دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ / Monday, 16 July, 2018

فورست ویتاکر


فورست ویتاکر
<فورست ویتاكر> در مراسم اسكار كه در تاریخ ۲۵ فوریه ۲۰۰۷ صورت پذیرفت، به عنوان برترین هنرپیشه مرد سال انتخاب شد. او پیش از این نیز بارها جوایز مختلف سینمایی از جمله <گلدن گلاب> و >SAG< را از آن خود كرده بود. ویتاكر علاوه بر سینما در تئاتر و تلویزیون نیز فعال بوده و به كار تهیه‌كنندگی و كارگردانی نیز پرداخته است. در اسكار امسال او با بازی در نقش<عیدی امین>، دیكتاتور معروف اوگاندا در فیلم <آخرین پادشاه اسكاتلند>، توانست این جایزه بزرگ را از آن خود كند.
● زندگینامه
<فورست ویتاكر> در ۱۵ جولای سال ۱۹۶۱ در <لانگ ویو> واقع در تگزاس چشم به جهان گشود. پدرش <فورست ویتاكرجونیور> كارمند اداره بیمه و فرزند فورست ویتاكر رمان‌نویس بود و مادرش <لورا فرانسیس اسمیت>، شغل آموزگاری داشت. مادرش <لورا> در كنار بزرگ كردن و تربیت فرزندان به دانشگاه می‌رفت و توانست دو مدرك دانشگاهی اخذ كند. فورست، دو برادر به نام‌های <كن> و <دیمون> و یك خواهر بزرگ‌تر به نام <دبورا> دارد. وقتی ویتاكر كوچك بود، خانواده‌اش به لوس‌آنجلس نقل مكان كردند و او در مدرسه جدید به تیم فوتبال پیوست و در قسمت دفاع بازی می‌كرد. مدتی بعد ویتاكر عضو تیم فوتبال دانشگاه <پلی‌تكنیك كالیفرنیا> شد، تا این‌كه بالاخره مجبور شد به‌خاطر مصدومیت از ناحیه كمر و ضعیف شدن آن قسمت از بدن، این ورزش را كنار بگذارد. پس از آن او در هنرستان هنرهای زیبای دانشگاه كالیفرنیای جنوبی در رشته موسیقی اوپرا پذیرفته شد و بعد به گرایش نمایش روی آورد. در سال ۱۹۸۲ در این رشته فارغ‌التحصیل شد و در همان زمان عضو شعبه استودیوی نمایش لندن در كالیفرنیا شد. او در طول مدت تحصیل برای كسب درآمد و رفع احتیاجات خود به شغل راننده تاكسی روی آورد. معروف است كه او دیگر عادت كرده بود كه شب‌ها افراد مست لایعقل را از كلوپ <هارپ> به خانه‌هایشان برساند. نخستین كارگردانی كه ویتاكر را كشف كرد، از او خواست در فیلم <اوپرای گدایان> آواز بخواند.
● كار حرفه‌ای
اولین كار قابل ملاحظه ویتاكر در عرصه سینما به سال ۱۹۸۲ باز می‌گردد. در آن سال او در كنار هنرپیشگان شناخته شده‌ای كه آن زمان مثل او تازه‌كار بودند، همچون نیكلاس كیج، فوب گیتس و شون پن در فیلم <زمان‌های سریع در بلندی‌های ریجمونت> بازی كرد. پس از آن او در فیلم‌هایی مثل <جوخه>، <صبح به‌خیر ویتنام> و <رنگ پول> ظاهر شد. در سال ۱۹۸۸ فورست در فیلم <پرنده> به كارگردانی <كلینت اسیت وود> نقش موسیقی‌دانی به نام <چارلی پاركر> را ایفا كرد و با این كار خود برنده عنوان بهترین هنرپیشه مرد جشنواره فیلم كن و نامزد دریافت جایزه گلدن گلاب شد. گفته می‌شود قرار بود ویتاكر كار نویسندگی و كارگردانی فیلم اكشن‌‌ <آلبرت چاق> را انجام دهد ولی به‌خاطر اختلافاتی كه بین او و تهیه‌كننده وجود داشت ویتاكر این پروژه را رها كرد.
فورست ویتاكر در دهه نود به تهیه‌كنندگی و كارگردانی روی آورد. او در سال ۱۹۹۱ دستیار كارگردان و تهیه كننده فیلم <خشونت در درهارلم> بود و در سال ۲۰۰۲ تهیه كننده فیلم تلویزیونی>Door to door< با بازی <ویلیام میسی> بود كه برنده جایزه شد. ویتاكر در سال ۱۹۹۳ اولین فیلم خود را با نام <ركاب‌دار> كارگردانی كرد كه درباره خشونت‌های داخل شهری بود. درسال ۱۹۹۵ فیلم <در انتظار دم برآوردن> را كارگردانی كرد و در سال ۲۰۰۴ كارگردان فیلم كمدی رمانتیك، <اولین فرزند دختر> بود. سال ۲۰۰۶ سال پركاری برای فورست ویتاكر بود. در این سال او در سریالی تلویزیونی به نام <محافظ> در نقش ستوان <یان كاوانوف> به ایفای نقش پرداخت. یك پلیس با فشارهای روحی شدید كه بسیار مورد توجه سینمادوستان قرار گرفت. در پاییز سال ۲۰۰۶ ویتاكر در فیلم>ER< ظاهر شد. او در نقش مردی بود كه با یك سرفه ساده به بیمارستان مراجعه كرد ولی این بیماری سطحی به‌خاطر تشخیص غلط پزشكان در نهایت به سكته مغزی و فلج ناشی از آن انجامید. همین موضوع سبب شد كه او از پزشكان به شدت خشمگین شود. در همین سال، او در كنار <جیمی فاكس> در فیلم ویدئویی <زندگی در آسمان> ظاهر شد.ویتاكر به‌خاطر بازی در نقش <عیدی امین> در فیلم <آخرین پادشاه اسكاتلند> كه آن نیز در سال ۲۰۰۶ فیلمبرداری شد، مورد توجه منتقدان قرار گرفت و توانست جایزه بهترین هنرپیشه را از سوی مراكزی همچون منتقدان فیلم نیویورك، اتحادیه منتقدان فیلم لوس‌آنجلس، هیئت ملی فیلم و اتحادیه منتقدان پخش فیلم به دست آورد. در ۱۵ ژانویه سال ۲۰۰۷ او جایزه بهترین هنرپیشه مرد جشنواره گلدن كلاپ و در روز ۲۸ ژانویه ۲۰۰۷ جایزه صنف‌ هنرپیشگان سینما را نصیب خود كرد. ویتاكر برای بازی در این نقش تحقیقات مفصلی به عمل آورد، كتاب‌های بسیاری درباره عیدی امین، دیكتاتور اوگاندایی مطالعه كرد، چندین فیلم مستند درباره زندگی و روحیات او دید و با دوستان و خانواده امین از نزدیك ملاقات كرد. او لهجه شرق آفریقا را كاملا فرا گرفت و زبان <سواهیلی> را كه در طول فیلم به خوبی با آن صحبت می‌كند، آموخت.
● زندگی خانوادگی
<فورست ویتاكر> در سال ۱۹۹۶ در ۳۵ سالگی با <كیث ویتاكر> همكار بازیگر خود ازدواج كرد. آنها دو دختر به نام‌های <سونت> و <ترو> دارند. آنها از ازدواج‌های قبلی خود یك پسر به نام <اوشن> و یك دخترخوانده به نام <اوتم> دارند. ظاهر به یادماندنی فورست به‌خاطر نوع خاص چشم اوست كه باید گفت یك حالت مادرزادی است و از بدو تولد به همین صورت بوده. فورست ویتاكر انسانی ورزشكار و ورزیده است. او در رشته كنگ‌فو و در ورزش كاراته صاحب كمربند مشكی است ولی با وجود درشتی جثه جالب است بدانید كه او یك گیاهخوار بوده و به تازگی یك رستوران غذاهای خام و گیاهی با نام <طعم الهه> در غرب لوس‌آنجلس افتتاح كرده است.
● آخرین پادشاه اسكاتلند
در فیلم <صبح به‌خیر ویتنام>، فورست ویتاكر یك سرجوخه بشاش بود. در <رنگ پول> یك كلاهبردار سطح پایین بود و در <بازی گریه‌آور> در نقش یك سرباز اسیر انگلیسی ظاهر شد. او نقش‌های بزن بهادری مثل فیلم روح سگ تا نقش‌های كلاس بالایی همچون فیلم، Pret a porter را بازی كرده است ولی باز نقش او با همیشه تفاوت داشت؛ نقش عیدی امین، دیكتاتور آفریقایی در فیلم <آخرین پادشاه اسكاتلند> نقشی بود كه او را به سطح برترین‌های سینمای دنیا رساند و برنده اسكار كرد. هر چند كه او تقریبا هر نوع نقشی را بازی كرده بود ولی این نقش برای او تازگی خاصی داشت. او در زمان فیلمبرداری این فیلم در مصاحبه‌ای با <ساندی مورنینگ> می‌گوید: این نقش خیلی غیرعادی و جدید است. هنوز هم دارم سعی می‌كنم به آن عادت كنم. می‌فهمید چی می‌گویم؟ خیلی دوستش دارم. ویتاكر با آرامشی بزرگوارانه كه در هالیوود كمیاب است، از كارش سخن می‌گوید. موضوعی كه بیش از هر چیز در او جلب توجه می‌كند، انسانیت ذاتی اوست. او می‌گوید <نمی‌گویم آدمی خاكی هستم، ولی سعی می‌كنم از حد خودم فراتر نروم و بلندپرواز نباشم. سعی می‌كنم نجیب باشم و انسان بهتری شوم. نمی‌دانم می‌توانم یا نه؟>
● گفـتـگـــو پس از اسكار
هر ساله پس از اتمام مراسم اسكار برندگان در اتاق جمع می‌شوند تا از آنها عكس‌های ویژه گرفته شود. خبرنگاران نیز از این فرصت استفاده كرده و به آن‌جا می‌روند تا با آنها مصاحبه به عمل ‌آورند. در این‌جا بخشی از مصاحبه با ویتاكر را می‌خوانید:
- سلام فورست، مباركه.
_ متشكرم.
- بالاخره شب جادویی رسید. در مصاحبه قبلی گفتی باید نوعی انسانیت در وجود عیدی امین پیدا كنی و وقت زیادی را صرف این موضوع كردی. تو در یك دیكتاتور ظالم و قاتل چه‌چیزی را یافتی؟
_ خب، من سعی كردم بفهمم وقتی بچه بود، چه بر او گذشته است. او در مزرعه نیشكر كار می‌كرد. پدرش او را رها كرد. بعد كم‌كم زندگی او جنبه‌های تیره‌تر خود را به ما نشان‌ داد و توانستیم تا حدودی درك كنیم چطور این كودك كه شادمانه در مزرعه می‌دوید به مرحله‌ای می‌رسد كه مردم او را به چشم یك هیولا می‌نگرند.
- تو انسان نرم‌خویی هستی. آیا بازی در نقش یك انسان ستمگر بر روحیه خودت تاثیر منفی نگذاشت؟
_ می‌دانید من نقش او را بازی نمی‌كردم كه از دست او دیوانه شوم، من خود او شدم، ولی در مواردی مثل فیلم <پرنده> یا فیلم‌هایی كه باید در آن نقش یك انسان معتاد را بازی می‌كردم برایم سخت‌تر بود. این افراد از زندگی سیر
هستند، ولی عیدی امین زندگی را دوست داشت. ایفای نقش آنها سخت‌تر بود. هر روز صبح باید بیدار شوی و فكر كنی من می‌خواهم زندگی كنم، ولی مجبور باشی طور دیگری نشان دهی.
- شما برای افتتاحیه اكران این فیلم در اوگاندا بودی، بازتاب در آن‌جا چطور بود؟
_ من سه روز پیش آنجا بودم. این فیلم را برای مردم اوگاندا و رییس‌جمهور آن كشور نمایش دادیم. مردم واقعا، آن را پذیرفتند و رییس‌جمهور گفت از این به بعد وقتی قرار باشد درباره آن دوران صحبت كنم، همه را به این فیلم ارجاع می‌دهم. بنابراین این فیلم بازتاب خوبی داشت. آنها می‌گفتند این یكی از مهم‌ترین اتفاقات اوگاندا پس از سال‌های طولانی است.
● كوتاه از زندگی ویتاكـر
- كیث و فورست نخستین‌بار در بوستون و در زمان فیلمبرداری فیلم <رانده شده> یكدیگر را ملاقات كردند.
- آنها در چهارم می سال ۱۹۹۶ در خلیج مونتگو در جامائیكا ازدواج كردند. در این مراسم <اوشن> پسر فورست حلقه ازدواج و <اوتم> دختر كیث دسته‌گل عروس را حمل می‌كردند.
- كیث درباره فورست می‌گوید: وقتی برای اولین بار فورست را دیدم با خود گفتم او مرد نجیب و خوبی است. او مرد خوش برخوردی است و خیلی راحت می‌شود با او دوست شد.
- آنها با داشتن چهار فرزند اوقات فراغت خیلی كمی دارند. ویتاكر با حرفه بازیگری، آهنگسازی و كارگردانی گاه ماه‌ها از لوس‌آنجلس دور است، ولی هر روز تلفنی با همسرش صحبت می‌كند.
- با وجود رقیق‌القلب بودن ویتاكر، چهره ظاهری‌اش سبب شده كه به او لقب بدهیبت‌ترین برنده اسكار را بدهند.


منبع : مجله خانواده سبز

مطالب مرتبط

مقایسه بازیگران پولساز تهران و هالیوود

مقایسه بازیگران پولساز تهران و هالیوود
امسال بدون درنظرگرفتن دو فیلم <گوشواره> و <چهارانگشتی> که چند روزی بیشتر از اکران آنها در سینماها نمی‌گذرد، مجموعا ۳۵ فیلم تولید سینمای ایران تا به حال به روی پرده رفته‌اند. پدید‌ای با نام <اخراجی‌ها> به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران رکورد فروش امسال و تمامی سال‌ها را به خود اختصاص داد. فیلم محمدحسین لطیفی با نام <توفیق اجباری> تا به حال بیش از نصف فروش اخراجی‌ها رده دوم جدول فروش را به خود اختصاص داده است.
همواره تحقیق درباره علت و سبب فروش یک فیلم به نتیجه‌ای قطعی نرسیده است. گاهی موضوع فیلم و شرایط و زمان اکران آن، بعضی اوقات نام کارگردان و گاه اسامی بازیگران را در این امر دخیل دانسته‌اند، اما اغلب حالت سوم، یعنی حضور بازیگران را دلیلی برای فروش یا عدم فروش فیلم‌ها می‌دانند. به‌نظر می‌رسد فیلم <اخراجی‌ها> از هر سه عامل یادشده برای فروش هرچه بیشتر بهره‌مند بود. جنجال‌های تبلیغاتی در زمان ساخت این فیلم، موضوعات ژورنالیستی پیرامون آن در بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر، برخورداری از بهترین زمان اکران یعنی ایام عید نوروز عواملی برای فروش هرچه بیشتر آن محسوب می‌شدند. از سویی نام کارگردان و فهرستی از بازیگران محبوبی که هر یک می‌تواند به تنهایی مسبب جذب تماشاگر شود را هم می‌توان دلیلی دیگر برای فروش بالا‌ی اخراجی‌ها دانست.
در سینمای‌هالیوود عنوان گیشه‌سازترین بازیگر به هیچ وجه ارتباطی با افتخار شهرت یا محبوبیت مردمی او ندارد، به‌طوری که نشریه پرنفوذ اقتصادی فوربس <مت‌دمون> را به‌عنوان گیشه‌سازترین بازیگر‌هالیوود و به‌عبارتی دیگر کسی که به‌ازای هر یک دلا‌ر دستمزد دریافتی، بیشترین فروش سینمایی را نصیب گیشه‌ها می‌کند، معرفی نمود. در این فهرست <براد پیت> که چهره‌ای بسیار محبوب بوده و به واسطه ازدواجش با آنجلینا جولی، خبرسازترین بازیگر‌هالیوود محسوب می‌شود، در رده دوم قرار دارد.معرفی‌شدن <مت دمون> به‌عنوان پول سازترین بازیگر‌هالیوود به‌هیچ عنوان بدان معنا نیست که وی، همچون بسیاری دیگر از بازیگران معروف نظیر تام کروز، ویل اسمیت و لئوناردو دی‌کاپریو جزو گران‌ترین بازیگران‌هالیوود باشد. از ‌نظر اقتصادی <مت دمون> این روزها بهترین سرمایه‌گذاری‌هالیوود بوده و گنجی است که استودیوهای بزرگ فیلمسازی باید قدر او را بدانند. به نوشته نشریه فوربس، یک فیلم با بازی این هنرپیشه می‌تواند به ازای هر یک دلا‌ر دستمزد پرداختی به وی، چیزی در حدود ۲۹ دلا‌ر به گیشه سرازیر نماید و این رقم فروش تقریبا دوبرابر قدرت پول سازترین بازیگر، نصیب <جنیفر آنیستون> و به‌دنبال او آنجلینا جولی، رنه زلوگر، ریز ویترسپون، بن استیلر و ساندرا بولا‌ک شده است. در حالی که هیچکدام از این زنان بازیگر جزو گران‌ترین بازیگران‌هالیوود نیستند و جالب آنکه از نام جولیا رابرتز یا جیم‌کری و یا حتی راسل کرو - که به نوشته این نشریه پس از بازی در دو فیلم گلا‌دیاتور و یک ذهن زیبا بیشترین دستمزد را دریافت و کمترین قدرت پول‌سازی را برای گیشه‌ها دارد - خبری نیست! این روزها دی‌کاپریو با دریافت ۲۰ میلیون دلا‌ر در یک فیلم بازی می‌کند؛ حال آنکه دستمزد دمون به ۱۰ میلیون دلا‌ر نمی‌رسد و این یقینا تنها دلیل راه‌یافتن نام دمون به فهرست پول سازترین بازیگران‌هالیوود و عقب‌ماندن دی‌کاپریو از قافله ۱۰ بازیگر در این فهرست است. به‌طور کلی وجه مشترک همه بازیگران پول‌ساز هالیوود این است که خیلی هم پردستمزد و از استودیو پرتوقع نیستند، اما می‌دانند چطور مخاطبان و تماشاگران انبوهی را به پای سالن‌ها بکشانند.در سال گذشته، عنوان پول‌سازترین بازیگر سینمای ایران برحسب میانگین فروش، نصیب بازیگر فیلم‌های پرفروش آتش‌بس و تله یعنی <محمدرضا گلزار> شد. این دو فیلم دو میلیارد و ۳۹۰ هزار تومان فروش داشت که به‌طور میانگین فروش این دو فیلم در تهران و شهرستان‌ها یک میلیارد و ۱۷۰ هزار تومان بود. در مجموع، برای فیلم آتش‌بس هر میلیون دستمزد گلزار، حدود ۱۹۲ میلیون تومان نصیب گیشه‌ها نمود! در میان بازیگران زن <مهناز افشار> که با مجموع فروش دو میلیارد و ۵۴۰ هزار تومانی فیلم‌های آتش‌بس، تله و چه کسی امیر را کشت در اکران سال گذشته به‌عنوان پول سازترین بازیگر زن شناخته شد، برای فیلم آتش‌بس هر میلیون دستمزدش، بیش از ۳۰۰ میلیون تومان پول روانه گیشه‌ها کرد! البته این آمار در مورد فیلم‌های دیگر این دو بازیگر صادق نخواهد بود؛ چرا که در سایر فیلم‌هایشان دستمزد بالا‌تر و فروش کمتر دلیلی بر پایین‌بودن این محاسبه خواهد بود. مثلا‌ هر میلیون دستمزد افشار برای فیلم چه کسی امیر را کشت، تنها ۵۰ میلیون تومان فروش را به همراه داشته است.
در اکران امسال، میانگین فروش فیلم‌های مهناز افشار با فیلم‌های کلا‌غپر، رئیس و محاکمه مجموعا حدود ۲۹۳ میلیون تومان بوده که در مجموع از رده اول سال پیش به رده دهم جدول پول‌سازترین بازیگران امسال نزول داشته است. رتبه اول این جدول متعلق به بازیگر زن فیلم‌های اخراجی‌ها، پارک‌وی و توفیق اجباری یعنی <نیوشا ضیغمی> است. در حالی که تنها سه ماه به پایان سال باقی مانده، عنوان پول‌سازترین بازیگر مرد فیلم‌های امسال برحسب میانگین فروش، مطابق سال گذشته به <محمدرضا گلزار> تعلق دارد. در فیلم توفیق اجباری و کلا‌غپر با میانگین فروش بالا‌ی ۵۰۰ میلیون تومان موجب گردیده تا این عنوان همچنان برای گلزار محفوظ بماند.<رضا عطاران> به‌عنوان بازیگر نقش مکمل توفیق اجباری که بیشتر از همه، بار طنز این فیلم را بر دوش کشیده، در فیلم پرفروش کلا‌هی برای باران به‌عنوان نقش اصلی مطرح است. مجموع فروش خوب هر دو فیلم سبب گردید تا نام او پس از گلزار به‌عنوان یک بازیگر پولساز برده شود.همگام با وی <اکبر عبدی> که فیلم‌های وی در سال‌های گذشته با فروش نازلی روبه‌رو و تا حدودی از محبوبیت و شهرت او کاسته شده بود و بسیاری معتقد بودند که دیگر به دوران اوج خود یعنی زمانی که جزو مشهورترین و پولسازترین بازیگران محسوب می‌شد، برنخواهد گشت، امسال با اخراجی‌ها درخشش تازه‌ای داشت. آخرین اثری که در آن توانایی‌های عبدی را به چالش کشید و بر شهرت او افزود آدم برفی در سال ۱۳۷۳ بود. پس از آن بازی وی در چند فیلم کمدی خیلی مورد توجه واقع نشد و با وجود اینکه در سال ۱۳۸۰ و در جشنواره بیستم فیلم فجر برای بازی در فیلم نان، عشق و موتور هزار کاندید جایزه شد، اما به جایگاه قبلی خود نرسید. در اکران امسال تا به حال پنج اثر از فیلم‌های او به نمایش درآمده که پس از محمدرضا شریفی‌نیا رتبه دوم پرکارترین هنرپیشه را به خود اختصاص داده است. میانگین فروش قابل توجه فیلم‌های عبدی، از وی رقیبی برای گلزار و عطاران ساخته است. از جایی که هر سه آنها هنوز فیلم‌هایی روی پرده دارند، جایگاه پول‌سازترین بازیگر بین او و دو بازیگر دیگر می‌تواند تغییر یابد، اما تحقیقا عبدی با پنج فیلم (البته فیلم گوشواره را که به‌تازگی اکران شده، محسوب نمی‌کنیم) امتحان بهتری را نسبت به دو بازیگر دیگر پس داده است.اما <امین حیایی> که در سال گذشته به‌عنوان پولسازترین هنرپیشه سال برحسب مجموع فروش فیلم‌هایش مطرح بود، امسال با میانگین فروش چهار فیلم خود یعنی اخراجی‌ها، مهمان، نقاب و سنگ کاغذ قیچی پس از ضیغمی، عبدی، گلزار و عطاران در جدول پولسازترین‌ها قرار گرفته است. مجموع میانگین فروش این چهار فیلم نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.<کامبیز دیرباز> که به‌عنوان نقش اصلی فیلم اخراجی‌ها خوش درخشید و با وجود رکورد فروش اخراجی‌ها، فروش پایین دو فیلم دیگر وی یعنی گرداب و سرگیجه موجب شد تا میانگین فروش فیلم‌هایش کاهش چشمگیری یابد.
آیا با این نتیجه می‌توان چنین استنباط نمود که موقعیت و شهرت دیرباز ارتباطی به فروش بالا‌ی اخراجی‌ها نداشته است؟اما رکورد بازی در مجموع فروش فیلم‌های اکران‌شده امسال در دستان کسی نیست جز عکاس، برنامه‌ریز، مشاور، انتخاب بازیگر، مدیر هنری و... سینمای ایران یعنی <محمدرضا شریفی‌نیا.> تا به حال که ۹ ماه از شروع سال می‌گذرد، هفت فیلم اخراجی‌ها، پارک وی، نصف مال من نصف مال تو، مهمان، محاکمه، نقاب و در شهر خبری نیست، هست از شریفی‌نیا به اکران عمومی درآمده و مجموعا حدود دو میلیارد و ۹۶۰ هزار تومان فروش گیشه داشته است. هرهفت فیلم از فروش خوبی در گیشه برخوردار بوده‌اند و به‌طور نسبی چنین به‌نظر می‌رسد که حضور شریفی‌نیا می‌تواند عاملی برای فروش مطلوب یک فیلم باشد.قطعا پدیده بازیگری امسال که هم توانست نظر مخاطبان عام و هم نظر منتقدان را به خود جلب نماید <باران کوثری> است. او با بازی در فیلم تجاری <توفیق اجباری> و فیلم‌های هنری <خون بازی> و <روز سوم> توانایی خود را در هر دو بعد هنری - تجاری ثابت کرد. هر سه فیلم فروش مطلوبی داشتند. خون بازی و روز سوم موقعیت او را به‌عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن در بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر و جشنواره آسیا پاسیفیک که چندی پیش در گلدکست استرالیا برگزار شد، تثبیت نمود.در پی نظرسنجی مجله اینترنتی سی‌نت از کاربران سایت، باران کوثری برای بازی در فیلم خون بازی با اختلا‌فی فاحش نسبت به نفر دوم به‌عنوان بهترین بازیگر نیمه اول سال ۱۳۸۶ شناخته شد. او فیلم کتونی سفید ساخته معیری را هم در نوبت اکران دارد.البته این قیاس‌ها در غیاب بازیگران مطرحی چون نیکی کریمی، هدیه تهرانی، لیلا‌ حاتمی، گل‌شیفته فراهانی، فاطمه معتمد آریا و... که امسال فیلمی روی پرده نداشتند، مطرح گردیده و نمی‌تواند معیاری برای یک آمار قطعی باشد.

وبگردی
در حالی که همه فکر میکردند این آغوش جنسی است مطهری گفت مادرانه بود. ولی اشکال داشت !
در حالی که همه فکر میکردند این آغوش جنسی است مطهری گفت مادرانه بود. ولی اشکال داشت ! - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+)
فیلم | سرگذشت گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان (۱۴+) - فیلم - گزارشی کامل و کوتاه از سرگذشت وحید مرادی گنده‌لات تهران تا لحظه جان‌دادن در زندان را در ویدئوی زیر ببینید.
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا
شوخی «عطاران» با «مدیری» در اکران فیلم هزارپا - مراسم اکران خصوصی فیلم هزارپا با حضور هنرمندان و بازیگران این فیلم سینمایی شب گذشته 9 تیر 1397 در برج میلاد برگزار شد.
قصور تاریخی دولت
قصور تاریخی دولت - چه باید کرد؟ پرسشی که نوبخت پرسیده است، اما شاید به دنبال پاسخ آن نباشد. در شرایط کنونی دولت و حامیان اصلی آن در مظان این اتهام تاریخ قرار خواهند گرفت که چرا به دنبال طرح و پاسخ مهم‌ترین سوال شرایط بحرانی کنونی نرفتند.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند