خانواده بر می آید باز هم در آخر همان دختر سر براهی است که از کرده اش پشیمان می شود.
او در قرمز (۱۳۷۷)، نقش خواهری عصبی که به لحاظ روحی مشکلات و گره های فراوانی دارد را بازی کرد. در ترنج (۱۳۶۵) و سفر عشق (۱۳۶۷) بازی خوبی در نقش مکمل داشت به ویژه در ترنج نقش شایسته ای را در کنار پروانه معصومی ارائه کرد.
● عبدالرضا اکبری (مرد سریال های تلویزیونی)(متولد ۱۳۳۲):
عبدالرضا اکبری بیشتر در تلویزیون حضور دارد و اغلب در نقش های آرام و مثبت ظاهر شده است.
آمار بازیگری او در سینما کم می باشد.
در بی پناه (۱۳۶۵)، کانی مانگا (۱۳۶۵)، پناهنده (۱۳۷۲) و ساغر (۱۳۷۲) ، نقش های دیدنی داشته است، اما در تو آزادی (۱۳۸۱) در نقش دوم حس شدنی و کامل حضور داشته است.
نقش علی در بسیجی آرمانی و دوست داشتنی در فیلم پناهنده بسیار قابل درک و تاثیر گذار بازی کرده است.
● سعید پورصمیمی (چهره تاثیر گذار سینمای ایران) (متولد ۱۳۲۲):
سعید پورصمیمی در هر نقشی، کوتاه یا بلند حضور پر قدرتی دارد.
البته او پر کار نبوده است، اما نقش دوم او در ناخدا خورشید را نمی توان از یاد برد.
دو نقش او ویژگی های شاخص بازیگری اش را نشان می دهد، سرزمین خورشید (۱۳۷۵) و عروس آتش (۱۳۷۸).
او در سرزمین خورشید در دل آتش و گلوله که بر سر خرمشهر می ریزد نماینده آن دسته از مردمی است که فقط به فکر نجات جان خویش هستند.
او حتی در مواجه با خطر هم گمان می کند با پول می تواند خود را از مهلکه خلاص کند.
در عروس آتش وکیلی درون گراست که پرونده های مشکل را حل می کند.
شاید بهترین بازی اش در بازی نقش مکمل در فیلم پرده آخر (۱۳۶۹) باشد که در آن حضوری مرموز و مبهم دارد.
● آتیلا پسیانی (پسر متفاوت سینمای ایران) (متولد ۱۳۶۶):
آتیلا پسیانی در اکثر فیلم هایش به درون نقش فرو می رود.
خشونت غیر قابل تحمل او در آب و آتش (۱۳۷۸) را نمی توان از یاد برد.
چند نقش مکمل خوب از او وجود دارد روز شیطان (۱۳۷۳) هیوا (۱۳۷۷)، نسل سوخته (۱۳۷۸)، دو زن (۱۳۷۷).
او در نقش های دوم که عمدتا منفی بوده اند با بازی خوب و قابل تحسینش حسی را که باید در تماشاگر ایجاد می کند.
کسی را نمی توان پیدا کرد که نقش جنون آسای او را در آب و آتش دوست داشته باشد.
این اواخر آتیلا پسیانی در سینمایی چه کسی امیر را کشت یکی از متفاوت ترین نقش های زندگی حرفه ای اش را ایفا کرده است.
باید بدانید که پسیانی پسر خلف جمیله شیخی مرحوم می باشد.
● ماهایا پطروسیان (دختر شیطان و زبر و زرنگ سینمای ایران) (متولد ۱۳۴۸):
ماهایا پطروسیان بازی در سینما را با یک نقش مکمل در پرده آخر (۱۳۶۹) آغاز کرد.
اما اوج بازی اش در نقش مکمل در هنر پیشه (۱۳۷۱) بود که نقش یک دختر کولی و لال را بازی می کرد و تا آخر فیلم یک کلمه هم حرف نزد.
بعدها در نقش مثبت ومنفی کوتاه و بلندی بازی کرد.
در دیگه چه خبر (۱۳۷۰) به خاطر بازی متفاوتش تقدیر شد.
دختری به نام تندر از فیلم هایی بود که پطروسیان در آن نقش اصلی یک بخش از فیلم را به عهده دارد او در این سینمایی به زیبایی درخشیده است
● بهناز جعفری (دختر مقتدر و گاهی بدجنس سریال های تلویزیونی):
سال هاست که بهناز جعفری در سینما حضور دارد اما او چندان پر کار نبوده است، ولی بازی هایش همه تحسین تماشاگران را برانگیخته است.
بهترین نقش دوم او با تاثیر از گریم چهره اش در آب وآتش بود دختر ی که از فرط استیصال دست به خود کشی می زند.
هر چند او در آب و آتش به خوبی دیده شد اما بازی فوق العاده اش مربوط به سفری نا معلوم در تخته سیاه (۱۳۷۸) بود.
در تهران ساعت ۷ (۱۳۸۱) در نقش کوتاه خود را از بقیه بیشتر نشان داد.
بیرونی ترین لایه کارنامه بهناز جعفری مربوط به سریال ترنگ می باشد که او در نقش کاملا حاشیه ای بازی می کند، اما بازی کامل و تاثیرگذارش چهره و نقشش را ماندگارتر از دیگر کاراکترها ساخته است.
● داریوش ارجمند (مالک اشتر در اذهان مردم) (متولد ۱۳۲۳):
داریوش ارجمند از تئاتر وارد سینما شد و با نقش اول ناخدا خورشید (۱۳۶۵) به شهرت رسید .
او در نقش مکمل در پرده آخر (۱۳۶۹) آدم برفی (۱۳۷۳)، اعتراض (۱۳۷۸) و رئیس (۱۳۸۵) نشان داد که قدرت بازی در هر نقشی را دارد چه اول و چه مکمل و یا چه خوب و چه بد.
در هر صورت سریال امام علی از آثار پربیننده، تاثیر گذار و به یادماندنی دنیای تصویر در ایران بوده است که علاوه برکارگردانی برجسته اثر و موزیک تکان دهنده اش، بازی بازیگرانش نیز در این محبوبیت موثر بوده اند، یکی از این بازیگران تاثیر گذار ارجمند بوده است که با بازی در نقش یکی از اسطوه های دینی همچنان در اذهان مردم ماندگار است.
● رویا نونهالی (هنر پیشه برجسته تئاتر) ( متولد ۱۳۴۱):
رویا نونهالی با تئاتر پا به عرصه دنیای تصویر گذاشته است و از سال ۱۳۶۲ فعالیت در این عرصه را آغاز کرد و در سال ۱۳۶۶ به سینما آمد.
دو بازی کوتاه در دو فیلم بهمن فرمان آرا (بوی کافور عطر یاس- ۱۳۷۸) و (خانه ای روی آب ۱۳۸۱) واقعا فراموش نشدنی است به ویژه حرکات و بازی رمز آلودش در بوی کافورعطر یاس که قدرت بازیگری او را نشان می دهد. بازی او در ماهی ها عاشق می شوند دیدنی و جذاب می باشد.
این روزها چهره این بازیگر توانمند را هر روز در قالبی از یک برنامه آشپزی به نام سفره ایرانی در شبکه دوم سیما می بینیم.
(واقعا اگر دوست دارید یک برنامه متفاوت را لمس کنید حتما ساعت ۱۲و۳۰ دقیقه به سراغ شبکه دو و سفره ایرانی بروید)
● علی نصیریان ( اسطوره کفش های میرزا نوروز) (متولد ۱۳۱۳):
علی نصیریان وزنه ای در بازیگری است.
او در نقش های متعددی، از اول گرفته تا مکمل بازی کرده است که هر یک را می نگریم نقش جدیدی می بینیم، مش اسلام در اسطوره گاو (۱۳۴۸) را نمی توان از یاد برد و دست کم گرفت.بازی بسیار تاثیر گذارش در نقش مکمل فیلم ناخدا خورشید (۱۳۶۹) هم فراموش نشدنی است.
پیچیدگی نقشش در سریال سربداران در کالبد قاضی شارح بسیار تماشایی است.
علی نصیریان بازیگری با وقار است و با شخصیت منحصر به فردش هر نقشی را باور پذیر می کند.
این اواخر، بعد از مدت ها چهره دوست داشتنی اش را در قاب شیشه ای دیده ایم، او حاج یونس ، میوه ممنوعه را به خوبی به تصویر کشید. (خدا قوت آقای نصیریان)
● پروانه معصومی (مادر داداشی و چهره معصوم سینما) (متولد ۱۳۲۳)
پروانه معصومی با نقش کوتاهی در بی تا (۱۳۵۱) بازیگری را آغاز کرد که البته در این فیلم دیده نشد.
او در رگبار (۱۳۵۴) بود که شناخته شد.
در فیلم های مختلف در نقش های اول ظاهر شد.
اما در ناصر الدین شاه اکتور سینما (۱۳۷۰) بازی در نقش مکمل را به عهده داشت.
در ناخدا خورشید (۱۳۶۵) در نقش کم اهمیتی بازی کرد اما همان چند صحنه درخشان، بازی او را در نقش دوم بروز داد.
● جمشید مشایخی (موسپید سینمای ایران) (متولد ۱۳۱۳)
جمشید مشایخی از تئاتر به سینما آمد.
در سال های پیش از انقلاب در بسیاری از فیلم ها به نقش دوم ظاهر شد.
در طلوع (۱۳۴۹)، سه جاهل (۱۳۵۰)، آسمون بی ستاره (۱۳۵۰)، داد (۱۳۶۱)، صدای صحرا (۱۳۵۴)، آوار (۱۳۶۴) در نقش های مکمل بازی کرد.
تعداد فیلم هایی که او در نقش مکمل ظاهر شده است بسیار زیادتر از فیلم های یاد شده است.
او در فیلم پدر بزرگ (۱۳۶۴) و در کمال الملک (۱۳۶۳) در نقش اول درخشید.
در بسیاری از سریال های تلویزیونی هم به بازی در نقش دوم و سوم پرداخت.
● رضا کیانیان (بازیگر صاحب نام و سبک) (متولد ۱۳۳۰)
رضا کیانیان دیر به سینما آمد اما زود معروف شد.
اولین بار در نقش دوم در تمام وسوسه های زمین (۱۳۶۸) ظاهر شد که اما در روبان قرمز (۱۳۷۱) که معلوم نشد این سه بازیگر کدام نقش اول را دارند در واقع نقش ها بین سه نفر فیلم تقسیم شده بود.
در عروس رومشکان (۱۳۷۹)، گاهی به آسمان نگاه کن (۱۳۸۱)، قدمگاه (۱۳۸۲) در نقش های مکمل ظاهر شد.
رضا کیانیان با این که اغلب در نقش های مکمل ظاهر می شود اما بازی هایش ماندنی و دیدنی است.
● محمد علی کشاورز (پدر سالار سینمایی ایران) (متولد ۱۳۰۹)
محمدعلی کشاورز طی چهار دهه به نقش های اول و مکمل در بسیاری از فیلم ها ظاهر شد.
در رگبار (۱۳۵۴)، در زیر درختان زیتون (۱۳۷۲)، کمال الملک (۱۳۶۳) در نقش های مکمل بازی های پرقدرتی را ارائه داد، از تئاتر به سینما آمد و در چند سریال به ویژه پدر سالار به ارائه بازی خوبی پرداخت.
● فرامرز قریبیان (چهره همیشه شکسته) (متولد ۱۳۲۰):
فرامرز قریبیان در اوایل کار بیشتر با مسعود کیمیایی بود.
نقش های مکمل او در غزل (۱۳۵۵)، خاک (۱۳۵۲)، گوزن ها (۱۳۵۴)، پرونده (۱۳۶۲) ستودنی است.
او در بیشتر فیلم های کیمیای بازی کرده است.
تا سال ها به نقش دوم در سینما به بازی می پرداخت، از دهه شصت به نقش اول گام نهاد.
شاید بهترین بازی فرامرز قریبیان در نقش دوم بازی در فیلم رقص در غبار (۱۳۸۱) باشد هرچند حاجی در فیلم شهر زیبا (۱۳۸۲) به نقش دوم را نمی توان از یاد برد.

وبگردی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.