جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ / Friday, 23 March, 2018

بوشوک، سگ نیمه باوفا!!


بوشوک، سگ نیمه باوفا!!
بوشوك سگ نسبتاً كودنی است كه همیشه در ركاب لوك حاضر است و خدمات كلی و جزیی را به هر جان كندنی است انجام می‌دهد. البته این سگ، كودن نیست بلكه نیمه كودن است ولی گاهی كارهایی می‌كند كه سگ‌های كالیو را هم در جیب خود جای می‌دهد! این كه بوشفك از كجا آمده و چگونه با لوك طرح دوستی ریخته، سوالی است كه هنوز پاسخ آن رانیافته‌ایم ولی همین قدر می‌دانیم كه گاهی آن هم شانسی، مایه نجات لوك می‌شود. او سگ تقریباً كم توقعی است.
شهر و زادگاه خود را رها كرده و صرفاً به دلیل علاقه و نه چیز دیگر، به دنبال جوانكی تنها (موسوم به لوك) به راه افتاده است. در هیچ یك از داستان‌های موجود ندیده‌ایم كه لوك لااقل یك وعده غذای سیر به بوشوك بدهد. همیشه یك چیز مختصر و نیمه مفید نصیب بوشوك می‌شود كه آن هم اغلب به صورت سرپایی صرف می‌شود. با این همه بوشوك همیشه راضی و خرسند، به دنبال لوك روان است و خواهان دوستی با اوست.
تنها در یكی از ماجراهای لوك، بوشوك باوفا با سگ ماده خوش تیپی رو‌به‌رو می‌شود كه به ناچار، از روی غریزه، لوك را رها می‌كند و به دنبال او راه می‌افتد… البته چیز زیادی عایدش نمی‌شود. ظاهراً آن سگ مؤنث، وابسته به یك خانواده اشرافی است و برای همین بوشوك پس از مدتی دست از پا درازتر به آغوش دوست خود (یعنی لوك) باز می‌گردد و سعی می‌كند تا آنجا كه می‌تواند در كنار او باقی بماند.
زندگی بوشوك مثل زندگی لوك كمی غم‌انگیز به نظر می‌رسد. از این صحرا به آن صحرا یا از این بیابان به آن بیابان! از این معدن به آن معدن! و خلاصه بدین سان می‌گذرد عمر گران! با این همه بوشوك به ندرت نا خرسندی خود را ابراز داشته است و همیشه خود را راضی و سپاس‌گزار نشان داده است. به خصوص آن هنگام كه لوك دردل شب‌های مهتابی، خوراك لوبیا می‌پزد و در زیر نور مهتاب به نواختن گیتار می‌پردازد.
در آن لحظات، دیگر خبری از دالتون‌ها و دردسرهایشان احساس نمی‌شود. لوك در حالت نیم خیز به زین اسب خود تكیه داده و در حالی كه پَرِكاهی لای دندان دارد به خواندن ترانه معروف «عشق داغ در آریزونا» می‌پردازد. در آن هنگام بوشوك آرام در گوشه‌ای دراز كشیده و از سوختن هیزم‌های خُشك لذت می‌برد. بی‌انصافی است اگر از نوازش‌های پاره وقت لوك یادی به میان نیاوریم. او با تمام مشغله‌های خود، گاه و بیگاه دست نوازش بر سر بوشوك می‌كشد و از فداكاری‌های او بدین وسیله سپاس‌گزاری می‌كند.
بوشوك هم همین طور به فكر تلافی محبت‌های لوك بوده و هر چند وقت یك بار، دسته گل‌هایی را به آب می‌دهد كه بعضی از آن‌ها براساس قانون احتمالات، درست از آب در می‌آیند و كمی تا قسمتی از مشكلات لوك را برطرف می‌كنند! به همان اندازه كه لوك دنبال دالتون‌هاست، بوشوك هم به دنبال استخوان‌هاست.
البته استخوان‌های تازه به ندرت نصیب او می‌شوند. ولی او همچون لوك از جست‌وجو خسته نمی‌شود و مدام در پی گمشدهٔ خود است. بوشوك متأسفانه از لوبیا چندان خوشش نمی‌آید و گرنه می توانست هر بعدازظهر میهمان لوك باشد. از آن گذشته، میانه خوبی هم با یونجه و سبزیجات ندارد… كه لااقل بگوییم بیاید و هم‌سفرهٔ جالی (اسب لوك) شود. این است كه بوشوك از این نظر خود را همواره تنها احساس می‌كند.
او در یكی از رویاهایش، خواب می‌بیند كه در حال باز كردن یك قوطی كنسرو استخوان! است، این دیگر واقعاً مضحك است، ولی اگر همچو پدیده‌ای صورت واقعی به خود می‌گرفت، احتمالاً بوشوك، لوك را رها می‌كرد و در یك سوپر ماركت، كاری برای خود دست و پا می‌كرد.!


منبع : پیلبان انیمیشن

مطالب مرتبط

شاد،حیرت انگیز و جذاب

شاد،حیرت انگیز و جذاب
«وال- ئی» تاکنون تقریباً تحسین اغلب منتقدان جهان را کسب کرده است. سایت «راتن تومیتوز» گزارش داده که ۹۶ درصد منتقدان به فیلم رای مثبت داده اند (این آمار بر اساس ۱۵۸ نقدی که به عنوان نمونه در این سایت منتشر شده، اعلام شده است). در سایت «متاکریتیک» نیز اوضاع از همین قرار است و فیلم ۹۳ امتیاز از صد امتیازی را که بر اساس ۳۷ نقد انتشار یافته در این سایت محاسبه شده، به خود اختصاص داده است. در واقع انیمیشن «وال- ئی» با یک تیر سه هدف را زده است: این فیلم در آن واحد هم انیمیشنی شاد، هم فیلمی با جلوه های بصری حیرت انگیز و هم داستانی علمی تخیلی و بسیار جذاب است. شاید به همین دلیل است که نام منتقدان مشهوری که شاید هر کارگردان هالیوودی علاقه مند به جلب نظر آنها به فیلمش باشد، در کنار نقدهای مثبتی که درباره این فیلم منتشر شده به چشم می خورد و این برای گروه سازنده بسیار دلنشین است.
▪ راجر ایبرت: بازگشتی به روزهای اولیه والت دیسنی اینگونه است که راجر ایبرت منتقد مشهور سینمای آمریکا درباره آن در نشریه «شیکاگو سان- تایمز» می نویسد: «بعد از دیدن کونگ فو پاندا فکر می کردم این فیلمی است که با آن به دوران شگفت انگیز کودکی می روم اما در اینجا با فیلمی مانند در جست وجوی نمو رو به رو هستیم که در واقع حتی اگر بزرگسال هم باشید، از آن لذت خواهید برد. این فیلم حتی بدون دیالوگ هم بسیار تاثیرگذار است و شما را شگفت زده می کند و بدین ترتیب به سادگی از مرزهای زبانی عبور می کند.»زمان در وال- ئی، ۸۰۰-۷۰۰ سال بعد در آینده است. آسمان خراش های شهر به واقع از زمین تا آسمان رسیده اند و در نمایی نزدیک تر می بینیم که تمام آسمان خراش ها از زباله ساخته شده و به طور آراسته ای در شکل های دایره ای و مربعی روی هم قرار گرفته اند. اینگونه است که در تمام زمین تنها یک موجود تکان می خورد و آن موجود وال-ئی است؛ آخرین نسل روبات های وظیفه شناسی که از طریق نور خورشید تغذیه می شوند.وال-ئی آشغال ها را جارو و در شکم خودش آنها را بسته بندی می کند و از مسیری که باد در آن می وزد، به بالای آخرین آسمان خراش می برد که در کنار دیگر زباله ها بگذارد. وال-ئی تنهاست. اما آیا خودش این را می داند؟ او شب ها به خانه اش میان یک انباری بزرگ می آید، جایی که چند گنجینه کوچک را که در میان آشغال ها پیدا کرده، با لامپ های کریسمس آراسته است.
او در مواقع بیکاری اش به گردش می رود و بعد از گردش و پس از آنکه تایرهایش خسته شدند، می خوابد. اما سرانجام یک روز کار روزانه وال- ئی به هم می خورد. چیز جدیدی در دنیای خالی اش ظاهر می شود که به چشم ما یک سفینه فضاپیماست. اما چه کسی می داند که آن چیز به چشم وال-ئی چیست؟ بدین ترتیب وال-ئی با سفینه به فضا می رود. او تمام گنجینه هایش و همچنین یک گیاه سبز کوچک را نیز که در میان سنگ ریزه ها پیدا کرده و در یک کفش جا داده است، با خود به سفینه برده است. این چیزی است که ایبرت از داستان وال- ئی برای ما تعریف می کند. او در ادامه می نویسد: «همین قدر برایتان بس است که جذب داستان شوید یا اینکه می خواهید بیشتر بدانید؟ خب، در اینجا برای نخستین بار کلام هایی در فیلم شنیده می شود. البته وال-ئی فرهنگ واژگان خاص خودش را دارد و همچنین یک جفت چشم بسیار زیبا که او را موجودی معصوم و نیازمند به محبت جلوه می دهد. در اینجا با خانواده «هوورچیر» آشنا می شویم؛ خانواده ای که در سفینه شان روی صندلی های راحتی نشسته اند و دور فضا می گردند.
همه اعضای این خانواده مثل عمه سوسی چاق هستند. در قسمتی از فیلم هم با ماجرایی روبه رو می شویم که می توان آن را اثری از سر آرتور کلارک به شمار آورد. بدین ترتیب بشریت دوباره باز می گردد. فکر می کنید این به ضرر فیلم است؟» به نظر ایبرت فیلم نگاه فوق العاده ای را مطرح می کند و در عین حال مانند اغلب محصولات پیکسار از جنس رنگی برخوردار است که شاداب، تازه و نشاط آور است. سبک طراحی اش نیز مانند طرح کتاب های مصور است. بدین ترتیب به نظر می رسد اندیشه آدم های مختلفی در پشت این طراحی قرار گرفته باشد که از طریق آن حس مهربانی و عطوفت تداعی می شود. ایبرت در مقایسه شخصیت وال-ئی با قهرمان چاق و خیال پرداز «کونگ فو پاندا» می گوید: «وال-ئی عبوس، سخت کوش و با شهامت به نظر می رسد و البته این ویژگی ها را با زبان بدنش بیان می کند، به ویژه با آن دوربینی که به جای چشم هایش تعبیه شده است. در نهایت فیلم را می توان بازگشتی به روزهای اولیه والت دیسنی به شمار آورد که سعی بر آن داشتند از شخصیت های انسانی بکاهند و افکار و ایده ها را در قالب حیوانات، طبیعت و هر موجودی به جز انسان بیان کنند.»
▪ تاد مک کارتی: عبور از مرزهای انیمیشن تاد مک کارتی منتقد نشریه «ورایتی» نیز «وال-ئی» را نهمین شگفت انگیز متوالی پیکسار می نامد که به گفته او تمهیدهایی را زیرکانه از انیمیشن های قبلی پیکسار وام گرفته است. مک کارتی می نویسد: «وال-ئی از مرزهای انیمیشن فراتر رفته تا ایده های پنهانی را با ایده هایی ملموس تر در کنار هم قرار دهد. در واقع مهم ترین تفاوت میان وال-ئی و دیگر پروژه های سینمای علمی، تخیلی ریشه در آینده ای خوش بینانه دارد که در این فیلم مطرح می شود.» به گفته این منتقد موسیقی این انیمیشن که اثر توماس نیومن است و جلوه های بصری آن که حاصل تلاش فیلمبردارش، راجر دیکینز بوده است، می تواند به عنوان پیشنهادهایی در صنعت انیمیشن سازی مطرح شود.
▪ کرک هانیکات: یادآور بهترین فیلم های صامت کرک هانیکات از «هالیوود ریپورتر» نیز فیلم را یک فراروی از هشت انیمیشن بلند قبلی پیکسار می داند که یادآور اندیشه، حس، روح و جذابیت بهترین فیلم های صامت تاریخ سینماست: «می توان گفت یک بار دیگر رکورد زده شده است. پیکسار یک بار دیگر خودش را در اوج قرار داده است. پیکسار و کارگردان و نویسنده خلاقش، اندرو استانتون این بار - بعد از شاهکار «راتاتوی» - با نهمین پروژه شان درباره روبات های ۸۰۰ سال آینده از راه رسیده اند.» این منتقد درباره سبک این انیمیشن می نویسد: «وال-ئی بی تردید یکی از بهترین فیلم های صامت تاریخ سینماست. حتماً می پرسید چرا صامت؟ خب، شما که از روبات ها توقع حرف زدن ندارید، این طور نیست؟ البته صدایی در زمینه فیلم وجود دارد که از اصواتی نظیر صدای چک چک، انفجار و همچنین موسیقی تشکیل شده است. و بله، در اینجا در واقع دیالوگ کوتاهی وجود دارد که کل داستان در آن گفته شده است.» به عقیده هانیکات، استانتون و تیمش در این انیمیشن دنیایی گفتاری - دیداری را از زبان بدنی ارائه داده اند که می تواند رنگین کمانی از احساس را برای تماشاچی تداعی کند. او وال-ئی را فیلمی هوشمندانه و مبتکرانه معرفی کرده است که به رغم صامت بودنش نظیر همان ارتباطی را که موش قهرمان «راتاتوی» با تماشاچیان برقرار می کرد، ایجاد می کند. این منتقد جلوه های بصری «وال-ئی» را بهترین جلوه های بصری انیمیشن های پیکسار می نامد: «چیزی که باعث شده وال-ئی به فیلمی فوق العاده تبدیل شود، استفاده از شیوه های ساخت انیمیشن های کلاسیک در آن است. فیلم با انیمیشن سی جی ترکیب شده است تا وال-ئی را در اشتیاقی رمانتیک رها کند.» به عقیده این منتقد اینکه وال-ئی بعد از کار، فیلم ویدئویی موزیکالی را که محصول سال ۱۹۶۹ است، تماشا می کند، باعث شده که او معنی عشق و احساس را درک کند. او با تحسین از بن برت که اصوات فیلم را خلق کرده است، یاد می کند: «شما حاضرید قسم بخورید که این اصوات دارند حرف می زنند. اگر چنین چیزی ممکن باشد، در اینجا با بهترین نمونه اش روبه رو هستیم.»

وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
هوموس لوبیا قرمز | ایران کوک
طرز تهیه هوموس لوبیا قرمز: لوبیا قرمز و نخود را به مدت 1.5 تا 2 ساعت در زودپز بپزید تا خوب پخته شوند...