شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ / Saturday, 23 September, 2017

تقلب در موتورهای جستجوگر


تقلب در موتورهای جستجوگر
ما به جایی رسیده ایم كه انتظارات زیادی از موتورهای جستجوگر داریم.واژه ای را تایپ كنید و ببینید كه ما نه تنها انتظار داریم كه میلیونها وب سایت مرتبط را بیابیم، بلكه انتظار داریم كه بهترین و مهمترین وب سایت ها در صدر این فهرست قرار داشته باشند.
مشكل اینجاست كه در بعضی موتورهای جستجوگر باید روی صفحه دوم فهرست نتایج كلیك كرد تا بتوان سایت مورد نظر را یافت.موتورهای جستجوگر معمولا بسیار مفید و ساده هستند. اما اخیرا برخی وبلاگ نویس ها كار را خراب كردند: مثلا وقتی شما «ورشكسته بدبخت» را جستجو می كردید وب سایت رسمی كاخ سفید می آمد.این مثال نشان می دهد كه حتی بزرگترین موتورهای جستجوگر هم می توانند مورد سوء استفاده قرار گیرند.
بطوركلی شبكه اینترنت چیزی نیست جز مجموعه ای از صفحات مرتبط به هم.اگر شما بدنبال چیزی می گردید، موتورهای جستجوگری نظیر گوگل، اسك و یاهو نخست صفحه هایی را می یابند كه بنظر می رسد بیش از بقیه به موضوع مورد نظر شما ارتباط دارند.
در مرحله بعدی، نتایج این جستجو باید به نحوی اولویت بندی شوند.یكی از مهمترین عوامل تعیین كننده ترتیب و اولویت بندی فهرست نتایج، تعداد وب سایت هایی است كه به هر یك از این سایتها لینك شده اند.
هر چه تعداد ارجاع ها و لینك های یك سایت بیشتر باشد، اهمیت آن نیز بیشتر مفروض می شود.برای نمونه از آنجایی كه بسیاری از مردم از بی بی سی نقل قول می كنند و یا به آن لینك می دهند، وب سایت بی بی سی در موارد متعددی در صدر نتایج جستجوها قرار دارد.یك جنبش زیرزمینی وبلاگ نویس ها از این واقعیت سوء استفاده كرده و یك «بمب لینكی» درست كرده است.این وبلاگ نویسها همدیگر را تشویق می كنند كه به وب سایت رسمی بوش لینك بدهند و آن را «ورشكسته بدبخت» بنامند.
مجموعه این لینك ها الگوریتم یا سیستم محاسبات عددی موتورهای جستجوگر را فریب داده بطوریكه این جستجوگرها گمان می كردند كه وب سایت رسمی جورج بوش بیش از سایر وب سایتها با «ورشكسته بدبخت» مرتبط است.موتورهای جستجو گر در ابتدا به این مسأله توجه چندانی نشان ندادند زیرانمی خواستند در سیستم جستجو سانسور ایجاد كنند.آنها موتور جستجوگر گوگل كه «دروغگو» را به وب سایت تونی بلر نخست وزیر بریتانیا مرتبط می كرد هم سانسور نكردند.بمب های لینكی معمولا خاصیت خود انهدامی دارند.
یعنی هنگامی موفق هستند كه بقیه سایت های پرطرفدار به آنها لینك می دهند و به این ترتیب این سایت ها از بمب لینكی پرطرفدارتر شده و آن را از صدر فهرست نتایج حذف می كنند.آپوستولوس گراسولیس یكی از مبتكرین فناوری جستجوی اسك دات كام می گوید: «من فكر نمی كنم كه این اصلا مشكلی باشد.
این تنها یك سرگرمی است.»وی می افزاید: «علت این كه ما این سایت ها را حذف نمی كنیم این است كه مادامیكه ما نتایج مرتبط برای بیشتر جستجوهایی كه مردم تایپ می كنند را ارائه می دهیم همه چیز درست است.» «تاثیر این نوع بمباران ها ناچیز است. شاید تنها دو سه نمونه باشد.»گوگل سعی كرد كه با تغییر سیستم الگوریتم بمب لینكی را پیدا كند و «ورشكسته بدبخت» را حذف كند.
اما در موتورهای جستجوگر دیگر نظیر اسك این عبارت همچنان در صدر نتایج جستجو قرار دارد.بمب لینكی در واقع دستاوردی داشته كه همه شركت های تجاری بدنبال آن هستند و آن این است كه در صدر جستجوی گروه مربوط به خود قرار داشته باشند.
فادی شومن كه بازاریاب اینترنتی است می گوید بهترین جا برای یك كمپانی، مركز نتیجه جستجو است كه به آن نتیجه جستجوی طبیعی نیز می گویند.وی می افزاید: «شما ۸۰ درصد از كلیك هایی كه بر روی وب سایت ها می شود را از طریق این نتایج جستجوی طبیعی دریافت می كنید.»بهینه سازی هنگامی حاصل می شود كه یك وب سایت هم حداكثر لینك با وب سایت های دیگر را داشته باشد و هم برای موتورهای جستجوگر نمایان باشد.
اما بهینه سازی موتورهای جستجوگر یك وجه تاریك هم دارد. در فوریه سال ۲۰۰۶ كمپانی آلمانی بی ام و بر سر وب سایتش وارد معركه ای شد.مشكل این بود كه وب سایت این كمپانی پر از لغات كلیدی بود كه مشتریان نمی دیدند اما برای موتورهای جستجوگر قابل مشاهده بود.این لغات كلیدی برای این در وب سایت گنجانده شده بودند كه رده بندی آن را ارتقا دهند.گوگل مقرراتی علیه اینگونه شعبده بازی ها دارد: «مطالبی كه به موتورهای جستجوگر می دهید باید با مطالبی كه به كاربران خود می دهید یكی باشد.»
گوگل وقتی به حیله بی ام و پی برد وب سایت آن را ازموتورجستجوگر خود حذف كرد تا اینكه این كمپانی مجبور شد وب سایت خود را مجددا طراحی كند.این نبردی است كه بین موتورهای جستجوگر و بهینه سازها كه می خواهند از سیستم موجود حداكثر بهره برداری را برای مشتریان خود بكنند در جریان است.


منبع : روزنامه ابرار

مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
مضامین داستانی , محبوبیت سردار سلیمانی , ابراهیم فرزانه , بنزین آلوده , سرکیسه کردن دختران , مینگ , آبهای سرزمینی , ثبت نام ph.d پزشکی , خوشخواب , بازار بزرگ اسلامی , سلامت آوران , آب گیلاس , زندان قزلحصار , چهار راه , قطعنامه علیه کره شمالی , موزیسین ترک , اقتصادی درونی , سد شهید کشتگر , حبیب ملایی یگانه , سیاه و سفید , احسان تارخ , قطعه، , هرگز , برگزارکنندگان , بذردهی , امام جمعه چالدران , قهرمانی ناجا , لغوصدها پرواز , دستاوردهای دولت یازدهم , مدل مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی در هیات دولت تصویب شد , Z3 Compact , جراجی , شب‌ های رمضان , والیبال نشسته آقایان , تیم شهرداری اراک , بازداشت باند مرتبط با داعش , ۹۷۱ زندانی معسر در زندان‌های تهران , امید روشن بین , کشور های خوشبخت , سازمان برنامه ریزی , کناری , جریمه 2 برابری , تولید محتوا , ارتحال واعظ طبسی , پهباد ارمنستان , انجمن دیابت , ترغیب کودکان , اتفاقات بالکان , سوره آل عمران , صندوق اوراق بهادار اسلامی ,

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند
میر خرابات تویی ای نگار , از سال ۱۹۴۶ تا سال ۱۹۶۵ میلادی(۱۷) , منارهٔ پامنار، تهران , حکایت دو روباه که شکار خسرو شدند , چشمهٔ‌ آب گرم چستانه، روستای خون‌سرخ، بندرعباس , مقبره‌ها و امامزاده‌ها , ویژگی‌های شخصیتی مؤثر در بزهکاری نوجوانان , ساختمان گوش , عملکرد بهداشت روانی , تومورهای اولیه اربیت (۲) , قصهٔ طوطی , دلم دل از هوس یار بر نمی‌گیرد , ای جهانی پشت گرم از روی تو , شراب خواهد , آسپرژیلوزیس , ۱۹۶۷ م. انتقال صفحات روزنامه از طریق ماهواره‌ها , جواب پسر , غرقاب کردن , متدهای پرداخت الکترونیکی (Electronic Settlement) , پل فیلستان ,

برخی منابع مهم خبری
rasekhoon.net راسخون , kayhan.ir روزنامه کیهان , golagha.ir گل آقا , sowt.ir صنعت و توسعه , zoomit.ir زومیت , azadinews.ir آزادی , hodana.ir هدانا , 3nasl.com سه نسل , eshraf.ir اشراف , asreazadi.com عصر آزادی , banifilm.ir بانی فیلم , ut.ac.ir دانشگاه تهران , hhnews.ir حوزه هنری , citna.ir سیتنا , chtn.ir میراث آریا , modeonline.ir مدآنلاین , khabarkhodro.com خودرو , dana.ir دانا , irdiplomacy.ir دیپلماسی ایرانی , p30world.com پی سی ورلد , farnet.ir فارنت , iranojahan.com ایران و جهان , panevesht.com پانوشت , negaheemrooz.com نگاه امروز , alborznews.net البرز , dchq.ir ستاد مبارزه با مواد مخدر , naghdnews.com نقدنیوز , rahemardomnews.com راه مردم , khabarsport.com خبر ورزشی , abna24.com ابنا ,

وبگردی
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان
ازدواج قربانی اسید پاشی اصفهان - مرضیه ابراهیمی در جریان اسیدپاشی یکی از قرنیه‌هایش را از دست داد و بدنش نیز به‌ شدت آسیب دید و یک قسمت از سرش سوراخ شد.
پخش شدن محموله تریاک کف جاده در میناب
پخش شدن محموله تریاک کف جاده در میناب - فیلم پخش شدن محموله تریاک کف جاده و جمع کردن توسط مردم!
نگار جواهریان همسر رامبد جوان در خندوانه / فیلم
نگار جواهریان همسر رامبد جوان در خندوانه / فیلم - رامبد جوان همسر سوم خود نگار جواهریان را به خندوانه دعوت کرد.
بالاخره خودروی چینی بخریم یا نه؟
بالاخره خودروی چینی بخریم یا نه؟ - جیلی، چری، لیفان، ام وی ام، جک و ... همگی اسامی ماشین های چینی است که در چند سال اخیر بازار ایران را قرق کرده اند. ماشین های خوش بر و رویی که حالا مشتری های زیادی هم پیدا کرده اند و به دلیل آپشن های مختلفی که دارند، خیلی ها را به سمت خودشان جلب کرده اند اما از آنجا که پشت سر اجناس چینی هیچ وقت خوب حرف نمی زنند، این ماشین ها هم هیچ وقت با اقبال عمومی مواجه نشدند.
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس
مشاهده زندگی جدید خانم رهنما فعلآ بلامانع است / عکس - عقد «بهاره رهنما» و همسرش در حرم امام رضا (ع)
اولین گفت‌وگو با بهاره رهنما و همسر دومش / فیلم
اولین گفت‌وگو با بهاره رهنما و همسر دومش / فیلم - فیلم - اولین گفت‌وگو با بهاره رهنما و همسر دومش بعد از شروع زندگی مشترک را تی وی پلاس منتشر کرد.
لحظه دیدار امیرعباس (کچلیک) و محمدرضا گلزار!
لحظه دیدار امیرعباس (کچلیک) و محمدرضا گلزار! - امیر کچلیک، کودک خوش زبان مازندرانی را حالا همه می شناسند. کودک بامزه ای که با ویدئوی کچلیک در اینستاگرام مشهور شد و به برنامه ماه عسل هم راه پیدا کرد. او چندی پیش در یک ویدئوی دیگر گفت که آرزو دارد محمدرضا گلزار را ببیند. آرزوی امیر حالا برآورده شده و او توانسته با محمدرضا گلزار دیدار کند. عکس العمل تماشایی امیر کچلیک را در لحظه دیدن گلزار در ویدئوی زیر ببینید.
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما
تصاویر ازدواج مجدد بهاره رهنما - بهاره رهنما که بیشتر کارهای او با مضمون ظنز و کمدی است . روز شنیه 4 شهریور با امیر خسرو عباسی ازدواج کرد.
جنجال جدید جواد خیابانی
جنجال جدید جواد خیابانی - «فدای سرت که سرم را می‌بری» این جمله یعنی اینکه من اصلا کاری که تو می‌کنی (داعش) برام مهم نیست. من اینجا آمده ام تا در دفاع از حریم و حرمت خاندان پیامبرم سر بدهم.
اولین گفتگو با حمید صفت پس از دستگیری / تصاویر
اولین گفتگو با حمید صفت پس از دستگیری / تصاویر - حمید صفت خواننده رپ،پس از پنج ساعت انکار سرانجام در جریان تحقیقات پلیس به قتل پدرخوانده اش اعتراف کرد.
فیلم حضور تینا آخوندتبار در مسابقات بوکس!
فیلم حضور تینا آخوندتبار در مسابقات بوکس! - این بازیگر ایرانی که مدتهاست خبری از حضور او در عرصه هنر نیست برای اولین بار مقابل حریف چینی مسابقه داد.
فیلم لحظه فوت میوه فروش پس از درگیری با ماموران شهرداری
فیلم لحظه فوت میوه فروش پس از درگیری با ماموران شهرداری - در صحنه درگیری ماموران شهرداری قم بادستفروشی درخیابان شاهد،ماموران باکوبیدن سردستفروش به جدول خیابان وی رابقتل رساندند
ویدیو کامل از نبرد و اسارت شهید حریم آل الله محسن حججی
ویدیو کامل از نبرد و اسارت شهید حریم آل الله محسن حججی - شهید محسن حججی از مدافعان حرم در سوریه بود که پس از اسارت بدست تروریست های داعش به شهادت رسید.
جشن تولد ۶۰ سالگی مهرانه مهین‌ترابی
جشن تولد ۶۰ سالگی مهرانه مهین‌ترابی - جمعه ۲۰ مرداد بیست و پنجمین مراسم «تولد ماه» به مناسبت سالروز تولد مهرانه مهین‌ترابی، بازیگر سینما و تلویزیون، با حضور جمعی از هنرمندان در موزه هنرهای دینی برگزار شد.
سلفی حقارت فراموش شدنی نیست
سلفی حقارت فراموش شدنی نیست - تصویر پشت صحنه برنامه رادیویی فرزاد حسنی و دوستانش را مشاهده می کنید.
دختر خلخالی: پدرم خشن نبود/ اهل مماشات نبود
دختر خلخالی: پدرم خشن نبود/ اهل مماشات نبود - مدرسه که می‌رفتم تقریباً همه معلم‌های من می‌دانستند که پدر من کیست. این خیلی اذیت می‌کرد. تک‌وتوک می‌آمدند و سفارش دوست و آشنایی را برای کاری می‌کردند.
اسکورت تامل برانگیز و عجیب خودروی مهران مدیری در مشهد!
اسکورت تامل برانگیز و عجیب خودروی مهران مدیری در مشهد! - مهران مدیری که برای حضور در جمع مخاطبان فیلم سینمایی «ساعت 5 عصر» به مشهد رفته بود با اسکورت ویژه به سینمایی رفت که هوادارانش برای استقبال منتظر او بودند.
حرکات عجیب احمدی  نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان!
حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات بقایی از زندان! - حرکات عجیب احمدی نژاد هنگام تعریف خاطرات حمید بقایی از دوران زندان کوتاه مدتش
پربازدیدها