یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ / Sunday, 19 November, 2017

تقلب در موتورهای جستجوگر


تقلب در موتورهای جستجوگر
ما به جایی رسیده ایم كه انتظارات زیادی از موتورهای جستجوگر داریم.واژه ای را تایپ كنید و ببینید كه ما نه تنها انتظار داریم كه میلیونها وب سایت مرتبط را بیابیم، بلكه انتظار داریم كه بهترین و مهمترین وب سایت ها در صدر این فهرست قرار داشته باشند.
مشكل اینجاست كه در بعضی موتورهای جستجوگر باید روی صفحه دوم فهرست نتایج كلیك كرد تا بتوان سایت مورد نظر را یافت.موتورهای جستجوگر معمولا بسیار مفید و ساده هستند. اما اخیرا برخی وبلاگ نویس ها كار را خراب كردند: مثلا وقتی شما «ورشكسته بدبخت» را جستجو می كردید وب سایت رسمی كاخ سفید می آمد.این مثال نشان می دهد كه حتی بزرگترین موتورهای جستجوگر هم می توانند مورد سوء استفاده قرار گیرند.
بطوركلی شبكه اینترنت چیزی نیست جز مجموعه ای از صفحات مرتبط به هم.اگر شما بدنبال چیزی می گردید، موتورهای جستجوگری نظیر گوگل، اسك و یاهو نخست صفحه هایی را می یابند كه بنظر می رسد بیش از بقیه به موضوع مورد نظر شما ارتباط دارند.
در مرحله بعدی، نتایج این جستجو باید به نحوی اولویت بندی شوند.یكی از مهمترین عوامل تعیین كننده ترتیب و اولویت بندی فهرست نتایج، تعداد وب سایت هایی است كه به هر یك از این سایتها لینك شده اند.
هر چه تعداد ارجاع ها و لینك های یك سایت بیشتر باشد، اهمیت آن نیز بیشتر مفروض می شود.برای نمونه از آنجایی كه بسیاری از مردم از بی بی سی نقل قول می كنند و یا به آن لینك می دهند، وب سایت بی بی سی در موارد متعددی در صدر نتایج جستجوها قرار دارد.یك جنبش زیرزمینی وبلاگ نویس ها از این واقعیت سوء استفاده كرده و یك «بمب لینكی» درست كرده است.این وبلاگ نویسها همدیگر را تشویق می كنند كه به وب سایت رسمی بوش لینك بدهند و آن را «ورشكسته بدبخت» بنامند.
مجموعه این لینك ها الگوریتم یا سیستم محاسبات عددی موتورهای جستجوگر را فریب داده بطوریكه این جستجوگرها گمان می كردند كه وب سایت رسمی جورج بوش بیش از سایر وب سایتها با «ورشكسته بدبخت» مرتبط است.موتورهای جستجو گر در ابتدا به این مسأله توجه چندانی نشان ندادند زیرانمی خواستند در سیستم جستجو سانسور ایجاد كنند.آنها موتور جستجوگر گوگل كه «دروغگو» را به وب سایت تونی بلر نخست وزیر بریتانیا مرتبط می كرد هم سانسور نكردند.بمب های لینكی معمولا خاصیت خود انهدامی دارند.
یعنی هنگامی موفق هستند كه بقیه سایت های پرطرفدار به آنها لینك می دهند و به این ترتیب این سایت ها از بمب لینكی پرطرفدارتر شده و آن را از صدر فهرست نتایج حذف می كنند.آپوستولوس گراسولیس یكی از مبتكرین فناوری جستجوی اسك دات كام می گوید: «من فكر نمی كنم كه این اصلا مشكلی باشد.
این تنها یك سرگرمی است.»وی می افزاید: «علت این كه ما این سایت ها را حذف نمی كنیم این است كه مادامیكه ما نتایج مرتبط برای بیشتر جستجوهایی كه مردم تایپ می كنند را ارائه می دهیم همه چیز درست است.» «تاثیر این نوع بمباران ها ناچیز است. شاید تنها دو سه نمونه باشد.»گوگل سعی كرد كه با تغییر سیستم الگوریتم بمب لینكی را پیدا كند و «ورشكسته بدبخت» را حذف كند.
اما در موتورهای جستجوگر دیگر نظیر اسك این عبارت همچنان در صدر نتایج جستجو قرار دارد.بمب لینكی در واقع دستاوردی داشته كه همه شركت های تجاری بدنبال آن هستند و آن این است كه در صدر جستجوی گروه مربوط به خود قرار داشته باشند.
فادی شومن كه بازاریاب اینترنتی است می گوید بهترین جا برای یك كمپانی، مركز نتیجه جستجو است كه به آن نتیجه جستجوی طبیعی نیز می گویند.وی می افزاید: «شما ۸۰ درصد از كلیك هایی كه بر روی وب سایت ها می شود را از طریق این نتایج جستجوی طبیعی دریافت می كنید.»بهینه سازی هنگامی حاصل می شود كه یك وب سایت هم حداكثر لینك با وب سایت های دیگر را داشته باشد و هم برای موتورهای جستجوگر نمایان باشد.
اما بهینه سازی موتورهای جستجوگر یك وجه تاریك هم دارد. در فوریه سال ۲۰۰۶ كمپانی آلمانی بی ام و بر سر وب سایتش وارد معركه ای شد.مشكل این بود كه وب سایت این كمپانی پر از لغات كلیدی بود كه مشتریان نمی دیدند اما برای موتورهای جستجوگر قابل مشاهده بود.این لغات كلیدی برای این در وب سایت گنجانده شده بودند كه رده بندی آن را ارتقا دهند.گوگل مقرراتی علیه اینگونه شعبده بازی ها دارد: «مطالبی كه به موتورهای جستجوگر می دهید باید با مطالبی كه به كاربران خود می دهید یكی باشد.»
گوگل وقتی به حیله بی ام و پی برد وب سایت آن را ازموتورجستجوگر خود حذف كرد تا اینكه این كمپانی مجبور شد وب سایت خود را مجددا طراحی كند.این نبردی است كه بین موتورهای جستجوگر و بهینه سازها كه می خواهند از سیستم موجود حداكثر بهره برداری را برای مشتریان خود بكنند در جریان است.


منبع : روزنامه ابرار

مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
بانک مهر اقتصاد , مرکز بین المللی صلح ملک سلمان , کاسرول خمیری بامیه , ضرورت , سفیر بحرین در روسیه , احمد المسماری , بررسی صلاحیت ها , عناصر هویت ساز , خودور , افزایش بارندگی , هفتگی , حملات ائتلاف ضد داعش , آپالیکوف , دبیر کل کمیته , زبان کودکان , آوج و قسطین لار , قربانعلی افشانی , برنامه ريزان , شهرام عالی‌پور , اصلاع طلبان , جشنواره ادبی «نسیم کلمات» , تویوتا GT86 , انتخابات شوراهای اسلامی شهر رو روستا , آرایش غلیظ , ظریف در گفت‌وگو با نیویورک تایمز , جان تون , قوم‌گرایی و سیاست‌زدگی , ولنگاری فرهنگی , فرماندار پروژه های دهه فجر , بادام , بازی استقلال و السد , ماریا , مجاهدی , فرودگاه آتن , عبدالمجید ارفعی , بیماران عفونی , تلار وحدت , آتشبس یمن , شرکت توزیع برق استان یزد , بیل کریستول , منتشر , ازکاشان , موسسه فریزر , کفاشیا , شرق دور شرق نزدیک , موتور جستجوی اینترنتی , علاکه زکزاکی , طارق بن الطاهر العونی الحرزی , نشست با مسئولان , صدور احکام اعضای ستاد ,

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند
زیارتگاه زرتشتیان , انواع بازی‌ها بدون منطقهٔ بومی , حوزهٔ روانی حرکتی , اطلاعات کلی فرهنگی , اندام‌های تشکیل‌دهنده دستگاه تنفس , شیخ شکر گنج , قابلیت جوانه زدن (germinability)، و حیات بذر (Viability) , به دو میگون لب و پسته دهنت , هجوم نیروهای تانزانیا به اوگاندا , استان قم (۳) , راه‌های ارتباطی (هوائی، زمینی، دریائی) , رسانه‌های گروهی , منوچهر مطیعی تهرانی , در صفت شیخ مرشد , اثرات , لغات دیگر از روسی و اتریشی و غیره , قلعه گبری , پاتوژنز , فرش اراک(ساروق) (۲) , چشم انداز آینده ,

برخی منابع مهم خبری
parsnews.com پارس نیوز , iran-newspaper.com روزنامه ایران , piroozionline.ir روزنامه پیروزی , asianews.ir روزنامه آسیا , taraznews.com تراز نیوز , aftabnews.ir آفتاب نیوز , mashreghnews.ir مشرق نیوز , shahrefarda.ir شهرفردا , caffecinema.com کافه سینما , vatanemrooz.ir روزنامه وطن امروز , behdashtnews.ir بهداشت نیوز , jahaneghtesad.com روزنامه جهان اقتصاد , emtiazdaily.ir روزنامه امتیاز , hamshahrionline.ir همشهری آنلاین , musiceiranian.ir موسیقی ایرانیان , 7sobh.com روزنامه هفت صبح , afkarpress.ir روزنامه افکار , honarnews.com هنرنیوز , home.abrarnews.com روزنامه ابرار , newsrahemardom.ir روزنامه راه مردم , itna.ir ایتنا , ghanoondaily.ir روزنامه قانون , donya-e-eqtesad.com دنیای اقتصاد , Http: روزنو , jonoubnews.ir جنوب نیوز , kaenat.ir روزنامه کائنات , cinemakhabar.ir سینما خبر , ettelaat.com روزنامه اطلاعات , mosalas.ir مثلث , kayhan.ir روزنامه کیهان ,

وبگردی
فیلم | حجاب ورزشی نایکی یکی از ٢۵ اختراع مهم سال
فیلم | حجاب ورزشی نایکی یکی از ٢۵ اختراع مهم سال - فیلم - «مسابقه دادن با حجاب سخت است، اگر جنس لباس سنگین باشد باعث عرق کردن زیادی می شود؛ اگر زیادی سبک باشد ممکن است در طول مسابقه حجاب از سر بیفتد و اگر اشتباه بسته شود حس می کنید در حال خفه شدن هستید»... این ها اظهارات منال رستوم دونده مصری است که در فیس بوک گروه "ناجی حجاب" را راه اندازی کرده و نزدیک به نیم میلیون دنبال کننده دارد. او با طراحی های حجاب کمپانی نایک در مسابقات شرکت کرده است و این…
گریه مجری حین روایت دردناک جواد خیابانی از زلزله
گریه مجری حین روایت دردناک جواد خیابانی از زلزله - جواد خیابانی این روزها برای کمک به مصدومان حادثه زلزله کرمانشاه، در مناطق زلزله زده حضور دارد و در گفتگویی تلفنی با شبکه ورزش، در حالی که اشک می ریخت، یکی از خاطرات دردناک این حادثه را بازگو کرد. مجری برنامه نیز پس از شنیدن خاطره، با صدای بلند شروع به اشک ریختن کرد.
فیلم | توضیحات مهناز افشار درباره ماجرای واردات شیرخشک‌های فاسد توسط همسرش
فیلم | توضیحات مهناز افشار درباره ماجرای واردات شیرخشک‌های فاسد توسط همسرش - فیلم - مهناز افشار در نشستی با خبرنگاران درباره ماجرای واردات شیرخشک‌های فاسد از سوی همسرش گفت: من از شما درباره این موضوع پیگیرترم. صحبت های این بازیگر را در ویدئوی زیر بشنوید.
تصویری از ستونهای مسکن مهر
تصویری از ستونهای مسکن مهر - تصویری عجیب از ستون های مسکن مهر پس از زلزله را مشاهده می کنید. این تصویر صبح امروز پس از عملیات آوار برداری منتشر شد.
فیلم تلخ از لحظه خودکشی مرد آبادانی
فیلم تلخ از لحظه خودکشی مرد آبادانی - مرد آبادانی در اقدامی هولناک خودش را زیر خودروی سمند انداخت و به زندگی اش پایان داد.
مسکن‌مهر در اولین آزمون
مسکن‌مهر در اولین آزمون - واحدهای مسکونی مهر با ساکنانشان بی مهری کردند و به شکل گسترده ای در زلزله کرمانشاه، سرپل ذهاب،قصر شیرین و ایلام و ... تخریب شدند،این در حالی است که قدیمی ترین مسکن مهر در ایران هنوز 10 ساله نشده است.
فیلم تمرینات بدنسازی بهنوش طباطبایی
فیلم تمرینات بدنسازی بهنوش طباطبایی - بهنوش طباطبایی با انتشار این ویدیو در صفحه شخصی خود نوشت: یک هفته پر انرژى با تمرینات آمادگى جسمانى هر روزه
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
تهران 1396 / تن فروشی در 10 سالگی برای 5 هزار تومان
تهران 1396 / تن فروشی در 10 سالگی برای 5 هزار تومان - فاطمه در 8 سالگی برای مدتی هر روز به بهانه بستنی و... به کارگاه چوب بری کشیده می‌شد و آنجا مورد تجاوز قرار می‌گرفت.
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
مجری : مسی شما را بعنوان نماینده ایران ! تحویل نگرفت
مجری : مسی شما را بعنوان نماینده ایران ! تحویل نگرفت - توضیحات رضا پرستش درمورد دیدار ناموفق با مسی! / ویدیو از آپارات
قهر مهدی فخیم زاده در برنامه زنده / رفتار عجیب مجری
قهر مهدی فخیم زاده در برنامه زنده / رفتار عجیب مجری - مهدی فخیم زاده مهمان شب گذشته مهمان برنامه زنده «سینما دو» بود که بعد از ارتباط تلفنی با لاله اسکندری و معطلی در استودیو، بعد از پخش آیتمی، بدون خداحافظی برنامه را ترک کرد. ویدیو از آپارات
در منزل بقایی ۷۰۳ سکه تمام بهار آزادی، ۱۸۴۲ نیم‌سکه، مبلغ ۲۱ میلیارد ریال وجه نقد ...
در منزل بقایی ۷۰۳ سکه تمام بهار آزادی، ۱۸۴۲ نیم‌سکه، مبلغ ۲۱ میلیارد ریال وجه نقد ... - زمانی که آقای بقایی در سازمان میراث فرهنگی مسئولیت داشتند چندین شرکت با نام‌های توسعه فناوری اطلاعات، میراث آریا، بهار سرزمین من، تور گردشگری ایران، کانون جهانگردی اتومبیلرانی ایران تأسیس کردند...
فیلم / مالباختگان ایران خودرو
فیلم / مالباختگان ایران خودرو - اعتراض جمعی از مالباختگان نمایندگی ایران‌ خودرو مقابل ساختمان اصلی وزارت صنعت امروز در حالی برای چندمین بار ادامه یافت که شرکت خودروساز با این ادعا که سهامدار نمایندگی، شرکت دیگری است، مسئولیت ماجرا را نمی‌پذیرد.
تصاویر جشن تولد احمدی نژاد
تصاویر جشن تولد احمدی نژاد - کیک تولد 61 سالگی احمدی نژاد که توسط طرفداران به خانه اش برده شد روی کیک نوشته شده: چه خوب شد که به دنیا آمدی و چه خوبتر که دنیای ما شدیدکتر جان تولدت مبارک.
انصافاً هیچ دولتى در شیرین كارى، خلاقیت اینا رو نداشت!
انصافاً هیچ دولتى در شیرین كارى، خلاقیت اینا رو نداشت! - امروز كه این عكسا رو دیدم، یهو دلم واسه كل ایل و تبارشون تنگ شد. انصافاً هیچ دولتى در شیرین كارى، خلاقیت اینا رو نداشت.
آشکارشدن ابعادجدیدی از تجاوز ناپدری به اهورا
آشکارشدن ابعادجدیدی از تجاوز ناپدری به اهورا - یکی از همسایه ها گفت: هنگامی که وارد خانه شدیم اهورا لخت مادرزاد بود و قاتل نیز در حالی که نیمه برهنه بود روی مبل نشسته بود. یکی دیگر از همسایه ها نیز گفت: اهورا را در حالی که از بینی، دهان و.... دچار خونریزی بود از خانه خارج کردیم.
۵۰ درصد ثروت کشور در اختیار ۳ یا ۴ نهاد
۵۰ درصد ثروت کشور در اختیار ۳ یا ۴ نهاد - بهزاد نبوی می‌گوید اگر رییس دولت اصلاحات هر ۹ روز با یک بحران مواجه می‌شد، حسن روحانی در هر ۹ ساعت با یک بحران روبه‌رو شده است.
رفتار نامناسب قرائتی در یک برنامه زنده
رفتار نامناسب قرائتی در یک برنامه زنده - سن و سال كه بالا برود حوصله آدم كمتر مي شود. در پخش مستقيم هم اقتضائات و شرايطي است كه آقاي قرائتي به آن عادت ندارد. در همين ويدئو هم ايشان مي گويد دوربين را نگه داريد! يعني كاملا واضح است كه ايشان تصور مي كرده در يك برنامه ضبطي سخنراني مي كند!
پربازدیدها