جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ / Friday, 23 February, 2018

بیولوژی و پرورش پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی


بیولوژی و پرورش پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی
● مقدمه
پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی به‌دلیل قابلیت منحصر فرد و تماشائی خود که از یک ماهی با ظاهر عادی با تک‌چشم‌هائی که در طرفین سر می‌تواند به‌صورت جفت چشمی در یک طرف سر تغییر حالت دهد؛ مشاهده می‌شود. این تغییر ساختاری زمانی رخ می‌دهد که ماهی هنوز در مرحله لاروی به‌سر می‌برد و جنین پدیده‌ای جزء جالب‌ترین موارد در بین تمامی انواع ماهیان به‌شمار می‌رود. پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی Paralichthys lethostigma جزء خانواده Bothidae و جنس Paralichthys است. گونه‌های پرورش و مهم دیگر Paralichthys dentatus و Paralichthys Olivaceaus می‌باشند.
علاقه وافری در خصوص پرورش پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی وجود دارد. زیرا علاوه بر قیمت بالای گوشت آن، همچنین قابلیت رشد، حتی در آب‌های لب شور را دارا است. بنابراین علاقمندان فراوانی را در بازارهای سرتاسر جهان دارا است. پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی در سرتاسر جنوب غربی ایالات متحده به چشم می‌خورد و می‌توان آنها را در ناحیه وسیع جغرافیائی پرورش داد.
از آنجائی‌که به‌نظر می‌رسد پهن ماهی‌ چپ‌گرد جنوبی در آب‌هائی با درجه شوری پائین از رشد خوبی برخوردار باشد، می‌توان فعالیت‌های پرورشی را به فاصله دوتری از نواحی ساحلی که هزینه‌های پرورش در آن زیاد می‌باشد.
انتقال داده و هزینه‌های ثابت مرتبط با پرورش پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی را کاهش داد با این حال پژوهش‌های انجام گرفته در خصوص نحوهٔ پرورش این ماهی از ۵ سال قبل آغاز شده است که عمدتاً به تولید این نوع ماهی در مراحل ابتدائی تکثیر و پورش اختصاص داشته است و هنوز اطلاعات نهائی در خصوص روش‌های پرورش و امکان پرورش این ماهی در مقیاس اقتصادی به‌دست نیامده است.
● تاریخچه طبیعی
پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی در رودخانه‌ها و مصب‌های واقع در ساحل اقیانوس اطلس از کرولینای شمالی تا جنوب فلوریدا و خلیج کوچک تامپا از منطقه فلوریدا در مجاورت سواحل خلیج فلوریدا تا منطقه جنوب تگزاس یافت می‌شود.
پراکنش این پهن‌ماهی‌ها، حوالی حاشیه فلوریدا در حال کاهش است و این امر به‌عنوان یک سؤال در ذهن برخی از زیست‌شناسان مطرح شده، که آیا ممکن است این ماهیان متعلق به ذخایر طبیعی جداگانه‌ای باشند؟ پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی در گسترهٔ وسیعی از نواحی با آب شور وجود دارد و ماهیان بالغ از اینگونه در آب‌هائی با درجه شوری ۰ تا ۳۶ قسمت در هزار (ppt) یافت می‌شوند صید آنها از طریق قلاب و رشته قلاب‌های طویل در رودخانه‌ها و آب‌های داخلی دور از ساحل چندان معمول نیست.
● گسترهٔ زیستی
پهن‌ماهی چپ‌‌گرد جنوبی بالغ، در طول فصل پائیز از نواحی مجاور ساحل برای تخم‌ریزی به آب‌های دریائی مهاجرت می‌کند و فصل تخم‌ریزی از ماه دسامبر در قسمت‌ بالائی محدودهٔ شمایل آغاز شده و تا اواخر ژانویه و فوریه در محدوده جنوبی ادامه می‌یابد. ماهیان بالغ بلافاصله پس از تخم‌ریزی به رودخانه‌ها و مصب‌های رودخانه‌ای برمی‌گردند. لارو پهن‌ماهی‌ چپ‌ گرد جنوبی در آب‌های مجاور ساحل به مدت ۳۰ تا ۶۰ روز از زوپلاتکتون‌ها تغذیه می‌کند، سپس، تغییرات ساختاری آغاز شده و جریان آبی لاروها را به سمت ورودی مصب‌ها حمل می‌نماید. پس از مرحله تغییرات ساختاری نوزاد پهن‌ماهی بخش‌های جنوبی فعالیت مهاجرت خود را به نواحی بالادست رودخانه آغاز می‌کنند. برخی از محققان بر این باور هستند که بچه‌ماهی و یا ماهیان بالغ پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی در ۲ سال اول زندگی خود برای سپری کردن فصل زمستان در آب‌هائی با شوری پائین باقی مانده و هنگامی‌که به سن ۲ سالگی و بلوغ جنسی رسیدند مهاجرت خود را به سمت اقیانوس آغاز می‌نماید.
● ظاهر بدن
ماهیان بالغ از لحاظ ظاهری قرینه هستند و به‌جای شنا در ستون‌های آبی مانند سایر ماهیان، به‌صورت رویه بالا حرکت نموده و طرف دارای رنگدانه‌های تیره در سطح آب قرار دارد و بستر را برای استتار و استراحت انتخاب می‌نمایند. هر دو چشم و سوراخ‌های بینی در قسمت بالای سر قرار گرفته است. دهان در این ماهیان خمیده و متمایل به طرف فوقانی بدن می‌باشد. لارو این ماهیان پس از رسیدن به مرحله تغییر ساختاری همانند سایر ماهی‌ها است، اما در مرحله تغییر ساختاری (متتامورفوز) که ۳۰ تا ۴۰ روز پس از بیرون آمدن از تخم انجام می‌شود چشم راست به آرامی به طرف چپ سر تغییر مکان می‌یابد و آرواره اندکی خمیده شده و ماهیان علاوه بر توانائی شنای جانبی دارای قابلیت شنا به سمت بالا و پائین نیز می‌باشند. هنگامی‌که مرحله تغییر ساختاری در طی ۲ تا ۳ هفته به پایان برسد به‌صورت ماهیان بالغ درمی‌آید و از این زمان به بعد بیشتر اوقات در کف بستر به استتار و استراحت می‌پردازد.
● چرخه زندگی پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی
۱) مرحله جذب کلسیم
۲) مرحله لاروی (شروع تغذیه فعال)
۳) آغاز تغییرات ساختاری در شکل بدن و چشم‌ها
۴) مرحله تغییر ساختاری و قرار گرفتن چشم در سمت چپ بدن
۵) مرحله بستر زی شدن (استتار و استراحت)
۶) مرحله حرکتی (تغذیه‌ای)
۷) بلوغ و فعالیت‌های زیستی
● عادات غذائی در شرایط طبیعی
پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی با کمین کردن در بستر و حرکت ناگهانی به طرف بالا شکار خود را به‌دست می‌آورد، این عمل با تخلیه هوا از دهان صورت می‌گیرد و طعمه در طی یک حرکت سریع به دهان بلعیده و سپس وارد بدن می‌شود. این ماهیان در محیط طبیعی عمدتاً از میگو و ماهیان کوچک تغذیه می‌کنند؛ پس از شکار طعمه بلافاصله در محیط در حرکتی سریع به عقب حرکت نمود و در بستر آب قرار می‌گیرد. پهن‌ماهیان پرورشی به شیوه‌ای مشابه ماهیان دریائی در محیط‌های طبیعی تغذیه می‌نمایند اما تغذیه در ماهیان پرورشی به‌گونه‌ای آموزش داده شده که ماهیان به سطح آب آمده و از غذای خشک و یا فشرده برای این عمل استفاده می‌کنند.
● تولیدمثل در شرایط طبیعی
ماهیان بالغ در اواخر پائیز از رودخانه‌ها و مصب‌های آن به دریا مهاجرت نموده و در ماه نوامبر تا فوریه در آب‌های گرم مجاور ساحل و جریان گلف استریم تخم‌ریزی می‌کنند. تخم‌های لقاح‌یافته‌ای در عمق ۳۰ تا ۲۰۰ متری نیز یافت شده‌اند. هنگامی‌که پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی در سن ۲ سالگی به بلوغ جنسی می‌رسد در این سن وزن ماهی‌ نر ۳۰۰ تا ۴۰۰ گرم (طول آن ۲۵۰ میلی‌متر) و وزن ماهی ماده ۸۰۰ گرم (به طول ۳۵۰ میلی‌متر) می‌باشد ماهیان ماده اقدام به تخم‌ریزی کرده و به‌ازاء هر کیلوگرم وزن بدن تعداد صد هزار عدد تخم در طی چند روز می‌گذارند. اگرچه تعداد تخم‌های گذاشته شده در هر بار توسط این ماهیان در مقایسه با سایر گونه‌های ماهی که از نظر وزنی مشابه می‌باشند نسبتاً اندک است اما کل تولید تخم پهن‌ماهی در صورتی‌که تمامی قسمت‌های تخمک با هم ترکیب نشده باشند با سایر ماهیان مشابه است تخم‌های آن حدود ۱ میلی‌متر قطر داشته و از نظر ظاهری نسبتاً شفاف و واجد یک لکه چربی است که دارای قابلیت شناوری بالائی می‌باشد.
● فنون پرورش پهن ماهیان چپ‌گرد جنوبی
▪ تهیه ماهیان مولد
به‌دلیل اینکه پهن ماهیان بالغ تنها در زمان‌های خاصی از سال برای تخم‌ریزی مهاجرت می‌کنند به‌راحتی می‌توان آنها را در تورهای پره‌ای که در دهانه رودخانه‌ها و یا در امتداد سواحل واقع بر مصب رودخانه‌ها مستقر می‌شوند، صید کرد. بدین‌ترتیب می‌توان در حالی‌که برای مدت کوتاهی بیرون از آب قرار می‌گیرد، برای انتقال به مخازنی که اختصاصاً به همین منظور در انتهاء قایق ساخته شده به‌صورت زنده نگهداری و ماهیان مولد با کیفیت بالائی را به‌دست آورد. تعدادی از پژوهشگران موفق شدند برخی از ماهیان مولد از این نوع را از ماهیگیران تجاری و یا تفریحی که با قلاب و دست اقدام به صید می‌کنند تهیه نمایند اما این روش فشارهائی را بر ماهی وارد می‌کند و ممکن است به مرگ یا بازدهی اندک تخم‌دهی منجر گردد.
▪ تخم‌ریزی مصنوعی
به‌دلیل آنکه پهن‌ماهی چپ‌گرد (ماهی فلاندر) در طول پائیز و زمستان تخم‌ریزی می‌ماید شرایط زیست‌محیطی لازم برای ترغیب تخم‌ریزی دورهٔ نوری ۹ تا ۱۰ ساعت و دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. شرایط نوری می‌بایست چندین ماه قبل از زمان موردنظر تخم‌ریزی آغاز شده باشد. طول روز و دما باید به‌تدریج کاهش یابد و ۲ هفته قبل از تخم‌ریزی به سطوح مطلوب برسد به‌طوری که به حد کافی در اختیار ماهی قرار گیرد تا به رشد تخم‌ها منجر گردد. ماهیان مولدی که تحت چنین شرایطی قرار می‌گیرند می‌بایستی چندین ماه بدین ترتیب به تلید تخم بپردازند. بسیاری از متخصصین در حال حاضر دست‌اندرکار پرورش پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی هستند و از نوعی هورمون واسط جهت افزایش تسریع فرآیند بلوغ جنسی و تخم‌ریزی در ماهی استفاده می‌کنند. این مواد دارای کلسترول و سلولز بوده که حاوی ترکیبات مصنوعی هورمون‌های آزادکننده غدد جنسی GoRHA در بین عضلات که در ناحیه حد واسط باله پشتی و خط جانبی قرار دارد دیده می‌شود. مقدار معادل این هورمون ۵۰ تا ۱۰۰ میکروگرم در کیلوگرم با حداکثر قطر اووسیت ۵۰۰ میکرومتر می‌باشد.
این حالت در ماهیان ماده که به بلوغ رسیده‌اند و دارای برآمدگی‌هی قابل‌ملاحظه‌ای در ناحیه شکمی خود هستند انجام می‌گردد.
ماهیان ماده‌ای که قطر تخم‌های آنها کم است را نمی‌توان با تزریق هورمون به مرحله بلوغ جنسی رساند به‌طور کل تخم‌ها ۴۸ ساعت پس از تزریق به مرحله بلوغ جنسی و تخم‌گذاری می‌رسند و می‌توان پس از تخم‌گیری از ماهی ماده تخم‌های به‌دست آمده را با اسپرم‌های نر درآمیخت. تخم‌ها از ناحیه حفره شکمی یا بخش کور تخلیه می‌شوند و اسپرم‌ها نیز از طرف باله پشتی و یا طرف چشم‌زده بدن ماهی خارج می‌شود. تخم‌های سالم و ماندنی در روی ستون‌های آبی شناور می‌مانند اما تمامی این تخم‌ها به مرحله لقاح نمی‌رسند. میزان لقاح‌یافتگی تخم‌های شناور را می‌توان ۶ ساعت پس از انجام عمل لقاح مشخص گردد در این زمان جنین وارد مرحله چندسلولی می‌شود که به‌راحتی با ۱۰۰ درجه بزرگنمائی به کمک ذره‌بین قابل دیدن می‌باشد.
پژوهشگران برای تولید تخم‌های لقاح‌یافته برای کشت لاروها از روش تخم‌گیری ماهی استفاده نموده‌اند. گرچه روش تخم‌کشی مستلزم در دست گرفتن ماهی است و برای ماهی‌ها فشار و استرس را به دنبال دارد لیکن این روش دارای این مزیت است که تعداد کافی از این تخم‌ها در مدت زمان کوتاهی به‌دست می‌آید که برای ذخیره کردن در مخازن ویژه پرورش لارو مناسب است. اخیراً در مخزن‌های تخم‌ریزی، تخم‌های بدون تزریق هورمون شمار قابل‌ملاحظه‌ای از تخم‌های لقاح‌یافته را به خود اختصاص داده اما این روش به سطح قابل اعتمادی که برای انجام پرورش لارو ماهی در مقیاس تجاری لازم می‌باشد ترسیده است.
مخازن تخمریزی به وضوح برای ماهیان، استرس و فشار کمتری را به دنبال دارند زیرا نیازی به در دست گرفتن ماهی و استفاده از مواد بیهوش کننده نمی‌باشد. همچنین این روش تخم‌ها با کیفیت بهتری را تشکیل می‌دهند. ماهیان نر در مقایسه با سایر ماهیان، مقدار اسپرم کمتری تولید می‌کنند هنگامی‌که نرهای دارای اسپرم از ناحیه شکمی به آرامی فشار داده شوند. مقدار ۵/۰ میلی‌لیتر اسپرم به‌دست می‌آید. تزریق هورمون گونادوتروپین که در انسان نیز وجود دارد H۶۶ در افزایش حجم اسپرم یا آغاز فرآیند تولید اسپرم بی‌اثر می‌باشد برنامه‌ریزی برای ایجاد شرایط مناسب زیست‌محیطی پیش از زمان تخم‌ریزی ظاهراً کارآمدترین راه برای تهیه ماهیان نر مولد در مجموعه ذخیرهٔ پرورشی محسوب می‌شود.● پرورش لارو
تخم‌ها پس از طی ۵۵ ساعت دوره پرورشی در دمای ۶۳ درجه فارنهایت (۱۷ درجه سانتی‌گراد) تبدیل به لارو شده و از تخم بیرون می‌آیند. لاروهائی که تازه سر از تخم بیرون آورده‌اند فاقد باله، چشم و یا دهان هستند اما پیش از نخستین مرحله تغذیه و در عرض ۵ روز این اندام‌ها در آنها رشد می‌نماید. لاروها قبل از تغذیه آغازین در مخازن ۲۰ تا ۳۰ لیتری که دارای ارتفاع آبی برابر با ۱ تا ۴ متر می‌باشد قرار داده می‌شوند. بسیاری از پرورش‌دهندگان با تراکم ۱۵۰ هزار رشته جلبکی اقدام به افزودن جلبک به هر لیتر از آب می‌نمایند. تا مشابه تغذیه آغازین کیسه زرده کاملاً جذب گردد اما بافت‌های چربی همچنان به مدت چند روز باقی می‌مانند در این زمان روتیفرها به میزان ۵ میلی‌لیتر مصرف می‌شوند تا اینکه ۱۵ تا ۲۵ روز از زمان تخم‌گشائی در لاروها سپری می‌شود و در این هنگام شروع به خوردن ناپلی آرتمیا می‌نمایند
. مقدار مصرف ناپلی آرتمیا در مرحله اول ۱ میلی‌لیتر است و این مقدار تا شروع تغییر ساختاری به ۵ میلی‌لیتر نیز می‌رسد و جمعاً تا ۵۵ روز پس از تبدیل لاروی ادامه می‌یابد. مرحله تغییر ساختاری در حدود روز سی‌ام و دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد آغاز می‌شود و تقریباً ۲ هفته به طول می‌انجامد سرتاسر دوره پرورش لارو، تماماً در آب شور دریا با درجه شوری ۳۳ppt و حرارت بین ۱۷ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد انجام می‌شود.
حد مطلوب بقا و بازماندگی و رشد تخم‌ها در ۱۷ درجه سانتی‌گراد صورت می‌گیرد این در حالی است که شرایط بقا و شروع تغییر ساختاری در دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد انجام می‌پذیرد. پرورش لاروها در حوضچه‌ها نیز امکان‌پذیر بوده اما روش‌های بهینه برداشت آنها نیز می‌بایست تهیه شود. اخیراً ماهیانی را که مرحلهٔ تغییر ساختاری را گذرانده‌اند می‌توان به‌تدریج با کاش میزان آرتمیا به نسبت ۵ میلی‌لیتر تا ۰ میلی‌لیتر و استفاده از غذاهای جایگزین که اندازه آنها ۲۵۰ تا ۵۰۰ میکرومتر و به رنگ نارنجی یا متمایل به قرمز شبیه به آرتمیا باشند تغذیه کرد.
هنگامی‌که کار تعویض غذائی با موفقیت انجام شد پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی را می‌توان برحسب اندازه دسته‌بندی کرد تا با اجتناب از همجنس‌خواری بتوان آن را داخل حوضچه‌های پرورشی قرار داد که در این زمان طول ماهی به ۵/۲ سانتی‌متر می‌رسد.
● میزان رشد
در مورد میزان رشد این ماهیان و ضریب تبدیل غذائی آنها اطلاعات اندکی در دسترس است اما مشخص شده است که ماهی ماده به‌طور تقریبی ۳ برابر سریع‌تر از نرها رشد می‌کند. مانند سایر ماهیان پهن، جنسیت ماهی قبل از مرحله تغییر ساختاری قابل تشخیص نیست و بدین‌ترتیب زمان مشخصی برای تعیین جنسیت پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی شناخته شده نیست. در پهن‌ماهی ژاپنی می‌توان با ۶ شوک دمائی جنسیت ماهی را با استفاده از تغییرات دمای آب تحت‌تأثیر قرار داد. دمای مطلوب برای تحت‌تأثیر قرار دادن بیشترین درصد ماهیان ماده، ۲۱ درجه سانتی‌گراد است دماهای بالاتر یا پائین‌تر از آن احتمالاً به‌طور چشم‌گیری منجر به درصدهای بیشتری از ماهیان نر در کل جمعیت این ماهیان خواهد شد و در مقادیر بالائی از تراکم پرورش ساختار جمعیت این ماهیان، به سمت جنسیت نر متمایل می‌گردد. بنابراین برای نیل به رشد و سوددهی مطلوب در پرورش این ماهی‌ها می‌بایست مراکز تکثیر پرورش تماماً به تولید ماهیان انگشت قد ماده بپردازند.
پهن‌ماهی‌ها دارای همجنس‌خواری و تغذیه تهاجمی در سطح آب می‌باشند این رفتارهای تهاجمی منجر به رشد ناهمگون در بین آنها شده که اغلب می‌بایست آنها را برحسب اندازه تقسیم‌بندی و جداکرد تا میزان بقای آنها را افزایش دهد ممکن است نیاز باشد که ماهیان انگشت قد را در طی چند ماه پرورش ۳ یا ۴ دفعه رقم‌بندی کرد تا در این فاصله زمانی به وزن ۲ الی ۱۰ گرم برسند. ماهیان بزرگتر به چنین دفعاتی از درجه‌بندی برحسب اندازه نیازی ندارند.
در مورد شناسائی عوامل زیست‌محیطی مؤثر بر رشد این ماهیان پژوهش‌های چندانی صورت نگرفته است. ماهیانی که تازه مرحله تغییر ساختاری را پشت سر گذاشته‌اند در برابر کاهش شوری آب بسیار مقاوم هستند و می‌توان آنها را در آب‌های شیرین با درجه سختی و قلیائی بالا (در حدود ۲۰۰ ppm یا بیشتر) نیز پرورش داد. مطالعات ۱۲ هفته‌ای انجام شده در خصوص میزان رشد پهن‌ماهی چپ گرد جنوبی نشان داد که این ماهیان در شوری صفر ppt، چندان تفاوتی از نظر وزنی با هم ندارند. اما در شوری ppt۲۰ از لحاظ جثه، ۶۰ گرم تفاوت وزنی مشاهده می‌شود. با این حال پیش از هرگونه تلاشی برای پرورش این ماهی در آب‌های شیرین و عرضهٔ آن در بازار لازم است مطالعات و بررسی‌های طولانی‌تری انجام پذیرد. بر همین اساس در شرایط زیست طبیعی ماهی، این احتمال وجود دارد که این نوع خاص از پهن‌ماهی‌ها، بتوانند دمای آب بیش از ۲۸ درجه سانتی‌گراد را در طی دوره پرورش تحمل نمایند. شواهد و گفته‌های حاصل از صیادان تفریحی و تجاری نشان می‌دهد.
پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی به‌طور معمول در ماه‌های تابستان در آب‌های کم‌عمق با دمای بیش از ۳۰ درجه سانتی‌گراد صید می‌شود. می‌توان با افزودن درجه شوری به میزان مشابه آب دریا مقاومت این ماهی را در برابر کاهش دمای آب افزایش داده و این امر را با کمتر از ۴ درجه سانتی‌گراد رساند. سایر ماهیان پهن پیکر مانند: ماهی توربوت، هالیبوت فلاندر ژاپنی در مخازن خارج از سالن‌های پرورش واقع در خشکی و یا در مجموعه‌های سرپوشیده با سیستم مدار بسته کشت می‌شوند. اندازه و شکل مخزن به‌طور چشم‌گیری متفاوت است اما قطر آن به‌طور معمول ۹-۶ متر است و ماهی‌ها به دور از نور آفتاب و در زیر پارچه مشکی رنگ نگهداری می‌شوند. عمق آب مخازن نیم تا یک متر بوده و آب در آنها به‌صورت پیوسته در جریان است و تمامی آب مخزن هر ۲ تا ۳ ساعت به‌طور کامل تعویض می‌شود. این مخازن به‌گونه‌ای ماهی‌دار می‌شوند که در نهایت با تراکم پرورشی ۱۰ تا ۳۰ کیلوگرم در هر مترمکعب، ماهی‌هائی به وزن ۱ کیلوگرم را در اختیار دارند. این احتمال نیز وجود دارد که در مراکز پرورش پهن‌ماهی از همین مخازن برای پرورش ماهی استفاده شود.
● عادات غذائی
پهن‌ماهی چپ‌گرد مانند سایر پهن‌ماهی شکلان نیازمند به ۵۰ تا ۵۵ درصد پروتئین می‌باشد. غذای این ماهی به‌طور مشخص دارای ۶ تا ۱۴ درصد چربی و کمتر از ۱۷ درصد خاکستر است. ماهیان انگشت قد این گونه ۳ تا ۴ بار غذادهی می‌شوند، حال آنکه ماهیان بزرگتر روزانه ۱ یا ۲ دفعه تغذیه می‌شوند؛ مقادیر تغذیه باید در حدود ۶ تا ۱۰ درصد وزن بدن در طی دوره نوزادی را شامل شود و این مقدار در زمانی‌که طول بدن ماهی ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر است می‌بایست به ترتیب ۴/۰ تا ۲/۲ درصد و ۳/۰ تا ۸/۱ درصد باشد ضمناً در طول فصل زمستان که دمای آب کمتر از ۱۲ درجه سانتی‌گراد است. میزان وزن غذای روزانه باید ۲/۰ درصد وزن ماهی باشد. گرچه هزینه غذای پرورشی به‌دلیل بالا بودن قیمت مواد پروتئینی پرهزینه است اما ضریب تبدیل غذای این ماهی در حد بسیار مناسبی قرار دارد و مقدار تبدیل غذائی آنها کمتر از ۲ به ۱ است از این رو قیمت بالای غذا به‌واسطه مقادیر کمتر مواد غذائی مورد نیاز برای تولید هر پوند ماهی جبران می‌شود.
● بیماری
گرچه هنوز بیماری خاصی در مورد پهن‌ماهی چپ‌گرد (فلاندر جنوبی) گزارش نشده است اما ممکن است آنها نسبت به طیف گسترده‌ای از عفونت‌های باکتریائی حاصل از (Aeramonas staphlocaccus) ویبریوزیس که سایر گونه‌ها پهن‌ماهی چپ گرد جنوبی پرورش را آلوده می‌کند؛ نیز مستعد باشند. ادوارد سیلاتاردا از جمله عوامل دائمی بیماری‌زای پهن ماهی چپ‌گرد ژاپنی است. ویروس‌هائی همچون ویروس هرپس (herpes) و هایپرپلاسیا و بیماری عصبی تکروسیس (ویروس تکروسیس عصبی استریپت جک ماهی قباد) نیز در بین کفشک ماهی ژاپنی پرورشی مشاهده می‌شود و ممکن است در پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی نیز سبب بروز مشکلات مشابهی گردد.
ذخایر پرورشی که از دریا گرفته شده‌اند غالباً دارای انگل‌هائی هستند که وارد چرخه پرورشی می‌شوند و از این رو باید این ماهی‌ها را در قرنطینه نگهداری نمود و حداقل چند هفته پیش از وارد کردن آنها به سیستم آب اصلی آنها را در چنین حالتی قرار داد. طبق گزارش‌ها شپش‌های دریائی همچون آرگولوس (Argulus) که جزء انگل‌های بیرونی هستند و زالوها، همچنین کرم‌های روده‌ای نیز از جمله مشکلات شایع در بین ماهی‌های گرفته شده از دریا می‌باشد.
● بازاریابی
پهن‌ماهی‌شکلان دارای بازار بسیار مناسبی در سراسر جهان هستند پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی از لحاظ ظاهری با پهن‌ماهی چپ‌گرد ژاپنی و پهن‌ماهی چپ‌گرد تابستانی تقریباً یکسان بوده و از این رو در بازارهای مشابهی به فروش می‌رسند.
صید پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی و پهن‌ماهی چپ‌گرد تابستانی هیچگاه به‌طور جداگانه از هم صورت نمی‌گیرد به‌طور کل ماهیگیری در مقیاس تجاری پهن‌ماهی چپ گرد جنوبی از مقدار بیست هزار تن در اواسط دهه ۸۰ به میزان برداشت پایدار تقریباً ۵۰۰۰ تن در سال ۱۹۸۹ کاهش یافت. بخش اعظمی از این ماهیان به‌صورت عمل‌آوری شده، فیله به فروش می‌رسند اما مقدار قابل ملاحظه‌ای نیز به‌صورت کامل و تازه صید شده (بیشتر در بازارهای ژاپن و کره) عرضه می‌گردد. ماهی کامل با کیفیت مرغوب و نگهداری‌شده در یخ به وزن ۱ تا ۲ پوندی ۴ تا ۶ دلار و قطعات ۴-۲ پوندی ۹ دلار و برای ماهی ۴ پوندی ۱۰ تا ۱۲ دلار به فروش می‌رسند.
● جنبه‌های اقتصادی
در مورد پرورش پهن‌ماهی چپ‌‌گرد جنوبی تاکنون هیچگونه مطالعات اقتصادی صورت نگرفته است. با این حال یک الگوی اقتصادی احتمالی برای پهن‌ماهی چپ‌گرد تابستانی تهیه شده است اما نتایج عینی مربوط به مخارج و عایدات حاصل شده از تولید در مقیاس تجاری هنوز در اختیار نمی‌باشد. با توجه به شباهت‌های زیست‌شناختی که این ماهی با پهن‌ماهی چپ‌گرد ژاپنی دارد می‌توان در خصوص برخی از ابعاد اقتصادی ماهی فلاندر جنوبی برآوردهائی ارائه داد. ژاپن از لحاظ اهمیت در تولید پهن‌ماهی پرورشی با تولید سالانه ۷۰۰۰ تن دارای مقام سوم جهانی می‌باشد. این سطح از تولید در زمان نسبتاً کوتاه ۲۰ ساله به‌دست آمده است، براساس این افزایش تولید در ژاپن (از لحاظ قیمت‌های بالای ماهی شهرت یافته است)، می‌تواند به‌طور منطقی موفقیت پرورش پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی در ایالات متحده را آشکار سازد.
● نتایج
پرورش پهن‌ماهی چپ‌گرد جنوبی هنوز در مراحل اولیه به‌سر می‌برد. در حال حاضر هنوز اطلاعات بنیادین در خصوص ابعاد پرورشی و اقتصادی آن در دسترس نیست. تولید اندازه‌ٔ انگشت قد این ماهیان در مراکز تفریحگاهی مورد پژوهش و تحقیق قرار گرفته است و گام‌های مهمی در این راستا برداشته شده است. لازم است در خصوص روش‌های تولید انبوه تک‌جنسی ماهی ماده انگشت قد تحقیقات بیشتری صورت گیرد، زیرا ماهیان ماده ۳ برابر سریع‌تر از انواع نر رشد می‌کنند. تولید تماماً جنس ماده ماهیان انگشت قد مستلزم ایجاد مراکز بسیار اختصاصی تکثیر و پرورش با شرایط کنترل‌شده دمائی و زیستی برای ذخایر پرورشی در طول مرحله شکل‌گیری جنسیتی می‌باشد الزامات غذائی و زیست‌محیطی پرورشی این نوع از ماهی‌ها هنوز به‌خوبی تعریف شده نیست. اما سیستم‌های پرورشی احتمالاً مشابه مواردی است که بیشتر در مورد سایر پهن‌ماهی‌شکلان مانند پهن‌ماهی چپ‌گرد تابستانی و پهن‌ماهی چپ‌گرد ژاپنی به‌کار گرفته شده است.

دکتر مهران یاسمی
عضو هیئت علمی و رئیس گروه تخصصی شیلات و آبزیان مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد کشاورزی
منابع
- یاسمی، م، ۱۳۸۳. بررسی تنوع گونه‌ای راسته کفشک ماهیان (Pleuronectiformes) آب‌های ساحلی ایران در خلیج‌فارس با استفاده از روش‌های مورفومتریک رساله دکتری، ۱۵۷ صفحه
-Daniels, V.H. ۲۰۰۰. Species Profile flounder, southern regional aquaculturesouthern center, srac publication no. ۷۲۶
-Kramer, S.H.۱۹۹۱. Growth, mortality and movements of juvenile California halibut paralichthys californicus in shallow coastal and bay habits of San Diego Country, California. Fish. Bull. ۸۹.۱۹۵.۲۰۷
-Manickchand - Heileman, S.C.۱۹۹۴ Distribution and abundance of flatfish on the southern American continental shelf from suriname to Calfornia. Neth. j. Sea Res. ۳۲:۴۴۱-۴۵۲
- Nelson, j.S.۲۰۰۶. Fishes of the world . ۲nd edition pub John wiley and sons. ۶۰۱p
- Smith, J.I.B.۱۹۸۶. Fishes of family pleauronectiformes
- www.fishbase.org

منبع : نشریه آموزشهای علمی کاربردی

مطالب مرتبط

مروری بر حفظ کیفیت میگوی پرورشی پس از برداشت


مروری بر حفظ کیفیت میگوی پرورشی پس از برداشت
محدودیت صید از ذخایر دریایی از یک طرف و ازدیاد و افزایش جمعیت از طرف دیگر تقاضا برای پروتئین دریایی بویژه میگو را افزایش داده است .و لذا توجه جوامع بشری به تولید میگو ازطریق تکثیر و پرورش معطوف گردیده است. با عنایت به مشکلات موجود در فرایند تولید لازم است تا محصول باکیفیت نگهداری شده و از فساد و ضایعات آن پیشگیری گردد. دراین راستا می توان گفت یکی ازراههای افزایش تولید محصول به حداقل رساندن و کاهش افت های کیفی در مراحل مختلف جابه جایی پس از برداشت خواهد بود.
بر این اساس بهره برداری مناسب و بهینه از میگوی پرورشی در کشور با بکارگیری روشهای بهینه جابجایی و فرآوری میگو و توجه به تغییرات پس از برداشت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد
الف) تغییرات پس ازبرداشت در میگوی پرورشی:
۱) خود هضمی(Autolysis)
اتولیز یا خودهضمی مجموعه فرآیندی است که پس از برداشت در بدن میگو آغاز می شود و این فرآیند تحت کنترل آنزیم های موجود در عضله ، حفره شکمی (مجاری گوارشی ) و یا دیگر ارگانها بوده و در نهایت منجر به شکسته شدن بسیاری از ترکیبات درون بافتی می گردد. تغییرات خود هضمی و فعالیت های آنزیمی بسرعت پس از برداشت آغاز می شود و در صورت عدم کنترل آن منجر به شکسته شدن و تجزیه بسیاری از ترکیبات موجود در بافت ها شده که
می تواند بر کیفیت خوراکی و دیگر اختصاصات ارگانولپتیک ( خصوصیات خوراکی و ارزشیابی حسی) میگو تأثیر داشته باشد .
از آنجاییکه وجود درجه حرارت بالا برای کلیه واکنش های بیوشیمیایی در موجودات مناسب است و سرعت انجام واکنش را تشدید می کند، درنتیجه تغییرات خود هضمی در میگو و اثر آنزیم ها در نتیجه بالا بودن درجه حرارت موجب تسریع در این واکنش ها و بروز فساد در آن می شود. ولی چنانچه میگو پس از برداشت در دمای پایین همراه با یخ و نزدیک به صفر درجه سانتی گراد نگهداری گردد واکنش های آنزیمی یاد شده با سرعت بسیار کند انجام خواهد گرفت.
۲) تغییرات باکتریایی
میگوی پرورشی و دیگر آبزیان همانند سایر موجودات زنده همواره حامل تعدادی از باکتریها هستند که در اصطلاح به آنها فلور طبیعی می گویند. این باکتریها در تمام سطوح بدن میگو (پوست و ...) همچنین دستگاه گوارش و روده ها وجود دارند.
در حالت طبیعی وجود این باکتریها برای میگوی سالم و زنده بدون خطر است ، زیرا سیستم دفاع طبیعی بدن مانع آسیب رسانی آنها می شود.
ولی بلافاصله پس از مرگ باکتریها و آنزیم های مترشحه آنها از طریق عروق خونی ، پوست ، لایه پوششی حفره شکمی و... به بافت ها هجوم می برند.
بدیهی است در چنین شرایطی وجود هر نوع آسیب بافتی ، زخم یا بریدگی،هجوم باکتریایی را در نقطه آسیب دیده تسهیل می نماید . البته در طی مراحل پس از برداشت و تحت تأثیر شرایط نگهداری ،تغییراتی در فلور طبیعی میگو رخ می دهد ، بدین ترتیب که بعضی باکتریها در اثر مراحل مختلف جابجایی و فرآوری مقدماتی نظیر شستشو و... از ماهی جدا شده و گروهی از آنها نیز می میرند ولی ممکن است به جای آن باکتریهای جدیدی در اثر آلودگیهای ثانویه به میگوی پرورشی اضافه شود.
رشد ، تکثیر و افزایش تعداد باکتریها در اثر شرایط نامناسب و بد نگهداری ،نظیر عدم وجود یخ ،نگهداری در دمای بالا و زیر نور خورشید و... در مراحل مختلف پس از برداشت و جابجایی میگو می تواند موجب فراهم آمدن شرایطی باشد تا باکتریها به بافت های میگو حمله برده و تغییراتی در طعم ، بو و مزه آن ایجاد نمایند و در ادامه قادرند که میگو را نیز غیر قابل مصرف سازند .
گذشته از این همواره این امکان وجود دارد که میگو بوسیله محیط اطراف خود آلوده شود، این آلودگی میکروبی می تواند از آب مورد استفاده برای شستشو، یخ آلوده ، لوازم و تجهیزات مورد استفاده در برداشت ،دست کارگران و... به میگو منتقل گردد.
از باکتریهایی که از طریق آلودگی های ثانویه به محصول منتقل می گردند، می توان سالمونلا،شیگلا،کلی فرم ها و به خصوص اشیرشیاکلی و ... را نام برد که عمدتاً منشاء مدفوعی دارند و برای سلامت مصرف کننده ها خطرناک می باشد و وجود آنها در میگو سلامت عمومی جامعه را تهدید می کند و با توجه به صادراتی بودن این محصول صادرات آنرا نیز مختل می کند.
۳) ایجاد لکه سیاه(black spot)
لکه سیاه یا ملانوزیس(۲ Melanosis ) تغییر رنگی است که در سطح بدن میگو بدلیل تیره شدن غشاء زیر پوست و در نتیجه بوجود آمدن رنگدانه های سیاه حاصل از فعالیت آنزیم های طبیعی موجود در بدن میگوی پرورشی بروز می نماید . این واکنش آنزیمی که در پوسته خارجی بدن میگو ایجاد می شود بسیار شبیه به آن چیزی است که در پوست بدن انسان در اثر قرار گرفتن در برابر نور خورشید بروز می نماید به همین دلیل قرار دادن میگوی پرورشی در معرض آفتاب ، واکنش را تسریع
می کند. آنزیمی این واکنش پلی فنل اکسیداز (polyphenol oxidase ) است ویک آنزیم داخلی بوده وفعالیت آن ارتباطی با باکتری های عامل فساد ندارد .
لکه های سیاه در ناحیه سر سینه به مراتب بیشتر از دم می باشد ، بنابراین ایجاد ملانوزیس
در میگوهای باسر (head on )به مراتب بیش از میگوهای بدون سر (head less ) می باشد . به طور کلی می توان گفت که عوامل زیر در توسعه نقاط سیاه نقش مهم و اساسی دارند:
۱) نگهداری در درجه حرارت بالا
۲) قرار گرفتن میگو در معرض نور خورشید
۳) وجود اکسیژن
با توجه به عوامل فوق می توان به این نتیجه رسید که ترکیب زمان و درجه حرارت در جابه جایی و فرآوری میگوی پرورشی همانند سایر آبزیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و لذا با کنترل عوامل مذکور و استفاده از زنجیره سرمایی مناسب می توان سرعت ملانوزیس را بطور قابل ملاحظه ای کاهش داد.
در رابطه با چگونگی جلوگیری از بروز این مشکل در میگوروشهای مختلفی پیشنهاد گردیده و لیکن بدون شک مهمترین مسئله توجه دقیق به شرایط نگهداری ،آماده سازی اولیه ، شستشوی سریع ، کاهش زمان تابش آفتاب و استفاده از یخ در مراحل جابجایی و نگهداری می باشد .
استفاده از مواد شیمیایی نیز در کنترل این لکه ها معمول می باشد ،ترکیبات گوگردی مختلفی نظیر ،سولفیت سدیم ، بی سولفیت سدیم ومتابی سولفیت سدیم ، اسید اسکوربیک و... جهت به تأخیر انداختن این فرآیند مورد استفاده قرار می گیرند .
این گونه مواد احیاء کننده قوی می باشند که برای دستیابی به مولکول اکسیژن با تیروزین رقابت کرده و از این طریق از ورود اکسیژن به واکنش آنزیمی منجر به شکل گیری لکه سیاه در میگوجلوگیری می کنند. مقادیر مجاز باقیمانده این مواد در کشورهای مختلف متفاوت است بعنوان مثال مقدار مجاز باقیمانده SO۲ در قسمت خوراکی در آمریکا حداکثر ppm ۱۰۰ است در حالیکه در برخی کشورهای دیگر از ppm۳۰ تا ppm۱۵۰ نیز عنوان گردیده است.
ب) جابجایی و خنک سازی میگوی پرورشی
درجه حرارت بالا عامل اصلی بروز تغییرات نامطلوبی است که پس از برداشت در میگو ایجاد میگردد . به عبارت دیگر در تغییرات خودهضمی و باکتریایی درجه حرارت بالا سبب تسریع واکنشهای آنزیمی و همچنین افزایش سرعت تکثیر و رشد باکتریهای عامل فساد می شود . در این رابطه شرایط زمانی و مکانی و نگهداری میگو نیز می تواند در افت کیفیت آن مؤثر باشد . نگهداری میگو پس ازبرداشت در کنار استخرهای پرورش از لحاظ مدت زمان باقیماندن محصول در سایت و انتقال آن به سالن های فرآوری بسیار با اهمیت است . توجه و دقت کافی در چگونگی نگهداری و حمل می تواند این اطمینان را بوجود آورد که میگو تازگی اولیه خود را تا رسیدن به کارخانه حفظ نماید . دستیابی به این مهم در درجه نخست مستلزم سرد کردن میگو پس از برداشت و نگهداری آن در شرایط برودتی مناسب در طول مدت جابجایی و هندلینگ ( مجموعه فعالیت های پس از برداشت تا فرآوری)خواهد بود.
فعالیت های آنزیمی و میکروبیولوژیکی به مقدار زیادی تحت تأثیر درجه حرارت قرار دارند ، لذا کنترل درجه حرارت در طول مدت نگهداری میگو از نظر افزایش ماندگاری و حفظ کیفیت محصول از اهمیت خاصی برخوردار است.
به عنوان مثال ،تغییرات درجه حرارت در فاصله بین صفر تا ۱۰ درجه بالای صفر تأثیر بسیاری بر رشد باکتریها دارد ، بطوریکه اکثر باکتریها در دمای کمتر از ۱۰ درجه سانتی گراد قادر به رشد نیستند،حتی باکتریها سرما دوست نیز در دمای نزدیک به صفر دارای فاز تأخیری و زمان تولید مثل یا تکثیر طولانی تری هستند.
۱) استفاده از یخ در نگهداری میگوی پرورشی
یکی از مناسبترین روشها برای سرد کردن میگو استفاده از یخ یا مخلوط آب و یخ می باشد در این راستا ابتدا مزایای استفاده از یخ عنوان میگردد :
۱-۱) یخ دارای خاصیت رطوبت بخشی بوده و همیشه رطوبت میگو را حفظ می نماید .
۲-۱) یخ دارای خاصیت خود ترموستاتی است و دمای میگو را همیشه بین ۰-۴ درجه سانتی گراد نگهداری می کند ، بدین ترتیب که با توجه به تغییرات دمای اطراف ، به مقدار لازم ذوب شده و تا زمان وجود توده یخ دمای ماهی را حدود صفر درجه سانتی گراد نگهداری می کند.
۳-۱) یخ ظرفیت سردسازی بالایی دارد ، بدین معنی که یخ برای تغییر حالت از جامد به مایع صفر درجه نیازمند مقدار زیادی انرژی است که آنرا از محیط اطراف می گیرد . این مقدار انرژی یا گرمای مورد نیاز که همان میزان دمای نهان ذوب یخ می باشد، حدود ۸۰ کیلوکالری برای هر کیلوگرم یخ بوده که آنرا از آبزی و گرمای اطراف آن می گیرد.
۴-۱) یخ می تواند از آب شیرین و یا آب شور دریا تولید شده و در هنگام استفاده ، عمل شستشوی میگو را نیز انجام دهد.
۵-۱) یخ برای سلامتی انسان بدون ضرر و زیان است ، در این خصوص ضروری است با توجه به سلامتی مصرف کننده و مقررات بهداشتی حتماً آنرا از آب غیر آلوده و تمیز تولید کنند.
۶-۱) یخ ارزان بوده و براحتی قابل حمل و نقل می باشد و به سهولت روی میگو پخش می گردد.
۲) نوع و مقدار یخ :
یخ معمولاً به اشکال مختلف تولید شده و در دسترس مصرف کننده قرار می گیرد ، از جمله اشکال آن می توان به
▪ یخ پولکی
▪ یخ قالبی
▪ پودر یخ
▪ یخ خرد
شده اشاره کرد . از نظر مصرف هر قدر یخ دارای قطعات کوچکتر باشد در نتیجه سطح جانبی آن بیشتر در تماس با میگو بوده و چنانچه لبه تیزی نداشته باشد ، علاوه بر خنک سازی کمتر باعث ایجاد صدمات مکانیکی و له شدگی بافت میگو می گردد . بنابراین یخ باید دارای قطعات کوچک بوده و در هر صورت اندازه آن بیشتر از ۲-۳ سانتی متر نباشد.
دراین رابطه نوع دیگری از یخ با نام یخ مایع (liquid ice) نیز وجود دارد که به دلیل دمای پایین و قابلیت پخش مناسب روی کلیه قسمت های محصول را پوشش داده وسرعت سرد سازی بسیار بالایی دارد که البته از نظر هزینه و قیمت نسبت به یخ معمولی گرانتر می باشد.
۳) مقدار یخ
مقدار یخ مورد نیاز برای سرد کردن میگوی پرورشی تا حد زیادی به درجه حرارت ، منطقه پرورش ، مدت زمان جابجایی تا سالن فرآوری و ... بستگی دارد .
اما بطور کلی در نواحی سرد سیر و معتدل نسبت مصرف یخ به میگو را یک به دو و در نواحی گرم و حاره نسبت را یک به یک در نظر می گیرد . البته این نسبت با توجه به میزان مصرف یخ برای سرد کردن محیط ، همچنین نفوذ گرما از خارج ، نحوه جابجایی میگو و نوع و کیفیت ظروف جابجایی تعیین می گردد.
پ) فرآوری مقدماتی:
بعد از برداشت میگو از استخر لازم است فرآیندهای اولیه ای را در کنار استخر انجام داد تا میگو آماده فرآوری نهایی در سالن های فرآوری شود که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱) بی حس کردن میگوها پس از برداشت
بلافاصله پس از برداشت میگو و انتقال آن به سکوهای تحویل گیری کناره استخر ، میگو را در داخل مخازن آب و یخ برای چند دقیقه نگه داشته تا میگوها بی حس شده و حرکت های جهشی آنها متوقف شود و در ضمن گل و لای احتمالی بین میگوها نیز شسته شود.
۲) جداسازی و تفکیک
بعد از شستشوی اولیه و بی حس کردن ، میگوها را روی میز تفکیک ، مورد بازبینی قرارداده و اجسام خارجی نظیر سنگ،چوب،صدف،ماهی و ... که همراه میگو است را از آن جدا کرده و در جعبه های مناسب توزین می کنند.
۳) غوطه وری(۲) در محلول شیمیایی نگهدارنده
به لحاظ جلوگیری از بروز لکه سیاه در میگوهای پرورشی بعد از مراحل فوق میگو را در محلول متابی سولفیت سدیم فروشویی کرده تا از بروز این مشکل جلوگیری بعمل آید . در این مرحله بنا بر سفارش مشتری و میزان باقیمانده متابی سولفیت سدیم در گوشت میگو مقادیر متفاوتی از آن بکار برده می شود ولی روش استاندارد استفاده از این ماده در فرآوری میگو غوطه وری میگوها در مدت حداکثر یک دقیقه در محلول ۲۵/۱ درصد متابی سولفیت می باشد .
بعد از مراحل فوق میگوها را در داخل جعبه های مناسب یخ پوشی کرده بطوری که میگوها لایه به لایه با پودر یخ سردسازی شده و سپس در ماشین های عایق بندی شده بارگیری و به سالن فرآوری منتقل می گردند.
ج) جابجایی میگوی پرورشی
بطور کلی دو روش برای جابجایی و نگهداری میگو در فرآیند هندلینگ وجود دارد:
۱) استفاده از جعبه برای نگهداری و حمل و نقل میگو
در این روش معمولاً از جعبه های پلاستیکی با ظرفیت حدود ۲۰ کیلوگرم میگو استفاده می گردد. مزیت جعبه گذاری میگو در مقایسه با روش نامناسب فله ای این است که فشارهای حاصله بر اثر وزن زیاد توده میگو را بطور قابل ملاحظه ای کاهش داده و تخلیه میگو در سالن فرآوری را نیز سهولت می بخشد .
برای نگهداری میگو در جعبه ابتدا لایه ای از یخ به ارتفاع ۳-۵ سانتی متر در کف جعبه ریخته و سپس میگو را لایه به لایه همراه با یخ در جعبه قرار می دهیم و در نهایت نیز لایه بالایی را به ارتفاع حدود ۵ سانتی متر یخ می ریزیم . این روش برای جابه جایی میگو در فواصل کوتاه و نگهداری چند ساعته مناسب می باشد .
۲) استفاده از سیستم CSW(chiled sea water)
در این روش برای سرد سازی میگو از مخلوط آب سرد دریا در مخازن عایق بندی شده استفاده می گردد و عمل سرد سازی با استفاده از پودر یخ انجام می شود .
استفاده از یخ در این تکنیک روش ارزان و مناسبی می باشد و سرما دهی بطور یکنواخت و سریع به میگوها منتقل می شود.
میزان یخ لازم در روش CSWبه اندازه مخزن ، مدت زمان نگهداری میگو ، دمای آب ، نوع و میزان عایق بندی مخازن و... بستگی دارد و لیکن در هر حال نباید یخ مصرفی کمتر از ۴۰ درصد حجم مخزن باشد . این روش بیشتر برای جابجایی و انتقال میگوها به فواصل دورتر و حجم بیشتر مناسب بوده و امر جابجایی نیز به سهولت انجام شده و نیازی به وسایل نقلیه عایق بندی شده نیز نمی باشد.
در خاتمه قابل اشاره است از آنجاییکه مباحث مطرح شده در این گفتار عمدتا روی موضوعات پس از برداشت میگو از مزارع پرورش به لحاظ کیفی تکیه کرده است لذا برخی موضوعات نظیر روش برداشت ، کاهش ارتفاع آب استخر ، ممانعت از قرمز شدن سر میگو ها((Red head، ملاحظات کیفی طول دوره پرورش، باقیمانده داروها و..... در این مقال نگنجیده ولازم است در فرصت دیگری مفصل به آنها پرداخته شود.


وبگردی
ممنوعیت پروازهای «هواپیمایی آسمان» در اروپا
ممنوعیت پروازهای «هواپیمایی آسمان» در اروپا - پرواز تمام هواپیماهای «آسمان» در اروپا ممنوع است
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری - دگرديسي‌هاي فراواني در ايران صورت گرفته‌است؛ اصولگرايان اصلاح‌طلب شده‌اند، تحول‌طلبان محافظه‌كار شده‌اند، مسئولان پاسخ ناكارآمدي‌هاي خود را از مردم مي‌خواهند و در تازه‌ترين نوع اين استحاله‌ها فردي كه بسياري مدعي هستند او برآمده از مهندسي انتخابات است با ارسال نامه به رهبرمعظم انقلاب درخواست برگزاري انتخاباتي آزاد، زودهنگام و به دور از مهندسي كرده‌است! محموداحمدي‌نژاد همان پديده خانمان براندازي كه براي…
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز - فیلم - زهرا خوش نواز در گفتوگو با یورونیوز از مراحلی که برای آماده سازی ظاهرش طی کرد تا با چهره‌ای متفاوت وارد استادیوم شود گفت. او می‌گوید: «زمانی که از تونل گذر کردم و وارد ورزشگاه شدم و چشمانم به چمن ورزشگاه افتاد گریه‌ام گرفت.»
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    علل عدم کامیابی‌ها و راه کار غلبه بر آن
    خداوند، انسان را از ذات و هستی خویش آفرید یعنی روح خویش را که ناب‌ترین و زیباترین صورت هستی است، در وجود انسان دمید و او را خلیفهٔ خدا نامید و جانشین خویش بر روی زمین قرار داد …